15
new stories - click to show

prvnizpravy.cz

Description:

Aktuální zpravodajství

URL:

http://www.prvnizpravy.cz/

Catalog:

Z domova → Politika

Publishes:

2.6 items/day

Hampl: Proč a kdy má smysl se angažovat ve veřejném životě

4:11
> Ta otázka se ve vlnách pravidelně vrací. Proč si raději nezalézt ke svým věcem? Proč nedávat čas spíš vydělávání peněz nebo naopak něčemu zábavnému?

Roček: Rada Evropy potvrdila, že je stále plná idiotů

9:13
Je již notoricky známo: Policie v sobotu 19. června odpoledne zasahovala v Teplicích kvůli potyčce dvou mužů.

SANEP: Největší volební potenciál má koaliční uskupení Piráti/STAN

7:57
Červnový průzkum společnosti SANEP se zaměřil na volební potenciály jednotlivých politických stran, hnutí a koaličních uskupení, které budou v říjnu usilovat o získání dostatečného počtu voličských hlasů s cílem zajistit si vstup do Sněmovny Parlamentu České republiky.

Zdeněk Zbořil: Vláda národní oběti

23.June
> V našem historickém okénku bychom si mohli připomenout první svobodné volby v červnu 1990. Poté byla ustavena vláda Mariana Čalfy takzvaná vláda Národní oběti.

Best: Vstup Křetínského do Viktorky Plzeň? Ale to je přece málo!

22.June
EPH dementoval, že by měl Daniel Křetínský zájem vstoupit do Viktorie Plzeň. To je přece na mladší verzi Petra Kellnera málo ambiciózní, píše na facebooku Erik Best.

Mojmír Grygar: Ona jako on?

22.June
Za okupace, kdy českému národu hrozila záhuba, německé úřady, úměrně s porážkami na východní i západní frontě, zesilovaly tlak proti zbytkům jazykové autonomie, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Mojmír Grygar.

Jediné české pravicové uskupení zahájilo volební kampaň s holubicemi

21.June
S novým heslem: "Máme právo žít," a se symbolem peříčka v národních barvách zahájilo volební kampaň politické uskupení Trikolora Svobodní Soukromníci, jejíž představitelé o sobě tvrdí, že jsou jedinou pravicovou silou v zemi. Přesto ve finále startu kampaně byla scéna jako vytřižená ze Závodu míru.

Staroměstská exekuce odstartovala rekatolizaci a germanizaci

21.June
Staroměstská exekuce (poprava 27 českých „pánů“) ze dne 21. června 1621 byla hromadná poprava dvaceti sedmi vůdců stavovského povstání (tří pánů, sedmi rytířů, 17 měšťanů) na Staroměstském náměstí v Praze.

Schneider: Biden prozradil kritická místa americké infrastruktury

21.June
Na nedávném setkání amerického prezidenta Joe Bidena s ruským prezidentem Vladimírem Putinem byla na programu též otázka kybernetické bezpečnosti. Tak o tom informovala většina médií, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jan Schneider.

Jourová: Kdo nejde s námi, škodí a nic nedostane!

21.June
S lehkou ironií připomenutá extremistologie není zas tak velkým objevem, jak se na první pohled zdá. Avšak desinformatologie jako věda se ve veřejném diskursu ještě nechytla, ačkoli desinformace a všechny její možné deriváty nás zahlcují.

Jaroslav Bašta: Nejvyšší princip mravní

20.June
Jak už se stalo pro naší dobu příznačné, věcem důležitým novináři věnují jen minimum pozornosti. O to více se zabývají podružnostmi, píše Jaroslav Bašta v komentáři pro Prvnizpravy.cz.

Vondruška: Špatně mě vychovali aneb O vlastenectví a vlastizradě

19.June
Od mládí mi vštěpovali úctu k našim předkům a lásku k této zemi. Učil jsem se národní dějiny a českou literaturu, navštěvoval jsem památky spjaté s českou minulostí, chodíval do divadla, kde zněla čeština, navštěvoval folklorní festivaly, kde ožívaly tradice mých předků.

Zbořil: Rusko a USA nemají přátele a nepřátele, mají jenom své zájmy

19.June
> Pro americkou a ruskou zahraniční politiku platí Kissingerova formule, že nemají své přátele nebo nepřátelé, ale mají jenom své zájmy, říká Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

Bohuslav Chalupa: Co s tím? No změnit to!

18.June
Bohuslav Chalupa v příspěvku na facebooku provedl inventuru "kanálů" , kudy nám, občanům, mizí peníze.

Petr Hampl: Proč se česká antiglobalistická opozice nesjednotí?

18.June
> Země směřuje k převzetí moci Piráty a jejich spojenci. A nemylme se, nový vítěz obdrží mandát zlikvidovat zbytky národní samostatnosti i zbytky demokracie, podniknout kroky k radikálnímu snížení životní úrovně a otevření země neomezené migraci.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes