ČRo Pardubice

Popis:

Český rozhlas Pardubice Vám kromě aktuálního zpravodajství z celého kraje nabízí také aktuální publicistiku, bleskové informace ze sportu, pohodové písničky a soutěže o skvělé ceny.

URL:

https://pardubice.rozhlas.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Pardubický

Publikuje:

5,7 položek/den

V zimě je nejlepší doba na přesazování orchidejí. Jak na to?

16:23
Orchideje byly ještě před třiceti lety vzácností. Pěstovali je jen skuteční odborníci. Pak se ale šlechtitelům podařil zázrak. Dokázali odrůdu Phalaenopsis zbavit vlastností, které předtím znemožňovaly její pěstování v běžných domácích podmínkách. Odstranili potřebu vysoké vzdušné vlhkosti a zajistili bohatý květ skoro po celý rok.

Choltice chtějí koupit budovu pošty a provozovat ji samy

12:19
Choltice na Pardubicku jednají o koupi budovy, která patří České poště. Městys chce poštovní služby provozovat sám. Budova je velká, mohla by sloužit i pro další služby.

Schváleno. V Pardubickém kraji bude nejdelší železniční tunel v Česku

10:56
Pět kilometrů tmy. To by už za několik let měli zažívat cestující na hlavním železničním koridoru mezi Chocní a Ústím nad Orlicí. Podle serveru zdopravy.cz centrální komise ministerstva dopravy schválila výstavbu skoro pět kilometrů dlouhého tunelu mezi oběma městy.

Pardubice v zajetí komedií. Začal Grand festival smíchu

10:56
Sedm soutěžních komedií, kuličkiáda, galavečer smíchu a řada doprovodných přestavení, tak zní tradiční menu devatenáctého ročníku Grand festivalu smíchu, který v pondělí odstartoval na všech scénách Východočeského divadla v Pardubicích.

Nemůžete zeleninu, protože berete léky na ředění krve? Přečtěte si názor lékaře

21.ledna
Fibrilace síní je jedna z nejdéle diagnostikovaných nemocí. Víme o ní více než sto let, přesto pacientů stále přibývá. Dnes už lékaři mluví o epidemii 21. století. V současnosti trpí fibrilací síní u nás 300 000 lidí. V roce 2040 jich může být až 600 000. S prodlužujícím se věkem stoupá počet pacientů. Jak tato nemoc vzniká

Sundejte si z kamionu led! Chybí nám rampy, brání se řidiči

21.ledna
Padající led z nákladního auta a roztříštěné čelní sklo. Podobných nehod museli policisté vyšetřovat několik. Za Chrudimí dokonce zůstala u silnice stát hned tři poškozená auta najednou. Řidiči sice musí ze zákona před jízdou vozidlo očistit, šoféři kamionů ale tvrdí, že v praxi je to skoro nemožné.

V Litomyšli si můžete prohlédnout historické kočárky. V muzeu je ale nehledejte

21.ledna
Sběratelka Renáta Glänznerová se do kočárků zamilovala teprve před pár lety. Přesto jich už stihla nashromáždit desítky. Její sbírku si můžete prohlédnout na netradičním místě, ve stálé expozici Husova sboru na Toulovcově náměstí v Litomyšli v Pardubickém kraji.

Německo pokračovalo v roce 2018 úspěšně s digitalizací rozhlasového vysílání

21.ledna
Pokrytí signálem digitálního rádia se u našich západních sousedů trvale rozšiřuje. Roste zde i programová nabídka a zájem o DAB+ na regionální úrovni má řada spolkových zemí.

5 až 10 pod nulou? Ideální teplota pro stanování v zimě

21.ledna
Už po pětadvacáté se na Kozlovském kopci u České Třebové sejdou milovníci zimního táboření, aby na vlastní kůži vyzkoušeli kouzlo stanování uprostřed zimy.

Z chrudimského Regionálního muzea padají kusy fasády. Hrozí, že někoho zraní

21.ledna
Na chodníku před Regionálním muzeem v Chrudimi je cedule s varováním, že padá omítka. Zní to jako drobnost, ale řešení bude stát miliony korun. Fasáda muzea postupně praská a může být pro chodce nebezpečná.

Pondělní Noční linka: Pohádky

21.ledna
Je známo, že Češi mají pohádky rádi, patříte mezi milovníky pohádek i vy? Jaké pohádky jste četli jako malé děti? Máte oblíbené pohádky, autora pohádek? Co vám pohádky přinesly do vašeho života? Díváte se rádi na filmové pohádky? Máte oblíbené filmové zpracování? Jaký příběh u vás vítězí? Jakou pohádku si nenecháte ujít, pokud ji dávají v televizi?

Reklama, která mě obtěžuje, a přesto za ni platím

20.ledna
Dojíždím z Kolína do Prahy, do Činoherního klubu, od května 1994. Denně si kupuju do vlaku noviny a za ty roky jsem se na nich stala doslova závislou. Bohužel, velmi často je na titulní straně novin leták s reklamou, která mě nezajímá. Tento leták je k titulní straně přilepený gumovou hmotou. Někdy je této hmoty víc, někdy méně.

Nedělní Noční linka: Je pro děti rozvedených rodičů vhodnější střídavá, nebo výlučná péče?

20.ledna
Jak jste vyřešili výchovu dětí po rozvodu? Byli jste schopní se s partnerem dohodnout? Jaká varianta péče o nezletilé děti v rozvedených rodinách je podle vás lepší?

Náš kraj má perníkové srdce. Peče se pořád stejně?

19.ledna
Pardubice jsou s perníkem spojené už asi jednou provždy. Stejně tak jako Česká Třebová s jabkanci. Vydejte se na sladký výlet.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes