15
new stories - click to show

Roklen 24

Description:

Portál o ekonomice, financích a investicích

URL:

https://roklen24.cz/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

11.9 items/week

Jak uspět v digitálním světě? Prioritou by mělo být budování digitálního myšlení

7.May
Pandemie urychlila všechny změny, které souvisejí s digitalizací, ne každá firma nebo jednotlivec ale zvládají na současnou situaci adekvátně reagovat. "Už nikdy nebude svět tak pomalý, jako dnes. Je tedy ideální doba pořádně se do toho pustit," říká v rozhovoru pro Roklen24 Filip Dřímalka, odborník na digitální transformaci.

Rej spekulantů. Do zemědělských komodit proudí miliardy

7.May
V posledním dubnovém týdnu, kdy futures na americké indexy začaly znovu stoupat, dolar dál klesal a výnosy z amerických vládních dluhopisů poskočily výš, i když se zatím udržely v zavedených pásmech. Komodity dál stoupaly. Zejména obiloviny a měkké komodity se mohou pochlubit značnými zisky.

Nejen nová prognóza ČNB je argumentem pro silnější korunu

7.May
ČNB ponechala úrokové sazby na současné úrovni. Nová prognóza stále předpokládá trojí zvýšení úroků v letošním roce, přičemž prvního bychom se mohli dočkat už ve třetím čtvrtletí.

Guvernér ČNB: Jsem stoprocentně přesvědčen, že letos zvýšíme sazby

6.May
Česká národní banka na dnešním zasedání sazby nezměnila. Prognóza opětovně ukázala výhled celkem trojího zvýšení úroků během letošního roku, bankovní rada však zůstává opatrná. Jak ale upozornil guvernér Jiří Rusnok, většinové vymezení vůči výstupu modelu bylo mnohem slabší než dříve.

Drsný účet za covid. Až čtvrtina hospod už neotevře

6.May
Podle toho, co nám říkají hospodští, normál, jaký byl před koronou, se už nevrátí. Lidi se už naučili tajně pít po sklepích a garážích. Když někdo někde narazí pivo, sejde se u něj půlka ulice.

Nová prognóza ČNB jako indicie pro další vývoj koruny

6.May
Česká národní banka dnes představí aktualizovanou prognózu. Názory mezi analytiky ohledně načasování prvního post-koronavirového zvýšení úrokových sazeb se dost liší, spojuje je ale více holubičí postoj než pár měsíců nazpět.

Automatizace a digitalizace obchodu. Od startupů by se mohly učit všechny firmy

5.May
O automatizaci a digitalizaci se minimálně v posledním roce mluví velmi intenzivně i v obchodu. Jaké jsou aktuálně hlavní problémy obchodu ve firmách? S čím může pomoct digitální transformace? A dává smysl automatizovat obchod i ve vaší firmě?

E-shop jako zlatý důl? Mnoho firem si už vylámalo zuby

5.May
Prostor v online byznysu je velký, začínající hráči si ale musí uvědomit, že úspěch se nedostaví hned. Mnoho firem má hned velké oči a v e-shopu vidí zlatý důl vedoucí k jmění. Tak si ale mohou vylámat zuby.

Riziko silnějšího dolaru trvá. Podpořila ho i ministryně financí Yellenová

5.May
Ministryně financí USA Janet Yellenová ve svém úterním vystoupení poukázala na situaci, kdy může vzniknout potřeba zvýšit sazby s cílem zabránit přehřátí americké ekonomiky.

Budoucnost a regulace kryptoměn. Nahradí je digitální jüan?

4.May
Čína si je dobře vědoma narůstající důležitosti digitálních měn. Budoucnost své platební infrastruktury vidí v tzv. digitálním jüanu.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes