RadioWave

Description:

Radio Wave je stanicí především pro mladě smýšlející populaci. Zajímáme se o aktuální kulturní i společenské dění a nabízíme vám podněty pro cestu vedoucí od stereotypu středního proudu.

URL:

https://wave.rozhlas.cz/

Catalog:

Kultura

Publishes:

6.9 items/day

Holešovický knihkupec si plní sen, 30 let nebyl na dovolené a nespí, aby mohl prodávat knihy

17:27
V pražských Holešovicích je jeden z nejpozoruhodnějších antikvariátů v Česku. Najdete ho v Dělnické ulici, fasáda je zašlá a špinavá a obchod zvenku vypadá, jako by byl už dlouho zavřený. Přes vyskládané knihy není vidět dovnitř. Uvnitř se dá mezi knížkami v komíncích sahajících až do stropu pohybovat jen úzkými uličkami. „Často lidi varuji, aby na ně něco nespadlo,” říká majitel Jiří Novák. „M...

Láska a sex v době pandemie? „Zadaní byli spokojenější a po sexu jsme toužili víc,“ říká odbornice

16:36
Hrozí nedostatek kondomů! Sexshopy hlásí rekordní tržby! Tahle a podobná další hesla čněla z titulků českých médií během pandemie koronaviru. Jak ale skutečně karanténní opatření a s ním spojené restrikce ovlivnily intimní život Čechů a Češek? „U zadaných už teď vidíme v souvislosti s komplexním stresem menší pokles životní spokojenosti,“ říká vedoucí výzkumné laboratoře Evoluční sexuologie a p...

Bouchačky a kostlivci v bazénu. Jaké byly nejlepší memy letošního června?

16:36
Vypadá to, že memy o koronaviru už pomalu odchází. Naštěstí. Místo nich se lidé v červnu bavili na internetu memovým templatem, v němž děti topící se v bazénu zastupují naše problémy, a také šílenou dvojicí se střelnými zbraněmi.

NOVINKY: Polehávání na pláži s Pure Bathing Culture i pobíhání po poli s Terra

8:30
První várka prázdninových novinek je tu a rozhodně to nevypadá, že by v hudební sféře hrozila okurková sezóna. Nejenže se sešlo rekordní množství tuzemských singlů, Jónsi ze Sigur Rós chystá album odleželých hitovek a Idles se hlásí o slovo se svým hardcore-punkem pro 21. století.

Islám a křesťanství jako sourozenci? Přelomová mezináboženská deklarace otvírá nové možnosti i výzvy

3.July
Je to rok a půl, co v Abú Dhabí papež František společně s vrchním imámem mešity Al-Azhar Ahmadem Tajíbem podepsal Deklaraci o mezilidském bratrství. Deklarace vyznačuje společné hodnoty křesťanství a islámu tak, jak se k nim hlásí papež i vrchní imám, zdůrazňuje, že křesťané a muslimové věří ve stejného Boha, a jednoznačně odmítá nábožensky motivované násilí.

Černá Hora zavedla registrované partnerství. Je to znak toho, že dospíváme, tvrdí prezident

3.July
Černohorský parlament schválil zákon o registrovaném partnerství pro stejnopohlavní páry. Je tak první neunijní zemí na Balkáně, která se k tomu odhodlala. Podle kritiků se vláda snaží zavést nový hodnotový systém.

Fin je Čech, co neblábolí. Víkend na chatě je severská rekreace se spoustou alkoholu a starých křivd

3.July
Ve studiu bylo toho večera příjemně vydýcháno, což ocenil zejména Tomáš Stejskal, který se po dlouhé době připojil ke smečce opičích hadů. Všichni členové byli jaksepatří upocení, jejich humor však k radosti posluchačů setrval svěží.

Do Alžírska se vrátí ostatky lidí, kteří bojovali proti Francouzům. Jsou mezi nimi i lebky z muzea

3.July
Francie vrátí Alžírsku pozůstatky 24 partyzánů, kteří v 19. století bojovali proti francouzským koloniálním jednotkám. Uvedl to alžírský prezident Abdal Madžíd Tabbúni. Po více než 170 letech se tak dočkají důstojného pohřbu.

Cena bePROUD letos putuje do Radia Wave. Porota ocenila kvalitu zpracování LGBTQ+ témat

3.July
Radio Wave získalo cenu bePROUD za reportáže a příspěvky o LGBTQ+ tématech. Porota mimo jiné ocenila příspěvky o transsexuálech nebo o toleranci sexuálních menšin. Cenu uděluje Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu.

Nikdy nevíš co tě čeká. Black Tar Jesus vzpomíná na šílený rok zachycený na jeho třetím albu

3.July
V Praze usazený kytarista Tomáš Kopáček se za námi ve Špíně nestavil poprvé. Hudebník pohybující se na scéně téměř patnáct let však poslední dobou psal věci především do šuplíku. Nakonec ovšem přišel zlom a sedm let od poslední nahrávky přišel Tomáš s občerstvenou verzí projektu Black Tar Jesus a třetí nahrávkou Year Insane. Nemohli jsme si proto nechat ujít příležitost a vyzpovídat ho, jak vla...

Tenisté schytávají kritiku, cyklisté si připravují náramky. Jak se probouzí sporty?

3.July
Sport se před několika měsíci zastavil, nyní se zase dává do pohybu. A některým disciplínám a odvětvím se daří lépe než jiným. Zatímco fotbalisté už okupují trávníky, například tenisté mají situaci mnohem složitější. A to nejen díky skandálům typu toho na Adria Tour, který jsme probírali v minulé Tribuně.

Kapela At Bona Fide: Neměli jsme ambice být rockstars. Na desku přišel správný čas až po osmi letech

3.July
Po osmi letech čekání se fanoušci ostravské kapely At Bona Fide konečně dočkali jejich dlouhohrajícího debutu Greatest Hits. Desku plnou psychedelie, shoegazeu nebo noise rocku vydali letos v únoru pod hlavičkou labelu Psychedelic Umami. Čtyřčlenná kapela, ve které hrají Zuzana Šrámková, Radim Šnirch, Petr Ondráček a Tomáš Kotásek, odehrála živě ve studiu Radia Wave čtyři skladby z nové desky.

S pocity viny se žije vždycky špatně, říká psycholožka v rozhovoru o potratech a jejich důsledcích

3.July
V minulém dílu Diagnózy F jsme se věnovali duševním poruchám v kontextu těhotenství a mateřství. Samostatnou kapitolou v tomto životním období ženy jsou situace, kdy se žena rozhodne těhotenství z různých důvodů ukončit, případně se dítěte po porodu vzdát. Jak může takovou situaci prožívat a zanechá logicky potrat šrám na duši?

Japonec je magistrem v oboru ninja a firma si najala exorcistu. To jsou top zprávy minulého týdne

3.July
Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejfialovější borůvky ze zpravodajské bublaniny.

Trapová melancholie vyprodaných hal. NobodyListen má pro strach uděláno

3.July
Šestý Flám by měli poslouchat všichni, komu něco říká jméno NobodyListen. Soudě dle pravidelně vyprodaných rave parties jeho vypiplané klubové noci Addict jich nebude právě málo. Ve studiu přišla řeč také na jeho osobní nejintenzivnější koncertní zážitky i návrat k vlastní tvorbě. Pusťte si Flám s NobodyListen!
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes