15
new stories - click to show

ČRo Olomouc

Description:

Český rozhlas Olomouc je považován za kulturní instituci pečující o národní kulturní bohatství, za jednu z předních kulturních institucí Olomouckého kraje. Dne 14. 4. 2010 Český rozhlas Olomouc obdržel Cenu Olomouckého kraje za rok 2009...

URL:

https://olomouc.rozhlas.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Olomoucký

Publishes:

5.8 items/day

CD Zazpívaj, kohútku CM Troják

18:52
Tentokrát vás náš pořad zavede do Valašské Bystřice za cimbálovou muzikou souboru Troják. Zveme k poslechu výběru z kompaktního disku Pěsničky z Bystřic.

Olomoucké hejtmanství nechá prověřit kvalitu šesti silnic, které figurují v kauze dopravních zakázek

16:43
Oprava silnice mezi Olomoucí a Slatinicemi nebo úseku Litovel - Unčovice. To jsou některé ze staveb, které nechá do konce března prověřit vedení Olomouckého kraje kvůli...

Součástí stavby chybějícího kusu dálnice D1 je i estakáda přes řeku Bečvu. Stavaři k přemostění břehů použili speciální technik

14:32
Podle harmonogramu postupují dělníci při budování posledního chybějícího úseku dálnice D1 mezi Říkovicemi a Přerovem. V pondělí v rámci stavby usadili v Přerově na nově...

Krausberry (1)

12:21
Záznam koncertu české legendární kapely Krausberry z festivalu Echo Blues Alive, který se konal v Šumperku.

Co je to habaďúra? A jde vlastně o slovo spisovné?

12:21
Jak byste napsali slovo habaďúra? S kroužkovaným, čárkovaným, nebo krátkým písmenem u? A co vlastně toto slovo znamená? To a mnoho dalšího nám prozradí náš bohemista.

S přestupnými roky je to komplikovanější, než se na první pohled může zdát

12:21
Alenka překvapila Jiřinku tematem ohledně přestupných roků. Je to komplikovanější, než se na první pohled zdá. Za tisíc let dojde k posunu o 7,8 dne, které budou přebývat.

Jan Galach Band

12:21
Jak z názvu kapely Jan Galach Band vyplývá, jejím leadrem je skvělý houslista Jan Galach. Pochází z Katowic, kde také vystudoval hru na housle.

Swingová přehlídka od písmene K

12:21
Jak název pořadu naznačuje, zlatá éra swingu je již za námi, ale swing má stále dlouhou řadu příznivců. Proto našim posluchačům nabízíme svižnou projížďku v rytmu.

Daruj krev s Českým rozhlasem Olomouc

11:16
V životě jde někdy o minuty a krevní transfúze může rozhodnout, zda tady budeme, nebo ne. Pojďte darovat krev s Českým rozhlasem Olomouc!

Roste v přírodě, ale i v ulicích měst. Zástupci kraje řeší likvidaci invazních druhů nepůvodních rostlin

10:12
Nepůvodní druhy rostlin se v Česku vyskytují v přírodě i ve městech. Výjimkou není ani Olomoucký kraj. Jeho pracovníci řeší, jak se s invazními rostlinami vypořádat.

Hudební novinky: Thom Artway, Dukla nebo brněnští BREN

10:12
Opět je tu čas ohlédnout se za novinkami. Thom Artway po několika singlech konečně vydal své třetí a první česky zpívané album s názvem Trhám mraky.

CD Desatero CM Danaj

10:12
Tentokrát vám nabídneme písně z CD Desatero strážnické cimbálové muziky Danaj. Zveme vás k poslechu písní z Moravy a Slovenska inspirovaných deseti přikázáními.

Vedení fotbalistů Olomouce řeší špatný vstup do jarní části. Na lavičce končí trenér Václav Jílek

26.February
Jen jeden bod ze čtyř zápasů jarní části nejvyšší soutěže. Takový počin za sebou mají fotbalisté olomoucké Sigmy, na což se vedení klubu rozhodlo razentně reagovat.

U zrodu Velmi špatných pohádek Marty Sýkorové stálo zklamání a prohra

26.February
Velmi špatné jsou pohádky z konkrétního a dobrého důvodu. Jejich autorka chce, abychom se při čtení zamysleli nad sebou samými, nad svým životem, nad svým jednáním.

Olomoučtí hokejisté hodili v Hradci Králové čtyři porážky za hlavu. Výhru řídili navrátilci do sestavy

26.February
Olomouc v Hradci Králové v historii vyhrála jen pětkrát z 21 zápasů, ve 49. kole hokejové extraligy ale přidala šestý triumf. Hanáci zvítězili 4:2.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes