prvnízprávy.cz

Popis:

Aktuální zpravodajství

URL:

http://www.prvnizpravy.cz

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

8,4 položek/týden

Novinářská soutěž Asociace novinářů cestovního ruchu 2018 vyhlášena

15:43
Novinářskou soutěž o nejzajímavější autorské práce na téma Cestujeme na Slovensko, Cestujeme do České republiky vyhlásila v Praze v roce 100. výročí založení Československé republiky novinářská sdružení Czech Travel Press a Fijet Slovakia.

Obchodní radové spolu s podnikateli konzultovali o exportu čehokoliv

14:31
Stalo se již tradicí, že se poslední týden v červnu koná v Praze zajímavá akce. Jde o neformální setkání s názvem „Konference ekonomických radů“. Vraťme se o pár dnů v čase zpět na výstaviště v Letňanech, kde se významná porada konala.

Více než 1 miliarda korun se u Tipsportu prosázela na MS v Rusku

14.července
Tenisovou terminologií si to ve finále mistrovství světa ve fotbale rozdají turnajová trojka proti dvanáctce. Na to, kdo bude mistrem světa, se sází a TIPSPORT, jak píše web SportovniListy.cz, má již nyní sázky za více než 1 miliardu korun.

Američané své ekonomice věří obchodním válkám navzdory

13.července
Průzkum Michiganské univerzity ukáže, že důvěra Američanů v tamní ekonomiku i přes obchodní války zůstává na vysokých úrovních.

Inflační tlaky ve Spojených státech sílí

12.července
Americká spotřebitelská inflace se v červnu dostane na své šestileté maximum a potvrdí tak, že inflační tlaky v USA nabývají na síle

ČPZP podporuje prevenci rakoviny kůže, v létě pozor i na další rizika

11.července
Letní měsíce přináší vedle radostí také řadu rizik, na která je potřeba myslet a snažit se jich vyvarovat. Hlavním z nich je nebezpečí vzniku rakoviny kůže.

Erdogan utahuje šrouby, políčeno má na centrální banku

11.července
Ani ne tři týdny od znovuzvolení Recepa Erdogana prezidentem je zřejmé, že se Turecko vydává opačným směrem, než trhy tajně doufaly.

Tuzemská inflace se v červnu vyšplhala na více než půlroční maximum

11.července
Americké ceny průmyslových výrobců za červen potvrdí, že inflační tlaky v USA nabývají na síle a cyklus zvyšujících se dolarových sazeb bude pokračovat. Něco podobného uvidíme v tuzemsku.

Shell omezuje těžbu ropy v Severním moři, bude se na pumpách zdražovat?

11.července
Ropná společnost Royal Dutch Shell pozastavila těžbu v Severním moři v oblasti Knarr poté, co zaměstnanci norského kontinentálního šelfu šli do stávky.

Očekávání finančních analytiků ohledně SRN by se konečně mělo zlepšit

10.července
Německý ZEW dnes ukončí šňůru poklesů, které byly patrné celé první pololetí. Zajímavostí dne je publikování prvních měsíčních odhadů HDP ve Velké Británii, a to za květen.

Chaos v Británii, aneb brexit opět na scéně

10.července
Jen co dozněly výstřely na frontě globální obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou, se o pozornost znovu hlásí britské ostrovy.

Kola obchodní války se roztáčí. Kde se zastaví?

9.července
Na poli obchodních válek stále přituhuje. Šestého července USA uvalily 25% clo na výrobky v hodnotě 34 miliard dolarů dovážených z Číny. Ta reagovala stejnou mincí, přičemž se k ní připojilo i Rusko.

Červnová česká inflace ukáže výrazné zrychlení

9.července
Inflační data nás tento týden čekají z Česka i ze Spojených států. V obou případech by inflace měla zůstat bezpečně nad dvěma procenty a podpořit tak svou měnu.

Česká koruna nejslabší od loňského srpna

4.července
Uklidnění na německé politické scéně pomohlo včerejšímu vývoji eura proti dolaru. Dnešní makroekonomická data mnoho impulzů společné měně nepřinesou, pravděpodobně dojde pouze k potvrzení prvního odhadu PMI v jednotlivých zemích eurozóny.

Evropská komise učí Trumpa, jak funguje mezinárodní obchod

3.července
Podle Donalda Trumpa je “Evropa stejně špatná jako Čína, jen trochu menší”. “Mohou k nám vyvážet Mercedesy a naše auta nechtějí”, doplnil svoji stížnost Donald Trump.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes