prvnízprávy.cz

URL:

http://www.prvnizpravy.cz

Katalog:

Z domova

Publikuje:

5,3 položek/den

Psycholog: Vesnice pro lůzu nepředstavují problém

3:58
Zajímavá předvolební hysterie se spustila kvůli tomu, že v Mostu jedna skupina komunálních politiků má v programu, že se bude snažit o vystěhování tzv. nepřizpůsobivých občanů za město do vesnice pro lůzu.

Nová regulace zkresluje čísla z automobilového trhu

10:19
Automobilový průmysl je největším tuzemským průmyslovým oborem vytvářejícím přímo přes šest procent HDP nebo také 23 % přidané hodnoty celého zpracovatelského průmyslu.

Na frontě obchodních válek by dnes mohl panovat klid

10:19
Dnešní makroekonomický kalendář mnoho zajímavého neslibuje. Čeká nás počet nově zahájených staveb ve Spojených státech, který by měl vykázat solidní růst.

Jste homosexuál? zeptal se v Aréně divoch Jakl europoslance Pospíšila

8:34
Arena na TV Barrandov, kam přišli za hnutí ANO ministryně financí Alena Schillerová, místopředsedkyně ODS Alexandra Udženiju, senátorský kandidát za SPD Ladislav Jakl, místopředseda Pirátů Mikuláš Peksa a předseda TOP 09 Jiří Pospíšil byla třetí zářijové úterý velmi ostrá.

Česká válka začala 17.9.1938 a druhá světová válka začala 29.9.1938

8:01
Prvnízprávy.cz připomenuly, že Ústavní soud ČR potvrdil ve svém nálezu č.ÚS 307/1997, že „dnem, kdy nastal stav války, a to s Německem, je den 17. 9. 1938, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz František Roček.

Svoboda slova. Se vším všudy, nebo s výjimkami?

7:27
Václav Klaus ml. přišel s pozoruhodným názorem, resp. s návrhem zákona, který by měl chránit svobodu slova (míněno ve veřejném prostoru), jinými slovy, aby Facebook a další sociální sítě nemohly mazat a cenzurovat příspěvky, ale mohly blokovat (mazat) pouze výzvy ke genocidě a „podobně“.

Nedělejme z lidských tragédií kdekoliv na světě politický klacek

18.září
"Kroťme emoce a začněme používat logiku a rozum. A hlavně nedělejme z lidských tragédií kdekoliv na světě politický klacek v rukách jedněch proti druhým ...," napsal na svém facebookovém profilu v komentáři k údajným syrským sirotkům Michal Hašek.

USA a Čína znovu zkřížily meče v obchodní válce

18.září
Obchodní válka vstupuje do dalšího kola. Spojené státy od příštího týdne zavádějí cla, která již postihnou téměř polovinu dovozu z Číny, a hrozí jejich dalším zvýšením v příštím roce.

Hej Rup! Dejte si kapku do žil! Nejlépe mléko i pivo najednou. Nevěříte?

18.září
Pro jistotu se zúčastnil i psychiatr MUDr. Jan Cimický a mistr kulinářských „vychytávek“ Láďa Hruška. Byl to bezesporu odvážný počin: připíjet si mlékem a potom ještě pivem. Došlo k tomu ve středu 12. září v pražské kavárně U sv. Ludmily na Vinohradech. A všichni přežili.

Roček: Šojdrová je hloupá husa

18.září
Zbytečná póza, tak lze označit dumku poslankyně Evropského parlamentu Michaely Šojdrová (KDU-ČSL), že by bylo cool uskladnit v ČR 50 sirotků z migračních táborů kdesi v Řecku. Tím by Česká republika prý projevila jakousi lidskost.

Drobná změna stavebního zákona ušetří lidem měsíce čekání

18.září
Do konce roku 2017 bylo posouzení souladu s územním plánem součástí řízení u obecních stavebních úřadů, kterých je v zemi kolem 700.

SOSAD: Dozorčí rada Českých drah paralyzovala České dráhy!

17.září
Dozorčí rada Českých drah 11.září obměnila vedení státního dopravce. Pavel Krtek skončil v čele představenstva, nahradil ho Miroslav Kupec, který se zároveň stal generálním ředitelem firmy.

Cenové tlaky v průmyslu zvolňují

17.září
Ceny průmyslových výrobců v srpnu přidaly 0,1 % meziměsíčně. Jejich meziroční dynamika mírně zpomalila na 3,3 %. V průmyslových cenách se projevuje vyšší ceny pohonných hmot a energií.

Připadá mi, že čím víc se Česku daří, tím víc se vzájemně nenávidíme

17.září
Premiér Andrej Babiš si postěžoval, že dal rozhovor pro jeden deník, kde řekl, že odmítá přijmout padesát syrských sirotků. "Ale zároveň měl titulek znít, že chci pomáhat hlavně českým dětem a sirotkům. Těm já totiž pomáhám dlouhodobě," trvdí Andrej Babiš.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes