15
new stories - click to show

RadioWave

Description:

Radio Wave je stanicí především pro mladě smýšlející populaci. Zajímáme se o aktuální kulturní i společenské dění a nabízíme vám podněty pro cestu vedoucí od stereotypu středního proudu.

URL:

https://wave.rozhlas.cz/

Catalog:

Kultura

Publishes:

5.1 items/day

Žít bez nohy se dá. Stačí najít tu pravou (protézu)

20:54
Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly spisovatele, publicistu a mimojiné i muže bez nohy Karla Veselého, se kterým probíraly, jaký je život bez končetiny.

Na setkání s čertem potřebujete bezpečný prostor. Pokud dítě o setkání stojí, říká psychoterapeut

17:19
„Když cítíme hrůzu, je to psychicky zraňující. A pak se z toho sbíráme, někdy velmi dlouho,“ vysvětluje psycholog a psychoterapeut Jan Kulhánek úskalí mikulášské tradice.

Nešlo jenom o školy, tahle stávka byla politická. Není na tom ale nic špatného

16:26
Pondělní stávka ve většině základních a středních škol ukázala, že se pracující v Česku konečně začínají domáhat svých práv kolektivně a ve vzájemné solidaritě.

Z chaotického oparu vystupují novinky od Snow Strippers, NIVVA, Björk a Rosalía

15:32
Detroitské duo Snow Strippers se drží trashové estetiky a vydává EP Night Killaz Vol. 1. V výběru hudebních novinek dále Duda Beat, jörk, Rosalía a Sega Bodega či NIVVA.

Není úniku! Startér se za pochmurného počasí balí do sadcorové dečky

14:38
Olomoucká, Londýnem i Brnem líznutá kapela Midnight Swimmers ukazuje dominanci a z prvního místa shlíží dokonce i na stabilního sběrače hlasů Toma Verna.

Duo Man on Man vnáší do vypodobnění gay sexuality chlupy, pot a poppers. Je to autentické i zábavné

14:38
Roddy Bottum a Joey Holman spolu chodí, žijí i spí a nahrávají o tom písničky. Jejich kapela Man on Man vznikla, aby se milenci vyhnuli krizím během covidové izolace.

Foodbloger Lukáš Hejlík: Kuchaři a taxikáři byli v sektoru odpad. MasterChef udělal pro gastro hodně

13:44
Lukáš Hejlík je autor tří gastronomických průvodců, podcastů, divadelních představení a v neposlední řadě je také herec. Jakou televizní talkshow vymyslel?

Bizarní nadsázka i hudební sofistikovanost. Bert & Friends válcují vyprodané Rudolfinum

13:44
Dnes si na Stagi poslechneme, koncert z pražského Rudolfina, který odehrála tuzemská kapela Bert & Friends 18. 11. 2023 v rámci festivalu Prague Sounds.

Skenovat krajinu dronem, invazní druhy hubit robotem. Podivné vize ochrany přírody budoucnosti

28.November
Brněnský startup FlowerChecker začínal s aplikací na rozeznávání rostlin. Vznikla důvěryhodná databáze rostlin, která se spojila se strojovým učením.

Konec bakalářek nejen kvůli AI? Je to krok správným směrem, říká děkan fakulty VŠE

28.November
Proč došlo rozhodnutí změnit podobu bakalářských prací a co studenty čeká? Ve Studovně byl hostem děkan Fakulty podnikohospodářské VŠE v Praze Jiří Hnilica.

“I always have the sorrow in me, but it doesn’t destroy me,” says Unni, whose daughter died on Utøya

28.November
Unni, mother of Andrine, reveals her feelings about the fact that her daughter Andrine left with her friends for the summer camp on Utøya island and never came back.

„Smutek mám v sobě neustále. Už mě ale neničí,” říká Unni, jejíž dcera byla zavražděna na Utøye

28.November
„Nechtěla jsem od bolesti utíkat, naopak jsem šla přímo do ní. To byla má cesta,” začíná své vyprávění Unni, matka Andrine, které bylo v roce 2011 šestnáct let.

Mezinárodní kapela a audio záznamy přátel či rodiny. Hudebník Yasha96 vydal nové album Filip

27.November
V Berlíně usazený hudebník Jáchym Kovář alias Yasha 96 vydal na začátku listopadu druhou dlouhohrající desku Filip. Odehrál i několik ukázek v Radio Wave Studio Session.

Z Jižní Ameriky se vrátil s traumatem. Teď hledám balanc v cestování i životě, uvažuje Marek Balicki

27.November
„Seznam situací, kdy jsem málem zemřel obsahuje už asi šedesát položek,“ říká s nadhledem český cestovatel s přezdívkou Záchranář na cestách v pořadu Casablanca.

Politolog Čejka: Hamás v sobě spojuje palestinský nacionalismus a radikální islamismus

27.November
Marek Čejka je politolog a odborník na izraelsko-palestinský konflikt. v Hergot!u mluvil o aktuálním dění v pásmu Gazy, původu Hamásu a jeho náboženského pozadí.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes