Reflex.cz

Description:

Komentáře, zprávy, výrazné autorské fotografie

URL:

http://www.reflex.cz/

Catalog:

Z domova → Ostatní

Publishes:

14.8 items/day

Vladimír Pikora: Čarodějnice Lipovská už letí na Kavky aneb Progresivistická inkvizice se tolik snažila, aby ji upálili

20:27
Sledovat volbu radních do Rady ČT bylo drama srovnatelné se známou hrou Arthura Millera Čarodějky ze Salemu založené na skutečných událostech: Nevinné dívky byly pronásledovány za smyšlené hříchy. A ačkoliv všichni věděli, že to je celé nesmysl, museli v hanobení dívek pokračovat, aby neztratili tvář.

„Nanebevzetí“ sochy panny Marie. Mariánský sloup na Staroměstském náměstí je po 112 letech kompletní

18:13
Sen Petra Váni je po zhruba 22 letech skutečností. Sochař, který zasvětil svůj život návratu mariánského sloupu na Staroměstské náměstí, dnes dohlížel na kompletaci jeho hlavních částí. Od devíti hodin od rána do čtyř odpoledne kompletovali sloup přímo na náměstí. Složitá logistická operace, která vyžadovala přesné zásahy obrovského jeřábu i jemnou kamenickou práci, se sestávala z vyzvednutí dř...

Konec symbolu neonacistů. Co bude z rodného domu Adolfa Hitlera?

18:13
Ve svém rodném domě strávil minimálně času, přesto budova ve městě Braunau am Inn stále platí za symbol dnešních neonacistů. Rakouská vláda z toho důvodu naplánovala takzvanou neutralizaci historické stavby. Místní společnost Marte.Marte z ní udělá novou policejní stanici. Rekonstrukce začne v listopadu a ze státní pokladnice by měla vytáhnout asi 5 milionů eur.

Marek Stoniš: Jsou dva roky vězení za znásilnění šestnáctileté dívky dostatečným trestem?

17:06
Předesílám: U soudu jsem nebyl. Spis ani odůvodnění rozsudku jsem nečetl. Stejně tak mi nejsou známy detaily znaleckého posudku. Proto se nebudu rozepisovat, jestli dva roky vězení za znásilnění šestnáctileté dívky, kterého se dopustil z Německa uprchlý žadatel o azyl Abdallah Ibrahim Diallo loni u Litoměřic, jsou adekvátním trestem, nebo ne.

Irena Žantovská: Etický kodex slouží na ochranu zaměstnanců a je běžný ve všech zemích EU

16:32
Na text Marka Douši Rudá záře nad Kladnem: Etický kodex aneb Severokorejské praktiky mezi divadelníky, který ironicky popisuje zavádění nového kodexu pro zaměstnance tamního divadla, reaguje jednatelka společnosti Divadlo Kladno s.r.o Irena Žantovská.

Právník udeřil na Hřiba, ať odstraní zátarasy ze Smetanova nábřeží. Je připraven na soud

15:59
Ostuda v centru Prahy, kterou představují betonové zátarasy blokující už skoro dva týdny v jednom směru frekventované pražské Smetanovo nábřeží, vyvolala nejen protesty části veřejnosti, ale nově i ostrou právní reakci. Právník Miroslav Duda dnes vyzval magistrát, ať betonové ohraničení hospodských zahrádek, jež na významné vozovce v bezprostřední blízkosti projíždějících tramvají vznikly, uryc...

Za znásilnění u Litoměřic uložil soud Afričanovi dvouletý trest. Muž je psychicky nemocný

15:25
Okresní soud v Litoměřicích dnes poslal Afričana za znásilnění nezletilé dívky a krádež jejího mobilu na dva roky do vězení. Muž je psychicky nemocný, soud nařídil ústavní léčbu. Rozsudek není pravomocný, obhájce i státní zástupkyně si nechali lhůtu na rozmyšlenou.

Sleva na notebook a spousta filmové zábavy zdarma. Za využívání Reflex Premium vás odměníme

15:25
S velkým potěšením pozorujeme, jak se základna odběratelů Premium obsahu v poslední době rozrůstá. Jako poděkování za důvěru, kterou v nás vkládáte při čtení exkluzivních článků, teď pro vás předplatitele spouštíme program speciálních Premium odměn. O co jde? Nejen to zjistíte v článku!

Unikátní maskování: Továrna Boeing byla za války ukryta pod falešnou obytnou čtvrť

14:19
Území Spojených států s výjimkou Havaje sice nebylo za druhé světové války nikdy přímo napadeno, přesto americká armáda podnikala opatření na jeho ochranu, a to zejména ze vzduchu. Například strategicky významný objekt továrny Boeingu, kde se za války vyráběly bombardéry, tak nechala zakrýt falešnou městskou čtvrtí.

US Army v Československu 1945 aneb Díky, Ameriko!

11:33
Zákeřný nový koronavirus covid-19 sice bohužel zabránil oslavit letošní, 75. výročí konce druhé světové války v Evropě úměrně jeho významu, pražské nakladatelství Mladá fronta se však neviditelným prevítem (ani vlastními problémy) nenechalo zastrašit a připomnělo jubileum víc než důstojně.

Události Luďka Staňka: Američané protestují proti vládě, americká vláda protestuje proti Česku

11:33
Dnes se podíváme na rozdíl v demontracích v Česku a jinde ve světě... A také si řekneme, proč bychom rozhodně neměli otálet se zaváděním digitální daně.

Archeologické toulky po starověkých památkách Střední Ameriky: Legenda o Cortésově koni

8:47
Historie posledního mayského městského státu Tayasal je obdivuhodná a dobře ji dokresluje půvabný příběh o kulhajícím vraníkovi, kterého španělský dobyvatel Mexika Hernán Cortés ponechal v úschově u mayských indiánů na březích jezera Petén Itzá v Guatemale.

Marek Stoniš: OSN chce vymýtit půlku lidstva. Zatím jenom z jazyka

7:41
Organizace spojených národů má veliké starosti. Některá z jejích stovek komisí, zabývající se všenápravou všech nespravedlností světa, vyhlásila boj proti nevhodným slovům. Tedy především těm, v jejichž kořenu se kvůli prehistorické mužské dominanci objevuje slovo „muž“.

Opatření vlády na koncertech jsou nesmyslná, budeme se snažit přežít, říká šéf Full Moon magazínu Pařízek

6:36
Teď se budeme hlavně snažit přežít, říká Michal Pařízek, šéfredaktor magazínu Full Moon, který teď slaví 10 let fungování na české scéně. Pařízek stál u jeho zrodu, v rozhovoru popisuje nejisté začátky i nacházení cesty ke čtenářům, kteří žijí stále víc v digitálním světě. Pandemie koronaviru hudební scénu podle něj zasáhla ničivě a skutečné dopady se teprve ukážou. Některá opatření vlády jsou ...

Zápisky českého vězně: Drony mohou do věznic tajně dopravit vše. Dopisy, drogy i zbraně

3.June
Zapečený pilník v buchtách je fenomén patřící opravdu jen do říše pohádek. S nárůstem nových technologií přicházejí vězni s čím dál sofistikovanějšími nápady, jak nechat propašovat kontraband do areálu věznice. Jedním z nejnebezpečnějších způsobů, z úhlu pohledu různých rizik, patří užití dronů. Jsou věznice připravené na narušení bezpečnosti bezpilotních pašeráků, nebo je možné létat s drony v...
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes