ČRo Hradec Králové

Popis:

V současné době vysílá Český rozhlas Hradec Králové denně od 05:00 do 19:30 hodin.

URL:

https://hradec.rozhlas.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Královéhradecký

Publikuje:

7,9 položek/den

VIDEO: Speciální iglú pomáhá lidem bez domova přečkat mrazy. Vyhřívá ho tělesné teplo

14:48
Oblastní charita Hradec Králové nově pořídila iglú pro bezdomovce. Jde o nehořlavý přístřešek, který lidem bez domova pomáhá přežít zimu. Oproti venkovním podmínkám je v něm až o osmnáct stupňů tepleji, člověk si ho vyhřívá vlastním tělem.

Kolik řemesel zastane pořádný hodinový manžel? Jakou pomoc můžete očekávat a co už ne?

14:48
Tomáš Bureš v naší radioporadně na téma: Kolik řemesel zastane hodinový manžel? Co můžeme očekávat? Hodinový manžel je montér, údržbář a opravář v jedné osobě.

Německo pokračovalo v roce 2018 úspěšně s digitalizací rozhlasového vysílání

13:23
Pokrytí signálem digitálního rádia se u našich západních sousedů trvale rozšiřuje. Roste zde i programová nabídka a zájem o DAB+ na regionální úrovni má řada spolkových zemí.

Všichni učitelé by měli umět poskytnout první pomoc. Každá sekunda může být drahá

12:03
Pedagogové vrchlabské Základní školy náměstí Míru výjimečně nezamířili do svého zaměstnání, tedy do školy, ale do nemocnice. Absolvovali tam totiž kurz první pomoci. Kromě teoretické části pro ně byla největším přínosem praktická část, kdy si resuscitaci mohli sami vyzkoušet. A seznámili se i s důležitým přístrojem zvaným defibrilátor.

Euroklíče pomáhají lidem se zdravotním postižením na stovkách míst po celé Evropě

12:03
Lidé se zdravotním postižením mohou na několika místech v Královéhradeckém kraji využívat k přístupu na sociální zařízení, nebo k plošinám pro vozíčkáře, takzvaný euroklíč. Říká se mu tak proto, že speciálními zámky jsou osazená zařízení po celé Evropě. Místa jsou označená samolepkou s logem postavy sedící místo vozíku právě na klíči. A na jedno z nich se vypravíme i reportérka Lucie Peterková.

Těžko přeložitelná slovní hříčka. Bohatost českého jazyka překlad někdy i komplikuje

9:09
Má v sobě chorvatskou krev, její otec se narodil v Bosně a Hercegovině blízko Banja Luky, rodný list má však vystaven v Čechách. Příbuzní žijí v Sarajevu, v Zágrebu, v Rijece i v Beogradu. Své kořeny ctí, což nejlépe dokázala už v raném věku umíněnou, ale úspěšnou snahou naučit se srbocharvátsky, a tak udržovat písemný, ale i osobní kontakt s blízkými. Později si také vyzkoušela překlady poezie...

Petr Voldán: Koncepčně - kdy konečně

21.ledna
Přišla pravá zima, lidé chtějí lyžovat. Ale jak se na hory dostat a kde parkovat, to je stále častější oříšek. Podobné problémy řeší řidiči kamionů, když chtějí dodržet povinné pauzy - je málo míst, kde parkovat. Stejné obrázky vidíme třeba i kolem nemocnic. Zimní parkovací kolapsy momentálně řeší policie a silničáři operativně, kdežto odpovědní hovoří o plánech do budoucna.

Pondělní Noční linka: Pohádky

21.ledna
Je známo, že Češi mají pohádky rádi, patříte mezi milovníky pohádek i vy? Jaké pohádky jste četli jako malé děti? Máte oblíbené pohádky, autora pohádek? Co vám pohádky přinesly do vašeho života? Díváte se rádi na filmové pohádky? Máte oblíbené filmové zpracování? Jaký příběh u vás vítězí? Jakou pohádku si nenecháte ujít, pokud ji dávají v televizi?

Vyzkoušejte recept na výborné karbanátky s lečem od věrné posluchačky Slávky. Nebudete litovat

20.ledna
Jsme moc rádi, když na pořad Vaříme s Habadějem reagujete a posíláte nám své recepty. Vyzkoušejte ten na výborné karbanátky s lečem od jedné naší věrné posluchačky.

Dagmar Ruščáková: Krása v nemilosti

20.ledna
Když jsem byla tento týden v Rožnově pod Radhoštěm, tak jsem se opět s obdivem koukala na domy a kostel ve slavném skanzenu. Bohatá sněhová nadílka vyrýsovala čisté linie budov a moje srdce zaplesalo - to je taková krása!

Nedělní Noční linka: Je pro děti rozvedených rodičů vhodnější střídavá, nebo výlučná péče?

20.ledna
Jak jste vyřešili výchovu dětí po rozvodu? Byli jste schopní se s partnerem dohodnout? Jaká varianta péče o nezletilé děti v rozvedených rodinách je podle vás lepší?

Mejdan pro fotografy. V pondělí ráno úplné zatmění Měsíce těsně nad obzorem

19.ledna
S astronomem Janem Veselým jsme se dnes sešli ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové proto, abychom si na začátku roku 2019 pověděli, co všechno uvidíme v tomto roce nad našimi hlavami.

Zpěváci Petra Černocká a David Kraus jsou Na větvi s Halinou

19.ledna
Český rozhlas Hradec Králové uvádí talkshow Haliny Pawlowské a jejích hostů Na větvi s Halinou. Vždy jedno pondělí v měsíci v přímém přenosu ze sálu Romantika Spa Resortu Tree od Life (Strom života) Lázní Bělohrad od 18. hodin. V pondělí 21. ledna budou hosty pořadu zpěvačka a herečka Petra Černocká a zpěvák, herec, textař a skladatel David Kraus.

Sbírka čajových sáčků

19.ledna
Přesně řečeno, jde o sbírku obalů z čajových sáčků a Gabriela Novotná k ní přišla náhodou. Sama sbírala jiné věci (pohlednice, svatební oznámení) a její malá vnučka se s ní ráda těmi sbírkami probírala a samozřejmě – taky toužila něco sbírat jako babička. Seděly právě u snídaně, na stole ještě ležely sáčky od čaje a tak byla volba nasnadě.

Zazimování vodoměrů

19.ledna
Zima sice měla zpoždění, ale je tady. Jestli bude pořádně mrznout, je zatím ve hvězdách. Zamrzlá voda v potrubí na chalupě nebo chatě není nic příjemného. Zamrznout, případně i prasknout, ale může i fakturační vodoměr, který je venku v šachtě před domem. Pokud se o něj pořádně nepostaráme. Vodárny těchto případů evidují stovky. Jak se o ně postarat poradili Jiřímu Šobrovi Dana Veselá a Petr Ště...
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes