15
new stories - click to show

ČRo Ostrava

Description:

CRo 5 - Ostrava

URL:

https://ostrava.rozhlas.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Moravskoslezský

Publishes:

4.1 items/day

The Fool on the Hill. Jedna z aranží baskytaristy Jiřího Urbánka a taky vzpomínka na něj

27.January
V dnešním výročním Přístavu si připomínáme jazzového baskytaristu, kontrabasistu a skladatele Jiřího Urbánka, který se narodil 28. ledna 1944 ve Frýdku-Místku.

Střípky z ostravské archeologie. Za netradičními audiovizuálními příběhy stojí Zbyněk Moravec

27.January
Jestli hltáte dobrodružné, napínavé a tajemné filmy, možná vás překvapí, že právě takové najdete i v odkazu na webu Ostravského muzea. Jde o kratší i delší videa.

Lidé v Moravskoslezském kraji volí prezidenta celkem v 1273 volebních okrscích

27.January
Lidé rozhodnou, jestli bude prezidentem Andrej Babiš nebo Petr Pavel. K volebním urnám mohou voliči chodit dnes do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Na koncert či na procházku? Vyberte si z našich tipů

27.January
Kam za kulturou, zábavou, pohodou v pátek a o víkendu? Pokud ještě nemáte jasný plán, nechte se inspirovat naší nabídkou.

Ve Frýdku-Místku přibude velké parkoviště určené především pro dodávky

26.January
Frýdek-Místek připravuje nové parkoviště pro auta a dodávky blízko centra města. Bude v prostoru pod estakádou. Pozemek u stadionu Slezan teď město získalo do vlastnictví.

Můj život se zvlnil, říká s úsměvem inženýrka Viera Kranz. O ovčí vlně toho ví víc než hodně

25.January
Co přivedlo mladou inženýrku na samotu do hor? A jaké to je, žít v jednoduchosti, bezodpadovém hospodářství, s péčí o zvířata a prací s ovčí vlnou?

Oldies jako na dlani

25.January
Z nepřeberného množství oldies vybral Jiří Tieftrunk tentokrát v repríze mimo jiné ty inspirované Mexikem a také dvanáctiminutovou verzi hitu Hey Joe.

Vybíráme z Folkových kolotočů: Robert Křesťan a Druhá tráva, Petr Kalandra

25.January
Uslyšíte další ukázky, které jsme zaznamenali začátkem loňského června na j10. ročníku Folkového kolotoče. Na závěr jsme pak vybrali nahrávku Petra Kalandry z roku 1982.

Genealogie. Jak si sestavit rodokmen a zjistit víc o historii vlastního rodu

25.January
Zajímá vás historie vašeho rodu a rádi byste si sestavili rodokmen? Poradí edukátorka Muzea Těšínska Petra Nevölošová, která v muzeu vede pravidelná genealogická setkání.

Wydarzenia - 23. 1. 2023

25.January
Bal Polski w Karwinie oraz Historie naszych sąsiadów projekt edukacyjny organizacji non profit Post Bellum przeznaczony dla uczniów ósmych i dziewiątych klas szkół...

Magická trojka výtvarnice Terezy Svatošové

25.January
Máma tří dětí, sochařka a výtvarnice Tereza Svatošová žije a tvoří v Mokrých Lazcích. Právě teď vystavuje v Galerii Střední odborné školy AHOL v Ostravě-Vítkovicích.

Obcím se vracejí peníze z kotlíkových půjček, financují jimi např. zateplení budov

25.January
Tyto půjčky byly ve vybraných regionech součástí kotlíkových dotací ve 3. vlně a přispěl na ně stát. Obce už ale nic vracet nemusí a díky tomu můžou třeba zateplovat školy.

Manželé Dobíškovi z Frýdku-Místku zasvětili svůj život panenkám

25.January
Kdekoli vystaví sběratelka z Frýdku-Místku Pavla Dobíšková své panenky, sklidí nadšení. A to nejen u dětí, dívek a žen. Její sbírka je totiž opravdu pestrá.

Wydarzenia - 20. 1. 2023

25.January
"Tradycja haftem zapisana, czyli o powstawaniu sukni cieszyńskiej" - audycja tematyczna autorstwa Katarzyny Czernej.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes