Rádio Proglas

Popis:

Radio Proglas je rozhlasová stanice rodinného typu založená na tradičních křesťanských hodnotách vysílající bez reklam. Ve vysílání najdete slovesné, duchovní a samozřejmě také hudební pořady. Hlavní redakce sídlí v Brně a dále máme 6 regionálních stud...

URL:

http://www.proglas.cz/

Katalog:

Lifestyle → Náboženství

Publikuje:

8 položek/den

Jak se vám líbí: Stano Palúch a skupina Bashavel

0:26
Slovenská skupina Bashavel obdržela v roce 2018 prestižní cenu Radio_Head Award v žánrové kategorii Jazz. Kapela, která vznikla fúzí dvou trií se společným kontrabasistou Róbertem Raganem, hraje hudbu na pomezí akustického jazzu a folkloru. Více o její historii i o způsobu práce prozradí v pořadu Jak se vám líbí houslista Stano Palúch. Premiéru vysíláme 24. září 2018, později můžete poslouchat ...

Mezi slovy: Mezinárodní den Alzheimerovy choroby

17:46
21. září se připomíná jako Mezinárodní den Alzheimerovy choroby. Tématu se věnujeme v pořadu Mezi slovy ve čtvrtek 20. září 2018 v 9.30, opakujeme v sobotu ve 22.10.

Malé muzeum Bible převzalo 29 metrů dlouhý svitek Tóry

12:23
Dar muzeu v Pelhřimově předali zástupci americké nadace God’s Ancient Library, která se věnuje skupování svitků, které se již nevyužívají k bohoslužebným účelům, a poskytuje je světovým muzeím.

Dvacet let hospicu sv. Alžběty v Brně

12:23
Za historií i současným fungováním brněnského hospicu sv. Alžběty se ohlédneme v pořadu brněnského studia. Poslouchejte ve středu 19. září od čtvrt na devět večer.

Pavel Wlosok s albem Storyteller

18.září
Letos na jaře se v rámci festivalu JazzFestBrno představil původem český pianista Pavel Wlosok společně s americkým saxofonistou Rickem Margitzou. Spolu natočili také CD s názvem Storyteller.

Slovenští biskupové, soudci a odborníci se zamýšlejí nad odpuštěním v rodině

18.září
Nad otázkou, zda je rozdílnost povah, zájmů a názorů skutečným důvodem k rozvodu, se dnes na Římskokatolické cyrilometodějské bohoslovecké fakultě bratislavské Univerzity Komenského zamýšlejí slovenští biskupové společně s rodinnými soudci a zástupci různých organizací a institucí.

OSN potvrzuje, že rohingští muslimové utrpěli genocidu

18.září
Vyšetřovací komise OSN zjistila, že pronásledování rohingských muslimů armádou Myanmaru ve státě Rakhin představovalo genocidu. Z téměř pěti set stránkové zprávy vyplývá, že se armáda dopustila čtyř z pěti aktů představujících genocidu proti menšině.

Obrázky z Jasenné

18.září
Pořad, který byl uveden v rámci MFF Strážnice 2018 a jehož autorem je etnograf Daniel Drápala, si ze záznamu poslechnete ve Folklorním okénku ve středu 19. září v 16.55. Je inspirován hudebním odkazem a vzpomínkami Anny Kutějové-Rokytové, významné osobnosti folklorního hnutí jihozápadního Valašska první poloviny 20. století.

Mimořádná mše svatá v neděli 23.9.

18.září
V neděli 23. září vám nabídneme mimořádný přenos mše svaté z baziliky Navštívení Panny Marie na Svatém Kopečku u Olomouce z Pouti Díkůvzdání. Celebruje olomoucký arcibiskup Jan Graubner. Mše začíná až v 10 hodin. Z tohoto důvodu dojde ke změně v programu:

Trylobity na českém turné

17.září
V říjnu 2018 přijíždí na krátké české turné polská jazzová skupina Trylobity. Představíme si ji v pořadu Třikrát z Proglasu v úterý 18. září odpoledne.

Kafemlýnek: Pedagogika Franze Ketta

17.září
Kafemlýnek s datem 25.9.2018 bude komponovaným pořadem věnovaným teoretické i praktické stránce pedagogiky Franze Ketta.

Řád svatého Lazara Jeruzalémského vyzval k podpoře projektů v Sýrii

17.září
V souvislosti s událostmi kolem přijetí padesátky syrských sirotků zveřejnili zástupci Vojenského a špitálního řádu svatého Lazara Jeruzalémského na sociální síti status, ve kterém vyjádřili nesouhlas s tvrzením některých představitelů země a vyzvali k pomoci Syřanům jiným způsobem.

Dědeček do školky!

17.září
K rozhovoru jsme pozvali autora pohádek pro děti, které v našem vysílání můžete slyšet od roku 2001 a jsou o skřítcích, vodnících a jiné kouzelné havěti. Nově se zapojil do projektu, kdy dochází do školek za dětmi, aby jim své pohádkové hrdiny představil.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes