15
new stories - click to show

ČRo České Budějovice

Description:

Český rozhlas České Budějovice je regionálním studiem Českého rozhlasu. Vysílání stanice je zaměřeno na regionální dění, ale svým dosahem region přesahuje. K pravidelným posluchačům tak patří, také částečně posluchači v Plzeňském a Středočeském kraji...

URL:

https://budejovice.rozhlas.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Jihočeský

Publishes:

8.6 items/day

Vakcinační centrum bude v Táboře na zimním stadionu, v Českém Krumlově asi na Chvalšinské

6:10
V polovině února by mohlo být otevřeno v Táboře centrum pro očkování podobné tomu, které nyní Jihočeský kraj staví v jednom z pavilonů Výstaviště v Českých Budějovicích.

České Budějovice zřizují registrační místa pro očkování seniorů nad 80 let

21:22
Od pondělí 18. ledna otevře město České Budějovice registrační místa pro očkování, jejichž cílem je pomoci občanům, seniorům nad 80 let, s vyplněním online formuláře.

Od swingového dávnověku až po brazilskou bossa novu

18:49
Orchestr Harryho Hardena – pozdrav z českého swingového dávnověku, největší malý orchestr na světě – Kirchin Band a uklidňující kytara původem brazilského virtuóze Laurinda Almeidy

Nikdy mě nenapadlo, že mi v ledové vodě nebude zima, říká otužilec Pavel Vágner

16:16
Na sociálních sítích téměř denně můžete vidět odvážlivce v teplých čepicích, jak se noří do ledových řek a rybníků. Jedním z nich je Pavel Vágner.

I přes pátý stupeň epidemického systému mohou čtenáři prachatické knihovny nejen knihy vracet, ale také si je půjčovat

13:44
Jak je to možné? Knihy si tam můžou od začátku druhého lednového týdne vyzvednout bezkontaktně. A o půjčování je skutečně velký zájem.

Odstartovala registrace seniorů starších osmdesáti let. Jak na to? Poradíme vám

12:28
Lidé starší osmdesáti let se můžou registrovat na očkování proti covidu-19. S registrací ale můžou mít právě senioři problémy.

Ananasy zastupuje velké množství odrůd, které se liší vzhledem, velikostí, barevností a také způsobem použití

9:55
Při nakukování do prodejen s květinami se občas můžeme potěšit pohledem na rostliny ananasu, které mají barevné listy. Opravdové ananasy, mají listy čistě zelené barvy.

Hana Hosnedlová: Dekameron

9:55
Doba koronová, která zasáhla celý svět, s sebou přinesla i spoustu nečekaných a nepříjemných změn. Jednou z nich je i absence živé, kontaktní kultury.

Projít procesem registrace k očkování kvůli covidu-19 pomůže seniorům na jihu Čech speciální telefonická linka

14.January
Vyškolení pracovníci jim pomůžou s registrací, výběrem vakcinačního centra i s rezervací termínu. Telefonní linka by měla naplno začít fungovat v pátek 15. ledna.

Portosystémový zkrat je onemocnění známé jak u psů, tak u koček

14.January
Portosystémový zkrat je onemocnění známé jak u psů, tak u koček. Nejčastější je vrozené a spojené s poruchou cévního systému.

Se svou prvotinou Losos v kaluži objela republiku

14.January
Markéta Lukášková pochází z Českých Budějovic. Působila jako redaktorka časopisů Týden, Maxim, Faktor S, vedla Reflex.cz.

Psycholožka Kristýna Tronečková putuje za štěstím

14.January
"Bhútán je země, kde moje duše rozkvetla. Island je země, kde se moje duše dotkla svých kořenů. Izrael je země, kde má mysl poznala svou sílu", říká mladá Češka .

Jihočeský kraj získá od státu 10 milionů korun na krytí nákladů souvisejících s řešením koronavirové pandemie

14.January
Mimořádný příspěvek 10 miliónů korun od ministerstva financí chce Jihočeský kraj použít primárně na zabezpečení očkování.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes