Regionální noviny

Description:

Regionální zpravodajství na internetu, regiony, zprávy, informace, Jihočeský, Plzeňský, Středočeský, okresy, aktuality, novinky, domácí,...

URL:

http://www.regionalninoviny.cz

Catalog:

Z domova → Regiony

Publishes:

6.3 items/week

Výskyt nákazy uzavírá další mateřské školy

25.October
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Některé městem České Budějovice zřizované mateřské školy se musejí z důvodu výskytu nákazy covid-19 uzavřít. Konkrétně jde o MŠ Nerudova, E. Destinnové a Zeyerova. Ty zůstanou od pondělí 26. října 2020 uzavřeny a vedení školek už o tom informuje rodiče. Ostatní školky zatím zůstávají v provozu.

Nemocnice České Budějovice reaguje na enormní nárůst zájmu o stěry na covid-19

25.October
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Vzhledem k obrovskému nárůstu poptávky po stěrech na COVID-19 provede Nemocnice České Budějovice od pondělí 26. října 2020 stěr osobám bez potvrzené rezervace pouze v případě průběžné volné kapacity, a to jen u pacientů s příznaky onemocnění COVID-19 (horečka, dušnost…). Ti musí mít zároveň také žádanku od lékaře nebo od hygienické služby.

Nemocnice Prachatice uzavírá dočasně některá oddělení

22.October
PRACHATICE - Z důvodu přesměrování personálu i z důvodu otevření nové kapacity lůžek pro pacienty s onemocněním COVID-19 dočasně uzavírá od pátku 23. října Nemocnice Prachatice lůžkovou péči na dětském, novorozeneckém i gynekologickém oddělení. Současně dojde k uzavření porodnické části.

Mokrý rok i kvůli kovidu uzavřené školy a provozovny snižují spotřebu vody

22.October
ČESKÉ BUDĚJOVICE - V září klesla spotřeba pitné vody, kterou Jihočeský vodárenský svaz (JVS) dodává městům a obcím v regionu, oproti stejnému měsíci vloni o 44 372 tisíc m3. Za celých devět měsíců pak o 262 tisíc m3. Důvodem je nebývale mokrý rok, v němž se tolik nezalévaly trávníky či zahrady, a kovidová epidemie, omezující či uzavírající provoz mnoha zařízení. Škol, restaurací, hotelů, sportovišť, ale i úřadů, obchodů a továren.

Poplatek za odpad se v příštím roce nezmění

20.October
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Rada města České Budějovice včera schválila záměr vydat obecně závaznou vyhlášku o místním poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů.

Nemocnice České Budějovice navyšuje rezervní kapacitu pro nemocné s covid-19

20.October
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Od středy 21. října přistupuje Nemocnice České Budějovice k odložení veškerých hospitalizací, u kterých je to medicínsky bezpečné, a to do 13. listopadu. Cílem tohoto opatření je dále navýšit rezervní kapacitu pro nemocné s covid-19. Ambulantní péče se toto opatření nyní netýká.

Lékárna Nemocnice České Budějovice upravuje provoz a rozsah služeb

20.October
ČESKÉ BUDĚJOVICE - S cílem zajistit akutní a neodkladnou péči a urychlit odbavení pacientů přistupuje Lékárna Nemocnice České Budějovice od úterý 20. října k omezením, která se týkají dočasného pozastavení přijímání zákaznických karet a zrušení bezplatného parkování, které souvisí s nákupem v lékárně.

Vodojem Ločenice září novotou

20.October
LOČENICE - Nová fasáda, střecha, ale i vnitřní omítky, dlažby, obklady nebo odvětrávání. Vodojem Ločenice na Českobudějovicku září po stavebních opravách novotou. Provozovatel vodohospodářského majetku, společnost ČEVAK, spolu se stavební firmou využily příznivého podzimního počasí a práce kompletně dokončily v polovině října.

Politici na jihu Čech dnes podepsali koaliční smlouvu

16.October
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Na českobudějovickém výstavišti v pavilonu T1 dnes odpoledne podepsali politici koaliční smlouvu. Jihočeskému kraji tak budou od nadcházejícího jednání zastupitelstva, které se zřejmě uskuteční 29. října on-line, vládnout zástupci ODS, KDU-ČSL a TOP 09, ČSSD a hnutí Jihočeši 2012. Hejtmanem se stane Martin Kuba z ODS. V 55členném zastupitelstvu drží koalice většinu 29 mandátů.

O děti bude postaráno

14.October
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Pro děti rodičů, kteří se z povahy své profese podílejí na zabezpečení činností plynoucí z krizové situace, vyčlenilo město České Budějovice dvě mateřské a dvě základní školy. Ty budou zajišťovat péči dětem a žákům, jejichž zákonní zástupci jsou zaměstnanci bezpečnostních sborů, obecní policie, poskytovatelů zdravotních služeb, orgánů veřejného zdraví, pracující v sociálních službách, jsou příslušníky ozbrojených sil a dalším, kteří se za současné situace nemohou o své děti...

Zasedal krizový štáb Českých Budějovic, městská přejde do prázdninového režimu

13.October
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Jednání krizového štábu města České Budějovice mělo dnes pokračování. V návaznosti na nová vládní nařízení jej svolal českobudějovický primátor a předseda krizového štábu Jiří Svoboda, aby projednal aktuální situaci a nutnosti realizace nezbytných opatření. Ta se dotkla mimo jiné i městem zřizovaných základních škol, které budou od 14. října přecházet na distanční výuku.

Pravidelné středeční trhy i Havelský trh v Táboře jsou zrušeny

13.October
TÁBOR - Město Tábor oznamuje, že na základě nařízení vlády (s platností od 14. října od 0:00 hod. do 3. listopadu 2020 23.59 hod) ruší konání pravidelných středečních trhů na Žižkově náměstí. Trhy se ruší do odvolání. Ruší se také výroční Havelský trh plánovaný na sobotu 17. října od 8 do 12 hodin rovněž na Žižkově náměstí.

Jihočeské nemocnice jsou připravené na nárůst počtu pacientů s COVID-19

12.October
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Jihočeské nemocnice doposud fungovaly ve víceméně běžném režimu, přestože počet hospitalizovaných pacientů s COVID-19 je několikanásobně vyšší než v jarních měsících. Na základě dosavadních zkušeností s léčbou pacientů s COVID-19 a modelací možných scénářů budoucího vývoje přistupují k částečnému omezení, respektive odložení, hospitalizací, operací a výkonů naplánovaných do konce října 2020, u kterých to je medicínsky bezpečné.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes