15
new stories - click to show

ČRo 2 - Praha

Description:

"Dvojka" Českého rozhlasu je "rodinnou stanicí". Co to ale, na prahu 21. století, znamená? V dnešním pojetí jde o službu, která může a smí nabízet každému to, co ho ve vysílání zajímá. Jde např. o dokument, reportáž, četbu, hry pro děti i pro dospělé,...

URL:

https://dvojka.rozhlas.cz/

Catalog:

Ostatní

Publishes:

13.8 items/day

První turistická trasa. Den, který změnil život milovníkům výletů

12:46
Zdaleka ne ve všech zemích je zvykem chodit na procházky i delší výlety do přírody pěšky. 11. květen 1889 změnil milovníkům výletů život. Napsala Michaela Váňová.

Au! Když dnešní Ranní špek padne, tak to bolí. Možná ho ale raději nechytejte.

12:46
Každý den od pondělí do pátku pro vás na Dvojce připravujeme Ranní špek. Hravou hádanku pro dobré vstávání.

Louis Hémon: Maria Chapdelainová

11:51
Příběh o lásce v obtížných podmínkách kanadské divočiny a tvrdém živobytí venkovských dřevorubců. Poslouchejte do 7. 6. 2021.

Saláty: Nastal jejich čas

11:51
Je jich celá řada a některé se dají upravovat i tepelně. Exkluzivně pro stanici Český rozhlas Dvojka připravil Roman Paulus.

Manažer by neměl být inteligentnější než tým, který vede, radí psycholog Jiří Novák

10:55
Když je člověk dobrým manažerem, může úspěšně vést tým, který prodává střelné zbraně nebo voňavá mýdla, říká psycholog Jiří Novák.

Host: Doc. RNDr. Lubomír Hrouda, botanik

10:55
Co všechno zjistil o intimním životě rostlin? Jak dokáže spolehlivě probudit unavené tváře studentů? A co ho naučila současná doba online výuky? Moderuje Jana Rychterová.

Jiří Pondělíček: Amerika očkovala milion lidí denně. Joe Biden to tempo ještě zvýšil

9:59
„V mnoha státech spíš nejsou lidé, kteří by byli ochotni si vakcínu nechat aplikovat, než že by byl nedostatek vakcín,“ přibližuje vakcinační strategii USA amerikanista.

577. schůzka: Zlatý patent

9:59
„Na vesnicích lid český má se v svátečním šatě dobře vystrojený k cestě postaviti,“ nařizoval zvláštní k tomu účelu vydaný státní patent.

Co lze zjistit z vyšetření krve

9:59
Host: MUDr. Jana Čepová, primářka a zástupce přednosty Ústavu lékařské chemie a klinické biochemie 2. LF UK a FN Motol. Moderuje Tereza Stýblová.

Z Mateřídoušky do ouška. Pohádky českých básníků a spisovatelů pro časopis Mateřídouška

19:26
Můžete se těšit na hravé i poetické příběhy Daisy Mrázkové, Pavla Šruta, Ludvíka Aškenazyho, Radovana Krátkého a dalších autorů.

Z Mateřídoušky do ouška

19:26
Ota Šafránek: Leknutí krále Koudele. Pohádky českých básníků a spisovatelů publikované v 60. letech na stránkách Mateřídoušky. Poslouchejte do 16. května.

Nedokončený příběh slovenského generála. Jakou úlohu měl velitel Štefan Jurech v lednu roku 1943?

19:26
Slovenský generál Štefan Jurech je velmi zajímavou postavou slovenské armády. Poslechněte si záhadný příběh několika lednových nocí roku 1943.

Cestování do zahraničí v době covidové

17:37
Jak se cestuje v době koronavirové pandemie? Své o tom ví kouč a mentor Marian Jelínek, který v poslední době cestoval do zahraničí.

Evoluční biolog: Štvou mě přivolávači různých katastrof a apokalyps

15:48
„Samozřejmě, že nějaká katastrofa vždy hrozí. Je ale třeba se na to podívat s nadhledem,“ myslí si evoluční biolog Jan Zrzavý.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes