15
new stories - click to show

RadioWave

Description:

Radio Wave je stanicí především pro mladě smýšlející populaci. Zajímáme se o aktuální kulturní i společenské dění a nabízíme vám podněty pro cestu vedoucí od stereotypu středního proudu.

URL:

https://wave.rozhlas.cz/

Catalog:

Kultura

Publishes:

7 items/week

„Muži ten tlak tolik necítí.“ Zmrazená vajíčka jako naděje na budoucí rodičovství?

20.May
Součástí plánovaného rodičovství je možnost nechat si odebrat, zmrazit a uchovat pohlavní buňky, nejčastěji vajíčka. Relativně nákladná procedura působí jako pojistka pro případ, že se v budoucnu ženám nepodaří spontánně otěhotnět. Pokud je vám přes 30 let a o založení rodiny uvažujete, možná právě tzv. social freezing bude nabídka, o kterou zavadíte.

Bydlení ve světě Wese Andersona. Dům z filmu Taková zvláštní rodinka je k pronájmu

20.May
Honosné sídlo, ve kterém se odehrával snímek Taková zvláštní rodinka (The Royal Tenenbaums), je k dispozici k pronájmu. Měsíční nájem ve slavném neworském domě vyjde zájemce na 20 000 dolarů – v přepočtu zhruba 418 000 korun.

Brány vnímání dokořán. Nový výzkum popisuje, jak LSD mění lidské prožívání

20.May
Nový americký výzkum zjistil, že látky obsažené v LSD zbavují lidské myšlení bariér. Informuje o tom deník Guardian, který vědecké závěry přirovnává k popisům psychedelických látek od spisovatele Aldouse Huxleyho.

Dětství, domov, pohoda, babička. Proto máme rádi retro nábytek, říká architektka

20.May
Architektka Kateřina Dvořáčková nebyla spokojená s nabídkou nábytku do svých interiérů – dopadlo to tak, že založila obchod s retro nábytkem a dílnu, kde se opravuje. Dva dny po otevření se jí narodila dcera, a teď druhá. Bourání je tentokrát tedy nejen o práci, ale i o mateřství.

Himalayan Dalai Lama: Naše nová deska je pozitivně melancholická, promítá se do ní láska k Japonsku

20.May
Kapela Himalayan Dalai Lama působí na tuzemské hudební scéně už od roku 2014. Kryštof Matěj a David Novotný od té doby nahráli několik alb, odjeli turné po Evropě nebo vyhráli hudebně exportní soutěž Radia Wave Czeching. 30. dubna vydali v pořadí již třetí dlouhohrající desku Isolated Bonds, kterou jste mohli v předstihu poslouchat v exkluzivním streamu na našem webu.

Televizní soutěž pošle člověka do vesmíru. Vítěz nového pořadu stráví týden na Mezinárodní vesmírné

20.May
Televizní kanál Discovery oznámil spuštění soutěže, jejíž vítěz odletí do vesmíru. Pořad Chcete být astronautem? se uskuteční příští rok a nejúspěšnější účastník stráví 8 dní na Mezinárodní vesmírné stanici.

Romantická láska je passé. Jak vypadají milostné romány pro 21. století a proč nám zpackaly vztahy?

20.May
„Neznáš nějaké dobré milostné romány?” ptala se nedávno spisovatelka Zuzana Kultánová svých známých. Znělo to jako jednoduchý dotaz, ale ukázalo se, že tak snadné to s kvalitní literaturou o vztazích nebude. Nakonec musel na toto téma vzniknout díl Liberatury. V něm spolu se Zuzanou a básníkem Ondřejem Lipárem řešíme, že z milostných románů se pomalu ale jistě vytrácí romantika. Možná i proto, ...

Britney od FVLCRVMa, dárek od Dark0 a Kewu za pultem. Co si dáte vy?

20.May
„Dlouhý čas žádný Kewu set,“ postěžoval si nedávno Honza a Mikuláš ho v duchu yolo životního přístupu nenechal dlouho čekat. Na dobré věci se totiž, navzdory populárnímu rčení, nemá čekat moc dlouho – zvláště v hyperakcelerovaném světě současné klubové hudby.

Inspirovat vás může všechno, třeba i svalovec na Instagramu nebo Tomáš Halík

20.May
Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, přivítaly pouze samy sebe a probraly své vědomosti týkající se inspirace.

Dalibor Gondík: Chtěl bych být smokingem

20.May
V dada rubrice Brambora s vejcem jsme tentokrát nikomu netelefonovali, protože rozhlasový kolega Dalibor Gondík dorazil do studia Radia Wave osobně. Na rozdíl od Aleše s Ivanou prý měsíčně naběhá okolo 400 kilometrů, a proto se z něj oba hned na úvod snažili vytáhnout nějaké tipy pro začínající nebo zatím ani nezačínající běžce.

Vegani děti netýrají, dokazuje veganská matka tří veganských dcer

19.May
Počet veganů ve světě i u nás neustále roste, stravovat se čistě rostlinnými potravinami už přestává být i ve většinové společnosti považováno za nebezpečnou výstřednost. Jiná situace ale nastává, pokud jde o děti – celá řada lidí staví veganské stravování u dětí naroveň týrání.

Když jde město na vandr. Glamping je pokus o kontakt s přírodou, ve kterém vítězí Instagram

19.May
Pro Báru Povišerovou jsou Stromovny splněným snem. Místo, kde si člověk odpočine od ruchu velkoměsta a zároveň se bude cítit jako doma. Dřevostavba v lese přesně odpovídá trendu, který se asi čtvrtým rokem šíří po Česku a říká se mu glamping. Spojuje v sobě touhu po divočině a zároveň pohodlí luxusního hotelu. Zní to jako protimluv?

Ojedinělá operace zachránila oko tygřici Ratně

19.May
Britští veterináři úspěšně operovali oko 17leté tygřici sumaterské se jménem Ratna. Zákrok, který je jinak běžnou praxí u psů nebo koček, lékaři provedli na stokilové šelmě vůbec jako první na světě.

Kittchen napsal dystopické Mládí v hajzlu. V románovém debutu jde o přežití i o masturbaci

19.May
„Pod Prahou, kterou znáš, je ještě jiná, větší, trochu špinavá, trochu popraskaná, trochu zaprášenější,“ zpíval v roce 2013 Jakub König, tehdy ještě oficiálně schovaný pod tajuplnou kuchařskou čapku alter ega Kittchen. Ve svých písních otevíral celé nové světy a jeho desky se četly jako knihy. Není proto asi zvláštní, že v květnu 2021 vydává König nejen novou desku Puls, ale přidává i debutový ...

„Kočují a mají rytmus v těle.“ Školní učebnice prohlubují předsudky vůči Romům, říká evropský výzkum

19.May
Na stereotypizaci Romů ve školních učebnicích, která je dlouhodobým problémem, upozornil v loňském roce výzkum, jenž proběhl ve dvaceti evropských zemích. Na jeho základě již aktuálně ministerstvo školství řeší nápravu s nakladateli učebnic v podobě úpravy inkriminovaných pasáží a doplnění informací o Romech. „Konečně máme v rukou konkrétní výstup z téměř 40 posuzovaných učebnic a můžeme vyvola...
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes