15
new stories - click to show

ČRo Sever

Description:

Český rozhlas Sever je regionální stanice Českého rozhlasu. Vysíláme pro Ústecký a Liberecký kraj, ale naladíte nás i ve středních nebo západních Čechách. Hrajeme vám především českou hudbu od popu přes folk až k country.

URL:

https://sever.rozhlas.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Ústecký

Publishes:

8.4 items/day

Víte, že krev chodí dávat i lidé, kteří mají strach z jehly

12:13
Víte, že krev chodí dávat i lidé, kteří mají strach z jehly? Vědomí, že zachrání třeba něčí život, je totiž pro ně důležitější.

Jiří Dostál – oceňovaný medailér, malíř a designér, rodák z Podlevína

11:19
Držitelem ceny Jablonce nad Nisou Pro Meritis a Pocty hejtmana Libereckého kraje za celoživotní přínos v oblasti výtvarnictví je medailér, malíř a designér Jiří Dostál.

O trase plánované rychlodráhy v Ústeckém kraji budou v červnu rozhodovat krajští radní

11:19
Už za dva měsíce by mohlo být jasno o trase plánované rychlodráhy z Prahy do Drážďan. Poté, co zastupitelé Ústeckého kraje projednají zásady územního rozvoje regionu.

Kolem 250 vystavovatelů se představí v Lounech na veletrhu Dům a zahrada

10:24
18. dubna začíná v Lounech výstava Dům a zahrada. Tradičně je první akcí roku na lounském výstavišti – letos jde už o 28. ročník.

Na vrcholcích Českého středohoří přežívá kriticky ohrožený motýl okáč skalní, ochránci přírody mu pomáhají umělým odchovem

17.April
Kriticky ohrožený motýl okáč skalní dostává šanci přežít. Ochránci přírody se ho snaží vrátit na poslední místa jeho výskytu v Českém středohoří.

Synagoga v Budyni nad Ohří se po pětileté rekonstrukci otevírá veřejnosti

16.April
Synagoga v Budyni nad Ohří na Litoměřicku se po rozsáhlé rekonstrukci otevírá veřejnosti. Celkové opravy stály 24 milionů korun a většinu pokryla dotace z Norských fondů.

Kvůli zdravotním problémům musí další kauzu údajných machinací na ROP Severozápad převzít noví členové soudního senátu

16.April
Během června bude krajský soud v Ústí nad Labem pokračovat v projednání další části kauzy údajných machinací na dotačním úřadu Severozápad.

Motoristická poradna: Jarní servis vozidel

16.April
Naším hostem ve studiu je tentokrát dopravní specialista Jan Pechout. Povídáme si s ním o servisu auta na jaře.

Písničky z divadla Semafor

16.April
Nedávno jsme zde probírali začátky divadla Semafor. Tentokrát se podíváme na to, jak to celé pokračovalo po odchodu Waldemara Matušky, Evy Pilarové a Karla Štědrého.

Friedrich Egermann – inovátor, vynálezce a sklářský král ze Šluknova

16.April
Když se v roce 1777 narodil ve šluknovském zámku vrchnostenskému úředníkovi Friedrichovi Egermannovi stejnojmenný syn, rodiče ho nepřijali s láskou.

Rybářům v Česku začíná nová sezóna. Pstruhové vody se otevírají po více než čtyřech měsících

16.April
V Česku se 16. dubna rybářům opět otevírají pstruhové vody. Aby bylo co chytat, museli rybáři na severu Čech vysadit přes 750 kilogramů pstruha duhového.

3000 domácností v Teplicích už třídí kuchyňský odpad

16.April
V Teplicích třídí kuchyňský odpad už zhruba 3000 domácností. Z toho tisícovka se nově přidala v poslední době.

Děti v litvínovské knihovně přečetly v rámci čtenářské soutěže za půl roku přes 900 knih

16.April
Čtenářskou soutěž Lovci perel organizují městské knihovny v celém Česku. Malí čtenáři mají během půl roku za úkol přečíst co nejvíce knih se symbolem perly.

Rozvoj kolem jezera Most je zastaven, vlastník pozemků čeká na majetkoprávní vyrovnání s městem

16.April
Rozvoj u jezera Most je zastavený. Pozemky vlastní státní podnik Diamo, který chce počkat na majetkoprávní vypořádání mezi státem a městy – do té doby výstavbu zakázal.

Osek má svou první kavárnu. Zákusky do ní dodávají lokální výrobci, kávu vozí česká pražírna

15.April
V Oseku otevřela nová kavárna. V opraveném kulturním domě Stropník ji provozuje městská organizace FrýTajm. Město předtím dlouhé měsíce marně hledalo provozovatele.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes