15
new stories - click to show

iRegiony Impuls

Description:

Regionální zprávy iRegiony Impuls (regiony.impuls.cz)

URL:

http://regiony.impuls.cz

Catalog:

Z domova → Regiony

Publishes:

35.2 items/day

Tanec dvou. Drony nad přehradou ztvárnily příběh Čecha a Slovenky

21:48
Třicáté výročí rozdělení Československa si v sobotu v Brně lidé připomněli díky speciálnímu dronovému představení. Nad brněnskou přehradou tak lidé mohli pozorovat příběh Čecha a Slovenky nazvaný „Tanec dvou“. Přípravy na show trvaly měsíce, kromě technických náležitostí museli organizátoři splnit také bezpečnosti zásady.

Vězni na vycházce ukradli auto, při policejní honičce s ním havarovali

21:17
Pražští policisté zadrželi v sobotu po pronásledování dva muže v kradeném vozidle. Ukázalo se, že jde o vězně, kteří byli na povolené vycházce. Oběma mužům nyní hrozí další trest.

VIDEO: Policie kontrolovala přestupky na D2 z vrtulníku. A rozdávala pokuty

15:57
Policisté ze vzduchu i na zemi kontrolovali řidiče na dálnici D2 a zaměřili se na jejich nešvary. Při páteční dopravní akci odhalili několik hříšníků, kterým rozdali pokuty. Jako problémové uvádějí například pomalé předjíždění kamionů či nevěnování se řízení.

OBRAZEM: Hollywoodský den na Rock for People vyvrcholil dronovou show

15:24
Americké rockové hvězdy opanovaly druhý den 27. ročníku hradeckého festivalu Rock for People. Největší show nejen na obřím pódiu Fat Lady předvedla parta z Los Angeles Hollywood Undead, Kanaďané Billy Talent, výstřední rapperka Ashnikko a punker, rapper a hollywoodský herec Richard Colson Baker alias Machine Gun Kelly. Překvapením večera byla světelná exhibice tvořená drony.

Se spolkem pečuje o hrady na Malši a za památkami jezdí po celé Evropě

14:51
Radek Kocanda se svým týmem ze spolku Hrady na Malši po 14 letech dokončil opravu tvrze Tichá u rakouských hranic, která je součástí 200 kilometrů dlouhé Zemské cesty. „Lidé nás chválí, ale všechno musíte dělat s pokorou, takže ani my ve spolku nechceme z ohlasů na Tichou zpychnout, říká.

VIDEO: Žena začala rodit v autě. Do porodnice dojela za doprovodu policie

13:47
Rychlou akci zvládli pražští policisté. Na tísňovou linku zavolal muž, že veze těhotnou ženu do porodnice. Ta však začala rodit již v autě. Policisté proto muže dojeli, zapnuli maják a poskytli mu eskortu rušnými ulicemi centra Prahy až do porodnice v Podolí. Žena v pořádku odrodila.

Naše vinařství jsou světová. Kdo nevěří, ať se přijede podívat, zní z Valtic

12:12
Vinařství Chateau Valtice si zakládá na tom, že je rodinné. Bohatě se mu to vrací již desítky let různými oceněními třeba v prestižní soutěži Vinařství roku. V poslední době však muselo stejně jako jiní řešit ekonomickou krizi. „Situace je složitá, ale nezbývá nám než s ní bojovat,“ hlásí ředitel vinařství z Břeclavska David Šťastný.

Obří město i středověká vesnice. Sběratel lega má doma přes 300 tisíc kostiček

11:08
Roboty, draky, lodě, různá vozidla, figurky i filmové a pohádkové stavby vytvořené z lego kostiček si nyní mohou prohlédnout návštěvníci nové interaktivní výstavy, která je až do konce srpna k vidění v kulturním domě ve Žďáře nad Sázavou. Jejím autorem je Michal Plos z Českých Budějovic, vášnivý sběratel a milovník stavebnice Lego.

Na skleničku s dekou. Vinaři na Uherskohradišťsku umějí zpříjemnit víkend

10:04
Vinaři z Uherskohradišťska nabídli na letní sezonu novinku s názvem Otevřené sklepy. Dosud vítali návštěvníky jen v neděli, nyní otvírají každý pátek a sobotu. Až do října. Stačí si vzít deku, projít se třeba z centra Uherského Hradiště do části Sady a na kopci zazvonit ve vinařství Medek.

Lázně Jáchymov překonaly těžké časy. Nálada se vrací do doby před covidem

10:04
Pandemie covidu, válka na Ukrajině a s ní spojený výpadek klientely z Ruska, energetická krize, ekonomická krize. Podnikání v posledních letech dostalo řadu ran. Platí to i pro Léčebné lázně Jáchymov, které před nedávnem zahájily 117. sezonu. Díky uklidnění situace s covidem se však vrací zahraniční klientela.

Túra po hřebenech Krkonoš se může prodražit. Na polské straně hrozí pokuty

8:59
Pokud nemáte účet u polské banky, vstupenku do polského Krkonošského národního parku si online nekoupíte. Pokladny jsou přitom pouze ve vnitrozemí Polska. A turistům bez lístku hrozí pokuta.

Těžaři lákají žáby do staré pískovny, kde vznikla nová soustava jezer

8:27
Budou tu kuňky, čolci nebo možná i poměrně vzácná ropucha. Obojživelné nájemníky očekávají v pískovně Křenek nedaleko Brandýsa nad Labem – Staré Boleslavi. Těžaři pro ně přichystali prostředí, které jejich životním potřebám téměř ideálně vyhovuje.

Zahrada soch, apokalypsa i portréty žen. Galerie v Liberci zahájila sezonu

8:27
Ve velkém stylu pojala Oblastní galerie Liberec novou sezonu. Návštěvníci se mohou těšit hned na tři výstavy. Jedna jim před budovou galerie představí plastiky známých sochařů, další přiblíží svět po apokalypse a třetí je seznámí s výjimečnými ženami.

Buďme empatičtí k těm, kteří se nám zdají divní, nabádá divadelní režisér

8:27
Z temperamentní herečky Malé udělal režisér Petr Štindl umírněnou katoličku sledující náboženské pořady, z představitelky Eliny Makropulos zase ženu, která se neumí seznámit s mužem. V poněkud nezvyklých rolích se objevují herci Východočeského divadla ve hře Intimní rizika na veřejných místech.

Virtuální výstava odborníků z univerzity představuje hřbitovy Sudet

7:55
Seznámit se s historickými hřbitovy Sudet teď mohou zájemci díky nové virtuální výstavě. Tu vytvořili odborníci ze Západočeské univerzity v Plzni. Hřbitovy jsou cenným historickým pramenem a samotné náhrobky zajímavými řemeslnými nebo výtvarnými díly.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes