prvnizpravy.cz

Popis:

Aktuální zpravodajství

URL:

http://www.prvnizpravy.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony

Publikuje:

32,8 položek/den

Karviná: Pomník obětem obou světových válek v novém

19:38
V úterý byl oficiálně představen opravený a přemístěný památník obětem obou světových válek v Karviné Darkově.

Sto let republiky v Muzeu Vysočiny Pelhřimov: Mimořádná výstava

19:38
Modli se za Československo. To je název výstavy, kterou připravilo Muzeum Vysočiny Pelhřimov při příležitosti letošního stého výročí vzniku našeho samostatného státu.

Úpravy na Jiráskově náměstí v Plzni zlepší životní podmínky

18:29
Slibované prověření možností, jak zmírnit zásahy do parkových ploch při úpravách Jiráskova náměstí v Plzni, je dokončeno.

Příprava na údržbu zmrzlých silnic začíná v parném létě

18:29
Uprostřed parného léta údržbáři zimních silnic nezahálejí. Odstrojená nákladní auta pracují na stavbách, kupují se další vozidla, chystá se plán zimní údržby a mnoho dalšího.

Lipenské kempy zažívají nejlepší sezónu za posledních pět let

18:29
Lipenské kempy zažívají nejlepší sezónu za posledních pět let. Lipensko je rájem kempařů, v destinaci od Stožce až po Rožmberk, okolo řeky Vltavy a lipenské nádrže jich je přes dvacet.

Mladá Boleslav chystá stavbu cyklostezky podél rušné ulice

18:29
Město Mladá Boleslav se posouvá ve snaze vybudovat cyklostezku podél frekventované Jičínské ulice, kterou připravuje již delší dobu.

Kontrolní den v Moravském divadle: Nové propadlo a více místa

17:19
Prázdninové práce v Moravském divadle v Olomouci už vyhlížejí cílovou rovinku, od září budou mít herci a technici na jevišti nové propadlo a diváci v první řadě více místa pro nohy. Kontrolní den umožnil vedení města seznámit se s postupem prací.

Zlínská nemocnice chce postavit zaměstnaneckou školku

17:19
Mateřská škola by měla vyrůst přímo v areálu Krajské nemocnice T. Bati, a to v klidnější zóně směrem k městské části Příluky. V současné době vzniká projekt, pokud vše půjde podle plánu, první děti do školky nastoupí v září příštího roku.

Lodě na Brněnské přehradě plují v omezeném režimu

16:45
Suché a horké počasí se promítá do stavu řek v celé republice. Slabý průtok Svratky se také projevuje na nízké hladině Brněnské přehrady.

Grónské ochlazení si užijí v Teplicích

16:45
Grónsko je zemí bílou, ale také zelenou. Na zeměpisně-cestovatelský výlet na největší ostrov světa vás prostřednictvím svého povídání a mnoha fotografií pozve Vít Malinovský, který Grónsko už několikrát navštívil.

Smažák s hranolky do jídelníčku ve vedrech nepatří

16:45
Náš organismus potřebuje ke správné funkci a výživě bílkoviny, tuky i sacharidy. Během léta lidé často zařazují do svého jídelníčku více ovoce a zeleniny, důležité je ale nevynechávat ani přílohy a tuky.

Digitální orloj už nezdobí Staroměstskou radnici

15:33
Stovky tisíc lidí z Čech i ze zahraničí si prohlédly na Staroměstském náměstí v Praze digitální orloj, který zajistila společnost BigMedia. Ten však byl kvůli pokračujícím opravám věže v druhém srpnovém týdnu sundán.

Liberecký kraj odstranil nebezpečný odpad po zaniklé firmě

15:33
Od května letošního roku bylo z lokality Dubá – Nový Berštejn odvezeno více jak 68 tun nebezpečného odpadu.

V Praze 7 přibývají nová sportoviště a dětská hřiště

12:36
Praha 7 upravuje prostory pro trávení volného času dětí a mládeže. Letos prošlo rozsáhlou přeměnou hřiště Sedmikráska v Jateční ulici, které dříve sloužilo pouze těm nejmenším dětem.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes