15
new stories - click to show

QAP.cz

Description:

QAP.cz - Vaše internetové noviny - Informace z Plzeňského kraje kvapem

URL:

http://www.qap.cz

Catalog:

Z domova → Regiony → Plzeňský

Publishes:

7.6 items/day

Od srpna se zmírní další protiepidemická opatření

13:25
Vláda České republiky v pondělí 26. července odsouhlasila změny v protiepidemických opatřeních, od srpna dojde k dalšímu zmírnění. Zároveň ČR přenechá milion dávek vakcíny Slovensku.

Plzeň spustila prvního virtuálního průvodce SmartGuide

11:48
Návštěvníkům města Plzně nově slouží plnohodnotný virtuální průvodce v podobě mobilní aplikace SmartGuide. Přibližuje historii města a provází návštěvníky tím nejlepším z Plzně.

Střet vlaku s osobním vozidlem v obci Borovy

11:48
K vážné dopravní nehodě došlo dnes v dopoledních hodinách v okrese Plzeň-jih v obci Borovy. Policisté uzavřeli komunikaci II/182 v místě nehody.

Neznámý vandal úřadoval. Poničil hned několik aut v Plzni - FOTO

11:15
Pachatel se činil hned na několika místech. Graffiti poškodil tři zaparkovaná vozidla a svým jednáním způsobil hmotnou škodu za více jak 11 tisíc korun. Policisté pátrají po pachateli.

Krádež 350 litrů nafty v Plzni

10:09
V době od 23. do 26. července 2021 došlo v areálu firem v Plzni na Slovanech ke krádeži nafty ze tří odstavených nákladních vozidel. Policisté pátrají po totožnosti pachatele.

Plzeňská Hrochová odlétá do olympijského Tokia

9:03
Největší sportovní akce letošního roku v podobě Olympijských her v Tokiu se nezadržitelně přiblížila. Sportovci postupně nabírají směr Japonsko a mezi nimi nechybí ani plzeňská atletka Tereza Hrochová.

Lidé si užili koncert v Prazdroji vzpomínající na plzeňská léta festivalu Porta - FOTO

7:57
Přibližně 1200 lidí si nenechalo ujít páteční koncert v Prazdroji, který stejně jako výstava ve Smetanových sadech připomenul slavná léta festivalu Porta v Plzni.

Plzeňský kraj bude mít více peněz na opravy komunikací

21:34
Státní fond dopravní infrastruktury navýšil Plzeňskému kraji finanční prostředky o 67.868.000 korun. Díky tomu se v kraji rozjedou další opravy na silnicích II. a III. třídy.

Pitný režim v létě je obzvlášť důležitý, říká majitel PT SERVIS Pavel Trampota

21:34
V letním období je velmi důležité dbát na pitný režim. I při fyzické námaze u běžného rekreačního sportu musí být člověk dostatečně hydratovaný.

Vážná dopravní nehoda u Čižic. Traktor se zde zřítil ze silnice

17:47
K vážné dopravní nehodě došlo dnes v odpoledních hodinách cca 1 km před obcí Čižice směrem na Štěnovice. Na místě zasahují všechny složky IZS. Komunikace je neprůjezdná.

Turisté vracející se z Řecka musí po návratu do karantény

26.July
Ministerstvo zdravotnictví aktualizovalo cestovatelský semafor. Od pondělí 26. července se přesune mezi země s vysokým rizikem nákazy i Řecko. Lidé tak budou muset po návratu do samoizolace.

Mladý muž řídil pod vlivem drog

26.July
V sobotu 24. července v nočních hodinách strážníci zastavili mladého řidiče, který vjel do zákazu vjezdu. Po pozitivním výsledku, testu na přítomnost omamných a psychotropních látek byl muž zadržen.

Policisté pátrají po řidiči, který utekl z místa nehody

26.July
Řidič vyjel s vozem mimo komunikaci na travnatý pás. Následně se střetl s vraty soukromého pozemku a z místa ujel. Policisté vozidlo bleskově vypátrali a v současné době dále pátrají po totožnosti řidiče.

Fakultní nemocnice Plzeň rozšiřuje kapacity pro očkování dětí

26.July
Vzhledem k vysokému počtu zájemců o očkování proti onemocnění covid-19 v kategorii 12 až 15 let navyšuje Fakultní nemocnice Plzeň kapacity pro očkování dětí dané věkové skupiny.

Město Plzeň podpořilo Centrum cyklistiky - FOTO

26.July
V objektu připomínající loď zakotvenou u Radbuzy, podepsal primátor města Plzně Martin Baxa smlouvu na poskytnutí dotace ve výši 400 tisíc korun spolku Bikeheart.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes