15
new stories - click to show

prvnízprávy.cz

Description:

Aktuální zpravodajství

URL:

http://www.prvnizpravy.cz

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

7.7 items/week

P.C.Roberts: Fed provádí protilidovou politiku

11:10
Federální rezervní systém neprovádí protiinflační politiku. Provádí protilidovou politiku, píše v komentáři Paul Craig Roberts.

Akcie jsou levnější, aneb jestřábi mají ostré drápy

24.September
Tento týden hrály prim centrální banky. Všichni čekali na rozhodnutí amerického Fedu. Podle očekávání vzrostly sazby o 75 bb na 3,00-3,25 %.

Konec Škodovky v Čechách? Zvažuje se přesun výroby

23.September
Vedení automobilky Volkswagen, která vlastní i mladoboleslavskou Škodovku, zvažuje přesun výroby. Na vině je stávající nedostatek zemního plnu.

Trh vstřebával jestřábí výstřel amerického Fedu

23.September
S ohledem na prázdný makroekonomický kalendář trhy dnes vstřebávaly včerejší rozhodnutí Fedu zvýšit sazby o 75 bb a pak především aktualizovanou trajektorii sazeb, která předpokládá terminální úroveň až na 4,6 %.

Ruská mobilizace pomáhá dolaru na dvacetileté maximum

22.September
Finanční trhy ovlivnila zpráva o částečné mobilizaci v Rusku, kterou vyhlásil tamní prezident V. Putin.

O veřejných financích a znepokojivých trendech

21.September
> Tuzemské veřejné finance se od propuknutí pandemie propadly do významné nerovnováhy, kterou dále prohlubují negativní dopady energetické krize.

Inflace - jak daleko jsme od vrcholu?

18.September
> Inflace nás v posledních dvou měsících překvapovala vesměs nižšími výsledky - v srpnu meziroční dynamika dokonce lehce poklesla ze 17,5 na 17,2 %.

Pražská burza vzrostla, zatímco jinde došlo k výraznějším výprodejům

17.September
Akcie ještě v pondělí prakticky všude rostly. Pak ale přišel obrat a po zbytek týdne akciové indexy klesaly.

Na český trh se dostaly kozí sýry z Francie s úlomky kovu

17.September
Státní veterinární správa (SVS) upozorňuje spotřebitele, že se na českém trhu objevily kozí sýry od francouzského výrobce, které by mohly obsahovat úlomky kovu.

Maloobchodní tržby v USA přinesly smíšený obrázek

16.September
Data amerických maloobchodních tržeb přinesla relativně smíšený obrázek ohledně spotřeby domácností. Po meziměsíčním revidovaném poklesu v červenci o 0,4 % celkové maloobchodní tržby vzrostly v srpnu o 0,3 % m/m.

Srpnová inflace překvapivě poklesla, kdy dosáhneme vrcholu?

13.September
Inflace v srpnu zůstala překvapivě za očekáváním a meziměsíčně vzrostla pouze o 0,4%, zatímco meziroční dynamika zpomalila z 17,5% na 17,2%.

Evropský plán na boj s drahými energiemi zatím přináší víc otázek

12.September
> Evropská unie má plán, jak bojovat s drahými energiemi. Shoda ovšem panuje jen v obecné rovině, v detailech zatím evropský plán hodně “drhne”.

Jan Bureš: ECB zvýšila sazby nejvíce od vzniku eurozóny

11.September
> ECB dokonala jestřábí obrat - zvýšila sazby o 75bps (nejvíce od vzniku eurozóny) a jasně naznačila, že bude na nadcházejících zasedáních sazby dál zvyšovat (my čekáme až do blízkosti 2,50 %).

Pražská burza nechala tento týden všechny za sebou

10.September
ECB zvýšila tento týden své měnově politické sazby o 75bb a v utahování měnové politiky bude dále pokračovat. To pomohlo EUR proti dolaru. Jinak byla evropská (tento týden hlavně německá) makrodata spíše pesimistická.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes