iRegiony Impuls

Description:

Regionální zprávy iRegiony Impuls (regiony.impuls.cz)

URL:

http://regiony.impuls.cz

Catalog:

Z domova → Regiony

Publishes:

37 items/day

Litoměřice stoply po tlaku veřejnosti prodej špitálu, vyslyší referendum

7:52
Radní Litoměřic v pondělí odpoledne po tlaku veřejnosti zastavili kroky k prodeji městské nemocnice soukromému majiteli. Město zvažuje prodej kvůli ekonomické situaci. Od roku 2015 do nemocnice investovalo 110 milionů korun a největší zátěž přestavuje růst platů zdravotnického personálu.

Mahenova sebevražda byla kapitulací jen jeho, ne národa, říká znalec

7:17
Když se 22. května 1939 vrátily manželka, sestra a matka Jiřího Mahena z divadla, našly jej bez známek života. Dobrovolně odešel ze světa v 57 letech. Brněnská i pražská bohéma tak před osmdesáti lety přišla o jednu z největších osobností.

Ovzduší firma neničí, obyvatele liberecké čtvrti přesto obtěžuje zápach

6:43
Obyvatelé libereckého Vesce si dlouhodobě stěžují na zápach, který se line z firmy Likto. Báli se, že společnost vypouští do ovzduší škodlivé látky. Šetření České inspekce životního prostředí však jejich obavy nepotvrdilo.

Medici odmítají praxi v malých nemocnicích, chtějí na nejlepší pracoviště

6:43
Studenti plzeňské lékařské fakulty Karlovy univerzity se bouří. Škola totiž rozhodla, že v šestém ročníku už nebudou chodit na praxi jen do tří velkých nemocnic v Plzni, v Ústí nad Labem a do Českých Budějovic, ale zamíří i do menších nemocnic v Klatovech či v Mostě.

U Hranické propasti hrozí pády stromů, rizikem je pro turisty i zábradlí

5:00
Správci chtějí lépe zabezpečit unikátní Hranickou propast. Ohrožují ji suché a nemocné stromy, které by do ní mohly spadnout a ucpat přístup do hlubin nejhlubší zatopené jeskyně světa, případně zranit návštěvníky. Kromě kácení se navíc řeší i problematické ohrazení propasti, kterým mohou propadnout psi nebo i děti.

Astroláb opraveného pražského orloje se musí domalovat, není vidět soumrak

19:49
Pražský magistrát opět nechá upravit podobu ciferníku orloje na Staroměstské radnici. Část zobrazující soumrak nebyla dostatečně viditelná, nechá ji proto přebarvit. Na podobě ciferníku se odborníci nemohou domluvit dlouhodobě.

Ochranu hospodářských zvířat před vlky i medvědy zaplatí farmářům stát

19:13
Stát výrazně pomůže lidem zejména v horských oblastech s ochranou chovů hospodářských zvířat před vlky, medvědy a dalšími predátory. Hodlá jim uhradit veškeré náklady spojené s tímto zabezpečením.

Půta si předraženou zakázkou financoval nemanželský poměr, míní Korytář

18:05
Za předraženou a zmanipulovanou pokládá bývalý liberecký primátor Jan Korytář zakázku na rekonstrukci kostela sv. Máří Magdalény v Liberci. Důvodem podle něj byly provize a úplatky pro lidi, kteří rozhodovali o dotaci z Evropské unie. Na záchranu zchátralého kostela mělo jít z Bruselu 65 milionů korun.

Po školní rvačce vezla sanitka do nemocnice chlapce s rozbitou hlavou

17:31
Na základní škole na pražském Proseku se dopoledne poprali dva třináctiletí chlapci. Jednoho z nich převezla záchranná služba do Thomayerovy nemocnice.

Kubík dřeva za desetikorunu. Kvůli kůrovci KRNAP láká zájemce o těžbu

17:31
V Krkonoších je po zimě velké množství polámaných stromů. Ochranáři z Krkonošského národního parku je prodávají za symbolickou cenu místním samovýrobcům. Potřebují dostat dřevo co nejrychleji z lesů kvůli kůrovci.

Soud pochybuje o nedobrovolnosti novoročního sexu, muže zprostil

16:55
Soud zprostil viny mladého muže obžalovaného ze znásilnění při silvestrovských oslavách v Uherském Brodě. Co přesně se mezi náhodnými známými odehrálo, zůstává nejasné. Soudce zkritizoval práci vyšetřovatelů.

Vyhýbal se vězení. Při honičce s policisty řidič narazil do stromu

16:55
Na dobrou paměť policistů doplatil muž, který se několik měsíců vyhýbal vězení. V Brně jej totiž poznala hlídka, které se odsouzený pokusil v autě ujet, ale při honičce narazil do stromu. Pobyt za mřížemi si tak nakonec prodlouží.

Tele z výzkumného ústavu nechtělo na pastvinu, zamířilo do ulic Šumperka

16:55
Neobvyklý pohled se naskytl lidem v Šumperku a blízkém okolí. Po rušné příjezdové silnici a posléze i ulicemi putovalo tele, které uteklo z pastviny poblíž sousedního Rapotína. Zvíře nakonec ošetřovatelé museli uspat narkotizační střelou.

Vyběhli z trabantu k hranici, ale neuspěli. První nyní dosáhl rehabilitace

16:21
Před chebským soudem zazněl další příběh Němců, kteří se přes bývalé Československo snažili utéct na Západ. Cesta tří kamarádů skončila na československé hranici, jednoho pokousal pes pohraničníků a později následoval trest. Nyní se domáhají rehabilitace. Uspěl zatím jeden z mužů.

Na nové trase hradem Roštejn turisté zažijí pravou loveckou hostinu

16:21
Další etapa obnovy interiérů a exteriérů loveckého hradu Roštejn u Telče se blíží ke konci. Po loňském zpřístupnění interaktivní prohlídkové trasy určené rodinám se připravuje otevření hlavního hradního paláce. Díky důmyslné videoprojekci se z turistů stanou účastníci lovecké hostiny.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes