ČRo Hradec Králové

Popis:

V současné době vysílá Český rozhlas Hradec Králové denně od 05:00 do 19:30 hodin.

URL:

https://hradec.rozhlas.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Královéhradecký

Publikuje:

7,2 položek/den

Zemědělcem v Africe se staly děti z mateřské školy. Sklidily úrodu v Safari Parku Dvůr Králové

16:42
Byla nebyla jedna zahrádka a v ní malé děti pěstovaly zeleninu. Takhle nějak by mohla začít zpráva o tom, že kluci a děvčata z Mateřské školy Roháčova ve Dvoře Králové nad Labem obohatili zásoby kuchyně místního safari parku o první část své úrody.

Ohroženým psům hyenovým v Africe pomáhají jehly a stříkačky ze Safari Parku Dvůr Králové

11:10
Dvorský safari park dlouhodobě podporuje záchovný program pro psy hyenové, který v tanzanském národním parku Mkomazi vede ochranář Tony Fitzjohn. Největších psovitých šelem Afriky žije ve volné přírodě už jen pár tisíc, safari park proto do Tanzanie poslal zásobu potřebného veterinárního materiálu.

Králík v županu je odhaleným tajemstvím nalezeným v dědictví po babičce Františkem Zahrádkou z Milče

11:10
Když se František Zahrádka z Milče probíral dědictvím po své babičce Anně, objevil i její starý receptář a v něm oblíbený recept na králíka v županu. Ten se nejdřív peče s česnekem a pak se před koncem schová pod nádivku. Je to výtečný recept s historií.

Balbineum je nový dům, který se rozhodli vystavět ve staré jezuitské koleji v Jičíně

9:49
Jezuitskou kolej v Jičíně dal postavit na začátku 17. století vévoda Albrecht z Valdštejna. Někdejší školní budovy se později staly kasárnami, které po roce 1968 obsadilo sovětské vojsko. Od roku 1990 areál chátral a město pro něj hledalo využití. V posledním roce začala postupná oprava části komplexu, která umožní pořádání výstav, divadelních a hudebních představení i řemeslných dílen.

Miloš Zeman rád převzal štafetu dobrovolného strážce přírodní rezervace Prachovské skály

9:49
Dnes se vypravíme do Prachovských skal, což je úžasná přírodní lokalita, kterou nevynechá při návštěvě Českého ráje snad žádný turista. Skály vznikly v období druhohor jako usazeniny druhohorního moře. A náš dnešní host se stará hlavně o to, aby v nich byl pořádek a aby se tam každý návštěvník pokud možno choval tak, jak má.

Vladimír Burjánek: Moudra

7:05
Když dáš krávě do držky, ona ti dá do dížky, opakoval mi mnohokrát tuhle lidovou moudrost můj chytrý strýček sedlák. A podle ní se také sám řídil. Kravka byla prioritou.

Nedělní Noční linka: Žijete stále ve svém rodném městě?

5:45
Žijete stále ve svém rodném městě? Co to pro vás má za výhody a eventuálně nevýhody? Záviděli jste třeba někdy těm, kteří pro svůj život objevili i jiná místa? Jaký důvod mělo to, že jste stále v jednou městě a místě? Je to třeba rodinná tradice a pokračování v určité práci, či hospodaření na farmě? Bavili jste se se svým protějškem, kdo koho a kam bude následovat?

V Portugalsku jsem nechal kus svého srdce a musím se za ním stále vracet. Čas tam plyne jinak

22.září
S Janem Hlouškem se podíváme do Portugalska. Spolu s manželkou Zuzanou si tuto zemi zamilovali a přímo v centru Hradci Králové si před několika lety takové malé Portugalsko otevřeli pod názvem ClubCafé Pessoa.

Hady obestírají legendy a mýty. Lidé se jich bojí, ale také je fascinují a přitahují

22.září
Našimi hosty jsou ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové Andrea Jiroušová a Martin Smrček, oba ze Safari Parku Dvůr Králové. Prázdniny sice skončily, ale Safari Park má stále co nabídnout.

Zelené ořechy, šípek a hložinka – doporučuje královna sirupů z Přestavlk

22.září
Jana Baboráková vyrábí sirupy skoro čtyřicet let. Její šťávy získaly několikrát ocenění Mls Pardubického kraje. Letos se jí podařilo vyrobit sirup ze zelených vlašských ořechů, který tak trochu připomíná starou dobrou ořechovku. Je v něm spousta vitamínů. Když ale přijde řeč na rakytník, zamračí se.

Sobotní Noční linka: A bude tady podzim - první podzimní den nás čeká už tuto neděli

22.září
Otázky: Jak na vás působí podzim? Máte rádi toto roční období? Čím pro vás je? Jakým aktivitám se v této době věnujete? Inspiruje vás podzimní příroda? Vnímáte její pestrou paletu a radujete se z ní? Vyrábíte s vnoučaty draky a nebo jim vyprávíte, jak jste za dávných časů prožívali podzim vy? Sbíráte šípky, kaštany,žaludy, máte už dostatečné zásoby dřeva na zimu? Trávíte ještě čas na chatě, cha...

Herecký den v rádiu. Divadlo Drak slaví 60. narozeniny. Sandra Hejlová a její ručně malované modely

21.září
Na pátek 21. září připravil Český rozhlas Hradec Králové pro všechny své posluchače Herecký den. Od rána nabídl mimo jiné ukázky z populárních českých filmů, rozhovory s herci a také soutěže o vstupenky do divadel a kin.

FOTOGALERIE: Den otevřených dveří v rozhlase, dračí hrátky a koncert na dožínkách

21.září
Nemohli jste přijet na Den otevřených dveří Českého rozhlasu Hradec Králové? Alespoň si prohlédněte, co jsme pro vás vyfotili.

Den architektury představí české a slovenské stavby v průběhu 100 let aneb architektura společně

21.září
Celorepublikový festival DEN ARCHITEKTURY nabídne mezi 28. zářím a 4. říjnem široké veřejnosti nový pohled na architekturu kolem nás. V rámci akce Hurá dovnitř! festival otevře návštěvníkům zajímavé stavby, které jim mnohdy bývají nepřístupné, nabídne procházky s výkladem architektů, urbanistů a dalších odborníků a uspořádá workshopy pro dospělé i pro děti.

Je spousta možností jak si připravit kuřecí kapsu. Plněná kuřecí prsa vás nikdy nezklamou

13.září
Máte rádi kuřecí maso? Někdo dává přednost grilovanému kuřeti, jiný má rád kuřecí kousky v nějaké směsi. My pro vás ale máme jiný tip! Zkuste s námi plněná kuřecí prsa. Nebudete litovat.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes