prvnízprávy.cz

URL:

http://www.prvnizpravy.cz

Catalog:

Z domova

Publishes:

4.7 items/day

Restituční soudy s církvemi chvála Bohu vyhrává většinou stát

8:26
Bývalý hejtman Michal Hašek na svém facebookovém profilu pochválil dobrou novinářskou práci redaktora Práva Oldřicha Dandy, který shrnul, jak probíhají restituční soudy s církvemi. Ty chvála Bohu vyhrává většinou stát.

Za zákaz dvojí kvality potravin měla vláda bojovat v Radě EU

7:17
Předvolební výstupy premiéra Babiše i ČSSD, ve kterých se pohoršují nad dvojí kvalitou potravin, považuji za záměrné matení veřejnosti.

OECD vylepší letošní ekonomické vyhlídky

9:50
Vzhledem k překvapivě slušným číslům za Q1 19, která příjemně překvapila, se dá očekávat, že OECD dnes zreviduje růstové vyhlídky americké, čínské, evropské i britské ekonomiky pro letošní rok výše.

Na Čínu vytahujeme lidská práva, ale v Saúdské Arábii ani nepípneme

21.May
"Kdysi za časů oněch nám dle komunistické společensko-politické metodologie vtloukali do hlavy, že existují země socialistické, kapitalistické a rozvojové. Přidržme se tohoto členění a podívejme se, jak skrz tyhle staré brýle vypadá současný svět," začal svůj komentář komentátor současné děni Petr Štěpánek.

V Německu je paralelní spravedlnost, potvrzují to rozsudky proti migrantům

21.May
Po skandálních rozsudcích německé „plyšové spravedlnosti“ v několika krvavých případech nejbrutálnějšího násilí migrantů přinesl mírný verdikt proti dvěma Afgháncům v kauze "zabití Köthen", pohár nyní přetéká.

Zdražování v průmyslu pokračuje pod tlakem vyšších cen ropy

20.May
Dnešní data ukazují, že ceny se zvyšují napříč ekonomikou. Výjimku v dubnu tvořily ceny v zemědělství. Ty ale pouze korigovaly svůj předchozí růst.

Týden ve znamení politiky na obou stranách Atlantiku

20.May
V USA budou i nadále středem pozornosti obchodní jednání s Čínou. Zároveň také trhy vnímají zpomalování americké ekonomiky, které naznačily minulý týden statistiky průmyslu a maloobchodu.

Petr Fiala: Proč bude téma migrace v eurovolbách důležité

20.May
Šéf ODS Petr Fiala navštívil královské město Ústí nad Labem, kde v pátek 17.května v rámci předvolebních debat před volbami do europarlamentu vysvětloval priority ODS.

Poprask v České televizi. Kdo zařadil do vysílání film Tři dny Kondora?

20.May
"Který provokatér rozhodl zrovna v těchto dnech zařadit americký filmový špionážně-kriminální thriller z roku 1975 Tři dny Kondora do vysílání České televize?" Tak nějak řval muž drobné postavy, kterému v českých televizích říkají cenzor a Bůh ví, kdo jej za to platí.

Jak si Donald Trump myslí, že vyhraje zápas s Vladimirem Putinem

20.May
Donald Trump doufá, že dosáhne vítězství s hlavou ruského státu, když bude hrát kartu "hodný a zlý“ Ale není vůbec jisté, zda bude tato strategie úspěšná, říká v rozhovoru pro Atlantico Cyrille Bret, francouzský politolog.

Doubrava: Šabatová je nebezpečná víla polopravd

20.May
Ombudsmanka Anna Šabatová tvrdí, že v poslední době přibývá případů, kdy rodiny nemohou sehnat vhodné bydlení a jejich děti končí v dětském domově. Šabatová říká, že se tak děje, protože selhal stát.

Strakonice si volby zopakují. Evropské volby v ČR se také zopakují?

20.May
Už přes půl roku se táhne patálie s komunálními volbami ve Strakonicích. Jedna z volebních stran se po volbách ozvala, že jiná volební strana porušila zákony i Ústavu.

Jaroslav Bašta: Ukrajinské hrátky s čertem

19.May
V tomto týdnu ukrajinský parlament konečně rozhodl o datu inaugurace nově zvoleného prezidenta Volodymyra Zelenského, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jaroslav Bašta.

Tři osudová videa poslance Ondráčka. Poslední je z Donbasu

19.May
"Tři videa zviditelnila časem komunistického poslance Zdeňka Ondráčka tak, že se logicky ptáte komu ta videa vlastně slouží a proč se kolem nich dělá takový humbuk?" okomentoval současné dění student politologie, který si nepřeje být jmenován.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes