15
new stories - click to show

ČRo Ostrava

Description:

CRo 5 - Ostrava

URL:

https://ostrava.rozhlas.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Moravskoslezský

Publishes:

7.9 items/day

Perunův hněv

23:50
V beskydském podzemí se schyluje ke gigantickému výbuchu. Kdo zabrání zničení krajiny a smrti tisíců lidí? Přes mrtvoly navíc ke svému cíli postupují taky 2 podivní Rusové.

Arnošt Vašíček: Perunův hněv

22:34
Děj velmi dramatického příběhu, ve kterém dojde i k vraždám, se točí kolem bájné hory Radhošť. A kolem uhelného dolu na Frenštátsku.

Vyhrávejte v nové rozhlasové soutěži „Poslouchám Český rozhlas Ostrava!“

20:01
Každý den v únoru rozdáme jedno digitální DAB+ radio! Pokud se chcete naší soutěže zúčastnit, registrujte se co nejdříve zasláním SMS, aby rádio mohlo být vaše.

100 m za nimi. Z alba kapely Dobrozdání vybíráme píseň Nejsem, koho chceš

20:01
Bluesová balada v líném tempu, to je příběh písně Nejsem koho chceš. Jura Bosák v ní mimo jiné zpívá: tak mi nevyčítej, že se nepřipomínám.

Policie o vaši bezpečnost pečují i v horách na sjezdovkách

18:44
Vypravíme se za policisty, kteří se zaměřují na bezpečnost lyžařů i jejich věcí na sjezdovkách. Kontrolují při tom zároveň chaty a chalupy, tedy samoty v okolí.

Tomáš Kočko režíruje divadelní pohádku a s kapelou vydal album ONA

18:44
Tomáš Kočko se po letech vrátil do regionu, aby se ujal režie pohádky v Divadle loutek Ostrava. Zkoušet začal jen pár dnů poté, kdy jeho kapela vydala album s názvem ONA.

Ostravské krevní centrum shání dárce, dochází mu zásoby krve

17:28
Ostravskému krevnímu centru se tenčí zásoby. Začíná mít nedostatek zejména krevních skupin s faktorem RH mínus. Vyzývá proto dárce, aby přišli k odběru.

Na vesmírnou podívanou zve Fyzikální ústav Slezské univerzity v Opavě

16:07
Pokud máte rádi vesmír a hvězdnou oblohu, můžete se zastavit na Slezské univerzitě v Opavě. Fyzikální ústav vystavuje nejlepší snímky vytvořené astronomy z celého světa.

Nečekaný nález v zámku ve Studénce potvrdil existenci Legionářské školy

13:32
Studénka má důkaz o existenci Legionářské školy. Ta fungovala v tamním zámku před více než sto lety a měla válečným invalidům doplnit vzdělání, které zameškali během války.

Beskydská horská služba varuje před ledovými chodníky

12:15
Beskydská horská služba varuje před ledovými chodníky. Většina lyžařských středisek bude v provozu, podmínky pro lyžaře by o víkendu měly být dobré.

Empty Pipen – ostravská legenda se vším všudy

10:59
Kdo by v Ostravě neznal klub Hudební bazar, jeden z nejstarších a dnes i nejosobitějších podniků svého druhu. Stojí za ním Jiří Zahuta, frontman kapely Empty Pipen.

Bohumínu, zvláště té části, ve které se narodil, zasvětil svůj život Jiří Spáčil

20.January
Bohumínský rodák a patriot Jiří Spáčil je už nějaký ten pátek v penzi. Roky pracoval jako báňský záchranář a při tom měl také spoustu koníčků.

Diagnostika a léčba sluchových vad dětského věku

20.January
Porucha či vada sluchu působí potíže v komunikaci. Proto je včasná diagnóza tak velmi důležitá pro celý vývoj dítěte. Hlavně pak pro rozvoj řeči.

Hokejisté Vítkovic jsou dalším týmem, který musí kvůli covidu do karantény

20.January
Vítkovičtí hokejisté museli kvůli pozitivním testům na covid-19 do karantény. Extraligové zápasy nebudou hrát až do neděle.

V Moravskoslezském kraji přibývá nakažených, ale ubývá hospitalizací

20.January
V Moravskoslezském kraji přibylo ve středu 1747 lidí nakažených koronavirem. Nárůst případů se neprojevuje v nemocnicích, kde počet hospitalizovaných klesá.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes