Pražský patriot

Description:

Pražský patriot - vše o dění v Praze

URL:

http://www.prazskypatriot.cz

Catalog:

Z domova → Regiony → Praha

Publishes:

17 items/day

Vedení Prahy 13 předalo odměny pracovníkům škol

22:40
Dnes dopoledne v obřadní síni radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí bylo oceněno 29 pracovníků dvou škol. Starosta městské části David Vodrážka a místostarostka Marcela Plesníková předali finanční odměnu pedagogům a nepedagogickým pracovníkům z Mateřské školky U Bobříka a Základní školy s rozšířenou výukou jazyků Bronzová. Tato zařízení zůstala v provozu i během nouzového stavu, aby mohla posky...

Na Staroměstské náměstí se po 102 letech vrátil mariánský sloup

22:07
Na pražské Staroměstské náměstí se dnes po téměř 102 letech vrátil mariánský sloup. Stavbu jeho napodobeniny dokončil sochař Petr Váňa a jeho spolupracovníci. Původní sloup v roce 1918 na protest proti habsburské monarchii strhl dav. Váňa a jeho tým dnes na vztyčení sloupu pracovali od rána, sochu s hlavicí na vrcholek dříku vyzvedli před 16:00. Základy sloupu na náměstí umístili již dříve, pot...

Hasiči zachránili jeřábníka. Udělalo se mu nevolno v kabině

18:47
Hasiči zasahovali dnes od 16:22 hodin v Novostrašnické ulici v Praze 10. Ve výšce asi 15 metrů se je jeřábníkovi udělalo v kabině jeřábu nevolno.

Praha 11 podporuje komunitní kompostování

18:47
Většina domácností vyprodukuje velké množství bioodpadu. Slupky od brambor, zbytky nedojedeného jídla či zvadlé květiny zaberou velké množství místa v kontejnerech a to zcela bez užitku.

Praha 15: Centrum dopravní výchovy

18:13
Centrum dopravní výchovy na Veronském náměstí 20 v Horních Měcholupech aktualizovalo provozní dobu. Nově bude otevřeno i v sobotu.

Radní Třeštíková: Panu McCallumovi se omlouvám

17:06
„Dne 15. dubna 2019 byl uznávaný producent, pan Rick McCallum, uvolněn z funkce člena správní rady Nadačního fondu Praha ve filmu Prague Film Fund. Tímto potvrzuji, že svým působením ve správní radě nijak neporušil žádné ustanovení Statutu ani Zakládací listiny Prague Film Fund, včetně těch upravujících střet zájmů. Zároveň tímto vyjadřuji lítost nad tím, jak byla celá věc z mé strany komunikov...

Květinový piknik na Nuselských schodech

16:32
Setkání na Nuselských schodech, kde se můžete podělit o občerstvení, poznat své sousedy a užít si veřejný prostor.

Kogutovo barevné fotoalbum představuje zákulisí metra v pěti evropských městech

13:11
Kniha Evropské metro profesionálního fotografa a spisovatele Borise Koguta představuje více než 350 barevných fotografií ze zákulisí metra v Helsinkách, Moskvě, Paříži, Praze a Vídni. K vidění jsou snímky souprav v depu, tunelech či stanicích.

Před šestnácti lety v Praze vyhynul ohrožený modrásek, díky univerzitě se podařilo jeho populaci obnovit

12:38
Desítky motýlů modrásků vičencových mohou lidé v těchto dnech vidět v Praze na Dívčích hradech. Tento druh teplomilného hmyzu přitom před 16 lety v hlavním městě vyhynul. Zásluhou entomologů z Fakulty životního prostředí ČZU v Praze se podařilo jeho populaci obnovit.

V Suchdole, Strašnicích a Vršovicích nepoteče příští týden voda

12:05
Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na další týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Lavička Václava Havla přišla o lípu, policisté pátrají po muži podezřelém ze zničení stromu

11:33
Pražští policisté pátrají od pátku 15. května po muži, který je podezřelý z toho, že v Horních Počernicích poškodil lípu.

Praha 4: Dotace na využití srážkových vod

11:33
Radnice Prahy 4 vyhlásila druhou výzvu dotačního programu na podporu akumulace a využití srážkových vod pro rok 2020. Chce tak podpořit občany při pořízení retenčních nádob na podporu akumulace a lokálního využití srážkových vod.

Další stanice metra jsou nově pokryty signálem vysokorychlostní sítě LTE

9:53
Další dvě stanice pražského metra, včetně úseku mezi nimi, jsou nově pokryty signálem vysokorychlostní sítě LTE . Jedná se o stanice Anděl a Smíchovské nádraží na lince B. Mobilní služby v tomto standardu mohou cestující v současnosti využívat už ve 22 stanicích a přilehlých tunelech pražské podzemky.

Ráno hořelo v areálu kovošrotu

8:47
Dnes po čtvrté hodině ranní zasahovaly čtyři jednotky pražských hasičů v Dřevčické ulici v Praze 10. V areálu kovošrotu hořel odpad na ploše 10×8 metrů. Hasiči zasahovali v dýchací technice.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes