15
new stories - click to show

ProÚspěch.cz

Description:

osobní rozvoj, vztahy, psychologie

URL:

https://prouspech.cz/

Catalog:

Lifestyle

Publishes:

6 items/month

Amaxofobie aneb když se bojíte sednout za volant. Jak strach překonat?

7.June
Zatímco někteří se nemohou dočkat okamžiku, až konečně usednou do auta a zařadí jedničku, pro jiné je pouhá představa řízení paralyzující. Pokud jsou tento strach a úzkost tak velké, že tyto osoby více či méně omezují v jejich každodenním životě, mluví se o tak zvané amaxofobii.

Je lepší spokojit se v lásce radši „s málem“, ale nezůstat sám či sama?

31.May
Při surfování po internetu jsem narazila na zajímavou odbornou studii, podle které strach z osamělosti vede některé lidi k tomu, že přijímají schůzky i od osob, které nepovažují za atraktivní. V praxi to znamená, že nás strach ze samoty může vést k tomu, že si partnera vybíráme „méně vybíravě“.

„Maminčin mazánek“ bohužel není fiktivní postava, ale skutečný muž. Co se vyplatí vědět?

24.May
Potkali jste muže, který se na první pohled zdá být zcela v pořádku. Je láskyplný, starostlivý, pracovitý a také vázaný na svou rodinu.

Syndrom nejstarší dcery: Pouhý moderní trend? Nebo spíše skutečný problém?

17.May
Syndrom prvorozené nebo také nejstarší dcery je téma, které se v posledních týdnech stalo velmi virálním na TikToku pod hashtagem #eldestdaughtersyndrome. Mnoho nejstarších dcer přirovnalo své postavení v rodině k nikdy nekončící „neplacené stáži“.

Hypnóza: Mezi falešnými mýty a realitou aneb jak skutečně funguje a kdy je užitečné ji podstoupit?

10.May
Když se mluví o hypnóze, přiznejme si, že se stále najdou tací, kteří si okamžitě vybaví praxi zahalenou tajemstvím. I díky filmům a románům se nad tímto tématem stále vznášejí předsudky a falešné mýty.

Partnerské vztahy: Rozejít se, i když se stále milujete?

3.May
Ptala jsem se sama sebe na tuto otázku mnohokrát. Přemýšlela jsem, jestli bych vůbec byla schopná to udělat.

Body shaming: Je všudypřítomný a nebezpečný. Nenechte si ubližovat!

26.April
Fyzický vzhled byl svým způsobem důležitý vždy, nicméně s příchodem internetu a sociálních médií se stal ještě důležitějším. Všichni touží po tom být krásní a štíhlí.

Jste frustrováni častým neúspěchem při pokusech o potrestání vašich dětí? Proč vlastně trestáme druhé?

19.April
Onehdy jsem se snažila „potrestat“ svého dvouletého syna za to, že kamarádovi vytrhl hračku. Hračku jsem mu zabavila a snažila se mu vysvětlit, že takovéto věci se nedělají.

Dospělí a hraní: Nepřestáváme si hrát proto, že stárneme, stárneme proto, že si přestáváme hrát

12.April
V našem hektickém moderním životě se mnozí z nás soustředí na pracovní a rodinné povinnosti tak intenzivně, že nám téměř nezbývá čas na jakoukoli zábavu. Někde mezi dětstvím a dospělostí jsme si přestali hrát.

Také trpíte FOFO? Tento druh strachu je mnohem běžnější, než si myslíte

5.April
Mezi anglickými termíny, které se v posledních letech používají k označení stavů úzkosti nebo duševní nepohody, se objevuje i FOFO. Je to zkratka pro „fear of finding out“ neboli strach ze zjištění, poznání či odhalení.

Nenechte si zkazit náladu aneb jak se chránit před negativismem ostatních

29.March
Od přírody jsme společenští tvorové, kteří byli stvořeni k tomu, aby byli v kontaktu s druhými. Tato naše společenskost nám ale ne vždy přináší jen pohodu, někdy nám totiž může náš život značně ztížit.

Pokora: Jak ji v dnešním světě pěstovat a proč se to vyplatí

22.March
Pokora je v moderním světě často opomíjena a mnozí z nás ji považují za podřadnou a nedůležitou. Navíc na pokorného člověka bývá často nahlíženo jako na slabého či křehkého.

Domácí zvířátka jsou součástí rodiny. Nebojte se truchlit, pokud jste přišli o vašeho mazlíčka

15.March
Lidé, kteří nikdy v životě neměli domácího mazlíčka, mají tendenci minimalizovat bolest, která následuje po úmrtí psa, kočky nebo jiného domácího zvířátka. Pravdou však je, že smutek ze ztráty našich zvířecích přátel je často obrovský.

Žít spolu, ale spát odděleně. Opravdu to může být řešení, jak učinit váš vztah šťastným?

8.March
Jedním z překvapivých, ale stále oblíbenějších trendů, pokud jde o vztahy, je spát odděleně. Nejedná se ani tak o oddělené postele, jako spíše o oddělené ložnice.

Studium a práce: Jak je skloubit a nezbláznit se?

1.March
Často se má za to, že skloubit studium a práci je něco nemožného. Ve skutečnosti tato kombinace, i když může nahánět strach, není neproveditelná, pokud má člověk dobrou disciplínu, velkou vůli a dobrou studijní metodu.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes