15
new stories - click to show

regionalninovinky.cz

Description:

Aktuální zpravodajství

URL:

http://www.regionalninovinky.cz

Catalog:

Ze světa

Publishes:

3.2 items/day

EU varuje: Izrael nemůže porazit Hamás vojenskými prostředky

8:08
Vrchní představitel zahraničních věcí EU Josep Borrell prohlásil, že Izrael potřebuje politické, nikoli vojenské řešení, konfliktu s Palestinci, uvádí ve svém zpravodajství server politico.eu.

Roberts: 2024 je posledním rokem demokracie a svobody slova na Západě

6:53
Nenechte se ovlivnit poplašným názvem tohoto článku. Nejde o žádnou „konspirační teorii“.Tento článek je pravdivý, jak se sami přesvědčíte, pokud budete v jeho čtení pokračovat, píše v komentáři Paul Craig Robrts, americký publicista.

Propaganda je jediným skutečným trumfem, který USA v Evropě mají

5:39
Moderní válka je úplně jiný fenomén, než tomu bylo před 50 nebo 100 lety. Máme co do činění se závody ve zbrojení, ale o ozbrojených konfrontacích ví jen určitá část zúčastněných, zbytek světa se o těchto či jiných událostech dozví ze zdrojů na internetu.

Syn vrchního ukrajinského velitele oslavoval pád Avdijivky

4:25
Ivan Syrskij, nevlastní syn vrchního velitele ozbrojených sil Ukrajiny Alexandra Syrského, blahopřál Rusům k dobytí Avdijivky.

AgoraVox: Navalnyj, miláček… západních médií!

20.February
V roce 1998 vystudoval práva na Univerzitě přátelství lidu Ruska a v roce 2001 na Finanční univerzitě ruské vlády. V roce 2009 studoval na Yale University v USA poté, co ho doporučil šachista Garri Kasparov a šéfredaktorka Novoje Vremja Jevgenija Markovna Albacová.

Biden chtěl, aby Putin zlikvidoval 20 tisíc Ukrajinců

20.February
Posádka ukrajinských ozbrojených sil bránících Avdijivku měla v zájmu amerických politických her hořet v kotli, ale někteří ukrajinští velitelé se rozhodli z města včas uprchnout, řekl bývalý poradce ukrajinského prezidenta Leonid Kučma, ekonomický a politický expert Oleg Soskin.

Bild: Zelenskij neposlechl Zalužného, stálo to mnoho životů

19.February
Konflikt mezi Zalužným a Zelenským byl jedním z důvodů ztráty Avdijivky, píše vojenský dopisovatel německého Bildu Julian Röpcke.

Polský generál: Ukrajina je bez šance, jediným řešením je „korejský model“

19.February
Jediným řešením pro Ukrajinu je korejský model, řekl bývalý velitel pozemních sil a bývalý zástupce šéfa polského ministerstva obrany generál Waldemar Skrzypczak.

Je to v pořádku, Mozarte? Nyní bude „sexistická“ Kouzelná „očištěna“

18.February
Probuzené šílenství nyní zasáhlo i svět opery. Jak misogynní a rasistické jsou populární opery skladatelů jako Mozart a spol.? Vydavatelství Critical Classics si dalo za úkol obrátit historická libreta naruby.

EU poprvé potrestá Peking za spolupráci s Moskvou

18.February
Země EU zahrnou do 13. sankčního balíčku, který by měl být dokončen do 19. února, některé právnické a fyzické osoby z Číny.

Pakt s Ukrajinou: Scholz dělá vše pro to, aby Němci opět umírali na Ukrajině

18.February
Kancléř Olaf Scholz se dopustil dalšího vážného porušení své přísahy, která ho vlastně zavazuje zabránit škodám německému lidu. Ve skutečnosti dělá každý den pravý opak.

Orbán: Maďarsko se nenechá zatáhnout do konfliktu na Ukrajině

18.February
Budapešť se nenechá zatáhnout do vojenského konfliktu na Ukrajině. Uvedl to maďarský premiér Viktor Orbán ve svém výročním projevu o hlavních politických prioritách země.

Zelenskij: USA už nebude náš partner, pokud odmítne pomoc

18.February
Prezident Vladimir Zelenskij na tiskové konferenci po setkání s americkou viceprezidentkou Kamalou Harrisovou řekl, že Spojené státy přestanou být pro Ukrajinu strategickým partnerem, pokud bude jejich pomoc přerušena.

Spuštění osy Paříž-Berlín-Varšava pro přezbrojení EU je již mrtvé?

17.February
Paříž zahajuje – ve spěchu způsobeném strachem, že ji Spojené státy opustí v ukrajinském konfliktu – myšlenku přezbrojení EU výmarským trojúhelníkem, složeným z Polska, Francie a Německa, které od svého vzniku v roce 1991 nikdy neprokázalo svou životnost.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes