15
new stories - click to show

prvnízprávy.cz

Description:

Byznys

URL:

http://www.prvnizpravy.cz

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

3 items/month

Akciové trhy: Pozitivní vliv měl zejména „holubičí hike" ECB

17.September
Na rozdíl od těch předchozích byl tento týden docela plodný na podstatná makrodata. Dopadla lépe, než se čekalo, píše Bohumil Trampota, analytik Komerční banky a.s..

Jan Vejmělek: Koruna proti euru nejslabší za poslední téměř rok

13.September
Zatímco euro vůči dolaru se drželo během dnešní seance v klidu, polský zlotý a česká koruna navázaly na vývoj ve druhé polovině minulého týdne, a i v úterý oslabovaly.

Týden na akciových trzích: Pražskou burzu ovlivnila páteční seance

10.September
Index PX pražské burzy klesl za tento týden o 1,42 % (1 321,69 b.). Největší ztrátu jsme viděli v pátek, kdy ČNB zrušila úročení povinných minimálních rezerv. Podstatně narostl obchodovaný objem na bankovních titulech.

Koruna a zlotý prohloubily ztráty

8.September
Červencové maloobchodní tržby v ČR zklamaly. Přestože meziročně byly tržby bez prodejů aut při poklesu o 1,8 % y/y oproti tržnímu konsenzu (-3,1 % y/y) lepší, bylo to dáno hlavně vzestupnou revizí předchozích měsíců.

Regionální měny ztrácejí

6.September
Společná evropská měna v úterý ztratila 0,5 % a je nejslabší za poslední tři měsíce (kurz 1,074 USD/EUR).

Týdenní ztrátu pražské burzy ovlivnil zejména čtvrteční propad

3.September
Pražské burze se tento týden nevedlo ani zdaleka tak dobře jako ostatním evropským a zámořským parketům, komentuje Bohumil Trampota, analytik Komerční banky.

Patria Finance: Výsledková sezona odhady nezměnila

29.August
Vystoupení centrálních bankéřů na symposiu v Jackson Hole nepřineslo jasný signál, kam budou směřovat úrokové sazby, píše se v Týdenním výhledu společnosti Patria Finance.

Týden na akciových trzích: Praha téměř beze změny

27.August
Celý týden se čekalo na vystoupení guvernéra amerického Fedu na symposiu v Jackson Hole. J. Powell uvedl, že Fed bude při rozhodování o dalším zvýšení úrokových sazeb postupovat opatrně.

Týden na akciových trzích: Tentokrát nic pozitivního

20.August
Tento týden akciové trhy klesaly. Pramení to z obav ohledně stavu čínské ekonomiky a nejistoty kolem dalšího vývoje úrokových sazbách, což investorům klidu nepřidává, komentuje Bohumil Trampota, analytik Komerční banky.

Týden na akciových trzích: Praha po pěti rostoucích týdnech oslabila

13.August
Silná série rostoucích týdnů v řadě skončila. Zastavila se na čísle pět, tento týden již pražská burza respektive její hlavní index PX (-0,46 %, 1 359,56 b.) klesl, komentuje Bohumil Trampota, analytik Komerční banky.

Český průmysl předčil očekávání, ten německý naopak zklamal

10.August
Tuzemský průmysl v červnu pozitivně překvapil. Produkce byla meziročně vyšší o 0,9 %, zatímco podle tržního konsensu mělo dojít k poklesu o 0,8 %. Meziměsíčně průmyslová produkce v červnu vzrostla o 0,9 % po květnovém růstu o 1,5 %.

Týden na akciových trzích: V Praze pátý růstový týden v řadě

6.August
Pátek byl zásadním bodem makroekonomického programu NFP report z US trhu práce. počet nových pracovních míst mimo zemědělství klesl a nedosáhl na konsensus.

Jan Bureš: ČNB končí s „podporou koruny", ale drží si „jestřábí tón"

4.August
Česká národní banka ponechala úrokové sazby podle očekávání beze změny. Značnou část trhu ovšem zaskočila formálním ukončením intervenčního režimu oznámeného v květnu 2022.

Průmyslová aktivita zůstává v hlubokém útlumu

2.August
Tuzemský PMI průmyslové aktivity za červenec pozitivně překvapil. Po červnových 40,8 bodu totiž index za červenec vzrostl na 41,4 bodu a překonal veškerá tržní očekávání včetně našeho nejoptimističtějšího odhadu na trhu ve výši 41,0 bodu.Trh přitom v průměru počítal se zhoršením ukazatele na 40,1 bodu.

ECB: Zvýšení sazeb, ale konec cyklu je na dohled

30.July
Evropská centrální banka podle očekávání zvýšila svou depozitní sazbu o čtvrt procentního bodu na 3,75 %, což je nejvyšší úroveň od vzniku společné měnové unie.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes