prvnízprávy.cz

Popis:

Aktuální zpravodajství

URL:

http://www.prvnizpravy.cz

Katalog:

Ze světa

Publikuje:

7,6 položek/den

Zakladatel Huawei popřel špionáž pro Čínu!

11:24
Zakladatel společnosti Huawei Žen Žengfei uvedl, že čínská společnost se nikdy nepodílela na špionáži ve prospěch Číny, informovaly The Financial Times.

USA požadovaly, aby Rusko zničilo raketu 9M729!

11:24
Během schůzky o smlouvě INF ve Švýcarsku požadovaly Spojené státy, aby byly zničeny ruské rakety 9M729 (SSC-8). Jednání bylo zklamáním jak pro USA, tak i pro Rusko, a očividně i pro celý svět.

Peskov: Sankce USA nedonutí Rusko vzdát se suverénní politiky

11:24
S pomocí sankcí Spojené státy nemohou donutit Rusko opustit svrchovanou politiku, řekl mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov v rozhovoru pro Argumenty a fakta.

Po střelbě policie je protestující z Bordeaux v umělém spánku!

10:13
Francouzští státní zástupci oznámili zahájení trestního vyšetřování policejní činnosti na sobotní protestní akci „žlutých vest" v Bordeaux v sobotu, uvedl L'Express.

Tucker Carlson: FBI začala vyšetřovat Trumpa jako ruského agenta

7:57
Trumpova neochota urážet Rusko během volební kampaně, dovedla FBI k podezření, že by mohlo jít o velezradu, uvádí Fox News.

National Interest: Proč se americká armáda obává ruských „Kalibrů"

4:34
Ruské řízené střely „Kalibr" mají vlastnosti, které silně znepokojují námořní síly západních zemí, napsal The National Interest.

Válka mezi Ruskem a Ukrajinou bude válkou o vodu pro Krym

3:27
Není možné ignorovat problém s nedostatkem vody na Krymu, říká Alexej Venediktov, šéfredaktor rozhlasového kanálu Echo Moskvy, v rozhovoru pro maďarský Pro-kontra.

Proletären: Švédům vymývají hlavy „ruskou hrozbou" - v zájmu NATO!

15.ledna
Protiruská propaganda ve Švédsku vedla k tomu, že obyvatelé této země skutečně uvěřili, že je Rusko může napadnout, napsal Proletären s odkazem na slova účastníka bojů v Bosně Gustava Frödinga.

Guardian: Brexit hrozí, že ponechá Anglii bez evropských učitelů!

15.ledna
V souvislosti s blížícím se Brexitem klesl počet evropských učitelů, kteří přišli pracovat do Velké Británie, upozornil zneklidněně The Guardian.

Telepolis: Ruské hlídky v Manbidži komplikují tureckou invazi do Sýrie

15.ledna
Jednání mezi oficiálním Damaškem a představiteli kurdské milice a ruskými vojenskými hlídkami v Manbidži komplikují zahájení vojenské operace Ankary proti Kurdům, napsal Telepolis.

Šéf Porošenkovy administrativy zpochybnil jeho vítězství!

15.ledna
Vedoucímu prezidentské administrativy Ukrajiny Igoru Raininovi hrozí vyhazovem, uvedla on-line publikace Strana.ua citující zdroj v administrativě hlavy státu.

Le Figaro: Na Středním východě je vidět bezmocnost Západu

15.ledna
Počátkem tohoto desetiletí při tzv. Arabské jaru došlo na Středním východě ke střetu mezi dvěma ideologiemi, západní liberální ideologií a islamistickou ideologií, píše se v článku v Le Figaro.

Japonsko pod zástěrkou obrany vůči KLDR opět buduje vojenskou moc

15.ledna
Tokio začne měnit bezpečnostní rovnici v západním Pacifiku v nedlouho vzdálené budoucnosti, píše se v článku National Interest.

Guardian tvrdí: Evropská unie je připravena Brexit odložit! Ejhle!

15.ledna
Brusel nevěří, že Británie bude moci opustit EU 29. března tohoto roku a je připraven odložit Brexit alespoň do července 2019, uvedl The Guardian.

Ljaško: Porošenko cynicky parazituje na církvi

15.ledna
Oleh Ljaško, představitel Radikální strany, souhlasí s místopředsedkyní ukrajinského parlamentu Oksanou Syroyidovou, že Petro Porošenko zneužívá dekret o autofekalii ukrajinské pravoslavné církve.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes