15
new stories - click to show

Právo

Description:

PRÁVO on-line

URL:

http://pravo.novinky.cz

Catalog:

Publishes:

4.5 items/day

Soudce: Problém kauzy H-System – zmizení 1,5 miliardy

31.July
Přes veškerou složitost kauzy kolem zkrachovalého projektu výstavby rodinných domů H-Systemu je podle pražského soudce Kamila Kydalky problém případu jednoduchý: zmizení zhruba 1,5 miliardy korun z majetku této firmy vedené odsouzeným podnikatelem Petrem Smetkou.

firma BigMedia nabízela SPD billboardy u dálnic, kde je to zakázané

31.July
Ačkoliv už rok platí, že u dálnic a silnic prvních tříd nesmějí stát billboardy a další reklamní plochy, provozovatel BigMedia je nabízí klientům dál. A navíc za tučné peníze. Za jeden billboard u dálnice D 1 si účtuje na měsíc září přes sto tisíc korun bez DPH.

Češi mají plné peněženky slevových karet

31.July
Nakupování ve slevách se stalo v ČR téměř národním sportem. Občas nakupuje zlevněné zboží prakticky každý. Věrnostní kartičku nějakého obchodníka vlastní čtyři pětiny lidí. Podle průzkumu agentury STEM/ MARK pro Air Bank nakupuje ve slevě 96 procent Čechů.

Vedro zítra zesílí až na 37 stupňů

31.July
Tropická vedra svírající Česko vyvrcholí ve středu, kdy má být až 37 stupňů Celsia. Takto vysoké teploty zatíží lidi všech věkových skupin. Například jihomoravští záchranáři v nynějších horkých dnech zasahují podstatně častěji u kolapsů lidí z vedra.

Maláčová zemětřesení nechystá

31.July
Prezident Miloš Zeman včera na zámku v Lánech jmenoval Janu Maláčovou (ČSSD) ministryní práce a sociálních věcí. Záhy poté ji premiér Andrej Babiš (ANO) uvedl do úřadu. Maláčová ho převzala po svém stranickém kolegovi Petrovi Krčálovi, který pár dní po jmenování rezignoval kvůli opisování v bakalářské práci.

Stěhování Horoměřických se odsouvá kvůli novému posudku

31.July
Správce konkurzní podstaty Josef Monsport podle senátora Jiřího Čunka (KDU-ČSL) přislíbil, že do vyřešení případu nebude vystěhovávat z Horoměřic žádného z klientů H-Systemu.

Rath zahájil kampaň do Senátu před věznicí

31.July
Kandidaturu do Senátu za Českou suverenitu oznámil včera před litoměřickou věznicí exposlanec a bývalý středočeský hejtman David Rath. Po svém zadržení tam strávil víc než rok ve vazbě. Nyní je nepravomocně odsouzen za korupci na 8,5 roku do vězení.

Praze bude s dotacemi radit muž z podivných losovaček

31.July
Praze bude příští čtyři roky radit s veřejnými zakázkami David Libiger, který v éře ministrů Pavla Drobila a Tomáše Chalupy (oba ODS) pomáhal s tendry a evropskými dotacemi v projektech ministerstva životního prostředí.

Odbory otupily kritiku zemětřesení v ČD

31.July
Odborový svaz železničářů (OSŽ) podstatně zmírnil kritiku způsobu, jakým ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) přistoupil ke změnám v dozorčí řadě státem vlastněných Českých drah (ČD), když začátkem července odvolal pět z devíti jejích členů.

Kriticky ohrožené biky klasnaté v Krkonoších ubylo

31.July
Kriticky ohroženou biku klasnatou laik lehce zamění za jitrocel kopinatý. Ten roste v hojném počtu skoro všude, zato bika, které je míň než šafránu, se vyskytuje v Česku pouze na několika místech Krkonoš.

Na Rhodu uvízly desítky Čechů

31.July
Stovky cestujících byly uvězněny na letišti na řeckém ostrově Rhodos, kde v neděli zkolaboval odbavovací systém. Web letiště registroval řadu zpožděných letů. Jedním z nich byl i let 180 českých turistů, kteří měli odletět do ČR už včera odpoledne, řekla mluvčí letecké společnosti Travel Service Vladimíra Dufková.

Italský premiér vyzval Česko k přijetí migrantů

31.July
Za úspěch nadcházejícího jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO) by jeho italský protějšek Giuseppe Conte považoval, kdyby se Česko rozhodlo převzít z Itálie alespoň jednoho migranta. Conte to včera řekl v rozhovoru pro Českou televizi.

Rozhlas: Koten (SPD) požádal o prověrku

31.July
Předseda sněmovního výboru pro bezpečnost Radek Koten (SPD) požádal o bezpečnostní prověrku. Serveru iROZHLAS.cz to potvrdil Koten, dokument podal zhruba před měsícem. Rozhodl se pro stupeň tajné, podle něj totiž sněmovní výbor dokumenty s vyšším utajením nedostává, napsal web.

Vinaři autentisté učí lidi pít suchá vína

31.July
Sladké víno u mě nechtějte. Tak vítá Jaroslav Osička z Velkých Bílovic na Břeclavsku příchozí ve svém vinném sklepě. Nabízí jim vína, vyrobená postaru, důkladně prokvašená, a tedy bez cukru – suchá. Autentická vína jsou zvláštní skupinou vín.

Dopaden muž podezřelý ze znásilnění osmileté dívky

31.July
Ostravské policii se podařilo dopadnout muže, který v neděli 22. července nedaleko ostravského pivovaru znásilnil osmiletou dívku. Muž se přiznal, podle policie jde o několikrát trestaného recidivistu. Podle policie si 34letý muž z Opavska dívku vyhlédl na místě, kde není moc lidí.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes