prvnizpravy.cz

Popis:

Aktuální zpravodajství

URL:

http://www.prvnizpravy.cz/

Katalog:

Z domova → Politika

Publikuje:

2,7 položek/den

Když linka MHD č. 177 nabourala českou statistiku, tedy její úřad

15:21
V pražských Strašnicích se třetí červenccový čtvrtek dopoledne srazil autobus MHD se dvěma osobními auty. Po střetu autobus linky č.177 narazil do budovy Českého statistického úřadu (ČSÚ), podle hasičů je poškozeno převážně opláštění budovy.

Roček: Prezident Havel by měl z prezidenta Trumpa radost

8:23
Letošní ročník mistrovství světa v bonmotech vyhráli soutěžící z USA, protože měli za sebou silnou persónu – vnuka německého imigranta do USA, jenž se oženil postupně se dvěma imigrantkami, Donalda Trumpa, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz František Roček.

Zbořil: Pravdu nikdo nezmění, ale lhát, to je umění

7:13
Nechce se věřit, že by se letní provoz EU omezoval jen na monotónně se opakující setkávání se kde koho, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

Česká konference: Co víme skutečně o Islámu?

18.července
Středeční vysílánína Rádiu BOHEMIA z Prahy již tradičně zahájíme pořadem "Na západní frontě klid" s M. Kechlibarem a A. Svobodou, kdy uslyšíme, co nového se děje v zahraničí.

Zdeněk Lanz: České dálnice - noční můra automobilistů

18.července
O nedobrém stavu našich dálnic bylo napsáno již mnohé a i letošní okurkovou sezonu vyplňují, vedle zpráv o jednání o důvěře vládě, mnohdy přerůstajícího až do tragikomického „sněmovního kabaretu“, zprávy o zpoždění při rekonstrukcích a opravách dálnic.

Čermák: Do třetice všeho dobrého – kdo bude třetí ministr?

18.července
Byly doby, kdy titul před jménem či za ním byl podstatně více oceňován, než je tomu dnes. Zdaleka tomu ale nebylo jen proto, že jejich výskyt byl nižší či proto, že vysokoškolský titul trochu připomínal šlechtický predikát, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Vladimír Čermák.

Ladislav Jakl: Pakt o migraci: nacismus 2.0

17.července
Používání slova „uprchlík“ jako krycího termínu pro elitami řízené novodobé stěhování národů je největší propagandistickou lží dnešní doby. Slouží k citovému vydírání a k nálepkování těch, kterým se tato gigantická operace nelíbí, coby lidí zlých a bezcitných.

Procházková: Porušení zákona v přímém přenosu aneb průzkum bojem

17.července
Každý, kdo někdy v Praze organizoval veřejné shromáždění, dobře ví, že je marné pořádat tyto akce v blízkosti budov Parlamentu ČR, neboť to legislativa nedovoluje, upozorňuje Lenka Procházková a podivuje se nad tím co se právě minulý týden stalo.

Chorvatsko je prdlajs evropská země. Oslavovali fotbalisty a nehořela auta?

17.července
"Chorvatsko je prdlajs evropská země. Ještě sem vůbec nedorazily ty evropské hodnoty. Ani jedno auto nehoří, žádné rabování v obchodech. Kam se hrabou na Francii. Ta země ještě vůbec není multikulturně obohacená," líči na svém facebooku Petr Štěpánek.

Dopisy z Vídně: Půlnoční království

17.července
> Nádherné české pohádky nás provázejí už po celé generace. Ty starší si na ně „pamatují“, ti mladší se u nich zotavují z těch novodobých, píše naše dopisovatelka z Vídně.

Prohlášení Ministerstva zahraničí ke globálnímu paktu OSN k migraci

15.července
Ministerstvo zahraničních věcí vydalo v sobotu 14. července 2018 své Prohlášení ke globálnímu paktu OSN k migraci se zásní věttou ... Vláda ČR nemůže a nebude dávat žádný souhlas s nelegální migrací!

Na televizním seriálu Velké sedlo se podílel Lubomír Zaorálek

15.července
Asi to zrovna není zpráva dne, ale protože jsme již o den dříve avizovali, že čtenářům prozradíme spolupodíl vedle herce Jandáka dalšího politika na televizním seriálu Velké sedlo, uveřejňujeme ji právě nyní. Tím politikem totiž je Lubomír Zaorálek.

Novináři jsou jako vosy. Snažte se je zašlápnout, ale pozor na žihadlo

15.července
Český prezident Miloš Zeman měl začátkem července 2018 rušné dny, ale přitom všem stačil jmenovat jmenovat soudce obecních soudů. Je při té příležitosti upozornil na novináře, které jsou tentokrát jen jako vosy, které je však potřeba zašlápnout.

Stanovisko komunistů k summitu NATO: Nenavyšujme zahraniční mise!

15.července
Výkonný výbor Ústředního výboru KSČM přijal na svém 3. zasedání dne 13. 7. 2018 stanovisko k summitu NATO. "Vyzýváme vládu, aby nezvyšovala výdaje na armádu, pokud nebude sloužit výhradně k obraně České republiky," píše se v něm mimo jiné.

Nezvala demonstranty před budovu sněmovny zrovna Česká televize?

15.července
"Nesledovali jste vysílání České televize, když poslanci vyjadřovali důvěru vládě Andreje Babiše a hlavně reportáže České televize z demonstrace na Malostranském náměstí a později před budovou sněmovny? Vždyť tím ČT na ta srocení diváky několikrát pozvala," napsal nám jeden čtenář.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes