15
new stories - click to show

ČRo 2 - Praha

Description:

"Dvojka" Českého rozhlasu je "rodinnou stanicí". Co to ale, na prahu 21. století, znamená? V dnešním pojetí jde o službu, která může a smí nabízet každému to, co ho ve vysílání zajímá. Jde např. o dokument, reportáž, četbu, hry pro děti i pro dospělé,...

URL:

https://dvojka.rozhlas.cz/

Catalog:

Ostatní

Publishes:

10 items/day

1182. schůzka: První oběť Velké války

20:22
„Tak nám zabili Ferdinanda,“ řekla posluhovačka panu Švejkovi, který opustiv před léty vojenskou službu, když byl definitivně prohlášen vojenskou lékařskou komisí z...

Jak se vylíhli bažantíci

20:21
Mít kamarády a nebýt na světě sám, to je důležité nejen pro lidi, ale taky pro skřítky, i když nejsou stejní a nevyrostli na jednom místě. Čte Otakar Brousek ml.

Valentýnská vražda. Mimořádný případ ústecké kriminálky a tragický životní zlom pro dvě rodiny

18:13
Po oslavě svátku sv. Valentýna v roce 2016 se domů nevrátila mladá dívka. Ve stejnou chvíli, kdy po ní zoufalá rodina začala pátrat, zavolala na linku 158 zdrcená žena...

Tádž Mahal. Památka UNESCO a jeden ze sedmi novodobých divů světa

17:40
V indickém státě Ágra dokončili 27. září 1654 stavbu mauzolea Tádž Mahal. Na věčnou památku své zesnulé manželky Mumtáz Mahal ho nechal vystavět císař Šahdžahán.

„Nejsem herečka, říkám, že se herectvím jen živím,“ směje se Ha Thanh Špetlíková

13:53
Kvůli roli v seriálu Duch si obarvila vlasy na blond. „Včera mě viděla babička a tvrdila, že mi blond moc sluší,“ vypráví herečka vietnamského původu v Blízkých setkáních.

Historik Stehlík: Na svatého Václava už se napojit nedokážeme. Blíž máme k Masarykovi

11:43
O přemyslovském knížeti a patronovi Čech a Moravy Václavovi se ví hlavně to, co o něm říkají legendy. Co se ale dá s jistotou tvrdit o Václavovi, reálném člověku a vladaři?

Host: Marie Votavová, fotografka

10:38
Je těžké zachytit člověka v jeho přirozenosti? Kolik času trvá focení na titulní stránku? A jakou roli hrají v jejím životě krása, příroda a koně? Moderuje Barbora Chuecos.

1181. schůzka: Dnes dopoledne máme velké přijetí v Sarajevu

26.September
Seznámíme se s dalšími událostmi, které ve svém důsledku vedly k tzv. Velké válce, jíž byly za nějaké to desetiletí přiřazeny přívlastky První a světová. Místem, kd...

Jak skřítci hlídali vajíčka

26.September
Mít kamarády a nebýt na světě sám, to je důležité nejen pro lidi, ale taky pro skřítky, i když nejsou stejní a nevyrostli na jednom místě. Čte Otakar Brousek ml.

Manžel mě ke konverzi nikdy nenutil. Děti vedeme k židovství i islámu. Zrcadlo Evy Yildizové

26.September
Působí v čele Divadla Husa na provázku. V Brně organizuje i rozsáhlý festival židovské kultury Štetl Fest. Jejím cílem je vnést židovskou kulturu do veřejného prostoru.

Pyšná princezna. Klenot československé kinematografie

26.September
Pohádka Pyšná princezna měla premiéru 26. září 1952. Její natáčení bylo málem zakázáno. Autoři museli původní scénář hodně pozměnit. Natáčení poznamenal i velký skandál.

„Liborův odchod nemám pořád zpracovaný. Ale práce mi strašně pomáhá,“ svěřuje se zpěvačka Dáša Zázvůrková

26.September
„Nikdy se nemůžeš připravit na to, že tvůj muž, tvoje láska největší, jednou odejde,“ ví dnes zpěvačka, která měla vztah s o padesát let starším dirigentem Liborem Peškem.

Novinář Eduard Freisler: Na sever do země zaslíbené. Příliv migrantů z Latinské Ameriky může Spojené státy rozbít

26.September
Hranice mezi USA a Mexikem je migrační trasou s největším počtem úmrtí na světě. Přesto se tam dlouhodobě snaží dostat stovky tisíc lidí. Co je k tomu vede?
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes