iROZHLAS

Popis:

Domácí události

URL:

http://irozhlas.cz

Katalog:

Z domova

Publikuje:

17,8 položek/den

Policisté dál pátrají po 13letém chlapci z Hranic u Aše. Prohledávají okolí bydliště i vytipovaná místa

3:05
V Hranicích u Aše policie v úterý začala s rozsáhlou pátrací akcí po pohřešovaném 13letém chlapci. Robert Kraus se ztratil 19. října. Policie do terénu nasadila desítky lidí i techniku, včetně vrtulníku s termovizí. Na pátrání se podílí také policisté z Německa.

Na Trutnovsku zasahuje policie, od Správy Krkonošského národního parku chtěla dokumenty

21:56
Na Trutnovsku zasahuje policie, od Správy Krkonošského národního parku (KRNAP) si vyžádala dokumenty. Podle Pavla Hochmanna z Krajského státního zastupitelství v Hradci Králové jde o dokumentaci závažné hospodářské trestné činnosti.

Nejvyšší žalobce nedostal pozvánku na oslavy 28. října. Údajně kvůli odmítnutí schůzky s prezidentem

21:56
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nedostal z Hradu pozvánku na slavnostní vyznamenávání u příležitosti 100. výročí vzniku Československa. Akce se tedy nezúčastní. Informaci, kterou zveřejnila na twitteru redakce Respektu, potvrdil mluvčí nejvyššího žalobce Petr Malý.

Ředitel gymnázia bude muset vysvětlit, proč chtěl nechat zakopat obrazy Zemana do kompostu

20:45
Ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman bude vedení Ústeckého kraje vysvětlovat své oznámení na sociálních sítích ohledně obrazů prezidenta Miloše Zemana. Bergman na twitteru napsal, že po rozhovoru prezidenta pro Radiožurnál školníkovi uložil zahrabat obrazy do kompostu. Podle náměstka hejtmana Petra Šmída by se měl Bergman omluvit.

Psi kynologa zabitého v Afghánistánu budou převezeni do Česka, později je přidělí novému psovodovi

20:10
Dva psi, kteří byli během zabití českého armádního kynologa v Afghánistánu rotného Tomáše Procházky, budou v následujících dnech transportováni zpátky do České republiky. Po socializaci budou přiděleni novému psovodovi. Serveru iROZHLAS.cz to potvrdila mluvčí české armády Magdalena Dvořáková.

Vondráček se stal ruskou loutkou, tvrdí Pirát Lipavský. ‚Je to negativní kampaň,‘ oponuje Plzák z ANO

18:26
Cesta předsedy sněmovny Radka Vondráčka (ANO) do Ruska vzbudila, a dodnes budí, nevybíravou kritiku. Hlavně kvůli jeho setkání se zástupci obou komor ruského parlamentu, kteří jsou na sankčním seznamu EU a USA.

Most poblíž metra Vltavská je kvůli bezpečnosti uzavřen. Jeho stav se náhle zhoršil

18:26
Kvůli zhoršení stavu silničního mostu nad stanicí metra Vltavská bude od úterní půlnoci nejméně na týden uzavřena část komunikace Bubenská navazující na magistrálu ve směru z centra na Výstaviště. Most podjíždějí tramvaje od Vltavské na Strossmayerovo náměstí, které v době výluky rovněž nepojedou.

ODS má v Senátu 18 členů, stejně jako Starostové. Nově k nim přibyli Ivo Valenta a Ladislav Faktor

18:26
Senátorský klub ODS bude mít 18 členů, stejně jako klub Starostů. Občanské demokraty posílili dosavadní senátor Ivo Valenta (za Soukromníky) a nový senátor Ladislav Faktor (nezávislý). Představitelé ODS to v úterý oznámili novinářům.

Komunisté trvají na stáhnutí české armády z Afghánistánu. Ministr zahraničí je proti

17:17
Poslanec za KSČM Pavel Kováčik zdůraznil, že jeho strana nesouhlasí se zahraničními misemi. Řekl to v souvislosti s pondělním úmrtím českého vojáka v Afghánistánu. Kováčik taky uvedl, že česká armáda by se měla z Afghánistánu stáhnout, protože ztráty na její straně jsou příliš velké.

Policie by mohla řešit přestupky znovu pouze domluvou. Návrh prošel sněmovnou, rozhodovat bude Senát

16:41
Policistům se pravděpodobně vrátí právo řešit méně závažné přestupky pouze domluvou bez nutnosti je zaznamenávat. Sněmovna v úterý zrychleně už v prvním čtení schválila poslaneckou novelu, která domluvu ze zákona opět umožní. Předkladatelé si od změny slibují zejména snížení administrativy. Předloha nyní zamíří k posouzení do Senátu.

V Sapě veterinární správa objevila nelegální sklad se dvěma tunami ryb a mořských plodů

16:06
Veterináři s celníky našli v areálu vietnamské tržnice Sapa v pražské Libuši neregistrovaný sklad s více než dvěma tunami ryb a mořských plodů. Veterináři provozovateli zakázali uvádět produkty na trh, bude je tak muset buď zlikvidovat v asanačním podniku, nebo poslat zpět do zemí původu. Také mu hrozí milionová pokuta, sdělil v úterý mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček.

Hrad: Pozvánku na 28. října nedostalo jen minimum lidí. Z naší strany jde o určité vyjádření laskavosti

14:57
Prezidentská kancelář na nedělní ceremoniál u příležitosti 100 let založení Československa nepozvala jen minimální počet lidí. Jsou to podle mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka ti, kteří se stále nevyrovnali se zvolením Miloše Zemana do prezidentské funkce. Do Vladislavského sálu na slavnostní udílení státních vyznamenání a Zemanův projev pozval Hrad stovky hostů, na následnou recepci do Španělského ...

Fischer do žádného klubu nevstoupí, do čela Senátu chce Hampla. ‚Potřebujeme silného předsedu,‘ řekl

14:57
Senátor, diplomat a bývalý prezidentský kandidát Pavel Fischer nevstoupí do žádného senátorského klubu. Rozhodl se tak v úterý dopoledne po sérii vyjednávání s frakcemi, které ho podporovaly, tedy s kluby Starostů a TOP 09, ODS a KDU-ČSL. Chce s nimi ale nadále spolupracovat.

Kynolog se dvěma dětmi. Padlý voják bude povýšen in memoriam na štábního praporčíka

14:22
Rotného Tomáše Procházku, který v pondělí padl v Afghánistánu, povýší ministr obrany Lubomír Metnar in memoriam na štábního praporčíka. Řekl to v úterý mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek. Dá se očekávat, že obdrží i některé z resortních vyznamenání. Státní vyznamenání k letošnímu 28. říjnu pravděpodobně vzhledem k časové blízkosti slavnostního ceremoniálu na Pražském hradě neobdrží.

Konec požadavku na oslunění. Praha definitivně schválila novelu Pražských stavebních předpisů

13:44
Z Pražských stavebních předpisů zmizí požadavek na tzv. oslunění, podle kterého musely 1. března do každého nově postaveného bytu dopadat přímé sluneční paprsky na třetinu podlahové plochy po dobu 90 minut. Novelu předpisů v úterý definitivně schválili radní poté, co její návrh notifikovala Evropská komise. Ta podle vedení města k podobě novely neměla žádné připomínky. Podobu úpravy kritizovali...
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes