Rádio Proglas

Popis:

Radio Proglas je rozhlasová stanice rodinného typu založená na tradičních křesťanských hodnotách vysílající bez reklam. Ve vysílání najdete slovesné, duchovní a samozřejmě také hudební pořady. Hlavní redakce sídlí v Brně a dále máme 6 regionálních stud...

URL:

http://www.proglas.cz/

Katalog:

Lifestyle → Náboženství

Publikuje:

8,2 položek/den

Noční linka: Proč si stále připomínat tragédii holocaustu?

12:27
V aktuální Noční lince si připomeneme jednu z největších tragédií světových dějin - selhání lidského rozlišování mezi dobrem a zlem, které vyústilo do systematického vraždění nepohodlných skupin obyvatel, dnes známé pod názvem "holocaust". Na Vaše e-maily, SMS a telefonáty se těší redaktorka Hana Svanovská v pondělí 21. ledna ve 22.30.

Z mailové pošty

12:26
Děkujeme za vaše dopisy a maily. Rádi je dostáváme a čteme. Vaše životní osudy i každodenní příběhy dotvářejí obraz proglasových posluchačů. Vaše reakce na vysílání jsou pro nás inspirativní a velmi důležité.

Kde končí svět: Na paměť Jana Palacha

11:15
Hudebně-literární pásmo z r. 1969, které vzniklo při příležitosti tragické smrti studenta Jana Palacha, vysíláme v rámci pořadu Studia Brno v pondělí 21. ledna od čtvrt na devět večer.

V Praze jednala Anglikánsko-starokatolická mezinárodní koordinační rada

7:14
V druhé polovině uplynulého týdne se v Praze sešla Anglikánsko-starokatolická mezinárodní koordinační rada. Toto církevní grémium, složené z biskupů a delegátů jmenovaných Anglikánskou koordinační radou světového společenství anglikánských církví a Mezinárodní biskupskou konferencí starokatolických církví Utrechtské unie vzniklo z iniciativy arcibiskupů Canterbury a Utrechtu v roce 1998 a je sp...

Přivítání v Panamě

14:28
Můj deníčku: Po čtrnácti hodinách v letadle konečně měním mrazivé Česko za tropickou Panamu. A nejsem sama. V příletové hale se před celní kontrolou tísní třeba i plné letadlo Kubánců. Bezpečnost na prvním místě, tak by se dal shrnout první den.

BraAgas: O ptácích a rybách (recenze CD)

20.ledna
Přinášíme vám recenzi alba O ptácích a rybách skupiny BraAgas, jedné z nejúspěšnějších českých nahrávek roku 2018. Poslechněte si přitom náš rozhovor s kapelnicí Kateřinou Göttlichovou z června 2018.

Lully, Charpentier, Steffani

20.ledna
Nedělní večerní Koncert vážné a duchovní hudby bude patřit vokálním skladbám, které napsali tři současníci: Jean-Baptiste Lully, Marc-Antoine Charpentier a Agostino Steffani.

Slyšte, lidé! – Karel Plíhal po šedesátce

19.ledna
Nedávno se po zdravotní pauze vrátil na scénu písničkář Karel Plíhal – už ne jako kytarista, ale stále jako zpěvák a výjimečný autor. U příležitosti jeho nedávných 60. narozenin si připomeneme některé jeho starší i novější písně a shrneme, proč podle našich hudebních publicistů má na české folkové scéně jen velmi málo konkurentů. Premiéru pořadu Slyšte, lidé! vysíláme 26. ledna 2019, poté si po...

Papež kondoloval rodině zavražděného polského starosty

19.ledna
Tisíce lidí přišly do baziliky Nanebevzetí Panny Marie v polském Gdaňsku na pohřeb zavražděného starosty Pawla Adamowicze. Obřadu se zúčastnili prezident Andrzej Duda, předseda Evropské rady Donald Tusk a řada zahraničních hostů. Gdaňský arcibiskup Slawoj Leszek Glodz předal vdově Magdaleně Adamowiczové a dvěma dcerám vyjádření soustrasti od papeže Františka a růžence, které všem třem pozůstalý...

Bruselská mše

19.ledna
Sváteční nedělní ranní duchovní hudba přinese Missu Bruxellensis pro 13 hlasů od Heinricha Ignaze Franze von Bibera.

Výročí Palachovy smrti připomínají kostelní zvony i bohoslužby

19.ledna
Různé pietní akce v celé republice i v zahraničí připomínají 50 let od smrti Jana Palacha. Na památku tohoto studenta a jeho mravního apelu v životní oběti se dnes rozezní kostelní zvony v Praze či Olomouci.

Album roku 2018 – profily nominovaných

19.ledna
Skupina AG Flek, violoncellistka a zpěvačka Dorota Barová, slovenská zpěvačka Katarzia, rockoví Už jsme doma a skupina Žamboši se umístili na prvních pěti místech výroční ankety Proglasu Album roku 2018. Konkrétní pořadí (a tedy i vítěze) odtajníme v pořadu Slyšte, lidé! 2. února 2019. Nyní vám přinášíme krátké profily nominovaných.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes