iRegiony Impuls

Description:

Regionální zprávy iRegiony Impuls (regiony.impuls.cz)

URL:

http://regiony.impuls.cz

Catalog:

Z domova → Regiony

Publishes:

37.2 items/day

Nevěstinec, kde měli bydlet bezdomovci, chce po Praze slevu. Nedostane ji

18:47
Nevěstinec Showpark v Pražské tržnice v Holešovicích, kde chtěl magistrát původně při koronaviru ubytovávat bezdomovce, čerpal státní dotace určené podnikům postiženým koronavirem. Majitel navíc chce slevu na nájmu od města. To se mu však kvůli soudním sporům nepovede.

Lidé mají strach i z dovolené v Česku, stěžují si majitelé kempů

18:13
Řada lidí se zalekla dovolené i v Česku a najít ubytování v kempech není takový problém, jak se očekávalo. Naopak v mnoha kempech v Libereckém kraji způsobil několikaměsíční výpadek velké komplikace.

Pár měl cenné archeologické nálezy před předáním doma, ukradl je zloděj

18:13
Neobvyklý případ krádeže vyšetřují nyní policisté z Olomouce. Zloděj zde ze sklepa jednoho z domů ukradl vzácné archeologické nálezy v podobě až několik tisíc let starých předmětů.

Ostravský lev Sohan se stane muzejním exponátem. Už jej preparují

17:40
Samce lva indického Sohana museli minulý týden ošetřovatelé ostravské zoo nechat utratit, lidé jej ale budou mít možnost vídat dál. Stane se novým přírůstkem Slezského zemského muzea v Opavě, kde jeho preparát rozšíří výjimečnou sbírku velkých šelem.

Chebský hrad přivítal návštěvníky, láká na pozoruhodnou sbírku zbraní

17:40
Chebský hrad přivítal po dlouhé koronavirové přestávce první návštěvníky. Kromě rozlehlého nádvoří a kaple svatého Martina, Erharda a Uršuly, která patří k nejpozoruhodnějším dílům rané gotiky ve střední Evropě, mohou lidé vystoupat na starobylou Černou věž. Z ní se otevírá dechberoucí pohled do údolí řeky Ohře i na část starého města.

Při nehodě u Brna se zranilo pět lidí, včetně dítěte. Jeden řidič pil

17:40
Dvě auta se odpoledne střetla na křižovatce v Sokolnicích u Brna. Jeden z vozů srazil tři chodce, pro jednoho z nich musel letět vrtulník. Celkem skončilo v nemocnici pět lidí.

Dvůr Králové je město supermarketů, v plánu je další obchodní centrum

17:06
Přestože v šestnáctitisícovém Dvoře Králové nad Labem je už pět supermarketů, v dohledné době patrně přibude další. V areálu bývalé dvorské textilky Tiba Zálabí vznikne centrum s obchody za 200 milionů. Zabere plochu 1,4 hektaru a zaměstná na sto lidí.

Za únos dcery do Rakouska dostala žena šest let. Odlet do Keni popřela

16:32
Za únos a zavlečení pětileté dcery z pražské Uhříněvsi do Rakouska uložil soud matce dívky šest let vězení. Ženina syna a jejího známého, kteří jí s únosem pomáhali, potrestal dvouletými podmínkami. Verdikt není pravomocný, žena se proti němu obratem odvolala.

Na Klatovsku zřejmě někdo otrávil lamy, jejich úhyn prověřuje policie

16:32
Policisté na Klatovsku prověřují podezřelý úhyn lam soukromého chovatele ve Vojeticích u Sušice. Dvě zvířata tam pravděpodobně někdo otrávil.

Mezi tisíci kubíky dřeva. Turisté poprvé projdou krov kostela v Jihlavě

16:32
Vzhůru k výšinám za tajemstvím mistrů tesařů a pokrývačů. Tam se mohou nově vydat turisté a příznivci historie v Jihlavě. Po náročné rekonstrukci bude od úterý 9. června zpřístupněn mohutný krov střechy kostela svatého Jakuba Většího, kam lidé dosud nesměli.

Zlín chce dokončit obnovu podchodu, koupil první zchátralý obchůdek

15:59
Zlínská radnice koupila první prodejní buňky v podchodu u náměstí Práce, aby mohla dokončit jeho nepodařenou opravu. Ta stála 50 milionů korun, ale i po jejím skončení hyzdí místo staré obchody v původním stavu na jedné straně.

Zimní stadion v Děčíně bude mít novou střechu, město ji zaplatí ze svého

15:59
Zimní stadion v Děčíně bude mít novou střechu. Práce už začaly, mají stát zhruba 26 milionů korun. Jelikož se městu nepodařilo získat na rekonstrukci dotaci, celou ji zaplatí ze svého rozpočtu.

Ostrava kvůli ochraně ovzduší zakázala velké skládky sypkých hmot

15:59
Firmy, které budou žádat o povolení skladovat na volném prostranství v Ostravě větší množství sypkých hmot, mají smůlu. Radní krajského města rozhodli o vyhlášení stavební uzávěry, která zakáže vznik nových velkých skládek. Důvodem je ochrana ovzduší.

Firma chce stavět areál u Soběslavi. Starosta to vítá, část lidí je proti

15:25
Nový průmyslový areál pro více než tisíc pracovníků chce postavit soukromý investor u Soběslavi na Táborsku. Zlákala ho blízkost dálnice D3. Vedení města se záměrem souhlasí navzdory tomu, že kolem propukla kampaň oponentů.

V Brně plánují opět omezit popíjení alkoholu v parcích, nově do 22. hodiny

15:25
Konzumace alkoholu na veřejnosti byla donedávna v Brně zcela zakázaná, nedávno tento zákaz pro některá místa uvolnili. Teď však chtějí vyhláškou uvolnění opět zpřísnit. Popíjení nebude možné po desáté hodině večer.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes