15
new stories - click to show

PrahaIN.cz

Description:

Informační magazín

URL:

https://www.prahain.cz

Catalog:

Z domova

Publishes:

13.3 items/day

Kronika krve, slz a smrti. Vychází monumentální kniha Vietnam 1945-1975

12:23
Redakce PrahyIN.cz měla možnost listovat dvěma novinkami v žánru literatury faktu z nakladatelství Práh. Šlo o knihu Vietnam 1945 - 1975, dosud nejpreciznější kroniku jednoho z nejtragičtějšího konfliktu 20. století. Druhým dílem byla kniha Pavla Kosatíka o politické situaci uplynulých třiceti let na Slovensku: Slovensko 30 let poté.

Fata Morgana čeká na rozkvetení nejmenšího leknínu na světě

10:40
V Botanické zahradě Praha mohou návštěvníci nově vidět nejmenší leknín na světě. Expozici tropických deštných lesů ve skleníku Fata Morgana, kde je leknín trpasličí umístěn, lze navštívit každé úterý až neděli. Ve volné přírodě tato vodní rostlina již neexistuje. ČTK o tom informovala tisková mluvčí Botanické zahrady Praha Michaela Bičíková.

Děti z Poštovky si zahrály na Ježíška. Jejich dárky zamíří k dětem na severu

10:08
Ke známé vánoční sbírce „Krabice od bot“ se letos přidali i čerství prvňáčci ze školy na Poštovce v Košířích. A přestože impuls vyšel od jedné z maminek, do akce se zapojily vedle dětí i zdejší paní učitelky a ostatní rodiče. Výsledek? Téměř čtyřicet dárků, které potěší děti z chudých rodin na severu Čech. A také krásný vánoční zážitek zdejších školáčků.

Praha spustila dotační program na nulté ročníky pro ukrajinskou mládež

8:24
Školy, organizace či samotné městské části mohou čerpat z dotací na nulté ročníky pro ukrajinskou mládež ve věku od 15 do 19 let. Kurzy, které mají za cíl pomoci ukrajinským dětem se začleněním a zvládnutím českého jazyka, se uskuteční od ledna do prosince roku 2023.

Park v Bubenči získá nové cesty, fontánu či pítko

7:51
Radnice šesté městské části zahájila revitalizaci Parku Generála Lázaro Cardenase del Río v Bubenči. Do května příštího roku by tam měly vzniknout nové cesty, fontána nebo pítko.

Vybíral peníze z bankomatu. Žádné mu nevydal, z účtu ovšem zmizely

5:35
PrahaIN.cz před několika dny informovala o vkladovém bankomatu v Lounech. Přijal 75 tisíc korun, které ale nezaúčtoval celé. Banka klientovi nakonec poslala 73 tisíc. Následně se na redakci obrátila vyučující. V Mělníku vložila 212 tisíc korun na školní zájezd, transakce neproběhla, bankomat kartu nevrátil, stejně jako spolknul téměř čtvrt milionu. Své peníze nakonec zpět získala.

Chlouba knížete Viléma je z velmi křehkého materiálu. Hanavský pavilon fascinuje už více než 130 let

21:56
Mnoho lidí název této stavby komolí, říkají jí Havanský pavilon. Znají totiž kubánskou Havanu, že ale existuje také Hanava, vůbec netuší. Samotná budova pak vypadá skoro pohádkově až snově a jako by na pražskou Letnou ani nepatřila.

Rock For People oznamuje další interprety. Vstupenky jdou zakoupit na splátky

20:42
Na jeden z největších hudebních festivalů u nás se tradičně chystají zástupy lidí nejen z Prahy, ale také ze zahraničí. Po již zveřejněných headlinerech, jako je třeba Slipknot, organizátoři pomocí adventního kalendáře odkrývají další kapely, které na festival do Hradce Králové dorazí.

Krize v Praze: Fronty na levný benzin už od kuropění. Ceny jako před válkou

19:24
Řetězec čerpacích stanic Tank ONO, které jsou v Čechách dlouhodobě nejlevnější, opět snížil cenu pohonných hmot. Litr nejběžnějšího naturalu 95 se dostal na 35,90 korun. To je stejně jako před válkou na Ukrajině. Litr nafty zlevnil na 37,90. A řidiči na nižší ceny velmi rychle zareagovali a benzinové pumpy doslova obsadili.

V Praze začalo hloubení stanice nové linky metra D Olbrachtova

18:08
V Praze poblíž křižovatky ulic Na Strži a Olbrachtova začala firma Strabag s hloubením jámy pro plánovanou stanici metra D Olbrachtova.

Ze soukromí Jana Saudka: Kliky už nedělá, vykat si budeme do samotného konce, říká manželka Pavlína

17:28
PrahaIN.cz se opět zúčastnila křtu zajímavé knižní novinky. Jedná se o Hovory s terapeuty, které vedly Barbara Nesvadbová, Pavlína Saudková a Jana Brázdilová. Ptaly se Jitky Vodňanské a Nory Vláškové, psycholožky Jany Woleské, párových terapeutů Pavla Rataje a Jana Vojtka, adiktologa Michala Miovského a psychoterapeutů Jana Kulhánka a Michala Mynáře. Kniha byla představena ve čtvrtek odpoledne v …

Šéf iniciativy Chcípl PES Janeček byl odsouzen

16:11
Bývalý poslanec ODS Jiří Janeček, který je znám svými ostrými názory proti vládě, byl v pátek nepravomocně odsouzen k podmíněnému trestu. Skutečnost redakci PrahaIN.cz potvrdil. Současně se v e-mailu rozepsal o aktuální situaci v České republice. Podepsal se jako „trestanec“.

Pražský inovační institut pod palbou. STAN žáda odklad tendru na ředitele

14:52
Pražský inovační institut měl být pomyslnou výkladní skříní pirátské politiky v hlavním městě. Jenže za celou dobu své existence čelí institut kritice, jak ze strany opozice, tak i z řad samotných Pirátů. První negativní reakce vzbudilo i aktuální výběrové řízení na post ředitele zmíněného institutu. K jeho odložení vyzval klub zastupitelů hnutí STAN, které má ambici v nové radě města obsadit pos…

První Mikuláš s čerty bude jezdit už v neděli metrem A

2.December
Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) připravil na neděli 4. prosince setkání s Mikulášem, andělem a čerty, které se uskuteční v Muzeu MHD a také na trase metra A mezi stanicemi Želivského a Dejvická.

Zabavené předměty na Spartě: Boxery, placatky, pyrotechnika, ale i kružítka...

2.December
V chrámu pražské Sparty na Letné na vás dýchne historie. Mnoho fanoušků se o tom přesvědčilo při prohlídkách stadionu, které klub pravidelně pořádá. Stánek slouží jako domov sparťanů už od roku 1917. Dějiny se psaly i v nenápadné vitríně s více než stovkou předmětů.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes