prvnízprávy.cz

URL:

http://www.prvnizpravy.cz

Katalog:

Z domova

Publikuje:

6,4 položek/den

Ropu postihl letní výprodej a výrazně zlevňuje

10:26
Ty tam se zdají být nedávné obavy, že by cena ropy mohla v blízké budoucnosti atakovat trojciferné hodnoty.

České PPI potvrdí dále sílící inflační tlaky

9:53
Globální ekonomický kalendář je dnes nezajímavý. I tak druhořadá americká data potvrdí růstové momentum největší ekonomiky světa.

Roček: Prezident Havel by měl z prezidenta Trumpa radost

7:35
Letošní ročník mistrovství světa v bonmotech vyhráli soutěžící z USA, protože měli za sebou silnou persónu – vnuka německého imigranta do USA, jenž se oženil postupně se dvěma imigrantkami, Donalda Trumpa, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz František Roček.

Komu vadí, že MS ve fotbale nemělo být v Rusku?

7:35
MS ve fotbale skončilo a bez nadsázky lze objektivně konsntatovat, že úspěšně. Ale jak praví staré přísloví „Nikdy se nezavděčíš všem“, tak není také možné se zavděčit i některým lidem, když Rusko dosáhlo úspěchu v pořádání MS ve fotbale.

Zbořil: Pravdu nikdo nezmění, ale lhát, to je umění

7:01
Nechce se věřit, že by se letní provoz EU omezoval jen na monotónně se opakující setkávání se kde koho, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

Česká konference: Co víme skutečně o Islámu?

18:01
Středeční vysílánína Rádiu BOHEMIA z Prahy již tradičně zahájíme pořadem "Na západní frontě klid" s M. Kechlibarem a A. Svobodou, kdy uslyšíme, co nového se děje v zahraničí.

Rusko se zbavilo další třetiny amerických dluhopisů!

18:01
Rusko vypadlo ze seznamu největších držitelů amerických státních dluhopisů, neboť se zbavilo další třetiny cenných papírů, vyplývá z květnových údajů amerického ministerstva financí.

Globální dluh nezadržitelně roste, doplatí na něj rozvíjející se ekonomiky?

18.července
Růst míry globálního zadlužení opět nabírá na síle. Jen za první kvartál tohoto roku vzrostl dle dat washingtonského Institutu pro mezinárodní finance (IIF) globální dluh o 8 bilionů dolarů, což je nejrychlejší tempo od začátku roku 2016.

Americký trh nemovitostí ukáže smíšené výsledky

18.července
Trhy dnes budou vstřebávat včerejší vystoupení prezidenta amerického Fedu. Z makroekonomických údajů toho mnoho zajímavého zveřejněno nebude.

Zdeněk Lanz: České dálnice - noční můra automobilistů

18.července
O nedobrém stavu našich dálnic bylo napsáno již mnohé a i letošní okurkovou sezonu vyplňují, vedle zpráv o jednání o důvěře vládě, mnohdy přerůstajícího až do tragikomického „sněmovního kabaretu“, zprávy o zpoždění při rekonstrukcích a opravách dálnic.

Čermák: Do třetice všeho dobrého – kdo bude třetí ministr?

18.července
Byly doby, kdy titul před jménem či za ním byl podstatně více oceňován, než je tomu dnes. Zdaleka tomu ale nebylo jen proto, že jejich výskyt byl nižší či proto, že vysokoškolský titul trochu připomínal šlechtický predikát, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Vladimír Čermák.

Trump a Putin konečně spolu

18.července
První soustavnější jednání amerického prezidenta Donalda Trumpa a ruského prezidenta Vladimíra Putina přineslo zájem o obnovu pravidelných věcných kontaktů, nejen politiků, ale i odborných skupin.

Ladislav Jakl: Pakt o migraci: nacismus 2.0

17.července
Používání slova „uprchlík“ jako krycího termínu pro elitami řízené novodobé stěhování národů je největší propagandistickou lží dnešní doby. Slouží k citovému vydírání a k nálepkování těch, kterým se tato gigantická operace nelíbí, coby lidí zlých a bezcitných.

Procházková: Porušení zákona v přímém přenosu aneb průzkum bojem

17.července
Každý, kdo někdy v Praze organizoval veřejné shromáždění, dobře ví, že je marné pořádat tyto akce v blízkosti budov Parlamentu ČR, neboť to legislativa nedovoluje, upozorňuje Lenka Procházková a podivuje se nad tím co se právě minulý týden stalo.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes