15
new stories - click to show

ČRo 2 - Praha

Description:

"Dvojka" Českého rozhlasu je "rodinnou stanicí". Co to ale, na prahu 21. století, znamená? V dnešním pojetí jde o službu, která může a smí nabízet každému to, co ho ve vysílání zajímá. Jde např. o dokument, reportáž, četbu, hry pro děti i pro dospělé,...

URL:

https://dvojka.rozhlas.cz/

Catalog:

Ostatní

Publishes:

10.9 items/day

Ředitel České filharmonie David Mareček: Událostí hudebního léta je i pianoštafeta. Na klavír v centru Brna zahrály děti i zkuš

9:46
Jednou z významných událostí letošní sezony je i Maraton hudby v Brně. Zúčastnil se ho i host Vladimíra Kroce ředitel České filharmonie David Mareček.

900. schůzka: Náš národ požaduje právě tuto hlavu

9:46
„Jsem tu vysmívaným prorokem, který musí na každém kroku poslouchat, co sám bezpočtukrát opakoval hluchým, a na něhož se nyní valí výčitky.“

Host: Nicolette Havlová, cestovatelka

23:01
Jaký impuls ji přiměl k pouti až k branám Orientu? Vzbudilo její pěší cestovaní nějakou výraznou reakci u spolužáků z univerzity v Liverpoolu? Moderuje Vasil Fridrich.

Zdeněk Matějček. Věříte, že láska a porozumění mohou změnit svět?

17:38
Legenda české dětské psychologie, profesor Zdeněk Matějček se narodil 16. srpna 1922. Jeho výzkum zjistil, že láska na nás působí už v prenatálním stadiu.

Inspirace k seriálu Kukačky byla jinde, prozrazuje herec Marek Adamczyk. Jak příběh pokračuje?

13:15
Hraje jednu z hlavních rolí v seriálu Kukačky. „Teď se v příběhu posouváme trochu dál a myslím, že to bude docela zajímavé,“ pochvaluje si herec nové díly.

Dušan Drbohlav: Vzdělaní Ukrajinci se nedomluví česky a pracují v nekvalifikovaných profesích. V tom bychom mohli pomoci

16.August
Situaci uprchlíků v naší zemi zatím zvládáme dobře, míní sociální geograf Dušan Drbohlav v pořadu Jak to vidí... Zlomový okamžik očekává na podzim. Moderuje Zita Senková.

Ivan Olbracht: Nikola Šuhaj loupežník

16.August
1. díl: Kouzla a čáry baby povitruly. Příběh o zbojníkovi, který bohatým bral a chudým dával a nikdy nikoho nezabil, leč v sebeobraně nebo ze spravedlivé msty.

Ivan Olbracht: Nikola Šuhaj loupežník. Čte Stanislav Šárský

16.August
Baladický příběh o zbojníkovi, který bohatým bral a chudým dával a nikdy nikoho nezabil, leč v sebeobraně nebo ze spravedlivé msty.

Kariéru ve vědě jsem udělala díky péči o děti, říká s nadsázkou vědkyně Vladimíra Petráková

15.August
Covid udělal z jejího oboru, nanotechnologií, hit. Mohou zachránit lidstvo? Musela se někdy rozhodovat mezi vědou a svými čtyřmi dětmi? Moderuje Zuzana Vlčková.

899. schůzka: Císař mexický

15.August
Představíme vám pozoruhodnou osobnost, která sice neměla s dějinami naší země mnoho společného, ale jelikož patřila do rodiny nám vládnoucí, nemůžeme ji vynechat.

Rudyard Kipling: Bajky i nebajky. Pro děti i dospělé čte Miloš Kopecký

15.August
Uslyšíte příběhy o tom, proč má nosorožec zvarhanělou kůži a velryba úzký jícen, jak získal velbloud hrb, jak vznikla abeceda či jak zdomácněl pes a kočka.

Bajky i nebajky

15.August
Příběhy o tom, jak získal velbloud hrb, jak vznikla abeceda či jak zdomácněl pes a kočka. Čte Miloš Kopecký.

Ztracený poklad Karlovy univerzity. Stanislav Motl odhaluje jeden z nejtajemnějších příběhů konce druhé světové války

15.August
Rektorská žezla, řetězy i vzácné listiny, matriky s jmény studentů, včetně rukopisu Mistra Jana Husa. Co se s těmito symboly UK stalo? Byly opravdu zničeny bombardováním?

První televizní seriál. Dalo se na něj dívat při tehdejším rozlišení?

15.August
První epizoda vůbec prvního televizního seriálu v dějinách televize se vysílala 15. srpna roku 1932. Jmenoval se The Wide World Review. A znáte Bláhovi, první seriál u nás?
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes