ČRo Pardubice

Description:

Český rozhlas Pardubice Vám kromě aktuálního zpravodajství z celého kraje nabízí také aktuální publicistiku, bleskové informace ze sportu, pohodové písničky a soutěže o skvělé ceny.

URL:

https://pardubice.rozhlas.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Pardubický

Publishes:

8 items/day

Volby 2020: Vizitky kandidátů na jednom místě

23:15
Český rozhlas Pardubice začal s předvolebním vysíláním. Nabízí prostor pro vizitky všech 18 zástupců subjektů, které kandidují do zastupitelstva Pardubického kraje.Vizitky kandidátů mají jednotnou podobu. Všichni dostali stejné otázky a stejný časový prostor. Ve vysílání se objevují postupně dle výsledku losu (všední dny 14:50). Ve stejném pořadí je najdete i zde na webu.

Irena Fuchsová: Rozvod je bratr emigrace

16:36
Napadlo mě to už před padesáti lety, ale napsat o tom jsem se rozhodla nedávno, pravděpodobně souběhem toho, s čím jsem se poslední dobou setkala, co jsem viděla v televizi nebo četla v novinách. Nic objevného to určitě není, ale stejně jako před lety, i dneska mě pobavilo, jak se bratr rozvod, se sestrou emigrací, doplňují.

Neobyčejná zřícenina se šenkem a krásným výhledem. To je Nový hrad u Blanska na jižní Moravě

15:25
Úchvatný výhled do adamovského údolí, historický šenk, ale také něco málo z dob minulých nabízí zřícenina Nového hradu u Blanska na jižní Moravě. Čas od času se tam pořádá historický jarmark a místo si občas vybírají i skupiny středověké hudby pro své videoklipy. Díky poloze v samém srdci přírodní rezervace je návštěva Nového hradu pěkným tipem pro aktivní výletníky a milovníky přírody. Autem s...

Hřejivá a léčivá polévka našich babiček, to je slepičí kaldoun Petry Neubauerové ze Zadní Třebaně

11:37
Už naše babičky věděly, že slepičí polévka dokáže vyléčit nachlazené, pomůže rodičkám a zahřeje. Takovou vydatnou polévku zvanou slepičí kaldoun s drožďovými knedlíčky nám uvařila Petra Neubauerová ze Zadní Třebaně. Byla dokonalá.

Pivoňky vydrží desítky let na jednom místě. Musí se jim ale dařit

19.September
Pivoňky jsou původně barokní květiny, které obdivujeme na barokních obrazech a samozřejmě v zámeckých zahradách. Dnes prožívají renesanci a šlechtitelé se předhánějí v tom, kdo vyšlechtí zajímavější odrůdu. Celou sbírku nových odrůd si můžete prohlédnout například v botanické zahradě Troja v Praze.

Chrudimští strážníci varují před novou formou podomního prodeje

19.September
Chrudimští strážníci znovu řeší problémy s podomními prodejci. Zaznamenali několik případů, kdy se lidem snaží vnutit předražené zámky do dveří. Ve městě je přitom pochůzkový a podomní prodej zakázaný vyhláškou.

Jdete na covid testy? Poradíme kdy a kam v Pardubickém kraji

19.September
Kvůli prudkému nárůstu nakažených covid-19 se zvyšuje i potřeba testování. V Pardubickém kraji se tak od pondělí budete moci nechat otestovat na pěti místech.

Sobotní Noční linka: Ve které pohádce by se vám líbilo?

19.September
Máte rádi pohádky? A rádi byste se v nějaké přímo zabydleli a to už od dětských let? A které postavy jsou vám sympatické a které zase o něco méně? Jsou vám bližší ty záporné, jako třeba čarodějnice a čarodějové či zlí černokněžníci nebo máte raději krásné a milé princezny? Baví vás klasické pohádky více, než ty moderní, na které se díváte třeba nyní se svými vnoučaty?

Lehnout si na včelín? To je nápad! Pardubický nadšenec léčí vibracemi včel

18.September
To, co včely vyrobí, je fantastické. Ať už je to med nebo léčivý propolis. Propolis ničí bakterie, a podle zkušeného včelaře Evžena Báchora i viry. Dokonce i včelí jed je léčivý, to už věděli naši předkové, kteří si léčili dnu včelím bodnutím.

Poklad století. Soubor mincí z Chýště bude mít expozici, vyšla i výpravná kniha

18.September
Více než tisíc let byly stříbrné denáry ukryté pod zemí. Kdo a proč je v krajině poblíž dnešní Chýště na Pardubicku zakopal, to už nezjistíme. Každopádně jde o výjimečný soubor, a to v evropském měřítku.

Z každého rožku trošku. Tyršovy sady zaplní sborový zpěv

18.September
Místo jarního festivalu v budově je tady podzimní akce pod širým nebem. Doba plná změn zasáhla taky tradiční setkání pěveckých sborů. V Pardubicích bude v sobotu 19. září venku.

Mňága i Sto zvířat zahrají venku, Langerová nebude. Hudební kluby reagují na nová nařízení

18.September
Provozovatelé hudebních klubů v Pardubickém kraji se snaží narychlo uspořádat naplánované koncerty ve venkovních areálech místo uvnitř svých budov. Nutí je k tomu opatření proti koronaviru, která od dneška limitují počty návštěvníků a od soboty provozní dobu.

Zdroje pitné vody v Podlažicích na Chrudimsku budou dočasně vyřazené

18.September
Na Chrudimsku poteče lidem z kohoutku skoro rok jiná voda. Chrudimské vodárny chystají rekonstrukci páteřního přivaděče z podlažických vrtů. Ty jsou jednou z hlavních zásobáren celé východočeské soustavy. Kvůli opravě se ale musí kohoutek pro stovky tisíc lidí vypnout.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes