Reflex.cz

Description:

Komentáře, zprávy, výrazné autorské fotografie

URL:

http://www.reflex.cz/

Catalog:

Z domova → Ostatní

Publishes:

20.2 items/day

Čokoládový král Petro Porošenko se pomalu loučí s prezidentským úřadem. Proč ho Ukrajinci už nechtějí?

23:31
Úřadující ukrajinský prezident Petro Porošenko má několik dní před druhým kolem prezidentských voleb velmi špatné vyhlídky Použijeme-li jeho přezdívku, Čokoládový král zřejmě v prezidentském paláci končí. V souboji s komikem Volodymyrem Zelenským ho totiž chce volit jen každý čtvrtý občan, který půjde v neděli volit.

První skutečné srdce ze 3D tiskárny. Vědci z Tel Avivu jej vyrobili z lidské tkáně

16:24
Vědci z univerzity v Tel Avivu se tento týden zapsali do historie transplantační medicíny. Vytvořili první srdce vytištěné na 3D tiskárně včetně cévního systému. Navíc je vyrobeno z opravdové lidské tkáně. Metoda by mohla v budoucnosti zabránit případnému nepřijetí darovaného srdce tělem pacienta. Podle vědců však bude trvat ještě roky, než se ji podaří převést do praxe.

O čem včely sní, když náhodou spí

15:13
Včely dozajista patří k vůbec nejpilnějším tvorům na Zemi. Ale i ony si potřebují pravidelně odpočinout. Proč včely vlastně potřebují spát?

Vejdumky, vejdunky, vejfuky aneb Co Češi dělají o Velikonocích. Víte, jaký je původ slova kraslice?

14:06
Jedním ze symbolů českých Velikonoc byly a stále jsou kraslice, tedy obarvená nebo malovaná vejce. Jaká je jejich historie a jak výraz kraslice vznikl? A jak s nimi souvisejí vejdumky a co to vlastně je?

Polskem se masivně šířily protiamerické fake news. Hraje se o posílení americké armády v zemi

12:19
Americký prezident Donald Trump zvažuje posílení přítomnosti americké armády v Polsku. Pro většinu polských politiků a také obyvatel se zřejmě jedná o velice šťastnou zprávu, neboť Polsko patří k největším spojencům Američanů v Evropě. Poláci vnímají přítomnost americké armády jako významný faktor své bezpečnosti především vůči Rusku. Ovšem ne všichni v Polsku jsou z přítomnosti americké armády...

První zanikne Děčín a Břeclav, Jihlava bude hlavním městem. Tak by vypadala biblická potopa Česka

10:29
České úřady začaly v posledních letech větší měrou uvolňovat svoje data pod svobodnou licencí. Nejsou samozřejmě prvními svého druhu. K těm nejosvícenějším v tomto směru už desetiletí patří Spojené státy americké, jejichž federální instituce nabízejí zcela zdarma terabajty informací. A to nejen pro své vlastní daňové poplatníky, ale pro kohokoliv na celém světě s vírou, že široká dostupnost věd...

Náboženská pouť do Medžugorje aneb Kde se zjevuje Panna Maria

8:45
Ještě v 70. letech o tomhle městečku nikdo pořádně nevěděl. Bylo to maloměsto na úpatí hor ležící v části Bosny a Hercegoviny osídlené většinou Chorvaty. V roce 1981 se však stalo něco, co sem přivedlo zástupy návštěvníků. Svědci tvrdí, že ji viděli a dodnes se jim pravidelně zjevuje a předává jim poselství.

Lži a Notre-Dame: Evropané kašlou na víru, nechodí do kostela, teď ale najednou objevili své křesťanství

7:03
Svět se změnil. Zásadně změnil. Alespoň v tom, jak lidé přepjatě reagují na některé události. Příkladem je vzlykání nad osudem římskokatolické katedrály Notre-Dame v Paříži. Jistě, požár slavného svatostánku je velkým neštěstím, ale způsob, jakým většina Evropanů u toho najednou opět objevila své křesťanské kořeny, působí jako nemístné předvádění se a mystifikace. Ve skutečnosti osud Notre-Dame...

Vladimír Pikora: Rudozelená politika bruselských sociálních inženýrů aneb Čistá auta dusí ekonomiku

18.April
Evropský průmysl prochází v posledních měsících těžkým obdobím. Průmysl eurozóny meziročně klesá, německý průmysl klesá o 2 % a tíží i průmysl český. A za většinu mohou automobilky, na nichž česká ekonomika stojí.

Prezident Soukup vyznamenal Jaromíra Soukupa za mimořádný přínos pro Jaromíra Soukupa

18.April
Bývalý boxer a vicemistr Evropy v moderování Jaromír Soukup oznámil v televizi Jaromíra Soukupa, že má ambice kandidovat na příštího prezidenta. Do prezidentských voleb je ještě daleko, nicméně pojďme se spolu podívat do budoucnosti, jak si prezident Jaromír Soukup povede.

Incest ve Hře o trůny: Jaký příbuzenský vztah mají mezi sebou Jon a Daenerys?

18.April
Nebýt masivního vzájemného vyvražďování, kterým je Hra o trůny proslulá, byly by sváteční společné večeře rodů Starků a Targaryenů hodně rozpačité. Vzhledem k promíchaným vztahům v dobách, které předcházely populárnímu seriálu, není totiž úplně jasné, kdo je čí bratranec a kdo je čí teta. Nejhůře jsou na tom Jon Snow a Daenerys Targeryan, jejichž větve jsou na rodinném stromě ty nejpropletenějš...

Karel Steigerwald: Voliči mají mozky, nejsou věčně jen slepí

18.April
Babiš, Jermanová, ČSSD, stále totéž. Jako bychom byli všichni bez mozku. Odpověď na všechna ta přehledná a závažná obvinění nejen těchto politiků, ale snad všech zní: intriky a útoky nepřátel, jako by to byla nějaká odpověď a nějaké vysvětlení či obhajoba. Je to jen hloupý výkřik zoufalce, kterého už nic jiného nenapadá a který předpokládá, že jsme všichni bez toho mozku.

Bohumil Pečinka: Vstoupí Benešová do Čapího hnízda?

18.April
Premiér Babiš už před týdnem ohlásil jména dvou nových ministrů (průmysl a obchod a doprava), dnes k nim přibilo další jméno – ministryní spravedlnosti se stane Marie Benešová. Smysl tohoto tahu je jediný: něco udělat s neutralizací kauzy Čapí hnízdo.

Ministr spravedlnosti Kněžínek oznámil demisi, skončí 30. dubna

18.April
Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (za ANO) dnes oznámil, že se rozhodl skončit ve funkci. Demisi podá k 30. dubnu, poté se vrátí zpět na úřad vlády. V tiskové zprávě dnes uvedl, že rozhodnutí dlouho zvažoval a původně ho směřoval na letní měsíce, ale nakonec jeho krok uspíšilo to, že "již nechtěl čelit mediálním spekulacím o svém konci ve funkci".

Příručka moderního fotra: Zápis do školy – první nápor na rodičovu psychiku

18.April
Je tu doba zápisů do základních škol a s ní přichází i první opravdová zkouška psychiky rodičů. Vysvětlím.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes