prvnízprávy.cz

Description:

Aktuální zpravodajství

URL:

http://www.prvnizpravy.cz

Catalog:

Ze světa

Publishes:

7.7 items/day

NZZ: Macron se chce stát „druhým De Gaullem“!

14:10
Francouzský prezident prohlašuje, že je novým vůdcem Evropy a „druhým De Gaullem“, píše Neue Zürcher Zeitung.

Putin: Až budou mít hypersonické zbraně, budemem mít jiné a nové!

13:04
Ruský prezident Vladimir Putin varovně prohlásil, že v době, kdy přední armády světa budou mít hyperzvukové zbraně, v Ruské federaci už budou novější, na nichž vědci již pracují.

WP: Kurdi se dohodli s Damaškem, aby zadržel tureckou agresi!

12:00
S ohledem na stále nejistější postavení amerických sil v regionu uzavřely Syrské demokratické síly (SDF) dohodu s prezidentem Bašárem Asadem, informoval The Washington Post.

Německo řekne ne vojenským dodávkám Turecku kvůli operacím v Sýrii!

10:58
Německá vláda nebude vydávat povolení pro nové dodávky zbraní do Turecka kvůli turecké vojenské operaci v Sýrii, uvedl německý ministr zahraničí Heiko Maas.

Ukrajina přiznala napětí ve vztazích s Německem a Francií!

10:58
Ukrajinský ministr zahraničí Vadim Pristajko uvedl, že zveřejnění telefonického rozhovoru mezi ukrajinským prezidentem Zelenským a americkým prezidentem Trumpem vyvolalo „určité napětí“ ve vztazích s Francií a Německem.

Trump radí Kurdům: Stáhněte se z turecké hranice, Turky neporazíte!

9:45
Turecku jsem dal jasně najevo, že pokud nebude dodržovat závazky, jako je ochrana náboženských menšin a hlídání zadržovaných osob, tak na ně uvalíme velmi rychle, silné a tvrdé hospodářské sankce, řekl prezident Donald Trump.

CNN: Požádají-li Kurdové o pomoc Rusko – nikdo je za to nemůže vinit!

5:23
Kurdské vedení prudce zkritizovalo Spojené státy kvůli skutečnosti, že je Amerika je nechala svému osudu, a také uvedlo, že v takové situaci se mohou obrátit na pomoc k Rusku, uvedla CNN.

Společným jmenovatelem srbských katastrof je Clintonova rodina

13.October
Stávajícímu americkému prezidentovi DonalduTrumpovi je to třeba připomínat všude a znovu, protože sám má velké problémy kvůli svému politickému dědictví, je přesvědčen David Vujic, srbský lobbista v USA.

Bild: Impeachment je Trumpova past na demokraty!

13.October
Procedura impeachmentu pouze posílí postavení šéfa Bílého domu Donalda Trumpa a umožní mu, aby byl znovu zvolen na druhé funkční období, napsal překvapivě Bild s jiným pohledem na dění v USA a oproti převažujícím názorům.

Je Islámský stát spojencem Turecka v agresi proti Sýrii?

13.October
Již na samém začátku tureckého útoku na Sýrii se první den uskutečnilo několik teroristických operací v městě Rakka, bývalém neformálním hlavním městě Islámského státu.

Le Figaro: Kreml varuje, že turecká operace hrozí oživením IS!

13.October
Turecká ofenzíva proti kurdským oblastem v Sýrii by mohla vést k oživení teroristů „Islámského státu“, uvedl ruský prezident Vladimir Putin.

EK spustí další uprchlickou vlnu: Vyzývá k otevření hranic

12.October
Skutečnost, že šéfové EU nejsou v Bruselu k ničemu, a že chtějí dlouhodobě „přestavět“ Evropu, se již neprezentuje, a naopak musíme pochopit, že nyní, nová, ještě větší uprchlická vlna míří k již sociálně zlomenému kontinentu.

Britští bookmakeři se naprosto mýlili: Jejich favoritka Greta nedostala cenu

12.October
Britští bookmakeři se naprosto mýlili, protože jejich favoritka Greta Thunbergová Nobelovu cenu za mír nedostala, ale dostal ji etiopský premiér Abiy Ahmed, který ukončil desetiletý hraniční konflikt se svým sousedem Eritreou.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes