ČRo Karlovy Vary

Popis:

Pokud budeme pátrat po úplných začátcích rozhlasového vysílání z Karlových Varů, musíme se vrátit do roku 1954, kdy bylo zřízeno detašované pracoviště plzeňského rozhlasu v Karlových Varech.

URL:

http://www.rozhlas.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Karlovarský

Publikuje:

6 položek/měsíc

Asijské tržnice v Chebu prohledávali policisté. Hledali nelegální zboží a drogy

28.února
V areálech chebské tržnice Asia dragon bazar u Svatého kříže a tržiště Dragoun v Chebu zasahovali čeští a němečtí policie. Asistovali jim pracovníci České obchodní inspekce a zástupci Hasičského záchranného sboru.

Armádní studium se prezentovalo v Sokolově, v areálu střední integrované školy

28.února
Ministerstvo obrany otevře v Sokolově od 1. září 2018 novou pobočku vojenské školy z Moravské Třebové. Do detašované třídy bude přijato 32 žáků oboru Elektrotechnika. Pobočka najde zázemí v moderním areálu Integrované střední školy technické a ekonomické.

Skončil zákaz návštěv ve většině nemocnic v kraji. Výjimkou je Ostrov

27.února
V nemocnicích v Karlových Varech, Chebu a v Sokolově je opět možné navštěvovat pacienty na lůžkových odděleních. Nadále v souvislosti s vyšším počtem akutních respiračních infekcí platí zákaz návštěv v nemocnici v Ostrově.

V Sokolově začala druhá část rekonstrukce Spartakiádní ulice

27.února
Na čtyřtisícovém sídlišti Vítězná v Sokolově začala druhá etapa rekonstrukce Spartakiádní ulice. Dělníci vymění již velmi poškozený povrch komunikace a v ulici by mělo přibýt několik parkovacích míst.

K požáru pneumatik vyjížděli hasiči hned ze tří krajů

27.února
V neděli večer vypukl požár v zemědělském objektu v obci Chlum u Pšova na Karlovarsku. Hořet tam začaly uskladněné pneumatiky.

Modeláři z celé republiky se sjeli do Mariánských Lázní

26.února
V Mariánských Lázních bylo o uplynulé, víkendu k vidění bez mála 300 modelů vojenské techniky i civilní techniky. K vidění byla letadla, tanky, obrněné transportéry nebo lodě, ale také auta, motorky, džípy a nákladní vozy.

Karlovarský kraj zvýší dotace na údržbu sportovišť na trojnásobek

26.února
Karlovarský kraj zvýší dotace na údržbu a obnovu sportovišť na trojnásobek. Sportovní kluby si tak budou moci letos rozdělit až šest milionů korun. O dotace z kraje byl loni mimořádný zájem.

Paintballisté mají smůlu. Hned dvě herny na Chebsku zachvátil o víkendu požár

26.února
V noci z pátku na sobotu vyjížděli hasiči k požáru čtyřpatrového objektu bývalé přádelny v Libé na Chebsku. Budova slouží v současné době jako paintballové hřiště. Vznítily se tam herní překážky, které tvoří prázdné plastové sudy, palety či pneumatiky.

Čestným občanem Karlových Varů bude Marek Eben. Cenu města dostane organizátor půlmaratonu

23.února
Karlovy Vary letos udělí dvě čestná občanství, a to mnichovskému aristokratovi a exulantovi Michaelu Oronu Kalkertovi a moderátorovi Marku Ebenovi. Cenu města pak dostane italský podnikatel Carlo Capalbo.

V karlovarském muzeu přivítali jubilejního návštěvníka od otevření nové expozice

23.února
Muzeum Karlovy Vary přivítalo deset měsíců po otevření nové stálé expozice, která přibližuje dějiny města a regionu zážitkovou formou, desetitisícího návštěvníka. Stalo se tak ve středu 21. února, kdy si vstupenku zakoupila rodina Škardových z Plzně.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes