ČRo Pardubice

Popis:

Český rozhlas Pardubice Vám kromě aktuálního zpravodajství z celého kraje nabízí také aktuální publicistiku, bleskové informace ze sportu, pohodové písničky a soutěže o skvělé ceny.

URL:

https://pardubice.rozhlas.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Pardubický

Publikuje:

6,8 položek/den

Data z průzkumu: Desetina lidí v hradeckých lesích je z Pardubic

20:35
Městské lesy Hradec Králové tak trochu paradoxně zasahují až do Pardubického kraje. Však jsou taky hodně rozlehlé. Jenom cesty v nich měří asi 300 kilometrů.

Brzy přijde zima. Máte přezuto? A jak je na tom vaše baterie?

16:10
Do 1. listopadu bychom si měli nechat vyměnit letní pneumatiky za zimní. Zimní pneumatika prokáže svou kvalitu, když je venku sedm stupňů nad nulou a méně. Zůstává měkčí než ta letní, a tudíž má kratší brzdnou dráhu. Proto je jízda bezpečnější.

Ať žije republika!

16:10
Zpráva o vzniku samostatné Československé republiky vzbudila v mnoha městech radost a bouřlivé ovace. V některých smutek, zmatek a odpor. Zanikly staré pořádky monarchie a zrodilo se mnoho nových společenstev založených na myšlenkách svobody a samostatnosti.

Taky jste někdy pašovali? V celnickém muzeu možná ožijí vaše vzpomínky

16:10
V Králíkách vzniklo největší celnické muzeum v Česku. Právě tam, v pohraniční oblasti, kvetl obchod po staletí. Samozřejmě i na tajných lesních stezkách Králického Sněžníku a Orlických hor.

Zemřela pardubická herečka Jana Rubášová

14:37
Ve středu 17. října nás zastihla velmi smutná zpráva o úmrtí dlouholeté členky našeho hereckého souboru, paní Jany Rubášové.

Slepená nádoba řekne víc než pytlík střepů. Nakoukněte archeologům pod ruce

14:37
Člověk se zajímá o historii, zkoumá ji hloub a hloub, až se stane archeologem. Jak vlastně pracuje a co všechno musí znát? Odpovědi na podobné otázky přináší Den archeologie. Vychází na sobotu 20. října.

Krajští policisté získají peníze na prevenci. Nové centrum pomůže dětem i seniorům

11:52
Krajské policejní ředitelství v Pardubicích dostane od hejtmanství peněžní dar na vybavení nového Preventivně informačního centra. Zastupitelé kraje schválili, že z rozpočtu uvolní 200 tisíc korun. Nedávno na centrum přitom přispěla i pardubická radnice a to částkou 150 tisíc korun.

Páteční Noční linka: Prevence a preventivné lékařské prohlídky!

5:51
Uvědomujete si, jak moc důležitá pro naše zdraví je prevence? Staráte se o své zdraví? Chodíte na preventivní prohlídky a kontroly a víte jak často a na jaké máte vlastně nárok ze svého pojištění? Bylo vám něco zjištěno právě včas a problém se mohl celkem snadno vyřešit? A co očkování, třeba to nyní aktuální - tedy proti chřipce? Ale jsou i jiná očkování...víte, která jsou pro vás vhodná a proč?

U Holic havaroval autobus. Zraněných jsou desítky

18.října
U Holic na Pardubicku havaroval odpoledne kolem 15:00 linkový autobus, při nehodě bylo zraněno 29 lidí.

Narodilo se vám předčasně dítě a nevíte si rady? Ve Středisku rané péče vám pomohou

18.října
Pokud se vám stane, že se vaše dítě narodí předčasně nebo s nepříznivou diagnózou, nezoufejte, nejste v tom sami.

Čas na kávu? V Jablonném nad Orlicí uvaří Masarykovu favoritku

18.října
Skoro všichni chtějí připomenout letošní kulaté výročí vzniku Československa. I v Jablonném nad Orlicí se můžete důstojně vrátit v čase o sto let zpátky.

Čtvrteční Noční linka: Když máte radši zvířata než lidi

18.října
Víte o někom, kdo to má takto nastavené a raději se stará o zvířata? Možná patříte mezi takové lidi právě vy a po jistých životních zkušenostech jste si raději pořídili zvířecího kamaráda, domácího mazlíčka? Jste plně spokojeni, vyhovuje vám takový život?

V pálení jsme šampioni. Majitel palírny se do Vánoc nezastaví

17.října
Letošní velká úroda ovoce nahrává palírnám. Například palírna ve Žlebských Chvalovicích jede podle svého majitele Jaroslava Kutílka i šestnáct hodin denně, a tak to bude minimálně do Vánoc.

Nová mobilní aplikace zachytí rakovinu plic včas

17.října
V České republice byla spuštěna mobilní aplikace LungScreen, díky které si každý majitel chytrého telefonu může zjistit, jak jsou na tom jeho plíce. Rakovina plic totiž tzv. nebolí, a její odhalení přichází většinou pozdě.

Vychází novinka s hlasem Freddieho Mercuryho. Dotáhli ji pardubičtí Piráti

17.října
Fanoušci skupiny Queen lapou po dechu. Pozapomenutá skladba Man From Manhattan ožila díky nadšení skupiny Pirate Swing Band a jejího frontmana Jiřího Ševčíka. Po roce a půl práce je na světě unikátní hudební počin.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes