15
new stories - click to show

prvnízprávy.cz

URL:

http://www.prvnizpravy.cz

Catalog:

Z domova

Publishes:

6.1 items/day

Petr Hampl: Nadešel čas na zákaz či zestátnění „vyvracečů hoaxů“?

3:45
> Při všech zákazech a státních regulacích má být dodržována zásada přiměřenosti, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Petr Hampl.

Jan Schneider: K sedmému výročí Oděského masakru

20:41
Dne 2. května 2014 došlo v Oděse k hrůzné události, která dodnes nebyla oficiálně ukrajinskou vládou vyšetřena a dokonce není ani znám počet obětí. Jisté je, že mnoho desítek lidí bylo brutálně zavražděno.

Tenis jako ideální venkovní aktivita

11:52
Jestli přemýšlíte o tom, jak si po dlouhé zimě zlepšit kondičku a pobavit se u nějaké venkovní aktivity, proč nezkusit tenis? Tedy pokud už mezi jeho fanoušky už dávno nepatříte.

Vyšší úrokové sazby ČNB nejdříve v druhém pololetí

9:40
Hlavní událostí dneška je měnově politické zasedání ČNB. Ta by podle nás měla úrokové sazby nechat beze změny, když nejistota kolem pandemie zůstává i nadále zvýšená.

Roček: Vrbětický projev bezbožné víry a tajné služby (2)

8:34
Vrbětická kauza ukazuje jak jsme (jako občané) bezmocní, protože dobrat se pravdy ve stínu zpravodajských služeb je asi nemožné, upozorňuje publicista František Roček.

Štefec: Jak se říká: Už jenom z pouhé zvědavosti nechme tu frašku dohrát!

6.May
Jak se říká, laik žasne, odborník se diví a běžný občan je z toho na větvi. Už – už to vypadalo, že učinit po vrbětické kauze českou politickou scénu pro zahraniční politiky, diplomaty, pozorovatele a odborníky ještě směšnější už opravdu, ale opravdu nejde. Jenže člověk míní, pán Bůh mění ...

V Americe pokračuje silná tvorba pracovních míst

5.May
Dubnový ADP report potvrdí, že s postupující vakcinací a uvolňováním restriktivních opatření počet volných pracovních míst v USA rychle stoupá.

Před 76 lety vypuklo v Praze povstání proti německým okupantům

5.May
Česká národní rada vydala prohlášení o konci Protektorátu a o převzetí moci, počáteční demonstrace přerostly do otevřeného odporu.

Roček: Vrbětický projev bezbožné víry (1)

5.May
Během posledních dvou let jsem se dožil dvou úžasných jevů: Pandemie koronaviru nám ukázala křehkost tzv. moderní civilizace.

Kde na to vzít?

5.May
Na uhrazení obrovských rozpočtových schodků nemůžeme nějak naškudlit, musíme si na to vydělat. Cesta vede přes zvýšení daňových příjmů od těch, kdo na to mají. Jako v té Americe.

Zdeněk Zbořil: Pomník, který musel vyletět do povětří

5.May
> V našem historickém okénku bychom si mohli připomenout 1.máj, nejen jako lásky čas, ale také, že 1.května 1955 byl slavnostně odhalen Stalinův pomník, který byl za pár let zbourán. Jeho autor se tohoto slavnostního odhalení ale ani nedožil.

Jiří Paroubek: Neuvěřitelná kontinuita lží v podání J. Kroupy

5.May
J. Kroupa ve svém úterním článku na Seznam.Zprávy.cz absurdně obvinil vicepremiéra a předsedu ČSSD J. Hamáčka, že prý chtěl v Moskvě vyměnit Vrbětice za milion vakcin Sputnik V, komentuje Jiří Paroubek.

Rozvolňování prohloubí schodek zahraničního obchodu v USA

4.May
Po včerejším svátku se dnes na londýnský trh vrátí obchodníci. Rozjezd obchodování ale bude pozvolný. Ekonomický kalendář je pro dnešek totiž relativně nezajímavý.

Baťa:Na základě čeho mluví profesor Fiala za celou občanskou veřejnost?

4.May
Seznam Zprávy spustily velkou volební anketu „Otázka pro příštího premiéra“, píše v komentáři bloger Jiří Baťa.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes