15
new stories - click to show

iRegiony Impuls

Description:

Regionální zprávy iRegiony Impuls (regiony.impuls.cz)

URL:

http://regiony.impuls.cz

Catalog:

Z domova → Regiony

Publishes:

33.3 items/day

Po náročné rekonstrukci se opět otevřel symbol Litoměřic, věž Kalich

18:18
Rekonstrukce vyhlídkové věže Kalich v Litoměřicích, dominanty historického centra, je po téměř pěti letech u konce. Novinkou pro návštěvníky je interaktivní expozice, jejíž součástí je několik ojedinělých exponátů objevených během záchranných prací, například ciferník původních hodin či kopule věže.

V Holešovicích se usídlili padělatelé peněz, v kanceláři měli přes milion

17:45
V jedné z pražských kanceláří v Holešovicích si na jaře zřídili svou kancelář padělatelé bankovek. Ti jimi platili zejména za taxislužbu a dovoz jídla. Stejně tak se ale falešné peníze dostaly i do rukou revizorům. Třem mužům, kteří uchovávali v hotovosti přes 700 kusů dvoutisícových bankovek, nyní hrozí až deset let za mřížemi.

Žena při uklízení půdy našla granát z války, zlikvidoval ho pyrotechnik

17:12
Truhla na půdě rodinného domu u Nepomuku na jižním Plzeňsku ukrývala zřejmě po desetiletí ostrý granát a munici. Nebezpečný poklad zlikvidoval pyrotechnik.

V kuřimské kauze se objevily i známé tváře, Škrlová oklamala i celebrity

16:39
Herec, zpěvák, novinář. Kolem kauzy Kuřim se motaly i známé tváře, které se po odhalení svých rolí v případu dušovaly, že podobně jako jiní upadly do osidel intrik a lží. Jejich podíl v příběhu týraných chlapců připomíná další díl série MF DNES u příležitosti patnácti let od odhalení šokující kauzy.

Jihočeská města chystají festivaly a slavnosti, pořadatelé omezení nečekají

16:39
Pro řadu organizátorů kulturních akcí ve městech na jihu Čech by měla být letošní sezona bez větších komplikací. Obavy nemají ani kvůli pandemii koronaviru a očekávají hlavně návštěvníky z řad domácích turistů.

Zatáčky budou bezpečnější. Jezdce i diváky v Hořicích ochrání žoky, sítě a ploty

16:39
Motocyklové klání 300 zatáček Gustava Havla v Hořicích, které se jezdí od roku 1936, bude letos bezpečnější pro jezdce i diváky. Přibudou bezpečnostní žoky, nové bariéry, záchytné sítě i železné ploty. Podařilo se opravit i jeden z úseků přírodního okruhu, který ještě v zimě nesplňoval parametry pro závodění.

Opravený hospodářský dvůr opráší zašlý věhlas Rymic a pomůže muzejníkům

16:06
Muzeum Kroměřížska po velké rekonstrukci otevřelo jedinečný historický komplex hospodářských budov v Rymicích. Získává tím potřebné prostory pro depozitáře i turistické lákadlo. Hospodářský dvůr z 18. století doplňuje starobylou tvrz i další lidové stavby a pomáhá tak hanácké obci navrátit slávu a důstojnost.

Pardubičtí radní zakážou herní automaty, povolí jen provoz kasin s krupiérem

16:06
Další přitvrzení proti gamblerství chystá město Pardubice. Zavede už několikáté opatření během pár let, aby snížilo možnosti lidí utrácet v hazardu. Tentokrát se zaměří hlavně na provozovatele výherních automatů a podobných zařízení.

Soud poslal obchvat Havlíčkova Brodu k ledu. Řeší se, co bude dál

15:33
Stavební úřad začne posuzovat, které práce na jihovýchodním obchvatu Havlíčkova Brodu bude nutné zastavit a které budou moci pokračovat dál. Reagovat tak bude na dva měsíce starý rozsudek krajského soudu, kterým Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) přišlo o stavební povolení.

Hasiči v Chebu ukázali nové garáže, plánovali je už od devadesátých let

15:33
Nový objekt garáží pro výjezdovou techniku převzali v pátek profesionální hasiči v Chebu. Stavba vyrostla v areálu chebské stanice v ulici 17. listopadu na místě původních garáží, které už nevyhovovaly a bylo nutné je zbourat.

VIDEO: V krematoriu vypadl proud, z komínů se valil hustý černý dým

15:00
Černý kouř jako z parní lokomotivy stoupal dopoledne z libereckého krematoria. Na vině byl podle města krátký výpadek proudu. Budovu a obě pece následně zkontrolovali hasiči.

Rodáka Formana uctí v Čáslavi promítání jeho filmů i ochutnávka doutníků

14:26
Středočeská Čáslav nemohla nechat letošní devadesáté výročí narození legendy světové kinematografie bez náležitě složené poklony. Od pátku do neděle hostí 1. ročník Formanova filmového festivalu. Ten je kromě milovníků filmů určený příznivcům hudby, skvělé zábavy nebo doutníků, říká v rozhovoru pro MF DNES Lada Bartošová, mluvčí pořadatelského spolku Formanova Čáslav.

Brněnská muzejní noc zve do kasemat i vesmíru, Slavkov ukáže živé sochy

14:26
Oblíbená událost Brněnská muzejní noc, během níž se v sobotu od 18 hodin do půlnoci otevřou téměř tři desítky muzeí a galerií, se po covidu vrací v tradičním květnovém termínu. Kromě stálých expozic nabídne také netradiční program a zájemci nahlédnou i do běžně nepřístupných míst.

Hasiče v plné výstroji čekalo na soutěži i 315 schodů, některé skolily křeče

13:53
Díky náročné práci se udržují ve formě, ale aby obstáli v soutěži o nejtvrdšího hasiče nazvané TFA (Toughest Firefighter Alive), musejí být na samotném vrcholu svých fyzických sil. Včera se v Olomouci utkalo 83 profesionálních a dobrovolných hasičů z celé republiky. Mezi nimi byly i čtyři ženy.

V Budějovicích začala stavba sjezdu z D3, po hotovém se nemusí jezdit hned

13:20
V Českých Budějovicích už před deseti lety začal sloužit první úsek zanádražní komunikace, z níž se stala jedna z nejdůležitějších silnic ve městě. Několik jejích částí ale stále chybí a nyní začala stavba dvou etap, které tak budou hotové jako předposlední. Díky tomu vznikne sjezd z dálnice D3 od Pohůrky směrem ke kruhové křižovatce u Mladého.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes