Příbramský deník

Popis:

Miminka - Příbramský deník (denik.cz)

URL:

http://pribramsky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publikuje:

11,2 položek/den

Provoz sociálních služeb podpoří půl druhé miliardy

20:40
Střední Čechy – O rozdělení příspěvků na fungování domovů seniorů, domovů pro zdravotně postižené, azylových domů, denních stacionářů a dalších podobných zařízení včetně pečovatelských služeb v celkové výši dosahující 1,65 miliardy korun rozhodli v pondělí středočeští zastupitelé. „V případě neschválení by financování sociálních služeb bylo ohroženo, upozornila krajská radní pro oblast sociální...

Pěti nemocničním akciovkám má šetřit peníze založení šesté

18:21
Střední Čechy – K pěti krajským akciovým společnostem v oblasti zdravotnictví, které provozují oblastní nemocnice v Kladně, Kolíně, Mladé Boleslavi, Benešově a Příbrami, přibude brzy šestá. Středočeští zastupitelé v pondělí rozhodli o založení obchodní společnosti Nemocnice Středočeského kraje, a. s. Ta však nemá pomáhat pacientům, ale samotným nemocnicím. Půjde o kanceláře na krajském úřadu zh...

Boj se včelím morem kraj podpoří částkou 1,5 milionu korun

17:13
Střední Čechy – Úsilí včelařů, kteří se snaží o omezení rizika nákazy včelstev morem včelího plodu, podpoří kraj příspěvkem ve výši 1,5 milionu korun.

Dvoumiliardový úvěr pro kraj se setkal s jasnou podporou

14:54
Střední Čechy - O přijetí dvoumiliardového úvěru, který má být využit především na předfinancování projektů podpořených dotacemi z Integrovaného regionálního operačního programu, rozhodli v pondělí středočeští zastupitelé. Podpora byla jednoznačná: 58 hlasů pro - a jediným, kdo se zdržel hlasování, se stal Vít Rakušan (STAN).

Na řešení Babišova odvolání debata zastupitelů nic nezměnila

14:54
Střední Čechy – S návrhem, aby krajské zastupitelstvo vyzvalo ředitele krajského úřadu Jiřího Holuba k předání kauzy údajného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) k řešení pražskému magistrátu, neuspěl v pondělí středočeský opoziční zastupitel a poslanec Vít Rakušan (STAN).

Syn nejdřív napadl matku slovně, pak vzal do ruky nůž

14:54
Příbramsko - Soužití dospělých dětí a jejich rodičů může být někdy velice náročné. Objeví se i situace, které končí extrémními událostmi. Přesně takové museli hned třikrát řešit v uplynulých dnech policisté na Příbramsku. Dospělé děti při nich byly vykázány z obydlí, protože se dopustily na rodičích domácího násilí.

Návrhy za slučování čtyř středních škol zatím spadly ze stolu

13:45
Střední Čechy - Zasvé prozatím vzaly plány vedení Středočeského kraje na slučování středních škol na Kolínsku a na Praze-východ. Už předem to naznačilo vyjádření zastupitelského klubu středočeských komunistů před pondělním jednáním krajského zastupitelstva. KSČM obvykle podporuje krajskou koalici složenou a ANO a ČSSD - pro slučování škol se ale její zastupitelé rozhodli ruce nezvednout.

Unikátní seskok zároveň za dvou balonu se podařil

12:34
Dlouhá Lhota /FOTOGALERIE/ - O naprosto unikátní a historicky první seskok parašutistů ze dvou horkovzdušných balonů najednou se pokusili na příbramském letišti. Běžně se z horkovzdušných balonů neskáče, proto byl seskok s padáky hned ze dvou v jeden okamžik naprosto ojedinělý. Přes nutnou náročnou a složitou koordinaci jednotlivých seskoků a pohybu balonů se to zdařilo a všichni parašutisté se...

Vážná nehoda v Mělníku. Autobus se zřítil ze srázu, tři lidé se zranili

12:34
Mělník /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Tři lidé utrpěli zranění při ranní nehodě autobusu poblíž Labe v Mělníku. K maléru na silnici první třídy I/16 spojující Mělník se Slaným došlo pět minut po páté ranní, kdy řidič vezoucí cestující havaroval u přemostění Pšovky nedaleko kruhového objezdu. Autobus prorazil svodidla, načež skončil pod mostem převrácený na boku.

Vztahy mezi Petrovicemi a lomem se výrazně zlepšily

9:02
Petrovice /FOTOGALERIE/ - Napjaté vztahy mezi obcí a provozovatelem lomu Skoupý jsou už minulostí. V současné době jsou spíš naopak vřelé. Svědčí o tom i chystaná spolupráce na vybudování hasičské zbrojnice pro dobrovolné hasiče právě v osadě Skoupý.

Kde je problém s odhozenými stříkačkami, pomáhá analyzovat aplikace

9:02
Střední Čechy – Odhozené injekční stříkačky po narkomanech jsou v řadě měst problém; střední Čechy na tom nejsou jinak. Přitom to jsou stále podobná místa, kde lidé tento nebezpečný materiál nacházejí. A stejně jako v mnoha jiných oblastech života, i tady dokáže pomoci technika.

Červený kříž v Česku slaví 100 let. První předsedkyní byla dcera prezidenta

7:53
Dne 6. února uplynulo sto let od založení Československého červeného kříže – přímého předchůdce současného ČČK. Přečtěte si, jak známá organizace vznikla, čím kulaté výročí oslaví a co všechno si její členové v rámci několika vzpomínkových akcí připravili.

O penězích na dotace i vydávaných na dotacích budou jednat zastupitelé

17.února
Střední Čechy – Přijetí dvoumiliardového úvěru na předfinancování rozsáhlých oprav silnic i dalších projektů placených z dotací, stejně jako vlastní dotační program nabízející k podobným účelům bezúročné půjčky malým obcím. A rovněž schválení programu dotací pro zhruba pět tisíc středočeských domácností na výměnu starých kotlů za moderní a mnohem ekologičtější zdroje tepla. To je jen několik z ...

V Česku padlo 77 teplotních rekordů, v Neumětelích bylo 17,3 stupně

17.února
Střední Čechy - Rekordní teploty pro 17. únor dnes zaznamenalo 77 z celkových 151 stanic, které měří alespoň 30 let. Další dvě rekord vyrovnaly. Nejtepleji bylo v obci Neumětely na Berounsku, kde naměřili 17,3 stupně Celsia. Překonán tam byl dosavadní rekord 14,5 stupně Celsia z roku 1974. Na svém informačním webu to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Některé obce budou obnovovat dopravní značení

17.února
Příbramsko – Některé obce v regionu jako například Jince nebo Petrovice se rozhodly v letošním roce obnovit dopravní značení na svém území. Opatření souvisí jednak s jejich rozvojem a například přistěhováním obyvatel, ale s nárůstem většího počtu automobilů na jejich území.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes