ČRo 1 - Rádiožurnál

Popis:

Radiožurnál je moderní zpravodajsko-publicistická stanice, příjemná k poslechu všem cílovým skupinám. Ve svém vysílání se soustřeďuje na okamžité a rychlé zpravodajství, které se prolíná celým dnem a má přednost před jakýmkoliv naplánovaným programem.

URL:

http://www.rozhlas.cz/radiozurnal

Katalog:

Z domova → Ostatní

Publikuje:

3 položek/měsíc

I mezi zahrádkáři dochází k ostrým střetům. Třeba v zahrádkářském paneláku

13.května
Na jednom místě stovky zahrádek. Tak velká koncentrace způsobuje řadu problémů a mezi zahrádkářskými osadami pak nepanují ty nejlepší vztahy. Někdy dochází i k ostrým střetům.

Metronome festival zakončí velká taneční party. Vystoupí elektronické duo Chemical Brothers

11.května
Máte rádi vizuální show? Tak si nenechte ujít závěrečnou taneční party Metronome festivalu v pražských Holešovicích. V červnu vystoupí britské elektronické duo Chemical Brothers.

Neil Armstrong byl ukázkový psychopat. Bezchybný a přirozený vůdce, říká psychiatr Radkin Honzák

11.května
Používáme prý jen 10 procent svého mozku. Alespoň se to tedy říká. A co na to uznávaný psychiatr Radkin Honzák? „U někoho to tak opravdu je,“ říká v rozhovoru s Lucií Výbornou vyhledávaný odborník na lidskou psychiku.

Tipy na víkend: Volný vstup na Pražský hrad, zahájení lázeňské sezóny i Extrem food festival

11.května
V pražském parku Folimanka najdete o víkendu festival hudby a pohybu, na kterém vystoupí i kapela The Tap Tap. V Hostíně na Mělnicku si nenechte ujít chřestové slavnosti a v Brně můžete ochutnat brouky na Extrem food festivalu. V Jindřichově Hradci otestujte svou fyzičku při akci Běž na věž a na hradě Trosky jsou Sokolnické dny. Hezký víkend!

Dan Ťok: I po zprávě ÚOHS jsem přesvědčený, že mýtný tendr je v pořádku

10.května
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil tendr na výběr mýtného od roku 2020, v němž zvítězilo konsorcium CzechToll před současným provozovatelem – firmou Kapsch. Takové rozhodnutí se nelíbí ministru dopravy Danu Ťokovi, který ve Dvaceti minutách Radiožurnálu potvrzuje, že se ministerstvo odvolá.

Na Metronome festival přijede i David Byrne. Představí novou desku American Utopia

10.května
Ideální recept na špatnou náladu? To je David Byrne, který je další hvězdou chystaného Metronome festivalu. Ten hostí na konci června pražské Holešovice a Radiožurnál bude opět u toho. Bývalý frontman kapely Talking Heads David Byrne na něm představí svou novou desku American Utopia.

Lidé jsou na celém světě stejní, rozdělují nás jen předsudky, říká cestovatelka Pavla Jazairiová

10.května
Bývala rozhlasovou redaktorkou, později tlumočnicí a po roce 1989 také zahraniční zpravodajkou. Cestovatelské zkušenosti přivedly Pavlu Jazairiovou až ke knižnímu zpracování mnoha jejích velkých témat jako je třeba Indie, ale v poslední době především Mexiko. „Pohled člověka na život určuje zvědavost a energie,“ říká v rozhovoru s Lucií Výbornou. „A je jedno, jestli jste v Dillí, nebo v Mexiku.“

Relax u silnice pár metrů od benzínky? Snad jen na zahrádkách u opavské výpadovky

10.května
Tento týden jsme se v seriálu Radiožurnálu zaměřili na městské zahrádkáře. Na ty, kteří tráví svůj volný čas v koloniích a hospodaří tam na malých pozemcích. I na hodně neobvyklých místech si totiž mnozí vybudovali skutečné usedlosti.

K Číňanům si našel cestu a představil jim západní svět. V Říši středu na italského misionáře nikdy nezapomněli

10.května
Z italského městečka Macerata se dostanete za půl hodiny do hor, ale i k moři. Najdete tam taky jednu z nejstarších evropských univerzit a každoročně tu také pořádají věhlasný operní festival. To ale není všechno – Macerata má historicky velmi dobré vztahy s Čínou. Vděčí za to svému rodákovi a jezuitskému misionáři Matteu Riccimu.

Nebudeme podporovat populistické návrhy, slibuje šéf Starostů a nezávislých Petr Gazdík

9.května
Koaliční smlouva mezi hnutím ANO a ČSSD by měla být do pátku na stole. I když na ni vedení obou stran kývnou, zbývá ještě sociálnědemokratické referendum. To by mělo schválit angažmá ČSSD ve vládě. A co říká na koaliční vyjednávání opozice? Například podle předsedy Starostů a nezávislých Petra Gazdíka jsou vyjednávání příliš dlouhá.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes