prvnízprávy.cz

URL:

http://www.prvnizpravy.cz

Katalog:

Z domova

Publikuje:

5,7 položek/den

Jaoslav Bašta: Jedovatý půvab barevných revolucí

3:34
Jako vždy, když se dá očekávat, že v ulicích se objeví větší množství lidí, se jim média patřící některým oligarchům (lze k nim v tomto případě zařadit i média veřejnoprávní) snaží dodat důvody k demonstracím, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jaroslav Bašta.

Veřejné podněcování k nenávisti nebo omezení práv skupiny osob je trestné

12:21
Dnešním událostem na pražské Národní třídě, kdy byly vyhazovány květiny a zastrašována určitá skupina obyvatel, předcházelo shromáždění na Václavském náměstí, kde se objevily výhružné šibenice se jménem Babiš.

Zdeněk Lanz: Lůza na Národní

11:45
Když jsem dnes ráno (17. listopadu 2018) otevřel veřejnoprávní zpravodajský server ČTK, nevěřil jsem vlastním očím, píše v glose pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Lanz.

Novotný: 17.listopad? Něco jako teatrální útok na Zimní palác

11:11
Jako symbolický den pro odstartování státního převratu. Něco jako teatrální útok na Zimní palác . Nic víc, tak vidí 17.listopad 1989 Stanislav Novotný, disident a účastník listopadových událostí.

Petr Žantovský: Co tady chybí? Odpovědnost politiků!

10:38
17.listopad, kromě toho, co vše už o něm víme dnes chápu především jako příležitost, odpověděl Petr Žantovský pro Prvnizpravy.cz na otázku jak vidí 17.listopad 1989 z dnešního pohledu.

Bureš: Koruna a plíživá euroizace české ekonomiky

10:04
Česká koruna zažívá těžké chvilky i přesto, že jí ČNB tento rok již pětkrát pomohla zvýšením úrokových sazeb. Vedle těkavého zahraničního kapitálu ji brzdí i stále vysoká úroveň zajištění českých exportérů na trzích.

Loni třeba kandidát na prezidenta Drahoš položil věnec sám za sebe

8:57
"Přijdete sem i za rok i kdyby to bylo s ochrankou?" zeptaly se Prvnizpravy.cz Jiřího Drahoše, který se přišel před Hlavkovu kolej poklonit památce studentů z roku 1939. Drahoše otázka narážející na ochranku náležicí prezidentovi republiky překvapila, usmál se a jednoznačně na ni neodpověděl.

Roček: Svátek hysteriků připadá na 17.listopad (VIDEO)

7:49
Světu bylo dáno na vědomí, že Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) svolala na sobotu 17.listopadu shromáždění v Litvínově ve 14 hodin na náměstí Míru, jako připomenutí událostí před 10 lety. Motto setkání bylo: "10 let od Janova".

Proč je se 17.listopadem spojeno zklamání?

7:15
Bude to již bezmála 30. let a já stále nesnáším žvásty o 17. listopadu jako o líhni demokratické přítomnosti. Přitom na ty dny roku 1989 vzpomínám rád.

Hašek: Rozmáhá se nám tu po střední Evropě takový nešvar

6:42
Rozmáhá se nám tu po střední Evropě takový nešvar - proběhnou demokratické volby - tu parlamentní, tu prezidentské - a ti poražení a nespokojení nejsou schopni výsledek přijmout a kopou a kopou a kopou,napsal na svém blogu Michal Hašek.

Zbořil: Z mainstreamu se pomalu stává malostream

17.listopadu
> Tak se mi zdá, že tady probíhá ne hybridní válka, ale válka médií proti jejich čtenářům, říká v rozhovoru pro Prvnízprávy.cz Zdeněk Zbořil.

Ropa vytáhla ceny v průmyslu

16.listopadu
Ceny primárních výrobců v září vzrostly oproti srpnu ve všech sektorech. Ceny v průmyslu následovaly vývoj na komoditních světových trzích a vzrostly meziměsíčně o 0,7 %.

Domácí průmyslové ceny v říjnu vyskočily

16.listopadu
Krom finálního čtení inflace v eurozóně budeme dnes sledovat i další dění na britské politické scéně.

Odpůrkyně názvu mezinárodního dne studentstva se narodila 17. listopadu

16.listopadu
V Poslanecké sněmovně se opět projednával návrh na doplnění státního svátku 17. listopadu o mezinárodní den studentstva, jak požadují studentské organizace i doživší účastníci studentských událostí z roku 1939. Zásadně proti byla Miroslava Němcová. Proč?

Contra Magazin: EU musí počítat s Itálií, i přes její dluhy a odpor

16.listopadu
Z důvodu neochoty podřídit se Bruselu může Evropa požadovat od Říma, aby přijal opatření k odstranění nadměrného schodku a dokonce mu uložil finanční sankce.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes