15
new stories - click to show

Roklen 24

Description:

Portál o ekonomice, financích a investicích

URL:

https://roklen24.cz/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

12.6 items/week

České firmy ohrožuje toxický mix zdražování. A může být hůř

11:31
Růst cen energií, surovin i tlak na růst mezd vytváří toxický mix. Že nemůže být hůř? Bohužel, může.

Porostou úroky i ceny. Konec roku bude pocitově nejhorší

8:03
Inflace dále poroste, stejně tak i úrokové sazby. Pocitově bude mnohem horší konec roku než léto. Tempo růstu cen sice zpomalí, avšak celková cenová hladina se bude dále zvyšovat, uvedl guvernér České národní banky Jiří Rusnok. Trh s vyššími sazbami počítá. Kurz koruny se pak posunul téměř na „předmichlovské“ úrovně.

Bitcoin 2022 není jen konference, je to něco neuvěřitelného. Jak vypadá největší krypto akce na světě?

20.May
Bitcoin 2022 není jen konference, je to něco neuvěřitelného. Nikde jinde se nesetká tolik zástupců „krypto-smetánky“, speakrů, vystavovatelů a krypto fanoušků na jednom místě. Jak vypadá největší krypto akce na světě? Svou zkušenost v rozhovoru pro Roklen24 popsal Martin Kuchař, organizátor největší československé kryptoměnové akce ChainCamp, který letos Miami navštívil.

Michl, „michlovci“ a kurz koruny

20.May
Trhy samozřejmě vědí, že jmenování nového guvernéra na změnu poměru hlasů jednotlivých táborů v radě nebude stačit. Mandát však končí dalším radním a doplnění uvolněných míst o tzv. „michlovce“ by většinu přeneslo právě na jejich stranu.

ČNBvlog: V dnešní době je třeba vysvětlovat o to více, co ČNB činí a proč

19.May
„V dnešní velmi turbulentní a dramatické době cítíme, že je potřeba vysvětlovat o to více, co centrální banka činí a proč. Ještě do nedávna platilo, že čím méně se o centrální bance mluví, tím lépe, protože to je důkaz toho, že vše funguje, jak má. Toto dnes neplatí. Nastavení úrokových sazeb a inflace je téma celé společnosti.“

Analýza uživatelského chování: Kdo chce uspět, musí pochopit

19.May
Chcete vytvořit úspěšný digitální produkt? Pak se neobejdete bez vychytané kombinace nástrojů. Precizního marketingu, perfektní zákaznické zkušenosti a webdesignu, který funguje na každém zařízení. Jenže jak zjistit, co vlastně funguje? Musíte měřit a být v obraze.

Holub nechybuje. Rétorika přiostřuje i v ECB

19.May
Aleš Michl chybuje. Popsali jsme to již v pondělním reportu. Naše slova později potvrdil člen bankovní rady ČNB Tomáš Holub. Ukázalo se, že Holub zůstává pevným zastáncem „ortodoxní“ měnové politiky, která je v současném vysoce proinflačním prostředí potřeba. A rétorika přiostřuje i v ECB.

Vítěz bere vše. Troufli byste si obchodovat dle Eurovize?

18.May
Kim Cramer Larsson, technický analytik Saxo Markets, se zabývá novou studií, která upozorňuje na korelaci mezi vítězstvím země ve Velké ceně Eurovize a pozitivní návratností tamních investorů po odvysílání finále soutěže.

Když komunikaci umí cílit politické strany, tak proč ne ČNB

18.May
Diskuze o tuzemské inflaci se mění. Otázku, zda jde o domácí či dovezenou, velmi rychle nahrazuje obava ze ztráty ukotvení inflačních očekávání. Vzhledem ke skokovému nárůstu tuzemských inflačních očekávání stojí ČNB před zásadní výzvou. Jak vrátit očekávání zpět k dlouhodobému cíli? A může pomoci Michlův lidský přístup?
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes