prvnízprávy.cz

URL:

http://www.prvnizpravy.cz

Katalog:

Z domova

Publikuje:

5,7 položek/den

Prim bude tento týden hrát geopolitika

9:55
Globální ekonomický kalendář je tento týden spíše nezajímavý. Pozornost investorů budou i nadále poutat především události poltického či geopolitického charakteru.

16. červenec 2018

8:13
V pondělí 16. Července začíná mrtvá sezóna fotbalovým fanouškům, a začíná pokračování hlavní sezóny politiků RF – USA dlouho očekávaným setkáním prezidentů Putina a Trumpa.

Kdy se úředníci na MŠMT v úseku podpory sportu naučí konečně počítat?

7:39
Je to jen pár dní, co jsem v článku „Podivné počty na MŠMT“ upozorňoval na to, jak špatně umí na MŠMT prostou aritmetiku, jedná – li se o vyčíslování dotací na podporu veřejné služby v oblasti sportu a pohybových aktivit.

Rusko se chystá "obsadit“ další poloostrov

6:32
Ruská správa železnic a Jižní Korea podepsaly memorandum o studiu organizace přepravních podmínek v Evropě, včetně spojení projektu Trans-korejské a Trans-sibiřské železnice za účasti KLDR.

Prohlášení Ministerstva zahraničí ke globálnímu paktu OSN k migraci

19:10
Ministerstvo zahraničních věcí vydalo v sobotu 14. července 2018 své Prohlášení ke globálnímu paktu OSN k migraci se zásní věttou ... Vláda ČR nemůže a nebude dávat žádný souhlas s nelegální migrací!

Novinářská soutěž Asociace novinářů cestovního ruchu 2018 vyhlášena

15.července
Novinářskou soutěž o nejzajímavější autorské práce na téma Cestujeme na Slovensko, Cestujeme do České republiky vyhlásila v Praze v roce 100. výročí založení Československé republiky novinářská sdružení Czech Travel Press a Fijet Slovakia.

Obchodní radové spolu s podnikateli konzultovali o exportu čehokoliv

15.července
Stalo se již tradicí, že se poslední týden v červnu koná v Praze zajímavá akce. Jde o neformální setkání s názvem „Konference ekonomických radů“. Vraťme se o pár dnů v čase zpět na výstaviště v Letňanech, kde se významná porada konala.

Na televizním seriálu Velké sedlo se podílel Lubomír Zaorálek

15.července
Asi to zrovna není zpráva dne, ale protože jsme již o den dříve avizovali, že čtenářům prozradíme spolupodíl vedle herce Jandáka dalšího politika na televizním seriálu Velké sedlo, uveřejňujeme ji právě nyní. Tím politikem totiž je Lubomír Zaorálek.

Novináři jsou jako vosy. Snažte se je zašlápnout, ale pozor na žihadlo

15.července
Český prezident Miloš Zeman měl začátkem července 2018 rušné dny, ale přitom všem stačil jmenovat soudce obecních soudů. Je při té příležitosti upozornil na novináře, které jsou tentokrát jen jako vosy, ale zato je potřeba je zašlápnout.

Stanovisko komunistů k summitu NATO: Nenavyšujme zahraniční mise!

15.července
Výkonný výbor Ústředního výboru KSČM přijal na svém 3. zasedání dne 13. 7. 2018 stanovisko k summitu NATO. "Vyzýváme vládu, aby nezvyšovala výdaje na armádu, pokud nebude sloužit výhradně k obraně České republiky," píše se v něm mimo jiné.

Poklesům nezaměstnanosti dochází dech

15.července
Trh práce zlomil v červnu další rekordy. Historicky poprvé klesl podíl nezaměstnaných pod hranici 3%.

Nezvala demonstranty před budovu sněmovny zrovna Česká televize?

15.července
"Nesledovali jste vysílání České televize, když poslanci vyjadřovali důvěru vládě Andreje Babiše a hlavně reportáže České televize z demonstrace na Malostranském náměstí a později před budovou sněmovny? Vždyť tím ČT na ta srocení diváky několikrát pozvala," napsal nám jeden čtenář.

Jaroslav Bašta: Racek chechtavý a soumrak globalizace

15.července
Mimořádné prognostické schopnosti prokázal moderátor americké televize Fox News Chris Stirewalt, když před summitem NATO v Bruselu prohlásil, že prezident USA Donald Trump „přiletí jako racek, všechno tam pokadí, zachechtá se a zase uletí“.

Více než 1 miliarda korun se u Tipsportu prosázela na MS v Rusku

14.července
Tenisovou terminologií si to ve finále mistrovství světa ve fotbale rozdají turnajová trojka proti dvanáctce. Na to, kdo bude mistrem světa, se sází a TIPSPORT, jak píše web SportovniListy.cz, má již nyní sázky za více než 1 miliardu korun.

Víte, který politik se kromě Jandáka podílel na seriálu Velké sedlo?

14.července
V neděli na ČT 1 v opakovaném starším televizním seriálu z roku 1986 Velké sedlo můžete vidět v roli elektrikáře Jožina Uherčíka bývalého ministra a poslance Vítězslava Jandáka. Z bývalých ministrů však nebyl jediným, který se na výrobě seriálu podíleli.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes