15
new stories - click to show

Příbramský deník

Description:

Miminka - Příbramský deník (denik.cz)

URL:

http://pribramsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publishes:

7.2 items/day

Budoucí školák dostane nový a lepší vozík. Složili se na něj policisté

15:50
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Vybrali jsme mezi sebou poměrně velkou částku. S těmito slovy ředitel středočeské policie Václav Kučera předal symbolický šek s částkou 155 251 Kč rodině předškoláka Kryštofa.

Středočechů nakažených koronavirem již zemřelo přes devět set

14:42
Nad stovku se podle posledních dat krajské hygienické stanice opět vyšplhal denní nárůst prokázaných případů koronaviru v rámci jednoho okresu. Pro Kladensko v pátečních statistikách upozorňují na 109 nově evidovaných nakažených za posledních 24 hodin. Celokrajsky jich za poslední den zaznamenali 619, což je vyšší počet, než bylo zvykem v uplynulých dnech.

Na bezplatné testy se učitelé zatím nijak překotně nehrnou

12:27
Jít učit, nebo se na chvíli stát „záškolákem“? Před takové rozhodování jsou někdy postaveni učitelé (ale i další pedagogičtí pracovníci, jako třeba vychovatelé), kteří se rozhodují, zda využít nabídky k testování na koronavirus, jež je určena speciálně jim.

Recidivista se vloupal do rodinných domů i farního úřadu, tvrdí policie

6:54
Z vloupání do rodinných domů i farního úřadu viní policisté třicetiletého recidivistu. „Muž teprve letos v dubnu opustil brány věznice, kde si odpykával sedmiletý trest za majetkovou trestnou činnost,“ uvedla Vlasta Suchánková z oddělení tisku a prevence středočeské policie.

V kraji během měsíce přibyly čtyři stovky nezaměstnaných

6:54
Hrozivý nárůst počtu nezaměstnaných, předvídaný jako důsledek koronavirové krize, zatím nepřišel – nicméně lidí bez práce ve středních Čechách přibývá. Ukazují to v pátek zveřejněné údaje ministerstva práce a sociálních věcí.

Vladislav Kuchta: Kuchař s největší sbírkou žvýkačkových obalů

17:38
Vyučený kuchař kdysi vlastnil divadlo, se kterým objížděl svět. Dnes je majitelem největší sbírky žvýkačkových obalů na světě. Přes 130 000 kusů shromažďuje Vladislav Kuchta již několik desítek let, a to ze všech koutů světa. Je vedoucím sekce v Klubu sběratelů kuriozit, a i když je už v důchodu, rozšiřování jeho sbírky ho stále baví.

Statisticky průměrný Středočech dostal od loňska přidáno patnáct stovek

4.December
Covid necovid, „průměrný“ zaměstnanec ve středních Čechách si platově vcelku slušně polepšil. I v době koronavirové krize. Ukazují to v pátek 4. prosince zveřejněné údaje o nárůstu průměrné mzdy ve třetím čtvrtletí. A jsou to čísla, které leckoho překvapí. To přinejmenším; spíš naštvou.

Žalobu kvůli (ne)zveřejnění odměn úředníků bere kraj zpět

4.December
Správní žaloba, kterou Středočeský kraj podal k Městskému soudu v Praze proti rozhodnutí Ministerstva vnitra ČR týkajícího se zveřejnění odměn vybraných zaměstnanců krajského úřadu, bude stažena. O čtvrtečním rozhodnutí krajských radních v pátek 4. prosince prostřednictvím on-line tiskové konference informovala Petra Pecková (za STAN).

Vyhořela pizzerie v Pražské ulici v Příbrami. Škoda přesáhla milion korun

4.December
Hasiči likvidovali požár pizzerie v Pražské ulici v Příbrami. Nahlásili jim ho ve čtvrtek 3. prosince těsně před půlnocí. „Byl nahlášený požár pizzerie v bytovém domě. Jak postupně přijížděly na místo hasičské jednotky, tak bylo nahlášeno, že se jedná o požár v plném rozsahu, celá pizzerie byla požárem zasažena,“ uvedla Tereza Fliegerová, mluvčí středočeských hasičů. Nakonec byl poplachový stup...

Na návštěvy za seniory se dá jít i bez testu. Kde, prozradí web

4.December
Zřejmě mírnější, než se zprvu zdálo, budou pravidla pro návštěvy obyvatel domovů seniorů. Z páteční tiskové konference některých středočeských radních po jednání krajského krizového štábu vyplynulo, že ve většině zařízení by měli uspět i příchozí, kteří s sebou nepřinesou požadované potvrzení o testování s negativním výsledkem, jež není starší 48 hodin.

Jsme připraveni otevřít. Čekáme jen na svolení vlády, hlásí z Monínce

4.December
/FOTOGALERIE/ Jediný lyžařský areál ve Středočeském kraji Monínec je plně připravený na zahájení lyžařské sezony. Původně měli první lyžaři okusit zdejší sjezdovku už v polovině listopadu, kvůli vládním opatřením proti šíření nemoci covid-19 je areál stále uzavřený. Mluvčí areálu Radek Polák ale hrdě hlásí, že jakmile dojde k rozvolnění opatření, bude Monínec jedním z prvních otevřených areálů ...

Oči dětí v domovech a centrech mají rozzářit dárky za 140 tisíc korun

4.December
Nakoupit pro děti vánoční dárky za 140 tisíc korun se chystají středočeští radní. Potěšit tak chtějí celkem 601 dítě z 19 zařízení - dětských domovů a dětských center (ta pečují o nejmladší děti; zpravidla do věku tří let; někdejším „kojeneckým ústavům“ už se ale nepodobají).

Výchovu mládeže ve sportovních centrech má podpořit 28 milionů korun

4.December
Rozdělit bezmála osmadvacet a půl milionu korun mezi 26 středočeských center mládeže se chystají krajští radní. Rozhodli, že za deset dnů předloží zastupitelům ke schválení doporučení výboru pro tělovýchovu a sport, aby na podporu těchto center byla pro rok 2021 určena celková částka 28 430 000 Kč.

Kraj hledá nové šéfy pro kancelář hejtmanky i týmu mluvčích

4.December
Pružná pracovní doba, další profesní rozvoj, příjemný pracovní kolektiv i výhodná poloha pracoviště. To jsou výhody, které novým kolegům nabízí středočeský krajský úřad. Vytvořit si svůj tým nějakou dobu potrvá; bude to doba, která se počítá na měsíce. To nynější hejtmanka Petra Pecková, tehdy lídryně vítězného hnutí STAN, řekla Deníku po říjnovém úspěchu v krajských volbách. Nyní hovoří stejně...

Vichr má o víkendu udeřit na východní polovinu kraje

4.December
Vichr lze o víkendu očekávat ve východní části středních Čech; zhruba v polovině kraje. Na to upozorňuje čtvrteční výstraha Českého hydrometeorologického ústavu. Upřesňuje předchozí varování, jež naznačovalo, že očekávaný silný vítr by v kraji mohl zasáhnout rozsáhlejší území.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes