15
new stories - click to show

Pražský patriot

Description:

Pražský patriot - vše o dění v Praze

URL:

http://www.prazskypatriot.cz

Catalog:

Z domova → Regiony → Praha

Publishes:

16.7 items/day

Praha 1 požaduje, aby obchody nemohly po 22. hodině prodávat alkohol

17:12
Radnice Prahy 1 vyzvala magistrát, aby vyhláškou zakázal prodej alkoholu ve večerkách po 22:00. Do zákazu by nebyla zahrnuta konzumace alkoholu v pohostinských zařízeních, ale měl by za cíl omezit pití alkoholu přímo v ulicích. Podobnou snahu měla radnice už v minulosti, ale bez úspěchu. Podle magistrátu podobné dřívější diskuse vždy narazily na legislativní problémy.

Praha splatila Evropské investiční bance první ze dvou pětimiliardových dluhopisů

16:40
Pražský magistrát splatil první ze dvou pětimiliardových dluhopisů Evropské investiční bance (EIB), který má splatnost v letošním roce po deseti letech od vydání. Vypůjčené prostředky město využilo pro vybudování jihozápadní části Městského okruhu a modernizaci vozů metra. Druhý dluhopis má splatnost v roce 2023.

Praha 5 podpoří festival Arena

16:07
Smíchovská náplavka na Hořejším nábřeží bude začátkem léta hostit čtrnáctidenní festival Arena. Nabídne tradičně divadla různých forem, koncerty, tvůrčí dílny a místo k relaxaci. Letní přehlídku různých uměleckých žánrů pořádá spolek „Divadlo bratří Formanů“.

Voda zaplavila u Staroměstského jezu jímku, oprava se proto zpozdí

15:33
Zvýšená hladina Vltavy zaplavila o víkendu v Praze u opravovaného Staroměstského jezu stavební jímku. Práce na opravě se tak mírně zpozdí, dělníci se na stavbu nejspíš vrátí až v příštím týdnu. S podobnými incidenty se počítá, neměly by tak vzniknout žádné vícenáklady, řekl dnes na dotaz ČTK mluvčí státního podniku Povodí Vltavy Hugo Roldán.

Koroporadna končí, více než rok řešila dotazy, některé z nich i úsměvné

15:33
Bezplatná Koroporadna končí po 14 měsících svou činnost. Za tuto dobu zodpovědělo sedm desítek dobrovolníků více než 10 000 mailových a telefonických dotazů z rodinné problematiky.

Dekkadancers uvedou svoji první stand-up comedy

15:33
Premiéra Muže z Malty , nového projektu taneční skupiny Dekkadancers s jediným interpretem na scéně se uskuteční 30. května v Azylu78, šapitó Jatek78 na Výstavišti Praha. Autorská inscenace Štěpána Pechara je na programu pouze po dva večery. Následné reprízy se uskuteční až na konci září na Jatkách78. Těšit se můžete na imitaci stylu stand-up comedy doplněného o tanec a kresbu.

Zítra nepoteče voda v ulicích Nového Města

12:47
Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na 19. května. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Zájemci se mohou hlásit do grantového programu Cesta ke vzdělání 2021

12:47
Již potřinácté Nadační fond Cesta ke vzdělání nabízí možnost pražským studentům a pedagogům zapojit se do grantového programu Cesta ke vzdělání 2021, který poskytuje příspěvky na vzdělávací pobyty v zahraničí, stáže či soutěže. Jedním z nich je také i pomoc se začleňováním studentů se speciálními vzdělávacími potřebami a vyrovnání jejich příležitostí.

Praha finančně podpoří kontaktní místo pro bydlení Prahy 14

12:14
Pražští radní jednali o finanční podpoře Kontaktního místa pro bydlení na území Prahy 14. Neinvestiční účelová dotace ve výši necelých 835 000 korun umožní personální zajištění provozu tohoto místa, které poskytne poradenství lidem v bytové nouzi, do konce roku 2022.

Problémů s „šedou eminencí“ našeho těla ubylo, ale jen na papíře. Pacienti totiž zůstali doma

11:41
V minulém roce odhalili endokrinologové méně nádorů štítné žlázy než v letech předchozích. Karcinom štítné žlázy zázračně nevymizel, jen klesla návštěvnost ambulancí kvůli obavám lidí z covidu. Stejně tak lékaři evidovali méně abnormalit a poruch štítné žlázy. Utlumení návštěv je v tomto oboru neobvyklé, endokrinologové jsou natolik „vzácní“, že se čekací doba na vyšetření obvykle pohybuje v řá...

V dubnu začalo v Česku podnikat 4732 lidí, nejméně od začátku roku

11:08
V dubnu si v České republice založilo živnost 4732 lidí, o 1684 méně než v březnu a zároveň nejméně od začátku roku. Svoji živnost zároveň přerušilo 6242 podnikatelů a 1525 podnikatelů ji ukončilo. I v těchto případech jde o nejnižší čísla od začátku roku.

Praha nakoupila školám PCR testy

11:08
Pražskému magistrátu se podařilo vysoutěžit devět tisíc PCR testů pro 29 škol, které zřizuje. Jedná se o víceletá gymnázia a taneční konzervatoř, které by kvůli vládnímu výpadku antigenních testů neměly od 10. května čím své žáky testovat.

Historické okénko: Vodárenská expozice na Jubilejní zemské výstavě zaujala řadou artefaktů a plánů

10:35
Letos v květnu je tomu již 130 let od otevření Jubilejní zemské výstavy na tehdy nově zbudovaném pražském výstavišti v Holešovicích. Tato velkolepá událost rozvířila dobu konce století nevídaným způsobem a přinesla velké vzedmutí zájmu o český průmysl. Navzdory řadě nepříznivých podmínek, ať už politických či živelných, se jednalo o událost, kterou během půl roku jejího trvání navštívilo přes d...

Část pravobřežní cyklostezky na jihu Prahy je po opravě širší, pracovalo se na několika úsecích

9:29
Frekventovaná pražská cyklostezka A2 prošla v úseku okolo Radotínského mostu ve Zbraslavi (od mostu Závodu Míru po Lahovický most) rekonstrukcí. Dočkala se opravy povrchu a v některých úsecích i rozšíření.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes