Rádio Proglas

Description:

Radio Proglas je rozhlasová stanice rodinného typu založená na tradičních křesťanských hodnotách vysílající bez reklam. Ve vysílání najdete slovesné, duchovní a samozřejmě také hudební pořady. Hlavní redakce sídlí v Brně a dále máme 6 regionálních stud...

URL:

http://www.proglas.cz/

Catalog:

Lifestyle → Náboženství

Publishes:

7.7 items/day

Člen ODS vyhrožoval zastáncům zdanění církevních náhrad, strana to řeší

20:21
Místní sdružení Občanské demokratické strany v Jesenici u Prahy se zítra bude zabývat vyjádřením svého předsedy a městského radního Martina Langa, který na sociálních sítích vulgárně zaútočil na prezidenta Miloše Zemana kvůli jeho souhlasu se zákonem o zdanění restitučních náhrad vyplácených církvím.

Kněz v Salvadoru se stal obětí vraždy

19:00
Katolická církev ve středoamerickém Salvadoru si připomíná památku 38letého kněze Cecilia Pereze Cruze, který se o víkendu stal obětí vraždy. Podle serveru Vatican News okolnosti činu nasvědčují tomu, že na kněze zaútočila skupina zločinců, kteří se domáhali peněz za údajnou ochranu.

Jak se vám líbí – rozhovor se skupinou Safenat Paneach

17:39
Safenat Paneach je jméno, které dal v knize Genesis egyptský panovník faraon Josefovi. Jmenuje se tak rocková skupina, která na svém druhém albu představuje zhudebněnou poezii Ivana Martina Jirouse. Rozhovor s jejími členy Petrem Wagnerem a Michalem Homolkou povede Martin Kyšperský. Premiéru vysíláme 1. června.

85 let se dožívá teolog Karel Skalický, někdejší sekretář kardinála Berana

16:18
Teolog, religionista a emeritní děkan českobudějovické teologické fakulty Karel Skalický se dnes dožívá 85 let. Patří k předním postavám katolického exilu v době komunistické totality, kdy také pracoval jako sekretář kardinála Josefa Berana, jehož doprovázel na zasedání druhého vatikánského koncilu. "Byl to pokorný služebník Boží. Já jsem si ho definoval latinsky - Josef Fidelissimus, Josef nan...

Festival Miroslava Kratochvíla 2019

13:55
Ve Voničkách pro milovníky dechovky soutěžte o vstupenky na festival dechových hudeb, který se koná v neděli 26. května 2019 v Moravských Budějovicích.

Na kraj Ameriky

13:55
Ve dnech 27. - 30. června 2019 se ve Strážnici koná 74. ročník Mezinárodního folklorního festivalu a 34. ročník festivalu Dětská Strážnice. Zveme k poslechu pořadu Lucie Uhhlíkové a Pavla Popelky o vystěhovalectví do Ameriky ve slovácké lidové písni. Poslouchejte ve středu 22. května za pět minut pět odpoledne.

Každý máme talent

9:57
Ben hraje na tři nástroje, dělá sport a má talent na chození poslepu. Amálka tančí street dance. Janek miluje svoje violoncello. A Ráďovi jde zas dobře kamarádění. Barvínek o tom, že talent má každý na něco jiného - a právě to dělá náš svět barevný.

Výherci vstupenek na Pražské jaro 2019

9:57
Radio Proglas jako mediální přítel Pražského jara nabízí svým posluchačům formou soutěže celkem dvacet vstupenek na vybrané festivalové koncerty.

Lorňon: Formule 1

6:15
V novém vydání detektivní kanceláře Lorňon nahlédnete do zákulisí pilotů Formule 1, autobazarů a autoopravny Jarmil a Kamil.

Nevermore & Kosmonaut: Bleděmodré město (recenze CD)

19.May
Skupina Nevermore & Kosmonaut se se svým konceptuálním albem o městě Brně dostala mezi desky nominované na Anděla ve folkové kategorii. Přečtěte si naši recenzi a poslechněte si k tomu rozhovor, který v červnu 2018 s kapelou vedla Anežka Jakubcová.

Noční linka s právníkem

19.May
Hostem pořadu Noční linka v pondělí 20. května bude P. ThDr. Libor Botek, Th.D., oficiál Interdiecézního soudu v Olomouci.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes