15
new stories - click to show

Regionální noviny

Description:

Regionální zpravodajství na internetu, regiony, zprávy, informace, Jihočeský, Plzeňský, Středočeský, okresy, aktuality, novinky, domácí,...

URL:

http://www.regionalninoviny.cz

Catalog:

Z domova → Regiony

Publishes:

2.9 items/day

Učitelé na krajských školách dostanou respirátory

20:46
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Krajský krizový štáb vybaví pedagogy na krajem zřizovaných školách ochrannými pomůckami. Učitelé dostanou respirátory FFP2.

Muzeum keramiky v Bechyni otevře příští rok v září

20:46
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Na 3500 exponátů z celého světa se mohou těšit návštěvníci nového Mezinárodního muzea keramiky v Bechyni. Celoroční provoz tu zahájí v září příštího roku. Řekl to náměstek hejtmana pro kulturu Pavel Hroch, když v pátek 4. prosince spolu s dalšími zástupci kraje přebíral dokončenou stavbu.

Vodárenská věž má opravené klempířské prvky, střechu, sgrafita a omítku spodku

18:53
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Do 21. prosince 2020 je termín, kdy mají skončit stavební úpravy Vodárenské věže v Táboře. Renesanční budova, která pochází ze 16. století, kdysi měla zásadní význam pro distribuci vody ve městě. Dnes už nefunguje jako vodárna, město jako vlastník ji využívá jako galerii.

Proti Spartě neměl Motor šanci, doma ještě nevyhrál

18:53
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Hokejisté Madeta Motoru České Budějovice prohráli včera v předehrávce 24. kola Tipsport extraligy se Spartou Praha 1:5. Další zápas odehrají v neděli v Litvínově (15.30). Na domácím ledě Jihočeši v extralize ještě nevyhráli.

Zabezpečte si vodoměr před mrazem

18:53
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Rychle nastupující mrazivé počasí může způsobit kromě jiného i nepříjemnost v podobě zamrzlého vodoměru. Postarat se o vodoměr, a to nejen při mrazech, musí majitel nemovitosti. Pokud zamrzne, v lepším případě praskne jen jeho vrchní sklíčko. Řešili jsme ale i situace, kdy voda vytopila prostory, kde byl přístroj umístěn, popsala mluvčí společnosti ČEVAK Jitka Kramářová.

Elektřina z teplárny vystačí pro polovinu Českých Budějovic

18:53
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Městská společnost Teplárna České Budějovice očekává, že letos do distribuční sítě dodá celkem 75 000 MWh silové elektřiny. Tuto produkci v posledních měsících navyšuje i letos modernizovaná turbína TG 6 a její optimální řazení s dalšími turbínami TG4 a TG5. Okamžitý výkon se tím zvýšil až o 5,7 MWe při stejné spotřebě páry.

Krajská pokladna bude o 1,5 miliardy chudší

3.December
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Investice ve výši 3,5 miliardy korun plánuje v příštím roce uskutečnit vedení Jihočeského kraje. A to i přesto, že očekává propad daňových příjmů o 1,5 miliardy korun. Díky financování z fondu rozvoje navíc nebude nutné brát si úvěr. Potvrdili to na středeční tiskové konferenci hejtman Martin Kuba a jeho náměstek pro oblast financí a investic Tomáš Hajdušek.

Otevření - neotevření vyvolává na Lipensku naději, ale i chaos a obavy

3.December
LIPNO NAD VLTAVOU - Po téměř 60 dnech se dnes otevírá většina hotelů na Lipensku. Hoteliéři využili nucenou pauzu k nutným opravám a úklidu. Na větší investice ale většině majitelů hotelů a penzionů nezbyly po dvojnásobné přestávce peníze a sčítají ztráty. Ty v jedné z turisticky nejnavštěvovanějších oblastí u nás dosahují vyšší desítky milionů korun. Všichni jsou však nepříjemně překvapeni z neočekávaného usnesení vlády, které uzavřelo sjezdové areály do 12. prosince.

Tábor otevřel stánky na náměstí TGM

3.December
TÁBOR - Rozvolňovací opatření v boji proti koronaviru se v Táboře dotýkají i venkovních trhů. Už v úterý 1. prosince 2020 byly otevřeny prodejní adventní stánky na nám. TGM. s vánoční výzdobou před zemědělskou školou, a to v době od 11 do 18 hodin. Otevřeny budou denně až do středy 23. 12. 2020. Stánků je na náměstí šest, zaměří se na vánoční dekorace, jmelí, vánoční stromky, svíčky, výrobky z medu, teplé nápoje, keramiku atd. Jeden stánek, který bude prodávat originální táborské těstoviny, z...

Adventní trh se v Českém Krumlově otevře v pátek

3.December
ČESKÝ KRUMLOV - Jeden z mála adventních trhů, které se letos u nás konají, se otevře v pátek 4. prosince v Českém Krumlově. Návštěvníci zde najdou tradiční vánoční dekorace i gastronomii od místních restauratérů.

Otevření Jihočeským krajem zřizovaných organizací v oblasti kultury pro veřejnost

3.December
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Vzhledem k rozvolňování opatření v rámci koronavirové pandemie, která jsou v České republice ohlášena na čtvrtek 3. prosince, budou uvedena do provozu pro veřejnost i krajem zřizované organizace v oblasti kultury.

Skiareál Lipno čeká na podmínky k otevření

3.December
LIPNO NAD VLTAVOU - Přesto, že veřejnost je všeobecně nabádána k pohybovým aktivitám a odborníci potvrzují pozitivní vliv pohybu a sportu na fyzické i psychické zdraví, skiareály stále nemají jasno, kdy a za jakých podmínek budou moci otevřít.

Motor prohrál v Pardubicích v prodloužení

2.December
PARDUBICE - Hokejisté Madeta Motoru České Budějovice ve 23. kole Tipsport extraligy neuspěli a v Pardubicích prohráli 2:3 v prodloužení. Zůstávají tak na posledním místě tabulky a ve čtvrtek je čeká domácí duel se Spartou Praha (17.30).

Na jihu Čech přibylo 248 nových případů COVID-19

2.December
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Za uplynulých 24 hodin zaznamenali hygienici na jihu Čech 248 nově potvrzených případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Celkem 480 nemocných se uzdravilo, šest osob bohužel zemřelo. Kumulativní počet diagnostikovaných s COVID-19 tak k úterní osmnácté hodině v regionu vzrostl na 31 619. Počet vyléčených se zvýšil na 27 859 a aktuálně pozitivních snížil o 238 na 3306 osob. Od března v kraji v souvislosti s koronavirem hygienici verifikovali celkem 454 úmrtí.

V Temelíně zkouška sirén potrvá necelých 15 minut. Slyšet bude i v okolí

1.December
ČESKÉ BUDĚJOVICE - K zítřejší celostátní zkoušce sirén se připojí i Jaderná elektrárna Temelín. V jihočeské elektrárně bude ale zkouška přibližně o deset minut delší, potrvá necelou čtvrthodinu. Nepřerušovaný tón v délce 140 vteřin se v temelínském areálu rozezní hned čtyřikrát. Sirény mohou slyšet i lidé v okolí elektrárny.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes