Reflex.cz

Popis:

reflex

URL:

http://www.reflex.cz/

Katalog:

Z domova → Ostatní

Publikuje:

16,4 položek/den

V rozvodněných soutěskách v Itálii zahynulo nejméně deset lidí

10:10
Nejméně deset lidí v pondělí zahynulo podle nové bilance v rozvodněných soutěskách národního parku Pollino na jihu Itálie. Informace o počtu pohřešovaných se liší, agentura DPA nicméně v noci na dnešek informovala o přinejmenším třech nezvěstných.

Hrát před Rolling Stones? Splněný sen! Byli jsme ale ku*va nervozní, říkají The Kooks

9:35
Anglická indie-rocková kapela The Kooks prožívá povedený rok. Na začátku léta hráli rockeři z Brightonu dvakrát jako předskokani Rolling Stones, za pár týdnů navíc vydávají nové album. Nejen o něm, ale i o vzpomínkách na český Rock for people nebo o setkání se „Stouny“ se na festivalu Sziget v rozhovoru rozpovídali dva členové Kooks, kytarista Hugh Harris s bubeníkem Alexisem Nunezem.

Vzpomínky na Srpen 68: Začal střílet ostrými náboji kolem nás a smál se

8:24
Cizí vojska vpadla do dětských prázdninových dnů, do výletu v Paříži, výročí svatby, do kasáren či k táboráku. Vše se rázem změnilo. Na dlouhých jedenadvacet let. Čtenáři Reflexu se podělili o své vzpomínky na předvečer okupace a následující první kritické okamžiky.

Plešivec: Pravěké hradiště na stejnojmenném vrchu je místem obětí a legend

7:49
Směrem k Brdům náhle obzoru vévodí výrazná hora. Mohutný křemencový masiv, majestátně se vypínající nad romantickým údolím řeky Litavky, se jmenuje Plešivec. Hradiště na jeho vrcholu a hrůzostrašné báchorky, které se o něm vyprávějí, jsou plné tajemství...

Když v Praze hořely tanky. Podívejte se na barevné fotky sovětské okupace, které jinde neuvidíte

6:41
Pan Jiří Chrastil se narodil v roce 1941. Celý život pracoval jako strojní inženýr. V roce 1968 sehnal tehdy vzácný barevný film AGFA, který si šetřil na zvláštní příležitosti. Z 36 políček jich pár vyfotil na dovolené, pár na letenské pláni. Dvanáct jich zbylo. A právě oněch 12 prázdných okýnek zaplnil vpád vojsk Varšavské smlouvy 21. srpna na území Československa. Jeho vzpomínky na onen divok...

Hrůzostrašná Věž lebek na jihu Srbska je mementem vpádu Turků do Evropy

18:08
Unikátní připomínka bouřlivé historie Balkánského poloostrova zůstala zachována na východním předměstí třetího největšího města Srbska - Niše.

Než přišla invaze. Ponořte se do posledního předokupačního Rudého práva

17:33
V těchto dnech si připomínáme 50. výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy na naše území. O osudové 23. hodině jednadvacátého srpna a tom, co následovalo, se určitě bude hodně hovořit. Jaká ale byla atmosféra před tím, než do Československa přispěchala „bratrská pomoc“? Dá se to zjistit jen stěží, ale můžeme se o to alespoň pokusit tím, že nahlédneme do stranického listu den před okupací.

Video, ze kterého mrazí. Bezpečnostní kamery zachytily pád janovského mostu

17:33
Italské bezpečnostní a záchranné složky dnes zveřejnily nejnovější video, které zachycuje pád mostu v Janově. Video ukazuje první okamžiky tragédie, která si dosud vyžádala 43 obětí. Krátce předtím, než se obrovská železobetonová konstrukce zřítí, pod mostem projíždějí auta a procházejí lidé. Podívejte se na záznam z bezpečnostní kamery.

Erdoğanův kult osobnosti aneb Jak překonat Kemala Atatürka

16:57
Hledat ve standardní české kyberdiskusi pokladnici moudrosti moc moudré není. Ačkoli i tam se dají najít závažné podněty. K nim si dovolím počítat klávesnicový výron přispěvatele, který seriózně prohlásil, že Turecko nás nijak neohrožuje, ježto nemá v Evropě žádných zájmů. Tečka.

První československá Vogue je tady. Vyznává prý svobodu, ale nakupovat a konzumovat bychom měli

16:22
Čekalo se na ni léta, od pátku je konečně na pultech (aspoň místy) a v okurkové sezoně je jí plný internet. Není divu, že se o ní tolik diskutuje a že jsou názory tak vyhrocené. VOGUE CS je jeden velký experiment, od nekontaktní obálky v barvě normalizační šedi přes důraz na světonázor (který, s dovolením, bude většině čtenářek toužících po barevných obrázcích dost ukradený) po absenci očekávan...

Vzpomínky na Srpen 68: Událostí mi nedopřály schůzku s nejhezčí holkou ze školy

15:46
Cizí vojska vpadla do dětských prázdninových dnů, do výletu v Paříži, výročí svatby, do kasáren či k táboráku. Vše se rázem změnilo. Na dlouhých jedenadvacet let.

Další úspěch vědy! Léky už zabijí víc Američanů než ilegální drogy!

14:34
Na začátku pochopitelně bylo Dobro, naroubované na momentální nejvyspělejší technologie lidstva. A to Dobro se opakuje tak cyklicky, pravidelně a úspěšně, že se alespoň v oblasti farmaceutických technologií blížíme na hranici dokonalého jedu.

Dojetí, slzy a desítky let odloučení. Korejské rodiny se setkaly s příbuznými z KLDR

13:57
Devět desítek jihokorejských rodin dnes dorazilo přes společnou hranici do KLDR na setkání se svými příbuznými, od nichž je oddělila korejská válka v letech 1950-1953. V mnoha případech o svých příbuzných neměli žádné zprávy od počátku války před 68 lety. Jak napsala agentura Reuters, shledání s dávno ztracenými blízkými provázely slzy a objetí.

Rusové o roce 1968 přejímají propagandu z éry Brežněva

12:45
Skoro polovina Rusů o vpádu sovětských vojsk do Československa v srpnu 1968, který skoncoval s reformami pražského jara, nic neví. Více než třetina - 36 procent - považuje invazi za oprávněnou, Sovětský svaz si podle nich počínal správně. Vyplývá to z průzkumu ruského nezávislého sociologického střediska Levada, podniknutého podle agentury Unian v předvečer 50. výročí intervence.

Ať Babiš odevzdá nakradené peníze, národ na to čeká. Je to malý Čecháček, říká Vladimír Merta

12:10
Hudebník a filmař Vladimír Merta byl jedním z prvních umělců, který veřejně vystoupil proti Andreji Babišovi a Miloši Zemanovi. K současnému bojkotu, který inicioval písničkář Tomáš Klus, se ale nepřidal. Proč?
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes