15
new stories - click to show

Nakladatelství Portál

Description:

Zpravy nakladatelstvi Portal.cz

URL:

http://www.portal.cz

Catalog:

Kultura → Literatura

Publishes:

2.8 items/week

Cesta důvěry se svatou Terezičkou z úzkosti, deprese a pocitu viny

24.November
„V této knize se chci pokusit popsat ono „zvláštní trápení“, díky němuž je Terezie tak blízká všem, které označujeme jako „vykolejené“, nevyrovnané, neurotické a psychotické, narušené, sebevražedné a nemilované. Chci naslouchat jejímu duchu, tomu, co nám chce svěřit o svém setkání s Ježíšem a o tom, jak se dotkl její utrápené duše a upokojil ji. Z její zkušenosti s vlastní „cestou do Damašku“ v...

Užijte si Rok s pohádkami, hádankami a říkadly

24.November
Pracovní sešit pro komplexní zábavnou přípravu dětí na vstup do ZŠ je plný všestranných aktivit pro děti předškolního věku. Krátká úvodní pohádka každé z 12 kapitol je motivací pro mnoho navazující činností, úkolů a her vycházejícími z potřeb RVP pro plnění školních kompetencí dětí. Je určen převážně pedagogům MŠ, ale využijí ho také učitelé prvních ročníků ZŠ i rodiče předškolních dětí.

Straší ve vaší hlavě vtíravé myšlenky, které vás ničí? Poradíme, jak na ně!

24.November
Vrací se vám nějaká myšlenka, která vás dovádí k šílenství, protože ji nemůžete dostat z hlavy? Žijete v hrůze z toho, že když máte bizarní, neúprosné, neustále se vracející myšlenky? Vypovídá to o vás něco hrozného nebo ostudného? Doufáte, že se tyto myšlenky jednou prostě nevrátí?

Jak nenásilně komunikovat v práci, v rodině, ve společnosti, …

20.November
Čeká vás nepříjemné setkání se šéfem. Právě vám volala učitelka, aby si postěžovala na vaše dítě. Pohádali jste se s partnerem. Jak budete situaci řešit?

Nový domek pro myšku – to je nová knížka Petra Horáčka!

19.November
Pro nejmenší čtenáře vychází další knížka o malé myšce, kterou už znají z předchozích příběhů Petra Horáčka.

Nosofobie a hypochondrie: dvě tváře strachu z nemocí

18.November
Obávat se o vlastní zdraví je do určité míry naprosto přirozené a prospěšné: nutí nás to o své zdraví pečovat a věnovat se mu. Pokud ale tyto obavy přerostou únosnou mez, může to být problém, který zatěžuje nejen člověka, který těmito obavami trpí, ale i jeho okolí a zdravotní systém. A právě na toto problematické chvování se zaměřuje kniha STRACH Z NEMOCÍ psychologa a psychoterapeuta Hanse Mor...

Žena v polární noci. Jak Christiane prožila rok v Arktidě.

18.November
Prožila polární noc s lovcem kožešin. Byl to její manžel. Ale taky s Norem Karlem, který s nimi obýval chatku. A psala se 30. léta 20. století. Christiane byla umělkyně a rok strávený na Špicberkách je v jejím líčení nádherný, extrémní, do duše se vpisující zážitek.

Jak se dostat z maléru (a jak se do něj nedostat), to je občansko-právní průvodce pro děti.

12.November
Na samém počátku byla jen touha zahrát si pár her na herní konzoli. Proto se Štěpán s Romanem rozhodli zajít na návštěvu ke kamarádovi Standovi, který herní konzoli doma má. Anebo už nemá? V tuhle chvíli se zdánlivě jednoduchý příběh začíná pořádně komplikovat.

Aplikovaná behaviorální analýza pro děti s autismem

6.November
ABA je terapeutická metoda efektivní intervence pro děti s autismem a dalšími poruchami vývoje. Rodiče takových dětí ale často nemají dost informací o tom, co tato terapie je, jak probíhá a co obnáší. A právě pro ně je zde průvodce ABA PRO DĚTI S AUTISMEM, který poskytuje odpovědi na mnoho otázek, které si rodiče autistických dětí, kteří uvažují o ABA, kladou.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes