15
new stories - click to show

Prostřeno.cz

Description:

Magazín - Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

URL:

http://www.prostreno.cz/

Catalog:

Lifestyle

Publishes:

5 items/day

Domácí japonská nudlová polévka

13:04
Ramen, tradiční pokrm z Japonska, se začíná stále častěji objevovat i u nás. Poradíme, jak si můžete připravit lahodnou nudlovou polévku doma.

Vánoční granola vhodná nejen ke snídani

8:24
Kdo by se netěšil na Vánoce? Vůně skořice, hřebíčku, pomerančů, jehličí, svařáku… a hlavně vůně cukroví. Vánoce jsou zkrátka o dobrotách, což však nemusí nutně znamenat, že se budete v lednu potýkat s výčitkami.

Oslaďte si zimu protizánětlivým javorovým sirupem

21:22
Je lahodný, všestranný, a navíc mnohem zdravější než jiná sladidla. To je javorový sirup! Obsahuje řadu tělu prospěšných látek a organismu dodá tolik potřebnou energii! Potřebujete ještě další důkaz, proč ho mít ve své kuchyni?

Propijte se k pleti vyhlazené jak za mlada

20:14
Že se tělo neobejde bez vody, je notoricky známé. Každý ví, že organismus potřebuje hydrataci, ideálně v podobě neperlivé vody. Když však do ní přidáte ještě něco navíc, bude si váš ženský organismus libovat!

Ovesné vločky mohou podráždit žaludek

18:01
Ovesné vločky jsou přirozeně bezlepkové. Ještě to ale nemusí znamenat, že v nich vůbec žádný lepek není. Jak je to možné? A proč si na nevolnost po jejich konzumaci nestěžují jenom pacienti s celiakií?

Quinoa je skvělou alternativou rýže

5.December
Quinoa (merlík chilský) se v posledních letech dostává do popředí především jako oblíbená alternativa rýže. Pokud se však domníváte, že se jedná o novou „moderní“ plodinu, nenechte se mýlit.

Bylinky a koření v zimě naprosto nepostradatelné

5.December
Již mnohokrát se prokázalo, že bylinky a koření mají spoustu prospěšných vlastností pro zdraví i krásu. Obsahují vitaminy, minerály, enzymy a další cenné látky, které tělo nesmírně potřebuje. Bez kterých se letos v zimě určitě neobejdete?

Bolavé klouby a ucpaný nos velmi ocení eukalyptový olej

4.December
Bolí vás klouby, máte ucpaný nos, a aby toho náhodou nebylo málo, ke všemu vám hodně padají vlasy? V tom případě byste s nákupem vonného eukalyptového oleje neměli zbytečně otálet. Právě on vám totiž hodí záchranné lano!

Výběr mouky není radno podceňovat

4.December
Nejčastěji se vyrábí z pšenice a nikdy se nebělí. Seznamte se s moukou, zdrojem snadno dostupné energie ve formě škrobu, který je velmi dobře a rychle stravitelný. Tušíte vůbec, že máme desítky druhů? Nejen pšeničnou, žitnou a ovesnou, ale třeba i pohankovou, kukuřičnou, mandlovou, rýžovou, cizrnovou, fazolovou, amarantovou… Věděli jste, že bezlepkové varianty neobsahují bílkoviny? Nebo že tmavá …

Sušené mango jako zdravá svačinka

4.December
Mango patří spolu s banány, kokosem a ananasem mezi nejoblíbenější tropické plody, a to nejen díky své sladké a svěží chuti ale také díky zdravotním přínosům.

Smoothie na posílení imunity

4.December
Se správnými přísadami můžete nyní ze svých smoothies udělat účinné posilovače imunity! Těchto pět ingrediencí byste do nich měli – nejlépe denně – přimíchat!

Jalovcový olej by v domácích esenciálních zásobách neměl chybět

4.December
Když se řekne jalovec, okamžitě si představíte koření na zvěřinu a do svíčkové? No vidíte. Příznivci aromaterapie si vybaví spíše esenciální olej, který čistí vzduch a má i skvělé přednosti v kosmetice.

Domácí hřejivá koupel pomáhá při léčbě nachlazení

3.December
V chladném ročním období působí lázeň na nohy jako zázrak. Protože se dokáže postarat nejen o chodidla, ale pomůže dokonce i při nachlazení. Že se už nemůžete dočkat, až zase vyrazíte na svoje oblíbené wellness? Než to bude možné, máme pro vás několik receptů, jak si udělat mini lázně doma.

Do Vánoc o pár kilo lehčí

3.December
Chtělo by to „jít trochu do sebe“ a konečně zatočit s těmi kily navíc? Žádný problém. Jezte malé porce několikrát denně, pijte dostatek vody a v žádném případě nevynechávejte snídani. Výsledky se dostaví co nevidět!

Kozinec blanitý je posilovačem imunity s příslibem dlouhověkosti

3.December
Multivitaminových tabletek jste už spolykali víc než dost, přesto žádné radikální zdravotní změny nepozorujete? Zkuste užívat astralagus neboli kozinec. O jeho příznivém vlivu na obranyschopnost, srdeční činnost a útlum zánětů se ví již celá tisíciletí!
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes