Reflex.cz

Popis:

reflex

URL:

http://www.reflex.cz/

Katalog:

Z domova → Ostatní

Publikuje:

14,7 položek/den

Projekt z říše snů: Čína plánuje nahradit pouliční osvětlení uměle vyrobeným Měsícem

14:09
Čína oznámila spuštění mimořádně neobvyklého projektu, který má snížit náklady na elektřinu a má nahradit pouliční osvětlení ve velkých městských aglomeracích. Na města mají svítit uměle vyrobené Měsíce, které budou na nebi společně s reálným Měsícem, který je jedinou známou přirozenou družicí Země. Akce má být v roce 2020 spuštěna ve dvanáctimilionovém Čcheng-tu, hlavním městě provincie S´-čch...

Český národní symfonický orchestr dobývá svět s hudbou z filmů Stevena Spielberga

11:18
Více než 15 tisíc diváků a tři vyprodané koncerty v londýnské Royal Albert Hall si na své konto připsal Český národní symfonický orchestr koncem září s hudbou Johna Williamse z legendárního filmu Stevena Spielberga Jurský park. Jednalo se o součást dlouhodobého projektu Symphonic Cinema, se kterým se budou moci příští rok několikrát seznámit i čeští diváci, kterým bude představena hudba ze slav...

Vědci umožnili třem lidem sdílet myšlenky a hrát hru. Propojili jim mozky

8:25
Odborníci z University of Washington a Carnegie Mellon University úspěšně propojili mozky tří lidí, čímž jim umožnili sdílet své myšlenky – a v tomto konkrétním případě hrát klon populárního Tetrisu.

Stuchlík neměl být lídr. Babiš si ho prosadil přes můj nesouhlas, říká šéf pražské organizace ANO

7:19
Byl hlavní příčinou neúspěchu Babišovy strany ANO v Praze její lídr Petr Stuchlík? „Byl jsem rád za to, že přišel. Ale nebyl jsem rád za to, že hned došlo k výměně lídra. Já jsem od začátku říkal, že by bylo dobré, kdyby tam ten člověk byl, ale Petr Stuchlík bohužel přišel moc pozdě. Už dříve proběhly vnitrostranické primárky a tu výměnu pak veřejnost nemusela vnímat tolik pozitivně,“ říká v ro...

Alternativní milníky: Křehkost a snová hudba Barbory Mochowé

7:19
Barbora Mochowá na sebe upozornila před dvěma lety na českou scénu velice neobvykle křehkým, a přesto až drze suverénním albem Waiting For The White Raven, na kterém spolupracovala s pražským producentem Matoušem Godíkem. Zpěvačku na desce doprovodil smyčcový Kvintesence Quartet, který svým zvukem výrazně podpořil melancholii i naléhavost zpěvaččina projevu.

I opilý řidič zasluhuje pohřeb!

6:09
Takovou vlnu špíny, zloby a nenávisti, jaká se na mě vylila po článku o pohřbu nešťastně zemřelého Jana Kočky, jsem léta nezažil. Národu zcela zásadně vadí, že někdo, kdo řídil v opilosti, má velký a slavnostní pohřeb - a je to opravdu odporné. Ti pohoršení lidé zapomínají, že se na pohřbu Jana kočky dívali do hrobu svého syna jeho otec a matka.

Český projekt chce miliardě lidí na planetě zlepšit zrak. A jde na to překvapivě jednoduše

17:43
Nekorigovaný špatný zrak je v současnosti nejrozšířenějším zdravotním problémem na světě. Valnou většinu potíží se zrakem lze přitom jednoduše eliminovat. Více než miliardu lidí totiž trápí problém, který by se dal vyřešit pomocí dioptrických brýlí. Ty ale bohužel nejsou dostupné zdaleka všude. Situaci se nyní snaží zlepšit český projekt DOT Glasses.

Počet státních zaměstnanců roste. Stát vydá příští rok na jejich platy 210 miliard

14:54
Výdaje na platy zaměstnanců státu by měly v příštím roce vzrůst proti letošnímu plánovanému objemu o 23,3 miliardy na 209,7 miliardy korun. Počet plánovaných míst se má zvýšit o 16.305 na 469.737 míst. Počítá s tím návrh státního rozpočtu na příští rok.

Očima libertariána: Plasty v oceánu

20.října
Jsem bytost. Bytost obklopená ostatními bytostmi. A stejně jako ony chci žít. Nejlépe, jak jen to bude možné. Nejlépe, jak jen to dokážu. Myslím si, že vzájemný respekt a tolerance jsou pro spokojený život nezbytné. Myslím si, že spolupráce a porozumění jsou dobrou cestou.

Devět z deseti vozů nemusí projít STK. Nová pravidla jsou příliš přísná

20.října
Nová metodika, kterou ministerstvo dopravy od října zavedlo pro stanice technické kontroly, vyvolala u mechaniků velké rozpaky a obavy. V aktuálních požadavcích je především novinka, že technik musí před měřením emisí zkontrolovat typ motoru, jestli odpovídá údaji v technickém průkazu. Tuto možnost ale podle expertů devadesát procent vozů prakticky neumožňuje.

Legendární Kůstek se pěkně vybarvil. Vychází klasika v novém vydání

20.října
Jeff Smith stvořil svého kreslounského hrdinu už na začátku 90. let. Postupem času se z něj stala legenda a její autor za svou práci získal neskutečných deset Eisnerových cen a jedenáct Harveyho cen. Košatý příběh, v němž se mísí svět heroické fantasy a Disneyho animáků, už česky vyšel, ale černobíle. Teď je čas na barvu.

Jak chutná veverka aneb Co se v současnosti vaří na televizní obrazovce

20.října
Pořady o vaření už nejsou takovou sázkou na jistotu. Samotný fakt, že se před kamerou bude vařit, není zárukou sledovanosti, což tvůrce motivuje ke kreativitě. Vymýšlí se leccos, od edukativních až po lifestylové pořady. Několik jich nabídla Mall TV.

Cesta k řecké samostatnosti: Spojenci v poslední velké bitvě plachetnic zničili osmansko-egyptské loďstvo

20.října
Dne 20. října roku 1827 se v dnešní řecké zátoce Pylos (tehdy zvané Navarino) v Jónském moři na západním pobřeží Peloponéského poloostrova odehrála významná námořní bitva mezi loďstvem Osmanské říše a jeho spojenců a spojeným loďstvem Ruského impéria, Anglie a Francie. Jednalo se o jednu z posledních velkých bitev vybojovaných loďmi poháněnými pouze plachtami a také to bylo jedno z nejdůležitěj...

Českou NASA povede expert na mosty Dolínek. Na Měsíc poletíme dřív, než postavíme lávku v Troji, slibuje

20.října
Poslanec a dosluhující náměstek pražské primátorky Adriany Krnáčové Petr Dolínek navrhuje vznik Národní kosmické agentury. Dolínek měl dosud v Praze na starost oblast dopravy, takže má k cestování do vesmíru odborně blízko. Navíc v Praze s dopravou slavil ohromné úspěchy, které až hraničily se zázraky, jak by potvrdila i primátorka.

Na co do kina tento týden: Všude převládá stará dobrá ruční práce

19.října
Aktuální várka filmů je „stará“ na nejrůznější způsoby. Buď se jednotlivé tituly odehrávají před mnoha lety, nebo jsou vyprávěné starosvětsky, zachycují dávno minulé hodnoty, nebo všechno dohromady. Nabídce vévodí roztomile nekorektní kriminálka Králové zlodějů, v níž se krádeže století dopustí parta důchodců.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes