15
new stories - click to show

ČRo Brno

Description:

Český rozhlas Brno je nejstarší, největší a především nejposlouchanější regionální stanicí Českého rozhlasu. Posluchačům v Jihomoravském a Zlínském regionu každodenně nabízíme čtyřiadvacetihodinové regionální vysílání, ...

URL:

https://brno.rozhlas.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publishes:

2.8 items/day

Pondělní Noční linka: Tajemství mé domácnosti

6:05
Klika, která funguje opačně, nefungující elektrická zásuvka, kterou „opravujete“ už deset let, odchlíplá tapeta, kterou jste ukáznili lepící páskou…

CM Zádruha slaví 30 let a Martin Kaňa 50 let

3.February
Cimbálová muzika Zádruha z Dolních Bojanovic si v letošním roce připomíná 30 let od založení a její sólista Martin Kaňa oslavil 50. narozeniny.

„Karel Čapek nechtěl ilustrovat text, který psal. On vždy doplňoval.“ Jeho kresby jsou vystaveny ve zlínské galerii

3.February
O Karlu Čapkovi se na rozdíl od jeho bratra Josefa mluví většinou jako o spisovateli. Podle kurátora Pavla Petra byl však Karel Čapek výjimečný i jako kreslíř.

Ve společnosti je tlak na dokonalost, to ale o pečení chleba neplatí, zdůrazňuje Gabriela Hradecká

3.February
„Hlavní ingrediencí při pečení chleba je aspoň minimální ochota se to naučit. A dá se péct i v remosce,“ říká Gabriela Hradecká, autorka knih o domácím pečení chleba.

Za dva roky byste mohli bydlet, vzkazuje Brno družstevníkům, kteří pět let čekají v pořadníku

3.February
Ceny nemovitostí stále rostou a bydlení je pro čím dál víc lidí nedostupné. Politici v Brně před pěti lety slíbili, že to vyřeší pomocí družstevního bydlení.

Český strakatý pes je tvárné plemeno. Dokážou být sportovci i „gaučáci“, říkají manželé Šmerdovi

2.February
Pozvání do Apetýtu přijali Eva a Jakub Šmerdovi a fenka Arnika. Podle jejího vzhledu byste možná uhádli i plemeno – Český strakatý pes. Věděli jste, že musí mít tři barvy?

Večer s dechovou legendou: trumpetista a pedagog Miloslav Procházka

2.February
Miloslav Procházka – autor mnoha skladeb, pedagog a výborný hráč na trumpetu spjatý třeba s Mistříňankou nebo v posledních letech s Kumpanovými muzikanty.

Za nedůvěrou zdravotníků v očkování je nedostatek informací, domnívá se Pokorná z Masarykovy univerzity

2.February
Podle čerstvého průzkumu Národního institutu SYRI se objevuje nedůvěra v očkování nejen u laické veřejnosti, ale i u některých zdravotníků. Co stojí za tímto fenoménem?

Brno vyčlenilo speciální parkoviště pro cestující vlakem na vídeňské letiště

1.February
Vedení Brna vyčlenilo speciální parkoviště pro auta těch, kteří chtějí s kufry přesednout na přímý vlak do Vídně. Radnice tak pokračuje v podpoře dotované vlakové linky.

O nerovnosti ve vzdělávání se mluví roky. Pandemie covidu problémy ve školství zviditelnila, myslí si ředitel brněnské školy

1.February
„Rozkolísaná znalostní úroveň a zvýšená míra úzkostí studentů po distanční výuce a jiných covidových omezeních jsou spojené nádoby,“ říká ředitel brněnské školy.

Kyjovské skočné

31.January
V dnešním pořadu zamíříme na Kyjovsko. Společnost nám bude dělat Cimbálová muzika Jury Petrů a mužský sbor z Kyjova, Vojenský umělecký soubor Ondráš a také BROLN.

Dialog nebyl jeho silná stránka, stál si vždy za svým názorem, říkají o Adolfu Loosovi Cysař a Polák

31.January
Pozvání do Apetýtu přijali kameraman David Cysař a dramaturg Martin Polák, kteří jsou podepsaní pod dokumentárním snímkem Adolf Loos – revolucionář mezi architekty.

Muzika z vinylu

31.January
Valašské soubory Vsacan ze Vsetína a Radhošť z Rožnova pod Radhoštěm a jejich cimbálové muziky na nahrávkách z oblíbených gramodesek ve výběru Jaroslava Kneisla.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes