Pražský patriot

Description:

Pražský patriot - vše o dění v Praze

URL:

http://www.prazskypatriot.cz

Catalog:

Z domova → Regiony → Praha

Publishes:

16.9 items/day

Stejně jako loni touto dobou platí v Praze zákaz rozdělávání ohňů

22:19
Na základě výstrahy před nebezpečím požáru, kterou dnes vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), bude až do odvolání na území Prahy platit nařízení týkající se zákazu rozdělávání ohňů na rizikových místech.

Klimatizace do 124 pražských tramvají by se měly začít montovat letos

16:05
Pražský dopravní podnik (DPP) by měl letos začít montovat klimatizace do 124 tramvají Škoda 15T ForCity. Ve všech tramvajích tohoto typu by měly být klimatizace zabudované v příštím roce. Předpokládané náklady jsou 396 milionů korun. Dopravní podnik nyní čeká na posudek od ČVUT ohledně výběru dodavatele. Ten by měl mít k dispozici v řádu týdnů. Celkem bude v hlavním městě v budoucnu jezdit 250 ...

Technické muzeum rozšiřuje sbírky o retro spotřebiče od veřejnosti

13:16
Národní technické muzeum (NTM) i letos spustilo ve spolupráci s kolektivním systémem Elektrowin soutěž „Máte doma muzejní kousek?“. Soutěž s celorepublikovou působností pomůže rozšířit informaci o možnosti nabídnout svůj vysloužilý spotřebič do sbírek Národního technického muzea. I v letošním roce bude trvání soutěže rozloženo do zbytku stávajícího roku.

Den fascinace rostlinami 2019

12:38
Vypravte se 17. května do fascinujícího světa rostlin. Objevte jejich druhovou rozmanitost, fyziologii, stavbu buněk nebo význam pro člověka.

Inline festival zve do Vysočan na exhibice i program pro děti

11:30
Poslední dubnovou sobotu se v obchodním centru Galerie Harfa uskuteční již třetí ročník největšího setkání bruslařů v Česku. Kromě plánovaných exhibic profesionálních jezdců si budou moci návštěvníci vyzkoušet nově modely bruslí a koloběžek přímo na krytém testovacím okruhu. Připraven je bohatý doprovodný program, hry pro děti a bude se také soutěžit. Inline festival startuje v 10 hodin a vstup...

Výstava: Pohádkové krajinky ze sukulentních rostlin

10:19
Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy zve na výstavu sukulentních rostlin od 3. do 26. května.

Běžecká škola Prahy 4 bude pokračovat další čtyři roky, bezplatný projekt funguje i v jiných městských částech

9:45
Běžecká škola Prahy 4 bude pokračovat i v dalších letech. Radní městské části se rozhodli uzavřít smlouvu se společností SportGroup.cz na zajištění tohoto oblíbeného projektu do roku 2023. Kurzy běhání pro veřejnost vstoupily již do šestého ročníku.

Do Klánovic za zážitky

8:38
V neděli 12. května nebude v Klánovickém lese o dobrodružství nouze. Zážitkový závod dvojic zvaný Klánovický MiniAdventure, při němž se plní nejrůznější úkoly, nabízí skvělou zábavu i sportovní výkon. Závodí dospělé dvojice i kategorie rodičů s dětmi.

Zbavte se bolestí na workshopu Fit Pain Free

8:38
Fit Pain Free je zcela nová metoda cvičení, která pomůže vašemu tělu zbavit se bolestí. Její podstatou je izolované cvičení, kdy pracuje pouze jeden sval, který se posílí, aby fungoval správně, nezatěžoval ostatní svaly, a celé tělo tak bylo v perfektní rovnováze. Vše o této metodě se dozvíte v neděli 18. května v Praze, kde se bude především cvičit, a vše si tak hned vyzkoušíte v praxi.

V Grafické v noci hořelo

8:38
Dnes v noci v 1:12 byl ohlášen stanici Smíchov požár osobního auta v Grafické ulici v Praze 5. Hasiči zasahovali v dýchací technice.

Toto vážné onemocnění je bohužel na vzestupu, velmi vážnému průběhu loni čelily už stovky lidí

8:04
Těžký zápal plic, otrava krve, zánět mozkových blan či akutní zánět středního ucha. To jsou jen některá onemocnění dětí i dospělých, která může mít na svědomí pneumokok – bakterie Streptococcus pneumoniae. Velmi vážnému průběhu invazivní pneumokokové infekce (IPO) loni v České republice podle předběžných údajů Státního zdravotního ústavu (SZÚ) čelilo 481 lidí, což je o 37 více než v roce 2017, ...

Když se to podle Topolánka veřejnost nedozví, tak to jsou zase jen kecy, kecy, kecy a bude zase jen ten Kalousek...

8:04
Vážně? V tom případě si veřejnost zaslouží vědět, kdo a proč ten komplot zorganizoval. Jinak jsou to zase jen kecy, kecy, kecy. Já za tím vidím trio Faltýnek, Randák a Ištván. Jinak zbude zase jen Kalúsek..

Kam s dětmi, aby se v Praze nenudily

7:31
Prague City Tourism vydává novou mapu Praha: děti, která je určena všem rodičům a prarodičům, kteří hledají tipy a doporučení kam v Praze vyrazit s dětmi. V mapě najdou desítky míst, kde se děti budou bavit a případně se i něco nového naučí.

Muzeum MHD ve Střešovicích zahájilo další sezónu, v provozu je opět historické linka

7:31
Muzeum městské hromadné dopravy (MHD) v pražské Vozovně Střešovice včera zahájilo hlavní sezonu. Při slavnostním otevření se mohli návštěvníci projet kloubovým autobusem Ikarus 280.08 a historickou tramvajovou soupravou složenou z motorového vozu Mevro a konstruovaného vlečného vůz Krasin. Od Velkého pátku zároveň nově fungovat nástupní zastávka Planetárium Praha pro historickou linku číslo 41.

Na parkovišti P+R v Letňanech plaťte za parkovné prostřednictvím aplikace Moje Praha

19.April
Řidičkám a řidičům, kteří využívají parkoviště P+R v Letňanech, se usnadní parkování, jelikož mohou od nynějška pro snadné a rychlé placení za parkovné využít mobilní aplikaci Moje Praha. Parkovné tak jde jednoduše zaplatit přímo z auta a díky aplikaci mít všechny údaje o parkování pod kontrolou.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes