ČRo Ostrava

Popis:

CRo 5 - Ostrava

URL:

http://www.rozhlas.cz/ostrava

Katalog:

Z domova → Regiony → Moravskoslezský

Publikuje:

2,1 položek/týden

Firma OKD si loni vydělala na další provoz, zisk vyšplhal na 3,4 miliardy

10.dubna
Těžební společnost OKD dosáhla loni tržeb 16,8 miliardy korun a vytvořila zisk 3,4 miliardy korun. Má tak dost hotovosti pro další chod podniku. Informoval o tom insolvenční správce Lee Louda. Společnost OKD byla od května 2016 v úpadku. Od minulého týdne, kdy převzal aktivní doly státní podnik Prisko, je OKD znovu v majetku státu.

Míra nezaměstnanosti v Moravskoslezském kraji klesla na 5,4 procenta

10.dubna
Ani březen nezastavil pokles nezaměstnanosti v Moravskoslezském kraji. Lidí bez práce ubylo ve všech okresech a stále roste počet volných pracovních míst.

Vedení ostravské huti ArcelorMittal zahájilo přípravu na plánovaný prodej

10.dubna
Vedení ostravské huti ArcelorMittal dnes vyráží za lidmi do provozů. Připravilo sérii mítinků, na kterých chce lidem vysvětlit, jak je to s budoucností huti. Plánuje totiž její prodej. Huť je klíčovým zaměstnavatelem v regionu, pracuje v ní 7000 lidí a zaměstnanci se bojí nejistoty.

Třinec je ve finále extraligy! V šestém zápase na svém ledě porazil Hradec Králové

8.dubna
Třinečtí hokejisté se po třech letech dostali znovu do finále extraligy. Na svém ledě porazili v šestém zápase Hradec Králové 2:1 po prodloužení. Jejich soupeřem v boji o titul bude brněnská Kometa.

Byl jedním z nejmladších vojáků Svobodovy armády na východní frontě. Teď oslavuje devadesátiny

8.dubna
Už v 15 letech se chtěl přidat k 1. československému armádnímu sboru v tehdejším Sovětském svazu. Kvůli svému mládí si ale nakonec musel několik měsíců počkat.. Major Rostislav Stehlík se právě v těchto dnech dožívá 90 let. Jeho vzpomínky na boje na východě jsou stále jako živé.

Vlakové nádraží ve stanici Opava - západ se po mnoha letech dočká kompletní opravy

8.dubna
Správa železniční dopravní cesty utratí přes 100 milionů korun za opravy nádražních budov v Moravskoslezském kraji. Začnou v tomto roce. Týká se to například Opavy. Tamní západní nádraží čeká na kompletní rekonstrukci už desítky let.

Česko - Izrael 3:0. Pavlásek s Veselým v Ostravě zařídili třetí bod, tenisté postoupili do baráže

8.dubna
Čeští tenisté porazili ve druhé divizi Davisova poháru v Ostravě Izrael. Třetí bod zařídili ve čtyřhře vítězové včerejších úvodních singlů Jiří Veselý a Adam Pavlásek.

Dny NATO budou letos mimořádné. Organizátoři poodhalili své plány

8.dubna
Datum 15. a 16. září tohoto roku by si měli pořádně zapsat do diářů všichni milovníci vojenské techniky. Letošní Dny NATO spojené s dny českých vzdušných sil budou totiž podle slibů pořadatelů mimořádné. Oslavovat se bude sto let od založení Československa.

Na Frýdeckomístecku přibývá nových školek nebo se rozšiřují stávající

8.dubna
Hned v několika obcích a městech na Frýdeckomístecku vznikají nové mateřské školy. Nebo se rozšiřují, tak jako například ve Frýdlantu nad Ostravicí. Poptávka po místech totiž roste. Podle údajů statistiků je Frýdeckomístecko jediným okresem v Moravskoslezském kraji, kde loni přibylo obyvatel. Nové obyvatele vítají stále častěji například v obci Sedliště. A i tam už se potýkají v s nedostatkem m...

Třinec v Hradci na finále nedosáhl. Páté utkání série rozhodlo až prodloužení

6.dubna
Hradečtí hokejisté ještě sezónu nekončí. V pátém semifinálovém utkání porazili v prodloužení na svém ledě Oceláře 3:2 po prodloužení a série se tak stěhuje do Třince. Rozhodující trefu domácích zaznamenal Radovan Pavlík.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes