iRegiony Impuls

Popis:

Regionální zprávy iRegiony Impuls (regiony.impuls.cz)

URL:

http://regiony.impuls.cz

Katalog:

Z domova → Regiony

Publikuje:

43,8 položek/den

Do politiky se vrací exministr Krčál, který rezignoval kvůli plagiátorství

18:27
Exministr práce a sociálních věcí Petr Krčál (ČSSD), který loni v létě podal demisi kvůli problému s opsanou bakalářskou prací, se dnes v sobotu po půl roce vrátil do politiky. Na krajské konferenci ve Větrném Jeníkově byl zvolen šéfem sociálních demokratů na Vysočině. Tuto funkci loni v červenci složil s konstatováním: „Uzavřel jsem politickou kariéru.“

Dopravní podnik ve svěráku. Nejsme z nejhoršího venku, říká jeho šéf

15:36
Šéf Dopravního podniku Liberce a Jablonce nad Nisou Michal Zděnek líčí dramatická jednání o tom, kdo bude od února zajišťovat MHD v obou městech.

Pravoslavní očistili svou duši mrazivou koupelí u Svatošských skal

15:36
Ve sváteční náladě dorazilo během soboty několik desítek pravoslavných věřících do výletní restaurace Jan Svatoš ve Svatošských skalách u Karlových Varů, aby podstoupili v tamním jezírku očistnou koupel. Ta je součástí svátku Zjevení Páně. Nevadil jim ani sedmistupňový mráz. Mezi věřícími byli jak ti, kteří v regionu žijí, tak lázeňští hosté.

Sucho pomohlo kůrovci zmnožit generace, v zimě hrozí stromům vyvrácení

15:36
Pustoprázdné holiny po velkoplošné těžbě odumřelých stromů zůstaly po loňském roce uprostřed jihomoravských lesů. Může za to suché počasí, ale také kůrovec.

Nová mláďata: v jihlavské zoo se narodili kusu liščí a nyala nížinná

15:36
Prvním mládětem narozeným v roce 2019 se chlubí jihlavská zoologická zahrada. Chovatelé nemuseli na první přírůstek příliš dlouho čekat. Hned první den nového roku se totiž ve stájích pavilonu Africká savana přišla na svět samička nyaly nížinné.

Kvůli sesuvu zdi u zámku se v Děčíně evakuovalo šest studentů

13:52
Kvůli sesuvu části opěrné zdi u děčínského zámku muselo být v pátek večer evakuováno šest lidí z vysokoškolské koleje Českého učení technického. Během sobotního dopoledne místo prohlédl statik a podle něj další zřícení nehrozí. V pondělí se sejde na magistrátu krizový štáb a situaci začne řešit.

Při střetu autobusu a sypače se v Orlických horách zranili tři lidé

13:19
V sobotu dopoledne se čelně střetl autobus se sypačem u obce Bartošovice v Orlických horách. K místu vzlétl vrtulník letecké záchranné služby, nicméně na základnu se vrátil bez pacienta. Při nehodě se lehce zranili řidiči a jedna cestující z autobusu. Místo nehody bylo přes dvě hodiny neprůjezdné.

Muž chtěl bivakovat v Jizerských horách. Pátrala po něm horská služba

13:19
V pozdních hodinách v pátek večer hledali horští záchranáři ztraceného turistu v Jizerských horách. K muži se vydali na skútru, ale kvůli nepřístupnému terénu museli pokračovat až k němu na skialpinistických lyžích. Turista byl vyčerpaný a začínal být podchlazený. Horská služba varuje, aby se lidé na výpravy nevydávali sami a rozhodně, aby v horách nebivakovali.

Kam s odpadky? Útlum skládkování do pěti let nutí úřady hledat řešení

13:19
Otázka, kam se směsným odpadem, zaměstnává radnice napříč Moravskoslezským krajem. Za pět let totiž nebude smět na skládky. V regionu jde v součtu o statisíce tun.

Výstava roku připomene biskupa, jenž po ničivé válce pomohl celé Moravě

12:12
Čtyři roky práce a tým čtyř desítek lidí stojí za největší výstavou, kterou na letošní rok připravilo olomoucké Muzeum umění. Věnovaná je biskupovi Karlu z Lichtensteinu-Castelcorna, jenž pozvedl celou Moravu na evropskou úroveň.

O stopy pro běžkaře u Nové Pece se rolbař stará ve svém volném čase

11:03
V okolí šumavské Nové Pece leží nejvíc sněhu za posledních 12 let. Rolbař Luděk Švejda tak má v posledních dnech plno práce. O běžkařské stopy se stará ve svém volnu, pracuje jako strážce národního parku.

Po přestavbě se hrad Roštejn vrátí ke své podobě před velkým požárem

10:29
Okolí hradu Roštejn nedaleko Telče připomíná staveniště. Od května 2017 běží v několika etapách rekonstrukce tohoto loveckého sídla. Zahrnuje nejenom obnovu hradních expozic, ale i opravy exteriéru včetně venkovních fasád a nádvoří. Po rekonstrukci se hrad vrátí ke své podobě z roku 1915.

Do štol pod Komorní hůrkou se lidé poprvé podívají snad už v srpnu

9:55
Do Goethovy štoly pod Komorní hůrkou se co nevidět vrátí výzkumníci. Letos mají v plánu prokopat zbylou část chodby až k vulkánu. Hotovo by mělo být v srpnu, kdy se také plánuje otevření části štol pro veřejnost.

Na silnicích v kraji ubylo mrtvých, počet opilých řidičů ale stoupl

9:55
Na silnicích Plzeňského kraje loni zemřelo při dopravních nehodách 44 lidí. Je to o devět méně než v roce 2017. Problémem ale stále zůstávají opilí řidiči. Alkohol policisté zjistili u každé desáté kolize.

Na Kroměřížsku hořel rodinný dům, majitel utrpěl popáleniny

9:55
Pět jednotek hasičů vyjíždělo na Kroměřížsku chvíli po deváté hodině v pátek večer k požáru rodinného domu. Majitele domu odvezli záchranáři s popáleninami do nemocnice, jeho žena byla psychicky rozrušená. Likvidaci požáru ztěžovaly nízké teploty. Hasiči byli na místě do čtyř do rána. Příčinu požáru a ani výši škody ještě vyšetřovatel nestanovil.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes