15
new stories - click to show

Podnikatel.cz

Description:

Informační centrum pro váš business a podnikání

URL:

http://www.podnikatel.cz

Catalog:

Ekonomika → Podnikání

Publishes:

2.9 items/day

Únik na daních zmařen. Na dálnici D8 proběhla akce, která odhalila pašeráky

4.July
Na konci června probíhala v jednom úseku dálnice D8 kontrolní akce ústeckých, středočeských, pražských a německých celníků. Pátrali po zboží, které mohlo uniknout celnímu dohledu, a uspěli.

Zmrzlinu raději s jedním kopečkem. Češi začali šetřit i na oblíbené zmrzlině

4.July
Výrobci a prodejci zmrzliny jsou zatím s letošní poptávkou spokojeni, i když Češi začali výrazně šetřit. Vyplývá to z průzkumu serveru Podnikatel.cz. Letošní počasí prodeji nahrává a start prázdnin a začátek dovolených zájem o zmrzlinu ještě zvýšil.

Finanční správa vydala informaci k placení záloh na silniční daň

4.July
V rámci novely zákona o silniční dani došlo k významnému zúžení předmětu daně. Zatímco v minulých letech bylo předmětem daně skoro každé vozidlo využívané k podnikání, nyní jsou předmětem daně pouze nákladní vozidla a jejich přípojná vozidla.

Postačí na polévku stokoruna? Zjistili jsme, za kolik je restaurace nabízejí

4.July
Jak se říká, polévka je grunt a někdo si bez ní nedokáže představit jídlo. Jaké jsou její aktuální ceny v českých restauracích?

Blíží se svátky. Budou mít obchody zavřeno?

3.July
Stále panují zmatky, o jakých svátcích mají obchody zavřeno. Týká se to i dnů volna v následujícím týdnu? Přečtěte si přehled.

Během letních prázdnin přijdou důchody v trochu jiných termínech

1.July
Státní a ostatní zákonem stanovené svátky mají vždy vliv na výplatní termíny důchodů. Nejinak tomu bude i během letošních prázdnin.

Nedali souhlas, nevolejte jim: Jak ale souhlas získat a další otázky k omezení telemarketingu

1.July
Ode dneška, 1. července 2022, jsou zakázána marketingová a jiná obdobná volání, pokud si je účastník skutečně nepřeje a toto svoje přání neprojeví ve veřejném seznamu.

Těmito bankovkami ode dneška v obchodě nezaplatíte

1.July
Ode dneška, 1. července 2022, již nezaplatíte staršími vzory bankovek nominálních hodnot 100 až 2000 Kč z let 1995 až 1999. Dokdy je možná výměna?

Štěstí v práci na volné noze vám nikdo nedaruje. Jak na něm zapracovat?

1.July
Podnikat na sebe znamená i nutnost postarat se o svůj vnitřní pocit štěstí a pohodu. Jak na to jdou podnikatelky na volné noze, které nenechávají spokojenost náhodě?

Jak mohou podnikatelé získat 5% slevu na pojistném na některé zaměstnance?

1.July
Zaměstnavatelé získají 5% slevu na pojistném na sociální zabezpečení, a to na určité skupiny zaměstnanců, především pak na částečný úvazek.

Je tu konec otravných telefonátů se "super" nabídkami

30.June
Od pátku 1. července 2022 platí zákaz marketingové reklamy nebo jiných obdobných nabídek prostřednictvím sítí nebo služeb elektronických komunikací účastníkům z veřejných seznamů účastníků.

Evidujete dobrovolně tržby? Mohou se objevit komplikace

30.June
Elektronická evidence tržeb je v současné době pozastavena. Evidovat tržby ze strany podnikatelů je tedy zcela doborovolné. Pokud tak dále činíte, počítejte s komplikacemi.

Čekací doba na nové auto je až 2 roky. Vyplatí se koupit ojetinu?

30.June
V médiích se hovoří o nedostupnosti jak nových, tak ojetých vozů. Oslovili jsme proto tuzemské prodejce a zjistili, jaká je situace.

Souhrn legislativních změn pro zaměstnance i zaměstnavatele

30.June
Připravili jsme souhrn novinek, se kterými se museli zaměstnavatelé vypořádat od začátku roku 2022 a které je v nejbližší době čekají. Rozhodně jich není málo.

Jednorázovému příspěvku 5000 Kč na dítě už nic nebrání, podepsal jej i prezident

29.June
Prezident Miloš Zeman dnes podepsal návrh zákona, který zavádí příspěvek 5000 Kč na dítě. Vyplácet by se měl začít v srpnu.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes