ČRo Pardubice

Description:

Český rozhlas Pardubice Vám kromě aktuálního zpravodajství z celého kraje nabízí také aktuální publicistiku, bleskové informace ze sportu, pohodové písničky a soutěže o skvělé ceny.

URL:

https://pardubice.rozhlas.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Pardubický

Publishes:

6.5 items/day

Středeční Noční linka: Dokázali jste ve svém životě uzavřít to nepříjemné, co vás potkalo?

5:25
Můžete říct, že jste se vyrovnali se svou minulostí, s tím co vás trápilo a žijete přítomností? Je něco, s čím jste se ještě nedokázali ve svém životě vyrovnat a srovnat a provází vás to dál? Kdo vám pomohl zapomenout na minulost a je s vámi v přítomnosti? Co z minulosti jste si vzali dál,třeba jako poučení nebo zkušenost?

Uklidňující mix folkových písní

19:02
Říká se, že práce kvapná málo platná. Ale když už to jinak nejde, je potřeba alespoň zkusit udržet rovnováhu.

Rakytník, šípek, bezinky. Vitaminové bomby, které zaženou chmury podzimu

16:09
Je tady doba sklízení a zpracovávání zdravých plodů. Šípek, jeřabiny, sibiřský zázrak v podobě rakytníku, bezinky, to všechno jsou vitaminové poklady. Bylinkářka Radka Svatošová k nim přidává ještě bylinu, která ještě teď kvete na českých zahrádkách. Je to lichořeřišnice. Nabízíme pár zdravých receptů a také jedno varování.

Byla jsem šťastné dítě na ledě. Můj cíl nebyl být mistryní světa, říká Radka Kovaříková

16:09
Krasobruslařka Radka Kovaříková se spolu se svým partnerem Reném Novotným stala v roce 1995 mistryní světa ve sportovních dvojicích. Úspěšně reprezentovali Českou republiku i na olympiádách. Dnes už se bruslení aktivně nevěnuje, ale na led se podle svých slov ráda kdykoli postaví znovu. A u ledové plochy svým způsobem zůstala dodnes. Je totiž producentkou úspěšného muzikálu Popelka na ledě. A j...

Svitavy zbourají starou lávku, příští rok postaví novou

12:03
Svitavy až do příštího roku zavřely pěší lávku přes řeku na Komenského náměstí. Statik její provoz zakázal. Město ji na jaře příštího roku zbourá a začne budovat novou.

Chybí učni. Ti, které máme, soutěží ve Vysokém Mýtě

12:03
Třetí zářiový týden patří mladým řemeslníkům, kteří na náměstí Přemysla Otakara II. ve Vysokém Mýtě předvedou své dovednosti na soutěži učňů v řemeslných dovednostech Řemeslo/Skill 2019.

Hádka, která skončila smrtí

12:03
V malé vesnici zmizela stará žena. Stala se obětí vraždy, nebo odjela ke své příbuzné, jak tvrdí její syn?

Pardubické letiště letos odbaví až o třetinu méně lidí než loni. Přibydou ale nové linky

10:42
Počet odbavených cestujících na pardubickém letišti bude letos až o třetinu nižší než loni. Může za to ukončení pravidelných letů do Londýna. Vedení letiště se ale podařilo vyjednat novou pravidelnou linku. Tentokrát do ukrajinského Kyjeva.

Úterní Noční linka: Kdy jste poznali sílu lidského slova?

17.September
Kdy jste na vlastní kůži zažili, jakou sílu a jakou váhu může mít lidské slovo? Zažli jste nkdy, že vás slovo povzneslo, nebo naopak zadupalo do země?

Světlana Nálepková: Je možné, že Mimtrio se ještě někdy na chvíli vrátí na scénu

16.September
Herečka Světlana Nálepková přiznala, že stála za rozpadem Mimtria, protože se chtěla věnovat muzikálu a činohře, které vystudovala. Životní trable ji přivedly ke studiu východních filozofií. Exceluje v představení o šansoniérce Edith Piaf, se kterým jezdí po celé republice. A nově ji diváci mohou vídat ve slavném muzikálu Čarodějka v Goja Music Hall na pražském holešovickém Výstavišti. O tom vš...

Oslaďte si život sladidlem z čekanky. Nepřiberete a zuby zůstanou bez kazů

16.September
S přibývajícím počtem obézních lidí v České republice přibývá různých rad a zaručených diet, jak si udržet váhu. Přitom recept je velmi jednoduchý a každý ho zná. Více se hýbat a jíst hodnotná jídla pokud možno s minimem bílé mouky a cukru.

Výstava ukáže, jak se žilo, než přišla svoboda

16.September
Než přišla svoboda, tak se jmenuje putovní výstava, která občanům v šestnácti městech Pardubického kraje přiblíží situaci v různých oblastech života před rokem 1989 a změny, ke kterým mohlo díky sametové revoluci dojít.

Soud v kauze hřebčína Kladruby potrestal tři z obžalovaných, zbylé zprostil viny

16.September
Krajský soud v Hradci Králové v případu údajně zmanipulovaných zakázek na opravy Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem potrestal peněžitými tresty trojici obžalovaných mužů, jeden z nich navíc dostal podmíněný trest vězení.

Irena Fuchsová: A pak přišel Den Bazén

16.September
Příběh, který vám budu vypravovat, jsem slyšela před mnoha lety. Od té doby ho často vyprávím a pokaždé je přijatý s nadšením, a jak se průběžně dozvídám, má na mnoha zahradách, včetně té naší, následovníky.

Obyvatelé vyhořelého paneláku v České Třebové by se mohli do Vánoc stěhovat zpět

16.September
Dělníci pokračují s opravami panelového domu na sídlišti Lhotka v České Třebové. Tomu víc než před třemi měsíci hořela střecha a zhruba 40 rodin se rázem ocitlo bez domova. Kvůli požáru a jeho následné likvidaci byly byty promáčené včetně veškerého vybavení a vyžadovaly kompletní opravu.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes