Reflex.cz

Popis:

reflex

URL:

http://www.reflex.cz/

Katalog:

Z domova → Ostatní

Publikuje:

15,6 položek/den

Naučte se číst v lidech. Takhle to dělají v FBI

18:45
Máte pocit, že lidem občas nerozumíte? Pokud jim toužíte vidět do hlavy, zkuste použít několik technik, které s úspěchem využívají v americkém Federálním úřadu pro vyšetřování (FBI). Interakce v práci i v soukromém životě pak budete zvládat výrazně lépe.

Festival Trutnoff letos opět nebude. Je na čase si na férovku přiznat, že už nebude nikdy

18:10
Hudební festival Trutnoff, který patřil mezi nejstarší akce svého druhu v Česku, se ani v letošním roce na tradičním místě v Trutnově Na Bojišti konat nebude. Přitom stačilo poměrně málo – zakopat válečnou sekeru s představiteli města. Pak mohlo být vše jinak. Místo toho šéf akce Martin Věchet stále napíná zbytky svých věrných sliby, že má po celé zemi vyhlédnuto alespoň deset jiných míst, kde ...

Na hokejový šampionát příští rok to budeme mít blízko. Češi hrají v Bratislavě, Slováci se stěhují do Košic

17:03
Na mistrovství světa v ledním hokeji v příštím roce budou mít čeští fanoušci velkou výhodu. Za zápasy českého týmu nebudou muset cestovat daleko. Organizátoři oznámili, že že Češi odehrají ve skupině B v Bratislavě se Švédskem, Ruskem, Švýcarskem, Norskem, Lotyšskem, Rakouskem a Itálií. Domácí Slováci budou hrát v Košicích.

Dánská vláda přiznala, že je lehčí integrovat křesťana než muslima. Chce proto dál zpřísnit zákony

16:28
Dánsko bylo dlouhou dobu považováno za velmi tolerantní společnost, která dokáže poměrně důmyslným systémem dobře integrovat přistěhovalce. Jenže radikalizace některých muslimských uprchlíků i několik atentátů tento pohled změnily. Kodaňská vláda proto zavedla v roce 2015 přísnější imigrační zákony a chce ještě přitvrdit.

Opravdu za stejnou práci dostávají ženy méně peněz než muži? Proč ženy nevytlačily muže z trhu práce?

15:50
Jedním z relativně hojně diskutovaných témat posledních let je platová nerovnost mužů a žen. Muži údajně berou za stejnou (!) práci vyšší mzdu či plat. Opakovaně na to upozornila například Evropská komise (EK), eurokomisařka Věra Jourová anebo mnohý český politik či politička. Průměrný rozdíl v EU má dle některých informací činit 16 procent, v ČR prý dosahuje dokonce 22 procent.

Příručka moderního fotra: Bordel v bytě, šťastné dítě

14:39
Dneska si povíme pár slov o bordelu. Jak praví otřepaná fráze „bordel v bytě, šťastné dítě“, pokud má člověk doma nepořádek, dítě je spokojené a vyroste z něho právník, lékař nebo kosmonaut. Pokud budete doma často uklízet a mít byt jako ze škatulky, z vašeho potomka vyroste pobuda, co bude čichat lepidlo, vykrádat trafiky a v Albertu bude sbírat bodíky na kartičku, aby měl potom slevu na tlako...

Quadrum: Luxusní hotel z přepravních kontajnerů najdete v kavkazských horách

14:04
Na první pohled nejsou přepravní kontejnery zrovna estetické, když si je ale vezmou do parády kreativní architekti a designéři, dějí se s nimi divy. Vytvořit z kovových boxů jde dnes téměř colikoliv – třeba i luxusní hotel.

Masakr mezi jihočeskými komedianty aneb jedno tělo, ale dvě jména

13:30
Psal se 5. leden roku 1896, když na obecní úřad v Těchobuzi přiběhla „neznámá ženština. Z jejího zsinalého obličeje vyzírala hrůza a zděšení. Oznámila, že prý v nedalekém lese cikáni zavraždili jejího muže a oloupili jej o 28 zlatých. Starosta, pan Josef Kohoutek v průvodu občanů ihned chvátal na osudné místo, i nalezl tam v kaluži krve mrtvolu muže prostředních let, velké silné postavy,“ líčí ...

Táhni do pr*ele, vole! Šéfa ČSSD Hamáčka seřval soused ve vysílání ČT. Stane se mluvčím prezidenta?

12:55
Tato epocha je poznamenána politickou korektností. Je to mor, který zašívá lidem huby a brání tomu, aby ve veřejném prostoru zaznívala pravda. Aby byly věci nazývány pravými jmény. Naštěstí máme pana prezidenta, který vše uvádí na pravou míru. Ovšem i on nemůže z titulu své funkce říci úplně všechno. Naštěstí máme lid.

Zemětřesení na Chebsku: Knihy padaly z polic, postele cestovaly. Lidé popisovali neobvykle silné otřesy

11:47
Na Chebsku a v okolí lidé v noci na úterý zažili zemětřesení. V západních Čechách není malé zemětřesení nic neobvyklého, zemětřesný roj na Chebsku teď trvá zhruba dva týdny, v noci z pondělí na úterý však bylo pravděpodobně letošní nejsilnější. Nejsilnější otřesy přišly před půlnocí a přesáhly magnitudo čtyři, vyplývá z údajů automatických měřicích stanic.

Bohumil Pečinka: Babiše a jeho ANO opouštějí lidé, kterým zbylo svědomí

11:11
Andrej Babiš jako tenista Roger Federer, ČSSD jako Radek Štěpánek. Nerovný zápas, který má podle komentátora Reflexu Bohumila Pečinky i tak smysl.

Dnes je Den daňové svobody. Proč letos pracujeme na stát nejkratší dobu od roku 2000?

10:37
Kdybychom rozdělili rok na dvě části a v té první pracovali pouze na pokrytí výdajů veřejného sektoru, pak by tato nepříjemná část roku skončila v pondělí 21. května. Od úterý už bychom pracovali pouze na sebe. Na stát a jeho složky tedy letos musíme odpracovat 142 dní. Tak to alespoň vypočítal Liberální institut. Je to zároveň nejnižší počet dnů od roku 2000, kdy institut začal Den daňové svob...

Pokračování filmu Avatar se bude točit i v Maďarsku a Estonsku. Film měl rekordní tržby 2,8 miliardy dolarů

9:30
Avatar, jeden z nejpopulárnějších a nejnavštěvovanějších filmů posledních desetiletí, bude mít další čtyři pokračování. Druhý a třetí díl už režisér, producent a spoluautor scénáře James Cameron natáčí od loňského srpna. Maďarská média před několika dny oznámila, že část druhého pokračování vznikne také v Budapešti.

Jsme, jaké jsme: Fotografie stoletých žen, které promlouvají o vlastní kráse

8:22
Ženy často touží splňovat standardy krásy, i když je jim více než 100 let. Dokumentární fotografka Arianne Clément zachytila příběhy žen, které se na sklonku života vyrovnávají s touto společenskou obsesí.

Dakar jinak. Fotoreportáž Martina Straky z nejtěžší rally světa

7:10
Rally Dakar je známá hlavně fotografiemi, jež přinášejí dramatické sportovní záběry. Poušť, duny, hory, brody, skoky kdekoli. Ostravský fotoreportér Martin Straka se na latinskoamerickou řež podíval jinak. Dokumentárně a černobíle.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes