15
new stories - click to show

RallyZone.cz

Description:

Zpravodajství ze světa Rally, WRC, IRC a vše kolem toho.

URL:

http://rallyzone.autoroad.cz/

Catalog:

Sport → Motosport

Publishes:

3 items/month

Valaška láká do ValMezu už na sobotu

4.April
Rallysprintový závod KOWAX Valašská rally ValMez sice odstartuje až v neděli 7. dubna v 9:15 hodin ze servisního areálu DEZY, ale pro fanoušky rallysportu bude připraven program už na sobotní odpoledne 6. dubna.

Samohýl Škoda Team přezbrojil na Škodu Fabia RS Rally2

3.April
Posádka Samohýl Škoda Teamu Adam Březík – Ondřej Krajča loni odstartovala sezónu na rakouské Rebenland Rallye se startovním číslem 4, letos tomu tak bude na Valašské rally ValMez. Na konci roku 2023 se radovala z třetího místa v českém šampionátu, s novou technikou by letos ráda loňský výsledek minimálně obhájila.

Rallysprint Halenkovice

3.April
Na konci března se v okolí Halenkovic uskutečnil hobby závod. Na místě nechyběl ani redakční fotograf Milan Procházka.

Valašská rally ValMez láká téměř stovku posádek

2.April
Téměř stovka posádek se registrovala ke startu 42. ročníku KOWAX Valašská rally ValMez. Jezdcem s prioritou FIA bude na startu valašský René Dohnal, který se v loňské sezóně stal šampiónem European Rally Trophy. Dále je mezi přihlášenými osm dvojic s národní prioritou, včetně dvou zahraničních. Valaška se letos odjede o víkendu 6. – 7. dubna 2024.

Rentor RallyCup v Přerově

19.March
Seriál Rentor Rallycup se nyní přesunul a bochořské letiště u Přerova. Třetího kola letošního šampionátu se zúčastnilo 37 posádek a čekalo je 5 RZ. Úsek je zajímavý i šotolinovou částí, která prověřila posádku i techniku. Náš redakční fotograf Jakub Daniel Machálek byl tentokrát u toho a vy se nyní můžete podívat na jeho galerii.

Martin Lehký: „Závodění mi dělá hezčí den a hezčí život.“

15.March
Loňskou sezonu zařadil Martin Lehký opět mezi ty podařené. Po závěrečném sprintu roku odstartoval čtyřiatřicetiletý jezdec oslavy, neboť obhájil předloňské prvenství ve třídě RC4 II a navíc v celkovém hodnocení RSS obsadil skvělé třetí místo. Na konci roku si navíc splnil sen, když při Pražském rallysprintu usedl do Fabie RS Rally2.

Valašská rally ValMez letos otevře seriál sprintrally

28.February
KOWAX Valašská rally ValMez proběhne netradičně v neděli. To je jedna ze zásadních zpráv z tábora organizačního týmu tradičního valašského závodu. Ten letos proběhne ve dnech 5. – 7. dubna 2024. Soutěž bude zařazena do seriálů FIA CEZ rally a Historic rally, Autoklub Rallysprint Série (Poháru 2+) a RSS v rally historických automobilů.

Švédská houpačka pro FilipaKohna a Toma Woodburna

28.February
Dvacetiletý Filip Kohn má za sebou první letošní start, který se odehrál na rychlostních zkouškách Švédské rally. V průběhu závodu se posádka Kohn – Woodburn potýkala s technickými problémy, přesto dokázala zajet několik velmi dobrých časů. V cíli z toho bylo 11. místo ve WRC3, ale mladou posádku těší dvě vyhrané zkoušky a další dva časy „na bedně“.

Šampión ERT René Dohnal se vrací na české tratě

28.February
Když na přelomu března a dubna loňského roku Valašské rally ValMez otevírala sezónu FIA European Rally Trophy, málokdo tomu věnoval větší pozornost. Nakonec na konci oslavili René Dohnal s Romanem Švecem titul celkových šampiónů European Rally Trophy.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes