15
new stories - click to show

Český rozhlas Plus

Description:

Celoplošná stanice Český rozhlas Plus začala vysílat 1. března 2013. Nabízí analytickou publicistiku, komentáře, diskuse, interaktivní pořady. Analyzuje současnost a aktuální dění v širších souvislostech společenských, historických...

URL:

https://plus.rozhlas.cz

Catalog:

Ostatní

Publishes:

19.7 items/day

Česko by nemělo sloužit jako užitečný idiot, kritizuje platformu 16 plus 1 lidovecký poslanec Benešík

12:30
Přineslo 10 let v platformě 16 plus 1 pro spolupráci Číny se státy střední a východní Evropy prosperitu? Debatují Ondřej Benešík (KDU-ČSL) a starosta Náchoda Jan Birke.

Geograf Romancov: Blízkovýchodní ruské ambasády už týdny šíří informace, že se Západ snaží vyhladovět svět. Přístavy ale blokuj

11:54
„Rusko na blokování ukrajinských přístavů sice nevydělává – pokud jde o finanční stránku věci. Nicméně je to součást ruské válečné strategie,“ popisuje Michael Romancov.

Ludvík Svoboda byl jediný prezident, kterého komunisté připravili o moc speciálním zákonem, připomíná historik

11:19
Ludvík Svoboda (1895–1979) byl mezi lidmi populární. Z podporovatele reformních snah se ale dostal na „druhou“ stranu.

Po druhé světové válce se Československo k Židům otočilo zády. Antisemitismus se stal i nástrojem komunistů

10:10
Lidé, kteří byli roky týráni a perzekvováni nacistickým režimem, neměli po skončení války nárok na zdravotní ani sociální péči. Protože byli Židé, ne Čechoslováci.

Raději běžte ven. Je to lepší než luštit křížovku, chválí pohyb v prevenci Alzheimerovy nemoci lékař

10:09
Vědecké výzkumy potvrzují, že dobrou ochranou proti rozvoji této neurodegenerativní nemoci je pravidelná fyzická aktivita. Host: docent Martin Vyhnálek.

Ondřej Neff: Drsná groteska

9:34
Sedám k mikrofonu rozpačitěji než jindy. Uvědomuji si, kolik lidí pohněvám a kolik z těch pohněvaných lidí si řeknou, že jsem úplný pitomec. A budou to lidé kvalitní.

Petr Šabata: Premiér Fiala by uspíšil plnění slibu NATO o výdajích na obranu. Má pravdu

7:18
Je nepodstatné, k čemu v sobotu dospěl poradní tým prezidenta na téma zahraniční politika – bez ministra zahraničí Jana Lipavského.

Surrealistický akt za stamiliony. Rekord vydrží roky, myslí si o nejdražší fotografii historik umění

2:07
Man Ray – americký umělec a autor nejdražší fotky v historii. Čím oslnila, že za ni kupec nabídl skoro 300 milionů korun? To ví historik umění Jan Skřivánek.

Byla jsem vychovávaná tak, že musím umět dobře česky, popisuje redaktorka romského rozhlasového vysílání Demeterová

23:17
Když redaktorka romského vysílání Českého rozhlasu Iveta Demeterová maturovala na průmyslovce, byla tam jediná Romka. „Dnes je úplně jiná doba,“ popisuje.

Se zbraní v ruce. Vladimír Hučín slaví letos v květnu 70. narozeniny

18:36
Příběh Vladimíra Hučína z let 1968-1989 působí v Čechách a na Moravě na první pohled nepatřičně: jako by se měl odehrát spíš v jiné době, v jiné zemi.

Zuzana Válková: Lekce z nesnášenlivosti pro lepší lidi

17:25
Spikleneckých teorií není nikdy dost. Zvlášť ne takových, jaké připadají zajímavé vlivným lidem, kteří jinak působí příčetně a mají víc než pět tříd základní školy.

Estonsko a digitalizace: Šetří to čas a vše zjednodušuje

16:49
Cesta k digitální dekádě obsahuje seznam konkrétních kroků, které by měly udělat členské země EU do roku 2030.

Jan Jůn: Přežije britská vláda hrozící hospodářskou krizi?

16:49
Britové se obávají velkého zhoršení životní úrovně po nejnovějším oznámení, že inflace přesáhla devět procent a je na cestě k procentům deseti. Mnozí z toho obviňují vládu.

Gita Zbavitelová: Schyluje se k izraelskému útoku na Írán?

16:15
Loni v prosinci začala ve Vídni jednání o obnovení mezinárodní dohody o omezení íránského jaderného programu z roku 2015, od které odstoupil Donald Trump.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes