Rádio Proglas

Popis:

Radio Proglas je rozhlasová stanice rodinného typu založená na tradičních křesťanských hodnotách vysílající bez reklam. Ve vysílání najdete slovesné, duchovní a samozřejmě také hudební pořady. Hlavní redakce sídlí v Brně a dále máme 6 regionálních stud...

URL:

http://www.proglas.cz/

Katalog:

Lifestyle → Náboženství

Publikuje:

8,6 položek/den

Vsetínský krpec otevře koncert Valašské studánky

0:18
Komponovaný hudební pořad mladých cimbálových muzik a úspěšných dětských interpretů lidových písní z Valašska zahájí jubilejní 10. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Vsetínský krpec 2018. Koncert se uskuteční ve čtvrtek 28. června od 19 hodin ve velkém sále Domu kultury Vsetín a bude spojen s poctou valašskému zpěvákovi Josefu Lažovi.

Jon Hiseman se připojil ke svým hrdinům

10:02
Vůbec poprvé se stalo, že host pořadu Jak se vám líbí zemřel dříve, než jsme natočený rozhovor s ním stihli odvysílat. Hlas britského bubeníka Jona Hisemana, zakladatele legendární jazzrockové skupiny Colosseum, zněl v dubnu do telefonu vitálně a optimisticky. Jen o několik dnů později však musel zrušit pražský koncert se svou novou kapelou JCM a 12. června 2018 zemřel ve věku nedožitých 74 let...

Organizátoři slovenského setkání mládeže P18 zvou české účastníky

16.června
Více než čtyři tisíce účastníků očekávají organizátoři Národního setkání mládeže P18 , které začne za 40 dní v Prešově. Organizátoři, kteří setkání považují za přípravu na Světové dny mládeže v Panamě, k účasti pozvali také mladé zájemce z Česka.

Gounod po 200 letech

16.června
Ani 200 let, které prošly od narození francouzského hudebního skladatele Charlese Gounoda neubralo nic na popularitě jeho skladeb. My je budeme vysílat v neděli.

Cheap Tobacco: Nejsme ani rock, ani blues, ani folk

16.června
Cheap Tobacco je polská skupina v čele se zpěvačkou Natalií Kwiatkovskou a s kytaristou Robertem Kapkowským. Rozhovor s kapelou vám nabízíme jako pozvánku na její koncerty na festivalu Valašský špalíček ve Valašském Meziříčí 23. června 2018 a na bluesovém festivalu v Bílině 30. června. Premiéru vysíláme 16. června v 15.15, reprízu 31. července. Poslouchat můžete také z audioarchivu.

Bohéma ukončí školní rok

15.června
Poslední operou v tomto školním roce bude Pucciniho Bohéma. Během prázdnin budeme do večerů s operou a operetou, které se budou pravidelně střídat, vybírat známé melodie napříč tituly.

Světové dny mládeže Panamě: je čas k přihlašování

15.června
V plném proudu je příprava Světových dnů mládeže (SDM) v Panamě. Organizátoři české poutníky vyzývají k registraci do konce června.

Slyšte, lidé! – Sedm let cen Vinyla

15.června
Už sedm let fungují hudební ceny Vinyla, které vznikly jako protiváha komerčněji zaměřeným cenám Anděl. Vinyla každý rok ve třech kategoriích – Deska roku, Objev roku a Počin roku – mapuje českou alternativní hudební scénu. V pořadu Slyšte, lidé! si představíme některé skupiny a projekty, které tuto cenu v minulých letech získaly, případně na ni byly nominovány. Premiéra v sobotu 16. června 201...

Knihovnička: Výlet Střední Evropou

15.června
Novou knihu literárního historika Martina C. Putny představí Knihovnička Proglasu v neděli 17. června od 13.20 hodin. Opakujeme v pondělí 18. června ve čtvrt na jedenáct dopoledne.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes