15
new stories - click to show

prvnízprávy.cz

Description:

Aktuální zpravodajství

URL:

http://www.prvnizpravy.cz

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

7.7 items/week

ČNB nezvýší sazby jako první, po dnešním zasedání to budou Maďaři

10:17
Již zítra podle nás ČNB rozhodne o prvním zvýšení úrokových sazeb v pocovidové době. Nebude však první centrální bankou, která se k tomuto kroku odhodlá. Prvenství ji na dnešním jednání vyfouknou maďarští kolegové.

ČNB poprvé od začátku pandemie zvýší úrokové sazby

21.June
Americká centrální banka odstartovala diskuze o začátku utahování měnové politiky. To se promítlo do všech koutů finančních trhů a ze stejného titulu očekáváme volatilitu i přes celé léto.

Jan Bureš: Trhy věří, že Fed zkrotí inflaci

20.June
Trhy pomalu vstřebávají jestřábí hlasy z Fedu. Obrat v americké centrální bance byl pro velkou část investorů překvapením, ale zdaleka ne pro všechny negativním…, jak by se možná mohlo na první pohled zdát, komentuje Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance.

Týden na akciových trzích: Na začátku týdne padaly ještě rekordy

19.June
Všechny oči i uši investorů se tento týden soustředily na výstupy amerického Fedu. Sazby a uvolněná politika beze změn, to se čekalo, takže to není překvapení.

Ceny v německém výrobním sektoru pokračují v rychlém růstu

18.June
Dnešek bude na finančních trzích pravděpodobně ve znamení poklidného obchodování bez významných ekonomických stimulů.

Start Driveramy přichází ve chvíli, kdy prodeje ojetin lámou rekordy

16.June
Driverama má strategické partnerství s německým Stop+Go, v červenci 2021 otevře první pobočku.Další se připravují v Nizozemsku a patrně i v dalších zemích. Zdá se, že start Driveramy je načasovaný na dobu, kdy prodeje ojetin lámou rekordy

Vejmělek: Pocovidový spotřebitelský boom je v USA za námi

15.June
Rozvolnění opatření a realizace zadržené spotřebitelské poptávky v USA je již za námi a květnová data amerických maloobchodních tržeb to potvrdí.

Možný náznak úvah Fedu o budoucím konci nákupu aktiv

14.June
Zasedání Fedu opět ukáže, že úvahy o brzkém konci ultrauvolněné měnové politiky jsou předčasné. Přesto by již mohly zaznít slabé signály o začátku debaty na toto téma.

Za čtyři roky ubylo 80 % heren a 62 % automatů

13.June
Ministerstvo financí provedlo komplexní přezkum a vyhodnocení právní úpravy v oblasti hazardních her.

Týden na akciových trzích: Indexy opět na rekordech

12.June
Zasedání ECB nic nového nepřineslo, úrokové sazby zůstaly beze změny, aktiva se budou vykupovat dál. Inflace v USA byla vyšší, než se čekalo, naopak u nás skončila pod odhady.

Finanční trh bude dnes hlavně vstřebávat včerejší data

11.June
Spotřebitelská důvěra by dle Michiganského indexu mohla v červnu opět vzrůst. Finanční trh bude ale ještě vstřebávat růst inflace v USA nad odhady.

Tuzemské spotřebitelské ceny pokračují v růstu

10.June
První polovina týdne byla ve znamení příprav na dnešní den. Evropská centrální banka potvrdí svůj holubičí tón a spokojenost se současným nastavením měnové politiky.

Hlasy volající po zvyšování úrokových sazeb v polské centrální bance sílí

9.June
Kalendář dnes opanují regionální události. Nejzajímavější bude zasedání polské centrální banky, která sice ponechá sazby beze změny, několik členů výboru pro měnové otázky však ruku pro zvýšení sazeb o 10-15 bb zvedne již na dnešním zasedání.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes