15
new stories - click to show

Příbramský deník

Description:

Miminka - Příbramský deník (denik.cz)

URL:

http://pribramsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publishes:

4.5 items/day

Podívejte se: V Lidicích si připomněli 81. výročí vyhlazení obce nacisty

21:06
V Lidicích na Kladensku si v sobotu lidé připomněli 81. výročí vyhlazení obce nacisty. Položením věnce u hromadného hrobu lidických mužů uctil památku obětí prezident Petr Pavel, následovali ho i další politici. Vzpomínky se zúčastnili mimo jiné předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), místopředsedové dolní komory Věra Kovářová (STAN) a Jan Skopeček nebo ministr dopravy …

Kmochův Kolín: Počasí se umoudřilo, průvodu městem přihlížely stovky lidí

20:13
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Sobotní odpoledne patřilo v rámci Kmochova Kolína tradičnímu kapelnímu průvodu městem. Ten začal ve 14 hodin v areálu Vodního světa a přes ulice Masarykova, Žižkova a Legerova mířil na Karlovo náměstí, kde jej přivítal moderátor Vasil Fridrich a vedení kolínské radnice.

Nudistka: Nehodnotíme na pláži těla druhých jako textiláci. U nás není co tajit

12:12
/FOTO, VIDEO/ U vody nahoře bez nebo úplně nahý je nejen v Česku stále kontroverzním tématem. Také článek Deníku o největší nudistické pláži ve Lhotě nedaleko Brandýsa nad Labem vyvolal řadu ohlasů. Mezi nimi se objevil i komentář Kateřiny Novotné, která pláž navštěvuje už dvacet let. Samozřejmě bez plavek. Nebála se promluvit, v čem ji nahota obohacuje a co se jí nelíbí na nových pravidlech v ar…

Pozor, v neděli přijdou změny v hromadné dopravě v Praze a středních Čechách

7:45
Pražská integrovaná doprava i České dráhy od neděle 11. června pozmění částečně své jízdní řády. Některé linky a tratě čekají pouze dílčí a dočasné změny, jiné se mění nastálo.

Dánský vpád: historik předložil pohled na málo známý úsek třicetileté vállky

7:45
O událostech, souvislostech a osobnostech třicetileté války bylo napsáno mnohé, ať to byla pražská defenestrace roku 1618, bitva na Bílé Hoře, staroměstská exekuce (poprava 27 českých pánů), pobělohorské konfiskace, generalissimus Albrecht z Valdštejna či obléhání Brna (1645) i Prahy (1648) švédskými vojsky.

Co je k vidění na streamech: Schwarzeneggerův životní příběh i nový Asterix

5:03
Pro příznivce slavného rakouského kulturisty, herce i politika je určen nový dokument Netflixu nazvaný jednoduše Arnold. Další dokumentární seriál První pětka, který nabízí platforma HBO Max, diváky zavede do období, kdy měly ve finské vládě rozhodující slovo ženy. Na streamy míří i seriálové pokračování filmového hitu Do naha! nebo rodinná podívaná Kvík.

KVÍZ: Herec, který nikdy nic neošidil. Znáte role Vladimíra Dlouhého?

5:03
Na jeho pronikavé oči, za nimiž se skrýval zvláštní smutek, se nedá zapomenout. Bylo v nich nejspíš vše, o čem herec Vladimír Dlouhý ze zásady nemluvil. Šetřil slovy, sám sebe ale ani trochu. To ho také stálo život. V sobotu uplyne 65 let od jeho narození.

Festival v závěrečné fázi opustí gotické kulisy, zavítá do Blues Café a Bohdanče

9.June
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Série šestnácti koncertů v devíti dnech v rámci šestnáctého ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Kutná Hora vvyrcholí o víkendu 10. a 11. června. Na co se příznivci klasické hudby mohou ještě těšit?

Co sledovat o víkendu: Televize nabídne gangstery i věčně Žhavé výstřely

9.June
Ne všechny maturitní noci jsou krásné. Své o tom ví hrdinka českého webseriálu Pět let, který nyní míří i na televizní obrazovky. O diváky se s ním o víkendu utkají také neodolatelný Jean Gabin jako restauratér na scestí, Václav Neckář coby ostře sledovaný nádražák a piloti Abrahamsovy slavné stíhací parodie.

Adoptujte si strom ve Svatohorských sadech. Pomáháte tak s jejich obnovou

9.June
/FOTOGALERIE/ Od jara 2023 jsme zahájili projekt #ADOPTUJSTROM #ADOPTATREE. Nápad jsme si vypůjčili ze zoologických zahrad, kde máte často možnost si zvíře za určitý poplatek adoptovat a pomoci tak s údržbou a péčí o zvířata. Navržený projekt funguje na stejném principu s tím rozdílem, že finanční příspěvek bude použit na údržbu sadů.

Před 10 lety: Povodeň na Příbramsku. Rozvodněné řeky, zaplavené silnice i domy

9.June
S obavami lidé začátkem června roku 2013 sledovali zvedající se hladiny vodních toků na Příbramsku. Jak nebezpečný dokáže být i malý tok, dokazovala Litavka. Voda dělala problémy také v Příbrami.

GASK se v sobotu zaměří na polské nezávislé umění. Přinese i literární pořad

9.June
/FOTO, VIDEO/ Sobota bude v Galerii Středočeského kraje (GASK) v Kutné Hoře patřit polskému nezávislému umění. Odpolední program k aktuální výstavě Necenzurováno přinese komentovanou prohlídku výstavy i literární pořad.

TIPY DENÍKU: Kam vyrazit? Víkendová nabídka zábavy pod širým nebem je pestrá

8.June
/FOTO, VIDEO/ Víte už, jak strávíte víkend? Zůstanete doma, nebo vás láká vyrazit za zábavou? Podívejte se níže, nabízíme vám desítky tipů na zajímavé víkendové akce na Příbramsku i na dalších místech ve středních Čechách. Na hrnčířské trhy, festival dechových kapel, pohádkové a myslivecké putování pro děti, ale také na balónové hemžení, závody dračích lodí, zámeckou slavnost růží nebo neskutečné…

Hudební novinky: Daniel Landa v Minovým poli i očekávané album Báry Polákové

8.June
Červen je na hudební novinky bohatý. Z českých interpretů přicházejí na trh s deskami Bára Poláková, kapela J. A. R. či Dan Landa. Z těch zahraničních jsou to například britští Simply Red.

Léto U Rozvědčíka. Ze štamgastů se stali provozovatelé legendární hospody

8.June
/FOTO, VIDEO/ Proslulý hostinec U Rozvědčíka nedaleko řeky Berounky má nové provozovatele, manžele Dandovy. A s nimi přicházejí změny. Hostinec u Nezabudic, oblíbený nejen mezi vodáky, bude nyní otevřen celoročně. K dalším novinkám patří třeba návrat kuželníku, švestková limonáda nebo svíčková o padesátikorunu levnější než loni.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes