15
new stories - click to show

ČRo Plzeň

Description:

Český rozhlas Plzeň je regionální rozhlasovou stanicí, která svým signálem pokrývá území západních Čech. Vysílání stanice je zaměřeno především na regionální dění v Plzeňském a Karlovarském kraji.

URL:

https://plzen.rozhlas.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Plzeňský

Publishes:

5.8 items/day

Nepořádek, nedovolená ohniště, ničení majetku. Lidé se v rekreačních oblastech neumějí chovat

23:20
Nepořádek, vandalismus a páchání přestupků včetně pytláctví jsou důvodem, proč Plzeň spustí intenzivnější dohled i informování návštěvníků ve svých rekreačních oblastech.

Divadelní léto pod plzeňským nebem už počtvrté přivítá Kryštofa Dvořáčka

21:10
V sobotu 2. července se v Plzni odehraje premiéra legendární komedie Ladislava Smočka Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho. V roli Tichého se představí Kryštof Dvořáček.

Lesopark Martinská stěna u Dobřan má novou 25metrovou atrakci

16:58
Po nové dlouhé skluzavce se mohou svézt návštěvníci lesoparku Martinská stěna u Dobřan. Lesopark nabízí i bludiště, prosklený včelí úl, dřevěné sochy nebo kamenné srdce.

Hrad a zámek Horšovský Týn bude mít otevřeno i v pondělí

14:57
Plno akcí chystá na letní měsíce hrad a zámek Horšovský Týn. Nabídne také od 1. 7. rozšířenou otevírací dobu. Návštěvníci sem budou moci zavítat sedm dní v týdnu.

Lucie Bílá: Most přes minulost

14:57
Připomeňme si jeden z nejúspěšnějších českých muzikálů. Jmenuje se Johanka z Arku a v divadle Ta Fantastica ho vidělo ho přes 300 tisíc návštěvníků.

Dětské muziky Meteláček a Třemcha se potkaly v rozhlasovém studiu / 2. část

12:46
Dlouhodobě patří mezi nejlepší české dětské lidové muziky a v letošní soutěži ZUŠ v ústředním kole obsadily v kategorii souborů lidové hudby opět zlatou příčku.

Dětské muziky Meteláček a Třemcha se potkaly v rozhlasovém studiu / 1. část

12:46
Dlouhodobě patří mezi nejlepší české dětské lidové muziky a v letošní soutěži ZUŠ v ústředním kole obsadily v kategorii souborů lidové hudby opět zlatou příčku.

Na první pohled k neuvěření: Tohle malé chlupaté zvířátko je příbuzné se slonem

10:44
Daman pralesní je noční tvor, který je k vidění v plzeňské zoologické zahradě. Není tady ale sám, damanů má zoo hned několik, a to damana kapského, stepního a stromového.

Šumavské Prášily mají nový hřbitov. Dominuje mu kaple bez střechy

28.June
V šumavských Prášilech bude v sobotu svatoprokopská pouť. Její součástí bude i vysvěcení nového hřbitova.

Amerikánka dostane filmovou podobu, natáčet se bude v Plzni

28.June
V Plzeňském kraji se bude v letošním roce točit celá řada snímků. Filmové štáby potkáme v Plzni nebo v Klatovech. Filmovou podobu dostane třeba oceňovaná Amerikánka.

Ukrajinské děti se zapisují do plzeňských škol

28.June
Desítky ukrajinských dětí přišly v pondělí se svými rodiči v Plzni k zápisům do základních škol. Jde o rodiny, které utekly před válkou a zatím se nemají kam vrátit.

Spálené Poříčí se otřásalo v základech. Po letech opět hostilo oblíbený Basinfirefest

28.June
Naposledy se hudební festival Basinfirefest, kde se na pódiu objevuje spousta českých i zahraničních interpretů, konal ve Spáleném Poříčí na jižním Plzeňsku v roce 2017.

Včelaři Jana a Daniel zahájili druhé letošní stáčení medu

28.June
Muzikantka Jana s partnerem fotografem Danielem žijí v Lípě u Uněšova. Mají sto včelstev u domu i na dalších šesti místech v okolí.

Naproti plzeňskému rozhlasu vyrostla scéna Divadelního léta. Zvonek Burke poprvé v sobotu

27.June
I letos někteří herci vymění část svých hereckých prázdnin za účinkování na letních scénách. Na Divadelní léto pod plzeňským nebem můžou diváci přijít už po patnácté.

Den pozemního vojska přilákal přes 50 tisíc diváků

27.June
Na Den pozemního vojska Bahna 2022 v Brdech přijelo přes 50 tisíc diváků. Představilo se 250 kusů techniky, přehlídku zajistilo asi 800 převážně vojenských profesionálů.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes