15
new stories - click to show

regionalninovinky.cz

Description:

Aktuální zpravodajství

URL:

http://www.regionalninovinky.cz

Catalog:

Publishes:

7.6 items/day

Přístup k vysokoškolskému vzdělání mezi únorem 1948 a listopadem 1989

7:20
V české společnosti se již třicet čtyři populačních ročníků narodilo po listopadu 1989 a připočteme-li k nim ještě ročníky, které byli v roce 1989 dětmi, dospějeme k závěru, že většina současné populace nemá autentické zkušenosti z předlistopadové společnosti.

Sčítání je vždycky předstupeň k vojákování, varuje Vidlák

6:27
Přinášíme vám další díl pravidelného pondělního cyklu s názvem VIDLÁKŮV OTVÍRÁK. Známý český bloger Daniel Sterzik, který píše pod jménem Vidlák, přináší zamyšlení nad aktuálními problémy naší doby exkluzivně pro server Prvnizpravy.cz.

Prázdná státní kasa pod taktovkou Zbyňka Stanjury (ODS)

3.March
Rozpočtový schodek ČR. Příčina pro radost nebo obavu? Koncem února tohoto roku zaznamenal státní rozpočet výrazný nárůst schodku na 102,5 miliardy korun, což představuje výrazný skok z lednových 26 miliard korun.

Pražská burza klesla, u ostatních byla změna pouze kosmetická

3.March
Inflační data byla v USA podle očekávání, ale ISM index zklamal. To znamená smíšený obrázek pro centrální bankéře z Fedu. A Inflace v Evropě byla vyšší.

Kdo vládne? Volič, nebo peníze?

3.March
Demokracie má své limity. Vždyť demokraticky byl zvolen i Hitler. To přece nejde, jen tak nechat na voličích, aby si volili, koho chtějí. Je třeba nastavit mechanismy, aby volby dopadly vždy dobře.

Zamyšlení po poslání (1)

3.March
Putinův19 projev přednesený ve čtvrtek 29. února byl rekordně dlouhý: 2 hodiny a 6 minut. Projev ve Federálním shromáždění lze považovat za volební program i proto, že ruský prezident ví, co a jak má dělat, a chápe, na koho se lze spolehnout při plnění stanovených úkolů.

Půjde Kanada do války? Další nápad, jak eskalovat konflikt

3.March
Kanada zvažuje omezené vyslání vojáků na Ukrajinu. Prý by mělo jít o výcvik mimo bojové zóny. Diskuse o možném vyslání vojáků na Ukrajinu se mj. objevila i na mezinárodní scéně po jednáních lídrů zemí NATO a EU v Paříži.

Důchodová reforma vyolává kritiku. Ve společnosti to vře

3.March
V českém důchodovém systému se chystají velké změny, které přináší kontroverze a debaty mezi odborníky, politiky a veřejností.

Roček: O přítomné budoucnosti s profesorem Jeffrey D. Sachsem (2)

3.March
V druhé části dokumentačního článku o severoamerické válce na Ukrajině vedené skrze ukrajinské domorodce, profesor Jeffrey D. Sachs představuje souhrn stanovisek založených výhradně na faktech.

Juraj Draxler: Tajemství Putina

3.March
Zahraniční komentátoři citovali prezidentský projev o stavu země pouze „ohrožování jadernými zbraněmi“ (což bylo spíše pokřivení jeho varování před pokusy o útok na Rusko), píše na facebooku slovenský politolog Juraj Draxler.

Svobodní mají novou posilu. V eurovolbách zabojuje Hynek

2.March
Jiří Hynek - Svobodní představili další výrazné jméno, které se připojilo k jejich kandidátní listině pro nadcházející volby do Evropského parlamentu.

Rekordní zadlužení a už je zle. Okamura si nebral servítky

2.March
Předseda SPD Tomio Okamura se pořádně rozčílil na způsobem, jakým vláda nakládá s veřejnými financemi. Také padlo pár ostrých slov směrem k ministrovi vnitra Vítovi Rakušanovi a k "ekonomickým migrantům".

Český právní řád a unijní právo

2.March
Následující text je pohledem senátorky, která se setkává s právem Evropské unie a s novými legislativními návrhy v každodenním provozu. Bohužel. Implementace jsou totiž skoro nejdůležitější součástí agendy zákonodárců.

Hašek ve formě. Pospíšil v televizní debatě pohořel

2.March
„To, co se dneska v Bruselu děje, je příprava na Evropský svaz,“ prohlásil advokát Michal Hašek ze strany PRO v televizní debatě s europoslancem Jiřím Pospíšilem z TOP 09. Pospíšil se během duelu pořádně zapotil.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes