ČRo Hradec Králové

Popis:

V současné době vysílá Český rozhlas Hradec Králové denně od 05:00 do 19:30 hodin.

URL:

https://hradec.rozhlas.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Královéhradecký

Publikuje:

7 položek/den

Středeční Noční linka: Navigace, chytré telefony, GPS nebo staré dobré mapy a přirozená orientace!

5:32
Jak se orientujete a jak nejraději hledáte cestu, když jste v neznámém terénu nebo když cestujete v zahraničí a půjčujete si třeba auto? Stahujete si mapy cizích zemí do chytrého telefonu a pak jsou vám dobrým rádcem? Nebo jste věrni klasicky papírovým mapám a atlasům?

Grilovací sezóna je v plném proudu. Připomeňte si pravidla při zpracování masných výrobků

14:48
MVDr. Fratišek Štefunka, CSc., hostem naší radioporadny. Téma: grilovací sezóna. Vhodná masa a správná tepelná úprava. Pravidla při zpracování masných výrobků.

Skalní záchranná služba funguje podobně jako horská služba. Pomáhá zachraňovat lidské životy

11:53
V Adršpašsko-teplických skalách funguje už osmnáct let obdoba horské služby - Skalní záchranná služba. Sdružuje čtyřicítku dobrovolníků, kteří působí na Broumovsku, především v Adršpašsko-teplických skalách. Mají záchranářský výcvik, horolezecké dovednosti a skvěle znají místní terén. I proto se na ně velmi často při nahlášení nehody obrací profesionální záchranáři. Třeba aby zjistili, jak se k...

Vojenská geografie má 100. narozeniny jako Československo. Vytyčila přesné hranice republiky

11:53
Vojenský geografický a hydrometeorologický úřad v Dobrušce slaví letos, stejně jako Československý republika, 100. výročí založení geografické služby naší armády. Muzeum v Dobrušce proto připravilo novou expozici vojenské geografie. Jaké přístroje a exponáty návštěvníci uvidí? Zeptáme se také na práci vojenského geografa v minulosti i v současnost. Víte, jak se liší vojenské a civilní mapy?

Úterní Noční linka: Stáří bez dětí – výhoda, nebo hrozba?

11:53
Jaké to je zestárnout a nemít žádné potomky? Provází bezdětné seniory lítost nad tím, že zůstali sami? Nebo naopak žijí bezstarostněji a s pocitem, že si života více užili než ti, po kterých zůstanou početné rodiny? Jak to vnímáte vy?

Kudowa Zdrój je jedno z nejstarších lázeňských městeček v Polsku. Leží těsně za našimi hranicemi

10:32
Tentokrát jsme vypravili do Polska. Naším cílem bylo lázeňské městečko Kudowa Zdrój. Leží hned za hranicí s Českem, dalo by se říci, že na Broumovsku. O léčivých pramenech se vědělo už od konce 16. století. Městečko je obklopené borovými a smrkovými lesy i skalními stěnami. Nedaleko leží i národní park Stolové hory.

VIDEO: Útěk lva a dvou tygrů. Zasahoval i policejní vrtulník. Jak se dostala zvířata z klece?

9:10
Je technicky nemožné, aby utekli sami - možná jim někdo pomohl. To říká majitel Bioparku ve Štítu u Chlumce nad Cidlinou, ve kterém utekli dva tygři a jeden lev. Po odchycení šelem případ šetří policie.

MVDr. Petr Falta v naší veterinární poradně. Péče o naše domácí mazlíčky na výletech a cestách

16.července
MVDr. Petr Falta hostem naší veterinární poradny. Péče o naše domácí mazlíčky v letním obdoví a na cestách.

Do podzemí tvrze Skutina vede 201 schodů. Bunkry spojí nový skalní odstřel

16.července
Tvrz Skutina v Orlických horách patří k těm méně dobudovaným, přesto ročně přiláká až 5 000 návštěvníků. Láká je především vybavení bunkru. Dvoupodlažní srub má vše od dobových zbraní až po sociální zařízení. Srdcem bunkru je střelecká místnost. Je zde dobový protitankový kanon spojený s kulometem, druhá střílna je osazena dvojčetem těžkých kulometů.

Petr Voldán: Nosorožec versus pašerák - 0:1

16.července
Pokud byste čekali, že se dnes bude autor glosy Petr Voldán věnovat finále fotbalového šampionátu světa, které přikovalo včera k obrazovkám miliony lidí po celé světě, pak byste se pletli. Mnohem menší odezvu mají souboje ohrožených druhů zvířat o přežití na naší planetě. Nicméně jednu z aktuálních událostí právě v tomto zápase charakterizuje Petr Voldán v titulku pondělní glosy také trochu spo...

Vyhrajte sekačku, wellness pobyty nebo rodinné vstupenky do ZOO při naší velké letní soutěži!

16.července
Od pondělí 2. července až do neděle 5. srpna máte šanci vyhrát spoustu zajímavých cen. Je to jednoduché. Poslouchejte pozorně Český rozhlas Hradec Králové a jakmile zazní v našem vysílání signál: Velká letní soutěž Českého rozhlasu Hradec Králové - volejte do našeho studia na číslo 726 46 46 46 nebo 47 a vyhrajte.

Pondělní Noční linka: Zoo a vy

16.července
Navštěvujete některou z našich zoologických zahrad? Co říkáte na to, že se během posledních let rozmohly zooparky v soukromých rukou? Jak se na to díváte vy, souhlasíte s tím? Pokud ano, tak jaké by měly platit pro taková zařízení zákony? Za jakými zvířaty chodíte do zoo nejraději, proč? Chováte vy sami nějaké zvíře?

Za poklady královských věnných měst putuje Petr Voldán

15.července
Po stopách královských věnných měst se vydáme s publicistou Petrem Voldánem. Přijměte srdečné pozvání do míst, která čeští králové již od 14. století postupně věnovali svým ženám.

Nedělní Noční linka: Vážit si svého života

15.července
Co si pod tím představujete? Umí si podle vás lidé vážit života a nebo jsou spíš nespokojeni a vědomě se třeba i ničí přebytečnou mírou alkoholu nebo drog? A co vy? Utápíte také svůj žal a nebo přijímáte život jaký je? Uvědomujeme si jaký dar je život sám? Myslíte si, že si dokáže vážit života více ten, kdo o něj málem přišel?

Salát s lososem a hořčičnou zálivkou. Zdravé a chutné jídlo pro letní dny

11.července
Dnes si připravíme salát s lososem a hořčičnou zálivkou. Je to velmi chutné jídlo a věřte mi, že vás zasytí a přitom se budete cítit lehce. Což je v teplých letních dnech určitě hodně důležité.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes