prvnízprávy.cz

Description:

Aktuální zpravodajství

URL:

http://www.prvnizpravy.cz

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

10.5 items/week

Den nezávislosti dnes zavírá americký trh

10:26
Kvůli svátku Dne nezávislosti jsou dnes americké trhy zavřené. Lze tak očekávat nízkou obchodní aktivitu na trhu a s tím spojenou nízkou kurzovou volatilitu.

Veřejné finance zaznamenaly zhoršení již v prvním čtvrtletí

1.July
Veřejný sektor hospodařil v prvním čtvrtletí s deficitem 65,4 mld. Kč, resp. 4,8 % HDP. Hlavním důvodem bylo hospodaření státu, které se propadlo do deficitu 75,9 mld. Kč.

Indexy evropské PMI indikátory čeká další zlepšení

1.July
Dnešní den bude ve znamení indikátorů důvěry PMI. Ty se v eurozóně již dostaly na úroveň před koronavirovou krizí. V letních měsících je čeká další výrazný růst.

Strach z druhé vlny žene akcie do defenzivy...

30.June
Vývoj pandemie na přelomu pololetí nenabízí trhům příliš jistoty. V tomto týdnu pravděpodobně celkový počet nakažených překoná 10 milionů s tím, že na řadě míst dochází k opětovnému rozjezdu epidemie.

Ziskové marže klesají, domácnosti neutrácejí

30.June
Česká ekonomika v prvním čtvrtletí v důsledku koronavirové pandemie poklesla o 3,4 % mezičvrtletně, tedy o jednu desetinu více, než s čím počítal původní odhad.

Nárůst nově nakažených nutí trhy k opatrnosti

30.June
Finanční trhy i nadále trpí zprávami o rychlém nárůstu nakažených. Riziková averze přetrvává, což neprospívá regionálním měnám včetně koruny.

Finální odhad ČSÚ stvrdí pokles české ekonomiky v 1Q o 2 %

29.June
V tuzemsku budou tento týden publikovány finální odhady vývoje HDP v prvním čtvrtletí, které by měly potvrdit pokles české ekonomiky o 3,3 % mezičvrtletně a o 2 % meziročně.

Finanční trhy straší druhá vlna koronavirové epidemie

27.June
Česká koruna včera ztrácela a proti euru se vyhoupla až nad 26,80 CZK/EUR. K oslabení došlo i vůči americkému dolaru, který se obchodoval za necelých 23,90 CZK/USD.

OPEC+ je připraven dále podpořit cenu ropy. Na jak dlouho?

26.June
Ropa Brent se v posledních týdnech usadila poblíž úrovně 40 dolarů za barel, povzbuzena postupujícím rebalancováním ropného trhu.

Strach z návratu pandemie nutí trhy k opatrnosti

26.June
Finanční trhy obchází strašák vyššího počtu nakažených COVID-19 a možného obnovení bezpečnostních opatření.

Česká národní banka nepřekvapila, sazby dále nesnížila

25.June
Po včerejším zasedání ČNB, které potvrdilo status quo a nic nového nepřineslo krom zvýšené volatility na korunovém trhu, je dnes středoevropský ekonomický kalendář prázdný.

Důvěra v ekonomiku je nízká, ale roste

24.June
Podnikatelská důvěra v ČR se v červnu začala zvyšovat, ale pořád zůstává na extrémně nízkých úrovních.

Česká národní banka dnes ponechá sazby beze změny

24.June
Nálada německých průmyslníků, měřená indexem IFO, se v červnu dále zlepšila. Lépe by na tom měla být i podnikatelská a spotřebitelská důvěra v českou ekonomiku.

Slabá koruna zahýbala i se zahraničním dluhem ČR

23.June
Hlavní událostí dnešního dne budou nepochybně červnové indexy nákupních manažerů za Německo, Francii a rovněž i celou eurozónu, které ukážou, zda jsou tamní ekonomiky již z nejhoršího venku, respektive jak se daří tamnímu průmyslu a službám po uvolnění restrikcí návrat k normálu.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes