Moravskoslezská regionální televize

Popis:

Moravskoslezská regionální televize

URL:

https://polar.cz

Katalog:

Z domova → Regiony → Moravskoslezský

Publikuje:

10,2 položek/den

Ostrava-Mariánské Hory má novou služebnu MP

19:18
Strážníci v Ostravě-Mariánských Horách se přestěhovali do nového. Díky tamní radnici tak mají moderní služebnu městské policie na ulici Bílá a jsou tak mnohem blíž k centru všeho dění.

Titul Miss Orlová 2019 získala Zuzana Štěrbová

22.února
V Domě dětí a mládeže se konal čtvrtý ročník soutěže Miss Orlová 2019. Porotu nejvíce zaujala sedmnáctiletá Zuzana Štěrbová, která se stala i vítězkou.

Likvidace hořící heřmanické haldy se komplikuje

22.února
Jak už z našeho zpravodajství víte, v loňském roce začaly práce na likvidaci nebezpečné heřmanické haldy prostřednictvím unikátní separační linky. Bohužel se ale ukázalo, že její provoz je nerentabilní a bude potřeba pomoc státu. Likvidaci starých důlních zátěží má na starosti státní podnik Diamo. Ministryně průmyslu v Ostravě oznámila, že je připravena situaci řešit.

Proti rozšíření spalovny v Ostravě je město i obvod

22.února
Ostrava patří mezi města z nejšpinavějším ovzduším v zemi a tak jsou její obyvatelé velmi citliví na každé další zhoršení. Proto vzbudil velkou vlnu nevole záměr spalovny odpadů společnosti SUEZ rozšířit téměř dvojnásobně provoz. V praxi to znamená stavbu další linky pro spalování nebezpečných odpadů.

Do Městské sportovní haly v Havířově zatéká

22.února
V Havířově musí řešit velký problém v Městské sportovní hale. Kvůli špatné střechy do haly značně zatéká. A to i během zápasů. Oprava by měla začít v létě.

Karvinské děti se učí lyžovat v Beskydech

22.února
I letos se karvinské děti z mateřských a základních škol učí lyžovat v Beskydech. Lyžařské kurzy platí radnice z pokladny města už sedmým rokem. Za tu dobu se správně lyžovat naučilo více jak tři tisíce dětí.

Román Páté přikázání se odehrává v Novém Jičíně

22.února
V Žerotínském zámku byl pokřtěn historický román, jehož děj se odehrává v Novém Jičíně. Autorem knihy Páté přikázání je zdejší rodák. Příběh s milostnou zápletkou zasadil do období 30leté války.

Město otevřelo téma pomoci duševně nemocným

22.února
V České republice dochází k transformaci psychiatrické péče. V Novém Jičíně se na toto téma konalo diskusní fórum. Zahájilo debatu o připravenosti ambulantních služeb poskytovat duševně nemocným lidem více pomoci v terénu.

Myslivci se rozrostli o nové držitele loveckých lístků

22.února
Zkoušky z myslivosti se konají jednou ročně a jsou podmínkou toho, aby zájemce získal lovecký lístek. U okresního mysliveckého svazu v Novém Jičíně je letos skládala více než dvacítka uchazečů.

Mikrogranty na podporu tradic a regionálního života

22.února
Místní akční skupina Lašsko vyhlásila dotační program Mikrogranty. Cílem je podpora tradic a regionálního života. Žadateli mohou být i fyzické a právnické osoby z Nového Jičína.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes