Právo

Popis:

PRÁVO on-line

URL:

http://pravo.novinky.cz

Katalog:

Z domova

Publikuje:

36 položek/den

Pro tuto zemi je jádro nejlepší

21.července
MINISTRYNĚ PRŮMYSLU MARTA NOVÁKOVÁ K DOSTAVBĚ JADERNÝCH BLOKŮ: * Jak si v nové roli zvykáte, co říkáte na brzká vstávání na jednání vlády? Na brzká vstávání si zvykám těžce, to říkám zcela na rovinu.

České sklo opět do rukou vítěze Tour de France

21.července
Už posedmé zvedne na konci července vítěz nejslavnějšího cyklistického závodu Tour de France nad hlavu trofej vyrobenou českými skláři ze společnosti Lasvit. Trofeje už od roku 2011 navrhuje designér Peter Olah a dočkají se jí držitelé všech čtyř trikotů.

Horáčkova dílna: neexistující pobočka, neviditelní lidé

21.července
Společnost První chráněná dílna obviněného ústeckého podnikatele Tomáše Horáčka roky dostává miliónové dotace z pracovních úřadů. Údajně díky tomu, že zaměstnává hendikepované.

Podvodníci luxují karty pomocí fiktivních slev

21.července
Ať už u nás, nebo na dovolené v zahraničí by si měl člověk pečlivě střežit čísla na platební kartě. Slouží k úhradám po internetu a k automatickému inkasu ze strany subjektů potvrzených uživatelem.

Vyhozené peníze, tepe opozice audit

21.července
Chystaný audit majetku vydaného církvím pravicová opozice nechápe. Podle jejích zástupců to budou jen vyhozené peníze z okna. O plánovaném auditu pod taktovkou ministra zemědělství Miroslava Tomana (za ČSSD) informovalo Právo včera. „Já mám svědomí čisté.

Spor mezi námi kvůli MPSV není, tvrdí šéfové ANO a ČSSD

21.července
Šéfové vládních koaličních stran hnutí ANO a ČSSD popírají, že by byl mezi nimi kvůli ministerstvu práce a sociálních věcí (MPSV) nějaký spor.

Pověsil stetoskop na hřebík a kácí stromy na Vysočině

21.července
V Českých Budějovicích ho zná v podstatě každý. Lékař záchranné služby Lumír Mraček (66) sloužil téměř čtyřicet let a zasahoval i u velmi těžkých případů. Před třemi lety se rozhodl, že pověsí lékařskou brašnu na hřebík a začne se věnovat dřevorubectví na svém hospodářství.

Exministr Krčál opsal i část diplomové práce

21.července
Bývalý ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál (ČSSD) opsal část své diplomové práce. Včera to uvedla Česká televize, podle níž je úvodních 17 stran Krčálovy diplomky totožných s jeho bakalářskou prací.

Češi hlídají větší kus evropského nebe

21.července
V evropském vzdušném provozu je letos rekordně rušno a tento nápor některá střediska řízení letového provozu nejsou schopna kapacitně zvládnout. To se týká i centrály v německém Karlsruhe. Část jeho služeb proto převzalo české Řízení letového provozu (ŘLP).

Komise k OKD chce vyslechnout čtyři miliardáře i bývalé politické špičky

21.července
Poslanci sněmovní vyšetřovací komise začnou v pondělí vyslýchat svědky, kteří by mohli pomoci rozplést příběh privatizace těžařského podniku OKD. Jednání komise bude neveřejné.

Ke stému výročí založení republiky se otevřela Čapkova vila

21.července
Vila spisovatele Karla Čapka na pražských Vinohradech se včera večer nakrátko otevřela veřejnosti, a to při příležitosti oslav 100. výročí vzniku Československa. Pokud budou mít lidé o prohlídky zájem, připraví radnice Prahy 10 na léto další termíny.

Vláda chce tajit informace, kdo jde do vazby

21.července
Veřejnost se možná v budoucnu nedozví o tom, jakého politika poslal soud do vazby. První vláda Andreje Babiše (ANO) totiž přilepila pozměňovací návrh k zákonu o zpracování osobních údajů, který by omezil zákon o svobodném přístupu k informacím.

Déšť v Beskydech zeslábl, řeky se vracejí k normálu

21.července
Vydatný déšť v Beskydech včera odpoledne zeslábl a zvýšené hladiny řek se už vracejí k normálu. První stupeň povodňové aktivity platí na Frýdecko-Místecku už jen na třech místech. ČTK to dnes dopoledne řekla mluvčí společnosti Povodí Odry Šárka Vlčková.

Útočník z Hurghady před soud nepůjde. Není svéprávný

21.července
Devětadvacetiletý Egypťan, který vloni v červenci na pláži v egyptské Hurghadě smrtelně pobodal Češku (36) a zabil další dvě německé turistky (56 a 65), za své činy souzen nebude. Tamní orgány jej totiž podle sdělení českého ministerstva zahraničí shledaly nesvéprávným.

Dva Češi dostali mexické vyznamenání

21.července
Vědec z Univerzity Pardubice Oldřich Kašpar a česká pedagožka žijící v Mexiku Ludmila Holková Oborná převzali v pátek na mexickém velvyslanectví v Praze Řád aztéckého orla. Je to nejvyšší vyznamenání, které mexická vláda uděluje cizincům.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes