iROZHLAS

Description:

Ekonomický servis

URL:

http://irozhlas.cz

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

2.9 items/day

Stravenkový paušál plánuje zavést 39 procent firem, uvádí průzkum. Čekají na rozhodnutí sněmovny

15:01
Stravenkový paušál jako alternativu ke stravenkám plánuje zavést 39 procent zaměstnavatelů. Zbytek firem se zatím nerozhodl nebo této možnosti spíše nevyužije. Příspěvek na jídlo je přitom podle 62 procent společností pro pracovníky nejžádanějším benefitem. Elektronická karta místo papírových stravenek je zajímavá pro více než tři čtvrtiny společností. Vyplývá to z průzkumu mezi 300 zaměstnavat...

Na úspory spoléhá před druhou vlnu koronaviru přes polovinu Čechů. Dostatečnou rezervu většina nemá

10:38
Více než polovina Čechů spoléhá pro případnou druhou vlnu covid-19 na úspory. Z průzkumu poskytovatele půjček Provident Financial a společnosti NMS Market Research však vyplývá, že ideální finanční polštář, kterým je šestinásobek měsíčního výdělku, má naspořeno 17 procent Čechů. Průzkum se uskutečnil v červnu mezi 600 respondentů.

Státním vojenským lesům loni klesl zisk o 88 procent. ‚Vysázeli jsme skoro 23 milionů stromů,‘ hájí se

14.August
Státním Vojenským lesům a statkům ČR loni klesl meziročně zisk o 88 procent na 9,1 milionu korun. Obrat firmy klesl o zhruba 12 procent na 2,79 miliardy Kč. Společnost to uvádí ve své výroční zprávě umístěné ve Sbírce listin. Podnik spravuje zhruba 126 000 hektarů lesních pozemků, hospodaří převážně v armádních výcvikových prostorech, ale také na 6000 hektarech zemědělské půdy.

Iniciativa KoroNERV-20 pracuje na investičním semaforu. Peníze by směřovala do bytů nebo 5G

13.August
Občanská iniciativa KoroNERV-20 připravuje investiční semafor. Vyznačuje v něm sektory, do kterých je třeba výrazně investovat, ty mají zelenou barvu. Žlutě označené jsou sporné projekty a červené jsou zbytné investice. Takovým příkladem je podle iniciativy KoroNERV-20 reklamní kampaň na podporu vnitrostátního turismu.

Spotřebitelské ceny vzrostly. Zdražil zejména alkohol a tabák, více se ale platí i za jídlo nebo bydlení

13.August
Spotřebitelské ceny v Česku v červenci mírně zrychlily růst na 3,4 procenta z červnových 3,3 procenta. Zdražily zejména alkoholické nápoje a tabák. Informoval o tom ve čtvrtek Český statistický úřad. Ve srovnání s červnem vzrostly ceny o 0,4 procenta.

Pro zemi naší velikosti je důležité být v něčem na špici, říká analytik Schneider. Klíč je spolupráce s USA

13.August
Osm let po návštěvě Hilary Clintonové navštívil Českou republiku další americký ministr zahraničí. Bílý dům vyslal do Prahy Mikea Pompea. „Američané ale nejezdí, aby poplácali po ramenou. Většinou jsou na stole konkrétní věci,“ upozorňuje bývalý náměstek ministra zahraničí a někdejší ředitel Aspen Institute Central Europe Jiří Schneider.

Plány Airbnb se nemění, dál míří na burzu. Hodnota firmy se ale během koronakrize propadla

12.August
Zprostředkovatel krátkodobého ubytování v soukromí, společnost Airbnb, se chystá vstoupit na burzu. Podle informací, které zveřejnil deník Wall Street Journal, firma oznámila, že by do konce tohoto měsíce mohla u Komise pro cenné papíry zažádat o IPO, tedy první veřejnou nabídku akcií.

Zrušení daně z nabytí nemovitosti se odkládá. Senát návrh vrátil sněmovně, chce opravit legislativní chyby

12.August
Návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti se vrací ze Senátu do sněmovny. Senát v něm chce pozměňovacím návrhem opravit legislativní chyby v té části předlohy, která zachovává možnost odpočtu úroků z hypotéky od základu daně z příjmů. Cíl návrhu, zrušení daně z nabytí, však zachovává, stejně jako možnost odpočtu úroků. Předlohu tak dostane opět sněmovna, která o ní rozhodne pravděpodobně až v ...

,Nastává sezona řešení dluhů.‘ Čechy po koronakrizi dostihly finanční problémy, obracejí se na poradce

12.August
Výpadek příjmu, jeho úplná ztráta i dluhy a exekuce z minulosti postupně začínají dohánět řadu lidí. Čím dál častěji se obracejí na dluhové poradce, jak Radiožurnálu potvrdily oslovené organizace. Vládní ochranná opatření, která souvisela s epidemií koronaviru a nouzovým stavem, postupně končí a nastává tak čas, kdy lidé budou muset začít své dluhy řešit.

Termín odevzdání přiznání daně z příjmů se blíží. Za jediný den zpoždění hrozí velké pokuty

12.August
Do příštího úterý – 18. srpna 2020 – musí lidé odevzdat daňové přiznání a zaplatit daň z příjmu fyzických a právnických osob jinak jim hrozí velké pokuty. Ty se totiž budou počítat od původního termínu odevzdání přiznání. Finanční správa také varuje, že letos nebude tolerovat podání pár dní po termínu.

Britská ekonomika je po jedenácti letech v recesi. Ve druhém čtvrtletí se meziročně propadla o 21,7 %

12.August
Britská ekonomika klesla ve druhém čtvrtletí ve srovnání s předchozími třemi měsíci o 20,4 procenta. V meziročním srovnání se hospodářství propadlo o 21,7 procenta. Uvedl to tamní statistický úřad na základě předběžných údajů. Od ledna do března, tedy v období, než se plně projevil vliv pandemie nemoci covid-19, se hrubý domácí produkt snížil v porovnání s předchozím čtvrtletím o 2,2 procenta.

Češi kvůli koronaviru preferují nájemní bydlení. V Praze klesly ceny, chybí zahraniční klientela

11.August
Češi míří do nájmů nejvíc za posledních pět let. Shodují se na tom realitní makléři a také zprostředkovatelské portálů, které oslovil Radiožurnál. Inzerátů na pronájem nemovitostí navíc v době pandemie skokově přibylo. S větší nabídkou proto na řadě míst klesly ceny, a to hlavně v Praze. Lidé si teď můžou vybírat i z lukrativních adres třeba přímo v centru metropole.

Babiš považuje za priority příštího rozpočtu zrušení superhrubé mzdy, důchody a investice

11.August
Za priority rozpočtu na příští rok, o kterém v úterý bude jednat s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO), označil premiér Andrej Babiš (ANO) zrušení superhrubé mzdy, zvýšení důchodů a investice. Chce navýšit rozpočty na výstavbu dopravní infrastruktury a sportu. Řekl, že na ministerstvo financí proto byli pozvání i ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) a předseda Národní sportovní a...

Koronakrize neměla na ČEZ velký vliv. Čistý zisk v pololetí vzrost o devět procent na 14,7 miliardy

11.August
Čistý zisk energetické společnosti ČEZ vzrostl v prvním pololetí meziročně o devět procent na 14,7 miliardy korun. Provozní zisk před odpisy (EBITDA) se zvýšil o 11 procent na 38,7 miliardy korun. Firma uvedla, že pandemie koronaviru na ní měla jen omezený dopad. Je to jeden z důvodů, proč pro letošní rok zvýšila očekávaný zisk na 21 až 23 miliard korun z dřívějšího výhledu 19 až 22 miliard. V ...

Skupina zákonodárců USA žádá o zrušení cel na zboží z EU. Obchodníci podle nich už teď trpí kvůli covidu

10.August
Skupina 13 amerických senátorů z obou hlavních politických stran požádala Úřad amerického obchodního zmocněnce (USTR) o zrušení 25procentních cel zavedených loni v říjnu na potraviny, víno a lihoviny z Evropské unie. Uvedla to agentura Reuters, která se odvolává na dopis, do kterého měla možnost nahlédnout. Cla jsou odvetou za nezákonné subvencování evropského výrobce letadel Airbus.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes