ČRo Region

Description:

Český rozhlas Region je regionální stanice Českého rozhlasu pro obyvatele a návštěvníky Středočeského kraje. V průběhu dne poskytuje nepřetržitý proud informací převážně regionálního charakteru, večer a v noci vysílá pořady určené menšinám...

URL:

https://region.rozhlas.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publishes:

7.2 items/day

Praha omezí kvůli šíření koronaviru vánoční trhy i program. Ozdobený strom na Staroměstském náměstí bude z Jílového

13:04
Oslavy Vánoc v Praze budou letos z důvod pandemie v omezené podobě, budou chybět tradiční velké trhy a doprovodné akce.

Premiér Babiš navrhl prezidentovi odvolání ministra Prymuly, nového kandidáta mu představí v úterý

13:04
Andrej Babiš předložil v pátek odpoledne prezidentu republiky návrh odvolání ministra zdravotnictví Romana Prymuly. Jméno Prymulova nástupce Babiš nesdělil.

Nejdelší ručně vyrobená šála omotaná kolem budovy školy

10:38
Základní škola J. A. Komenského v obci Kly, v okrese Mělník, představila ručně pletenou a háčkovanou šálu o délce 525,14 metrů a šířce kolem 30 centimetrů!

Desatero bezpečného chování

10:38
Přinášíme vám stručně a přehledně rady, jak se chovat v současné době. Jejich dodržováním ochráníte nejenom svoje zdraví, ale i vašich blízkých.

Pondělní Noční linka: Co děláte na podzim?

5:29
Máte rádi podzim? Baví vás rozmanitost přírody, všechny barvy kolem vás? Sklízíte úrodu, kterou jste si vlastnoručně vypěstovali?

Je dobré mít alespoň kousek v lednici. V Domácím štěstí bude dnes řeč o zázvoru

5:29
Zázvor je v posledních letech velmi oblíbený. Jeho citrónovou vůni a štiplavou chuť pozná opravdu každý, a právě na podzim přichází jeho čas.

Armáda dokončila polní nemocnici v pražských Letňanech. Pro pacienty je připraveno 500 lůžek

25.October
Armáda v neděli předá dokončenou záložní nemocnici v pražských Letňanech. Sloužit bude jako další pracoviště Nemocnice na Bulovce.

Poslechněte si: Pochoutkový rok 25. 10. 2020

25.October
Recept na bábovku od Františky Lysoňkové, rozdíly ve sladkosti cukru podle cukrářky Mirky van Gils Slavíkové a reportáž studánkové vodě.

Nedělní Noční linka: Kdo vás naposledy rozesmál a čím?

25.October
Smějete se rádi? A kdo vás naposledy v téhle trochu smutnější podzimní době rozesmál? A kdo vás rozesměje vždy naprosto spolehlivě?

Poslechněte si: My a oni 24. 10. 2020

24.October
Uslyšíte migrační příběh zpěváka skupiny The Silver Spoons. Augustine Dunn se narodil britským rodičům ve Francii a když mu bylo 9 let začal chodit do školy v Čechách.

Barokní cihlový most u Mikulova povstal z bláta a prachu. Pomohl oživit celou lokalitu Portz Insel

24.October
V lokalitě Portz Insel nedaleko Mikulova stojí pozoruhodný, nově opravený historický most ze 17. století. Je unikátní nejen svým stářím, ale i konstrukcí z původních cihel.

V okolí hradu v křivoklátských lesích je na podzim krásně. Můžete se vydat i na Masarykovu vyhlídku

24.October
Křivoklátsko - to není jen hrad Křivoklát i když je dominantou tohoto regionu, ale v v současné době je kvůli koronavirovým opatřením pro veřejnost zavřený.

Blatenský příkop přivádí vodu z Božího Daru do Horní Blatné. Podél něj vede naučná stezka

24.October
Na hřebeni Krušných hor poblíž Božího Daru se nachází ojedinělá technická památka - Blatenský příkop. Unikátní vodní dílo bylo vybudováno už v 16. století.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes