15
new stories - click to show

Regionální noviny

Description:

Regionální zpravodajství na internetu, regiony, zprávy, informace, Jihočeský, Plzeňský, Středočeský, okresy, aktuality, novinky, domácí,...

URL:

http://www.regionalninoviny.cz

Catalog:

Z domova → Regiony

Publishes:

7 items/week

32. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov už zná svůj "jízdní řád"

22:10
ČESKÝ KRUMLOV - Osmnáct koncertů, 11 koncertních míst, desítky zahraničních interpretů a stovky českých hudebníků, zpěváků a tanečníků propojí v hlavním programu 32. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov konající se od 14. července do 5. srpna 2023. Do jižních Čech zavítá klavírista Alexandr Melnikov, tenorista Charles Castronovo, houslista Vadim Gluzman a další. Doprovodný program ve Festivalové zóně nabídne koncerty, výtvarné, pohybové i vzdělávací aktivity zdarma. Předprodej…

V Plzni vyšel Motor naprázdno, dobrý výkon nestačil, chyběly góly

20:25
PLZEŇ - Hokejisté Plzně zvítězili v nedělním utkání 26. kola Tipsport extraligy nad Českými Budějovicemi 4:1. Motor venku prohrál jedenáctý z posledních dvanácti duelů a v tabulce je předposlední. Má ale stejně bodů jako poslední Kladno.

Dopravní podnik naplnil počet řidičů, o stav pracovního trhu se ale musí zajímat dál

3.December
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Dopravní podnik města České Budějovice, a. s., se úspěšně popasoval s dopady celoevropského nedostatku profesionálních řidičů. Pro zlepšení situace dopravce zintenzivnil náborovou kampaň, vedení společnosti spolu s odbory také usilovně pracovalo na změnách v odměňování zaměstnanců, na které doléhají vyšší životní náklady.

Nemocnice České Budějovice vyhrála již potřetí za sebou v žebříčku českých nemocnic v anketě NEJLEPŠ

3.December
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Nemocnice České Budějovice se letos stala Nejlepší nemocnicí 2022 v žebříčku českých nemocnic, který sestavila organizace HealthCare Institute o.p.s. Obhájila tak vítězství z předchozích dvou ročníků.

Veterináři utratí ve Frahelži na Jindřichohradecku 17 tisíc kachen kvůli ptačí chřipce

3.December
FRAHELŽ - Veterináři utratí v pondělí 5. prosince ve Frahelži na Jindřichohradecku, kde se ve velkochovu kachen firmy Mavela Dynín objevila ptačí chřipka, asi 17 000 ptáků. Nákaze předcházel masivní úhyn ptáků, původně bylo na farmě 22 000 zvířat. V desetikilometrovém pásmu dozoru je jeden další velkochov, také patří firmě Mavela Dynín, je v něm 110 000 nosnic. V pátek to řekl ředitel jihočeské veterinární správy František Kouba.

Motor zabral a deklasoval Kladno na jeho vlastním ledě

3.December
KLADNO - Hokejisté českobudějovického Motoru včera ve 25. kole Tipsport extraligy vyhráli v utkání dvou posledních celků tabulky v Kladně přesvědčivě 6:1 a přerušili tak dlouhou desetizápasovou sérii venkovních zápasů bez bodového zisku. V neděli uzavřou Jihočeši první polovinu základní části nejvyšší soutěže zápasem v Plzni (16:30).

Motor po mizerném výkonu prohrál doma s Karlovými Vary

29.November
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Po nedělním bodovém osvěžení, kdy hokejisté českobudějovického Motoru porazili Liberec 4:1, přišla dnes na domácím ledě proti Karlovým Varům facka a kruté procitnutí. Hosté vyhráli přesvědčivě 3:0. Nyní čeká Jihočechy, kteří jsou v extraligové tabulce předposlední, šňůra tří venkovních zápasů a měli by pořádně zabrat.

Ozvěny Anifilmu se vrací do Třeboně

12.September
TŘEBOŇ - Anifilm se sice už nadobro zabydlel v Liberci, ale do rodné Třeboně si cestu vždycky najde. Svědčí o tom již druhý ročník Ozvěn Anifilmu, který se od 16. do 18. září uskuteční v multifunkčním kulturním objektu Třeboň 105. Během třetího zářijového víkendu zdejší Biograf 105 nabídne příznivcům animovaného filmu výběr toho nejlepšího z letošního ročníku festivalu.

Střelec způsobil na vlaku statisícovou škodu

14.August
VOLARY - Volarští policisté pátrají po pachateli, který včera večer střílel se vzduchovou zbraní na vlakovou soupravu. Volarští policisté provádí úkony trestního řízení ve věci přečinu výtržnictví a poškození cizí věci.

Jihočeský jazzový festival ČEZ 2022 začíná

1.August
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Šestnáct koncertů a dva držitele cen Grammy nabídne Jihočeský jazzový festival ČEZ 2022, který se na začátku srpna uskuteční na několika místech v Českých Budějovicích a s doprovodným programem také v Lipně a Hluboké nad Vltavou. Hlavní hvězdou bude americký saxofonista Bobby Watson, jenž patří mezi jazzové legendy.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes