15
new stories - click to show

ČRo Sever

Description:

Český rozhlas Sever je regionální stanice Českého rozhlasu. Vysíláme pro Ústecký a Liberecký kraj, ale naladíte nás i ve středních nebo západních Čechách. Hrajeme vám především českou hudbu od popu přes folk až k country.

URL:

https://sever.rozhlas.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Ústecký

Publishes:

8.4 items/day

Sociální izolace způsobovala během pandemie koronaviru řadě lidí úzkosti a deprese

16:03
Sociální izolace vyvolávala během pandemie koronaviru řadě lidí nepříjemné pocity. Mohla být ale také příležitostí pro to, udělat si ve svém životě pořádek.

Soud v Mostě zprostil viny zaměstnance Unipetrolu souzené kvůli havárii z léta 2015

14:48
Mostecký soud uzavřel případ havárie v Unipetrolu z roku 2015. Osvobodil dva zaměstnance firmy, kteří byli obžalováni z trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti.

Tři desítky začínajících i zkušených motorkářů trénovaly na polygonu v Mostě

13:41
S tradiční motoškolou zdarma tam přijeli instruktoři Stop nehodám. Účastníky neodradily ani teploty překračující třicet stupňů.

Oprava poničeného pláště zimního stadionu v Teplicích po roce a půl konečně začíná

11:28
Rok a půl se čekalo na opravu poškozeného pláště zimní haly v Teplicích. Hliníkové plechy připravila speciální ohýbačka z Německa. Teď už je stačí jen připnout na místo.

Firma PH-Real získala souhlas stavebního úřadu ke stavbě hal u Modlan na Teplicku

11:28
Skladové haly u Teplic dostaly souhlas stavebního úřadu o umístění stavby. Firma PH-Real je chce postavit na poli u dálniční přípojky poblíž Modlan a Rtyně nad Bílinou.

Velkou trávníkovou revoluci připravili v Děčíně. Ušetří díky ní miliony korun

10:22
Děčín ušetří miliony korun za sekání trávy a hrabání listí. Údržbu zeleně totiž město nově rozdělilo do několika menších zakázek a nechalo o ně firmy soutěžit.

Na severu Čech ve čtvrtek padaly teplotní rekordy. Očekávat je můžeme i v pátek

9:17
Teplotní rekordy padly 17. června na několika místech v severních Čechách. Nejvyšší teploty naměřili meteorologové v Ústí nad Labem – Vaňově a v České Lípě.

Světelný kořen je prý potravinou budoucnosti. S jeho pěstováním ale můžete začít hned

9:17
Pokud se pustíte do pěstování světelného kořene, počítejte s tím, že sklízet budete až druhý rok – první rok totiž neobsahuje žádné živiny.

Na sever Čech o víkendu zavítají Beatles, Keltové i Vinnetou. Slaví se také Den otců

8:10
V soboru na severu Čech zazní písničky nesmrtelných The Beatles. Setkat se můžete třeba i s Vinnetouem a v neděli pak můžete oslavit Den otců.

Zubní poradna: zuby moudrosti

17.June
Jsou nám k něčemu zuby moudrosti, nebo jsou v ústech jen „pro zlost“? Nejen na to jsme se ptali stomatoložky Ivy Peškové.

V Ústeckém kraji se potvrdil výskyt tzv. indické mutace koronaviru. Pomoci by před ní mělo očkování

17.June
V Ústeckém kraji se vyskytla tzv. delta varianta koronaviru, označovaná také jako indická mutace. Případy nákazy tímto virem zaznamenali zdravotníci hlavně na Děčínsku.

Řidiči si za parkování v centru Ústí nad Labem od září výrazně připlatí

17.June
Od září zaplatí řidiči za parkové v centru Ústí nad Labem dvojnásobek. Základní tarif se zvedne na 20 korun, v nejužším centru pak na 40 korun za hodinu.

Zájem o očkování v ordinacích praktických lékařů v Ústeckém kraji klesá

17.June
Praktičtí lékaři v Ústeckém kraji zaznamenali pokles zájmu o očkování proti koronaviru v ordinacích. Informoval o to krajský předseda Sdružení praktických lékařů.

Vlaštovky a jiřičky nemají stále častěji kde hnízdit. V Jetřichovicích jim proto postavili hnízdní věž

17.June
Správa Národního parku České Švýcarsko postavila v Jetřichovicích hnízdní věž pro jiřičky obecné. Zabydlet se v ní a vyvést mladé mohou ale i jiné druhy ptáků.

Kerblík bývá v kuchyni neprávem opomíjen. Obsahuje přitom vitaminy, minerály a umí i léčit

17.June
Kerblík je chutný i léčivý. Ještě na začátku 20. století šlo o bylinku v českých kuchyních velmi oblíbenou, časem se ale na něj zapomnělo.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes