15
new stories - click to show

Rádiožurnál

Description:

Radiožurnál je moderní zpravodajsko-publicistická stanice, příjemná k poslechu všem cílovým skupinám. Ve svém vysílání se soustřeďuje na okamžité a rychlé zpravodajství, které se prolíná celým dnem a má přednost před jakýmkoliv naplánovaným programem.

URL:

https://radiozurnal.rozhlas.cz

Catalog:

Z domova → Ostatní

Publishes:

9.3 items/day

Rakušan: Evropa migraci zanedbala. Musí ji proto řešit i hraničními ploty

3:06
Evropská unie podle ministra vnitra Víta Rakušana z hnutí STAN zanedbala pozitivní motivaci třetích zemí, kam chce vracet neúspěšné žadatele o azyl.

Polední publicistika: Čínsko-americké vztahy a sestřelený balon. Směřování ANO. Embargo na ruskou ropu

15:39
Američané sestřelili čínský balon, který podle nich nesl špionážní vybavení. Jak moc se zhorší už tak špatné vzájemné vztahy? A jaké bude další směřování hnutí ANO?

Jídlo dokáže zabít. Chybujeme při jeho skladování, rozmrazování i při domácí konzervaci, upozorňuje lékařka

14:31
Vystudovala medicínu a složila doktorát z molekulární biologie a genetiky. Laboratoří je ale pro ni i její kuchyně. Její vášní je totiž vaření a psaní knih o jídle.

Pěstování kávy v Keni zaměstnává necelý milion lidí. Většina Keňanů ji ale pít zvyklá není. Můžou za to Evropané

11:08
V Keni se pěstováním kávy a jejím zpracováním živí asi 800 tisíc lidí. Mezi farmáři, kteří péči o stovky kávovníků zasvětili život, je i Joseph v oblasti Kaliluni.

Předseda petrolejářů: Embargo na ruskou ropu? Nedostatkem trpět nebudeme. Cena nafty se ale zvýší

11:08
Dneškem začal v Evropské unii platit zákaz dovozu ropných produktů z Ruska. Je to další sankce kvůli ruské invazi na Ukrajinu. Co to bude znamenat pro Česko?

O Roma vakeren s Ivetou Demeterovou

10:03
Vzpomínkové setkání v Senátu u příležitosti dne památky obětí holokaustu. Křest publikace o táboře v Letech. Shrnutí prezidentských voleb v romských lokalitách.

Zemřela Naďa Urbánková. „Závidět může člověk jen život,“ říkala o boji s rakovinou

4.February
Ve věku 83 let zemřela zpěvačka a herečka Naďa Urbánková. Stala se jednou z nejoblíbenějších českých zpěvaček a proslavila se i ve filmu.

Polední publicistika: Rostoucí ceny potravin. Stávka učitelů. Léčba kostních nádorů. Zemřela Naďa Urbánková

4.February
Mohlo by prověření cen potravin ukončit spory zemědělců, potravinářů a obchodníků? Proč zvažují učitelé humanitních věd na vysokých školách stávku?

Fotograf Kevin V. Ton: Obcházím staveniště, prach a špínu, abych zaznamenal, jak rychle se Praha mění

4.February
Grant Prahy, druhou hlavní cenu fotožurnalistické soutěže Czech Press Photo, získal za mapování pražské výstavby Kevin V. Ton. Co ho na pražských staveništích přitahuje?

Magazín Experiment

4.February
Při sepsi jde člověku o život. Tělo nepřiměřeně reaguje na infekci a přetíženým orgánům hrozí selhání. Jak příznaky sepse rozpoznat?Poslechněte si celý Magazín Experiment.

Kontroly na hranicích kvůli nelegální migraci končí. Bez dozoru ale oblast nebude, potvrzuje šéf cizinecké policie

4.February
Policejní kontroly na hranicích mezi Českem a Slovenskem už nemají opodstatnění. Zadrženy jsou nyní pouhé jednotky lidí. Jak chce policie udržet oblast i nadále v klidu?

Rychlejší a úspěšnější, takové jsou přednosti nového přístroje pro odhalování sepse. Pro pacienty s ní jsou správná antibiotika

4.February
Motolská nemocnice má nový diagnostický přístroj na odhalení sepse, tedy otravy krve. Zjišťuje přítomnost šesti typů bakterií a v odhalení infekce je úspěšnější.

Odpolední publicistika: Závěry auditu NKÚ. Žádost o abolici. Bojkot ruských sportovců na olympiádě v Paříži

3.February
Mělo by vedení prezidentské kanceláře zveřejnit výsledky kontroly NKÚ? A žádal odcházející prezident Miloš Zeman premiéra Fialu o abolici pro své dva spolupracovníky?

V auditu na Hradě jsme žádnou oblast nevynechali. Jsem ale připraven s Pavlem diskutovat, říká šéf kontrolního úřadu

3.February
Kdy se dozvíme výsledky auditu hospodaření Kanceláře prezidenta republiky, Správy Pražského hradu a Lesní správy Lány? A proč se závěry kontroly zabývá policie?

Nejvěrnějším psem ve Skotsku byl zřejmě skyteriér Bobby. Jeho příběh tam znají snad všichni a žije dál

3.February
Příběh skyteriéra Bobbyho, starý bezmála 200 let, je ve skotské metropoli stále dobře znám. A nejen tam. Život psího hrdiny byl námětem několika knih a filmů.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes