15
new stories - click to show

ČRo Ostrava

Description:

CRo 5 - Ostrava

URL:

https://ostrava.rozhlas.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Moravskoslezský

Publishes:

4.8 items/day

Vítkovice Heavy Machinery jdou do prodeje, odhad ceny je 1,3 mld.

20:58
Ve výběrovém řízení se prodávají obří výrobní haly i se strojním vybavením na více než 50 hektarech pozemků. Odhadní cena činí 1,3 miliardy korun.

Péče o nezletilé děti po rozvodu či rozchodu rodičů

20:58
S advokátkou z Nadačního fondu Paragraf Michaelou Hudzietzovou probereme situace, ve kterých se mohou ocitnout rodiče a opatrovníci dětí po rozvodu či rozchodu.

Kvůli koronaviru přišla o práci a skončila i se synem v azylovém domě

15:53
Příběh paní Jany z Bruntálu ukazuje, co všechno se může stát, když do života zasáhne koronavirus. A ne proto, že by onemocněla.

Vzpomínka na Luďka Piaseczného. Zakládající člen skupiny Buty by měl 55 let

13:23
Prvního prosince by se dožil 55 let Luděk Piaseczný, ekonomický novinář spojený též s ostravským rozhlasem. A zároveň muzikant, klávesista a člen skupiny Buty.

Jablka z krchova. V místě kdysi plánovaného hřbitova vzniká ovocný sad

13:23
Protože celý nápad vznikl jako pastvina pro včely, ponese sad oficiálně taky včelí jméno. I když pracovní název je jiný. Jablka z krchova.

Úřad práce prodlužuje úřední hodiny na všech pobočkách

12:11
Úřad práce bude ode dneška dostupnější. Jak potvrdila mluvčí úřadu Kateřina Beránková, díky příznivější epidemické situaci je možné prodloužit úřední hodiny.

O chutích našich předků a pátrání po nezaznamenaných recepturách. Setkání s Prof. Irenou Korbelářovou

12:11
Profesorka Irena Korbelářová je dáma, které našla vášeň a profesi v historii. Její pozornost přitahuje opavský region a období raného novověku, zejména kulinární historie.

Nikdy není pozdě na změnu. Své o tom ví písničkář Milan Šťastný

0:20
Změnit ve čtyřiceti svou profesi a začít se naplno věnovat hudbě a divadlu. Pro to se před časem s poměrně velkou dávkou odvahy rozhodl Milan Šťastný.

V Opavě se budou kácet stromy, které zničilo jmelí

1.December
V Opavě začne tento měsíc masivní likvidace jmelí. Potrvá až do února 2022. Stovky stromů čeká důkladné ořezání a další více než stovka bude kvůli špatnému stavu pokácená.

V Moravskoslezském kraji přibývá lidí, kteří nechtějí nastoupit do karantény

1.December
Desítky lidí denně v Moravskoslezském kraji ignorují výzvu hygieniků k nástupu do karantény. Jednotlivými případy se pak ale musí zabývat policie.

V restauracích a hospodách vrcholí přípravy na čtvrteční otevření

1.December
Poslední měsíce byly pro provozovatele byly náročné a mnohdy je zachránila jen výdejová okénka. I tak se ale někde muselo propouštět.

Akci Česko zpívá koledy ani covid nezastaví. Pojďte si s námi zazpívat také!

1.December
Akce Česko zpívá koledy s Deníkem slaví svoje první velké kulatiny. 9. prosince se od 18 hodin uskuteční už 10. ročník – byť s jistým omezením. Jak to tedy bude letos?

Na webu Antikvariátu a klubu Fiducia můžete nově sledovat online kulturní pořady

30.November
Ostravský Antikvariát a klub Fiducia má sice jako řada kulturních institucí stále zavřeno, ale jejich novinkou se staly online kulturní vzdělávací pořady.

Nemocnice začala nabízet expresní testy. Výsledek už za šest hodin, ale připlatíte si

30.November
Vítkovická nemocnice nabízí nově expresní testování na covid-19. Klient se výsledek dozví nejpozději za šest hodin, zaplatí za to 4500 korun.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes