15
new stories - click to show

Reportermagazin.cz

Description:

Reportér magazín

URL:

http://reportermagazin.cz

Catalog:

Ostatní

Publishes:

6 items/month

PODCAST: Diplomat je placen za trapnost, ale na léta v Anglii vzpomínám s největší láskou, říká Milan Jakobec

24.October
Nyní už je velký anglofil Milan Jakobec diplomatem na penzi a dostal dobrý nápad. Napsal zábavnou a přitom poučnou knihu jménem Bohemia a Albion, která vyšla minulý týden v rámci Velkého knižního čtvrtku. „To víte,“ směje se v podcastu, „po sedmdesátce už člověk trochu zapomíná a zrovna na Anglii jsem zapomenout nechtěl. Všechny ty historky z devadesátých let jsem sice stokrát vypravoval přátelům, ale objektivní data a fakta jsem si raději zpětně ověřoval.“

Lovec architektury: Po světě je pár mytických domů, které nelze navštívit, ale stále se pokoušíme

23.October
Právě v těchto dnech probíhá v Bruselu v dočasné galerii Café Hoffmann výstava, která přibližuje život a dílo známého architekta a designéra Josefa Hoffmana. Vy jste jejím kurátorem, můžete tento projekt přiblížit?

Instantní štěstí

20.October
Všimni si těch vyřezávaných motýlů, to je ale paráda, viď? Na okrasný detail prastaré entomologické skříně v depozitáři přírodovědeckých sbírek Národního muzea mě upozornil jejich kurátor Lukáš Sekerka.

V USA je víc střelných zbraní než obyvatel a dostávají se i klidem, kteří by je mít neměli

20.October
V zahraničí jste strávil celkem deset let, nejdřív na Slovensku, pak v Rusku a nakonec čtyři a půl roku v USA. Říká se, že po tak dlouhé době trvá člověku i rok, než se zas zabydlí doma. Co vy a vaše rodina, už jste to zvládli?

PODCAST: Polsko, Trump, Fialova vláda… Jak ze sebe spolehlivě udělat trotla

19.October
Proč selhaly různé předpovědi u slovenských i polských voleb? Co z toho plyne pro nás? Má vláda ještě nějaké světélko naděje? Máme se předem pro jistotu bát, že to blbě dopadne? A schází české politice velikán Jiří Paroubek? O tom všem byla řeč v dalším, 35. dílu politického podcastu magazínu Reportér Pravda vítězí, který připravuje Robert Čásenský a Michal Musil.

PODCAST: Zlaté časy reggae jsou pryč, ale nás to i po čtyřiceti letech baví, říká kapelník Švihadla

18.October
Po pár měsících se ujal nový název Švihadlo a soubor se stal jedním z hrdých pionýrů stylu reggae v tehdejším Československu. „Ovšem nebyli jsme první ani jediní, například já se v té době snažil navštěvovat co nejvíc koncertů Jany Kratochvílové nebo Yo Yo Bandu, hodně spříznění jsme byli s Babaletem…“

PODCAST: Hlavní cena na Designbloku nás překvapila, vždyť my jsme architekti, říká Matyáš Švejdík

17.October
Mezinárodní porota uvedla, že trojice Matyáš Švejdík, Pavel Špringl a Šimon Marek (poznali se při studiích architektury v Liberci) vymyslela projekt, který může zlepšit život mnoha lidí.

Homosexualita za socialismu: StB si vedla růžové seznamy, které využívala k vydírání

15.October
Na učiliště to měl tak blízko, že mohl dojíždět na kole. Přesto si vybral internát. „Doma chyběly peníze, naši se věčně hádali, dusno k nesnesení,“ zavzpomínal o víc než půlstoletí později. Vybavil si také: „Po jedné z nesčetných hádek jsem se matky zeptal, proč se s otcem nedají rozvést, když se stejně nemají rádi. Dostal jsem odzbrojující odpověď: A kdo by se o vás staral?“

PODCAST: Andrej Babiš a nová totalita. Měl by si rovnou sám jednu plácnout?

15.October
Jsou projevy Andreje Babiše čím dál tím lepší? A pomohlo by mu, kdyby začal brát drogy? Nebo by si měl za novou totalitu rovnou sám nafackovat? Kterého ministra Fialovy vlády Andrej Babiš hájí? O tom všem byla řeč v novém dílu politického podcastu magazínu Reportér Pravda vítězí, který připravují Robert Čásenský a Michal Musil.

Zločiny v IKEM

12.October
Na první pohled může vše vypadat jasně. Ale je to opravdu tak jednoduché? Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila v pátek 6. října z vydírání bývalé vedení prestižního Institutu klinické a experimentální medicíny, konkrétně exředitele Michala Stiborka a jeho statutárního zástupce Jiřího Malého. Podle inspekce nevybíravě vyhrožovali dvěma významným kardiochirurgům IKEM profesorům I…

Ujídáme se k smrti. Podle odborníků jsou optimální tři jídla za den, svačiny jsou zbytečné

9.October
Před třinácti lety vyšla vaše kniha „Mámo, táto, nezabíjejte mě!“, kterou jste napsal pro dceru. Ta je dnes dospělá. Řekněte, splnila kniha svůj účel?

PODCAST: Kdo si zvolil Babiše a Zemana, nemůže se posmívat za Fica

5.October
Udělají z vás tři borovičky odborníka na slovenské volby? Může národ, který dvakrát zvolil Zemana a Babiše, někoho mistrovat? V čem se liší volební chování velkoměst od většiny země? A proč se budu osobně za dva roky omlouvat Olomouci, Bruntálu a Šumperku? O tom všem byla řeč v dalším, 34. díle politického podcastu magazínu Reportér Pravda vítězí Roberta Čásenského a Michala Musila.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes