15
new stories - click to show

Pravda24

Description:

Ze světa

URL:

https://pravda24.cz/

Catalog:

Ze světa

Publishes:

12.8 items/day

Ruské válečné lodě opouštějí havanský přístav po 5denní návštěvě Kuby

13:37
kých plavidel zahrnující jadernou ponorku, opustila v pondělí přístav Havana na Kubě po vojenském cvičení, které trvalo 5 dní. Tento pobyt byl některými vnímán jako demonstrace síly Ruska vůči Západu na pozadí napětí kvůli podpoře Ukrajiny proti ruské invazi, píše AP News. The post Ruské válečné lodě opouštějí havanský přístav po 5denní návštěvě Kuby first appeared on Pravda24 .

Lékař vyzývá k zavedení varovných štítků na sociálních sítích na ochranu dospívajících

13:37
Americký všeobecný lékař Vivek Murthy v pondělí vyzval k přidání varovného označení na aplikace sociálních médií, které by připomínalo, že tyto platformy škodí mladým lidem, zejména dospívajícím. The post Lékař vyzývá k zavedení varovných štítků na sociálních sítích na ochranu dospívajících first appeared on Pravda24 .

Ruská armáda obdržela stíhačky Su-34

13:37
Ruská korporace Rostec dnes oznámila dodání další várky stíhacích bombardérů Su-34, uvádí deník Ukrajinska Pravda. The post Ruská armáda obdržela stíhačky Su-34 first appeared on Pravda24 .

Ukrajinská armáda zajala ruský tank a jeho posádku, ukazují záběry

13:37
Vojáci z 22. mechanizované brigády ukrajinských ozbrojených sil zajali dva členy posádky ruského tanku, který byl upraven provizorním dodatečným pancéřováním, píše deník Ukrainska Pravda. The post Ukrajinská armáda zajala ruský tank a jeho posádku, ukazují záběry first appeared on Pravda24 .

Velitel ukrajinského letectva ukázal na videu bojovou práci ukrajinských pilotů proti nepřátelským cílům

11:04
Generálporučík Mykola Oleščuk, velitel ukrajinského letectva, sdílel video bojového úsilí pilotů 40. brigády taktického letectva velitelství letectva Tsentr (střed), uvedl deník Ukrajinska Pravda. The post Velitel ukrajinského letectva ukázal na videu bojovou práci ukrajinských pilotů proti nepřátelským cílům first appeared on Pravda24 .

Na londýnské autobusové zastávce se našlo mistrovské dílo, které by se mohlo prodat za 733 milionů korun

11:04
Očekává se, že dvakrát ukradený obraz italského renesančního mistra Tiziana, který byl kdysi nalezen v igelitové tašce na autobusové zastávce v Londýně, vynese v červencové aukci až 32 milionů dolarů (733 milionů korun). The post Na londýnské autobusové zastávce se našlo mistrovské dílo, které by se mohlo prodat za 733 milionů korun first appeared on Pravda24 .

Ruská ponorka spatřena poblíž západního pobřeží Skotska

9:48
Ruská ponorka, která momentálně kotvila na Kubě, byla dříve zpozorována u západního pobřeží Skotska, než minulý týden doplula do Havany, píše BBC. The post Ruská ponorka spatřena poblíž západního pobřeží Skotska first appeared on Pravda24 .

Ukrajina „připravuje půdu“ pro útoky na Krym po příletu stíhaček F-16

9:48
V současnosti ukrajinské obranné síly úspěšně útočí na ruské zbraňové systémy na poloostrově a na Krymský most, aby narušily ruskou logistiku. Frederik Mertens z Haagského centra strategických studií věří, že Ukrajina těmito údery na Krym, zejména na ruské pozemní protivzdušné obranné systémy, připravuje cestu pro budoucí letecké útoky po obdržení stíhaček F-16, píše deník Ukrainska pravda. The p…

Americký turista nalezen mrtvý na řeckém ostrově poblíž Korfu a tři další pohřešovaní

9:48
Na řeckém ostrově Mathraki bylo údajně nalezeno tělo amerického turisty, který tak přibyl na seznam cizinců pohřešovaných nebo mrtvých během rekordních veder. The post Americký turista nalezen mrtvý na řeckém ostrově poblíž Korfu a tři další pohřešovaní first appeared on Pravda24 .

Finové pijí stále méně alkoholu. Nejoblíbenějším zůstává pivo

9:48
V roce 2007 vypili Finové starší 15ti let v průměru 10,5 litru čistého alkoholu, nyní je to 8,7 litru, píše finský server yle. Spotřeba se oproti roku 2022 snížila o 2,4 procenta. The post Finové pijí stále méně alkoholu. Nejoblíbenějším zůstává pivo first appeared on Pravda24 .

Na jihozápadě Francie již létají ukrajinští piloti trénující pro F-16

9:48
Již tři měsíce deset mladých studentů z Ukrajiny trénuje na francouzské letecké základně pilotáž amerických letounů F-16, které Ukrajině přislíbily Nizozemsko, Dánsko, Norsko a Belgie, píše francouzský celostátní deník Liberation. The post Na jihozápadě Francie již létají ukrajinští piloti trénující pro F-16 first appeared on Pravda24 .

Ukrajinské síly zničily asi 15 ruských systémů protivzdušné obrany na Krymu za měsíc a půl

9:48
Ukrajinské obranné síly během posledního měsíce a půl zničily asi 15 ruských systémů protivzdušné obrany na dočasně okupovaném Krymu. The post Ukrajinské síly zničily asi 15 ruských systémů protivzdušné obrany na Krymu za měsíc a půl first appeared on Pravda24 .

Ukrajinská armáda zajala ruský „želví tank“ a jeho posádku, ukazují záběry

9:48
Ukrajinská armáda poprvé zajala nepřátelský „želví tank“ a zajala ruské vojáky, uvádí portál Armyinform. The post Ukrajinská armáda zajala ruský „želví tank“ a jeho posádku, ukazují záběry first appeared on Pravda24 .

Ukrajinská armáda zasáhla Rusy uvízlé v továrně ve Vovčansku. Záběry ukazují přesné údery na nepřátelské pozice

9:48
Ve Vovčansku dochází i nadále k tvrdým bojům, ukrajinské jednotky se neustále snaží neutralizovat nepřátelské pozice. Ruské jednotky zde jsou uvězněny v místní továrně, uvádí server Militarnyj. The post Ukrajinská armáda zasáhla Rusy uvízlé v továrně ve Vovčansku. Záběry ukazují přesné údery na nepřátelské pozice first appeared on Pravda24 .

Putin může v případě porážky použít taktické jaderné zbraně, říká šéf kyjevské bezpečnosti

17.June
Nic nelze vyloučit, pokud se Rusko ocitne na pokraji „katastrofické porážky“, včetně použití taktických jaderných zbraní Moskvou, řekl tajemník Rady národní bezpečnosti a obrany Oleksandr Lytvynenko. The post Putin může v případě porážky použít taktické jaderné zbraně, říká šéf kyjevské bezpečnosti first appeared on Pravda24 .
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes