15
new stories - click to show

ČRo Region

Description:

Český rozhlas Region je regionální stanice Českého rozhlasu pro obyvatele a návštěvníky Středočeského kraje. V průběhu dne poskytuje nepřetržitý proud informací převážně regionálního charakteru, večer a v noci vysílá pořady určené menšinám...

URL:

https://region.rozhlas.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publishes:

8.1 items/day

Cesta bolestných kamenů nedaleko Písku nabízí naději. Je moderní obdobou křížové cesty

15:08
V kopcích na okraji Písku vznikla před pár lety Cesta bolestných kamenů. Jde o místo, které osloví každého a není vůbec tak temné, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Pro vánoční období doporučuje doktorka Kateřina Cajthamlová vybrané druhy superpotravin

15:08
V době od mikulášského nadělování až po sváteční vánoční dny můžeme svoji stravu zlepšit tím, že si dopřejeme některé superpotraviny. Pomohou nám i se zdravým hubnutím.

Zpěvák Jan Smigmator dopřál svým fanouškům na zahradě u své chalupy na Vyžlovce jazzové pikniky

12:40
Swingový a jazzový zpěvák Jan Smigmator má chalupu na Vyžlovce na Praze-východ. Letos v létě z ní udělal malý koncertní sál, když na své zahradě pořádal jazzové pikniky.

Ježíškova vnoučata Regionu nadělila paní Květě setkání se zpěvačkou Janou Chládkovou

11:28
Tým ČRo Region potěšil v před vánočním čase nejenom 86letou paní Květu, ale i další seniory v Domově s pečovatelskou službou na Praze 3, v Roháčově ulici.

Na barborky vybírejte větvičky s naducanými pupeny, na rouby s těmi štíhlými

11:28
Na 4. prosinec připadá svátek svaté Barbory. Ten den chodíváme na větvičky třešně nebo zlatice a nosíme si je domů jako takzvané barborky.

Pro paní Milenu Tarabovou bylo pečení vždy velkým koníčkem

10:07
Paní Milenu Tarabovou z Rožďalovic na Nymbursku vždy bavila cukrařina.A tak si v roce 1991 otevřela cukrárnu Epiro s vlastní výrobnou. Součástí je i malá kavárna.

Trpíte na bolesti hlavy? Máme pro vás rady našich babiček

6:09
Patříte mezi ty, kteří trpí častými bolestmi hlavy? Než sáhnete po růžové pilulce, zkuste šetrnější způsoby, které praktikovaly hospodyňky v dřívějších dobách.

Páteční Noční linka: První magický vánoční svátek zasvěcený svaté Barboře

6:09
Držíte se tradic nebo se jimi nezabýváte? Řezání třešňových větviček „barborky“ je velice známý zvyk, který se přenesl i do našich domovů, máte už doma "barborky"?

Silničáři při odklízení sněhu selhali, podle náměstka středočeské hejtmanky padnou pokuty

3.December
Čtvrteční ranní sněžení ve středních Čechách zkomplikovalo sjízdnost části krajských silnic. Na vině jsou podle kraje i samotní silničáři. Za selhání padnou pokuty.

Milan Kubek: Své ženě jsem manželem, trenérem, sponzorem i manažerem a nosím jí kufry

3.December
Prezident České lékařské komory Milan Kubek musí umět skloubit náročnou funkci s praxí lékaře a rodinou. Jeho manželka Lenka Kubková je úspěšnou maratonskou běžkyní.

Hibschova jeskyně v Českém středohoří má několik chodeb i velký sál

3.December
České středohoří jeskyněmi příliš neoplývá. Na spočítání těch, které jsou registrovány jako speleologické objekty, by vám stačily prsty jedné ruky.

Byty ze zkrachovalého H-Systému v Horoměřicích jsou na prodej. Současným majitelům se z ceny odečtou vložené investice

3.December
Konkurzní správkyně začala ve středu prodávat 60 bytů v Horoměřicích u Prahy, které patří do konkurzu po zkrachovalé společnosti H-Systém.

Sněží, některé autobusy a vlaky nevyjely nebo mají zpoždění. Na silnicích přibývá nehod

3.December
Ve středních Čechách v noci na dnešek napadl sníh, řidiči by měli být opatrní. V terénu je všech 120 sypačů, nehod přesto přibývá.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes