15
new stories - click to show

Český rozhlas Plus

Description:

Celoplošná stanice Český rozhlas Plus začala vysílat 1. března 2013. Nabízí analytickou publicistiku, komentáře, diskuse, interaktivní pořady. Analyzuje současnost a aktuální dění v širších souvislostech společenských, historických...

URL:

https://plus.rozhlas.cz

Catalog:

Ostatní

Publishes:

22.1 items/day

Osvobodila Prahu Rudá armáda? Radost z konce války se postupně dostala do soukolí propagandy

12:24
Nejprve to bylo chybné datum. Den osvobození a konce 2. světové války jsme slavili 9. května, tedy o den později. Pak také chybné informace, které se týkaly osvoboditelů.

Leningradské tempo a shnilé brambory. Pražské metro mělo čtyřleté zpoždění

11:17
Dne 15. března 1967 začala stavba první stanice pražského metra. Tehdy se ještě jmenovala Bolzanova, až později dostala jméno Hlavní nádraží.

Návrat dětí do škol? Hrůzou mi vstávají vlasy na hlavě, hektičnost je šílená, tvrdí ředitel Vyhňák

10:44
Od 17. května se bez nutnosti rotace vrátí do škol všechny děti na prvním stupni. O druhém stupni má zatím rozhodnout aktuální epidemická situace v kraji.

Alkohol po vakcíně nesníží její účinnost. Ale nadměrné pití může znásobit nežádoucí projevy

10:10
V době pandemie Češi pravidelně pijí nadměrné dávky alkoholu. Jeho přemíra ale může být problém ve chvíli, kdy člověk dostane vakcínu proti covidu-19. Proč?

Iva Pekárková: Pozor na záchodové prkýnko, pánové

9:37
V polovině 80. let jsme se svým spolubydlícím v bostonském bytě sledovali úžasnou americkou televizi, kterou jsme nalezli na ulici pár bloků od našeho domu.

Když léčba bolí, dítě se raději svěří loutce. Pak se nám stávají malé zázraky, popisuje šéf souboru Loutky v nemocnici Matějka

9:04
„U dětí je důležitá opravdovost, kterou poznají a na nic si přitom nehrají. Na rozdíl od dospěláka,“ myslí si šéf souboru Loutky v nemocnici Jakub Matějka.

Proč vzniklo nové napětí v pásmu Gazy, analyzuje izraelský list Haaretz

9:03
Radikální palestinské hnutí Hamás zaútočilo raketami z pásma Gazy na izraelské území. Jako odpověď na nepokoje v Jeruzalémě, které bere za izraelskou agresi.

Lukáš Jelínek: Jde už jen o to, komu připadne Babišův skalp?

6:52
Předvolební kolotoč se roztáčí. Nebudou v něm chybět aféry reálné i vycucané z prstu, silná slova ani teatrální gesta.

Soud mu vyměřil tři roky, kancelář prezidenta věří v jeho nevinu. S reportérem Srnkou o kauze Lánské obory

2:29
Jak pochybení šéfa Lesní správy Lány hájí Vratislav Mynář? A proč Miloš Balák zůstává ve funkci, i když soud uvedl, že by neměl rozhodovat o veřejných prostředcích?

Matěj Schneider: Rozhodnutí o Trumpově zákazu ukazuje, že dozorčí panel Facebooku je bezzubý

23:45
Kvazinezávislý dozorčí panel sociální sítě Facebook má za sebou první zásadní rozhodnutí. Týkalo se bývalého prezidenta Donalda Trumpa.

Jaký byl osud účastníků našeho východního odboje po druhé světové válce?

22:08
Jaký byl osud účastníků našeho východního odboje po druhé světové válce? Martin Štěpánek se nad tím zamýšlí v poslední části čtyřdílného dokumentárního pásma.

O významu našeho východního odboje v letech druhé světové války

22:08
Odbojáři na východních frontách se měli stát obrazem bratrství s hrdinným lidem Sovětského svatu. Do plánu se však vloudila chyba.

Karel Hvížďala: Pokus v USA trestat nepodložené informace Fox News

17:15
Vysílače, jakým je v USA Fox News patřící Rupertu Murdochovi, chrlí léta spiklenecké teorie. A nejznámější tváří, která v tomto oboru vynikala, byl moderátor Lou Dobbs.

Thomas Kulidakis: Evropská unie se zapojila do války vakcínové diplomacie na Balkáně s Ruskem a Čínou

16:43
Do Bosny a Hercegoviny dorazily první dávky vakcín západní provenience pod vlajkou unijní slíbené pomoci EU4Health. Distribuci zajišťuje Rakousko.

Julie Hrstková: Skoro po roce řekli poslanci kurzarbeitu ano

16:10
Kurzarbeit neboli pomoc podnikům v krizových dobách a pomoc zaměstnancům před vyhazovem nakonec po mnoha úpravách, vylepšeních a osmi měsících diskusí prošel sněmovnou.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes