Podnikatel.cz

Popis:

Informační centrum pro váš business a podnikání

URL:

http://www.podnikatel.cz

Katalog:

Ekonomika → Podnikání

Publikuje:

3,2 položek/den

Nepromeškejte termín podání daňového přiznání k silniční dani

15:56
[1 minuta čtení] Koncem ledna se blíží povinnost podat daňové přiznání k silniční dani zejména poplatníkům, jimž motorová vozidla podléhají dani silniční. Nejzazší termín pro podaní daňového přiznání je 31. ledna 2019. K tomuto datu se váže i poslední lhůta pro uhrazení silniční daně za rok 2018.

Loni vzniklo přes 30 tisíc společností, jde o druhý nejvyšší počet v historii

14:35
[2 minuty čtení] Loňský rok byl v ČR na podnikatelském poli úspěšný. Alespoň co se vzniku nových společností týká. Vysoké počty jsou však i v oblasti zániku společností. Zatímco v počtu nově vzniklých společností jde o druhé nejvyšší číslo za celou historii, počet zaniklých společností za loňský rok je nejvyšší v historii ČR.

Vzniklo vám na pojistném penále? Zažádejte pojišťovnu o prominutí

11:47
[3 minuty čtení] Za nehrazení zdravotního pojistného nabíhá plátci penále. Jsou však situace, ve kterých ho může zdravotní pojišťovna prominout. Jak o prominutí žádat? Zažádat o prominutí penále může plátce za všech okolností. Stejně je to i u pokut či přirážek k pojistnému.

Aktuálně k daňovému balíčku a novinkám pro zaměstnavatele

1:25
[4 minuty čtení] Daňový balíček čeká schvalování Senátem. Mění několik daňových zákonů. Neminul ani oblast závislé činnosti, tj. zaměstnávání. Novela zákona o daních z příjmů nenabyla účinnosti podle plánu, tj. od ledna 2019. Mohla by však platit od dubna, eventuálně od července 2019.

LinkedIn v roce 2019 nadále poroste a vyžaduje vaši aktivitu

1:25
[5 minut čtení] LinkedIn je specifická sociální síť, které stále stoupá počet uživatelů. U nás není tak rozšířený, ale vyplatí se na něm být a sledovat trendy. Na této sociální síti se novinky objevují postupně a většinou nepřinášejí nějaké významné změny. Počet uživatelů však stále stoupá a není vyloučeno, že se v LinkedInu budou snažit dotáhnout významnější hráče na trhu.

Jak se připravit na brexit? Projděte si průvodce pro podnikatele

15.ledna
[1 minuta čtení] Ministerstvo průmyslu a obchodu připravilo publikaci o brexitu. Ta je určená pro všechny tuzemského podnikatele. Jak upozorňuje ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO), brexit se může týkat i těch, kterým to na první pohled nemusí být zjevné.

Účtenkovka zpět na sestupné vlně? Počet hráčů opět klesl

15.ledna
[2 minuty čtení] Po „záchvěvu“, kdy se počet hráčů Účtenkovky dokonce meziměsíčně zvýšil, zájem o loterii opět poklesl. Posledního prosincového slosování se zúčastnilo o 2 tisíce méně hráčů než předešlého. Snížil se i počet účtenek ve slosování, a to skoro o 643 tisíc.

Zkrátit pracovní dobu na 37,5 hodiny? Zaměstnanci o to nestojí

15.ledna
[1 minuta čtení] Nové technologie mají snížit objem práce, zaměstnancům by se tak mohla zkrátit pracovní doba. Z jejich strany o to však není zájem. Nejenom ekonomický růst, ale i nové technologie mají dopad na rozsah a objem práce. Podle aktuálního průzkumu Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) by však neměly mít za následek, že se bude zaměstnancům zkracovat pracovní ...

Přehled změn u kontrolních hlášení a DPH, které přináší daňový balíček

15.ledna
[4 minuty čtení] Daňový balíček přináší i novinky v oblasti DPH. Server Podnikatel.cz proto připravil po novinkách u daně z příjmů další velký přehled změn, tentokrát u DPH. Novinky se týkají kontrolních hlášení, sazby DPH na teplo nebo třeba nároku na odpočet při registraci plátce DPH.

Tipy, jak mít na Instagramu to nejlepší bio

15.ledna
[5 minut čtení] Obliba Instagramu stále roste. Podnikatelé a firmy by na něm neměli zůstat pozadu. Využijte našich tipů a návodů a vyšperkujte si váš profil. Popis profilu neboli bio je velmi důležitý, neboť jde o jednu z prvních věcí, kterou uživatel této sociální sítě uvidí. Kromě prvního dojmu a zaujetí by jej měl také přimět k akci, a právě proto je důležité jej nepodcenit a vyhrát si s ním.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes