ČRo Hradec Králové

Popis:

V současné době vysílá Český rozhlas Hradec Králové denně od 05:00 do 19:30 hodin.

URL:

https://hradec.rozhlas.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Královéhradecký

Publikuje:

7,5 položek/den

Městská policie v Trutnově hledá další cesty a způsoby, jak co nejlépe pomáhat seniorům

11:22
Trutnovská městská policie chce ještě víc zlepšit svou práci se seniory z Domů s pečovatelskou službou. Vedení strážníků si všímá toho, že se někteří starší lidé ostýchají požádat o pomoc nebo zavolat na tísňovou linku, i proto zavádí ve městě nové okrsky. Stejně jako třeba v dobách první republiky by pak měli místní svého strážníka znát a měli by k němu tedy mít i výrazně blíž.

Africký ježek není stejné zvířátko, jaké známe z naší přírody. Jmenuje se ježek bělobřichý

9:53
Dnes se v Safari Parku Dvůr Králové vypravíme do Darwinovy stanice a představíme vám afrického ježka. Není to stejné zvířátko, jaké známe z naší přírody. Správně se jmenuje ježek bělobřichý, má větší oči a uši, žije nočním životem, dá se dobře ochočit a je zajímavým domácím mazlíčkem. Pochází z území od Senegalu až po Sudán a Zambii.

Zkrystalizovaný med není špatný. Naopak, je to známka kvalitního produktu od poctivého včelaře

17:51
Od časného rána až do večerních hodin si v pátek 16. listopadu v rámci Medového dne povídáme o blahodárných účincích medu, dozvíte se, jaká byla letošní včelařská sezóna a dáme vám i recepty pro zdraví.

Včely nás mohou mnohému naučit, říká herec a včelař tělem i duší Václav Kopta

16.listopadu
Je lepší med květový, luční, lipový, smíšený, medovicový, plástečkový, pastovaný, černý nebo bílý? I to se dozvíte v pátek 16. listopadu, kdy jsme pro vás připravili Medový den!

Jsem farmaceut. Máme tedy v koalici na radnici lékaře a musíme si proto umět vždy poradit

16.listopadu
Český rozhlas Hradec Králové ve svém vysílání postupně představuje nové nebo staronové starosty měst a obcí v našem kraji, kteří vzešli z říjnových komunálních voleb. Dnes zůstaneme ve statutárním městě Hradec Králové, kde se novým primátorem stal vysokoškolský pedagog a bývalý děkan Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy, profesor Alexandr Hrabálek, který šel do voleb jako nezávislý kandidát...

Dobudování koupacích biotopových jezírek u přehradní nádrže Rozkoš je stále v nedohlednu

16.listopadu
Město Česká Skalice stále řeší problém s nedokončeným biotopovým koupalištěm. To měla za zhruba 22 milionů vzniknout u přehradní nádrže Rozkoš. Stavební firma ale práci nedokončila. Nové vedení radnice chce vypsat nové výběrové řízení, to ale momentálně není možné. Zatím totiž nedošlo k předání staveniště.

Unikátní poklady země jsou spolu s expozicí o spiritismu teď v Nové Pace k vidění i v zimě

16.listopadu
Vezmete za kliku a bude otevřeno! Už žádné bouchání na dveře a telefonování: Městské muzeum v Nové Pace je ke svým návštěvníkům zase o něco vstřícnější. Od začátku listopadu zahájilo celoroční provoz i v Klenotnici drahých kamenů, v expozici spiritismu, a také v Infocentru, které v budově klenotnice sídlí.

Co se děje uvnitř černé díry, se nikdy nedozvíme. Protože ani ta informace z ní nikdy neunikne

15.listopadu
Zaujal nás článek na internetu o tom, že vědci definitivně potvrdili existenci obří černé díry, která sedí přímo v srdci naší galaxie. Je to údajně supermasivní černá díra o hmotnosti čtyř milionů sluncí. Proto jsme dnes do studia pozvali doktora RNDr. Jana Šlégra, Ph.D. z katedry fyziky Přírodovědecké fakulty Univerzity Hradec Králové.

Rehabilitace po operacích pohybového aparátu pomohou obnovit funkční schopnosti pacienta

15.listopadu
MUDr. Simona Umlaufová, primářka Rehabilitačního oddělení Nemocnice Náchod v naší radioporadně. Tentortát na téma: rehabilitace po operacích pohybového aparátu.

Zlaté české ručičky. Pomůžete Muzeu východních Čech najít mistry rukodělné výroby?

14.listopadu
Hostem Českého rozhlasu Hradec Králové je dnes ředitel hradeckého Muzea východních Čech, historik doc. Petr Grulich. Rada Královéhradeckého kraje spolu s muzeum již od roku 2002 každoročně udílí cenu Mistr tradiční rukodělné výroby Královéhradeckého kraje za významný přínos v oblasti tradiční lidové kultury.

Vepřové maso s hlívou ústřičnou nejen výborně chutná, ale navíc uděláte i něco pro své zdraví

14.listopadu
Pokud máte chuť na maso s houbami a neměli jste letos v lese štěstí, můžete si pomoci výbornou hlívou ústřičnou, kterou koupíte prakticky všude téměř po celý rok. A navíc uděláte dokonce i něco pro své zdraví!

Tajemné zmizení

12.listopadu
Kam se poděla Alena Klepáčová? Zabil ji manžel? Nebo milenec? A jde vůbec o vraždu, když chybí mrtvola?

Hlasujte o nejlepší recept Pochoutkového roku 2018 a máte šanci vyhrát krásnou cenu

7.listopadu
O vaši přízeň se uchází čtyřicet finálových receptů našich posluchačů na skvělá jídla, která jsme s nimi společně uvařili a upekli. Hlasujte pro ten váš nej a můžete vyhrát poukaz na vybavení kuchyně v hodnotě 10 000 korun.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes