prvnízprávy.cz

Description:

Aktuální zpravodajství

URL:

http://www.prvnizpravy.cz

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

9.8 items/week

OECD vylepší letošní ekonomické vyhlídky

10:01
Vzhledem k překvapivě slušným číslům za Q1 19, která příjemně překvapila, se dá očekávat, že OECD dnes zreviduje růstové vyhlídky americké, čínské, evropské i britské ekonomiky pro letošní rok výše.

Zdražování v průmyslu pokračuje pod tlakem vyšších cen ropy

20.May
Dnešní data ukazují, že ceny se zvyšují napříč ekonomikou. Výjimku v dubnu tvořily ceny v zemědělství. Ty ale pouze korigovaly svůj předchozí růst.

Týden ve znamení politiky na obou stranách Atlantiku

20.May
V USA budou i nadále středem pozornosti obchodní jednání s Čínou. Zároveň také trhy vnímají zpomalování americké ekonomiky, které naznačily minulý týden statistiky průmyslu a maloobchodu.

Triumf našich vinařů na soutěži Concours Mondial de Bruxelles

18.May
Jedna z největších světových soutěží vín Concours Mondial de Bruxelles letos přinesla našim vinařům hned dvě vynikající zprávy.

Inflace v eurozóně se v dubnu jednorázově vyhoupla nahoru

17.May
Statistici dnes potvrdí zrychlení inflace v eurozóně. Jednorázově vyskočila jádrová inflace díky Velikonocům.

Překvapivá odolnost eura vůči rozjíždějící se obchodní válce

16.May
Včera trochu polevilo napětí na evropských trzích ve chvíli, kdy Donald Trump oznámil šestiměsíční odklad účinnosti cel na evropské automobilky.

Polská jádrová inflace se vrací k normálu, růst sazeb ještě nepřinese

16.May
Dnes mnoho makroekonomických dat zveřejněno nebude, v hledáčku trhu tak zůstane především rozruch okolo obchodních válek.

Česká ekonomika si nadále drží solidní tempo

15.May
Podle předběžného odhadu statistického úřadu rostla česká ekonomika v prvním čtvrtletí mezikvartálně o 0,5 %, respektive o 2,5 % meziročně.

Český růst HDP zvolní

15.May
Dubnové maloobchodní tržby ve Spojených státech zkorigují svůj excelentní březnový růst a ukáží pouze mírný nárůst.

Přes březnový pokles má průmysl v eurozóně to nejhorší za sebou

14.May
I když průmyslová produkce v eurozóně zaznamenala za březen meziměsíční pokles, úspěšný vstup do nového roku postačí na to, aby byl za první čtvrtletí vykázán solidní vzestup.

První úspěšný test prognózy ČNB

13.May
Dubnová inflace dopadla lépe, než jsme čekali my i centrální banka. Oproti předchozímu měsíci ceny vzrostly pouze o 0,1 % a meziroční inflace tak mohla poklesnout z předchozích tří procent na 2,8 %.

Týden ve znamení politických jednání

13.May
Na globální scéně bude hlavním tématem pro trhy vyjednávání mezi USA a Čínou. I přes negativní reakci trhů na zvýšení cel na čínská dovoz očekáváme, že v nejbližší době dojde k uklidnění situace.

ČIŽP trestala za odpadní vodou nadlimitní vyplachování Moravy

12.May
"Společnost Sněžník vypouštěla nadlimitně znečištěné odpadní vody do řeky Moravy a při zasněžování sjezdovek nedodržela povolení," tak zní pravomocná pokuta udělená Českou inspekcí životního prostředí (ČIŽP) v Hradci Králové. Co kdo pokazil?

Soutěž o Mapu roku 2018 opanovaly turistické mapy a atlasy

11.May
Česká kartografická společnost v roce 2019 uspořádala již 21. ročník soutěže Mapa roku. Odborná komise zhodnotila přihlášená kartografická díla vydaná v roce 2018 a určila nominace a vítěze v jednotlivých kategoriích.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes