15
new stories - click to show

ČRo Region

Description:

Český rozhlas Region je regionální stanice Českého rozhlasu pro obyvatele a návštěvníky Středočeského kraje. V průběhu dne poskytuje nepřetržitý proud informací převážně regionálního charakteru, večer a v noci vysílá pořady určené menšinám...

URL:

https://region.rozhlas.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publishes:

7.5 items/day

Nepřeceňujte v létě své síly a chovejte se zodpovědně, radí náměstek ředitele středočeských hasičů

19:27
Hostem pořadu K věci byl náměstek ředitele středočeských hasičů pro úsek prevence a civilní nouzové připravenosti Jan Ryšavý.

Ve strašidelném zámku Draxmoor v Dolní Rožínce se svezete hrůzostrašným výtahem

15:04
Taky se rádi hezky bojíte? Tak v tom případě si zajeďte na Vysočinu do strašidelného zámku Draxmoor v Dolní Rožínce. Budova je pět set let stará a je plná příšer.

Hraběnka a tanečnice Marie Kinsky: Chtěla jsem v této zemi žít, proto jsem se naučila česky

15:04
„Tanec je moje záležitost už skoro 50 let. Pohybové divadlo jsem v České republice obdivovala, to má velký potenciál,“ říká zakladatelka festivalu KoresponDance.

Rekreační areál Vrchbělá, vybudovaný v bývalém vojenském prostoru Ralsko za víc než čtvrt milardy, je prodělečný. Kraj zvažuje

12:53
Areál Vrchbělá vyšel na víc než čtvrt miliardy korun. Provoz stojí ročně 8 - 10 milionů korun. Náklady se ale dlouhodobě nevrací. Kraj teď proto řeší, co s areálem dál.

Jak hnojit zeleninu, aby vám ji před sklizením nenapadla plíseň? Zkuste zákvas

10:40
Jedno známé přísloví praví: „Všeho s mírou“. Platí to i pro hnojení zeleniny. Bez něj nedocílíte tak bohaté úrody, ale na druhou stranu se to s ním nesmí ani přehánět.

David Veverka zachraňuje staré stroje. Koupil starý mlýn a sní o tom, že v něm vybuduje muzeum historické elektrotechniky

9:34
David Veverka z Libušína od dětství zachraňuje historické motory, dynama a mlýny. Není mu ani 30 a už má na kontě zhruba 500 zachráněných strojů a technických památek.

Nebuďte nervózní, škodí to vám i vašemu okolí. Tohle ovoce vás zklidní

5:14
Už před sto lety se psalo o tom, že zlostní a nervózní lidé připravují svému okolí bolestné chvíle. I tenkrát věděli, že mít v pořádku nervy a být duševně fit, je důležité.

Průrvy v Čertových hradech u Dvora Králové nad Labem vedou snad opravdu až do pekla

27.June
Čertovy hrady jsou přírodní památkou, která láká malé i velké objevitele. Kromě proslulé Čertovy brány nabízejí plno schovávaček, zajímavých průhledů a skulin.

Jaromír Nosek: V seriálech jsem nechtěl hrát nikdy. Ale je potřeba to rozlišit

27.June
Proslavil ho seriál Vyprávěj a jeho role gaye Ignáce ve filmu Účastníci zájezdu je nesmrtelná. V novém seriálu ztvárňuje maskéra. Jaký bude?

Kostelní Lhota na Nymbursku se stala Vesnicí Středočeského kraje roku 2022. Její zástupci převzali od hejtmanky zlatou stuhu

27.June
Vesnicí Středočeského kraje roku 2022 je Kostelní Lhota na Nymbursku. Vyhlášení výsledků krajského kola soutěže Vesnice roku proběhlo na krajském úřadu Středočeského kraje.

Pondělní Noční linka: Řešili jste někdy vaši váhu?

27.June
Patříte mezi šťastlivce, kteří váhu během života řešit nikdy nemuseli nebo jste s váhou někdy bojovali? Podařilo se? Jak jste dosáhli toho, že šla kila dolů?

OBRAZEM: Nové muzeum v Lánech připomíná zakladatelku Československého červeného kříže Alici G. Masarykovou

27.June
Osobnost Alice Garrigue Masarykové i historii Československého Červeného kříže, který založila, připomíná nové muzeum. Najdete ho v Lánech.

Poslechněte si: My a oni 25. 6. 2022

27.June
Jak fungují adaptační skupiny a jak v nich tráví čas malí ukrajinští uprchlíci? O tom je dnešní pořad My a oni, který nahrála Goranka Oljača v adaptačním centru Chodov.

Martin Hunčovský vycestuje s Máňou k Baltu, v cíli cesty se jí asi zbaví

27.June
Učitel z obce Kly na Mělnicku Martin Hunčovský vyrazil vloni k Jadranu.Na začátek letošních prázdnin připravil další sportovní akci. S koloběžkou Máňou se chystá k Baltu.

Začínáte zapomínat? Iva Hüttnerová vám poradí, jak zlepšit paměť pomocí bylinek právě pro vás

27.June
S přibývajícím věkem můžeme pozorovat, že si náš mozek už nepamatuje všechno tak, jako kdysi. Naše babičky v tomto případě nedaly dopustit na česnek.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes