iRegiony Impuls

Popis:

Regionální zprávy iRegiony Impuls (regiony.impuls.cz)

URL:

http://regiony.impuls.cz

Katalog:

Z domova → Regiony

Publikuje:

42,9 položek/den

Pošta chce prodat klášter sv. Gabriela v Praze, nikdo ho však nechce

3:34
Unikátní a neprodejný, takový je osud kláštera sv. Gabriela. Areál zůstává podle mluvčího České pošty Matyáše Vitíka zůstává v aukci. Pošta se snažila prodat památku za 420 milionů korun, ale neúspěšně. Na ceně se přitom nic zásadního měnit nebude. Hodnotu totiž stanovily odborné posudky.

Mozek je líný. Musí se neustále trénovat, tvrdí trenérka paměti

19:42
Stres, netrpělivost a roztržitost – i kvůli tomu dnes lidé často zapomínají. Dagmar Maroszová z Třince je naopak učí, jak paměť trénovat. „Člověk teď za jeden den vstřebá z médií tolik informací, kolik lidé v 17. století za celý život,“ říká lektorka.

V Liberci dojezdily jako poslední na světě tramvaje T2

18:34
Konec slavné éry. Tak mluví celý svět, jehož zrak se na jeden den upřel k Liberci. V úterý 17. listopadu zde dojezdily tramvaje typu T2, které tu zajišťovaly provoz na linkách 5. a 11. jako poslední na Zeměkouli.

Na hřebeni Krkonoš poblíž Labské boudy hoří, na místě jsou první jednotky

18:34
V Krkonoších u česko-polské hranice nad Labskou boudou hoří louka. Vysoké plameny se kvůli silnému větru rychle šíří. Přístup hasičům komplikuje tma a těžko přístupný terén.

Kniha Ztraceni v sebeklamu přibližuje Ostravu šedesátých let

15:43
Ztraceni v sebeklamu. Tak se jmenuje knižní debut ostravského spisovatele Maxe Gronacha. Příběh vystřízlivění z konce 60. let vydává ostravské nakladatelství Protimluv.

Prosadit nové odrůdy na trhu je složité, říká ředitel Habánských sklepů

15:43
Více než dva a půl tisíce lahví je zasazených do zdí vinného sklepa. Zdálky vypadají jako trojrozměrná tapeta. S optickou iluzí si pohrál architekt, jenž navrhoval design nové vinotéky a prezentačních prostor pro velkobílovické vinařství Habánské sklepy.

Ženy opět oblékly na zimu Františka, dostal háčkovanou čepici i šálu

15:10
Ve Františkových Lázních už čtyři roky na zimu oblékají symbol města. Socha malého chlapce s rybou, který sedí obkročmo nahý na kouli, dostává vždy na hlavu čepičku a kolem krku šálu.

Na Palmovce tramvaj srazila chodce. Ve vážném stavu skončil v nemocnici

14:02
V sobotu odpoledne srazila tramvaj chodce v Zenklově ulici na Palmovce. Muže ve vážném stavu převezli záchranáři do nemocnice na Vinohradech. Mezi Palmovkou a Kobylisy nejezdily necelou hodinu tramvaje a dopravní podnik zavedl náhradní autobusovou dopravu.

O Stalinův kabriolet usilovalo muzeum deset let. Unikát vyměnilo za T603

14:02
Nablýskaný kabriolet je jednou z nepřehlédnutelných perel Technického muzea Tatra v Kopřivnici. Popiska u něj prozrazuje, že jde o tatraplán, o jehož karosérii se postarala legendární firma Sodomka. Exkluzivní vůz dostal v roce 1949 ke svým narozeninám Josef Visarionovič Stalin.

Kulku jsem měl ještě nedávno v těle, vzpomíná veterán na válku s Němci

13:29
Střela mu prolétla kolem hlavy, málem uhořel v autě s nákladem benzinu a dlouhé roky po válce žil v těle s kulkou, která ho zasáhla jedné mrazivé noci. O napínavé chvíle není ve vyprávění válečného veterána Viktora Ráži nouze.

Dodávka na Rakovnicku dostala smyk a havarovala. Spolujezdec zemřel

11:45
Tragicky skončila nehoda dodávky v sobotu ráno na Rakovnicku. Řidič dostal smyk a sjel do hlubokého příkopu. Přes snahu záchranářů na místě zemřel mladý spolujezdec, druhého spolujezdce převezli záchranáři se zraněním do nemocnice v Praze.

Zátěžová zkouška mostu Legií u Národního divadla odkloní tramvaje

11:11
Od pondělí budou na mostu Legií probíhat zátěžové zkoušky, které jsou součástí probíhající diagnostiky. Most zůstane uzavřen pro veškerou dopravu po celý týden. Navíc budou u Národního muzea dělníci opravovat tramvajovou křižovatku.

Falešní vojáci na sítích vylákali z osamělých žen statisíce korun

11:11
Olomoučtí kriminalisté se tento týden začali intenzivně zabývat dvěma podobnými případy. Osamělé ženy se na sociálních sítích seznámili s muži, kteří se vydávali za zahraniční vojáky a postupně z žen vylákali statisíce korun. Podvodníkům v případě dopadení a usvědčení hrozí vězení od dvou do osmi let.

Na Rychnovsku auto srazilo chodce. S vážným zraněním skončil v nemocnici

10:38
Všechny složky integrovaného záchranného systému vyjížděly v sobotu brzo ráno ke střetu osobního auta a chodce na Rychnovsku. Mladého muže převezli záchranáři s vážným poraněním do nemocnice. Příčinu nehody vyšetřují policisté.

Dřív jsme měli radost z každé nové vysílačky i obleku, líčí oceněný hasič

10:38
Dvaaosmdesátiletý Ladislav Šenkýř prožil mezi hasiči v Jindřichově Hradci 38 let. Začínal u dobrovolníků, později se stal velitelem profesionální jednotky. Nyní převzal Křišťálovou růži, kterou dostávají osobnosti za dlouhodobý přínos městu.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes