15
new stories - click to show

PrahaIN.cz

Description:

Informační magazín

URL:

https://www.prahain.cz

Catalog:

Z domova

Publishes:

12 items/day

Nový krytý ledový stadion bude sloužit sportovcům i veřejnosti

11:32
Na pomezí Jinonic a Nových Butovic vyrostl nový ledový stadion SPM Aréna. Po uzavření areálu na Nikolajce bude sloužit jako zázemí sportovním klubům a nabídne i veřejné bruslení. Za jeho vznikem stojí soukromý investor, Praha 5 a pražský Magistrát.

„Vzala jim výtr z plachet,“ zhodnotil předseda Výboru pro výchovu a vzdělávání

10:27
Na gramatických chybách by nebylo nic zvláštního, pokud by nebyly tak časté, do očí bijící a pokud by pod ně nebyl podepsán zastupitel České pirátské strany Jiří Brůžek, nynější předseda Výboru pro výchovu a vzdělávání na pražském magistrátu.

Energetickou olympiádu vyhrál nápad na pěstování řas, které zachytí CO2

9:22
Na půdě Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického (ČVUT) v Praze se uskutečnilo na začátku listopadu finále Energetické olympiády. O soutěž, kterou každoročně pořádá společnost Energetická gramotnost, byl letos rekordní zájem a do školního kola se přihlásilo přes 1.500 studentů.

4. 7. 1981: Den, kterým začala profesní katastrofa Josefa Abrháma

5:36
ARCHIVY STB: PrahaIN.cz se dlouhodobě věnuje archivům bezpečnostních sborů. Vybíráme čtenářsky i dobově zajímavé momenty. Některých si už v minulosti média všimla, jiné byly přehlíženy.

Kdo poslal Tomáše Pojara a Vladimíra Posoldu do Číny? Zřejmě premiér Fiala

20:22
ANALÝZA: Na začátku listopadu, konkrétně 2. 11., se na webu státem kontrolované tiskové agentury Xinhua objevila fotografie Tomáše Pojara a Vladimíra Posoldy a nejvyššího čínského diplomata Wang Yi, člena Politického byra Ústředního výboru Komunistické strany Číny a ředitele Kanceláře zahraniční komise.

Praha schválila 40 milionů korun na projekty vedoucí ke zlepšení životního prostředí

19:18
S adaptací na změnu klimatu mají Praze pomoci projekty, na které byla z rozpočtu hlavního města schválena částka ve výši 40 milionů korun na rok 2024. O příspěvek mohou lidé žádat až v sedmi různých kategoriích, letos poprvé i v oblasti cirkulární ekonomiky.

Zima jako výhoda. Bude Sparta těžit z teplot pod nulou?

17:41
Pro fotbalisty Sparty bylo první utkání proti španělskému Realu Betis také cestou do teplých krajin, toho času totiž v Praze pomalu začínaly chladnější teploty. V Seville to bylo přesně naopak. Pobyt na přímém sluníčku nebyl zrovna příjemný, teploměr ukazoval přes 34 stupňů Celsia.

Zákon o obnově přírody je zase o krok blíže k realizaci

16:37
Výbor pro životní prostředí Evropského parlamentu schválil konečné znění zákona o obnově přírody. Přiblížil ho tak schválení, které by mohl Evropský parlament definitivně učinit ještě letos. Evropská unie by díky němu měla lépe chránit biodiverzitu a klima.

Policie zadržela klíčového kumpána Radovana Krejčíře

16:05
VÍME PRVNÍ: Redakce PrahaIN.cz získala z pražského podsvětí informace o širokém policejním zásahu v souvislosti s narkotiky. Do sítě měl podle našich zdrojů spadnout rovněž kumpán Radovana Krejčíře a jeho bývalý bodyguard.

Park u Podolské vodárny ponese jméno Antonína Engela

15:32
Podolská vodárna, památkový skvost postavený ve stylu takzvaného monumentálního klasicismu, patří k pracím proslulého architekta Antonína Engela. Nově jeho jméno ponese i zelené prostranství jižně od této stavby. Radnice tak chce vynikajícímu architektovi vzdát hold.

Krátkodobé ubytování v centru Prahy je znovu velkým tématem

14:27
ROZHOVOR: První městská část schválila nové usnesení, které považuje internetové recenze na portálech nabízejících krátkodobé ubytování jako důkazní materiál. Podle předsedkyně Výboru proti vylidňování centra Bronislavy Sitár Baborákové však zatím nelze říct, zda se bude jednat o účinnou zbraň. Problematika krátkodobého ubytování je podle jejích slov během na dlouhou trať.

Složenka za elektriku. Obavy seniorů jsou zpět

12:50
ROZHOVOR: Očekávané zvýšení cen energií vyvolalo napětí v českých domácnostech i firmách. Někteří, zvláště starší lidé, začali horečně přepočítávat svoje výdaje a s neklidem vyhlížejí příchod nového roku. „Když po Novém roce zaplatím elektřinu a plyn, tak nebudu jíst,“ řekla PrahaIN.cz důchodkyně Iva M. (73).

Dětské centrum Paprsek dostane od města více než 240 tisíc korun

29.November
Hlavní město se rozhodlo navýšit příspěvek pro Dětské centrum Paprsek. Finanční podpora pěstounských párů, které se připravují na přijetí dítěte do rodiny, se zvýší na celkovou částku 248.400 korun.

Slovenský politik se nechal napálit. Stačila fotografie chleba se sádlem

29.November
Slovenský poslanec Karol Farkašovský (SNS) na svůj facebookový profil přidal příspěvek, ve kterém se rozčiluje nad vysokou cenou chleba s pomazánkou, který má být prodáván na hlavním náměstí v Bratislavě. Připojený důkaz v podobě obrázku však pochází z internetové satirické stránky a jedná se o humornou fotomontáž.

Dvanáctka podporuje návrat sovy pálené do české přírody

29.November
Sbírka s názvem Návrat sovy pálené do české přírody II. bude probíhat až do 20. prosince. Tento silně ohrožený druh, jehož česká populace se odhaduje na 150 párů, vyhání z přirozeného prostředí zejména destrukce zemědělské krajiny.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes