15
new stories - click to show

Praha Press

Description:

Noviny pro byznys a život na úrovni

URL:

http://www.prahapress.cz

Catalog:

Z domova → Regiony → Praha

Publishes:

5.6 items/week

Další záchyty nezdaněného tabáku a alkoholu

19:49
Celní správa České republiky provedla v polovině listopadu čtyřdenní kontrolní akci s názvem „EXOD“, zaměřenou na oblast značení vybraných výrobků, zejména lihovin a tabákových výrobků a případy porušování práv duševního vlastnictví.

Tramvajové zastávky Čechův most nově bezbariérové

19:49
Technická správa komunikací hl. m. Prahy 29. listopadu 2023 završila s několikadenním předstihem stavební úpravy na tramvajových zastávkách Čechův most v rámci projektu: „Praha bez bariér“.

První úsek metra D je proražen

19:49
První úsek pražského metra na budované trase D Pankrác – Olbrachtova je propojen v celé stavební délce z budoucí stanice Olbrachtova až po tunel pro obratové koleje za budoucí stanicí Pankrác D ve směru na náměstí Bratří Synků.

Advent na Dvojce bude letos opravdu bohatý

2.December
Vánoční trhy na náměstí Míru jsou už v plném proudu a svou bohatou výzdobou i širokým sortimentem lákají návštěvníky z celé Prahy. Městská část Praha 2 tak odstartovala každoroční sérii předvánočních akcí. V té letos nebudou chybět jak akce tradiční, tak i novinky.

Na Vítězném náměstí se rozsvítila vánoční sova

2.December
Blížící se advent na šestce předznamenalo rozsvícení osvětlení s vánočními motivy v ulicích. Vítězné náměstí krášlí světelná sova ve 3D provedení a světelná koule na Šesťáku.

Štvanická lávka je Stavbou roku 2023

28.November
Štvanická lávka v Praze získala v letošním 31. ročníku soutěže Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství titul Stavba roku 2023.

Kvalitu ovzduší na šestce monitorují čidla

28.November
Některé z lokalit Prahy 6 trpí během zimních měsíců zhoršenou kvalitou vzduchu způsobenou lokálními topeništi a vlivem inverzí.

Hadi se psí hlavou obydleli pražskou zoo

25.November
V Zoo Praha jsou nově k vidění vzácně chovaní psohlavci Batesovi. Tito svrchu smaragdově zelení a zespoda citronově žlutí hadi obydleli pavilon Terárium.

Výstava grafik a soch Salvátora Dalího

25.November
Galerie Chodovské tvrze vás zve na výstavu grafik a soch významného katalánského malíře Salvátora Dalího.

Betonárka skončí v roce 2028

21.November
Betonárka na progresivně rozvíjející se Rohanský ostrov nepatří, tvrdí zastupitelé MČ Praha 8. Jelikož Hlavní město Praha, na jehož pozemcích betonárka stojí, přes výzvy Prahy 8 nic neudělalo, pustili se zástupci radnice Prahy 8 do jednání se společností TBG Metrostav sami.

Město dokončilo protipovodňovou ochranu Karlína

21.November
Pražský Karlín, který byl jednou z nejvíce zdevastovaných lokalit při katastrofálních povodních v roce 2002, má dokončenou protipovodňovou ochranu.

26. ročník Festivalu francouzského filmu

20.November
Festival uvede 23. – 29. listopadu francouzské snímky promítané v české distribuci. Těšit se můžete na filmy promítané v Canes, poctu Jean-Lucovi Godardovi i Večer krátkých filmů.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes