15
new stories - click to show

ČRo Region

Description:

Český rozhlas Region je regionální stanice Českého rozhlasu pro obyvatele a návštěvníky Středočeského kraje. V průběhu dne poskytuje nepřetržitý proud informací převážně regionálního charakteru, večer a v noci vysílá pořady určené menšinám...

URL:

https://region.rozhlas.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publishes:

7.5 items/day

V Rodinném muzeu v Bečově nad Teplou na Karlovarsku najdete největší sbírku kasiček v republice

14:35
Kasička je předmět, s nímž se během života potká asi každý. O tom, jak se kasičky vyvíjely za posledních sto let, vypráví expozice Rodinného muzea v Bečově nad Teplou.

Brýle jsou stále dražší. Přesto si je mnohdy zničíme nesprávnou péčí

11:12
Doby, kdy se daly docela slušné brýle pořídit za pár korun, jsou už bohužel minulostí. Přesto je stále potřebuje poměrně mnoho lidí. Jak o ně pečovat?

Největší nebo nejkulatější vejce v Česku. Některé vaječné a velikonoční rarity představuje šéf Agentury rekordů Miroslav Marek

19:27
Nejkulatější vajíčko, největší i nejmenší vejce v České republice, dvoubarevné vejce nebo vajíčko ve tvaru kapky. Vaječné a velikonoční rarity přibližuje Miroslav Marek.

Spojenecký nálet na Prahu 14. února 1945 napáchal obrovské škody

31.March
Klášter Na Slovanech, zvaný Emauzy, byl pro řád slovanských benediktinů založen už za vlády císaře Karla IV. Původní gotická stavba prošla během staletí mnoha přestavbami.

Pálí vás a slzí vám oči? Mrkejte a dodržujte osvědčené pravidlo, doporučuje Kateřina Cajthamlová

31.March
Udělat něco bez mrknutí oka je pro člověka problém. „Pokud nemrkáte, vysychá spojivka, což pro oko není dobře. Měli bychom mrknout každých 5–15 vteřin,“ říká doktorka.

Chodby v Moravském krasu se v roce 1901 ocitly v hledáčku vědeckého bádání

31.March
Ač je s průzkumem propasti Macocha spojeno především jméno Karla Absolona, historie sestupů na její dno sahá daleko hlouběji do historie.

Zoopark Stěžery na Královéhradecku má otevřeno po celý rok. Uvidíte tam klokany, zebru i pumu

31.March
Západně od Hradce Králové v obci Stěžery vznikl před třiceti lety rodinný zoopark, kde se líbí malým i velkým návštěvníkům. Potkávají tam exotická zvířata z celého světa.

Nové ceny Pražské integrované dopravy ve Středočeském krají platí od 1. dubna. Zdraží hlavně jednorázové jízdenky na krátké vzd

31.March
Na základě rozhodnutí Středočeského kraje dojde od 1. dubna 2023 ke změnám tarifu ve vnějších tarifních pásmech PID.

Zlín: Čtvrtím s baťovskými domky se přezdívalo Amerika ve Zlíně a nemají ve světě obdoby

31.March
Zlín je krajské město Zlínského kraje, které se na začátku 20. století dramaticky změnilo. Na svědomí to měl podnikatel Tomáš Baťa.

Lvi u nás žijí v jednom výběhu s mangustami, říká ředitel zoologické zahrady Chleby René Franěk

31.March
V roce 1997 vznikla v obci Chleby na Nymbursku malá zoologická zahrada. Postupem času se značně rozrostla a přibyla do ní řada nejrůznějších obyvatel, včetně vzácných opic.

Česká pošta zruší letos v létě 300 poboček. Podívejte se na jejich seznam, který zveřejnila

31.March
Česká pošta zveřejnila v pátek kompletní seznam svých poboček, které letos v létě zaniknou. Je jich celkem 300 po celé republice. Počet pošt se tak sníží z 3200 na 2900.

Jarní řez meruněk, broskvoní a dalších peckovin se dělá v době od rašení do květu. Je to v pořádku?

31.March
Lidé se nás ptají, jestli je normální, že někdo na zahradě či v sadu řeže ovocné stromy v době květu. Je to ale v pořádku.

Pro Renátu Modrákovou je práce se středověkými rukopisy celoživotní vášní

31.March
Renáta Modráková je jako specialistka na středověké rukopisy Národní knihovny České republiky v každodenním kontaktu s naším národním kulturním bohatstvím.

Čtvrteční Noční linka: Studnice moudrosti

30.March
Kdo je pro vás velkou inspirací, co vám kdy v životě pomohlo třeba ve složité situaci, kdy jste se museli rozhodnout bez vlastních zkušeností?
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes