prvnízprávy.cz

URL:

http://www.prvnizpravy.cz

Catalog:

Z domova

Publishes:

5.9 items/day

Nejpomalejší růst reálných mezd za posledních šest let

10:26
Do vývoje mezd zasáhl v prvním čtvrtletí nástup koronakrize jen okrajově. Tak se dají hodnotit právě zveřejněné výsledky průměrných a mediánových mezd za první čtvrtletí letošního roku.

ECB bude hlavní událostí dne a nemusí ani nic udělat

9:53
Od ECB na dnešním zasedání žádný krok k další podpoře ekonomiky spíše nečekáme, ale důležitá budou slova a údaje z nové prognózy.

Zástupci novinářských organizací zkrátka a špatně vyhrožují poslancům

9:20
„Píší nám z EU ohledně volby do rady státní (české) televize. Asi takhle psal Brežněv Dubčekovi.A ta drzost - “kdybyste zvolili toho pána od Bakaly - to by bylo v pořádku Vaše volení, takhle ne!!” ... ," okomentoval dopis poslanec Václav Klaus junior.

Jenom nesmyslnost, nebo víc?

7:41
Dostal jsem k okomentování text nazvaný Tchajwanské jablko sváru (25.5.2020), ve kterém autor - politolog Oskar Krejčí rozebírá politické i historické souvislosti tchajwanské otázky a ukazuje na nesmyslnost jednání některých českých politiků.

Vladimír Čermák: Izrael jako jedno velké tabu

6:36
Psát do médií o Izraeli se podobá trochu pokusu o harakiri. Izrael a židovství bývá vnímáno mnohými lidmi jako jedno a to samé, i když to tak není, píše v komentáři Vladimír Čermák.

Petr Hampl: Jak by dnes jednal Winston Churchill

3.June
Epidemie odstartovala krizi, která může být nejtěžší hospodářskou krizí od průmyslové revoluce, počet Američanů bez práce překročil 30 milionů (a Evropané budou následovat), píše v glose Petr Hampl.

ISM index mimo oblast průmyslu má své dno za sebou

3.June
Dnešek bude patřit datům z trhu práce. Počet nezaměstnaných Němců v květnu zřejmě dále vzrostl, zatímco ve Spojených státech bylo zrušeno dalších 9,5 milionů pracovních míst.

Ivan David se ptá: Je rabování jako hlavní efekt?

3.June
„Těžko říct, kdo a zda vůbec organizuje nepokoje v USA a kdo je vlastně cílem… Víme, co byl spouštěč – smrt černého muže, který platil falešnou bankovkou," napsal na úvod svůj komentář k událostem za velkou louží europoslanec Ivan David.

Štefec: Raketa SpaceX u stanice ISS rozhodně není dějinná událost

3.June
V sobotu 30.5.2020 ve 21:22 našeho času došlo k události, která sice rozhodně nepřepíše historii, jak velkohubě a hloupě vykřikují do světa Seznam Zprávy, přesto ale představuje významný mezník ve vývoji kosmonautiky jak americké, tak světové.

Lipovská - spasitel nebo satan?

3.June
Ač nechtěně, stala se symbolem Spasitele i Satana. V obou případech proti své vůli jen díky hysterii, jíž se stala středem.

Kdo sbalí spacáky a potáhne na Kavčí hory?

3.June
Je až neuvěřitelné, kolik nevole vzbudilo zvolení tří členů Rady České televize, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Lanz.

Zbořil: Musíme si připomínat i oběti krutovlády Reinharda Heydricha

3.June
> V našem historickém okénku jsme si připomněli atentát na Reinharda Heydricha, ale měli bychom také připomenout kritikům a převracečům historie co prováděl Heydrich na našem území a jakou budoucnost plánoval našemu národu.

Domácí ekonomika v prvním čtvrtletí výrazně propadla

2.June
Tuzemská ekonomika v prvním čtvrtletí prudce poklesla, hlavní efekt koronaviru se však ukáže až v druhém čtvrtletí.

Benešovy dekrety nedotknutelnou součástí právního řádu. Je to jasné!

2.June
„Benešovy dekrety platí i nadále bez výjimky pro všechny, což opakovaně potvrdil i Ústavní soud ČR. Připomenout to není špatně, zvláště když se objevují stále pokusy je prolomit. Jde o mediálně známé kauzy," připomenul na svém facebookovém profilu bývalý hejtman Michal Hašek.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes