ČRo 2 - Praha

Popis:

"Dvojka" Českého rozhlasu je "rodinnou stanicí". Co to ale, na prahu 21. století, znamená? V dnešním pojetí jde o službu, která může a smí nabízet každému to, co ho ve vysílání zajímá. Jde např. o dokument, reportáž, četbu, hry pro děti i pro dospělé,...

URL:

http://www.rozhlas.cz/praha

Katalog:

Ostatní

Publikuje:

3 položek/měsíc

Co údajně islamofóbní Čechy láká na dovolenou do muslimského Egypta? Dokument Orient: all inclusive

11.srpna
Do letovisek muslimského Egypta vyrazilo letos téměř 300 000 Čechů. Přitom je u nás debata o muslimech a islámu vedena téměř na hranici hysterie. Proč tam Češi tak často a rádi jezdí? Vyjíždějí i za zdi hotelových rezortů? A jak vnímají místní? Lukáš Houdek vyrazil na týdenní all inclusive zájezd i s mikrofonem.

Náš život je o vztazích. Už od mala k němu ale potřebujeme lásku, říká psycholožka

10.srpna
V dnešní hektické době je potřeba odhlédnout od témat, která hýbou médii, a raději si povídat o věcech, které jsou podstatné pro osobní spokojenost a vyrovnanost. I to radí psycholožka Renata Gregorová.

Erik Best: Donald Trump funguje na základě transakcí. A už to pochopili i politici

10.srpna
Odkládá se hrozící obchodní válka mezi Spojenými státy a Evropskou unií? Summit v Helsinkách byl možná nejdůležitější moment prezidenství Donalda Trumpa, říká český novinář amerického původu.

Laserové oční operace patří k nejbezpečnějším, ujišťuje přední český očař Pavel Stodůlka

10.srpna
Má za sebou už tisíce očních operací. Operoval Václava Klause, Václava Hudečka nebo Tomáše Baťu mladšího. Podařilo se mu úspěšně obnovit zrak pacientovi, který 53 let trpěl slepotou. Na poli oční chirurgie patří Pavel Stodůlka k absolutní světové špičce.

V Red Bull Air Race každá chybička rozhoduje o tom, jak doletíte, vysvětluje pilot Martin Šonka

9.srpna
Je to něco mezi obřím slalomem na lyžích a formulí jedna ve vzduchu, popisuje pilot Martin Šonka, o co jde v Red Bull Air Race. Muž, který sedl do kluzáku a Gripenu, mistr Evropy a vicemistr světa v letecké akrobacii kategorie unlimited - freestyle, člen reprezentace České republiky v letecké akrobacii nám popsal zvláštní sport, který ho nadchl.

Nevěra v rodině? Nesetkal jsem se s příběhem, kdy by došlo k usmíření, říká psycholog Lucian Kantor

9.srpna
Nevěru přiznává až třetina Čechů. Jsme prý poměrně benevolentní, ale každý si nevěru vykládá po svém. Jaká je tedy definice nevěry podle psychologa Luciana Kantora?

Vladimíra Dvořáková: Pro mě není problém, že politik nemá vysokou školu, ale že podvádí

9.srpna
V současné vládě jsme mohli sledovat hned tři případy plagiátorství. „Ta představa, že musím mít titul za každou cenu, i za cenu toho, že podvádím, vypovídá hodně o této společnosti,“ říká politoložka ke kauze, která už dva ministry stála křeslo.

V Norsku si zvolili pouze jeden možný způsob výchovy dětí, tvrdí spisovatelka

1.srpna
Rozhlasová a televizní scénáristka, autorka, dramaturgyně. Hana Rogulič toho zvládá dost. V letošním roce ji navíc vyšla první knížka s názvem Norské děti. Příběh matky procházející krizí se odehrává v současném Norsku. Vychází také ze známého případu rodiny Michalákových a odebrání českých dětí.

Richard Hindls: Datová analytika je velký byznys. Informace jsou zboží

1.srpna
Populární sociální síť Facebook zažila prudký propad akcií a čelí kvůli tomu i žalobě. Oslabily i akcie sítě Twitter. Jaké okolnosti přispěly k pádu? Může za to odliv uživatelů nebo nové evropské směrnice?
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes