15
new stories - click to show

ČRo České Budějovice

Description:

Český rozhlas České Budějovice je regionálním studiem Českého rozhlasu. Vysílání stanice je zaměřeno na regionální dění, ale svým dosahem region přesahuje. K pravidelným posluchačům tak patří, také částečně posluchači v Plzeňském a Středočeském kraji...

URL:

https://budejovice.rozhlas.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Jihočeský

Publishes:

7.5 items/day

Mezinárodní den coververzí, spojení veršů básníka Adolfa Heyduka s pop music a také únorové songy

19:31
Je to zánovní a trochu zvláštní, ale vlastně pěkný svátek. Na 5. února připadá Mezinárodní den coververzí, tedy předělávek a reinterpretací originálních songů.

Střevíček v Popelce už mě unavuje, říká choreograf Petr Zuska. V baletu pro Jihočeské divadlo se bez něj obejde

19:31
Petr Zuska vedl 15 let balet Národního divadla, zároveň se věnoval choreografii a režii tanečního divadla. Teď potřetí hostuje v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích.

Básník Adolf Heyduk, novinář a národní buditel Václav Matěj Kramerius, herec Lubor Tokoš

16:49
Pravidelná týdenní rubrika proudového vysílání, ve které si připomínáme výročí spojená se zajímavými osobnostmi. Připravil Ivan Mls.

Kometa, kterou naposled viděli neandrtálci, letí kolem Země. Její pozorování ale není snadné

16:49
Kolem Země proletí jasně zelená kometa, hlásal jeden z novinových titulků. Astronomka Jana Tichá ale říká, že kometa se rozzářila víc na stránkách tisku než na obloze.

Molly a kočičí kavárna, příběh kočky, která hledá nový domov, zpříjemní dlouhé večery starším dětem

15:28
Knihu Melissy Daleyové Molly a kočičí kavárna představuje knihovnice Helena Jelínková. Dále v pořadu zazní rady pro začínající autory, kteří touží vydat vlastní knihu.

Zlodějíček. Příběh o mladém prodavačském učni, který musí udělat něco, co nikdy udělat nechtěl

15:28
Jednoho zimního dne v jednom maloměstském koloniálu se odehrává povídka Zlodějíček. Majiteli Valinovi tu vypomáhá malý zrzavý učedník Pepíček, který pochází z chudé rodiny.

Dálnicí do pravěku se vydali archeologové. Průzkum u Čimelic a Mirotic přinesl několik překvapení

10:14
Do období, kterému říkáme pravěk, se vydáme v magazínu Vltavín. Asi bychom byli překvapeni vyspělostí některých kultur a otázky pro pravěkého člověka bychom určitě měli.

Písničku Oh L´Amour převzal Petr Muk od britské skupiny Erasure v době, kdy „letěl“ synth-pop

8:58
Českokrumlovský rodák Petr Muk je jedním z nemnoha hudebníků, kteří to z jižních Čech dotáhli až k celorepublikovému uznání. Jako zpěvák byl skutečně masově populární.

Výjimečná Iva Bittová s Bardolinem a Jihočeskou filharmonií nadchla jihočeské publikum

4.February
Koncertní ozvěny jsou tentokrát mimořádné. Přináší totiž výběrový záznam z vystoupení Jihočeské filharmonie a zpěvačky a houslistky Ivy Bittové se skupinou Bardolino.

Z uprchlického tábora na medicínu. Dnes se psychiatr stará o pacienty v Čechách i Německu

4.February
Lékař Jan Příbaň po návratu z emigrace žije a pracuje v Českém Krumlově. Jako psychiatr působí na střední škole, zároveň stále cestuje za svými pacienty do německého Chamu.

Místa v srdci kynologa Jaroslava Sedláka.

4.February
Osobnosti nechávají nahlédnout na oblíbená místa. Jaroslav Sedlák, který šéfoval českému kynologickému záchrannému sboru, prozradí, proč už ho neláká Šumava, ale Třeboňsko.

Po bigbeatu, pop rocku nebo jazz rocku je tady výběr mapující dějiny českého tvrdého rocku

4.February
Na světě je už osmý díl sympatické a dobře vypravené supraphonské kompilační řady Line. Tentokrát vydavatelství výrazněji přitvrdilo a hudební výběr zaměřilo na hard rock.

Maturitní plesy jsou zpět v celé kráse, společenské akce ale po covidu přestaly pořádat některé firmy

4.February
V kulturních domech na jihu Čech se po dvou letech znovu konají desítky plesů. Zájem o tyto společenské akce je podle organizátorů srovnatelný s dobou před pandemií.

When a Man Loves a Woman zpíval Percy Sledge. Česká verze, nazvaná Jen já vím, je od Pavla Nováka

4.February
Pavel Novák uměl bigbít i balady, skladby dynamické i ty, které je třeba procítit v táhlých melodiích. Písnička Jen já vím vznikla v dekádě, jež se mu povedla asi nejvíc.

Turista je zdroj peněz, cyklista kamarád, zjistili mladí manželé, když na kole projeli Evropu a Asii

3.February
Rok a půl neslyšeli češtinu. Zdeněk Zeman a jeho žena Iva Frühaufová projeli během šestnácti měsíců na kolech dva kontinenty. A na svou velkou „tour“ vzpomínají s láskou...
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes