15
new stories - click to show

Český rozhlas Plus

Description:

Celoplošná stanice Český rozhlas Plus začala vysílat 1. března 2013. Nabízí analytickou publicistiku, komentáře, diskuse, interaktivní pořady. Analyzuje současnost a aktuální dění v širších souvislostech společenských, historických...

URL:

https://plus.rozhlas.cz

Catalog:

Ostatní

Publishes:

16.9 items/day

Jaro 1968: Jak politická opozice vstávala z hrobu

21:42
Nemůžete vzniknout, nemůžeme vás povolit. Nejde to kvůli naší minulosti, dostalo by nás to před únor 1948. A nejde to ani vzhledem k mezinárodním souvislostem.

Do gastronomie jde asi čtvrtina produkce. V hmyzu je ale naše budoucnost, tvrdí farmář ze Spolku chovatelů a zpracovatelů hmyzu

18:53
Na farmě v Jaroměřicích nad Rokytnou mají odchovaní jedinci jateční velikost kolem dvou centimetrů a prodávají se na litry. Jde pochopitelně o hmyz.

KRNAP slaví 60 let a hrozí mu ušlapání davy turistů. Pomohlo by zavést vstupné nebo některé části zavřít?

18:18
Všichni je znají a všichni do nich chtějí. A nejen kvůli nejvyšší české hoře Sněžce a prameni řeky Labe, ale proto, že z Krkonoš se stal fenomén.

Klára Notaro: V jaké francouzské porodnici se rodí nejvíce dětí

16:35
Na otázku, ve které porodnici ve Francii se rodí nejvíce dětí, se nabízí odpověď, že na lidnatém pařížském předměstí. To však není pravda, je to na ostrově Mayotte.

Gita Zbavitelová: Izraelští ultraortodoxní židé jsou zátěží pro ekonomiku

16:35
Izraelské vládě se podařilo schválit rozpočet; kdyby neprošel do konce května, musela by se rozpustit. Opozice a velká část veřejnosti však s rozpočtem spokojená není.

Veronika Lefrancois: Protestní hnutí italských studentů

15:59
Italské univerzity zažívají v posledních týdnech zvláštní fenomén. Na jejich nádvořích i v okolních ulicích se množí barevné stany, ve kterých bivakují posluchači.

Libor Dvořák: Francouzský filosof Bernard-Henri Lévy a Ukrajina

15:25
Až zavilá srdnatost a neochvějné odhodlání Ukrajinců ve válce budí obdiv doslova po celém světě. Nejnověji to prokázal francouzský filozof a publicista Bernard-Henri Lévi.

Zachycování a ukládání uhlíku do země by mohlo zpomalit oteplování. Není však řešením pro všechny

15:25
Pomůže nám technologie zachycování a ukládání uhlíku do země zpomalit oteplování atmosféry? Má podporu napříč politickým spektrem, včetně klimaskeptiků i zástupců průmyslu.

Jiří Pehe: Rozhoduje se o dalším směřování České republiky

14:50
Na české politické scéně se v několika příštích měsících rozhodne o tom, zda se Česká republika posune na Západ. Anebo zda i u nás bude demokracie v ohrožení.

Týden očima Petra Schwarze: Od tvora s nejstarším rodokmenem až k volovi

14:50
Dneska můžeme začít dobrou zprávou – týmu odborníků od Kalifornské po Vídeňskou univerzitu se podařilo vyjasnit, že nejranější živočišnou linií na planetě jsou žebernatky.

Petr Honzejk: Benda nebo nic? Schvalování nových ústavních soudců nemá být politický kšeft

14:17
Není kouře bez ohýnku, zní název detektivky Agathy Christie. Lidové moudro se naposledy potrdilo, když senátní výbor odmítl dva nominanty Petra Pavla do Ústavního soudu.

Medveděv a Patrušev ztrácejí pozice ve prospěch rozhněvaného Prigožina. A Putin mlčí

14:17
Šéf ruské polovojenské Wagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin varoval před chaosem a revolucí v Rusku, která by se vyrovnala roku 1917.

Poslechněte si všechny sobotní komentáře s Radko Kubičkem

14:17
Senátoři nepodpořili prezidentovi nominace na ústavní soudce, proč? Rozhoduje se o dalším směřování Česka. Protestní hnutí italských studentů za dostupné bydlení.

Keporkakové zesilují písně, když slyší silný vítr. Hluku lodi spíš utečou

11:28
I když se lodní motor ozývá na podobných frekvencích jako vítr, keporkakové to do vzájemné domluvy nepromítnou.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes