Rádiožurnál

Description:

Radiožurnál je moderní zpravodajsko-publicistická stanice, příjemná k poslechu všem cílovým skupinám. Ve svém vysílání se soustřeďuje na okamžité a rychlé zpravodajství, které se prolíná celým dnem a má přednost před jakýmkoliv naplánovaným programem.

URL:

https://radiozurnal.rozhlas.cz

Catalog:

Z domova → Ostatní

Publishes:

9 items/day

„Nevšímejme si těch, co nic nedokázali.“ Prezident Miloš Zeman pronesl projev u příležitosti výročí vzniku republiky

21:43
Prezident Miloš Zeman označil 28. října za svátek národní hrdosti, kterou vytvářejí všichni, kdo našemu národu pomáhají k lepšímu životu. Poslechněte si záznam.

Covid-19 a nezaměstnanost: Jak se vývoj epidemie v ČR projevuje na pracovním trhu?

15:10
V září byla podle údajů Úřadu práce nezaměstnanost na úrovni 3,8 %. O přímých důsledcích koronavirové krize více s tiskovou mluvčí Úřadu práce Kateřinou Beránkovou.

„Nechceme ve Spojených státech socialismus.“ Mezi mnoha Kubánci v USA má Donald Trump podporu

15:10
Mezi kubánskými přistěhovalci ve Spojených státech je americký prezident Donald Trump poměrně oblíbený. Názor na šéfa Bílého domu ale komunitu rozděluje...

Z Káhiry zmizela sladká vůně dýmu. Pandemie rozmetla stoletou tradici pokuřování z vodní dýmky

12:35
Tak jako Češi zajdou večer dy do hospody na pivo, chodí Egypťané do kaváren kouřit vodní dýmku. Vládní opatření proti šíření koronaviru Káhiřany o tuto radost připravilo.

Vepřové na Havaji? Dlouho vařené v listu taro, dietní a úžasně dobré

12:35
Vepřové je dnes na všech havajských ostrovech velmi oblíbené. Martina Pouchlá vyzkoušela tradiční recept v jednom nenápadném, ale o to proslulejším rodinném bistru…

Českoslovenští legionáři drželi prst na tepu Ruska, popisuje historik Jaroslav Nečas

11:23
Před sto lety se do Československa vrátili legionáři, kteří v Rusku i jinde bojovali za naši samostatnost. Například na Sibiři dokázali ovládnout Transsibiřskou magistrálu.

Švédské Laponsko nejlépe poznáte s batohem na zádech. Na trasu Kungsladen může vyrazit sportovec i důchodce

11:23
Čtyři národní parky, krásná příroda, průzračně čistá voda a s trochou štěstí i sobí stáda. To všechno nabízí Kungsleden, nejznámější švédská turistická trasa.

Jdete v noci do práce? Vezměte si s sebou průkaz zaměstnance, doporučuje ministr vnitra Jan Hamáček

10:10
Česko má za sebou první noc se zákazem vycházení mezi 21. a 5. hodinou ranní. Co může při porušení zákazu hrozit? Poslechněte si rozhovor s ministrem vnitra Hamáčkem.

Letošní 28. říjen bude bez státních vyznamenání. Prezident Zeman je oceněným předá až příští rok

10:10
Oslavy 28. října jsou letos ovlivněné epidemií koronaviru. Zrušeno muselo být i udělování státních vyznamenání na Pražském hradě.

Distanční výuka by neměly být hodiny strávené u počítače. Jak (se) správně učit na dálku?

27.October
Až osm hodin vkuse před monitorem a daleko víc úkolů než obvykle – i tak někde vypadá distanční výuka. Co radí odborníci?

Selhání vlády v boji proti koronaviru může mít trestně právní rozměr, míní Pekarová Adamová z TOP 09

27.October
Autorita vlády je v troskách, není dostatečně zdůvodňováno, co se musí stát, aby se mohla protikoronavirová opatření rušit, říká Markéta Pekarová Adamová.

Fotbalista Polom o zraněních a brzkém konci kariéry: U léčitele jsem nechal desítky tisíc

27.October
„Stálo mě to spoustu probrečených nocí,“ přiznává fotbalista Roman Polom, který ve 28 letech ukončil profesionální kariéru.

„Je to velmi smutný den pro tuhle zemi.“ Do Senátu míří extrémně konzervativní kandidáti

27.October
Týden před koncem hlasování se ukazuje, že volby do Senátu jsou pro některé Američany stejně důležité jako ty prezidentské. Liberální voliči se obávají konzervativní vlny.

Kde všude musíte mít roušku? Podívejte se na přehled všech aktuálně platných opatření

27.October
Vláda na středeční tiskové konferenci představila nová opatření, která mají zpomalit šíření koronaviru v Česku. Jaká protiepidemická opatření platí od čtvrtečních 6.00?

Hlavní dopad na trh práce nás čeká od konce zimy do léta, odhaduje Šimon Pánek z Člověka v tísni

27.October
V rámci sbírky SOS Česko podporujeme distanční vzdělávání, konektivitu a přístup k počítačům a investujeme i do dluhového poradenství, představuje nový projekt Šimon Pánek.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes