15
new stories - click to show

prvnízprávy.cz

Description:

Zahraničí

URL:

http://www.prvnizpravy.cz

Catalog:

Ze světa

Publishes:

3.5 items/day

Kirby: USA do konce roku nejspíše neposkytnou Ukrajině žádné peníze

6:45
Ukrajina potřebuje do konce měsíce další pomoc, ale bude „velmi obtížné“ poskytnout bez rozhodnutí Kongresu USA o financování.

Americká realita: Putin je silnější než kdykoliv, za to může jeden muž

3:35
Prezident Joe Biden učinil ruského vůdce Vladimira Putina silnějším, než kdy byl, řekl bývalý poradce šéfa Pentagonu plukovník Douglas McGregor.

Slovensko prodloužilo zákaz dovozu ukrajinského obilí

1.December
Slovensko prodloužilo zákaz dovozu zemědělských produktů z Ukrajiny na dobu neurčitou a rozšiřuje jej na několik dalších produktů.

Strana: Fronta u Avdijivky - Rusové postupují

1.December
Ukrajinská vojenská veřejná stránka Deep State píše, že Rusové postupují u Limanu u Kupjansku, píše ukrajinský web Strana.

„Sluha lidu“ už dosloužil?

1.December
„Sluha lidu“, svatý Vladimir z Kyjeva, sloužil svému lidu natolik, že se asi polovina ukrajinského lidu rozhodla, že bude raději sloužit v zahraničí, komentuje Max Erdinger na německém webu Jouwatch.

Vědci volají po zastavení digitalizace ve školách: „Děti jsou hloupější“

30.November
Technologie ve školách sice přináší pokrok v digitalizaci, ale nemají jen pozitivní efekty. Uprostřed probíhajících jednání o novém vydání Digitálního paktu pro školy od spolkové a zemských vlád bije na poplach přes 40 renomovaných výzkumníků z Německa, Rakouska a Švýcarska.

Střední východ po 7.říjnu: Vyroste zákeřnější generace teroristických skupin?

30.November
Geopolitická krize na Blízkém východě od 7.října se neomezuje jen na současný konflikt mezi Izraelem a hnutím Hamás, ale vyznačuje se především tím, že se region dostává pod kontrolu milicí a teroristických skupin podporovaných Íránem.

Human Rights Watch - Gaza: Nálezy z 17.října exploze nemocnice al-Ahli

30.November
V rámci boje s desinformacemi, ať už jsou namířeny na jakoukoliv stranu (protože jde o NAŠE duševní zdraví) by bylo dobře alespoň stručným odkazem upozornit na zjištění Human Rights Watch, píše Jan Schneider.

Ukrajinci přiznali, že ruská armáda vstoupila do Chromova u Bachmutu

30.November
Ukrajinské zdroje potvrdily, že ruská armáda vstoupila do Chromovoje (Artěmovskoje) u Bachmutu (Artěmovskoje). Informoval o tom ukrajinský telegramový kanál „Politika Země“.

Arestovič: Ruské návrhy nebyly špatné, mohlo teď žít 300.000 lidí

30.November
„Ruské istanbulské návrhy nebyly špatné, Moskva už takové podmínky nenabídne," tento názor vyjádřil bývalý poradce prezidentské kanceláře Alexej Arestovič, který se podle něj účastnil jednání v Istanbulu.

Expanze na Středním východě. Jak to vyčerpává Washington?

29.November
Americký časopis Foreign Affairs poukazuje ve svém článku na to, že přístup USA na Středním východě se ukázal jako nákladný jak finančně, tak lidskými životy. A tento jejich přístup přispěl k letům války, povstání a ekonomické zkázy.

Exlékař Bílého domu: Zdravotní stav Bidena se zhoršuje, což ohrožuje USA

29.November
Lékař, který sloužil třem bývalým americkým prezidentům, řekl, že Biden není způsobilý zastávat svůj post, píše se v článku na americkém webu The Statesman.

Policie varuje rodiče před novou funkcí iPhonu

29.November
Některé policejní orgány v USA varují uživatele iPhonů, aby byli opatrní po nové aktualizaci svých telefonů. Tato funkce umožňuje uživatelům snadno sdílet své kontaktní informace s jiným iPhonem nebo Apple Watch.

Ukrajina: V rotách ze 110 vojáků na začátku invaze nyní zbyli jen tři

29.November
Na Ukrajině dál diskutují o nápadech, jak posílit nábor do armády. Britský deník Guardian píše, že budoucí vojenský personál se začne hledat prostřednictvím náborových agentur.

Musk po návštěvě Izraele: Teď je všem jasné - není na výběr!

28.November
Americký miliardář Elon Musk v živém rozhovoru na platformě X s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem během své návštěvy Izraele řekl, že „není jiná možnost, než zničit teroristickou skupinu Hamás, aby se Gaze přinesla lepší budoucnost".
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes