15
new stories - click to show

ProÚspěch.cz

Description:

osobní rozvoj, vztahy, psychologie

URL:

https://prouspech.cz/

Catalog:

Lifestyle

Publishes:

4.2 items/week

Náklady obětované příležitosti: Základní pojem finanční gramotnosti. Umíte si je ve vašem životě spočítat?

25.January
Při rozhodování, ať již v osobním nebo pracovním životě, se většinou rozhodujeme mezi určitými alternativami. V naprosté většině případů pak platí, že pokud se rozhodneme pro jednu alternativu, ostatní alternativy zpravidla nemůžeme realizovat, a tedy užitek či příjem z nich plynoucí nezískáme.

Nenechte se rozptýlit aneb tipy, jak být méně roztržití v práci i v životě

24.January
Naučit se nerozptylovat je náročný úkol. Většinu dní sedíte v kanceláři u počítače a jste připraveni konečně udělat nějakou práci.

Leden je dobou zkoušek aneb způsoby, jak přemoci úzkost ze zkouškového období

21.January
Pro některé studenty mohou být zkoušky radostí, opakování je pro ně snadné a zkoušky zvládají se zavřenýma očima. Většinou tomu ale tak není, nervózní je řada z nás.

Láska a cuffing season: Zimní období nás láká do vztahů, které ale často nemají dlouhého trvání. Proč?

20.January
Mohou roční období ovlivnit naše vztahy? Ano, a překvapivě nejen léto, od kterého bychom to jako od doby dovolenkových flirtů tak trochu čekali.

Mít ambice je prospěšné. Pomohou vám růst a být produktivní, a to nejen v práci, ale v životě jako takovém

18.January
Nejrůznější články na internetu nás často nabádají k tomu, abychom byli více ambiciózní. Když lidé chtějí být úspěšní nebo mít něco, po čem touží, říká se tomu ctižádost.

Haló efekt: Jak ho využít ve svém pracovním i osobním životě

17.January
Když má člověk určité charisma a kouzlo, může být jednodušší si s ním spojit další pozitivní vlastnosti. Jedná se o tak zvaný haló efekt nebo též efekt svatozáře, který poměrně výrazně ovlivňuje naše životy, pracovní, společenské i osobní.

Věčné rodičovské dilema: Jak děti ukáznit bez použití trestů?

13.January
Tomu být „správným rodičem“ je dnes nejen v médiích věnováno mnohem více pozornosti, než tomu bylo v minulosti. Zatímco v generaci našich prarodičů či rodičů byly zákazy či tresty za nejrůznější prohřešky běžnou součástí výchovy, dnes je vynucování si autority tímto způsobem poměrně kritizováno.

Ikigai aneb hledání smyslu života pomocí japonské filozofie je stále populárnější i v Evropě. Zkuste ho i vy!

12.January
Všichni toužíme po tom být ve svém životě šťastní a vidět v něm smysl. Ne vždy se nám to ale pod vlivem nejrůznějších okolností daří.

Jsme spolu, ale přesto se cítíme sami. Nový druh osamělosti, na které se negativně podílí dlouhotrvající pandemie koronaviru

11.January
Izolace způsobená probíhající pandemií koronaviru má negativní dopad na mnoho intimních vztahů. Lidé museli a stále musejí omezovat interakci s ostatními – Překvapivě trpí nejen nezadaní lidé, ale i mnohé manželské a partnerské svazky, i když se na první pohled nezdá, že i jich by se osamělost týkala, mají přece jeden druhého.

Dojíždění do práce: Využijte „ztracený čas“ ve vlaku či autobusu efektivně

10.January
Patříte k většině světové populace, která denně dojíždí do práce? Pokud ano, jistě vás již mnohokrát napadlo, že by se dal čas, který cestou do zaměstnání strávíte, především pokud vám dojíždění zabírá více než dvě hodiny denně, využít mnohem efektivněji.

Syndrom zlomeného srdce: Proč jím ženy trpí mnohem více a častěji než muži?

8.January
Pravděpodobně už jste slyšeli někoho říci, že má zlomené srdce nebo že mu někdo zlomil srdce. I když pro mnohé zní tato metafora poněkud nadneseně a banálně, ve skutečnosti k takovému stavu může opravdu dojít.

Psychologické triky, díky kterým si vás ostatní okamžitě oblíbí

7.January
Často je těžké přesně vysvětlit, proč nějakého člověka máme rádi, a jiného ne. Někdy se nám na druhém člověku líbí jeho vzhled, jindy jeho povaha, temperament, nebo je nám ve společnosti takového člověka prostě jen dobře.

Změna zaměstnání: 5 důvodů, které nás blokují

6.January
V minulosti bylo zcela běžné, že lidé po ukončení vzdělání nastoupili do zaměstnání a vydrželi v něm až do odchodu do důchodu. I když dnes již to pracovat na stejném místě u stejného zaměstnavatele celý život není tak rozšířené, řada lidí se stále změny zaměstnání z různých důvodů obává.

Jak z vašeho neoblíbeného rána udělat ráno snazší a produktivní?

5.January
Produktivita je v současné době velmi aktuální téma. Všichni hledáme rady a triky, které by nám pomohly zvýšit efektivitu práce v souvislosti s omezeným časem a energií, které máme k dispozici.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes