15
new stories - click to show

RallyZone.cz

Description:

Zpravodajství ze světa Rally, WRC, IRC a vše kolem toho.

URL:

http://rallyzone.autoroad.cz/

Catalog:

Sport → Motosport

Publishes:

3.5 items/week

Aleš Vovsík: s dieselem vzůru na erzety

18:26
Autocross, rallycross a rally… Ve které další disciplíně nás překvapí pilot dieselového Seatu Ibiza Aleš Vovsík?

Mikulášská rally obrazem

14:58
Poslední podnik letošní závodní sezony se uskutečnil 27. listopadu ve Slušovicích, kde se odjel 11. VHS Rally Mikuláš. My vám z tohoto závěru sezony na našich tratích přinášíme fotoreport Milana Procházky.

Mika s Andrysem v cíli Mikulášské rally

4.December
Dvě posádky reprezentovaly tým Minařík Racing na domácím závodě VHS Mikuláš Rally Slušovice 2021. Samotná soutěž probíhala jen pár metrů od týmových dílen. Počasí na posádky připravilo překvapení, když z pátku na sobotu začalo sněžit, ovšem nadílka nebyla nijak velká a tak většina závodu se odjela spíše na mokré trati.

Mikuláš uzavřel domácí sezonu v rally, vítězem se stal Bisaha

4.December
Do cílové mety zdárně dojel 11. ročník VHS Mikuláš Rally 2021 ve Slušovicích, tradiční volný podnik na závěr sezony zapsaný v kalendáři Autoklubu České republiky. Vítězem letošního ročníku se stala posádka Ondřej Bisaha, Jakub Navrátil (soutěžící Ondřej Bisaha) na voze Hyundai i20 R5, na druhém místě skončila s odstupem pouhých 2,7 vteřiny smíšená posádka Martin Vlček, Karolína Jugasová (Hyunda...

Radek Jatel opět v závodním voze

4.December
Na svůj osmý start v kariéře se při Mikuláš Rally ve Slušovicích postavil Radek Jatel. Společně se spolujezdkyní Kateřinou Plškovou usedli do vozu Peugeot 208 R2. V letošní sezoně to byl pro závodníka z Vysokého Pole třetí závod a první závod po havárii na Rally Plzeň. Radek s Kateřinou dostali přidělené startovní číslo 22 a mohli vyrazit závodit.

Pohodový závěr sezony na Setkání mistrů

26.November
Global Assistance Setkání mistrů bylo letos posledním společným setkáním mistrů volantu rally, rallycrossu a autokrosu.

Cais: Tři velké závody ve čtyřech týdnech

26.November
V závěru sezony čekala tým Orsák Rallysport ta největší logistická a sportovní výzva. Erik Cais startoval s vozem Ford Fiesta Rally2 během čtyř týdnů na třech významných soutěžích. V polovině října debutoval ve světové sérii WRC na Katalánské rally ve Španělsku, o necelý týden později pokračoval v Maďarsku v evropském seriálu ERC a náročný trojboj uzavíral na šotolinové Lausitz rally.

Rozhovor s vítězem kategorie 4 České trofeje v rally HA Tomášem Klokočníkem jun.

26.November
Tomáš Klokočník junior se ve své první rallyové sezoně stal vítězem nejpočetněji obsazené kategorie 4 při premiérovém ročníku České Trofeje v rally historických automobilů. V rámci toho přidali se spolujezdkyní Renatou Riškovou prvenství ve třídě E1 na všech čtyřech závodech, kde startoval a jedno druhé a třetí místo absolutně v trofeji historických automobilů. Témat k rozhovoru bylo tedy více ...

ROMAN KRESTA – NA VLNÁCH ČASU

26.November
Automobilový závodník Roman Kresta patří mezi nejvýraznější osobnosti českého rallysportu. Není proto divu, že právě o něm vznikla kniha, která popisuje nejen Romanovu sportovní kariéru, ale také jeho dětství a první krůčky, které ho postupem času dovedly až do továrních týmů Škoda a Ford a také do první desítky mistrovství světa v automobilových rally. Křest nové knihy od Dana Porazila proběhl...

Jindřiška zůstane navždy v našich srdcích

26.November
Maďarská Rally Hungary ukončila tříletou spolupráci úspěšné posádky Erik Cais – Jindřiška Žáková. Absolvovali spolu 33 soutěží po celé Evropě, při kterých prožili vše, co královna motoristického sportu nabízí. Vítězství na domácím Rallysprintu Kopná nebo v polském Řešově, skvělý bronz ve WRC2 při premiéře v seriálu mistrovství světa na Katalánské rally, ale i kotrmelce v Lotyšsku nebo sportovní...

Mikuláš Rally ve Slušovicích se pojede již tuto sobotu!

26.November
11. ročník VHS Mikuláš Rally Slušovice má na semaforu zelenou. Tradiční loučení s motoristickou sezonou na Moravě proběhne v termínu 26. – 27. listopadu 2021. Pořadatelé z Rallysprint Klubu v AČR v Podkopné Lhotě připravili pro soutěžní posádky na poslední listopadovou sobotu opět oblíbenou okruhovou rychlostní zkoušku kolem slušovické dostihové dráhy, ale i náročný úsek z Trnavy do Kašavy.

Dominik Stříteský – sezona dvou rozdílných poločasů

20.November
Před letošní sezonou na sebe upoutal pozornost jezdec z Kelče - Dominik Stříteský - přestupem do vozu Škoda Fabia Rally2. Přechod mu vyšel nad očekávání dobře a z rukávu sypal jeden výborný výsledek za druhým. Pak ale přišla Barum rally, první velká havárie Dominika, a nastal zlom. Nejenom o těchto momentech je následující rozhovor.

PEUGEOT RALLY CUP ZAKONČIL SEZÓNU V KRUMLOVĚ

19.November
Závěrečným podnikem Mistrovství ČR v automobilových rallye skončilo také páté pokračování Peugeot Rally Cupu. Poslední body se přidělovaly netradičně na Rallye Český Krumlov, která byla z původního květnového termínu přesunuta na listopad. Podzimní počasí připravilo pro startující posádky mnoho záludností a jihočeská soutěž měla tak úplně jiný charakter než obvykle.

Caisova skvělá sezona: rychlost, vítězství a oheň na závěr. Pilot chce do WRC!

19.November
Významnou sezonu mohl vyšperkovat vítězstvím. Jenže 100 metrů před cílem Lausitz Rallye začal hořet Eriku Caisovi vůz a tak musel odstoupit.

Seznam přihlášených na Setkání mistrů

19.November
Global Assistance Setkání mistrů bude jednou z posledních motoristických akcí tohoto roku. Nabídne pestrý seznam přihlášených.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes