prvnizpravy.cz

Popis:

Aktuální zpravodajství

URL:

http://www.prvnizpravy.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony

Publikuje:

26,8 položek/den

Radniční věž skrývala stovky zajímavých dokumentů

8:32
Co dávají v olomouckých kinech v týdnu od 13. do 19. dubna 1962? Jaké hry nabízí Divadlo Oldřicha Stibora v dubnu téhož roku? Kdo zahraje na varhanním koncertě nebo jak dopadne utkání v házené se Slavojem Praha?

Kraj projednal významnou podporu pro sport

7:58
Tři programové rámce, jejichž prostřednictvím budou udělovány dotace na sport ve Zlínském kraji v roce 2019, ale také dotace na významné sportovní projekty projednali krajští radní, kteří doporučují zastupitelům, finanční injekce do sportu schválit.

Jesenická nemocnice slavnostně uvedla do provozu nový babybox

17:42
Počet babyboxů, které každoročně zachraňují desítky odložených dětí v Česku, se tento měsíc vyšplhal na rovných 75.

Zlínský kraj podpoří úpravu lyžařských běžeckých tras

17:42
Také v příštím roce přispěje Zlínský kraj na úpravu lyžařských běžeckých tras, vedoucí ke zkvalitnění podmínek pro běžecké lyžování v regionu.

Praha podpořila vojenskou přehlídku k 100. výročí vzniku ČSR

13:02
Jedním z vrcholů oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu bude slavnostní vojenská přehlídka.

Inovační vouchery opět pomohou regionálním firmám

13:02
Stejně jako v uplynulých letech i v tomto roce Karlovarský kraj rozdělil dotace na inovační vouchery.

Pokračuje výkup čelistí prasete divokého. Stavy zvěře stagnují

11:14
Šestým rokem vykupuje Kraj Vysočina prostřednictvím okresních mysliveckých spolků Českomoravské myslivecké jednoty spodní čelisti selat a bachyní prasete divokého.

Na Horním náměstí stojí nová netradiční socha, ale jen dočasně

19.října
Novou výraznou dominantu má olomoucké Horní náměstí. Její role v centru města je však jen dočasná – socha olomouckého autora Jana Dostála totiž bude u radnice stát pouze do 28. října.

Policista v civilu odhalil a chytil zloděje

19.října
Policista při nákupu ve svém volnu odhalil a polapil zloděje, který ukradl oblečení v jedné z prodejen obchodního centra ve Zlíně. Zloděj skončil v policejní cele.

Ředitel elektráren: Havarijní cvičení jsou důležitou prevencí

19.října
Únik čpavku v blokové úpravně kondenzátu výrobního bloku E zaměstnal ve středu 17. října profesionální hasiče Skupiny ČEZ, jejichž domovskou stanicí je ta v Elektrárnách Prunéřov.

Na kradenou naftu si mladíci asi dlouho nezajezdí

18.října
Velkomeziříčtí policisté zadrželi dva muže bezprostředně po tom, co odcizili naftu ze zemědělských strojů. Z místa činu se pokusili ujet vozidlem, policisté je však dopadli a zadrželi.

Strážníci odchytávali hada a řešili sousedské spory

18.října
V pondělí 15.října v odpoledních hodinách vyjížděli strážníci Městské policie Olomouc na oznámení, kdy se na pozemku rodinného domu na ulici Družstevní v Neředíně měl nacházet had.

Řidička osobního vozidla se střetla na přejezdu s vlakem

18.října
V neděli ve 23 hodin vjela na železniční přejezd ve Zlíně na ulici Podvesná čtyřiašedesátiletá žena ze Vsetínska v osobním vozidle Mercedes Benz.

Kraj vyhlašuje soutěž o ztvárnění maskota olympiády dětí a mládeže

18.října
Každé olympijské hry mají svého maskota, který se společně se sportovci raduje z jejich úspěchu a povzbuzuje je do dalších bojů. Nejinak by tomu mělo bý i v případě Her IX. zimní olympiády dětí a mládeže 2020 v Karlovarském kraji.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes