15
new stories - click to show

Roklen 24

Description:

Portál o ekonomice, financích a investicích

URL:

https://roklen24.cz/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

2.8 items/day

Souboj titánů: Apple vs. Meta na poli VR

9.June
Apple po dlouhé době zveřejnil úplně nový produkt - VR brýle Vision Pro. Ty se pyšní spoustou zajímavých funkcí a také velmi tučnou cenovkou. Schyluje se tak k velmi zajímavému souboji Apple vs. Meta.

Inu, Turecko…

9.June
Médii rezonuje debata o začátku změny turecké hospodářské politiky. Spekuluje se o konci tzv. Erdoganomiky, která stála za extrémním oslabením turecké liry a za vyčerpáním devizových rezerv. My jsme v tomto ohledu skeptičtí. Už dříve jsme psali, že starého psa novým kouskům nenaučíš. Erdogana obzvlášť.

Turecko nezachrání ani nová hvězda v čele centrální banky

9.June
Turecko bude mít první ženu v čele centrální banky. Má zkušenosti z managementu v Goldman Sachs a First Republic Bank. Lira v návaznosti na jmenování krátce posílila proti euru a dolaru. O všechny zisky ale ještě během večera přišla.

Nad makroekonomickým výhledem se stahují mračna

8.June
Nejnovější měsíční průzkum analytiků společnosti Fidelity International ukazuje pokračující zhoršení manažerského sentimentu vedené výrazným poklesem u čínských a evropských společností. Zdá se, že čínské znovuotevření trhu uvadá, a i nad evropským makroekonomickým výhledem se stahují mračna.

VSA strategie aneb Obchodujte po vzoru velkých hráčů

8.June
Retailový investor nebo trader, který se trhům věnuje hodinu denně, se jednoduše nemůže rovnat někomu, kdo je analytik z povolání a před grafy a reporty tráví většinu dne. Studováním obchodovaných objemů ale můžeme jejich znalostí využít i my, „malé ryby”.

Ropa zdražila. Sáhneme si na benzinkách hlouběji do kapsy?

8.June
Během minulého týdne došlo k dalšímu zvýšení cen pohonných hmot. Litr benzínu v průměru zdražil o 15 haléřů na 36,82 Kč a nafty o 13 haléřů na 31,19 Kč. U nafty se tak jedná o první podstatnější nárůst ceny od konce března, v sestupném trendu je pak dokonce již od ledna.

Pravděpodobnost ekonomického propadu stoupá

7.June
Pravděpodobnost, že americkou i evropskou ekonomiku čeká období propadu reálného HDP, stoupá. Spolu s tím rostou i rizika na akciových trzích. Evropské akcie mají tu výhodu, že jsou jejich ceny výrazně nižší než u těch amerických.

Extrémní daň, která nebude fungovat

7.June
Vláda překvapivě, bez analýz a odborné debaty představila konsolidační balíček, jehož součástí je i zavedení spotřební daně na náplně do elektronických cigaret. Dá se pochopit, že stát hledá jakékoliv dostupné zdroje. Když je daň ve zhruba polovině evropských zemí, lze ji zavést i v Česku. Přesto je tento návrh neuvěřitelným způsobem nedomyšlený, škodlivý, a navíc ve svém důsledku nefunkční.

Bývalý guvernér ČNB Singer: Měnová politika je tam, kde má být

7.June
Měnová politika České národní banky je zhruba tam, kde má být. Poslední čísla naznačují, že inflace skutečně zpomaluje, dokonce rychleji, než centrální banka čekala. Důležité bylo zpevnění koruny. Prostor pro posílení kurzu už je ale nějakou dobu poměrně vyčerpaný, řekl v rozhovoru pro Roklen24 bývalý guvernér České národní banky a současný hlavní ekonom Generali CEE Miroslav Singer.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes