15
new stories - click to show

iRegiony Impuls

Description:

Regionální zprávy iRegiony Impuls (regiony.impuls.cz)

URL:

http://regiony.impuls.cz

Catalog:

Z domova → Regiony

Publishes:

33.1 items/day

Fotografka Lucia Moholy utvářela Bauhaus. Některé její snímky uvidí lidé poprvé

11:50
Pořídila ikonické snímky architektury i osobností proslulé umělecké školy Bauhaus. A přestože obletěly půl světa, jejich autorku nikdo neznal. Lucia Moholy sledovala, jak její snímky kolují světovými baštami umění bez přiznání autorství. První negativy získala zpět až po mnoha letech. Výstava v pražské Kunsthalle nyní mapuje její život a přináší unikátní artefakty,  z nichž některé se veřejnosti …

Linka P byla pomalá, linka L také langsam, to byly začátky MHD, slaví 115 let

11:50
Poprvé vydržel provoz českobudějovických trolejbusů jen pět let do roku 1914. Když se ho podařilo po druhé světové válce obnovit, zažil rozkvět a už se navíc dalo mluvit i o rychlé městské hromadné dopravě (MHD). Jenže v polovině 60. let rozhodla vláda Československé republiky o postupném útlumu a likvidaci většiny trolejbusových systémů na území státu.

Vynálezce z fary chtěl zkrotit bouřku, převratný bleskosvod rozzuřil sedláky

11:17
Na den svatého Víta, 15. června léta Páně 1754, se sedlákům u Znojma naskytl prazvláštní pohled. Farář Prokop Diviš nechal na zahradě kostela svaté Markéty v Příměticích vztyčit patnáctimetrový stožár s hroty opatřenými kovovými krabicemi. Prý umí vyrovnat napětí mezi nebem a zemí a odvrátit nebezpečné bouřkové blesky.

Nadšený fanoušek Nečas se po letech sám vrátil jako hokejová hvězda

10:13
Žďár nad Sázavou v pátek odpoledne vítal na Farských humnech hokejového útočníka Martina Nečase, který letos v květnu pomohl české reprezentaci ke zlatu na mistrovství světa v Praze. Do „svého“ města přivezl nejen medaili, ale i pohár pro šampiony.

Při požáru bytovky v Praze 9 hasiči evakuovali přes sedmdesát lidí

9:41
K požáru bytu v ulici Pod Harfou v pražských Vysočanech spěchali krátce před čtvrtou hodinou ranní hasiči. Z bytového domu evakuovali celkem 74 lidí, jednoho člověka museli ošetřit záchranáři. Příčinu požáru zjišťuje vyšetřovatel.

Když se bývalý žák ke mně hlásí, je to pohlazení. Říká oceněná učitelka

9:41
Po šestačtyřiceti letech se letos Jana Tomanová rozhodla, že ukončí profesní část svého života spojeného se základní školou. V té učila matematiku a výtvarnou výchovu nebo se s dětmi věnovala keramice. Tento týden Jana Tomanová za své působení ve školství převzala na plzeňské radnici ocenění v podobě titulu Pedagog roku základní školy.

Členy klubu seniorů děsí samota a potěší i drby. Nejmladšímu je 25 let

9:40
Pro seniory není jednoduchá doba, shodují se členové karlovarského Lázeňského klubu seniorů STAR. Mají strach ze samoty i přibývajících moderních technologií, kterým nestíhají pořádně porozumět. Vrásky jim přidělává i neustálé zdražování a ke klidnému stáří nepřispívá ani vývoj tuzemské a zahraniční politiky. Nejmladšímu členovi klubu je přitom pouhých pětadvacet let.

Kamera záchranky zachytila trojici hazardující na jedoucím vlaku

9:09
V pátek odpoledne natočila palubní kamera soukromé záchranné služby v Černošicích trojici mladíků, kteří cestovali na zadní části osobního vlaku. Záchranáři na místě zasahovali u nehody cyklisty a hazardní jízdu zachytili náhodou. Policejní mluvčí Středočeského kraje Barbora Schneeweissová pro iDNES.cz v sobotu ráno uvedla, že případ prověří.

Skokanská legenda Ploc slaví šedesátku, svůj první metrový skok má natočený

8:06
V 80. letech patřil ke skokanské špičce, doma má medaile z olympijských her i světových šampionátů a v jednu chvíli držel také světový rekord v letech. Pavel Ploc, jeden z nejlepších skokanů na lyžích naší historie, v sobotu slaví 60. narozeniny.

Turisté hledají „lašský poklad“, provede je Novojičínskem a okolím Hukvald

7:33
Okolím Kopřivnice, Štramberka, Příbora či Hukvald, tedy oblastí nazývanou jako Lašská brána Beskyd, turisty provede nový, už čtvrtý ročník hry Hledání lašského pokladu. Lidé všech generací na speciálně sestavených trasách detailně poznají tamní památky i přírodu a svými znalostmi o této oblasti mohou zabojovat v soutěži. Projekt trvá do konce října.

Nadšenci obnovují na Jesenicku pramen i upomínku na tragickou smrt mladé dívky

7:00
Umrznutí mladé dívky nedaleko Antonínova pramene v lesích poblíž rozhledny na Zlatém Chlumu nad Jeseníkem budou připomínat úpravy v jeho okolí. Letos je plánují dobrovolníci, kteří minulý rok zvelebili okolí pramene.

Komín bývalé textilky Mosilana jde k zemi, jako první šli do akce horolezci

17:09
V areálu někdejší slavné textilní továrny Mosilana v centru Brna začalo první bourání. Horolezci se pustili do odstraňování zhruba padesátimetrového komína. Vlastník areálu má demoliční výměr i na všechny budovy včetně těch ikonických, do jejich likvidace se však ještě nemůže pustit kvůli stále neukončenému procesu zpamátnění.

Liberecké divadlo uvede duchařskou komedii prodchnutou odkazem Tima Burtona

17:09
Inspiraci věhlasným režisérem Timem Burtonem a jeho tajuplným světem neskrývá inscenační tým nové hry Mezi nebem a zemí. Duchařská komedie se návštěvníkům Šaldova divadla představí poprvé v pátek večer.

Kolpík se chytil do zakázané pasti, která mu zlomila nohy. Ptáka museli utratit

16:37
Otevřené zlomeniny obou nohou způsobila nastražená železná past kolpíkovi bílému, který se do ní chytil v úterý u Vrbenských rybníků poblíž Českých Budějovic. Pracovníci Jihočeské zoologické zahrady Hluboká nad Vltavou se ho snažili zachránit, ale nakonec ho musel veterinář utratit.

Na Berounsku explodovala výrobna pyrotechniky, policie evakuuje okolí

16:05
Středočeští hasiči zasahují u dvou velkých požárů. V obci Praskolesy poblíž Hořovic na Berounsku explodoval sklad pyrotechniky, hasiči tam vyhlásili druhý stupeň poplachu. Hoří také skladovací hala v Brandýse nad Labem. Na místě je 22 jednotek, míří sem i hasiči z Prahy.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes