15
new stories - click to show

ČRo Olomouc

Description:

Český rozhlas Olomouc je považován za kulturní instituci pečující o národní kulturní bohatství, za jednu z předních kulturních institucí Olomouckého kraje. Dne 14. 4. 2010 Český rozhlas Olomouc obdržel Cenu Olomouckého kraje za rok 2009...

URL:

https://olomouc.rozhlas.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Olomoucký

Publishes:

4.2 items/week

Hudbou jsem chtěl i pomáhat, a teď se mi to splnilo, říká o projektu Naděje zpěvák David Deyl

20.May
Zpěvák David Deyl vymyslel a zrealizoval charitativní akci s názvem Naděje se vrátí: „Celý minulý rok jsem prožíval temné okamžiky a takhle jsem se s tím vypořádával.“

Otinoves bývala rájem tkalců a krejčích. Dnes zde zraje sýr Niva

20.May
Otinoves patří k obcím položeným na náhorní plošině Drahanské vrchoviny mezi Prostějovem a Boskovicemi. Nachází se v nadmořské výšce jen něco málo pod 600 metry a okolí vůbec nepřipomíná horskou oblast. Když ale začne sněžit a foukat vítr, je to tady jako na Sibiři.

Provoz v Přerově brzdí tranzitní doprava. Vedení města usiluje o úplný zákaz vjezdu těžkých vozidel

20.May
Dopravu v centru Přerova brzdí tranzitní doprava. Řidiči kamionů, kteří míří od Ostravy na Vyškov a Kroměříž a v opačném směru, si přes Přerov zkracují cestu. Vyhýbají se placení mýtného na dálnicích a nerespektují dopravní značení objízdných tras, které ve městě platí kvůli několika silničním stavbám. Hlídkám městské policie s odklonem kamionů pomáhají jejich republikoví kolegové.

Poutní areál v Jaroměřicích je jako malý Jeruzalém. Na hoře Kalvárii najdete jeho zmenšenou kopii

20.May
Poutní areál na hoře Kalvárii v Jaroměřicích u Jevíčka v Pardubickém kraji je výjimečný. Jedná se totiž o ucelený soubor barokních památek, které jsou zmenšenými kopiemi staveb Chrámu Božího hrobu v Jeruzalémě. Na různých místech se vás dotkne příběh Ježíše Krista, od jeho narození až po mučednickou smrt.

Příprava na dovolenou je nutná i u moderních aut. Bez servisu se asi neobejdeme

20.May
Doprava na dovolenou vlastním autem sice nepatří mezi nejpohodlnější, můžete však cestou i něco vidět, a navíc je to většinou bezpečné z hlediska různých omezení. Před cestou je však potřeba auto připravit.

Phil Collins: Face Value

19.May
Před 40 lety vydal bubeník a zpěvák skupiny Genesis Phil Collins debutové sólové album Face Value. Už otvírák a pilotní singl In The Air Tonight se nesmazatelně zapsal do historie, je toho ale mnohem víc.

Příjemná únava, adrenalin i pohyb v kolektivu. Po půl roce je možné hrát halový badminton

19.May
Poprvé zhruba po půl roce si mohou od tohoto týdne zahrát lidé v halách badminton. Po uvolnění opatření proti šíření covidové nákazy není ale podle organizátorů z olomoucké badmintonové akademie zájem takový, jako před pauzou. Přesto už někteří opět trénují.

Jako kantorka byla Jarmila Frajtová nejšťastnější, učila třicet šest let

19.May
Za nejdůležitější považuje kontakt mezi dítětem a učitelem, což žádný přístroj nemůže nahradit. Stejně jako kolektiv. „Uvědomuji si, kolik citu a lásky jsem dětem dala,“ říká Jarmila Frajtová, která prošla několika olomouckými základními školami.

Středeční Noční linka: Nomen Omen. Pomohlo, nebo uškodilo vám jméno?

19.May
Jak jistě víte, nomen omen je vlastně latinské rčení, které se používá v případě, kdy jméno osoby vyjadřuje charakteristickou vlastnost nositele.

Hromada smetí na náměstí. Vedení Velké Bystřice dělá rozbor, jak obyvatelé třídí odpad

18.May
Několik stovek kilogramů odpadu zaplnilo v pondělí část náměstí ve Velké Bystřici na Olomoucku. Obsah popelnic obyvatel města tam navezli na pokyn radních pracovníci svozové firmy. Zástupci samosprávy chtěli zjistit, jak pečliví jsou lidé při třídění odpadů.

Za loňskou vraždu cyklistky na okraji Olomouce si muž odpyká 25 let ve vězení

18.May
Olomoucký vrchní soud v úterý potrestal 25 lety vězení osmačtyřicetiletého Rostislava Baslera za loňskou brutální vraždu cyklistky na okraji Olomouce. Soudní líčení zabralo jen necelých pět minut. Obžalovaný se totiž práva na odvolání vzdal. Vrchní soud proto potvrdil původní rozsudek krajského soudu.

Pasáž Mnemocinema a Amnezitář v Muzeu umění Olomouc

18.May
Do konce týdne máme v Muzeu umění v Olomouci možnost spatřit díla slovenského výtvarníka žijícího v Praze Mateje Kréna. Ten se dlouhodobě zabývá knihami jako výtvarnými objekty.

Úterní Noční linka: Kdy jste si naposledy řekli: Zvládnul nebo zvládla jsem to?

18.May
Co považujete za úspěch posledních dnů? Co jste "dotáhli" do konce, zvládli, vyřešili ? Nějaký problém, komplikovanou situaci? Znáte ten pocit, když dokážete zdolat i zdánlivě těžkou překážku nebo úkol, problém, který přinese život? Kdy naposledy přišel takový pocit úlevy?

Pomozte vrátit naději lidem, kteří se kvůli koronaviru ocitli v těžké životní situaci

16.May
Pandemie koronaviru trvá už přes rok. Za tu dobu ovlivnila život milionům lidí po celém světě a také v České republice. Charita České republiky proto vyhlásila sbírku s názvem Naděje se vrátí, na pomoc těm, kteří kvůli pandemii koronaviru přišli o někoho blízkého, nebo se dostali do těžké životní situace.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes