15
new stories - click to show

prvnízprávy.cz

URL:

http://www.prvnizpravy.cz

Catalog:

Z domova

Publishes:

6.5 items/day

Petr Hampl: Karl R. Popper o ukrajinské ofenzívě

2:53
> Mezi spoustou geniálních postřehů a myšlenek filosofa a teoretika vědy Karla R. Poppera najdeme i tzv. „princip falsifikace“, píše Petr Hampl v komentáři pro Prvnizpravy.cz.

Francouzské senátní volby: Vládnoucí většina ztratila sílu

9:42
V dílčích senátních volbách zaznamenala vládnoucí většina, včetně strany prezidenta Emmanuela Macrona, značné ztráty. Výsledkem je pokles počtu křesel v Senátu vládnoucí většiny RDPI Group z 24 na 17.

Lenka Procházková: Den české státnosti a narozeniny Miloše Zemana

9:10
Svatý Václav je hlavním zemským patronem a den jeho zavraždění se v ČR slaví jako státní svátek – Den české státnosti. To nevymyslel Jára Cimrman, ale čeští legislativci, píše na facebooku Lenka Procházková.

Lubomír Man: Proč nutně musíme mít 17 leté řidiče?

8:38
Je známo, že nejvíce silničních nehod a úmrtí při silničních nehodách (vloni na našich silnicích zemřelo 454 lidí), zavinila skupina řidičů nejmladších.

Chtěli ho umlčet, Větvičku ale jen tak nezlomíš

8:38
Jeden z nejúspěšnějších českých blogerů, Ladislav Větvička, který byl počátkem září smazán ze stránek iDnes kvůli údajnému „porušování kodexu blogera,“ bude od října pravidelně publikovat svoje příspěvky na stránkách Rádia Universum.

Šifra mistra Rakušana. Senátorka Hamplová bije na poplach

8:06
Senátorka Jana Zwyrtek Hamplová se v souvislosti s kauzou šifrovaného telefonu ministra vnitra ostře pustila jak do premiéra Petra Fialy (ODS), tak do samotného ministra vnitra Víta Rakušana (STAN). Podle ní jde o bezpečnost naší země.

Blížící se volby na Slovensku a v Polsku a naše velké prázdno

7:33
V závěru tohoto týdne budou slovenské parlamentní volby, které rozhodnou, zda Slovensko zůstane samo sebou, unikátním seskupením lidí hrdých a pracovitých, nám blízkých,...

Vít Rakušan v hledáčku bývalého elitního detektiva

27.September
Předseda hnutí Přísaha a bývalý elitní detektiv Robert Šlachta se velmi ostře pustil do ministra vnitra Víta Rakušana (STAN), a to nejen kvůli jeho kauze se šifrovaným telefonem, ale i kvůli rostoucí ilegální migraci a hraničním kontrolám.

Jan Schneider: Nevzdělaní a/nebo arogantní?

27.September
Předseda kanadské Dolní sněmovny Anthony Rota oznámil svou rezignaci poté, co uznal svou chybu, že přivedl 98letého ukrajinského Kanaďana Jaroslava Hunku do parlamentu při návštěvě ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v Ottawě 22.září.

Špiónománie a dezinformace ze strany BIS

27.September
Šéf BIS, Koudelka, se nechal slyšet, že „jeden z dlouhodobých ruských vlivových agentů v České republice rozdal úplatky v hodnotě několika tisíc eur za šíření ruské propagandy.

Rakušan musí z vlády pryč! ANO hrozí hlasováním o nedůvěře

27.September
Pokud bude šéf vládního kabinetu a předseda ODS Petr Fiala i nadále držet ministra vnitra Víta Rakušana, poslanci opozičního hnutí ANO do konce příštího týdne sesbírají podpisy a vyvolají hlasování o nedůvěře kabinetu.

Česko nemá pro přijetí eura žádný důvod, upozorňuje Kovanda

27.September
Euro ohrožuje budoucnost Evropy, říká nobelista Joseph Stiglitz. Nová studie zjišťuje, že euro má nulový dopad na rozvoj obchodu, přičemž jeho zastánci dlouhodobě tvrdili opak. Upozornil na to ekonom Lukáš Kovanda.

Rovnováha digitálního a fyzického světa v životě mladé generace

27.September
V současné době se stává hraní počítačových her na telefonech, počítačích a jiných IT technologiích neodmyslitelnou součástí dětství a dospívání.

Štefec: Smutnou realitou se stává i ukrajinizace českého školství

27.September
Před 811 lety, 26. září 1212, vydal v Basileji budoucí římský král Fridrich II. českému knížeti Přemyslu Otakaru I. soubor tří souvisejících listin, nazvaný podle hlavního dokumentu Zlatá bula sicilská, píše na facebooku Jaroslav Štefec.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes