ČRo Hradec Králové

Description:

V současné době vysílá Český rozhlas Hradec Králové denně od 05:00 do 19:30 hodin.

URL:

https://hradec.rozhlas.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Královéhradecký

Publishes:

9.1 items/day

Nejlepší šéf byl Miloslav Šimek a stále ho mám v srdci, přiznává Uršula Kluková

17:22
Herečka Uršula Kluková měla v průběhu svého divadelního života několik šéfů, jeden z nich, Pavel Fiala, byl dokonce i jejím manželem. V srdci a ve vzpomínkách však nosí jenom jednoho - Miloslava Šimka. S Lubošem Xaverem Veselým se před několika lety sešla v divadle, a to ve hře Sborovna. Teprve teď mu ale přiznala, že ještě neumí plavat a naučila ho metodu skleničky.

Náměstí Václava Havla bude uvnitř univerzitního kampusu Na Soutoku v Hradci Králové

16:08
Návrh Univerzity Hradec Králové se rozhodli podpořit zastupitelé, již minulý týden ho schválila městská rada. Slavnostní odhalení nového pojmenování piazzety je plánované 16. listopadu, tedy den před 30. výročím sametové revoluce.

Vlčkovice budou mít nový rezervoár na pitnou vodu. Zásobovat ho bude vedle stojící hloubkový vrt

14:43
Ve Vlčkovicích v Podkrkonoší začali stavbaři s úpravami 80 metrů hlubokého vrtu pitné vody. Vedle něj postaví novou úpravnu včetně betonového velkoobjemového zásobníku. Za provedené práce obec zaplatí zhruba 6 milionů korun.

Chceme, aby Muž roku nebyl jen věšák na oblek. Aby to byl taky gentleman a měl své charisma

14:43
Dnes jsme přivítali v Českém rozhlase Hradec Králové opravdu vzácnou návštěvu, za kterou jsme moc rádi. Moc jsme se na ni těšili. Je to jednak ředitel soutěže Muž roku David Novotný. A je tu s námi také zpěvačka Anička Julie Slováčková.

Tropická vedra mění jídelníčky ve školkách i domovech seniorů. Zvýšil se taky pitný režim

12:02
Vysoké teploty ovlivňují chod mateřských škol, jeslí i domovů pro seniory. Přechází se na lehčí stravu, zvýšil se pitný režim a omezil pohyb na přímém slunci. Některá zařízení zrušila plánované akce. Nejmenší teď tráví většinu času vodními hrami.

Rybník Pardoubek zase nabízí krásné přírodní koupání, písečné pláže i čertovskou houpačku!

12:02
Rybník Pardoubek na okraji Lázní Bělohradu po letech opět slouží vyznavačům přírodního koupání. Zmizely panely, které místo hyzdily, vznikly písečné pláže, ale také tůňky s průhledy na vodní hladinu. Na půvabné letní odpočinkové místo vás v doprovodu bělohradského starosty Pavla Šubra zavede redaktorka Vlaďka Wildová.

Nejmodernější turbovrtulová zkušebna pro letadla svého druhu na světě zahájila provoz v Hradci

10:46
Nejmodernější turbovrtulová zkušebna pro letadla na světě začala fungovat v areálu královéhradeckého letiště. Za jejím vznikem stojí především Fakulta strojní Českého vysokého učení technického v Praze, která spolupracovala s několika firmami.

Antonín Panenka: „Ve Španělsku po mně pojmenovali restauraci i sportovní časopis“

10:46
Fotbalista Antonín Panenka má ve Španělsku nejen restauraci, která nese jeho jméno, ale i sportovní časopis. Luboši Xaverovi Veselému vysvětlil, že sportovní život je krátký, a proto jsou dnešní nároky na honoráře sportovců tak vysoké. Panenka se setkával s mnoha světovými fotbalisty zvučných jmen, například v Rapidu Vídeň se přátelil s Johannem Krankelem. Byl slavný, byl úspěšný, ale emigrovat...

Středeční Noční linka: Vážit si svého života. Co to pro vás znamená?

5:40
Co si pod tím představujete? Umí si podle vás lidé vážit života a nebo jsou spíš nespokojeni a vědomě se třeba i ničí například přebytečnou mírou alkoholu nebo drog? A co vy? Utápíte také svůj žal a nebo přijímáte život jaký je? Uvědomujete si jaký dar je život sám?

Velká letní rozhlasová soutěž! Můžete vyhrát elektrokolo, sodabar nebo elektrický gril

25.June
Zahrajte si s námi i vy od 1. do 21. července 2019 o knížky, vstupenky, batohy, termolahve, sodabar SodaStream, elektrický gril a elektrokolo APACHE. Každý, kdo se dovolá, vyhraje.

V Dolní Radechové mají nový prapor. Na jeho požehnání se sjeli „Žabaři“ z blízka i daleka

25.June
Velká slavnost žehnání obecního praporu se o předposledním červnovém víkendu konala v obci Dolní Radechová na Náchodsku. Při té příležitosti se sjeli také rodáci z blízka i z daleka. Účast byla hojná a na hřišti u sportovní haly si užili sousedské setkání a spoustu zábavy velcí i malí.

Diana Sternbergová vložila své vzpomínky do obnovy renesanční perly pod Orlickými horami

25.June
Prázdniny klepou na dveře! Jak jsou na ně a hlavně na prázdninové návštěvníky připraveni na zámku v Častolovicích? Na to se dnes zeptáme zámeckého správce Zdeňka Bachmana, který za námi vážil cestu.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes