15
new stories - click to show

Pražský patriot

Description:

Pražský patriot - vše o dění v Praze

URL:

http://www.prazskypatriot.cz

Catalog:

Z domova → Regiony → Praha

Publishes:

15.8 items/day

Kriticky ohrožené karasy obecné vypustila Zoo Praha v Přerově nad Labem

14:51
Tým Zoo Praha ve čtvrtek 9. června vypustil karasy obecné do nově revitalizovaného Salvátorského rybníka v Přerově nad Labem. Zahrada tak zahájila reintrodukci této téměř vyhynulé ryby mimo území hlavního města. Jedná se o součást dlouhodobého projektu návratu téměř vyhynulého druhu do českých vod.

Tři nové kompostéry získají obyvatelé Prahy 6

14:19
Obyvatelé Prahy 6 získají od radnice další tři kompostéry na bioodpad, umístěny budou na Břevnově, ve Vokovicích a na Petřinách. Mají snížit množství směsného odpadu. Server Pražský patriot o tom informoval mluvčí šesté městské části Marek Zeman. Pořízení kompostérů vyjde radnici na zhruba 380 000 korun a zprovozněny budou od 12. a 14. června.

Po zápasu konferenční ligy policie obvinila fanouška, dva už potrestal soud

13:47
Policie v souvislosti se středečním finálovým zápasem Evropské konferenční ligy v Praze obvinila jednoho fanouška z násilí proti úřední osobě, stíhá ho na svobodě a v případě odsouzení mu hrozí až šest let vězení. ČTK to řekl policejní mluvčí Jan Rybanský. Dvěma fanouškům italské Fiorentiny pražský soud uložil za středeční napadení příznivců anglického klubu West Ham United půlroční podmíněné tre…

Nájemní byty k úpravě vlastním nákladem nabídne Praha 2 v aukci

12:12
Praha 2 přichází v oblasti nájemního bydlení s novinkou, prostřednictvím aukce zájemcům nabídne byty určené k úpravě vlastním nákladem. Prvních pět bytových jednotek na Novém Městě a v Nuslích hodlá radnice soutěžit již 19. června.

Změna v přednosti v jízdě na křižovatce Jordánská X Za Černým mostem

11:40
Zpožďování autobusů, dopravní zácpy a opakující se podněty občanů. Radnice Prahy 14 proto rozhodla iniciovat změnu v přednosti v jízdě na křižovatce ulic Jordánská a Za Černým mostem.

Plavenky pro seniory z Prahy 14

11:07
Praha 14 nabízí seniorům bezplatné vstupenky do hloubětínského krytého bazénu. Nabídka platí pro seniory s trvalým bydlištěm v Praze 14 starší 65 let.

Začalo Pražské Quadriennale 2023

7:55
Patnáctý ročník multižánrového festivalu Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru 2023 zve během jedenácti dní na pestrý program, od živelných performancí v ulicích Prahy a na venkovních promenádách své hlavní lokace, Holešovické tržnice, přes program svěžích performancí studentů a začínajících umělců na DAMU, až po klidnější projekty věnované scénografickým prvkům a divadelní arch…

Letní uzavírka části Hornoměcholupské ulice potrvá do začátku září

7:23
Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 12. června kompletní rekonstrukci vozovky a přilehlých chodníků v ulici Hornoměcholupská v městské části Praha 15.

Nová budova parlamentu i venkov jako znovunalezený ráj. Výstava Fakulty architektury ČVUT

7:23
Fakulta architektury ČVUT v Praze zve na probíhající výstavu ateliérových prací z letního semestru. Nabízí projekty 65 ateliérů studujících oborů Architektura a urbanismus, Krajinářská architektura a Design. Vernisáž spojená se zahájením výstavy diplomových prací se uskuteční 13. června v 18 hodin.

Další tři nové komunitní kompostéry v Praze 6

6:17
Praha 6 společně s organizací Kokoza pokračuje v rozšiřování komunitního kompostování a ke třem kompostérům, které už fungují na sídlišti Červený Vrch, ve vnitrobloku ve Velflíkově ulici a na Petřinách, nově přibydou další tři.

Dopravní podnik v posledních letech ukončil 103 579 exekucí

9.June
Pražský dopravní podnik (DPP) v posledních letech díky dvěma akcím milostivé léto, zrušení dětských a ukončování takzvaných bagatelních exekucí do 1500 korun zastavil 103 579 exekucí. Na jistinách vybral 15,9 milionu korun a dlužníci ušetřili 149,8 milionu na úrocích a dalších poplatcích. Novinářům to řekl zástupci Prahy a DPP. Podnik stále eviduje zhruba 558 000 pohledávek, nyní hledá v tendru a…

Poradna v Praze 6: Moudrá sovička seniorům pomůže s telefonem či tabletem

9.June
Další z poraden Prahy 6 ve spolupráci se společností Moudrá sovička ve Ville Pellé v úterý 13. června.

Radním pro majetek v Praze 11 se stal opět Jiří Dohnal

9.June
Radním pro majetek v Praze 11 se opětovně stal Jiří Dohnal (Piráti), rozhodli o tom zastupitelé na svém jednání. Podpořilo ho 18 z 34 přítomných členů zastupitelstva, jeden byl nepřítomen. Dohnal byl na dubnovém zasedání na návrh opozice odvolán. Ve 35členném zastupitelstvu má koalice Hnutí pro Prahu 11 (HPP11), Pirátů a Prahy 11 Sobě těsnou většinu 18 hlasů.

Praha plánuje zrušit parkování zdarma v zónách pro elektromobily

9.June
Pražský magistrát plánuje zrušit parkování zdarma v parkovacích zónách pro elektromobily. ČTK to sdělil náměstek primátora pro dopravu Zdeněk Hřib (Piráti). Změna má být součástí širší reformy systému parkovacích zón, o které nyní diskutují strany pražské koalice. Magistrát podle dřívějších vyjádření připravuje také zpoplatnění vjezdu do historického centra v oblasti Malé Strany, Smetanova nábřež…
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes