15
new stories - click to show

Roklen 24

Description:

Portál o ekonomice, financích a investicích

URL:

https://roklen24.cz/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

2.6 items/day

Jak vznikla krize komerčních nemovitostí a jak ovlivní banky?

15:34
Rád bych vás tímto pozval ke zhlédnutí mého nového videa, které se soustředí na krizi amerických komerčních nemovitostí. Odpovíme si minimálně na dvě otázky: Jak tato krize vznikla a jak ovlivní banky?

České firmy v digitální transformaci. Jsme na správné cestě?

11:12
Automatizace procesů, cloudifikace a téma bezpečnosti jsou stále hlavními trendy v digitální transformaci. Co ale zahýbalo opravdu celým světem, je generativní umělá inteligence, říká v rozhovoru pro Roklen24 Jiří Mach, ředitel a zakladatel společnosti Enehano a jeden z organizátorů největší konference o digitální transformaci v ČR Digital Transformation Summit.

ECB nechala úroky beze změny. Naznačila však jejich snížení

7:59
Evropská centrální banka ponechala na dubnovém zasedání sazby beze změny. Úroky se nepohnou, dokud si Rada guvernérů nebude jistá, že jsou cenové tlaky stabilizovány. Někteří bankéři však údajně upřednostňovali rychlejší snížení snížení.

Berka&Peterka: Koupit eura teď, nebo počkat?

11.April
Trhy a ekonomika. Co se dělo, děje a bude dít v podání šéfredaktora Roklen24 Jana Berky a hlavního ekonoma skupiny Roklen Pavla Peterky. V prvním díle nového podcastu skupiny Roklen jsme se zaměřili na nám nejbližší téma - na korunu!

Česká inflace na cíli. Americká zažehla velké obavy

11.April
Vysoká inflace byla ještě v nedávné době globálním problémem. V roce 2024 by nám už výrazný růst cenové hladiny neměl hrozit. Ale je tomu skutečně tak? Včera byla zveřejněna inflace jak v České republice, tak ve Spojených státech. V obou případech byla meziroční míra o desetinu procentního bodu vyšší oproti tržnímu očekávání. Přesto je situace naprosto rozdílná.

Akciové portfolio Tomáše Vranky: Čas přidat bitcoin?

10.April
Akciové trhy již několik měsíců pokračují v růstu a mnohé indexy v nedávné době dokonce zvýšily svá předchozí maxima. Ve světě totiž stále panuje obecně pozitivní nálada a z ekonomik nepřicházejí skoro žádné špatné zprávy. Jak tato situace ovlivňuje naše vzorové portfolio?

České a evropské firmy potřebují dobře fungující kapitálový trh

10.April
Kritika českého kapitálového trhu není nic ojedinělého. Vidíme ji i jinde v Evropě. Ve srovnání s ostatními trhy vychází ten český poměrně dobře. Pro české a evropské firmy je klíčový dobře fungují kapitálový trh, a právě na to se na Finanční konferenci 2024 zaměří jeden z řečníků, kterým je generální ředitel Burzy cenných papírů Praha Petr Koblic.

Dojde k oživení realitního trhu?

10.April
Snížení sazeb DPH u nových bytů a modifikace ve stavebním zákoně: tyto dvě zásadní změny, přicházející v roce 2024, by mohly být nejdůležitějšími faktory, které probudí realitní trh v letošním roce. Budou ale tyto nástroje stačit, aby trh s nemovitostmi dostal nový náboj?

Světové dluhopisy čeká nejdůležitější číslo

10.April
Dnes bude v americké ekonomice zveřejněno jedno z klíčových čísel mající dopad napříč finančními trhy. Nejde přitom pouze o americké, ale i ostatní vyspělé trhy. O jaké číslo jde?

Jak správně investovat? Deset rad Rozumného investora

9.April
Rozumný investor, vlastním jménem Jindřich Pokora, provozuje stejnojmenný kanál na YouTube, kde má téměř 30 000 odběratelů. Investováním a analýzou firem se zabývá již několik let, za tu dobu nasbíral velké množství zkušeností, které ve spolupráci s XTB zpracoval do podoby nového ebooku nazvaného 10 rad Rozumného investora.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes