15
new stories - click to show

ČRo České Budějovice

Description:

Český rozhlas České Budějovice je regionálním studiem Českého rozhlasu. Vysílání stanice je zaměřeno na regionální dění, ale svým dosahem region přesahuje. K pravidelným posluchačům tak patří, také částečně posluchači v Plzeňském a Středočeském kraji...

URL:

https://budejovice.rozhlas.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Jihočeský

Publishes:

7.7 items/day

Šéf jihočeských hasičů Lubomír Bureš ve volném čase hraje divadlo. Je to mentální sprcha, říká

19:32
Stojí za vznikem krajského operačního střediska a zavedením linky 112. Velí u složitých zásahů, pomáhá při katastrofách, řeší i pandemii covidu-19. A odpočívá na jevišti.

Hudební vzpomínka na zpěváka Jaroslava Vaňátka, oslava narozenin kapelníka K-Clubu a dvě novinky

19:32
19. ledna by oslavil 75. narozeniny zpěvák Jaroslav Vaňátko. Pamětníci si jistě vzpomenou na nesčetné množství televizních dechovkových pořadů, ve kterých vystupoval.

Kurkuma – indický svatý prášek, který zastavuje šíření rakovinných buněk

15:36
Kurkuma je známé koření, tradiční součást kari směsí. V současné době více než 95 procent jeho světové produkce pochází z Indie. Indové denně zkonzumují 25 až 50 miligramů.

Jihočeská zimní střediska nabízí dobré podmínky pro lyžaře, až 70 centimetrů sněhu

15:36
Ve skiareálu Lipno je na sjezdovkách 70 centimetrů technického i přírodního sněhu, na Zadově v areálu Kobyla mezi 40 až 60 centimetry sněhu.

Díky patentům Marie Terezie a Josefa II. nemuseli včelaři platit daně a vznikla první včelařská škola

13:03
Další díl z cyklu o včelách a včelaření. Hostem je šéfredaktorka měsíčníku Moderní včelař Marie Šotolová. Řeč bude mimo jiné o patentech Marie Terezie a Josefa II.

Bobři se rozšířili na mnoho jihočeských řek. Zanechávají za sebou pokácené stromy

11:49
Bobrům se čím dál víc líbí na jihu Čech. Zatímco ochranáři jsou rádi, Povodí Vltavy už méně. Bobři kácením stromů působí škody, které pro společnost znamenají náklady.

S novými pravidly pro trasování pozitivně testovaných na covid hygienikům práce neubylo

9:17
S nařízeným testováním ve firmách se změnila také pravidla pro trasování kontaktů lidí nakažených covidem-19. Hygienici se zaměřují primárně na děti, seniory, zdravotníky.

Věra Nosková: Cestovky a cestování

7:58
Je velký rozdíl mezi organizovanou krátkou dovolenou a třeba dvouměsíčním cestováním na vlastní pěst.

Jsou šťastní, protože se nezabývají ani minulostí ani budoucností, zjistila cestovatelka v Bhútánu

19.January
Asijskou zemi procestovali partneři Matouš Hurtík a Kristýna Tronečková. V Bhútánu strávili celkem devět měsíců. Poznali díky tomu, jak tam lidé doopravdy žijí.

Eric Clapton – Lady In The Balcony: Lockdown Sessions (2021)

19.January
Za posledních padesát let nenajdeme moc kytaristů, kteří dokázali oslovit tak širokou škálu posluchačů z různých koutů světa jako britská legenda Eric Clapton.

Větší fitness centra bojují o každého klienta. Mají asi poloviční návštěvnost oproti době před pandemií

19.January
Až o polovinu méně návštěvníků než před pandemií koronaviru hlásí provozovatelé velkých fitness center a cvičebních studií. Propad potvrdila i Česká komora fitness.

Půl roku po ničivé bouřce jsou cesty u českobudějovických Vrbenských rybníků opět plně průchozí

19.January
Stromy popadané do vody nebo polámané větve stále na Vrbenských rybnících u Českých Budějovic připomínají ničivou bouřku. I půl roku po ní pracovníci dál odklízejí škody.

Dámská jízda s Mirkou Nezvalovou 19. 1. 2022

19.January
Rady knihovnice, jak snadno získat přístup e-knihám. Tipy na využití alobalu při praní či čištění šperků. Jak zhubnout i bez diety. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

Během ledna se světlý den prodlouží o hodinu a pět minut, Země je zároveň nejblíže Slunci

19.January
Prosinec byl přelomový. Po jeho většinu se délka světlého dne zkracovala, ale od zimního slunovratu se naopak prodlužuje. Tak to bude pokračovat až do poloviny června.

Hlavní plesová sezona kvůli koronaviru opět nebude. Většinu akcí organizátoři zrušili, nebo přesunuli

19.January
Pro studenty i rodiče to bývá zážitek na celý život. Maturitní plesy letos ale v zimních měsících opět nebudou. Někde organizátoři vyčkávají a přesunuli termíny na jaro.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes