15
new stories - click to show

ČRo Ostrava

Description:

CRo 5 - Ostrava

URL:

https://ostrava.rozhlas.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Moravskoslezský

Publishes:

7.3 items/day

Wydarzenia - 14. 6. 2024

0:30
„Nasze skarby", czyli o wystawie ozdób do stroju cieszyńskiego pt. „Cieszyńskie piękno" - audycja tematyczna autorstwa Katarzyny Czernej.

Byt číslo 4. Paleta témat současného punkrocku je tak velká, jak široká jsou srdce mladých lidí

0:30
Punkrocková hudba nemusí být jen o protestu proti establishmentu. Důkazem je šumperská kapela Byt číslo 4, která se důrazně hlásí o slovo se svým debutovým albem.

Marcel Woodman. Jaké byly jeho začátky? A co uslyšíte na jeho novém CD? Uslyšíte v Harendě

23:16
Tentokrát si přijdou na své především posluchači, kteří mají rádi starý dobrý rock and roll. Hostem je totiž Marcel Lesník alias Woodman.

Nová místnost ostravské galerie Plato s názvem Klíčová dírka je multifunkčním prostorem

23:16
V ostravské galerii Plato můžete v jednom prostoru zahradničit, obdivovat umění i si hrát. A to v místnosti, kterou nazvali Klíčová dírka.

Byt číslo 4. Důkaz, že česká punkrocková hudební scéna nežije pouze z minulosti

23:16
Šumperská kapela Byt číslo 4 je jasným signálem, že česká punkrocková hudební scéna nežije pouze z minulosti, ale má v současnosti co nabídnout.

Minulost, která se nikdy nestala

23:16
Galicijské duo Terrae či sibiřská skupina Huun-Huur-Tu s americkým producentem Carminem Rizzo se snaží přijít na to, jak by stará hudba dávala smysl i dnes.

Oldřich Štětka je podepsán pod dlouhou řadou inscenací, filmů, pořadů a seriálů

22:01
Dnes 86letý kameraman ostravského studia České televize Oldřich Štětka se znal s ostravským rozhlasem už jako dítě. Jeho otec totiž působil v ostravském rozhlase.

Neurologické onemocnění myasthenia gravis postihuje nejčastěji mladší ženy a starší muže

18:13
Myasthenia gravis je neurologické onemocnění, které postihuje autoimunitní systém pacienta. Jak se nemoc projevuje a léčí, přiblíží doktorka Jana Junkerová.

K zaměstnancům Liberty Ostrava míří finanční pomoc státu a kraje

16:59
Krajský úřad společně s úřadem práce v huti zřídí dočasnou kancelář, kde si lidé mohou zažádat o půjčku i o květnovou výplatu. Huť je v insolvenci a na mzdy nemá.

Tomáš Klus mohl být výborný sportovec, ale měl vlohy i herectví a hudbě. Jak se mu žije?

16:59
Mohl být výborný sportovec, ale měl vlohy i k herectví a k písničkářství. Tomáš Klus povypráví i o své cestě k Budhismu, o tom, proč potřebuje občas říct, co si myslí.

Co se stane, když najdete střelnou zbraň anebo si koupíte střelnou zbraň bez povolení

15:44
Seznámíme vás s případem myslivce, který zapomněl kulovnici opřenou o auto na parkovišti. Dozvíte se, co následovalo a kolik lidí se dostalo nálezem zbraně mimo zákon.

BROLN & hosté na speciálním narozeninovém koncertě ostravského rozhlasu

14:28
Slavíme 95 let rozhlasového vysílání z Ostravy. Oslavte toto výročí s námi na speciálním narozeninovém koncertě v našem studiu S1 s legendárním BROLNem.

Kristýna Sibinská & Last Phrase – mladá jazzová krev ve Studiu 1

14:28
Kristýna Sibinská, 21letá bubenice z Šenova u Ostravy, provede světem jazzu spolu se skupinou Last Phrase, složenou z muzikantů z Ježkovy konzervatoře v Praze.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes