prvnízprávy.cz

URL:

http://www.prvnizpravy.cz

Katalog:

Z domova

Publikuje:

4,5 položek/den

CME slovinská aktiva neprodá – dobrá, nebo špatná zpráva?

9:55
Pražský parket uzavřel v zisku 0,5 %. Avast, Komerční banka a Kofola byly jedinými propadlíky. Největší zisky si připsaly akcie mediální skupiny CME.

Po podpisu Mnichovské zrady se 28 československých vojáků zastřelilo

8:47
"Pan Palach nám nevrátil vůbec nic - stejně jako nám sebeúctu nevrátily ani sebevraždy 1. října 1938 - po podpisu Mnichovské zrady vojáků Josepha Hampla, Josefa Tipala a cca dalších 28 příslušníků Československé armády," přimenul si Bohuslav Chalupa.

Čermák: Odborná kariéra versus medaile od Zemana

7:41
Před pár dny T. Tománek napsal do Lidových novin článek „Medaile od Zemana jako stigma. Nadaný člověk píše dějiny zoo“. Článek je o M. Macháčkovi. píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Vladimír Čermák.

Zbořil: 50.výročí sebeupálení Jana Palacha – Od oběti k spasiteli

3:48
V polovině devadesátých let minulého století napsal Bohuslav Šalanda, etnolog FFUK, přednášející také kulturologii, pozoruhodný soubor úvah na téma hrdinství a obětování se, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

Poklidný závěr týdne

18.ledna
Hlavním tématem posledních dnů byla nekončící sága kolem Brexitu. Závěr týdne z tohoto pohledu nic zajímavého nepřinese.

Palach z toho, kdo si jej nyní bere do úst, by se musel znovu upálit

18.ledna
"Pokud byl Jan Palach tak citlivý, jak ho líčí, musel by se dnes při pohledu, kdo všechno si ho bere do úst, znovu upálit," napsal na facebookový profil známý komentátor současného dění a hudebník Petr Štěpánek. Komentáře jeho čtenářů většinou s ním souhlasí.

Theresa Mayová pod tlakem, zatímco libra je relativně v klidu

17.ledna
Theresa Mayová ustála hlasování o důvěře velice těsným způsobem 325 ku 306. I když bezprostředně trhy oceňují “kontinuitu” Mayové, její pozice zůstává nelehká a předčasné volby nemusí být zcela mimo hru.

Vystoupení bankéřů z ČNB naznačí únorový růst sazeb

17.ledna
Brexit vstupuje do nové fáze poté, co parlament odmítl plán premiérky Mayové, avšak ponechal její vládu v úřadě.

Ředitel BIS potřebuje rychle vyměnit, nežli se nám zblázní úplně

17.ledna
Bývalý premiér Jiří Paroubek v komentáři na svém webu Vaševěc.cz uvítal, že dokonce ve dvou velkých tištěných médiích se objevilo jasné odsouzení snahy ředitele BIS Koudelky o vměšování této instituce dokonce i do vzdělávacího procesu, aby se zeptal: Noví cenzoři?

Politik SPD americkému vyslanci: Německo není protektorátem USA!

17.ledna
Za sankční hrozby německým společnostem za účast na plynovodu Nord Stream-2 je americký velvyslanec Richard Grenell stále kritizován, píše se v článku německého portálu Focus.

Česká konference: Kudy a jak dál z tohoto zmateného světa paradoxů

16.ledna
Dnešní vysílání na téma Tváří v tvář do minulého roku a do nového roku v dalším pokračování s našimi výjimečnými slovenskými hosty.

Historická prohra Theresy Mayové, na co budou trhy citlivé?

16.ledna
Ne, které zaznělo v britském parlamentu při hlasování o brexitu bylo hodně silné. Theresa Mayová prohrála poměrem 432 ku 202 s tím, že proti bylo i 118 poslanců vlastní strany.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes