15
new stories - click to show

Rádio Proglas

Description:

Radio Proglas je rozhlasová stanice rodinného typu založená na tradičních křesťanských hodnotách vysílající bez reklam. Ve vysílání najdete slovesné, duchovní a samozřejmě také hudební pořady. Hlavní redakce sídlí v Brně a dále máme 6 regionálních stud...

URL:

http://www.proglas.cz/

Catalog:

Publishes:

2.8 items/week

Rodíme se s tím, že svět s námi nepočítá

26.February
Nikola je Miss ČR a právě dokončuje svá univerzitní studia. Richard je špičkový televizní reportér. Oba se hlásí k romské komunitě, oba mají své zkušenosti, co takové přihlášení se znamená. Jak se žije českým Romům?

Do výzev na pomoc Ukrajině od Arcidiecézní charity Olomouc se zapojilo přes 1500 lidí

26.February
Arcidiecézní charita Olomouc (ACHO) hned od prvních dnů válečného konfliktu na Ukrajině komunikovala se svými dlouhodobými partnery a spolu se sítí místních charit započala konkrétní aktivity humanitární pomoci. Zástupci arcidiecézní charity minulý týden na Ukrajině jednali s řadou charitních partnerů. Dosavadní aktivity v podpoře Ukrajiny jsou tamními organizacemi hodnoceny jako velmi užitečné a…

Organizátoři festivalu UNITED chystají dvě akce na rok 2023

26.February
Hned dvě křesťanské kulturní akce na letošní rok připravuje organizační tým festivalu UNITED. Jednodenní, která se poprvé uskuteční v Českých Budějovicích, a třídenní multižánrový festival. Jeho dějištěm bude tradičně město Vsetín.

Obhájit si svůj názor, i přijímat pohled ostatních. Středoškoláky to učí debatní turnaj v angličtině

25.February
Změřit své síly v argumentaci a rétorických dovednostech, je cílem debatního turnaje, který se koná tento víkend na Střední škole informatiky, poštovnictví a finančnictví v Brně. Dvacet dva týmů středoškoláků tam debatuje o různých společensky kontroverzních tématech, a to dokonce v angličtině. Jeden tým má za úkol téma podpořit a druhý se snaží argumentaci protivníka vyvrátit. Úspěšnost řečníků …

Očekávané události 25. února 2023

25.February
Seminář na téma Věda, víra, skauting se koná ve Skutči. Přednášející se dotknou témat, jako je skautské hnutí, věda, náboženství, aktuální společenské dění nebo region Východních Čech. Jednodenní událost organizují Junák – český skaut, středisko Ležáky Skuteč, Ekumenická lesní škola a římskokatolická farnost Skuteč.

Dlouholetou spolupráci Charity Znojmo s Ukrajinou odstartovala svíčkařská dílna

25.February
Už rok pomáhá obyvatelům Ukrajiny zasažené válkou Charita Znojmo. V zemi navazuje na své více než dvacetileté partnerství a kontakty.

Prezidentka ukrajinské charity: Válka pokračuje a je stejně ničivá a nelítostná

25.February
„Když si navzájem pomáháme a jdeme spolu dlouhou cestu, tak vlastně zjišťujeme, že se stáváme víc sami sebou, víc se uzdravujeme, víc se integrujeme,“ říká o vzájemné lidské pomoci prezidentka ukrajinské charity Tetiana Stawnychy v souvislosti s prvním výročím ruské invaze na Ukrajině. Upozorňuje, že i když už se téma války na Ukrajině někdy neobjevuje ve zprávách tak moc jako na začátku, válka s…

Rok války na Ukrajině

25.February
Je to právě rok ode dne, kdy Vladimir Putin vyhlásil „speciální vojenskou operaci" na Ukrajině. Vyhlazovací válka dosud trvá a zasáhla nejen Ukrajinu, ale v mnoha ohledech celý svět. Jak konflikt začal? Jak byl propagandou prezentován? Jak se vyvíjel a co lze očekávat? Ohlédnutí za událostmi nejen posledního roku přinese šéfredaktor Českého rozhlasu Plus Josef Pazderka.

Očekávané události 24. února 2023

25.February
Právě dnes uplynul rok od ruské invaze na Ukrajinu. Akce na podporu napadené země se budou konat v řadě evropských zemí. Například Britská vláda chce uctít Ukrajince minutou ticha.

Očekávané události pátku 24. února 2023

25.February
Právě dnes uplynul rok od ruské invaze na Ukrajinu. Akce na podporu napadené země se budou konat v řadě evropských zemí včetně naší. Například britská vláda vyhlásila minutu ticha za Ukrajince.

L Armonia Terrena

25.February
Na začátku postní doby si v Oktávě představíme soubor L'Armonia Terrena a jeho zakladatele Zdeňka Klaudu. Rozhovor a hudební ukázky vám nabídneme v pátek 24. února 2023 od 16 hodin.

Jiří Smrž – rozhovor o albu Vojna a mír

24.February
Vojna a mír je název aktuálního alba písničkáře Jiřího Smrže. Obsahuje písně o válce, ale také o válce. Přitom autor tato dvě témata od sebe neodděluje a na druhou stranu tvrdí, že jeho alba nejsou konceptuální. Více se dozvíte přímo v rozhovoru s Jiřím Smržem, který budeme v premiéře vysílat 5. dubna 2023.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes