ČRo Brno

Description:

Český rozhlas Brno je nejstarší, největší a především nejposlouchanější regionální stanicí Českého rozhlasu. Posluchačům v Jihomoravském a Zlínském regionu každodenně nabízíme čtyřiadvacetihodinové regionální vysílání, ...

URL:

https://brno.rozhlas.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publishes:

4.5 items/day

Lidé před covidem utíkají do zahraničí

13:53
Zájem o cestování do zahraničí na poslední chvíli se mezi Čechy v posledních týdnech zvýšil. Oblíbené destinace na last minute dovolenou jsou například Egypt nebo Tunisko.

Volbě nového krajského hejtmana už nic nebrání, byl zveřejněn termín zasedání nového zastupitelstva

12:25
Ustavující zasedání nového zastupitelstva Jihomoravského kraje bude ve středu 11. listopadu. Řekl to hejtman Bohumil Šimek, kterého by měl nahradit Jan Grolich.

Nejlepší folkaři swingují – právě vychází album brněnského B-side bandu Folkswings

12:25
Právě vychází album Folk Swings, které je výsledkem jedinečného projektu kapely B-Side Band Josefa Buchty s legendami českého folku a popovými osobnostmi.

Zanedbané brněnské areály bývalé Zbrojovky a v Králově Poli mají zelenou k přestavbám

29.October
Brněnští radní na svém posledním jednání schválili změny územního plánu, které umožní například rychlejší přestavbu bývalých výrobních a opravárenských areálů.

„Chceme společensky závažné téma odít do mimořádné formy,“ říká Reiner o projektu centra holokaustu

29.October
Poslechněte si rozhovor o tom, co Martina Reinera k projektu Dokumentačního centra holokaustu na Moravě přivedlo a jak usiluje o jeho realizaci.

Telefonním budkám zvoní hrana. Od ledna příštího roku zmizí z ulic

28.October
Od ledna příštího roku zmizí z ulic i těch několik telefonních budek, které ještě stále sloužily jako veřejné telefonní automaty.

Brněnská žirafa slaví! Socha Jošta zdobí centrum města pět let

28.October
Brněnská žirafa nebo koňafa. Tak lidé přezdívají osmimetrové jezdecké soše markraběte Jošta na Moravském náměstí v Brně. Před pěti lety byla slavnostně odhalena.

Země česká, domov můj! Naši hymnu jistě zazpíváte. Všechny čtyři sloky zná ale jen málokdo

27.October
Kde domov můj je první divadelní šlágr na světě, který se stal státní hymnou. Všichni známe její slova – tedy jen první sloky, která je hymnou. Co ale ten zbytek?

Bývalý průmyslový areál ČKD v Blansku čekají opravy. Nový majitel chce komplex pronajímat

27.October
Nový vlastník někdejšího průmyslového areálu ČKD v Blansku chce co nejdřív začít s jeho opravami. Pak má v plánu jednotlivé části pronajímat dalším firmám.

Janu Rapantovi k osmdesátinám

27.October
Muzikant, zpěvák a především znalec hudební lidové tradice na Moravských Kopanicích Jan Rapant oslavil 80. narozeniny.

Host Dne na Moravě: Karel Zitterbart

27.October
Jak chce lékař a a nově také senátor za obvod Vyškov docílit zlepšení primární zdravotní péče u nás a toho, aby se do vesnic vrátili praktičtí i dětští lékaři?

Host Apetýtu: Marián Dej

27.October
Marián Dej je ve Slavičíně knězem. Je to člověk upovídaný, rád se od srdce zasměje, na druhou stranu cítí, že víra je také povinnost a nutnost na sobě pracovat.

Obyvatelé Branišovic obdarovali znojemskou nemocnici. Pro zdravotníky nakoupili zásoby pití

26.October
Asi dva tisíce lahví s vodou, džusy a minerálkami dnes dostala darem znojemská nemocnice. Pití nakoupili obyvatelé Branišovic na Pohořelicku.

Cyklostezka z Brna do Vídně má nově sjednocené směrovky, aby cyklisté v zahraničí nebloudili

26.October
Cyklostezka z Brna do Vídně je nově po celé své délce označená stejnými směrovkami. Usiloval o ně svazek 24 měst a obcí, které leží na její trase.

Na brněnském výstavišti vzniká záložní nemocnice pro pacienty s covidem-19

26.October
V Brně dnes začíná vznikat nová záložní nemocnice pro pacienty s onemocněním covid-19. Město ji nechává vybudovat v jednom z pavilonů na výstavišti.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes