15
new stories - click to show

Reflex.cz

Description:

Komentáře, zprávy, výrazné autorské fotografie

URL:

http://www.reflex.cz/

Catalog:

Z domova → Ostatní

Publishes:

16 items/day

Zeleninová Sophiina volba. Máme kupovat předražené papriky, nebo si je vypěstovat z drahých semínek?

7:09
V Česku už konečně nějaký ten den panuje počasí, které odpovídá jaru. Ani nad ránem už nehrozí přízemní mrazíky a odpolední teploty atakují alespoň 20 stupňů. Zahrádkáři mají napilno. Do fóliáků či na záhony vysévají semínka zeleniny nebo sází předpěstovanou (či zakoupenou) sadbu. Teď je čeká mnoho týdnů titěrné práce a doufání, že vypěstovaná úroda alespoň na čas zacelí domácí jídelníček a oddál…

Vyvýšené srdcovky Bronislava Jaroše

6:36
Když se chce člověk rozejít po pěkné a zajímavé krajině, asi si většinou neřekne, že pojede, dejme tomu, do Maďarska. Nebo na jinou rovinu. Jistě, i takové scenerie mohou mít co do sebe, chtěl jsem třeba spatřit nekonečné kazašské stepi. Nakonec mě ale stejně daleko víc zlákaly a ohromily tamní hory a kopce. Podobné těm v pohoří Ťan-šan jsem snad jinde neviděl. Hory jsou vůbec vždycky své a origi…

Transfuze od esesáka, operace vedená Němci: Heydrich pomatený paranoiou odmítal na Bulovce ošetření

17:44
Ačkoliv Heydrich po atentátu nevypadal, že je těžce zraněný, opak byl pravdou. Závažnost jeho stavu se projevila velice brzy - trpěl velikými bolestmi, přesto v nemocnici na Bulovce odmítal operaci a transfuzi přijal pouze od esesáka. Paranoia, která se u něj v tom okamžiku rozvinula ho mohla stát život. Nakonec ho zabilo něco mnohem banálnějšího.

Přichází novinka, spusťte paniku! Čeho všeho jsme se v minulosti báli? Budete překvapeni

17:10
Svět se v současnosti potácí na hraně paniky z nástupu umělé inteligence. Jedni se bojí, že je roboti připraví o práci, druzí se obávají rovnou apokalypsy a ozývá se čím dál tím více hlasů, že bychom měli vývoj myslících strojů rovnou zakázat. Opatrnosti není nikdy nazbyt a obavy není záhodno zlehčovat. Zároveň bychom si ale měli uvědomit, že panik z příchodu nějakého nového fenoménu už lidstvo z…

Operace Anthropoid: Před útokem na Heydricha. Podívejte se na unikátní záběry z výcviku v Británii

14:50
Poslední žijící parašutista vysazený na území protektorátu, generál Jaroslav Klemeš kdysi v rozhovoru pro Reflex řekl: "Hrdinové byli odbojáři v Česku. My výsadkáři jsme měli výcvik a zbraně, oni ne. Měli jen svoji statečnost." Jak se za 2. světové války v Británii připravovali českoslovenští parašutisté na své úkoly v protektorátu? Prohlédněte si unikátní sérii fotografií, která v roce 2012 vyšl…

Canneský deník Šimona Šafránka 9: Internet i kino přežije. Favoritem na Zlatou palmu je Aki Kaurismäki

13:10
Filmový trh ztichnul, blíží se finále celého festivalu. Zlaté palmy se rozdávají dnes, v sobotu. Dvanáctičlenné porotě časopisu Screen se zatím nejvíc líbí tichá komedie Fallen Leaves od Akiho Kaurismäkiho s hodnocením 3.2 z 5. V Cannes také hledají symbiózu klasická a internetová fimová distribuce.

Jak na bezpečnější internet pro děti? Pomůže vzájemná komunikace i větší důvěra ze strany rodičů

10:56
Jak se chovat v online prostředí bezpečně? Děti o tom s rodiči hovoří, ale jen do určitého věku. Zatímco dvanáctiletí své rodiče dokonce sami vyhledávají, pokud si s něčím neví rady, žáci 9. třídy s nimi o této problematice již téměř nemluví. Toto a další témata diskutovali zástupci projektu Safer Kids Online s žáky 2. stupně pražské ZŠ Naše škola Praha.

V květnu 1918 Němci zahnali spojence až k Remeši a vyděsili Paříž. Proč to nerozhodlo světovou válku?

27.May
Ani operačně strategické nezdary pikardské a flanderské ofenzívy neodradily německé velení od snahy zasadit dohodovým mocnostem na západní frontě porážku formou útočných operací a přimět je tak k uzavření tolik potřebného příměří. Splnit cíl měla třetí ze série Ludendorffových ofenzív. Začala 27. května 1918.

Lenka Matoušková: Urbex je dobrodružství, ale také pomáhá zchátralým domům vrátit život

27.May
Urbex je fenomén poslední doby, který dává nahlédnout do míst, která jsou běžným smrtelníkům skryta. Lenka Matoušková ve své sérii pro Reflex taková místa hledá a rozebírá jejich dosavadní osud i možnou budoucnost.

Kazachstán: Metropole i přírodní krásy největšího vnitrozemského státu světa

27.May
Z největšího arabského emirátu jsem měl pokračovat na Šrí Lanku, jenže aerolinky lety tím směrem náhle zrušily. Vydal jsem se tedy nuceně k nástupu do jiného letadla. Po pár hodinách jsem přistál v Nur-Sultanu (dnes už Astaně), hlavním kazašském městě. Tak začalo putování zemí, ve které jsem původně nechtěl být, a snad jako by to ta země tušila, vypadalo to občas, že o mě rovněž nestojí.

Ze slivovice, kterou dostal jako dar od Zemana, se Katarský princ podělal a hrozí vojenskou odplatou

26.May
Česká republika se v současné době potýká se sérií mezinárodních skandálů. Na vině jsou závadné a nekvalitní dary, které diplomaté a státníci obdrželi z rukou minulého prezidenta Miloše Zemana. Ukázalo se totiž, že Vratislav Mynář, který měl pořizování darů pro prezidenta na starost, škudlil, kde se dalo.

Máte hezké město? Never more tomu, když si ho necháváte kazit městskou hromadnou dopravou

26.May
Zlínští se o své krásné město v kopcích starají a dokonce mu pořídili novou vizuální identitu. Ale přitom jim zřejmě nevadí, že ho hyzdí trolejbusy polepené reklamou, skrz kterou navíc skoro není vidět ven. Kanye West, nyní vlastně Ye, byl, je a bude blbec: řekl to o něm i Barack Obama a teď už to vědí taky v Adidas. A anticenta Skřipec potvrzuje, že dnešní doba ztrácí smysl pro humor.

Nerůst je šílený cíl Poslední generace. Výsledkem bude chudoba a totalita. Čeští politici dělají, že se nás to netýká

26.May
Tento týden byl zveřejněn 66bodový plán klimatických aktivistů z Poslední generace, kteří požadují, aby se Německo stalo klimaticky neutrálním v co nejbližší době. Proto blokují dopravu, poškozují kulturní památky a obecně se na sebe snaží za každou cenu upoutat pozornost médií.

Súdánské menu pro odolné jedlíky

26.May
Chutě arabského a afrického světa, vody Rudého moře i životodárného Nilu okořeněné suchým pískem a populárními gastronomickými trendy jsou cítit v každém soustu i loku, které v této zemi na hranici Sahelu dopadnou na váš jazyk. Připravte si ruce, zbavte se předsudků a zapomeňte na alkohol. Alespoň ten, co znáte z Evropy.

Slavná značka Cirque du Soleil v Praze zářila, ale možná kvalitu podřizuje kvantitě

26.May
Světoznámí kanadští představitelé nového cirkusu Cirque du Soleil mají nyní v repertoáru dvacet různých show. V pražské O2 aréně protočili akrobatické vystoupení Ovo sedmkrát za pět dnů a nedá se říct, že by to byla úchvatná podívaná od začátku do konce. Pomohlo by přestat tolik tlačit na výkon?
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes