RadioVaticana.cz

Popis:

RadioVaticana.cz, nejnovější články.

URL:

http://www.RadioVaticana.cz

Katalog:

Lifestyle → Náboženství

Publikuje:

3,5 položek/týden

Ježíš je realizací péče Boha o svůj lid

21:18
Dnešní evangelium (srov. Mk 6,30-34) nám podává, jak se apoštolové po svém prvním vyslání na misie vrátili k Ježíši, a „vypravovali mu všechno, co dělali a učili“ (v.30).

Manželka, mystička a matka zároveň

21:18
Je pozoruhodné, že vůbec první osoba, jejíž svatost, uskutečněná plně a pouze (!) v manželském a rodinném životě, dosáhla úcty oltáře teprve před necelými sto lety. Kanonizační proces byl totiž do té doby zahajován pouze u osob, které strávily život v celibátu, tedy u kněží, řeholníků a řeholnic anebo vdovců – ale časteji vdov – když se po smrti manželky/manžela rozhodli pro zasvěcený život.

Otcové a bratři, nikoli „činovníci posvátna“

17.července
Duchovní formace, rozlišování, výchova k lidské zralosti, „diecéznost“ jako kněžské charisma a důležitost trvalé formace – o těchto tématech hovořil papež František při setkání se studenty římských církevních kolejí, které se uskutečnilo letos v březnu a jehož obsah teprve před několika týdny otiskl deník Svatého stolce.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes