15
new stories - click to show

prvnízprávy.cz

Description:

Aktuální zpravodajství

URL:

http://www.prvnizpravy.cz

Catalog:

Ze světa

Publishes:

3.5 items/day

Strategie „Anakonda“ byla zahájena: Rusko a Čína by měly být „uškrceny“

11:02
Ruský politolog Jevgenij Satanovskij je přesvědčen, že NATO zavádí strategii Anakonda, která umožní západním zemím „uškrtit“ Rusko i Čínu.

Hurikán zdemoloval v Moskvě také část kremelské zdi

11:02
> V Moskvě bylo vyhlášeno varování před bouří, ohlášené v pátek 22.října a Hlavním ředitelství ruského ministerstva pro mimořádné situace pro region.

O čem si mohou človíčkové přečíst v Asii

9:58
Kdo si chce zkazit náladu, ať si přečte české nebo nějaké asijské noviny. Nevěříte, že porci negativních zpráv neuniknete?

Ján Čarnogurský: Politologická panika v USA

6:44
Ve Spojených státech vypukne politická panika. Už se bojí - liberálů - vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách 2024, píše na facebooku Ján Čarnogurský.

Evropa byla zbavena své poslední naděje na záchranu v plynové krizi

4:34
Představitelé EU byli nuceni přiznat, že Rusko za plynovou krizi nenese vinu a začali hledat nové zdroje modrého paliva.

Jedním z cílů německé „tankovací“ turistiky je Česko

22.October
Stále více Němců jezdí tankovat do Česka, Rakouska, Polska nebo Maďarska. Tamní provozovatelé čerpacích stanic zažívají nápor na své čerpací stanice jako nikdy předtím. V Německu naopak vláda pokračuje ve zyšování cen.

V bitvě o LNG mezi Evropou a Asií cena přepravy tankery vzrostla třikrát

22.October
Evropa a Asie ze strachu z nedostatku plynu v zimě bojují o LNG náklad. Díky rekordním cenám jsou příjmy obchodníků na spotovém trhu 5-6x vyšší než výdaje.

Putin: Rusko je připraveno zvýšit dodávky plynu do Evropy

22.October
Podle prezidenta Ruské federace, jakmile německý regulátor udělí povolení k dodávce plynu přes Nord Stream 2, bude Rusko moci začít dodávat 17,5 miliardy metrů krychlových plynu hned druhý den po obdržení povolení.

Taliban ocenil rodiny atentátníků, kteří zabíjeli americké vojáky

22.October
Netrvalo dlouho a Taliban ukázal, kým skutečně je – nebo kým vždy byl – po předchozích počátečních prohlášeních o nové „umírněné“ a „reformované“ islamistické skupině.

Migranti si „prosekali“ cestu přes polskou hranici

21.October
> Ilegální migranti, kteří tábořili na běloruské straně polsko-běloruských hranic poblíž města Usnarz Górny, si vynutili průchod přes polskou hranici.

Poprvé v historii USA byl transgender jmenován admirálem

21.October
Asistentka ministryně zdravotnictví Rachel Levine se stala nejvýše postavenou transgender osobou v americké armádě. 19. října složila přísahu jako admirál sboru veřejného zdraví v zemi.

Podřízenost EU Americe nás přivedla k enormním cenám za energie

21.October
Růst cen plynu zasahuje Evropu v kritickém okamžiku hospodářského oživení, po katastrofálních dopadech lockdownu 2020.

Slovo „matka“ bylo ze skotského práva odstraněno

21.October
Zeleno-socialistická skotská vláda chtěla svým bizarním rozhodnutím získat u vlivné LGBTQ lobby slušné body.

Die Welt: Bidenovy neúspěchy z něj dělají „chromou kachnu“

20.October
Prezidentství Joe Bidena je spojeno s mnoha různými problémy, píše Die Welt. Selhání v boji proti pandemii, chybějící soudržná strategie vůči Číně, chaos v Kongresu a krize na hranicích s Mexikem snížily hodnocení tohoto politika.

P.C.Roberts: Bostonský maraton zřejmě skončí justiční vraždou

20.October
15.dubna 2013, došlo během bostonského maratonu k bombovému útoku, který si vyžádal tři oběti a který měl prvky události pod falešnou vlajkou, například krizoví aktéři s předstíraným zraněním, píše v komentáři Paul Craig Roberts.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes