Praha Press

Popis:

Noviny pro byznys a život na úrovni

URL:

http://www.prahapress.cz

Katalog:

Z domova → Regiony → Praha

Publikuje:

2,9 položek/den

Prezident republiky vyhlásil termín voleb

15:11
Prezident republiky Miloš Zeman vyhlásil, na základě čl. 63 odst. 1 písm. f), čl. 16 odst. 2 a s přihlédnutím k čl. 17 odst. 1 ústavního zákona č. 1/1993 Sb., Ústava České republiky, a podle § 1 odst. 3 zákona č. 247/1995 Sb., o volbách do Parlamentu České republiky a o změně a doplnění některých dalších zákonů,

Pražské metro bude umět lépe anglicky

15:11
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) v rámci zkvalitňování svých služeb v uplynulých dnech dokončil doplňování anglických textů do pevného informačního systému ve stanicích pražského metra.

Nové místo na grilování je v Centrálním parku v Praze 13

15:11
Obliba grilování v „městské" přírodě v posledních letech neustále roste. Tento trend se rozhodla podpořit také naše městská část společně s firmou Vitana, která v Centrálním parku vybudovala veřejné griloviště.

Vypravte se s námi za původními obyvateli Severní a Jižní Ameriky

15:11
Oblíbené téma se vrací do Náprstkova muzea. To se připravuje na celkovou rekonstrukci, aby mohlo návštěvníky potěšit novými stálými expozicemi. Do té doby pořádá Národní muzem pro návštěvníky dočasné výstavy, které představují zajímavá témata a předměty z jeho bohatých sbírek. Výstava Indiáni přiblíží původní obyvatele Severní a Jižní Ameriky a jejich minulé i současné tradice.

V Praze 8 přibude přes 30 knihobudek

15:11
MČ Praha 8 a její příspěvková organizace Osmička pro rodinu společně posilují šíření literatury po osmé městské části. V návaznosti na běžící projekty Digitální svět a Čtecí babičky a dědečci rozmístí přes 30 knihobudek.

Strážníci pražské městské policie z Prahy 11 zachránili život

15:11
Pohotovost a profesionální poskytnutí první pomoci mužům se zástavou srdce prokázali včera strážníci pražské městské policie. V jednom případě museli použít také automatizovaný externí defibrilátor.

Hlavní město vydá nově 25 milionů korun do odborného vzdělávání

15:11
Hlavní město posílilo podporu odbornému vzdělávání, na modernizace škol a další aktivity vydá nově 25 milionů korun.

Konference Forum Elektromobilita přiveze do Prahy uznávané odborníky a ukáže perspektivy elektrického pohonu

22.května
Projekce vývoje elektromobility v České republice, produkty a služby pro firemní zákazníky i jednotlivce nebo technologické a legislativní trendy u nás i v zahraničí – to všechno a mnohem více nabídne konference Forum Elektromobilita, kterou v termínu od 30. Do 31. května hostí Forum Karlín.

Lešanské muzeum opět otevírá své brány

22.května
Do své již 23. muzejní sezóny vstoupí Vojenské technické muzeum Lešany v sobotu 26. května. Muzeum bude pro veřejnost otevřeno od 9.30, program v aréně začíná v 10.30. Ponese se v duchu připomenutí 25. výročí vzniku Armády České republiky. K vidění budou i nové přírůstky ze sbírek Vojenského historického ústavu Praha. Vstup je ZDARMA.

Obdivujte krásu sklářského řemesla a umění ve stálé expozici české sklářské tvorby

22.května
Sbírka skla je nejkvalitnějším souborem mezi sbírkami uměleckého řemesla a umění ve Východočeském muzeu na zámku v Pardubicích je celoročně přístupná a je u nás v současnosti nejrozsáhlejší prezentací špičkových ukázek této moderní podoby českého skla.

Železniční depozitář NTM v Chomutově zaujme dospělé i děti

22.května
K vidění jsou lokomotivy bývalých ČSD, salonní, osobní i motorové vozy, elektrické a motorové lokomotivy, historické drezíny, ale i vozidla teprve nedávno vyřazená z provozu u Českých drah.

V Pardubickém muzeu se dozvíte o včelách skoro všechno

22.května
Výstava „Včely ze všech ú(h)lů" nabízí množství informací o včelách z různých úhlů pohledu a zájmu. Detaily z jejich biologie, anatomie, fyziologie, etologie, ekologie a evoluce doplní informace o ekonomickém i společenském významu včel pro člověka, složení včelích produktů i literaturu o včelách.

Národní technické muzeum zve na výstavu 90 let Harley-Davidson Clubu Praha

22.května
Národní technické muzeum připomíná 90. výročí nejstaršího stále fungujícího Harley Davidson klubu na světě – Harley-Davidson Clubu Praha. Výstava umístěná v dopravní hale muzea vznikla ve spolupráci s tímto klubem sdružujícím vlastníky a příznivce motocyklů Harley Davidson u nás a návštěvníkům představí kromě 14 strojů historii klubu a jeho sportovní úspěchy.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes