15
new stories - click to show

prvnízprávy.cz

Description:

Aktuální zpravodajství

URL:

http://www.prvnizpravy.cz

Catalog:

Ze světa

Publishes:

3 items/day

Američané se snažili odstranit Orbána, ten však vyhrál

10:42
Začíná jít zřejmě opravdu do tuhého. Na povrch se dostaly informace, jak Spojené státy narušily suverenitu svrchované země a ještě se snažily masivní finanční skrytou podporou ovlivnit výsledky voleb.

Macron chce Rusku nabídnout „bezpečnostní záruky“

8:24
Francouzský prezident Emmanuel Macron předložil nový návrh na jednání s Ruskem , který byl v Berlíně přijat opatrně.

Pentagonu možná dojdou peníze pro Ukrajinu

5:05
Kyjev by údajně mohl zůstat bez nových amerických granátů a vylepšených houfnic, pokud Kongres nedosáhne dohody o rozpočtu

Rusko si potichu pořídilo svoji flotilu tankerů

5.December
Podle několika světových tiskových agentur si Rusko v tichosti shromáždilo flotilu více než 100 stárnoucích tankerů, aby pomohlo obejít západní omezení prodeje ruské ropy.

OSN ignoruje zneužívání ukrajinských žen v zemi EU

5.December
OSN a orgány pro lidská práva zavírají oči před zprávami o sexuálním vykořisťování ukrajinských uprchlíků ve Švédsku.

USA naléhaly na Zelenského, aby zahájil dialog s Putinem

5.December
Americký prezident Joe Biden upozornil ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského na nutnost zahájit dialog s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, napsal v Time Joseph Joffe z Johns Hopkins School of International Studies.

Země NATO jsou připraveny hovořit s Putinem, stačí signály z Moskvy

4.December
Řím podpoří jakoukoli iniciativu k dosažení míru na Ukrajině, všechny země Severoatlantické aliance jsou připraveny o této otázce hovořit s ruským prezidentem Vladimirem Putinem s určitými signály z Moskvy.

Rusové napadli ukrajinské satelitní systémy

4.December
Microsoft zveřejnil zprávu, v níž tvrdí, že Rusko napadlo ukrajinské satelitní systémy, energetické společnosti a další kritickou infrastrukturu.

Bojí se Brusel svobody slova?

4.December
Evropská komise pohrozila Muskovi, že zakáže Twitter v Evropě. Eurokomisař pro digitální záležitosti Thierry Breton dal Muskovi ultimátum a pohrozil uzavřením Twitteru v Evropě.

Orbán zůstává neústupný a brání prodeji zbraní Ukrajině

4.December
Pravděpodobně to můžete zaškrtnout jako konzistentní: Členská země EU a NATO Maďarsko je striktně proti dodávkám zbraní na Ukrajinu.

Do Evropy stále proudí ruský LNG, jen za vyšší cenu než přes plynovod

3.December
Evropská unie letos snížila svou závislost na ruské energetice. Dovoz uhlí byl zakázán a koncem roku vstoupí v platnost ropné embargo. Ale jeden produkt zažívá boom a je nepravděpodobné, že by v dohledné době čelil bojkotu EU.

Bidenův nebinární náměstek možná půjde za mříže. Ale kam?

2.December
Nebinární náměstek amerického prezidenta Joe Bidena Sam Brinton ukradl kufr s ženským oblečením a rozí mu pět let v base. Ale kam s "tím"? Nebinární věznice zatím ještě nikdo nepostavil. Proč? Protože se po tisíciletí rodíme jen jako muži a ženy.

Kolaps Německa bude také znamenat kolaps Evropy

2.December
Všechny tři skupiny pachatelů – USA, EU a německá vláda s ministrem hospodářství Habeckem – se postaraly o to, že kolaps Německa a tím i EU není jen krátkodobý a dočasný, ale trvalý, píše Eberhard Hamer, německý ekonom, na webu PiNews.

Korwin-Mikke k válce na Ukrajině: Nakonec budeme muset vyjednávat!

2.December
Janusz Korwin-Mikke, poslanec Konfederace a zakladatel-předseda strany KORWiN, byl hostem pořadu „Studio Fakty“ na kanálu „Wrocławskie Fakty“, kde předpověděl, jak bude vypadat další průběh války na Ukrajině.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes