Reportermagazin.cz

Popis:

Reportér magazín

URL:

http://reportermagazin.cz

Katalog:

Ostatní

Publikuje:

6,3 položek/týden

Darem ze závěti proti rakovině

21:49
„Tak ve čtyři v mekáči,” odpověděla mi paní Mejstříková, když jsem jí požádala o schůzku. O několik hodin později už mi podávala ruku upravená, pestrobarevně oblečená, elegantní osmdesátnice.

Co hledá v té truhle?

19.května
Z psychologie víme, že ženy u mužů hledají především zdroje, neboť jim jde o zajištění potomstva. Možná v truhle nějaké konkrétní zdroje našla, a proto se usmívá? „Už to mám! On je bohatý!” říká si třeba v duchu.

Do CEFC přišli navečer a začali lepit

18.května
Podle očitého svědka dorazil k vile v Malé ulici v Praze 6 mix „pánů v oblecích a ochranky“ a začal s důkladným oblepováním sloupku u vstupní branky. Pod dvěma mosaznými štítky s logem China CEFC Energy Company Limited a Smíšená Česko Čínská komora vzájemné spolupráce zanechali tři čtvrtky a šestnáct samolepek advokátní kanceláře PRK Partners.

Co tu zanechal otec moderní žurnalistiky Tom Wolfe

17.května
Byl jedním z těch autorů, které máte spojené hlavně se šedesátými léty, a i proto vás zpráva o jeho úmrtí tolik překvapí. Autor, který popisoval například LSD trip, jenž si dopřál spisovatel Ken Kesey (napsal například román Vyhoďme ho z kola ven) nebo hodování členů radikální strany Black Panthers u Leonarda Bernsteina v obýváku, se přitom podílel už na poválečné proměně literatury.

Na kole proti bublinám. Velká nedělní cyklorevoluce

16.května
Vypadá to, jako kdyby ven vyrazila celá Bogota. Namachrovaní mladíci v trikotech, kteří na svých superbicyklech ve vysoké rychlosti slalomují mezi lidmi. Puberťačky, které si při šnečím tempu vyprávějí historky a ze sedel je div nesesype jejich vlastní hihňání. Holčičky na růžových barbie-velocipedech s přídavnými kolečky. Vozíčkář pohánějící vleže speciální šlapadlo výhradně silou paží. Psi na...

Španělské Elche: palmový ráj pro každého

15.května
Z věže Chrámu Panny Marie se rozhlížím do všech stran. Tenhle výhled uklidňuje. Ačkoli jsem v centru města, kde za arabské éry stála hlavní mešita, okolo převládá zelená plocha největšího palmového háje v Evropě. Palem je tu zhruba 200–300 tisíc, některé přesnější odhady uvádějí 230 tisíc.

Jen národ bez sebeúcty může ctít sochu okupanta

9.května
Pražská socha sovětského vojevůdce Ivana Koněva z roku 1980 se tento týden již poněkolikáté dočkala zhanobení barvou. Monument vzbuzuje dlouhá léta velké vášně nejen v Praze 6, a není příliš divu.

S kým to mluví Žofie Chotková?

9.května
V parku se procházejí dámy a jedna z nich hovoří s mužem, který je k fotoaparátu zády, takže ho nemůžeme identifikovat. Na důkaz úcty k dámě nemá pokrývku hlavy. Tu nemá ani další, mírně nahrblý muž, který utíká směrem k fotografovi. On sám je také fotograf, protože v pravé ruce drží objemný fotopřístroj. Proč spěchá? Chtěl snad kolegovi zkazit kompozici a sám zaujmout lepší pozici po světle? U...

Pozor! Soutěž o nejdrzejší cenu

3.května
Máme tady poblíž redakce restauraci, kde se občas stavím na oběd. Není to rozhodně žádné top 100 české gastronomie, ale najíst se tam dá poměrně slušně.

Letěl na plné koule, letěl vysoko a sršely z něj jiskry

3.května
Je to deset dní, co mi Miloš zavolal a pogratuloval k mým důchodcovským narozeninám, což určitě zpunktovala Martina, protože on už takové věci neevidoval.

Koukalová běží o život

2.května
Možná to není vhodný výraz, ale řekl bych, že kniha Gabriely Koukalové s názvem Jiná má oproti jiným podobným biografiím „gule“.

Manipulace s prezidentem

22.dubna
Na snímku v jedoucím automobilu rozpoznáváme prezidenta T. G. Masaryka, jak živě rozpráví s dalším mužem, předsedou Národního shromáždění Františkem Tomáškem. Jde o fotografický záznam mimořádné události, kterou byl příjezd prezidenta z exilu dne 21. prosince 1918.

Poláček v Africe: Poslední stop a s pánem Bohem, nejspíš umírám

9.února
Celý svět stopem jsem dokázal objet mimo jiné díky tomu, že jsem odmalička zdravý – na nic netrpím, nic mi nebývá, můžu například sníst cokoli a nebolí mě břicho, zásadně neberu žádné prášky, v životě jsem ještě nepotřeboval nemocnici. A teď najednou v Mauritánii (příjemné, bezpečné a neškodně působící zemi) taková slabost, že skoro nemůžu chodit.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes