Rádio Proglas

Description:

Radio Proglas je rozhlasová stanice rodinného typu založená na tradičních křesťanských hodnotách vysílající bez reklam. Ve vysílání najdete slovesné, duchovní a samozřejmě také hudební pořady. Hlavní redakce sídlí v Brně a dále máme 6 regionálních stud...

URL:

http://www.proglas.cz/

Catalog:

Lifestyle → Náboženství

Publishes:

7.5 items/day

Žít život naplno: Duševní zdraví v Austrálii

16:29
Duševní zdraví v Austrálii - to je podtitul prohlášení vydaného Australskou biskupskou konferencí. Hlavní titul devatenáctistránkového dokumentu nese název Žít život naplno. Odkazuje se na nutnost zůstat především duševně v pohodě v době koronavirové pandemie.

Slyšte, lidé! – Písně doby koronavirové

0:12
Do tohoto vydání pořadu Slyšte, lidé! jsme vybrali písně českých a slovenských písničkářů, zpěváků a skupin, které reflektují koronavirovou krizi v roce 2020. Vznikly písně o rouškách a rozestupech, o viru, o „nečekaně darovaném tichu“ i písně na poděkování lékařům nebo prarodičům. V pořadu uslyšíte například Pavla Helana, Ivo Cicvárka, Pavla Čadka, skupinu Živé kvety, Edo Klenu, Petra Bendeho,...

Letní Malovaný kraj 2020

7.August
Titulní straně obálky dalšího čísla Malovaného kraje dominuje foto hromadného verbuňku strážnických verbířů.

V Jablunkově jsou omezeny bohoslužby, v karanténě jsou čtyři kněží z pěti

7.August
Ve farnosti v Jablunkově na Frýdecko-Místecku se s platností ode dneška ruší veřejné bohoslužby. Důvodem je zhoršená epidemiologická situace ve městě. Koronavirová nákaza se v Jablunkově dostala do kláštera sester alžbětinek, jehož součástí je i Domov sv. Alžběty pečující o seniory.

Hola, hola F SCÉNA opět volá

7.August
Folklorní sdružení Jánošík Brno v koprodukci se SNIP & CO, reklamní společností, Městským divadlem Brno a ve spolupráci s Moravským zemským muzeem, Československým legionářem – SPIA Czech a Krajským vojenským velitelstvím Brno připravilo ve dnech 20. – 22. srpna 2020 další skvělou ochutnávku folkloru v podání našich i zahraničních souborů.

Stověžatou Prahu obohatí čtyři nové zvony

7.August
Nad Prahou se již brzy ponesou hlasy nových zvonů. Z rakouského Innsbrucku totiž dnes do hlavního města dorazily čtyři nové přírůstky, které budou v příštích měsících zavěšeny na věže dvou staroměstských kostelů – svatého Havla a svatého Haštala. Oba chrámy spadají pod římskokatolickou farnost u kostela Matky Boží pod Týnem.

Knihovnička: V nouzovém stavu

7.August
Soubor 19 povídek současných (nejen) českých spisovatelů představí aktuální Knihovnička Proglasu. Poslouchejte v neděli 9. srpna o půl druhé odpoledne, opakujeme v sobotu 15. srpna ve 13.30.

Pastor v Barmě odsouzen za nedodržení opatření proti koronaviru

6.August
Soud v Barmě odsoudil ke třem rokům vězení kanadského pastora, který nedbal zákazu bohoslužeb v rámci boje proti koronaviru.

Malé dějiny hudby II

6.August
Na Malé dějiny hudby, které se zabývaly českými klasicistními skladateli žijícími a tvořícími ve světě, naváže třídílný cyklus Malé dějiny hudby II.

Když se to lidstvu nejvíc vymykalo z rukou ...

6.August
V létě před 75 lety ještě nebyl s válkou konec, jak by se mohlo zdát z evropského pohledu. Připomínají nám to dva srpnové výroční dny dopadu amerických atomových bomb na japonská města Hirošima a Nagasaki. Zároveň upozorňují, že síly, které se na sebe tak destruktivně narazily, tedy fanatismus a zničující nukleární zbraň, z povrchu zemského nevymizely.

Je potřeba se vyrovnat s minulostí a vzájemně si odpustit, říká publicista Hanák

6.August
Hostem Dopoledne s Proglasem dnes byl kněz a publicista Jan Hanák. Kromě řady kulturních činností a vytvářeních televizních a rozhlasových dokumentů se podílel také na vzniku brněnské Pouti smíření.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes