15
new stories - click to show

ČRo České Budějovice

Description:

Český rozhlas České Budějovice je regionálním studiem Českého rozhlasu. Vysílání stanice je zaměřeno na regionální dění, ale svým dosahem region přesahuje. K pravidelným posluchačům tak patří, také částečně posluchači v Plzeňském a Středočeském kraji...

URL:

https://budejovice.rozhlas.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Jihočeský

Publishes:

8.2 items/day

Než znovu zasejete do skleníku saláty, kedlubny a rajčata, vyměňte uvnitř zem, doporučuje půdní biolog

19:57
Aby půda byla živá a zdravá, aby dávala výnosy, jaké očekáváme, a zároveň abychom ji nevyčerpali pro budoucnost, sestavil biolog Miloslav Šimek seznam sedmi principů péče.

Ohlédnutí za deskou s netradičními dvojicemi interpretů ve známých písních

18:52
Pořad Folkový antikvariát připravil Pavel Zajíc ze skupiny Nezmaři. Tentokrát nabízí ohlédnutí za deskou z roku 2004 s netradičními dvojicemi interpretů ve známých písních.

Čekárna, toalety i občerstvení na autobusovém nádraží v Jindřichově Hradci chybí. To by se mělo brzy změnit

16:43
Čekání na autobus trvá někdy pár minut, někdy se může pěkně protáhnout. Když se k tomu přidá nepříznivé počasí a chybí čekárna i záchod, cestující počítají každou vteřinu.

Nikotinové sáčky neobsahují rakovinotvorné látky, ale zase mohou rychleji rozvinout závislost, varuje odborník

14:32
„Dětské“ drogy jsou tématem pořadu Zdravíčko. Co je kratom, HHC, co udělají s dětmi energetické nápoje a co obsahují nikotinové sáčky, vysvětluje psychiatr Vojtěch Prášil.

Jak vařit zajímavě i chutně z luštěnin

14:32
Je období půstu, a tak se kulinář Petr Stupka ve svém Kuchařském čarování zaměří na luštěniny. Nabídne recepty na sekanou z čočky, cizrnové krokety nebo fazolový burger.

Nemocnice v Táboře otevřela dětskou skupinu. Tříčlenný personál se v ní stará o děti zdravotníků

12:21
Při nemocnicích by mohlo vzniknout více školek a dětských skupin. Peníze na to jsou. Podle ministerstva zdravotnictví je v Národním plánu obnovy nevyužitých osm miliard.

Hudbu před 200 roky narozeného Bedřicha Smetany si osvojili James Last, Mantovani, hvězda českého bluegrassu i holandští rockeř

11:16
Bedřich Smetana byl autorem oblíbených oper, cyklu symfonických básní Má vlast a dalších skladeb, dirigentem, organizátorem hudebního života a také výborným klavíristou.

Zastupitelé Českých Budějovic schválili rozdělení peněz na kulturu. Někteří neúspěšní žadatelé protestují

11:16
Celkem 10 milionů korun rozdělí v roce 2024 České Budějovice mezi žadatele o dotaci na podporu kultury. Návrh předložený kulturní komisí jednomyslně schválili zastupitelé.

V dobách epidemií vznikaly takzvané kerchovíčky, provizorní hřbitůvky pro pochování nakažených

6:58
Kromě běžných hřbitovů se v jihočeské krajině můžeme setkat i s pozůstatky takzvaných kerchovíčků. Jednalo se o provizorní hřbitůvky z dob, kdy řádily nakažlivé nemoci.

Luxusní Tatry socialistických prezidentů se na západ nedostaly, honili je ale četníci, vypráví sběratel

26.February
Martin Kupec z Milevska se o dopravu zajímá jako regionální politik, ale automobily a zejména jejich poválečná výroba, propagace a distribuce jsou i jeho osobním koníčkem.

Žákovské plavecké závody v Českých Budějovicích přilákaly rekordní počet mladých sportovců

26.February
V jihočeské metropoli se konaly plavecké závody s názvem České Budějovice 2024. Velké žákovské klání zorganizoval Filip Pytel, který v kariéře přeplaval kanál La Manche.

John Travolta, Telly Savalas – Kojak, Lee Marvin, Milan Neděla, Věra Křesadlová… Když herci zpívají

26.February
Když herci zpívají. Tento nadpis by mohla nést půlhodinka Světla ramp. Čeká vás totiž sada písniček, které onehdy zpívali umělci, kteří se proslavili především jako herci.

Místo zrušené pošty v Budějovicích má být úschovna kol, bývalou pobočku chce koupit i Boršov nad Vltavou

26.February
V rámci úsporných opatření určila Česká pošta k prodeji padesát svých bývalých poboček. Prodala zatím pouze čtyři. Řada obcí nemá o poštovní budovy zájem, některé ale ano.

Česká výtvarná scéna ztratila grafika originálního rukopisu, ilustrátora a karikaturistu Václava Johanuse

26.February
Zemřel českobudějovický grafik, ilustrátor a karikaturista Václav Johanus. Věnoval se grafice, typografii, knižní a novinové ilustraci, koláži a kreslenému humoru.

Tanec, ale i mrazivé zážitky z války byly součástí Dne za Ukrajinu v Českých Budějovicích

26.February
Dojetí, vděčnost i mrazivé zážitky z války provázely Den za Ukrajinu v Českých Budějovicích. Druhé výročí ruské agrese si lidé připomínali na náměstí Přemysla Otakara II.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes