ČRo Pardubice

Popis:

Český rozhlas Pardubice Vám kromě aktuálního zpravodajství z celého kraje nabízí také aktuální publicistiku, bleskové informace ze sportu, pohodové písničky a soutěže o skvělé ceny.

URL:

https://pardubice.rozhlas.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Pardubický

Publikuje:

6,3 položek/den

Rhinoplastika zařídí nový nos na míru i kvalitní dýchání

17:55
Nos je dominantou obličeje. Nehezký tvar nebo jeho velikost může vyvolat posměch okolí. Plastičtí chirurgové mohou nosáčům dát jiný vzhled a vrátit sebevědomí.

Operní diva v rytmu metalu. Iveta Aman dělá muziku po svém

17:54
Talentovaná zpěvačka, která se nenechává svazovat žánry. I do tvrdé muziky umí přinést jemné rysy klasického zpěvu. Iveta Aman stojí na začátku kariéry profesionálky.

Kamiony odvezly poslední zbytky munice z Květné u Poličky

16:22
Z muničního skladu v Květné u Poličky odvezl konvoj kamionů poslední zbytky munice. Ta je původně z Vrbětic na Zlínsku, odkud byla v roce 2015 po sérii explozí převezená právě do obce na Svitavsku.

Do Pardubic bude jezdit více rychlovlaků Pendolino

12:13
Od prosince bude v Pardubicích jezdit více rychlovlaků Pendolino. Podle nového jízdního řádu České dráhy se tyto rychlovlaky vrátí v každodenním provozu na spoje obsluhující Pardubice ve 14:30 a v 16:30 ve směru z Prahy do Ostravy a krátce před 11:30 a večer před 19:30 ve směru z Ostravy do Prahy. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Čtvrteční Noční linka: Práce je mým koníčkem

5:22
Je, nebo byla pro vás práce koníčkem? Je, nebo bylo chození do práce pro vás nutným zlem? Chodili jste do práce s radostí? Těšili jste se na to, co nového vytvoříte? A co kolegové, bylo vám s nimi příjemně? Co pro vás práce znamenala? Byla to velká součást vašeho života nebo zdroj pro obživu? Jak se na to díváte s odstupem času?

Po vyhlášení pátrací akce se u policie roztočí kolotoč

15.srpna
Policisté rok co rok evidují v srpnu a září skoro denně jednoho ztraceného houbaře nebo výletníka v lese. Hlavně senioři v zápalu hledání hub se mohou snadno zamotat a ztratit. Policisté proto vyzývají: berte si s sebou nabitý mobilní telefon.

Vrba pro vojáky a jejich blízké. Jak pracuje vojenský kaplan?

15.srpna
Armáda je sama o sobě velmi pestrá. Patří do ní různí lidé. Každý přitom mívá své potřeby. Cesty k jejich dosažení bývají odlišné. Hledání cest je takovým denním chlebem pro vojenského kaplana.

Spalovna v pardubické nemocnici dosluhuje, čeká ji zřejmě oprava

15.srpna
Spalovna nebezpečných odpadů v Pardubické krajské nemocnici se blíží ke konci životnosti. Provoz má povolený do roku 2019. Hejtmanství proto nechalo zpracovat studii a ta ukázala, že nejvýhodnější a nejlevnější bude ji opravit.

Ovoce je dost, palírny čekají dobrou sezónu

15.srpna
Úroda ovoce v Pardubickém kraji letos předčila očekávání a pěstitelské palírny mají mnohem víc práce než loni, kdy úrodu zničily jarní mrazy. Ovoce dozrává v předstihu a je dostatečně sladké a šťavnaté.

Středeční Noční linka: Sny, které se nám opakují a sny, na které nikdy nezapomeneme!

15.srpna
Zdají se vám sny? Pamatujete si je? Máte sen, který se opakuje? Nebo máte sny, které vám třeba nahání strach a jste z nich přes den celí nesví? A víte, že existují lapače snů? Máte s nimi nějakou zkušenost? Četli jste si někdy ve snáři, abyste si svůj sen dokázali vyložit a vysvětlit?

Akvarijní krevetky si k večeři nedáte, vyčistí vám ale akvárium

14.srpna
Český národ je stále na předních místech v Evropě ve vývozu akvarijních ryb. Nejde však jen o byznys. Lidé si své domácnosti zdobí excelentně vybavenými akvárii. Počínaje rostlinkami, různobarevnými rybkami až po šneky, kraby nebo sladkovodní krevetky.

V pardubických Automatických mlýnech začíná být živo

14.srpna
Parta mladých lidí, která se jmenuje Ve Mlejnech, se rozhodla, že oživí pardubické Automatické mlýny. Zamilovali se do těchto industriálních prostorů a rozhodli se, že tam budou pořádat akce, které jinde ve světě zaznamenávají velký úspěch.

Klevela, prachanda a další tipy, co s ovocem a zeleninou

14.srpna
Přemýšlíte, jak naložit s nadúrodou rajčat, paprik, cuket, švestek nebo jablek a hrušek? Můžete se inspirovat třeba starou českou kuchyní, nebo naopak moderními směry. Prozradíme vám pár receptů.

Východočeské plavárny

14.srpna
Vztah člověka k vodě byl dlouho zdrženlivý. Ke změně došlo až v polovině 19. století, kdy je vodě přiznána její očistná síla a člověku dovoleno radovat se z pohybu v ní.

Úterní Noční linka: Chudí lidé mají bohaté srdce

14.srpna
Máte také takovou zkušenost? Pomohl vám někdo, kdo neměl peněz nazbyt? Rozdělil se s vámi někdo i když sám neměl o cokoliv,když se vám nedostávalo? Dokáží si lidé, kteří žijí skromně více vážit věcí? Setkali jste se ve svém okolí s nějakým případem semknutí - pomoci potřebným, kdy lidé pomáhali lidem?
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes