15
new stories - click to show

ČRo Pardubice

Description:

Český rozhlas Pardubice Vám kromě aktuálního zpravodajství z celého kraje nabízí také aktuální publicistiku, bleskové informace ze sportu, pohodové písničky a soutěže o skvělé ceny.

URL:

https://pardubice.rozhlas.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Pardubický

Publishes:

3.9 items/day

Logická olympiáda hledá skryté talenty. Hlásí se předškoláci i maturanti

27.September
V hlavní roli nejsou znalosti, ale zdravý úsudek. Do Logické olympiády se zatím přihlásilo přes 67 000 soutěžících z celé republiky. Stojí za ní organizace Mensa.

Kominíci jedou na doraz. Lidé se kvůli cenám často vrací k tuhým palivům

27.September
Na podzim si kominíci na nedostatek práce nemohou stěžovat. Letos to platí dvojnásob. Stále více lidí se chce pojistit a pořizují si kotle na tuhá paliva.

Policie pátrá po 83leté ženě z Pardubic, může být ohrožená na životě

27.September
Pohřešovaná byla naposledy viděna včera kolem 18. hodiny v místě bydliště v pardubické ulici V Zátiší a poté měla odejít do přilehlého lesa, ve kterém se mohla ztratit.

Šípkový čaj na dvojáka. Pochutnáte si dvakrát a nepřijdete o vitamin C

26.September
Šípky z růže šípkové zná každý. Ale nasušit se dají i plody okrasných růží. Například běžné parkové růže mají masité plody a dobře se zpracovávají.

Inženýrka ekonomie se našla v interiérovém designu. Chce inspirovat

26.September
Domov je odrazem života jeho obyvatel. Lenka Bačová se snaží lidem jejich bydlení zpříjemnit a vylepšit.

Doprava přes most v Pardubicích bude deset týdnů kyvadlová, začala rekonstrukce

26.September
V Pardubicích dnes začala částečná uzavírka mostu kpt. Bartoše. Provoz bude 10 týdnů kyvadlový. Starý most je nutné provizorně opravit. Náklady budou 6,5 milionu korun.

Dříve holé, dnes plné zeleně. Zámecké valy v Pardubicích lákají k procházce

25.September
Zámecké valy v Pardubicích, to je zelená oáza uprostřed města. Věděli jste, že v době Pernštejnů byly úplně holé? Nikde ani stromeček.

Vzácným rostlinám a živočichům se v Čeperce nejvíc daří pod elektrickým vedením

25.September
Čeperka získala název podle největšího rybníku v dějinách Čech, který v této obci kdysi býval. Místo něj je teď sice pole, ale v okolí najdete mnoho dalších vodních ploch.

Kdy trvat na odpovědi, a kdy už je to překřikování? Vážíme na miskách vah, říká Kroužková

25.September
Začínala jako píšící novinářka. Největší část novinářského života ale strávila v České televizi. Dnes vysílá na zpravodajské ČT24, moderuje Studia ČT24 a pořad Interview.

Zdena Blažková šla do Terezína bez dětí

25.September
Zdenu Blažkovou mohlo před transportem ochránit manželství s nežidovským mužem, se kterým měla dvě děti. Bohužel se před válkou rozvedli a Zdena do transportu musela.

Volby v Pardubicích i Chrudimi vyhrálo ANO, ve Svitavách a Ústí sdružení s nestraníky

24.September
V komunálních volbách uspělo ANO, které zvítězilo v Pardubicích i Chrudimi. Ve Svitavách získalo nejvíc hlasů Sdružení pro město Svitavy a v Ústí vyhráli SNK - OUŠŤÁCI.

Do senátu míří starosta Letohradu Fiala a vítěz duelu Horská x Charvát

24.September
Češi volili kromě zastupitelstev měst a obcí taky do třetiny Senátu. V obvodu Ústí nad Orlicí je vítěz jasný už dnes, lidé totiž mohli vybírat jen ze dvou kandidátů.

Referenda v Pardubickém kraji: Lidé odmítli zoo v Janově, spalovnu u Čeperky i průmyslovou zónu u Chýště

24.September
V Pardubickém kraji jsou i tři obce, kde místní zároveň rozhodovali v místním referendu. Jsou to obce Chýšt a Čeperka na Pardubicku a Janov na Svitavsku.

Štronzo! Staňte se součástí živého obrazu a vstupte do historie

23.September
V den sv. Václava, 28. září, vznikají v Sebranicích u Litomyšle živé obrazy. Cimrmanovské scénky popisují události místní historie. Skutečně se staly?
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes