iROZHLAS

Description:

Ekonomický servis

URL:

http://irozhlas.cz

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

4.2 items/day

Facebook se kvůli bojkotu Adidasu, Fordu a dalších firem měnit nebude. ‚Brzy se vrátí,‘ řekl Zuckerberg

17:32
Šéf společnosti Facebook Mark Zuckerberg je přesvědčen, že zadavatelé reklamy se na stejnojmennou sociální síť brzy vrátí. Reaguje tak na sílící bojkot facebooku a dalších sociálních sítí, do kterého se zapojilo už přes 600 firem. Vadí jim, že podle jejich názoru tyto platformy nedostatečně regulují nenávistní obsah.

Obchody se snaží nalákat zákazníky na slevy. Výprodejové akce letos spustily o dva týdny dřív

13:59
Namísto procházení se po pasážích obchodních center se Češi letos rozhodli šetřit a neutrácet za oblečení nebo boty jako dřív. Obchody se proto snaží nalákat je na slevy - výprodejové akce letos spustily o dva týdny dřív než v minulosti. A slevy jsou podle nich i vyšší.

Rozpočtový výbor zamítl většinu přesunů. Podpořil jen návrh KSČM na odměny a pro školy

11:36
Sněmovna schválí ve vládní rozpočtové novele z poslaneckých úprav zřejmě jen návrhy KSČM na přesuny 2,3 miliardy korun. V souladu se stanovisky ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) to v pátek plénu doporučil rozpočtový výbor. K ostatním pozměňovacím návrhům opozice, ale i koaliční sociální demokracie se výbor postavil záporně.

‚Dělit pomoc na drobné je cesta do pekel.‘ S komentátorem Klimešem o vládní pomoci českým podnikům

6:58
Kabinet představil další program na pomoc podnikům postiženým dopady pandemie koronaviru, tentokrát zahrnuje lázeňství. Jsou peníze rozdělovány efektivně? Plní státní pomoc svůj účel?

Z každého eura cent pro Česko. Německá pomoc ekonomice nám přinese miliardy, říká ekonom Bureš

0:03
Německo na půl roku přebírá předsednictví Evropské unie. Prioritou je řešení hospodářských následků krize způsobené epidemií nemoci covid-19, například problémy automobilového průmyslu. „Automobilový sektor určitě je v ohrožení – automobilky, strojaři a částečně stavaři pociťují výpadky poptávky,“ říká hlavní ekonom Patria Finance Jan Bureš. Berlín se ale nechce vzdát ani dalších témat.

Pražské restaurace jsou na tom po koronaviru nejhůře, říká šéf firmy s pokladními systémy

2.July
Každá desátá restaurace v Česku po uvolnění opatření proti koronaviru již neotevřela. Ukazují to data společnosti Storyous, která dodává do restaurací pokladní systémy a zpracovává deset procent obratu v české gastronomii. Nejhůře jsou na tom podniky v Praze, zhodnotil pro Český rozhlas Plus šéf této firmy Igor Třeslín. Problémem pro restaurace v kancelářských čtvrtích je podle něj i práce z do...

OKD kvůli koronaviru přeruší těžbu na Karvinsku, v dolech ČSM byla pozitivní pětina testů na covid-19

2.July
Společnost OKD přeruší od pátku těžbu ve všech dolech na Karvinsku, informovala Česká televize. „Firma k tomuto kroku přistoupila po zjištění nepříznivých výsledků z plošného testování na koronavirus způsobující nemoc covid-19 v dolech ČSM,“ řekla mluvčí OKD Naďa Chattová.

PPF oddělila na třech trzích od Telenoru sítě do firem CETIN. Obdobný model používá i v Česku

2.July
Telekomunikační divize PPF vyčlenila v Bulharsku, Maďarsku a Srbsku po vzoru Česka od mobilních operátorů Telenor infrastrukturu do oddělených firem CETIN. Operátoři Telenor budou poskytovat služby koncovým zákazníkům, podobně jako O2 v Česku. Sítě budou v jednotlivých zemích spravovat nově vytvořené společnosti CETIN, které spolu s českým CETINem vytvoří skupinu CETIN Group. PPF Telecom Group ...

Skončil test letadel Boeing 737 MAX. Federální úřad pro letectví jej teď musí vyhodnotit

2.July
Americký Federální úřad pro letectví a strojírenská společnost Boeing dokončily testovací lety letadel 737 MAX, které jsou klíčové pro obnovení provozu těchto strojů. Oznámil to v noci na čtvrtek úřad. Dodal, že nyní musí výsledky třídenního testování vyhodnotit a učinit další kroky k nové certifikaci letadla.

Úřady v Německu a Rakousku prohledaly pět sídel firmy Wirecard. Hledali důkazy proti Braunovi

1.July
Úřady v Německu a Rakousku prohledaly sídla společnosti Wirecard, za poslední měsíc už podruhé. Hledají důkazy v kauze účetního skandálu, který tuto německou finanční společnost přiměl vyhlásit insolvenci a vedl k zadržení jejího bývalého šéfa. Informovalo o tom ve středu mnichovské státní zastupitelství. O odkup aktivit firmy, která teď bojuje o přežití, je podle sdělení insolvenčního správce ...

Plzeňskou továrnu Pilsen Steel nově vlastní německý holding Max Aicher

1.July
Z plzeňských hutí a kováren Pilsen Steel, které byly v konkurzu od loňského června, na začátku letošního roku odešla většina zaměstnanců. Nový majitel, který podal nejvýhodnější nabídku, si totiž přebral jen 40 lidí.

Schodek státního rozpočtu dosáhl v červnu historického maxima. Stoupl na 192 miliard korun

1.July
Schodek státního rozpočtu ke konci června stoupl na 195,2 miliardy korun z květnových 157,4 miliardy korun. Loni ke konci června byl schodek 20,7 miliardy korun. Informovalo o tom ve středu ministerstvo financí. Letošní červnový výsledek je nejhorší od vzniku České republiky. Dosud byl ke konci června nejvyšší schodek rozpočtu v roce 2010, a to 75,7 miliardy korun.

Inspektoři zjistili pochybení u většiny kontrolovaných e-shopů. Chybí třeba informace o reklamaci

1.July
Česká obchodní inspekce zjistila v prvním čtvrtletí letošního roku porušení předpisů u 142 ze 164 kontrolovaných internetových obchodů. Prodejci například neuvádějí kompletní informace o případném mimosoudním řešení sporů nebo uplatnění reklamací. Celkem inspekce uložila 162 pokut za více než 1,6 milionu korun, sdělil mluvčí Jiří Fröhlich.

Pražská burza pozastavila obchod s cennými papíry. Potýká se s technickými problémy

1.July
Obchodování s cennými papíry na pražské burze je ve středu z technických důvodů pozastaveno. Zasaženy jsou všechny trhy obchodující na platformě Xetra T7, informovala Burza cenných papírů Praha na svých webových stránkách.

Pražské letiště nevyplatí kvůli pandemii koronaviru státu dividendu. Využije i miliardový úvěr

1.July
Letiště Praha letos kvůli dopadům pandemie koronaviru nevyplatí státu dividendu za loňský rok. V rozhovoru pro středeční vydání Lidových novin to řekl šéf firmy Václav Řehoř. Letiště na konci léta využije úvěr, v první fázi chce čerpat jednu miliardu. Peníze použije na provoz i na úhradu investic, uvedl Řehoř. Nahradit na letišti leteckou společnost Smartwings, pokud by padla, by podle něj asi ...
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes