15
new stories - click to show

ČRo Pardubice

Description:

Český rozhlas Pardubice Vám kromě aktuálního zpravodajství z celého kraje nabízí také aktuální publicistiku, bleskové informace ze sportu, pohodové písničky a soutěže o skvělé ceny.

URL:

https://pardubice.rozhlas.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Pardubický

Publishes:

6.3 items/week

Hudbou jsem chtěl i pomáhat, a teď se mi to splnilo, říká o projektu Naděje zpěvák David Deyl

20.May
Zpěvák David Deyl vymyslel a zrealizoval charitativní akci s názvem Naděje se vrátí: „Celý minulý rok jsem prožíval temné okamžiky a takhle jsem se s tím vypořádával.“

Hrad Rychmburk se v sobotu poprvé otevře pro veřejnost

20.May
V sobotu se pro turisty poprvé otevře v Předhradí na Chrudimsku hrad Rychmburk. V lednu se z něj odstěhovali poslední klienti ústavu pro duševně nemocné, a proto se Pardubický kraj, rozhodl památku částečně opravit a zpřístupnit pro veřejnost. Zatím pouze nádvoří, vyhlídku a část severozápadního křídla. Na víc totiž nebyly peníze.

Upravený Taxis: stejně dlouhý, stejně vysoký, ale bezpečnější

20.May
Nechat tak jak je, nebo změnit parametry Taxisova příkopu, nejznámějšího skoku Velké pardubické. Téma, které v posledních týdnech řeší dostihová a širší veřejnost. Dostihový spolek už má jasno.

Poutní areál v Jaroměřicích je jako malý Jeruzalém. Na hoře Kalvárii najdete jeho zmenšenou kopii

20.May
Poutní areál na hoře Kalvárii v Jaroměřicích u Jevíčka v Pardubickém kraji je výjimečný. Jedná se totiž o ucelený soubor barokních památek, které jsou zmenšenými kopiemi staveb Chrámu Božího hrobu v Jeruzalémě. Na různých místech se vás dotkne příběh Ježíše Krista, od jeho narození až po mučednickou smrt.

Tipy na víkend: Tři veteráni na Kunětické hoře nebo zpřístupněný Rychmburk

20.May
Kam o víkendu? Máme pro vás zajímavé tipy na výlety i akce. Vydejte se na stezku Mezi kruhy nebo sbírejte groše na památkách po Pardubicku nebo si prohlédněte hrad Rychmburk.

Příprava na dovolenou je nutná i u moderních aut. Bez servisu se asi neobejdeme

20.May
Doprava na dovolenou vlastním autem sice nepatří mezi nejpohodlnější, můžete však cestou i něco vidět, a navíc je to většinou bezpečné z hlediska různých omezení. Před cestou je však potřeba auto připravit.

Jihovýchodní obchvat Pardubic dostal zelenou. Má platné uzemní rozhodnutí

20.May
Pardubický krajský úřad zamítl několik odvolání proti územnímu rozhodnutí. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) tak může začít s přípravou stavby. Nová vozovka má odklonit tranzitní provoz z centra krajského města.

Znovuotevřenému Košumberku vládne nový hradní pán

19.May
Nový kastelán hradu Košumberk Josef Uhlíř nastoupil do funkce v březnu letošního roku, v době, kdy návštěvníci na hrady a zámky nesměli. Vládl tak prázdnému hradu, rozhodně se ale nenudil.

Nemocnice Pardubického kraje po osmi měsících povolily návštěvy u pacientů

19.May
Po více než osmi měsících povolily Nemocnice Pardubického kraje návštěvy u pacientů. I když se epidemická situace v regionu už několik týdnů zlepšuje, platí pro návštěvníky přísná pravidla. Podobně jako jinde i tady se musí příchozí prokázat negativním testem, očkovacím certifikátem, nebo potvrzením o prodělání covidu-19.

Středeční Noční linka: Nomen Omen. Pomohlo, nebo uškodilo vám jméno?

19.May
Jak jistě víte, nomen omen je vlastně latinské rčení, které se používá v případě, kdy jméno osoby vyjadřuje charakteristickou vlastnost nositele.

Smetanka bez zahraničních hostů, zato s nabitým programem

18.May
Epidemie koronaviru ovlivní také letošní 63. ročník Smetanovy Litomyšle. Program ale proti loňsku vypadá mnohem veseleji. V jedenácti dnech nabídne festival celkem třicet pořadů.

Pardubická Tesla je téměř zbouraná. Developer tam začne stavět novou čtvrť

18.May
Jeden z posledních nevyužitých průmyslových objektů v Pardubicích pomalu mizí. Areál bývalé Tesly Kyjevská totiž nedávno od města koupila firma Linkcity, která tam bude stavět bytový komplex s názvem Nová Tesla. Industriální lokalita byla přitom opuštěná od konce 90. let, budovy chátraly, lákaly zloděje kovů, lidi bez domova nebo třeba sprejery. Teď už je většina budov zbouraná.

Úterní Noční linka: Kdy jste si naposledy řekli: Zvládnul nebo zvládla jsem to?

18.May
Co považujete za úspěch posledních dnů? Co jste "dotáhli" do konce, zvládli, vyřešili ? Nějaký problém, komplikovanou situaci? Znáte ten pocit, když dokážete zdolat i zdánlivě těžkou překážku nebo úkol, problém, který přinese život? Kdy naposledy přišel takový pocit úlevy?

Na textil, orloj i tichou vodu láká Ústí nad Orlicí

17.May
Městské muzeum v Ústí nad Orlicí se znovu otevřelo pro své návštěvníky. Nabízí výtvarnou výstavu Sou(l)znění, pátrací hru pro rodiny, textilní dílnu nebo třeba interiérový orloj. Ale zábavu nabízí i Tichá Orlice a vodácké tábořiště Cakle.

Netradiční požadavky odmítám. V ložnici jsem nezaskakoval, říká hodinový manžel

17.May
Musíte svého manžela mnohokrát přemlouvat, aby přišrouboval poličku, a nakonec to stejně uděláte za něj? Tohle u hodinového manžela odpadá. Přijede, pomůže a zase zmizí, navíc nepotřebuje teplou večeři ani vyprat košili.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes