Roklen 24

Description:

Portál o ekonomice, financích a investicích

URL:

http://roklen24.cz

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

3 items/day

Alza vyrostla na srdcařích. Začátky byly extrémně punkové

16:30
Alza vyrostla na srdcařích, kteří jí dali víc, než je dnes běžné. Začátky Alzy byly opravdu extrémně punkové. Geneze poboček přicházela víceméně postupně, nejprve přišly pobočky Brno, Plzeň, Lužiny a Hradec Králové. Serveru Roklen24 to v exkluzivním rozhovoru řekl ředitel expanze a facility Alza.cz Jan Moudřík, který v Alze patří k nejdéle sloužícím zaměstnancům. Vzpomíná na to, jaké inovace fi...

„Zdviháš? Nezapomínej na výnos svého portfolia!“

15:16
Společnost TPC INDUSTRY CZECH REPUBLIC je lídrem na trhu plošinových vozíků s akumulátorovým pohonem a výrobcem strojů s elektrickým pohonem. Pyšní se dodržováním vysokého standardu v oblasti kvality výrobků a služeb. Předmětem podnikání firmy je výroba, prodej a servis manipulační techniky, užitkových elektromobilů a v neposlední řadě také prodej přídavných zařízení a náhradních dílů. Jednosmě...

Apple jako terč obchodní války

10:31
Spor mezi USA a Čínou se vystupňoval nedávný zastavením spolupráce Googlu se společností Huawei. Pokud Čína přijme odvetná opatření, nejvíce ohroženou americkou firmou bude Apple.

Trpělivý Fed. Sazby se jen tak hýbat nebudou

9:12
Američtí centrální bankéři jsou a podle všeho také budou trpěliví, vyplývá z Fed Minutes. Podle členů měnového výboru (FOMC) by trpělivý přístup měl "po nějakou dobu" vydržet. A to i když se ekonomické a finanční podmínky budou ve světě nadále zlepšovat.

Hra s čísly i ekonomickým myšlením. Ekonomická olympiáda expanduje

22.May
Na středních školách se mohou žáci zúčastnit biologických, matematických či fyzikálních olympiád. Nápad té ekonomické tudíž není úplně revoluční, ale slouží velmi dobře k tomu, jak dostat do škol ekonomii a finanční gramotnost. Ekonomická olympiáda má již třetí ročník, kterého se letos účastní více než 300 českých a 180 slovenských škol. Pilotní projekt se navíc rozjíždí i v Maďarsku. „Testy ko...

Bezpečný přístav versus silný dolar

22.May
Na začátku roku jsme byli svědky tzv. „flash crash“, po kterém následovalo čtyřměsíční oslabování japonského jenu. Tento býčí trend byl spíše spojen se silným dolarem, který si připisoval zisky vůči většině světových měn. V květnu jsme však byli svědky otočení trendu ve prospěch měny země vycházejícího slunce, spojeného s vyšším vnímáním rizika napříč investorskou komunitou.

Otěže světové ekonomiky v rukou Číny

22.May
Nejnovější čísla OECD naznačují, že Čína bude jako jediný region v nejbližších měsících růst. Naopak USA hrozí recese. Významný růst neočekáváme ani v Evropě. Klíče od globálního ekonomického růstu jsou tak v rukou ekonomiky rudého draka.

Lidí na trhu práce je čím dál tím víc. Tak kde je problém?

21.May
Lidí na trhu práce je čím dál tím víc. Problémem je, že nejsou aktivními kandidáty, ale kandidáty pasivními. Aktivně práci nehledají, ale jsou otevřeni změně. Budoucnost není v jednom zdroji kandidátů a už vůbec není spasením jednoho konkrétního pracovního portálu v džungli nových směrů náboru. V rozhovoru pro server Roklen 24 to řekl zakladatel společnosti ČESKÝ TRH PRÁCE Štěpán Bartyzal.

Ničí tetování šance na trhu práce?

21.May
Jedním z nejšířeji zkoumaných jevů v souvislosti s trhem práce je to, jak si něm stojí jednotlivé skupiny pracovníků. To se pak týká především těch ohrožených. Mnoho studií tak zkoumá, jaké jsou rozdíly v pozici mužů a žen, u uchazečů o práci pocházejících z různých etnik nebo u pracujících z různých věkových skupin.

ECB se stále nedaří zvyšovat ceny, chtěla by víc

21.May
Člen rady guvernérů Evropské centrální banky (ECB) Klaas Knot nevidí situaci v eurozóně růžově a navrhuje, aby eurozóna úmyslně rostla nad svůj potenciál. Je to prý jediný způsob, jak ještě více zvýšit ceny.

Ikona Silicon Valley radí: Vytvořte celosvětově atraktivní příběh

20.May
Najděte lepší způsob, jak vyniknout. Vytvořte celosvětově atraktivní příběh. Právě to radí mladým českým statupistům Bill Reichert, jeden z nejzkušenějších investorů a podnikatelů na západním pobřeží, který byl členem poroty evropského finále Startup World Cup & Summit. Ve video rozhovoru pro server Roklen24 zdůrazňuje, proč je třeba pochopit produkt a vysvětlit jeho hodnotu.

Vždycky drží spolu? Staropramen, pivní „machrovství“ a technologie

20.May
Mým dlouhodobým cílem je propojit "machrovství" klasického přístupu k pivu s tím, co nabízí moderní svět. Tak, abychom ve Staropramenu dodrželi špičkovou kvalitu, ale abychom výrobu zefektivnili ve smyslu našich procesů a technologií. A abychom to zatraktivnili z pohledu profesního. Image, pivovar, pivo, hrdost, to už tady je. O to nemám strach, říká v rozhovoru pro server Roklen24 Milan Jeřábe...

Proč se bát čínské „sedmičky“

20.May
Čínská offshore měna v květnu oslabila vůči dolaru o zhruba tři procenta. To ji řadí na čtvrtou příčku nejslabších světových měn v rámci srovnání květnového vývoje vůči zeleným bankovkám. Pomalu ale jistě se tak blížíme k psychologické hranici 7,00 jüanu za dolar, která u mnohých tržních subjektů vzbuzuje silnou nervozitu.

Vstupujeme do nestabilního období. Jak se připravuje trh?

19.May
Finančním trhům se trochu ulevilo po zprávě, že prezident Trump možná prozatím odloží hrozící rozhodnutí o clech na automobily. Vzápětí se objevily nové obavy z dalšího vývoje napjatých americko-čínských vztahů vyvolané zásahem Spojených států proti firmě Huawei.

Špatné počasí v USA a na trzích

18.May
Ceny obilovin rostou, skupinu vede nejvíce kukuřice. Tento nárůst představuje oživení po pondělních minimech vyvolaných obchodní válkou. Růst je způsoben opožděným setím ve Spojených státech a krytím krátkých pozic. Negativní vliv na poptávku po těchto komoditách může mít v budoucnu epidemie prasečí horečky v Číně.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes