15
new stories - click to show

Rádio Proglas

Description:

Radio Proglas je rozhlasová stanice rodinného typu založená na tradičních křesťanských hodnotách vysílající bez reklam. Ve vysílání najdete slovesné, duchovní a samozřejmě také hudební pořady. Hlavní redakce sídlí v Brně a dále máme 6 regionálních stud...

URL:

http://www.proglas.cz/

Catalog:

Lifestyle → Náboženství

Publishes:

7.6 items/day

Projekt Spojme Česko se stal rekordmanem a přispěl na dětský hospic

17:31
Nadační fond Děti bez mobilu nechal vyrobit a dnes v Pelhřimově sestavil největší mapu ČR z dílků puzzle, která byla zapsána i do tuzemské Knihy rekordů. Dobříšská organizace výtěžek akce, spojené s prodejem jednotlivých dílků skládačky, věnovala ve prospěch budoucího dětského hospice Dům pro Julii v Brně. Získala pro něj tímto způsobem 150 000 Kč, přičemž projekt Spojme Česko ještě pokračuje.

Na dřeň s Martinou Holcovou: Nemáme čas všímat si. Lesní mysl umožňuje zastavit se a být tady a teď

16:24
Příroda nám dělá dobře a potvrzuje to i velká řada výzkumů z celého světa. Často ale svůj pobyt v lesích a lukách tak nějak promeškáme - naše myšlenky nám bzučí v hlavě jako ve včelím úlu. Jak se zastavit a načerpat z přírody to dobré pro naše tělo i mysl? O tom bude řeč v nadcházejícím díle cyklu Na dřeň, ve kterém redaktorka Hana Kašpárková přivítá Martinu Holcovou.

Epidemiolog Smejkal: Zkusme přesvědčit váhající, že očkování je dobré pro všechny

16:24
Stále klesající čísla nově nakažených covidem, ale i výskyt tzv. mutace delta, která se začala v Česku šířit komunitně, popisují aktuální epidemickou situaci. Co z toho konkrétně vyplývá, jak tyto zprávy číst? O tom jsme v pořadu 13+ hovořili s hlavním epidemiologem IKEMu Petrem Smejkalem, který je také vedoucím MeSES.

Manželé Vlčkovi: Je velká potřeba paliativní péče pro děti

15:18
Před nedávnem jsme se dozvěděli, že manželé Katarína a Ondřej Vlčkovi se rozhodli částkou 1,5 miliardy korun pomoci těžce nemocným dětem a jejich rodinám. Co člověka vede k tomu, aby ze svého majetku ukrojil téměř 40 procent a věnoval ji potřebným? Proč jejich pomoc směřuje právě k nemocným dětem? I o tom jsme mluvili v Dopoledni s Proglasem.

Reggae skupina Niceness: Lidstvo míří k transformaci

14:12
Americké Colorado si většinou spojujeme s hudbou country. Nicméně na tamní scéně funguje i jedna výrazná kapela ve stylu reggae. Jmenuje se Niceness a my jsme se v pořadu Jak se vám líbí v květnu 2021 spojili s její zpěvačkou Koral Delatierra. Poslechněte si pořad z archivu.

Vzpomínka na Zdenku Jelínkovou

10:54
Etnografka, tanečnice, sběratelka a pedagožka Zdenka Jelínková významně přispěla k udržení a obnovení lidového tance na Moravě a ve Slezsku. Díky její neutuchající pracovitosti zanechala budoucím generacím na tisíce zápisů lidových tanců. Nalaďte si Folklorní okénko ve středu 23. čevna 2021 v 16.55.

Očekávané události 23. června 2021

7:36
Nabízíme výběr z očekávaných událostí o Dnu veřejné služby, který vyhlásilo Valné shromáždění OSN. Svátek má Zdeňka.

Operace Barium

22.June
Poslechněte si 24. 6. 2021 ve 20.15 nebo 25. 6. 2021 ve 22.00 pořad o této dramatické vojenské operaci.

Slyšte, lidé! – Sólo pro piano 12

22.June
Ve dvanáctém pokračování volného cyklu Sólo pro piano se můžete těšit na nahrávky devíti jazzových klavíristů různých generací a z různých zemí. Uslyšíte například brazilskou hudebnici Eloá Gonçalves, mladého slovenského hráče Alana Bartuše, v Alžírsku narozeného francouzského pianistu Francka Amsallema, Američana Grega Burka nebo Enrica Pieranunziho z Itálie, nejstaršího ze všech představovaný...

Alexandr Zaspal: Návštěvníka dolu Michal budou provázet reální horníci

22.June
Důl Michael, Důl Petr Cinger a zpět Důl Michal. Bohatou historii má hornictví na Ostravsku, ale i samotný Důl Michal, o kterém byla řeč v dnešním Dopoledni s Proglasem. Do studia Proglasu v Ostravě přijal pozvání Alexandr Zaspal – vedoucí správy památkového objektu Dolu Michal v Ostravě Michálkovicích.

Déšť ani bouřky nezrušily dnešní ProsPěšPouť

22.June
Po dvacáté se dnes dvě desítky poutníků vydaly na Svatý Hostýn, aby mimo jiné prosily za nová kněžská a duchovní povolání v rámci takzvané ProsPěšPoutě. Její zakladatelka a organizátorka Marie Pšenicová se jí letos neúčastní z důvodu hospitalizace kvůli pokovidovému stavu.

Státy EU chtějí do roku 2030 vymýtit bezdomovectví

22.June
Hostem úterního pořadu 13+ byl koordinátor azylového domu pro lidi bez domova a sociální pracovník Diecézní charity Brno Jaromír Strahovský. Hovořili jsme s ním o problémech spojených s pomocí lidem v bytové nouzi.

Afrikanista Záhořík: Etiopský premiér potřebuje razítko na svůj mandát, volby férové nejsou

22.June
Ještě neznáme výsledky včerejších parlamentních voleb v Etiopii, víme ale, že se v části této africké země nehlasovalo, a to včetně regionu Tigraj, kde místní úřady loni nesouhlasily s odkladem voleb kvůli pandemii koronaviru a hlasování uspořádaly. To vedlo k vojenské operaci, po níž následoval dosud trvající konflikt v severním části Etiopie. Blíže jsme se do této země podívali s afrikanistou...

Luterské církve zvolily do vedení svého svazu Estonku

22.June
Generální sekretářkou Světové luterské federace se stane poprvé žena, evangelická teoložka Anne Burghardtová. 45letá Estonka by měla do funkce vstoupit v listopadu, kdy ji úřad po 11 letech předá současný generální sekretář, Chilan Martin Junge.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes