15
new stories - click to show

iRegiony Impuls

Description:

Regionální zprávy iRegiony Impuls (regiony.impuls.cz)

URL:

http://regiony.impuls.cz

Catalog:

Z domova → Regiony

Publishes:

36.1 items/day

VIDEO: Řidič autobusu ignoroval semafor a ohrozil vyjíždějící hasiče

11:24
Nerespektování signalizace na semaforu řidičem autobusu málem způsobilo v Brandýse nad Labem nehodu s vozem hasičů. Autobus jim vjel do cesty ve chvíli, když vyjížděli ze stanice. Hasiči u zveřejněného videa prosí, aby řidiči nebrali semafory na lehkou váhu.

Podnikatel, který „zmizel“ v tržnici Sapa, patrně fingoval svůj únos

11:24
V případu podnikatele, který byl devět dní pohřešovaný poté, co záhadně zmizel v pražské tržnici Sapa, nešlo o únos ani jiný trestný čin, uvedla policie. Podle informací serveru CNN Prima News byl však muž nalezen, když se svázanýma rukama žádal o pomoc kolemjedoucího řidiče. Je tedy možné, že podnikatel z Blanenska svůj únos fingoval.

D1 v noci zablokovala nehoda, znovu bude neprůjezdná kvůli opravám

10:51
Druhou noc po sobě nebude z pátku na sobotu možné projet částí D1 na hranicích jižní Moravy a Vysočiny ve směru na Prahu. Ve čtvrtek v noci dálnici v obou směrech zablokovala srážka kamionu s osobním autem, znovu proto bude úsek uzavřen kvůli opravě středových svodidel.

Předjížděný vůz se nedržel vpravo, po střetu auta bourala o stejný strom

10:18
Na Českolipsku se ve čtvrtek večer střetla dvě auta při předjíždění. Jeden z vozů se nedržel při pravém kraji vozovky a bočně se střetl s předjíždějícím. Obě auta pak sjela ze silnice. Při nehodě utrpěli zranění dva lidé.

VIDEO: Tank Sherman zaparkoval v Plzni k virtuální oslavě konce války

10:18
Zatímco se Plzeňané ve čtvrtek večer pomalu chystali ke spánku, nadšenci z klubu vojenské historie měli napilno. Do centra města totiž naváželi svoji techniku na oslavy konce druhé světové války. Jako první přijel a zaparkoval přímo před vchodem do Měšťanské besedy, odkud vysílá online studio slavností, třicetitunový tank Sherman.

Připomínku vlasovců v Řeporyjích někdo posprejoval, vandala natočily kamery

9:45
Pražští policisté vyšetřují poničení pamětní desky za padlé vojáky, kteří byli součástí Ruské osvobozenecké armády. Starosta Řeporyjí Pavel Novotný oznámil, že má pachatele na několika videích.

Hráz karlovarského koupaliště Rolava prosakuje, je nutné ji rychle opravit

9:45
Více než 700 tisíc korun bude stát první fáze opravy hráze karlovarského přírodního koupaliště Rolava. Město, které je majitelem areálu, chce s pracemi začít ještě před letní sezonou. Kvůli netěsnostem hráze musí správce dopouštět vodu častěji, než by se líbilo vodoprávnímu úřadu.

Za projekt nové nemocnice chce firma desítky milionů, Zlínský kraj to odmítá

9:45
Ukončení plánů na stavbu nemocnice ve Zlíně-Malenovicích může mít pro Zlínský kraj výrazné finanční dopady. Sdružení firem, které loni vyhrálo zakázku na projekt, vyčíslilo škodu na 68 milionů korun. Vedení hejtmanství ale jejich nárok neuznává.

Soukromá škola Sion v Hradci Králové přistavuje dvě patra za 60 milionů

9:45
Soukromá základní škola Sion z Hradce Králové bude mít nové prostory za 60 milionů korun. Vzniknou dvě nová patra s multifunkčním sálem, ochozem se studovnou i laboratoří. Investici spolek hradí z úvěru, který chce splácet ze školného příštích 15 let.

Ochranáři jsou proti hotelu na Dolní Moravě. Úřady nechrání přírodu, tvrdí

9:12
Plán soukromého investora na vybudování nového hotelu v Dolní Moravě se komplikuje. Český svaz ochránců přírody Šumperk se odvolal proti rozhodnutí krajského úřadu, podle něhož zařízení s 324 lůžky nebude mít významný vliv na přírodu.

V Dolní oblasti Vítkovice postaví do roku 2024 velké wellness centrum

9:12
Moderní svět techniky, vyhaslé vysoké pece i další industriální památky v ostravské Dolní oblasti Vítkovice, která patří k nejvyhledávanějším mimopražským turistickým cílům, doplní další lákadlo. Na vyčištěné, ale dosud nevyužívané ploše o rozměrech přes 40 tisíc metrů čtverečních vznikne obří wellness centrum.

Táborské trhy v centru města odhalily slabinu, chybí parkovací místa

9:11
V centru Tábora je málo stání pro auta, ale druhý parkovací dům je zatím v nedohlednu. Problém s nedostatkem volných míst se naplno projevil v uplynulých dnech, kdy se v centru města konaly farmářské trhy. Strážníci jsou však v takovém případě k řidičům benevolentní.

Netrpěliví čtenáři zaplnili knihovny, jen co se jejich dveře opět otevřely

9:11
Výdejní okénka, bezkontaktní půjčování knih, ani další alternativní řešení, jak dostat i za lockdownu čtivo k veřejnosti, nemohla nahradit návštěvu knihovny. Proto ihned po rozvolnění opatření vyrazili lidé do poboček. Aby vyhověly netrpělivým čtenářům, otevřely knihovny, jak jen to bylo možné.

Žatec plánuje oživit bývalé papírny, chce v nich městský archiv a kuželnu

7:00
Žatec se chystá zrenovovat budovu bývalých papíren. V části, která navazuje na muzejní prostory, vybuduje městský archiv a kuželnu. Na investici za více než 62 milionů korun chce radnice získat dotaci v rámci programu regenerace brownfieldů, žádost o podporu schválili zastupitelé.

Památkami plnými nových taháků bude provázet méně brigádníků

7:00
Po dlouhé pauze se o víkendech konečně otevřou alespoň venkovní prostory některých jihomoravských památek. Přestože vstup do letošní turistické sezony doprovází kvůli pandemii opatrnost, rozhodně bude na co koukat.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes