15
new stories - click to show

prvnizpravy.cz

Description:

Aktuální zpravodajství

URL:

http://www.prvnizpravy.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony

Publishes:

32.1 items/day

Farská zahrada v Ostravě je už otevřená pro veřejnost

12:29
Ostrava pokračuje s úpravami veřejného prostoru. Po celkové revitalizaci byl aktuálně veřejnosti zpřístupněn park v centru města mezi Havlíčkovým nábřežím a Střelniční ulicí.

Soutěž krajské knihovny „Přečti a maluj“ zná své vítěze

12:29
První kolo výtvarné soutěže „Přečti a namaluj“, kterou vyhlásila Krajská knihovna Karlovy Vary, již má své vítěze.

Lze nějak přijatelně řešit Bezdomovectví?

12:29
Bezdomovectví v Plzni: Lze nějak přijatelně řešit? Případně jak? Město obdrželo první předběžné výsledky studie.

Památník Terezín zve na unikátní virtuální prohlídky

12:29
Od letošního roku si mohou zájemci zdarma a z prostředí svého domova projít všechny externí i vnitřní expozice Památníku Terezín.

V jihlavském aquaparku začaly přípravy na letní sezonu

11:24
V jihlavském akvaparku Vodní ráj začaly tento týden přípravy na letní sezonu. Pracovníci se pustili do čištění a do nezbytných oprav škod po zimě, spravovat budou dlažbu a obklady venkovních bazénů nebo opravovat nátěry.

Týdnu pro rodinu je v Brně zasvěcen celý květen

11:24
Mezinárodní den rodiny se každoročně slaví 15. května a i pro letošní rok si různorodé brněnské organizace připravily bohatý program na jeho podporu. Týden pro rodinu startuje 3. května a akce se budou konat v průběhu celého měsíce.

Olympionici Samková a Kraus v televizi přiblíží, kam v kraji za sportem

9:12
Příznivcům sportu a aktivního trávení volného času má Liberecký kraj co nabídnout. V zimě jsou jasnou volbou lyže či brusle, ale s příchodem jara a blížícím se létem je možností, jak si v regionu zasportovat, daleko víc.

Olomoucko: Hejtmanství využije dotace EU na maximum

8:05
Jen na dva a půl miliónu korun může vyjít Olomoucký kraj stavba zcela nové základny zdravotnické záchranné služby v Uničově. Zbytek, tedy zhruba 17 miliónů korun, chce hejtmanství pokrýt z dotací od EU a státu.

Přípravy inteligentního dopravního systému vrcholí

8:05
Instalace inteligentního dopravního systému (IDS) v Hradci Králové je zase blíže zahájení. Rada města schválila na tuto investiční akci technický dozor stavebníka a koordinátora bezpečnosti práce v průběhu stavebních prací především v okolí vybraných světelně řízených křižovatek.

Otrokovice: Po skateparku přijde na řadu pumptrack

7:32
V současné chvíli finišují práce na výstavbě skateparku v nově vznikající sportovně odpočinkové zóně v Otrokovicích na Trávníkách.

V Písku již popatnácté rostou obří sochy z písku

7:32
U Kamenného mostu v Písku již popatnácté rostou obří sochy z písku. Jejich námět se opět váže k 777. narozeninám města Písku.

Třinec: Městský mobiliář trpí pod náporem vandalů

19:31
Třinecký lesopark i veřejná prostranství v Třinci dostávají v posledních měsících pořádně zabrat. Poničený mobiliář, převrácené koše či hromady odpadků jsou skoro na denním pořádku. Nemůže za to však žádný přírodní živel, ale bohužel lidé.

Vysazování úhořů do vod Vysočiny. Budou jich tisíce

18:25
V průběhu května a června vysadí Moravský rybářský svaz do vybraných rybářských revírů dvacet až dvacet pět tisíc kusů jedinců úhoře říčního.

Jičín se uchází o lavičku Václava Havla

18:25
Důležité je zdůraznit, že město se bude o lavičku ucházet, čili ani po vybrání lokality není její instalace jistá.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes