15
new stories - click to show

RallyZone.cz

Description:

Zpravodajství ze světa Rally, WRC, IRC a vše kolem toho.

URL:

http://rallyzone.autoroad.cz/

Catalog:

Sport → Motosport

Publishes:

3.5 items/week

Filip Kohn – V nových barvách a s novým týmem na Švédskou rally

19:19
Druhý únorový víkend se zapíše tučným písmem do kariéry Filipa Kohna. Právě na tuto dobu má v kalendáři prostor další podnik mistrovství světa, Švédská rally a devatenáctiletý mladík z Příbrami bude na jejím startu. Filip do své první světové soutěže vyrazí společně s Tomášem Střeskou ve voze Ford Fiesta Rally3 v barvách Duck racing teamu.

Jan Talaš „Loňskou Šumavu jsem si užíval na 300 %.“

3.February
Jistě si spousta fanoušků rally vybaví loňskou Rally Šumava a krásný sport v podání bratrů Talašů. Za chvíli se rozběhne sezona nová a nejenom já bych rád viděl Honzu i Jakuba znovu v nehořlavých kombinézách. Nejenom o tom je následující rozhovor.

Rentor RallyCup - lednové foto Kuby Machálka

1.February
A tímto je česká sezona 2023 oficiálně zahájena. A kde jinde než na kopřivnickém polygonu. Tam se tradičně odjelo první kolo Rentor Rallycupu a když je sníh, není na co čekat a je potřeba toho využít. Na startovním poli byla znát kolize termínu se "školením jezdců" a celkovým vyhlášením sezony ČMPR 2022. I tak se ale bylo na co koukat a souvislá sněhová pokrývka udělala závod atraktivní jak pro f…

Tomáš Pospíšilik: V brzké době přibude do rodiny nová "čtyřkolka"

31.January
V zimní přestávce jsou jezdci, co se pilně připravují na novou sezonu a jezdci, kteří mají zcela jiné povinnosti. Do té druhé „škatulky“ patří Tomáš Pospíšilík. Svou zatím poslední rally odjel v roce 2019 a byl z toho parádní výsledek na Barumce. Nyní jej ovšem čeká nové etapa v životě.

Martin Černý „Letos to budou sporadické starty a životní krok“

27.January
V druhé polovině loňské sezony se stal Martin Černý středem pozornosti díky jeho startům s BMW M3. Nadupaný německý krasavec ze Španělska dvakrát ovládl sprinty v kategorii historiků. Jaká byla cesta k „eM trojce“ a jaký životní krok čeká Martina v letošním roce, se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Rally Monte Carlo - foto Kuby Machálka

24.January
Obvykle naši fotografové startují svoji sezónu na kopřivnickém polygonu. Na fotky z polygonu si musíte ale počkat. Tentokrát si náš redakční fotograf odskočil na jednu z nejstarších soutěží světa a to na legendární 91. Rallye Automobile Monte-Carlo 2023. Strach z přejezdů se ukázal jako opodstatněný, ale i tak se mu úchvatná atmosféra vryla do srdce a nyní se můžete podívat na jeho galerii.

Otakar Zenkl „Užívám si každý kilometr rychlostní zkoušky.“

21.January
Stále větší popularitě se u nás dostává kategorii historiků v automobilových soutěžích. Svůj podíl na tom má pestré startovní pole a atraktivní průjezdy. To, že se dá i s Favoritem pěkně závodit, dokazuje například Otakar Zenkl mladší. Vypadá to, že jen u Favoritu nezůstane, ale vše má svůj čas.

Filip Kohn – Závody WRC se neúprosně blíží!

13.January
Příbramský Filip Kohn jistě patří mezi velké české talenty v automobilových soutěžích. Své jezdecké dovednosti předváděl v loňském roce na domácích rychlostních zkouškách, kde opanoval třídu RC3. Nyní čekají na devatenáctiletého mladíka erzety světové a startujeme již opravdu hodně brzy.

Ondřej Studénka neopouští Opel Adam Cup

11.January
V loňské sezoně jednatřicetiletý jezdec skončil v celkovém hodnocení na 4. místě v cupu a třídě RN7. Podařilo se mu zvítězit na posledním sprintu ve Vsetíně. Do nové sezony Ondřej Studénka vstupuje opět se spolujezdcem Vojtěchem Mudrákem a závodní technika zůstane také stejná.

Martin Lehký „V autě po Eriku Caisovi jsem si Prahu moc užil.“

11.January
Někdo vyhrává tituly, jiný si plní sny. Martin Lehký se rozhodl, že dosáhne na obě tyto mety. V průběhu sezony 2022 ovládl v rallysprintovém mistrovství třídu RC4 II a na konci roku si dal předčasně vánoční dárek.

Petr Suchánek „Od kebabu, přes elektroniku do české rally.“

6.January
Luhačovický Petr Suchánek měl na začátku loňské sezony velké plány. Někdy se ovšem sejdou okolnosti, kdy jde sport stranou. „Fukata“ se do závodní sedačky posadil znovu až na konci roku a s novým spolujezdcem. Jaké to je, když v autě sedí dva „šoféři“, ale pouze jeden drží volant, se dozvíte z rozhovoru.

Adam a Roman Čepelovi „Za to, že jezdíme rally, vděčíme Markovi Šimíkovi“

3.January
V rally se bratři Čepelovi pohybují od roku 2008. Za tu dobu se jim podařilo získat dva tituly v ČMPR a stejný počet absolutních vítězství mají i v rallysprintech. Pojďme si oba bratry představit v následujícím rozhovoru.

Lukáš Křenek: „Na dědinu dobré!!!“

29.December
Automobilové soutěže, to nejsou pouze posádky bojující o co nejlepší časy. K rally patří i předjezdci. Do této „škatulky“ patří i Lukáš Křenek a z vlastních zkušeností vím, že mnozí diváci se těší i na jeho průjezdy. Nejen, že vyznává jízdu „dveřmi napřed“, ale je to i pěkný „výlupek“. Ostatně posuďte sami.

Dominik Brož: „Rally je hlavně zábava“

29.December
V roce 2021 vyhrál Dominik Brož třídu 6 ve velkém mistráku. Logicky se očekávala obhajoba titulu, ale místo toho absolvoval šestadvacetiletý jezdec z Turnova pouhé tři starty. Na jednu stranu zklamání, na druhou nadšení, neboť jeho vozový park se rozrostl o Fiestu Rally3.

David Krofta: Dvě sezóny v RALEX – sportu ...

28.December
... aneb cesta začátečníka na sedadle spolujezdce vzhůru až k titulu mistra republiky v rallysprint sérii, a pád zase zpět na zem …
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes