RallyZone.cz

Description:

Zpravodajství ze světa Rally, WRC, IRC a vše kolem toho.

URL:

http://rallyzone.autoroad.cz/

Catalog:

Sport → Motosport

Publishes:

6 items/month

IV. Čendova RZtka: foto Honzy Merty

11.September
Už po čtvrté patřila celá sobota testovací akci při níž se vzpomnělo na kamaráda a talentovaného závodníka Martina „Čendu“ Vodehnala. Letos to padlo na poslední srpnový víkend. Všichni se sešli tradičně na Kvasinském letišti, kde měli solidní zázemí. Někteří z pravidelných účastníků chyběli, ale „místo nich“ dorazili nové tváře na zajímavých strojích. Fandové a diváci tak mohli vidět startovní ...

ME v autokrosu v Přerově

31.August
Ve dnech 23. až 25. srpna se konalo mistrovství Evropy v autokrosu v přerovské rokli.Tam zavítal redakční fotograf Vladimír Gajdošík.

„Vlčák“ hlásí CAJK a GAS

29.August
Martin Vlček s Ondřejem Krajčou na Hyundai i20 R5 bojovali po celý průběh Barum Czech Rally Zlín o pozici v elitní dvacítce absolutního pořadí. Před startem do poslední rychlostní zkoušky figurovali na slibném jedenáctém místě a mezi bojovníky o domácí body jim patřila provizorní osmá příčka. V závěrečných kilometrech je však místo očekávaného posunu do elitní desítky potkala těžká havárie, po ...

Sandra Pokorná: „Něco se chystá…“

28.August
Pražská automobilová jezdkyně Sandra Pokorná si při Rally Bohemia zajistila titul nejrychlejší ženy v Mistrovství České republiky v rally pro rok 2019. Cíl daný před letošní sezónou byl tedy splněn, ale to neznamená, že by jedenatřicetiletá Sandra zahálela. Dalším plánem týmu byla účast na Rally Jeseníky, ale s ohledem na to, že byl tento sprint zrušený, dostaly věci rychlý spád.

Adam Fabrika s prázdnou nádrží na Barumce

28.August
Do poloviny srpna byli Adam Fabrika a Jindřich Horáček soupeři. Zlínská rally ovšem dala tyto kluky dohromady a na Barumce si odbyla premiéru nově sestavená dvojice. A kdyby se mohla vozit cisterna s palivem v přívěsu, Adam s Jindrou by zlínskou misi dokončili.

Neumann a Vavřík s poháry, Matěna s ohněm

26.August
Když se vysloví název soutěže Barum rally, spousta fandů i jezdců řekne náročná a těžká soutěž, ale zároveň velmi populární. Toto všechno mohli v polovině srpna zažít mimo jiných také Vlastimil Neumann, Lukáš Matěna a Radim Vavřík. Trojice jezdců, jež se stala součástí 49. Barum Czech Rally Zlín, a každý z nich má svůj sportovní příběh.

René Dohnal je mistrem, Debnárová i Hapala brali poháry

26.August
Mezi 127 soudobými vozy na Barum Czech Rally Zlín nechyběl ani slušovický tým Minařík racing, který do bojů vyslal čtyři posádky. René Dohnal s Romanem Švecem čekal těžký souboj s Václavem Stejskalem jun. o titul mezi dvoukolkami v českém šampionátu. Milan Obadal chtěl zabojovat v rámci Peugeot Cupu. Dámská posádka Michaela Debnárová – Lucia Laurincová se přijela porovnat s českými posádkami na...

Barum Rally: foto Milana Procházky

24.August
Rozsáhlou galerii z nabitého závodního víkendu ve Zlíně a okolí přichystal domácí redakční fotograf Milan Procházka.

Mise splněna - Jelínek s Ingrem zdárně pokořili Barumku

23.August
Jakékoliv trable se po celou dobu zlínské Barum Czech Rally vyhýbali posádce RI Okna Racing. Dvojice Jan Jelínek - Petr Ingr s vozem Škoda Fabia R5 tak v cíli nejtěžší tuzemské, ale možná i evropské soutěže slaví skvělé jedenácté místo.

„Krtek“ míří po úspěšné sezóně do Francie s titulem juniorského mistra

23.August
Zisk titulu juniorského mistra České republiky v rally do sedmadvaceti let si po dokončení náročné domácí soutěže Barum Czech Rally Zlín připsala na své konto zlínská posádka ve složení Jiří Pohlídal mladší – Jan Kubala. Se svým vozem Peuget 208 R2 dokončili Barumku celkově na šestačtyřicátém místě. Ziskem juniorského titulu si zároveň zajistili účast listopadové Rallye du Var ve Francii.

Úspěšná premiéra Ondřeje Bisahy a Hyundai Lenner Sport na Barum rally

23.August
Kroměřížský Ondřej Bisaha letos udělal pomyslný osmý zářez na pažbu s názvem Barum rally. V minulosti na Zlínsku startoval s vozy Honda, Citroën a Ford Fiesta R5. Pro ročník 2019 připravil premiéru s vozem Hyundai i20 R5 NG. První start v nejtěžší evropské soutěži tým Hyundai Lenner Sport s Ondrou dokončil, navíc s jeho nejlepším výsledkem na Barumce.

S kolem navíc bylo po výsledku

22.August
Petr Semerád sice zajížděl na Barumce v nabité konkurenci výborné časy, o naděje na skvělý výsledek ale přišel brzy po startu soutěže.

BCRZ: Další parádní představení Stříteského s Mikulíkem

21.August
Barum Czech Rally Zlín je za námi. Pátý podnik XTG ADAM Cupu však žádné překvapení nepřinesl. I na tratích v okolí Zlína, Vsetína a Otrokovic potvrdil letošní neporazitelnost Dominik Stříteský, kterého navigoval Jan Mikulík. Při pátém pohárovém startu si popáté odvezli maximum bodů a mají nakročeno k pohárovému triumfu.

Rentor racing na Barumce v cíli s dvěma vozy

21.August
Opavská stáj Rentor racing nasadila na prestižní Barum Czech Rally Zlín 2019 dva soutěžní vozy a oba zdárně spatřily cíl náročného závodu. Radim Vavřík s Martinem Ziglerem obsadili celkově 31. příčku, druhou v MČR ve třídě 3 a Marek Vlček s Tomášem Plachý byli v rámci superally klasifikováni jako 56.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes