ČRo České Budějovice

Popis:

Český rozhlas České Budějovice je regionálním studiem Českého rozhlasu. Vysílání stanice je zaměřeno na regionální dění, ale svým dosahem region přesahuje. K pravidelným posluchačům tak patří, také částečně posluchači v Plzeňském a Středočeském kraji...

URL:

http://www.rozhlas.cz/cb

Katalog:

Z domova → Regiony → Jihočeský

Publikuje:

2,8 položek/týden

Píseň P.S. napsal Pavel Žalman Lohonka pro jednu dívku ze Slovenska

11.dubna
Pavel Žalman Lohonka v roce 2018 slaví padesát let na hudební scéně. Český rozhlas České Budějovice proto vysílá seriál, v němž sám muzikant vybírá a komentuje nahrávky, které provázely jeho kariéru. Tentokrát P.S.

Jarní čištění ulic komplikují řidiči, kteří ignorují značky a neodjedou s auty

11.dubna
Na úklidu Českých Budějovic se podílí desítky lidí a trvá jim to několik měsíců. Jejich práci komplikují řidiči, kteří i přes upozornění nechávají svá auta stát v ulicích. Třetina ploch tak zůstane nevyčištěná.

Klepadla na koberce a teď už i telefonní budky se staly přežitkem minulosti

11.dubna
Také jste si všimli, kolik zbytečných věcí se vyskytuje na veřejných prostranstvích? Když jsem byl malý, nechápal jsem, k čemu jsou na některých místech ve městě plechové stojany, ze kterých si mohl člověk napustit vodu.

V budějovickém Metropolu si můžete prohlédnout orchideje

11.dubna
Výstava orchidejí a exotických rostlin v Českých Budějovicích představuje květinu oceněnou na mezinárodní expozici v Drážďanech. V Domě kultury Metropol jsou k vidění nejen orchideje, ale i sukulenty nebo exotický hmyz a krokodýli. Pěstitelé na místě návštěvníkům také poradí s péčí o rostliny. Výstava potrvá do 15. dubna.

Kysličník uhličitý v ovzduší negativně ovlivňuje růst mořských řas

10.dubna
Zvyšující se obsah kysličníku uhličitého v atmosféře snižuje růst mořských řas. Prokázal to ve svém výzkumu bílkovin, které přenášejí železo v krvi obratlovců, tým americko-českých vědců.

Volejbalisté Jihostroje mistrovský titul letos neobhájí

10.dubna
V semifinále extraligy volejbalistů hráči Karlovarska vyhráli v Českých Budějovicích 3:2 na sety. V semifinálové sérii zvítězili 3:0 na zápasy a postupují do finále.

331 listů se jmény obětí. Lidé na budějovickém náměstí připomněli utrpení v Letech

10.dubna
Na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích se v pondělí večer uskutečnila pieta za oběti koncentračního tábora Lety u Písku. Vzpomínkovou akci zorganizovala místní skupina Amnesty International.

Těhotná žena má být aktivní, ale lékařka varuje před náročnými sporty a dlouhým cestováním

10.dubna
Jakmile gynekolog potvrdí těhotenství pacientky, mělo by ho zajímat také její zaměstnání. V dalším díle pořadu Zdravíčko na téma těhotenství to připomněla Dana Preslová, gynekoložka písecké společnosti Gynface.

Budoucí prvňáčci chodí k zápisům připravení, mnoho dětí má ale vady řeči

9.dubna
Předškoláky v celém Jihočeském kraji čeká velký den. Tento měsíc přichází k zápisům do první třídy. Učitelky dávají dětem spoustu úkolů a také pozorně poslouchají, jestli umí dobře mluvit.

Benešova vila se více otevřela veřejnosti, prohlídky jsou tři dny v týdnu

9.dubna
Soukromé sídlo někdejšího československého prezidenta Edvarda Beneše si návštěvníci letos prohlédnou častěji. Vila v Sezimově Ústí byla dosud veřejnosti přístupná jen při mimořádných událostech.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes