15
new stories - click to show

prvnizpravy.cz

Description:

Regiony

URL:

http://www.prvnizpravy.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony

Publishes:

13.2 items/day

Skla Vřídelní kolonády prochází očistou

12:05
Specializovaná firma zahájila čištění skleněných výplní Vřídelní kolonády v Karlových Varech. Skla budou umyta demineralizovanou vodou a následně vyleštěna. Správu přírodních léčivých zdrojů a kolonád vyjde očista na 220 tisíc korun.

Olomoučtí krajští radní jednali na Šumpersku

8:17
Radní Olomouckého kraje vyrazili v pondělí 27. listopadu jednat na Šumpersko. Navštívili firmu Dormer Pramet, diskutovali se zástupci firem a podnikatelů z regionu, setkali se s radními Šumperka, se starosty obcí i zástupci neziskových organizací.

Policistky zachránily zraněného dravce ležícího na dálnici

7:44
V úterý po třinácté hodině přijal operační důstojník od řidičů projíždějících po dálnici informaci o dravci, který leží na komunikaci a nemůže vzlétnout. Na místo vyslal hlídky policistů z Dálničního oddělení Napajedla a z Obvodního oddělení v Otrokovicích.

Nasvícená zoo ohromí, krampusové vystraší, andělé potěší

7:44
Opravdové Vánoce v jižních Čechách. První adventní neděle připadá na 3. prosince. O celém víkendu se tak budou v jižních Čechách rozsvěcovat vánoční stromky a naplno tak začne adventní čas.

Pro vysokorychlostní trať do Drážďan hledáme řešení

7:11
Správa železnic ve středu uspořádala diskusní fórum k novému železničnímu spojení z Prahy do Drážďan. Na projektu, který spojuje Českou republiku a Německo, spolupracují také odborníci z DB Netz.

Jaké bývaly šlechtické Vánoce? Začíná advent na hradech a zámcích

7:11
Nadcházející advent přinese prohlídky objektů provoněných vánočními stromečky a cukrovím – novinkou jsou adventní prohlídky večerní. Návštěvníci se mohou těšit také na koncerty, mše a jarmarky.

Na hladině Borské přehrady se opět rozzáří plovoucí strom

18:13
Vodní hladinu Borské přehrady opět ozáří vánoční strom ozdobený osmi metry světelných girland a hvězdami.

Letošní Scholaris skončil. Mladým lidem nabídl budoucnost

17:41
V Olomouci se 23. a 24. listopadu uskutečnila letos už pátá přehlídka středních škol Scholaris. Mladým lidem nabídla desítky studijních i učebních oborů, zástupci škol poskytli zájemcům informace o přijímačkách i řadu dalších užitečných informací.

Na Střední škole-COPT Uherský Brod mají novou ryteckou dílnu

17:41
Rytecká dílna byla ve čtvrtek 23. listopadu slavnostně otevřena na Střední škole-Centru odborné přípravy technické Uherský Brod.

V jižních Čechách vznikne další energetický napaječ

16:37
Ekologická pára získaná ze spalování přírodní biomasy dodá energii pro výrobní linku jednoho z nejvýznamnějších výrobních závodů ve městě.

Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik

15:32
Příjemné podzimní dny s rodinou nebo přáteli lze strávit v Krkonoších. Chladný a čerstvý vzduch těchto českých nejvyšších hor dokonale pročistí hlavu a plíce a mnoho zajímavého tu mohou podniknout aktivní turisté i ti, kteří jedou do hor za relaxací a odpočinkem.

Praha 7 zve na rozsvícení vánočních stromů a další adventní akce

12:50
Na přelomu listopadu a prosince Sedmička rozsvítí vánoční stromy na Strossmayerově a Ortenově náměstí.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes