ČRo 2 - Praha

Popis:

"Dvojka" Českého rozhlasu je "rodinnou stanicí". Co to ale, na prahu 21. století, znamená? V dnešním pojetí jde o službu, která může a smí nabízet každému to, co ho ve vysílání zajímá. Jde např. o dokument, reportáž, četbu, hry pro děti i pro dospělé,...

URL:

http://www.rozhlas.cz/praha

Katalog:

Ostatní

Publikuje:

6 položek/den

Zamilovaná dvojka - Vesnické tragédie

22:53
Dialogy z her bratří Mrštíků a Gabriely Preissové. Dva příběhy: tragédie poslušné dcery a smutný konec ženy, která naopak šla za hlasem svého srdce.

Ondřej Sekora: Ferda Mravenec (6/6)

20:06
Slavné vyprávění o neuvěřitelných kouscích mravenčího šikuly a všeuměla. Hajaju poslouchejte do soboty 2. června 2018.

Eva Pospíšilová: Služebník

13:56
O psychicky nemocném Tomášovi, který vysadí prášky, a Kocourovi, kterého mu seslalo samo nebe. Poslouchejte do soboty 2. června 2018.

Ondřej Sekora: Ferda Mravenec (5/6)

25.května
Slavné vyprávění o neuvěřitelných kouscích mravenčího šikuly a všeuměla. Hajaju poslouchejte do pátku 1. června 2018.

Stala se módní ikonou a vzorem pro všechny první dámy. Osudové ženy: Hana Benešová

25.května
Svůj život neprožila ve stínu manžela, přestože byla jeho celoživotní oporou a spolupracovnicí. Hana Benešová definovala pojem první dámy Československa.

Bez chemie bychom se dnes už neobešli. Platí to i pro chutě a vůně, říká odborník

25.května
Chutě a vůně mají silný vliv na naše vnímání, aniž si to uvědomujeme. Důkazem toho je například to, jak často si je spojujeme s konkrétní situací nebo zážitkem. V pozadí příjemného chuťového nebo čichového vjemu stojí kromě matky přírody dnes většinou chemický průmysl. Proč to nemusí být vždycky špatně?

Poradce ministra začínal v Kanadě jako pomocný dělník. Dnes Zdeněk Hanka školí lékaře a píše knížky

25.května
V 90. letech byl poradcem ministra zdravotnictví. Přesto z Česka odešel. Dnes se věnuje školení lékařů na extrémní záchranné akce. Sám pracoval jako záchranář na severu Kanady. Byl však i pomocným dělníkem, řidičem školního autobusu a vedl vlastní restauraci.

CHAT: Pěstujeme dýně a melouny

25.května
Jak nejlépe dýně skladovat? Jak se zbavit slimáků, kteří nakusují mladé plody? Na otázky odpoví v pátek 25. května v 10:30 odborník Jan Kopřiva.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes