ČRo Olomouc

Popis:

Český rozhlas Olomouc je považován za kulturní instituci pečující o národní kulturní bohatství, za jednu z předních kulturních institucí Olomouckého kraje. Dne 14. 4. 2010 Český rozhlas Olomouc obdržel Cenu Olomouckého kraje za rok 2009...

URL:

https://olomouc.rozhlas.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Olomoucký

Publikuje:

5,7 položek/den

Soutěž Křížem krajem o litry piva vstupuje do své druhé poloviny

13:18
V předešlých týdnech jsme s rozhlasovou hlídkou projeli Prostějovsko a Olomoucko. Od pondělka nás můžete očekávat na Přerovsku.

Zakladatelka Maleníčku: Začátky byly těžké. Záhoří, oblast mezi Hanou a Valašskem, jako by nebylo

13:18
„Nemělo svoje písně, kroje, tradice upadly v zapomenutí. Ale podařilo se nám je oživit,“ říká Květa Kohoutková, která už 35 let vede folklórní soubor v Lipníku nad Bečvou.

Mrakodrapy v Olomouci? Opozice požaduje dočasnou stavební uzávěru v lokalitě Šantova

16:59
Opozice vyzývá Radu města Olomouce, aby vydala stavební uzávěru, která by dočasně zabránila stavbě výškových budov v lokalitě Šantova, tedy v ochranném pásmu druhé největší městské památkové rezervace v Česku. Jeden z developerů přitom už v místě počítá s 75metrovým věžákem Šantovka Tower.

O prázdninách máme sklon práci tak trochu šolíchat

16:59
Teplé letní počasí a vůbec prázdniny a dovolené jsou časem, kdy moc nepracují ani ti největší pracanti. A že jich je!

Střeň se po letech zbavila komárů. Hmyz se ale přesunul jinam, ve Zvoli měli téměř kalamitu

15:49
Soustavný boj proti komárům se obcím v Litovelském Pomoraví zřejmě vyplácí. Poslední měření hygieny ukázalo, že ve Střeni za dne neútočí skoro žádný hmyz. Paradoxně o 20 kilometrů výš, ve Zvoli na Šumpersku, měli po posledním rojení téměř kalamitu.

Majitelka pozemku ve Velké Bystřici zahradila k nevoli místních polní cestu. Spor rozsoudí v Přerově

15:49
Spor o zahrazenou polní cestu ve Velké Bystřici na Olomoucku rozsoudí zřejmě úředníci v Přerově. Olomoucký magistrát je v kauze podle hejtmanství podjatý. Desítky let používanou vycházkovou trasu zatarasila soukromá majitelka. Vedení Velké Bystřice se s ní nedaří domluvit na kompromisu.

Nemám žádnou disciplínu, jediná motivace je termín, přiznává publicista a moderátor Ivo Šmoldas

19.června
„Ani ve snu by mě nenapadlo, že se svou pomalou mluvou a specifickou dikcí budu mít svůj pořad v rozhlase a budu častým hostem nejrůznějších televizních pořadů,“ říká.

Na Levandulovém statku v Bezděkově na vás dýchne klid a pohoda

18.června
Původně se živil jako manažer v hotelových službách, teď pěstuje levanduli. Lukáš Drlík riskl změnu zaměstnání a vyplatilo se.

Vyhrajte denně 16 půllitrů piva!

18.června
Na začátku parného léta jistě uvítáte příjemné osvěžení. Český rozhlas Olomouc pro vás připravil letní soutěž, ve které můžete vyhrát denně 16 půllitrů piva.

František Segrado se zotavil a s výbornou kapelou za zády přijede představit své druhé album

16.června
Vsetínský rodák se stal hvězdou až na prahu šedesátky. Album Segrado s texty Michala Horáčka vzbudilo zasloužený ohlas, teď už má další a konečně zase koncertuje.

Díky první listině o Hrdibořicích máme také první zprávy o Dubicku či Zábřehu

15.června
Hrdibořice leží v úrodné nivě řeky Blaty, přibližně napůl cesty mezi Dubem nad Moravou a Prostějově. Obec je známá zejména díky zdejším rybníkům, nicméně i její historie rozhodně stojí za prozkoumání.

Kofe@Vlna v Olomouci

14.června
Skupina vznikla počátkem roku 2012 jako duo ze zaniklé ostravské skupiny I.C.Q., dnes hrají ve čtyřech. V Olomouci s nimi jako host vystoupil bubeník Ivo Batoušek.

Hlasujte pro svého nejoblíbenější umělce Moravského divadla Olomouc

1.června
Pošlete hlas umělci Moravského divadla, který vás v uplynulé sezóně nadchnul, a rozhodněte, kdo letos dostane Cenu posluchačů Českého rozhlasu Olomouc.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes