ČRo Regina

Popis:

Český rozhlas REGINA je rádiem veřejné služby, je jednou z regionálních stanic Českého rozhlasu. Přes den poskytuje svým posluchačům v aktivním věku nepřetržitý proud informací, večer a v noci vysílá pořady určené národnostním a sociálním menšinám,...

URL:

http://www.rozhlas.cz

Katalog:

Z domova → Regiony

Publikuje:

2,1 položek/den

Solo: Star Wars Story

0:32
Zajděte dnes do kina a vydejte se do předaleké galaxie v novém filmu Solo: Star Wars Story. Užijte si zbrusu nové dobrodružství, které tentokrát režíruje Ron Howard. Režisér snímků Rivalové, Šifra mistra Leonarda nebo Apollo 13.

Pět řidičů na dvě parkovací místa. Místní v modrých zónách často nezaparkují

13:28
V Praze je téměř dvakrát tolik oprávnění do modrých zón než parkovacích míst. Ukazují to data, která od jednotlivých radnic získal Český rozhlas. Statisticky nejmenší šanci zaparkovat blízko bydliště mají obyvatelé Prahy 5. O dvě místa se dělí pět řidičů.

Vize elektromobility: rychlé nabíjení a hustá síť dobíjecích stanic

13:28
Ještě letos se možná dostanou do českých měst nové dobíjecí stanice na elektromobily a elektromotorky, a taky dobíjecí stojany na elektrokola. Jejich rozšíření má podpořit bezemisní dopravu v malých i velkých městech.

Jóga ve Stromovce

23.května
Do Stromovky pod širé nebe můžete vyrazit na lekci rodinné jógy, která je určená pro všechny malé i velké jogíny. Sraz je v 17:00 hodin u Planetária, pak se přesunete na louku v okolí.

Nepřiměřený zásah? Muž zastavil na zákazu, městská policie ho spoutala a násilím dovlekla do auta

22.května
Na internetu se šíří video z incidentu na Václavském náměstí mezi řidičem a městskou policií. Zastavení na zákazu vyústilo v zadržení strážníky. Ti však podle místopředsedy spolku na podporu nezávislé justice Šalamoun Václava Peričeviče použili nepřiměřenou sílu.

Natradiční rostliny v Praze

22.května
V Botanické zahradě v Troji se můžete kochat záplavou květů nejrůznějších druhů, barev a vůní. Když vás chůze unaví, natáhnete se na lehátko nebo na deku a odpočíváte. A pak třeba prozkoumáte netradiční dřeviny, které tam pěstují. Některé nevšední druhy dřevin můžete vidět pouze v botanických zahradách.

Výstava Pocta Rychlým šípům

22.května
V Galerii Lucerna je pro fanoušky připravena výstava Pocta Rychlým šípům, kde kromě panelů s příběhy Jaroslava Foglara najdete i kolekci zbrusu nových příběhů Rychlých šípů. Výstavu můžete navštívit od pondělí do pátku až do 28. června.

Nika - malá galerie v metru

22.května
Nevyužité vitríny ve vestibulu stanice metra Karlovo náměstí si všimli před šesti lety studenti UMPRUM a tak z malého prostoru vytvořili galerii pro prezentaci vlastních děl.

Retrobiják 60. - 90. let

21.května
Jaro až podzim 2018 v Galerii Tančící dům patří československé kinematografii. Po velmi úspěšné výstavě Retro 70. a 80. let jsme připravili unikátní filmovou výstavu s názvem Retro biják 60. – 90. let představující více než 200 kostýmů z téměř 70 filmů, pohádek a seriálů, které byly natočeny v období od 60. do 90. let. Všechny vystavené kostýmy jsou originály zapůjčené z Barrandovských ateliérů...

Open House Praha

20.května
Také letos jsme se připojili k akci Open House Praha. Přijďte a prohlédněte si naši rozhlasovou budovu v Karlíně. Stojí to za to!
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes