iROZHLAS

Popis:

Domácí události

URL:

http://irozhlas.cz

Katalog:

Z domova

Publikuje:

19 položek/den

Už 127 let zvoníci s červenými kotlíky vybírají příspěvky na pomoc lidem v nouzi

18:03
První zvoníci u červených kotlíků začali vybírat na pomoc potřebným před 127 lety. V České republice pořádá tuto charitativní sbírku Armáda spásy dvakrát za rok – na Velikonoce a na Vánoce. Vánoční sbírka začala letos opět v Brně, kde se lidé s červenou trojnožkou a kotlíkem do ulic postavili už první adventní neděli.

Gazdík ohlásil konec v čele Starostů a nezávislých. ‚Hnutí potřebuje nový drajv,‘ vysvětluje

18:03
Předseda Starostů a nezávislých (STAN) Petr Gazdík chce skončit v čele hnutí, které podle něj potřebuje nový impulz. Příští týden navrhne širšímu vedení STAN, aby zkrátilo funkční období předsednictva a v dubnu se uskutečnil volební sjezd. Sám se chce více věnovat školství a podílet se na přípravě jeho reformy. Gazdík potvrdil informaci serveru Aktuálně.cz o svém připravovaném odchodu.

Novela KSČM o zdanění státních náhrad církvím míří do finále. Hlasovat se bude zřejmě v lednu

16:55
Sněmovna posunula do závěrečného schvalování předlohu poslanců KSČM o zdanění peněžitých náhrad, které dostávají církve od státu za majetek nevydaný v restitucích. Hlasování by se mohlo uskutečnit na schůzi, která začne ve druhé polovině ledna. Novela bude čelit ve sněmovním finále návrhu na zamítnutí, který podala TOP 09.

Ministr Ťok chce v reakci na kolabující dálnici D1 zakázat jízdu kamionů v levém dálničním pruhu

16:21
Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) zvažuje kvůli situaci na D1 zákaz jízdy kamionů v levém pruhu na dálnicích včetně předjíždění. Plánuje kvůli tomu legislativní změny, operativně by zákaz mohly zatím vynucovat dopravní značky. Ministr to ve čtvrtek řekl novinářům po mimořádném jednání o situaci na páteřní dálnici, na které už druhý den kolabuje kvůli počasí a opravám doprava. Podobný návrh už ve...

V pražských Horních Počernicích hoří sklad s pyrotechnikou. Uvnitř haly jsou i tlakové lahve

15:46
V pražských Horních Počernicích hoří sklad s pyrotechnikou. Uvnitř haly jsou i tlakové lahve, hasiči proto objekt evakuovali a vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu ze čtyř možných. Hasiči to uvedli na svém twitteru.

Krejčíř podal dovolání v případu tunelování podniku Čepro, na soud se obrátili i další aktéři kauzy

15:10
Kontroverzní podnikatel Radovan Krejčíř podal dovolání v kauze pokusu o tunelování státního podniku Čepro. Justice mu vyměřila souhrnný trest 15 let vězení. Na Nejvyšší soud se prostřednictvím dovolání obrátilo také pět dalších aktérů kauzy včetně bývalého obchodního ředitele Čepra Martina Pechana, jenž si má odpykat pět let. Vyplývá to z justičních databází a z vyjádření mluvčí Městského soudu...

Přesunutí interny, ortopedie a chirurgie. Demonstranti protestovali proti optimalizaci nemocnice v Orlové

15:10
Přibližně 150 lidí ve čtvrtek před budovou krajského úřadu v Ostravě demonstrovalo za záchranu nemocnice v Orlové na Karvinsku. Vadí jim chystaný plán optimalizace zdravotní péče v kraji, kterým by se na jednání měli zabývat krajští zastupitelé. Demonstranti, mezi nimiž byli hlavně současní a bývalí zaměstnanci nemocnice, požadovali odstoupení náměstka hejtmana pro zdravotnictví Martina Gebauer...

Profesor Kovář obviněný z plagiátorství končí ve funkci prorektora Univerzity Karlovy, uvedl děkan

14:02
Poté, co tři doktorandi Univerzity Karlovy obvinili prorektora Univerzity Karlovy z plagiátorství, končí Martin Kovář ve své funkci. Uvedl to Deník N s odvoláním na děkana filozofické fakulty Michala Pullmanna.

Oettinger řekl, že zastavuje dotace jen pro Agrofert, tvrdí Babiš. Jeho slova potvrdila mluvčí eurokomisaře

13:28
Andrej Babiš (ANO) ve čtvrtek řekl, že jediná oficiální informace, kterou mají on a ministerstvo financí o zastavení dotací, je nepředkládání dotací pro Agrofert. Podle premiéra to dokazují slova eurokomisaře pro rozpočet Günthera Oettingera. Řekl to Radiožurnálu. Podle stenozáznamu z Evropského parlamentu Oettinger slovo Agrofert nepoužil. Babišovu interpretaci jeho výroku ale později potvrdil...

Pražský Pinkasův Palác čeká nedobrovolná dražba. Vyvolávací cena je 470 milionů korun

11:43
Pražský Pinkasův palác na Kampě jde do nedobrovolné dražby. Vyvolávací cena je 470 milionů korun, podle makléřů je to největší nedobrovolná dražba v ČR.

Doprava na D1 ve směru na Brno kolabuje, kolony jsou desítky kilometrů

11:08
Doprava na dálnici D1 na Brno mezi středními Čechami a Vysočinou kolabuje. Kolony jsou dlouhé desítky kilometrů, problémy začínají už na 46. kilometru, řekl mluvčí středočeské policie Pavel Truxa.

Kalousek: Stát chce církve zdaněním restitucí okrást, Babišův střet zájmů nemá v unii precedent

9:59
Zdanění církevních náhrad se dostává na scénu – komunisté svolali mimořádnou schůzi sněmovny, kde chtějí návrh protlačit ve druhém čtení. Co na to říká jeden z architektů dohody o majetkovém narovnání státu s církvemi, bývalý ministr financí a nyní předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek? Ve středu byl hostem Dvaceti minut Radiožurnálu.

Zablokovaná dálnice D1. Někteří řidiči strávili v kolonách noc, situaci komplikují kamiony

7:38
Dálnice D1 na Vysočině byla celou noc i ve čtvrtek ráno sjízdná jen s velkými problémy. Řidiči stále čekají v dlouhých kolonách ve směru na Prahu i na Brno. Situaci komplikují kamiony stojící v jízdních pruzích, jejichž řidiči si podle silničářů vybírají povinnou přestávku.

Přehled tisku: stavební úřady, chybějící místa v domovech důchodců nebo hudební výchova

7:38
V českém tisku se ve čtvrtek dočtete, že ministerstvo pro místní rozvoj plánuje odebrat obcím stavební úřady. O výstavbě by nově rozhodoval stát. Píší to Hospodářské noviny. Získat místo v domově důchodců může být podle Mf Dnes velmi obtížné. Domovy loni nevyhověly 60 tisícům žádostí. Více si přečtěte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Jak celníci kontrolují balíky z e-shopů? Padělky se ničí a objednavatel přijde o peníze

7:04
Češi si letos objednávají rekordně velké množství věcí z asijských nebo amerických e-shopů. Zatímco loni ze zemí mimo Evropskou unii přišlo necelých 16 milionů zásilek, za prvních deset měsíců letošního roku je to už 22 milionů balíků. Největší zájem je o oblečení, boty, hodinky nebo elektroniku. Radiožurnál zjišťoval, jak celníci zboží kontrolují a jak odhalují padělky.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes