ČRo Sever

Description:

Český rozhlas Sever je regionální stanice Českého rozhlasu. Vysíláme pro Ústecký a Liberecký kraj, ale naladíte nás i ve středních nebo západních Čechách. Hrajeme vám především českou hudbu od popu přes folk až k country.

URL:

http://www.rozhlas.cz/sever

Catalog:

Z domova → Regiony → Ústecký

Publishes:

3 items/month

Soutěž pro kutily vyhlásila děčínská zoologická zahrada. Tématem jsou ptačí budky a krmítka

3.March
Zoo Děčín vyhlásila soutěž ve výrobě ptačích budek a krmítek. Připojí se tak celosvětové kampani na ochranu zpěvného ptactva.

2. březen: Čech ve vesmíru a naganský vítěz s neslavným koncem

2.March
Dnes je pátek 2. března, svátek má Anežka. Přeju pěkné ráno, i když stále hodně mrazivé. Třeba vás zahřeje vzpomínka na rok 1997, kdy bylo skoro 19 stupňů Celsia. Docela jsem se pobavil i u dnešní pranostiky: „Na Anežku není radno sebou v trávě šíti, protože se celkem snadno vlčí neduh chytí.“ Myslím, že šít sebou v trávě by dneska napadlo leda tak ledního medvěda.

1. březen: výročí Českého ráje a wimbledonský vítěz

1.March
Dnes je čtvrtek 1. března, svátek slaví Bedřich. Zima nás stále drží v kleštích a jistě vás potěší informace, že tepleji je dneska i na severním pólu. Mimochodem: dlouhodobý průměr pro dnešní den je něco přes 2 stupně Celsia. O tom si můžeme nechat leda zdát, že?

Noční mráz souží bezdomovce. Dva muže s omrzlinami už zachránili strážníci v Mostě

28.February
Teploty, které v noci klesají až 16 ˚C, jsou hrozbou hlavně pro lidi bez domova. V Mostě jich je několik desítek. Městská policie proto pravidelně kontroluje místa, kde přespávají. Noclehárna pro bezdomovce je zaplněná. Azylový dům v Mostě nabízí bezdomovcům krizová lůžka nebo tzv. teplé židle, tedy alespoň krátkodobý pobyt v teple. Přesto v minulých dnech přivezli do azylového domu strážníci d...

Ústí nad Labem zaplatí téměř 11 milionů za prohraný spor

28.February
Město Ústí nad Labem prohrálo soudní spor s manželi, kteří v roce 1997 koupili část vily v centru. Později odkoupili zbytek domu od dalších vlastníků a od města přilehlé pozemky. Rodina dala na rekonstrukci domu peníze a v roce 2008 chtěla část prodat. Z prodeje ale sešlo kvůli vleklému restitučnímu sporu – v něm soud přiřkl restituentům polovinu nemovitostí.

Ekologičtí aktivisté uspěli u soudu se stížností na postup úřadů u jednoho z úseků dálnice D8

28.February
Úřady budou muset znovu posoudit zhruba pětikilometrový úsek dálnice D8 u Řehlovic na Ústecku. Nejvyšší správní soud totiž uznal oprávněnost žádosti organizace Děti Země o obnovu stavebního řízení, které úřady opakovaně zamítaly. Obě strany sporu rozhodnutí překvapilo. Na provoz na dálnici D8 už by to podle nich ale nemělo mít vliv.

Letiště v Praze i v Drážďanech nabízejí v letním letovém řádu nové linky a rozšíření stávajících

28.February
Na konci března zavádějí letiště letní letový řád. Nové linky a rozšíření stávajících nabízí nejen pražské letiště Václava Havla, ale i menší letiště v saských Dráždanech. Odtamtud létají na dovolené také Češi. Podle zástupců letiště jich každý rok přibývá hlavně v letních měsících. I proto na ně v Drážďanech myslí. Například na informacích je pasažérům k dispozici česky mluvící pracovník.

28. únor: první česká držitelka Oskara a slavný konstruktér

28.February
Dnes je středa 28. února, svátek má Lumír. Přeju pěkné ráno, i když tedy opravdu hodně mrazivé. U nás v Čechách moc držitelů Oskara nemáme, natož držitelek. Vlastně jenom jedinou.

Fotbalisté z ústeckých Neštěmic se mohou radovat – budou mít nové zázemí

27.February
Pro všechny fotbalové fanoušky z Ústecka máme dobrou zprávu – městské služby Ústí nad Labem opraví fotbalistům v Neštěmicích zázemí na stadionu. Zatím se sice jen připravuje projekt, to nejdůležitější by ale mělo být hotové do června, kdy chce klub oslavit 100 let od svého založení.

Úniková hra v litvínovské knihovně dá zabrat nejen vašim dětem

27.February
Únikové hry, anglicky „escape games“, se v poslední době staly velmi oblíbeným druhem zábavy. Romány o Harry Potterovi zase oslovily několik generací čtenářů. Když tyhle dva fenomény spojíte dohromady, úspěch je zaručen. A právě to udělali v litvínovské knihovně.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes