Právo

Popis:

PRÁVO on-line

URL:

http://pravo.novinky.cz

Katalog:

Z domova

Publikuje:

36 položek/den

Zimola narušil jednotu ČSSD

7:01
Jednota soc. dem. po referendu o vstupu do vlády s ANO a podpora pětici jmen na ministry vydržela jen tři dny. Včera ji narušil první místopředseda ČSSD Jiří Zimola, když zpochybnil nominaci Miroslava Pocheho do vlády.

Seehofer dal Merkelové dva týdny

7:01
Kancléřka Angela Merkelová (CDU) má dva týdny čas na to, aby zásadně pokročila při hledání celoevropského řešení uprchlické krize. Pokud se tak nestane, či sjednaná unijní dohoda nenaplní očekávání, přikročí německý ministr vnitra Horst Seehofer (CSU) kolem utečenecké problematiky k samostatným krokům.

K žalobě na Volkswagen se už přidaly tisíce Čechů

7:01
Počet žalob českých majitelů aut z koncernu Volkswagen, které byly zasaženy aférou s manipulací s emisemi dieselových motorů, rychle roste. Společnosti Safe Diesel a KLB Legal, které se právním zastupováním a vymáháním odškodnění v České republice zabývají, registrují tisíce žádostí o odškodnění.

Kluk, který přežil zásah bleskem, zase hraje fotbal

7:01
Usedl tátovi na klín a v jeho tváři se objevil šibalský úsměv. „Už zase hraju fotbal,“ hlásil devítiletý Vojtěch. Přitom ho v polovině května zasáhl na hřišti v Klenčí pod Čerchovem blesk. Na několik minut se mu zastavilo srdce a skončil ve vážném stavu v nemocnici.

Foldyna: Nemůžeme ze sebe udělat hlupáky

7:01
Jan Hamáček by se stal nedůvěryhodným předsedou ČSSD, pokud by ustoupil od nominace Miroslava Pocheho na ministra zahraničí, řekl Právu místopředseda sociální demokracie Jaroslav * Uvnitř ČSSD patříte ke kritikům Miroslava Pocheho.

Jako bych slyšel Okamuru, káral Dolejš Filipa

7:01
V otázce, zdali nominace Miroslava Pocheho do čela ministerstva zahraničí může ohrozit vznik koaliční vlády ANO a ČSSD, se štěpí i samotní komunisté.

Hrdinným parašutistům odhalili zlaté destičky

7:01
Stovky lidí včetně politiků si včera dopoledne u kostela sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici v Praze připomněly památku parašutistů, kteří v roce 1942 uskutečnili úspěšný útok na říšského protektora Reinharda Heydricha s krycím názvem Anthropoid.

Wintr: Dosud se nestalo, že by premiér po oficiální nominaci návrh stáhl

7:01
V Česku zatím nedošlo k situaci, že by premiér couvl od oficiální nominace některého člena vlády. V rozhovoru pro Právo to řekl odborník na ústavní právo Jan Wintr. * Máme premiéra, ale nemáme vládu s důvěrou.

Armáda chystá obří přezbrojení za 100 miliard

7:01
Během příštích deseti let chce velení české armády zcela obměnit nebo zmodernizovat pozemní i leteckou techniku. Na tyto projekty by se mělo vynaložit přes 100 miliard korun. Tyto plány včera představil novinářům nový náčelník generálního štábu Aleš Opata.

Kolegové i veřejnost se rozloučí s Vránovou

7:01
Poslední rozloučení s herečkou Gabrielou Vránovou se uskuteční v pátek 22. června od 10 hodin v pražském Divadle na Vinohradech. Oznámil to šéfdramaturg divadla Jan Vedral. Dlouholetá členka vinohradské scény zemřela v sobotu 16. června ve věku 78 let.

Šabatová dostala Řád čestné legie

7:00
Držitelkou nejvyššího francouzského státního vyznamenání, jímž je Řád čestné legie, je ombudsmanka Anna Šabatová. Udělen jí byl za její celoživotní odhodlání bojovat za ochranu lidských práv a právní stát.

V Praze se narodila čtyřčata

7:00
V porodnici pražské Fakultní nemocnice v Motole se před týdnem narodila čtyřčata, tři holčičky a chlapec. Jsou to dvaadvacátá čtyřčata narozená v zemi od roku 1950, poslední se narodila před 15 lety.

Na stráž! Kandidáti DSSS do voleb se zdraví po vzoru slovenských fašistů

7:00
Zhruba před dvěma týdny probíhalo u slovenského Nejvyššího soudu rozhodování v kauze mužů, kteří byli obviněni ze šíření extremistických materiálů. Po skončení jednání kdosi z jejich přívrženců zakřičel pozdrav z časů fašistického Slovenska: „Na stráž!

Třikrát překonala rakovinu. Kdo zaplatí další naději?

7:00
Až do svých jednačtyřiceti let nebyla kromě dvou porodů paní Marcela z jižních Čech nikdy v nemocnici. Od března 2012, kdy jí poprvé lékaři sdělili zprávu, že má rakovinu, však nemocnice poznala tak dobře, jak by si asi nikdo nepřál.

Babiš chce z Evropské unie víc peněz na investice

7:00
Rozpočet EU pro období 2021 až 2027 v podobě, v jaké ho zatím navrhla Evropská komise (EK), je podle designovaného premiéra Andreje Babiše (ANO) nepřijatelný. Ministerský předseda chce prosadit takové změny, aby Unie finančně víc podporovala investice a méně různé programy v sociální oblasti.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes