ČRo Pardubice

Popis:

Český rozhlas Pardubice Vám kromě aktuálního zpravodajství z celého kraje nabízí také aktuální publicistiku, bleskové informace ze sportu, pohodové písničky a soutěže o skvělé ceny.

URL:

https://pardubice.rozhlas.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Pardubický

Publikuje:

4,7 položek/den

Z řidičských průkazů zmizí trvalé bydliště. Za změnu údajů si připlatíme

16:31
Pokud vás čeká výměna řidičského průkazu, od července počítejte se změnami. Nově už nemusíte žádat v místě trvalého bydliště. Všechny údaje úředníci získají z registru řidičů, ruší se tak přeposílání na příslušné obce s rozšířenou působností.

Spisovatelka Jana Klimečková své hrdiny občas lituje. Žijí si vlastním životem

16:31
Přeloučské autorce nedávno vyšel čtvrtý román a na pátém teď pracuje. Její knihy mají podle ní mezi čtenáři úspěch. Každé dílo prý nedočkavě vyhlížejí.

Jak zemřela krásná Hereret? Výzkum moravskotřebovské mumie pokračuje

14:44
Známe její jméno a místo kde žila. Díky počítačové tomografii si ale můžeme udělat představu i o tom, jak kdysi tato žena vypadala a co ji trápilo.

Farmář z Uherska si stěžuje na veterinární správu. Nezasedli jsme si na něj, brání se ředitel

11:18
Farmář David Novák z Uherska si stěžuje na Krajskou veterinární správu. Dvě její inspektorky si na něj prý zasedly a udělily mu vysoké pokuty, které pro něj mohou být likvidační. Veterináři se ale brání s tím, že jen vykonávají svou práci a uherský sedlák si opakovanými prohřešky může za pokuty sám.

Moderátor v kůži hasiče. Zvládl Miroslav Hruban zátěžový test?

11:17
Součástí výcviku aktivního hasiče je každodenní příprava včetně posilování. Každý aktivní hasič musí jednou za půl roku zvládnout náročný zátěžový test . Skládá se z několika disciplín a zvládne ho jen zdatný člověk.

Na jediný večer vystaví muzeum v Poličce dopisy Bohuslava Martinů

9:26
Návštěvníci Městského muzea a galerie Polička budou mít poprvé možnost alespoň jeden večer spatřit korespondenci mezi skladatelem Bohuslavem Martinů a jeho přítelem Frankem Rybkou.

V Lanškrouně začnou za rok stavět polikliniku

9:26
Město Lanškroun příští rok na jaře zahájí stavbu polikliniky. Současný objekt se pro ambulance nehodí. ČTK to řekl starosta Radim Vetchý (Lanškrounské fórum). Nové zdravotnické středisko je v Lanškrouně tématem od roku 2010, původně ho chtěla stavět soukromá firma, nyní je investorem radnice.

My z šedé zóny

19.května
Výraz „šedá zóna“ jste už určitě slyšeli. Týká se například financí, pojištění, ekonomiky. Ale v článku, který jsem nedávno četla, se o ničem takovém nepsalo. Redaktor rozebíral skutečnost, že se rozvádí čím dál víc manželských párů, které svým věkem spadají do tzv. šedé zóny.

V Nedvězí mají Librův grunt i meteostanici

19.května
Leží v údolí a na kopcích s dalekými výhledy. Nedvězí u Poličky, stejně jako přidružená osada Nedvězíčko, jsou nevelké, je ale spousta důvodů, proč je navštívit. Jejich kouzlo už objevila i řada umělců.

Lesníci se hádali, kdo bude mít na starosti zvířata. Chtěli je všichni

19.května
Narodil se nedaleko Holic, na České zemědělské univerzitě vystudoval fakultu lesnickou a dřevařskou. Po třinácti letech v Městských lesích Hradec Králové se přihlásil do konkurzu a zvítězil. Od roku 2011 je ředitelem Městských lesů Hradec Králové Milan Zerzán a je také autorem dvou knížek pro děti.

Na motorce se musí jezdit tak, jako by vám šli všichni po krku

17.května
Neznamená to, že byste měli začít jezdit jako pirát silnic, spíš být tak opatrní, jako kdyby byli piráti všichni okolo vás.

V Bystřeci na Orlickoústecku mají unikátní cembalovou dílnu

17.května
Když se specialista cembal Petr Šefl rozhodl před 20 lety stavět jen ty nejlepší hudební nástroje, nabídli mu dva spolužáci z umělecko-průmyslové školy Jan Bečička a Stanislav Hüttl, že se do toho s ním pustí. Nelitoval. Jejich společná cembala a spinety jsou známy po celém světě.

Jídla a pití plné náměstí. Litomyšl se chystá na gastrofestival

17.května
Pečité a sedliny jsou tématem letošního sedmého ročníku gastronomických slavnostní Magdaleny Dobromily Rettigové v Litomyšli. V jazyce kulinářů se tak označují masa pečená na všechny způsoby a sulc a rosoly, jak nám vysvětlil manažer gastronomických slavností Karel Telecký.

Tank Power Show: Zábava nejen pro tatínky

15.května
Už tuto sobotu bude v areálu venkovního zážitkového areálu v Přelouči hodně rušno. Vypukne desátý ročník Tank Power Show, který nabídne zábavu pro celou rodinu.

Koprová omáčka

14.května
Snad žádné jiné jídlo nerozděluje tolik lidí na dva tábory. Někdo ji miluje, někdo ji nemůže ani vidět. Pokud patříte do první skupiny, uvařte si koprovku podle našeho receptu.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes