15
new stories - click to show

iROZHLAS

Description:

Domácí události

URL:

http://irozhlas.cz

Catalog:

Z domova

Publishes:

12.8 items/day

ODS zrušila členství obviněným z liberecké korupční kauzy, skončili náměstek a prezident Bílých Tygrů

22:27
Výkonná rada ODS v pátek zrušila členství ve straně náměstkovi libereckého primátora Petru Židkovi i podnikateli a prezidentovi hokejového klubu Bílí Tygři Liberec Petru Syrovátkovi. Zrušila také licenci pro jedno ze dvou libereckých místních sdružení. Komunální politik i podnikatel jsou obviněni v korupční kauze spojené s radnicí krajského města, řekl místopředseda ODS a ministr dopravy Martin K…

Ústí nad Labem plánuje zvednout daň z nemovitosti parcely, které jsou podle města problematické

21:54
Ústí nad Labem chce navýšit daň z nemovitosti pro vybrané parcely ve městě. Návrh pro vyhlášení opatření obecné povahy projednali zastupitelé a potvrdit ho mají na červnovém zasedání. Pokud ho schválí, začne nová sazba daně platit od nového roku. K návrhu na zvýšení daně z nemovitosti na koeficient 5 teď mohou majitelé pozemků dávat připomínky a námitky.

Další rezignace v čele Sokola. Z funkce odstoupil jednatel Těšitel, chce zklidnit situaci v organizaci

20:51
Jednatel Sokola Josef Těšitel rezignoval na svou funkci, uvedla v pátek organizace na webu. K odstoupení ho v souvislosti s mnohamilionovým podvodem v organizaci vyzývali někteří členové. Dočasně pověřenou osobou s podpisovým právem jednatele bude náčelník České obce sokolské a člen předsednictva Petr Svoboda, rozhodlo předsednictvo.

S americkou stranou budeme řešit bezpečnostní situaci ve světě a podporu Ukrajiny, tvrdí Fiala

18:06
Premiér Petr Fiala (ODS) se při své návštěvě Spojených států chce bavit zejména o bezpečnosti a ekonomické spolupráci, řekl v pátek Radiožurnálu a serveru iROZHLAS.cz. Oznámení o jeho přijetí v Bílém domě zveřejnila mluvčí amerického prezidenta v březnu, téměř přesně pět let po poslední návštěvě českého premiéra, kdy USA navštívil Andrej Babiš (ANO).

ONLINE: Čechy dění na Ukrajině zajímá. Válku ale už vidí méně jako bezpečnostní hrozbu, zjistil průzkum

18:06
Zájem Čechů o dění na Ukrajině, která více než dva roky čelí ruské invazi, se v posledním roce a půl téměř nemění. O vývoj situace se nadále zajímají necelé dvě třetiny lidí. O několik procentních bodů ve srovnání s dotazováním loni v létě se snížilo vnímání války na Ukrajině jako bezpečnostní hrozby pro Evropu a Česko. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění, jehož výsledky agen…

Ministerstvo zahraničí vyzývá Čechy k opuštění Íránu. V Izraeli mají být kvůli hrozícímu konfliktu opatrní

17:33
České ministerstvo zahraničí v pátek vydalo varování před cestami do Íránu a vyzvalo české občany, kteří tam pobývají, k opuštění země. Uvedlo to ve zprávě v cestovatelském systému Drozd. Důvodem jsou podle ministerstva zahraničí aktuální specifická bezpečnostní rizika pro občany EU v Íránu v kontextu současné vnitřní i mezinárodní politické situace. Čechům pobývajícím v Izraeli pak české ministe…

Státní zástupce Šaroch se odvolal proti osvobozujícímu rozsudku v kauze Čapí hnízdo

15:22
Státní zástupce Jaroslav Šaroch se v pátek odvolal proti osvobozujícímu rozsudku pro Andreje Babiše a jeho někdejší poradkyni Janu Nagyovou (oba ANO) v kauze Čapí hnízdo, zjistila Česká televize. Případem, který se týká padesátimilionové dotace na stavbu kongresového areálu ve středních Čechách, se bude zabývat Vrchní soud v Praze. Ten už jednou zprošťující rozsudek městského soudu zrušil.

Soud zamítl žaloby proti antimonopolnímu úřadu ohledně supervize dozoru stavby metra D

13:11
Krajský soud v Brně zamítl žaloby firem Inženýring dopravních staveb a Inženýring TKB proti antimonopolnímu úřadu (ÚOHS) v souvislosti s jeho rozhodnutím o tendru pražského dopravního podniku (DPP) na supervizi technického dozoru stavby linky metra D. Soud tím potvrdil platnost rozhodnutí ÚOHS, podle kterého byl tendr v pořádku. Žalobci ještě mohou podat kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu so…

Sněmovna schválila růst příspěvku na péči. Koalice zamítla návrhy opozičních stran

12:38
Zvýšení příspěvků na péči pro lidi se zdravotním postižením v pátek schválila Sněmovna podle koaličního návrhu. Úpravy opozičních hnutí ANO a SPD o razantnějším růstu části dávek zamítla. Novelu, která má také zdůraznit podporu poskytování sociálních služeb potřebným lidem v jejich domácím prostředí, nyní dostanou k posouzení senátoři.

Jedním z obviněných v liberecké korupční kauze je i Syrovátko, šéf Syneru a prezident Bílých Tygrů

12:38
V korupční kauze spojené s libereckou radnicí je obviněný i předseda představenstva liberecké stavební firmy Syner Group a prezident hokejového klubu Bílí Tygři Liberec Petr Syrovátko. Usnesení o zahájení trestního stíhání si převzal v pátek, vinu ale odmítá, vyplývá z jeho prohlášení. V případu rozděleném na tři části je tak obviněno osm lidí, dva z nich soud ve čtvrtek poslal do vazby.

‚Byl velmi vstřícný, věnoval mi spoustu času.‘ Muž z Brněnska se vydává za zubaře, peníze ale nechce

11:02
Je to lékař, nebo podvodník, či prostě člověk s psychickými problémy? Na to se ptají ženy, které se seznámily na internetu se sympatickým zubařem. Zadarmo jim radí, nic po nich nechce, ale schůzku v ordinaci nakonec zruší. Což bude nejspíš tím, že žádnou ordinaci nemá a jeho profil na Facebooku je také velmi nedůvěryhodný. Proč si tedy domlouvá schůzky a o jaký druh podvodu se pokouší?

Den přijímacích zkoušek. ‚Letos nebude proklínaná šestnáctá úloha,‘ potvrdil ředitel Cermatu

9:57
V pátek v 8.30 dostali testy z matematiky žáci na přijímacích zkouškách na střední školy, po ní následoval český jazyk a literatura. Jednotnou zkoušku píší jako první deváťáci, kteří se hlásí na maturitní studium, poté zájemci o nadstavbové obory. „Snažíme se, aby formulace otázek byly co nejjasnější a neměly dvojí výklad,“ řekl v rozhovoru pro Radiožurnál ředitel Cermatu Miroslav Krejčí.

Konec mříží a zápachu? Ministerstvo jedná o opravách dětské psychiatrie v Lounech

6:44
Dětská psychiatrická nemocnice Louny by se podle ministerstva zdravotnictví mohla dočkat oprav ve druhé polovině června letošního roku. Veřejný ochránce práv na tristní stav nemocnice upozorňuje již od roku 2011. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) před rokem uvedl, že je „absolutně eticky nemyslitelné“ děti a zaměstnance nechávat ve stávajících podmínkách.

Smlouva o gigafactory. ‚Vyjednali jsme maximum možného, neměli jsme v rukou nic,‘ tvrdí advokát

5:09
Plán na výstavbu gigafactory u Dolní Lutyně naráží nejen na odpor okolních obcí, ale i na ekologické bariéry. Ty částečně řeší uzavřená dohoda mezi ochranářskými organizacemi a státem, která umožňuje na pozemcích alespoň zahájit průzkumné práce, což stále kritizují někteří ochranáři. Pavel Franc z organizace Frank Bold v rozhovoru pro server iROZHLAS.cz přiblížil, jak probíhalo vyjednávání a co d…

Těžařské firmy usilují o průzkum ložisek zlata na Šumavě. Kraj i obce jsou proti, věc řeší ministerstvo

11.April
Všichni zastupitelé Plzeňského kraje odmítli průzkum zlatonosných ložisek v okolí Kašperských Hor. Zájem o ně aktuálně mají tři těžařské firmy.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes