ČRo Olomouc

Description:

Český rozhlas Olomouc je považován za kulturní instituci pečující o národní kulturní bohatství, za jednu z předních kulturních institucí Olomouckého kraje. Dne 14. 4. 2010 Český rozhlas Olomouc obdržel Cenu Olomouckého kraje za rok 2009...

URL:

https://olomouc.rozhlas.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Olomoucký

Publishes:

6.8 items/day

Hore só hore

15:27
Jak to bude vypadat, když se bodrý hanácký světák Stréček Křópal z Břochovan dostane k mikrofonu? Svérázný hanácký pohled na svět a vytříbená nářeční mluva.

Geodeti vyměřují první úseky vysokorychlostní železnice Ostrava – Přerov

13:02
Příprava stavby nové vysokorychlostní železnice se dostala do další fáze. U Ostravy, konkrétně v Polance nad Odrou, začali geodeti vyměřovat trať pro budoucí rychlovlaky. Právě úsek mezi Ostravou a Přerovem by měl být mezi prvními, na kterých se bude jezdit víc než třísetkilometrovou rychlostí.

Sexy malinový dortík se smetanovým krémem a čokoládovou polevou od Márii Walkové z Třince

10:41
Tímhle luxusním malinovým dortíkem lžička projede jak nůž a sousto se vám rozplyne na jazyku. Je to slast. Recept přivedla k dokonalosti Mária Walková z Třince. Dortíky můžete připravit dopředu a pak už stačí jen přelít polevou, když přijde návštěva.

Nedělní Noční linka: Objevují se ve vašem životě zázraky?

6:03
Zažíváte těžko vysvětlitelné a přitom neobyčejné, zázračné situace? Co považujete ve vašem životě za zázrak? Setkali jste se někdy se situací, o které můžete říct, to byl zázrak? Možná se vám takové zázraky dějí často, zvláštní situace, ale pro vás jsou nepochopitelné a nevysvětlitelné?

Richard a Sandra Pogodovi: Hoď se do Pogody

18:43
Hoď se do pogody. Tak pojmenovali svou knihu plnou veselých historek Sandra a Richard Pogodovi, tedy – otec a dcera. Sandra je známá herečka, Richard neméně známý olomoucký muzikant. Oba však pojí nejenom rodinné vazby, ale taky obrovský smysl pro humor, ironii, nezkrotná zvědavost a vzácná schopnost udělat si legraci sám ze sebe.

V Šumperku vzniknou nové květnaté louky. Útočiště na nich naleznou i včely samotářky

17:34
Šumperku přibudou další trvalkové louky. Vedení města pro výsadbu vybralo celkem čtyři lokality. Pracovníci města začnou záhony zakládat ještě letos na podzim.

The Addams Sisters v Olomouci

14.September
Sesterské duo Marky a Majdy Adamcových vzniklo v červnu 2015. Hrají si pro radost, píší své vlastní písničky a na vystoupeních je doplní o cover verze známých hvězd jako Shawn Mendes, Ed Sheeran, Oh Honey.

Stavba psí boudy není volná disciplína. Důležité je i to, kde ji postavíme

14.September
Psí bouda může být pro našeho čtyřnohého člena rodiny domovem a místem odpočinku, ale i zdrojem mnoha problémů, pro které v ní nakonec odmítne bydlet. Jak se tedy vyvarovat budoucích potíží? Stačí pár rad.

Sobotní Noční linka: České památky

14.September
Jaké památky jsou vaší srdeční záležitostí? Kam byste se ještě chtěli podívat? Jak se změnily české a moravské hrady i zámky za několik posledních desítek let?

Rozhovor se sportovním komentátorem Radkem Mazalem

13.September
„Na MotoGP v Brně jsem položil otázku svému idolu z dětství Valentinu Rossimu. I po více než dvou letech praxe v redakci sportu mi bušilo srdce jako na nějaké zvonici a měl jsem husí kůži,“ vzpomíná na setkání Radek Mazal.

Bára Nesvadbová: Kdokoliv s tak velkým štěstím, jako je zdraví, by neměl zavírat oči před ostatními

13.September
Spisovatelka a novinářka Bára Nesvadbová se narodila do rodiny dvou psychiatrů v Praze, otec Josef byl navíc také známým spisovatelem. Bára sama je autorkou 14 knih, některé byly zfilmovány a všechny byly vydány jako audioknihy. Aktivně spolupracuje s neziskovými organizacemi Etincelle, UNICEF, Helppes a Dobrý anděl. Srdeční záležitostí je pro ni Nadační fond BE CHARITY, kterému se chce věnovat...

Moravské divadlo Olomouc uvádí premiéru operety Mamzelle Nitouche

13.September
Slavný příběh o klášterní chovance Denise a varhaníkovi Célestinovi ožije na jevišti olomouckého Moravského divadla. Jeho umělci uvedou v premiéře operetu Mamzelle Nitouche. Nejslavnější dílo skladatele Florimonda Hervého už ale patří v Olomouci k evergreenům. Moravské divadlo ho zařadilo na svůj repertoár pojedenácté.

Okolí Hranické propasti ohrožují přestárlé stromy. Likvidovat by se měly v lednu

13.September
Nebezpečné je okolí nejhlubší sladkovodní propasti světa u Hranic na Přerovsku. Tvrdí to úředníci hranického městského úřadu. Vychází ze zprávy dendrologoů, kteří v rezeravaci vytipovali na tři desítky suchých a houbou napadených stromů. Správce rezervace Lesy České republiky vyzývají k likvidaci dřevin.

The Beatles: A Hard Day´s Night

12.September
Před 55 lety vydali Beatles své třetí a vůbec poprvé výhradně autorské album A Hard Day´s Night. Perný den je z prvních dvou let nahrávání a čtyř alb skupiny nejzářivější klenot, který jsme si připoměli.

Svatá Trojice v Hrubém lese lákala dříve poutníky, dnes turisty

11.September
Hrubý les, tajemný lesní masiv zvaný dnes též Hanušovická vrchovina patří k nejméně navštěvovaným horám v kraji a to i přesto, že se jedná o třetí nejvyšší pohoří s bohatstvím přírodních krás pověstí i památek. Jedním z nejpozoruhodnějších míst je zdejší poutní kaple Svaté Trojice, kterou by turista neměl rozhodně minout.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes