Český rozhlas Plus

Popis:

Celoplošná stanice Český rozhlas Plus začala vysílat 1. března 2013. Nabízí analytickou publicistiku, komentáře, diskuse, interaktivní pořady. Analyzuje současnost a aktuální dění v širších souvislostech společenských, historických...

URL:

http://www.rozhlas.cz/plus/portal/

Katalog:

Ostatní

Publikuje:

2,8 položek/týden

Depresi nejde bez pomoci překonat, jaro a podzim jsou kritická období, říká psychiatr

18.dubna
Deprese nebo úzkostné poruchy se týkají milionu Čechů, ale polovina prochází životem bez léčení. Podle psychiatra Jána Pavlova Praška je třeba depresi destigmatizovat, a proto podpořil projekt Život za zdí. „Představa, že trpí poruchou z oblasti psychiatrie, je pro mnohé nepřípustná. Destigmatizace je nutná, aby vůbec vyhledali léčbu,“ zdůrazňuje.

Superman slaví 80 let. První díly komiksu stály pět centů, teď mají hodnotu až milion dolarů

18.dubna
Dnešní datum 18. dubna se do dějin zapsalo jako začátek zlaté éry komiksu. Kreslíř Joe Shuster a spisovatel Jerry Siegel čtenářům před osmdesáti lety poprvé představili Supermana. Neohrožení hrdinové existovali v literatuře i před ním, Superman v sobě dokázal spojit spoustu jejich vlastností. Jeho příběhy vycházely téměř padesát let a dočkaly se televizních, filmových a dokonce i rozhlasových a...

Čínské investice nejsou nutně nebezpečné, problémem jsou nadměrná očekávání, říká podnikatel

18.dubna
Je na místě čínské investice vítat, nebo bychom k nim měli přistupovat spíše obezřetně? „Tak je třeba přistupovat k čínským investicím v celém západním světě. Takže u nich pozor, ale obchod jednoznačně ano,“ říká ekonomka Jana Matesová, někdejší zástupkyně Česka u Světové banky.

Ivan Hoffman: Role prezidenta a ústavní mantinely

18.dubna
V těchto dnech jsme svědky zajímavého paradoxu. Politici, kteří vesměs nemají rádi prezidenta, jsou rádi že ho mají, neboť si bez něj nejsou schopni poradit s politickým chaosem, který vytvářejí.

Petr Hartman: Murín už nebude stát Babišovi v cestě

17.dubna
Andrej Babiš není v pozici premiéra zatím příliš úspěšný. Řídí totiž vládu bez důvěry a nedaří se mu sestavit nový kabinet tak, aby ji získal.

Luboš Palata: Bez české demokratické koalice tu máme Babiše na dlouho

17.dubna
Některé věci v české politice prostě nepochopíte. Jednou z nich je chování českých lidovců, TOP 09 a Starostů. Tyto tři strany jsou v Evropském parlamentu součástí Evropské lidové strany, ba co víc, v rámci této eurostrany vytvořily společný klub.

Kubrickova Vesmírná odysea slaví padesát let. Při premiéře to vypadalo na propadák

17.dubna
Mezinárodní astronomická unie (IAU) minulý týden oznámila první oficiálně schválená jména hlavních hor a údolí na Charonovi, přirozené oběžnici trpasličí planety Pluta a jednom z nejvzdálenějších objektů sluneční soustavy. A dvě hlavní hory dostaly jméno po tvůrcích filmu 2001: Vesmírná odysea, režiséru Stanleym Kubrickovi a spisovateli Arthuru C. Clarkovi.

Prostě to zařídíme je nesmyslné heslo. Krnáčová dostala zrcadlo, říká exprimátor Kasl

17.dubna
V podzimních komunálních volbách nebude svou funkci obhajovat pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Primátor prý nese odpovědnost za chyby druhých, v zastupitelstvu je ale jen jedním z hlasujících. „Domněnka, že primátor něco zařídí, je naprosto lichá,“ prohlásila v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes.

Ukrajinští lékaři neumí česky. Pacienti si nám stěžují, tvrdí člen lékařské komory

17.dubna
V Česku chybí lékaři a další personál. Ministerstvo zdravotnictví se proto snaží spolu s rezortem průmyslu prázdná místa zaplnit pracovníky z ciziny, například prostřednictvím projektu Ukrajina. Představitelé profesních organizací ovšem proti tomu protestují, podle nich ministerstva uměle snížila požadavky na kvalifikaci zahraničních lékařů.

Ondřej Konrád: K vládě blíž. Anebo ne?

17.dubna
Česká veřejnost je půl roku po volbách už dost otrlá a od různých jednání na téma sestavení vlády si mnoho neslibuje. Čeho by se také mohla dočkat po pondělní večerní schůzce předáků hnutí ANO a ČSSD, když ti druzí na ni kráčeli se slovy, že sami vlastně nic nečekají?
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes