iRegiony Impuls

Popis:

Regionální zprávy iRegiony Impuls (regiony.impuls.cz)

URL:

http://regiony.impuls.cz

Katalog:

Z domova → Regiony

Publikuje:

49,8 položek/den

Z Ostravy lze odejít, ona vás ale nikdy neopustí, říká novinář Etzler

19:05
První český novinář, který je držitelem prestižní ceny Emmy, Tomáš Etzler, svou rodnou Ostravu opouštěl v roce 1991. „V Ostravě jsem žil až do 2. srpna 1991. Do té doby jsem v ní trávil celý život, poněvadž jsem se tady narodil. Ale ten den padlo mé rozhodnutí odjet se svojí přítelkyní do Frankfurtu a pak do Spojených států,“ líčí v rozhovoru k seriáu MF DNES a iDNES.cz Ostravské stopy

Z harampádí může být poklad. I staré holínky pomáhají uchovat naši identitu

16:15
Děravé gumáky nebo originálně zabalená elektronika s účtenkou. Pro obyčejného člověka staré nefunkční harampádí. Pro historiky a kurátory muzeí poklad. Právě tyto staré věci, které už lidé nepotřebují, shromažďuje brněnské sběrné centrum Retro use – nově přesunuté na ulici Francouzská.

Dřevomorka poškodila historickou radnici v Pardubicích víc, než se čekalo

15:42
Už více než půl roku úřaduje primátor Martin Charvát s velkou částí členů radnice na dočasné adrese na třídě Míru. Historické sídlo města totiž prochází opravami. Ty mají skončit v červnu příštího roku a stát 100 milionů korun.

Márnice, pitevna a kaple se mohou přeměnit na Muzeum zmizelých Sudet

15:42
Se smělým plánem, jak využít památkově chráněnou márnici, pitevnu a kapli na drahovickém hřbitově v Karlových Varech, přišli členové iniciativy ArchaVary. Skupina architektů, stavařů a urbanistů navrhuje zřídit v nich Muzeum zmizelých Sudet.

Na Kokořínsku hoří les a louka, hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň poplachu

13:56
Dvacet jednotek hasičů bojuje od nedělního rána s rozsáhlým požárem na Kokořínsku. Hasiči tam vyhlásili zvláštní stupeň poplachu, tedy nejvyšší. Lidé podle mluvčí hasičů Vladimíry Kerekové nejsou v ohrožení.

Záchranná stanice ošetřila rekordní počet zvířat, pak je vrací do přírody

13:56
Výří rodinka ze Zbraslavi, netopýří kolonie z Libně, muflon z Krčského lesa anebo jezevec z Ďáblic. Záchranná stanice hl. města Prahy v Jinonicích, která se stará o volně žijící živočichy, letos ošetřila rekordní počet zvířecích pacientů. V první polovině roku ošetřili přes dva tisíce živočichů.

Zloděj okradl v Praze epileptičku při záchvatu, policie po něm pátrá

13:56
Pražští policisté pátrají po zloději, který v červnu na pražském Spořilově okradl ženu při epileptickém záchvatu. Ženě zmizela kabelka s doklady, mobilním telefonem a platebními kartami, které někdo zneužil. Policie se nyní obrací na veřejnost, zda muže, který vybíral peníze z bankomatu, nepoznává.

Dvoukilovou bibli právníků nemohla sehnat, tak ji studentka vydala sama

13:23
Přes devět set latinsky psaných stran váží dohromady více než dva kilogramy. Takový je jen první dojem z rarity, kterou se podařilo vydat týmu studentů a pedagogů z Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Nadšenec ze Starých Hamrů zachraňuje původní plemena zvířat

12:50
Petr Šimeček ze Starých Hamrů na Frýdecko-Místecku zachraňuje původní plemena. Díky němu například nezanikla ovce valaška a plemeno skotu červinka. Kromě toho má muž také třeba unikátní sbírku odrůd jeřabin. Možná největší na světě.

Na Českomoravské se porouchaly eskalátory, stanice metra bude jen výstupní

11:43
Porucha eskalátoru vyřadila částečně z provozu stanici metra Českomoravská. Následující den až dva nebudou moci cestující na této stanici do metra vstoupit. Fungovat bude pouze jako výstupní. Dopravní podnik cestujícím doporučuje, aby pro nástup využili okolní stanice metra.

VIDEO: Mrtvý jelen, nebezpeční mravenci. Krkonoše mají novou atrakci

11:43
Krkonoše mají po víkendu originální atrakci, herní krajinu Pecka u Portášových bud nad Velkou Úpou. Vyzkoušely ji na vlastní kůži už stovky dětí i odvážnějších rodičů. Podívali se do útrob rysa, do jelení lebky i do mravenišť. Herní krajina je zdarma, ale rozhodně ne pro lenochy.

Oceněná vesnice v roce 1911 vyhořela, proto jsou všichni místní hasiči

11:43
Vepře mají v názvu obce, kanec se vyjímá i na heraldických symbolech, pořádají zde vyhlášené vepřové hody, ale i cyklistický závod Tour de Vepříkov. Zkrátka Vepříkov na Havlíčkobrodsku, nově oceněná Vesnice roku 2017 Kraje Vysočina, se za toto zvíře rozhodně nestydí.

V Ostravě srazil cyklista chodce, vážně ho zranil

11:10
V noci na neděli zasahovali záchranáři v Ostravě u srážky cyklisty a chodce. Nehoda se stala na cyklostezce u řeky Ostravice, kam nemohla projet sanitka kvůli stavebním pracím pod nedalekým mostem. Při střetu se vážně zranil chodec středního věku.

Narovnaná Vltava. Řece v Budějovicích vzali 1,5 km, zbyl jez bez vody

11:10
Pojďme se vydat proti proudu času i řeky Vltavy v Českých Budějovicích. K letům šedesátým, kdy doznala obrovských změn, až k počátkům minulého století, kdy se měnila, aby město lépe odolávalo častým povodním. Je to cesta od Českého Vrbného na jih směrem k soutoku s Malší a dál k Rožnovu.

Laskavá parodie na Hobita. V Ledči se řezali Vandalf i Notorin

10:37
Louka u Ledče nad Sázavou zažila v sobotu Řežbu pěti armád. Dvě stovky účinkujících předvedly více než tisícovce diváků svoji verzi finální bitvy kultovní knihy Hobit. Ale jak už překřtění bitvy na řežbu naznačuje, organizátoři si ji velmi uzpůsobili.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes