15
new stories - click to show

Příbramský deník

Description:

Miminka - Příbramský deník (denik.cz)

URL:

http://pribramsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publishes:

7.9 items/day

Nemocnice kvůli covidu někde omezují hlavně náročnější plánované zákroky

14:58
/FOTOGALERIE/ Mladší pacienti a ti, kteří potřebují lehčí zákrok, mají za současného covidového náporu na nemocnice větší naději, že se plánovaných operací dočkají dřív než ti, u nichž je předpoklad, že by potřebovali náročnější pooperační péči. V souvislosti s odkládáním neakutních čili elektivních výkonů to v pátek vyplynulo z tiskové konference, kterou v benešovské Nemocnici Rudolfa a Stefan...

Stanice metra trasy D přitahují v Praze pozornost developerů a také města

14:58
/VIZUALIZACE/ Ještě zdaleka nestojí a už působí jako silný magnet. Ke třem současným trasám metra by se v několika následujících letech měla přidat trasa D. V centru bude vyjíždět od stanice Náměstí Míru na trase A, ”Céčko” překříží na Pankráci a pak si to namíří na jižní okraj města, do Písnice. Jako první má být vybudován úsek z Pankráce na Nové Dvory.

Napište Ježíškovi. Na příbramském náměstí 17. listopadu je vánoční schránka

13:52
Vánoce se blíží a jedním z nejdůležitějších úkolů, především pro ty nejmenší, je napsat Ježíškovi. I letos tak mohou děti své dopisy s obrázky a vzkazy poslat prostřednictvím expres schránky, která je umístěna na jednom ze stánků na náměstí 17. listopadu.

Bezdomovci, který zemřel v hořící garáži v Příbrami, zřejmě nikdo neublížil

12:47
/FOTOGALERIE/ Prozatím nic, co by naznačovalo, že požár garáže s tragickým následkem byl něčím jiným než nešťastnou událostí bez cizí účasti, neodhalili příbramští vyšetřovatelé. Stále se snaží se zjistit okolnosti, za kterých v noci na čtvrtek 2. prosince zemřel muž v hořící garáži v Příbrami. Zatím se zdá, že se udusil kouřem.

Řidič autobusu Antonín Vydra: Ke sbírání sportovních suvenýrů mě přivedl syn

10:33
/FOTOGALERIE/ Upovídaný a vždy pozitivní řidič autobusu Antonín Vydra vozí lidi do škol, zaměstnání či na výlety již šestadvacet let. Velký fotbalový fanoušek ovšem více než šest let fotí také sportovní utkání.

Zájemci uvidí, jak při výchově specialistů ve škole pomáhají robotičtí pacienti

9:27
Zásah složek integrovaného záchranného systému ve virtuálním prostředí, hi-tech simulátor kojence, který učí zdravotníky pečovat o miminka, či laboratoř, kde se v reakci na nedostatek přístrojů k boji s první vlnou náporu koronaviru zrodil nouzový plicní ventilátor CoroVent, na jehož vývoji spolupracovali i studenti. To jsou některá z lákadel, jež návštěvníkům v pátek 3. prosince představí Faku...

Lidé chtěli oblafnout hlasování o cenu hejtmanky. Začíná se znovu

6:12
Stín události, která měla být důstojná, avšak nedopadla podle původních představ, visí nad hlasováním o cenu veřejnosti v rámci Ceny hejtmanky Středočeského kraje. To je anketa mající upozornit na mimořádné činy i dlouholetou záslužnou činnost lidí, kteří jsou něčím mimořádní, vynikají ve svém oboru, vykonali hrdinský čin nebo například pravidelně pomáhají druhým.

Povinné očkování jen pro někoho nestačí. S pokutami přitvrďte, míní lékaři

4:03
S návrhem na povinné očkování proti koronaviru až od března 2022, a navíc pouze pro některé skupiny obyvatel, přichází končící vláda až „s křížkem po funuse“. Tvrdí to aspoň reprezentace lékařů i pacientů.

Projekt Pol Pointů středočeské policie se rozšiřuje i za hranice kraje

23:36
Pokud budou lidé v Lázních Kynžvart v Karlovarském kraji potřebovat kontaktovat policii kvůli jakémukoli typu oznámení, mohou se nově obrátit na středočeské policejní ředitelství. Přičemž není třeba, aby se osobně setkali byť jen s jediným policistou.

Loupil lídr hnutí Chcípl PES? Podle soudu nešlo o trestný čin

23:36
Jiří Janeček v únoru třísknul o zem telefonem provokatérovi z Ústí, věc šla k soudu. Podle něj šlo ale maximálně o přestupek.

Myslivci se loni činili. Ulovili nejvíc jelenů či muflonů za posledních 18 let

22:31
Myslivci provozují tzv. praktickou ekologii, tvrdí jejich zástupci. A péče o kulturní krajinu se podle nich bez lovu neobejde.

PODÍVEJTE SE: Záchranáři v Příbrami přispěchali na pomoc ženě v nouzi

19:15
Ve čtvrtek 2. prosince se kolem tři čtvrtě na jednu odpoledne odehrálo drama v bytovém domě v ulici Hradební. Obyvatelka přízemního bytu, která se momentálně potýká s onkologickým onemocněním, nereagovala na výzvy záchranářů, kteří byli k bytu přivolaní.

Z letu s covidovým omikronem je pozitivní jeden Středočech

2.December
Rozruch kolem ženy z Liberecka, jež se vrátila z ciziny s koronavirovou nákazou a následně bylo prokázáno, že se jedná o nyní nově obávanou variantu omikron, dolehl i do jiných regionů. Středočeští hygienici trasovali 15 obyvatel kraje, kteří se s ní dostali do kontaktu. Z nich zatím testy potvrdily pozitivitu u jednoho. Sekvenování, které určí konkrétní variantu, ještě není hotové. Není však p...

Vytíženost a únava: Pandemie koronaviru opět doléhá také na zdravotníky

2.December
Pandemie koronaviru opět doléhá na zdravotníky, kteří se v současnosti musí ještě potýkat s odporem vůči nim od určité části veřejnosti.

Rozčílený ředitel nemocnice Petr Chudomel: Doplácíme na vítěznou letargii

2.December
S počtem hospitalizovaných, kteří budou potřebovat naši pomoc v následujících 7 až 10 dnech, už nic neuděláme. Jejich počet je již napevno dán. Alespoň si to myslí ředitel Oblastní nemocnice Kolín Petr Chudomel. Ten se zároveň domnívá, že k současnému stavu přispěla i letní a podzimní neochota vlády přijímat jakákoliv opatření.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes