15
new stories - click to show

Rádiožurnál

Description:

Radiožurnál je moderní zpravodajsko-publicistická stanice, příjemná k poslechu všem cílovým skupinám. Ve svém vysílání se soustřeďuje na okamžité a rychlé zpravodajství, které se prolíná celým dnem a má přednost před jakýmkoliv naplánovaným programem.

URL:

https://radiozurnal.rozhlas.cz

Catalog:

Z domova → Ostatní

Publishes:

10.7 items/day

Polední publicistika: Co čekat od konzultací prezidenta s kandidáty na ministry nové vlády?

13:11
Kdy bude mít Petr Fiala svou vládu? Co čekat od konzultací prezidenta s kandidáty na ministry? A má Petr Fiala předpoklady, aby v pozici ministerského předsedy uspěl?

Svátek vody překračuje hranice náboženství. Buddhisté i hinduisté posílají po vodě světélka a přejí si, aby se nepřevrhla...

11:52
Lidé od Vietnamu po Indii a od Číny po Jávu slaví takzvaný Svátek vody. Jeho podstata je ve všech zemích stejná: vzdát hold vodě a všemu živému v ní.

Loutkám se děti často svěřují mnohem více než dospělým, vypráví principálka Loutek v nemocnici

11:52
Když jsme dávali loutce injekci jednu za druhou a chechtali jsme se u toho, tak druhý den hysterie pominula, dítě to na injekci zvládlo, říká Marka Míková.

Chcete pod stromeček horkou knižní novinku? Tak si pospěšte, nebudou

10:34
Některé očekávané tituly možná brzy zmizí z pultů knihkupectví. Vychází v menších nákladech a kvůli přetlaku v tiskárnách nestihnou nakladatelé dodat jejich dotisky.

Prezident bude při jmenování vlády oddělený plexisklem. „Vynechá se podání ruky,“ objasňuje ústavní právník

10:34
Prezident Miloš Zeman má dnes v 11 hodin jmenovat Petra Fialu z ODS premiérem. Protože je ale hlava státu covid pozitivní, musí být v izolaci.

Polední publicistika: Kdy začne úřadovat nová vláda? Převrat na Ukrajině. Zákaz vánočních trhů

27.November
Začne nová vláda úřadovat do půlky prosince? Plánovalo Rusko státní převrat na Ukrajině? Jak se radnice a pořadatelé vyrovnávají se zákazem vánočních trhů?

Magazín Experiment

27.November
Co může zmírnit osteoporózu? Čeští studenti spojili na oběžnou dráhu s ISS. Nový vesmírný teleskop Jamese Webba. Poslechněte si Magazín Experiment.

Koronavirus mezi zdravotníky: Situace v nemocnicích není dobrá, lidé nejsou stroje, říká odborářka

27.November
Koronavirus se čím dál víc šíří i mezi zdravotníky, nakažených jich je aktuálně skoro 6 tisíc, další jsou v karanténě nebo kvůli dětem na takzvané ošetřovačce.

Můžeme na hazardu zbohatnout? „Hraní musí být především zábava,“ zdůrazňuje odborník

27.November
Když si vsadíme občas sportku nebo koupíme stírací los, tak to z nás nedělá gamblery. Pokud ale zanedbáváme jiné koníčky a činnosti, nastává problém, říká Jan Řehola.

EU se připravuje na omikron. Zakazuje vstup cizincům z jihoafrických zemí, přibližuje zpravodaj

27.November
Evropská komise jedná s výrobci vakcín o dalším postupu kvůli výskytu nové varianty koronaviru omikron. Může být nakažlivější a rezistentnější než varianty předchozí.

Očkovací kampaň spustila i carevna Kateřina Veliká. Chtěla uchránit prostý lid před neštovicemi

27.November
Očkování by mělo být dostupné, a to všude. Zní to jako apel ze současnosti, ale je to věta stará víc než 200 let. Napsala ji zastánkyně očkování, ruská carevna Kateřina II.

Drama na operačním sále. Před 60 lety došlo v Československu k první transplantaci ledvin, podstoupila ji 16letá dívka

27.November
Od první transplantace ledviny v tehdejším Československu uplynulo v tomto týdnu 60 let. Za zákrokem tehdy stáli lékaři z Fakultní nemocnice Hradec Králové.

SOUTĚŽ: Za tři správné odpovědi skvělá káva, při jejímž vaření se nespálíte

26.November
Pokud dnes 26. 11. odpovíte správně na všechny 3 položené otázky, získáte od nás cenu od českého výrobce a dodavatele elektrospotřebičů značky Concept.

Odpolední publicistika: Péče o prezidenta Zemana v izolaci. Zrušení vánočních trhů a kompenzace

26.November
Jak bude vypdat péče o prezidenta republiky, který musí být nejméně čtrnáct dní v izolaci? Co náhlé zrušení vánočních trhů znamená pro prodejce a pořadatele?

Polední publicistika: Nová varianta koronaviru. Odložené jmenování premiéra. Covid-19 na Slovensku.

26.November
Jak nebezpečná je varianta koronaviru? Jak jmenovat premiéra, když je prezident covid-pozitivní? A proč se Slovensko stalo zemí s nejhorší pandemickou situací na světě?
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes