Pressweb

Description:

Aktuální zpravodajství - tiskové zprávy z oblasti ekonomiky

URL:

http://www.pressweb.cz

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

7.7 items/week

Ekonomika podle ČSÚ zmírnila ve třetím čtvrtletí svůj propad, mezičtvrtletně vzrostla o 6,2 %

23:43
Ministerstvo financí reaguje na předběžný odhad růstu hrubého domácího produktu (HDP) za 3. čtvrtletí roku 2020, které dnes zveřejnil Český statistický úřad.

Plošný odklad splátek končí, poskytovatelé úvěrů budou klientům pomáhat individuálně

23:43
V sobotu 31. října 2020 končí plošné moratorium na splátky úvěrů a hypoték. Banky i nebankovní poskytovatelé úvěrů dnes ujistili ministryni financí, že budou na individuální bázi vycházet vstříc klientům, kteří se po jeho skončení mohou dostat do finančních problémů.

Parlament umožnil prodloužení programu COVID III

29.October
Senát dnes schválil návrh novely zákona o státní záruce připravený Ministerstvem financí, která umožní prodloužení programu COVID III.

České veřejné finance zůstávají mezi nejzdravějšími v EU

28.October
Aktuální srovnání provedené Statistickým úřadem EU (EUROSTAT) potvrdilo, že veřejné finance České republiky navzdory otřesům způsobených pandemií, patří svou kondicí mezi nejlepší v EU.

Stravenková revoluce se blíží. Poslanci budou jednat o stravenkovém paušálu

27.October
Už zítra projednají poslanci ve druhém čtení daňový balíček s revolučním návrhem stravenkového paušálu. Ten navrhovanou s účinností od 1. ledna 2021 doplňuje dosavadní možnosti daňově zvýhodněného stravování.

Ministerstvo financí odloží splatnost DPH za třetí kvartál obchodníkům

24.October
Ministerstvo financí připravuje rozšíření generálního pardonu představeného v rámci Velkého liberačního balíčku, díky kterému posune splatnost DPH více subjektům.

Sněmovna schválila obnovení kompenzačního bonusu pro zavřené obory podnikání

22.October
Poslanci dnes ve zrychleném jednání schválili návrh Ministerstva financí na obnovení kompenzačního bonusu ve výši 500 korun denně pro OSVČ a společníky malých s.r.o. s převažující činností podnikání v zavřených oblastech ekonomiky. Návrh nyní projedná Senát a podepíše prezident, poté začne Finanční správa přijímat první žádosti.

Sněmovna souhlasí s odkladem EET na 1.1.2023

22.October
Poslanci dnes ve třetím čtení odsouhlasili návrh Ministerstva financí na odklad všech čtyř fází elektronické evidence tržeb na 1. ledna 2023. Novela Zákona o evidenci tržeb nyní míří do Senátu.

Spočítejte si, zda se vám vyplatí paušální daň

20.October
V současné době poslanci projednávají návrh paušální daně. Návrh z dílny Ministerstva financí přinese živnostníkům zjednodušení odvodových povinností, snížení administrativní náročnosti a finanční úsporu.

Vláda schválila rozpočet na rok 2021

20.October
Vláda schválila návrh státního rozpočtu na rok 2021, který reflektuje přetrvávající dopady pandemie, vládní opatření k jejich zmírnění a dlouhodobé priority vlády.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes