15
new stories - click to show

ČRo Region

Description:

Český rozhlas Region je regionální stanice Českého rozhlasu pro obyvatele a návštěvníky Středočeského kraje. V průběhu dne poskytuje nepřetržitý proud informací převážně regionálního charakteru, večer a v noci vysílá pořady určené menšinám...

URL:

https://region.rozhlas.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publishes:

8.4 items/day

Rozhlas jede za vámi: Adéla Gondíková vypráví příhodu

16:30
S kým si spletli Jiřího Langmajera? Zaznělo na jevišti kraslického divadla v pořadu Rozhlas jede za vámi.

Typický žlučníkář pořád zkouší, co žlučník vydrží. A pak se diví, nechápe Kateřina Cajthamlová

14:19
Nezdravý životní styl a špatné stravování se mohou projevit bolestí nebo zánětem žlučníku. Takovou bolest už nechcete zažít znovu. Víte, jak se pozná žlučníkový záchvat?

Slunéčko nebo česnek: zabijáci v zahradních službách

11:04
V boji proti chorobám a škůdcům ovoce, zeleniny nebo polních kultur jsme spoléhali spíše na produkty chemických laboratoří. Dnes je spektrum pomocníků daleko širší.

Chcete pěkný trávník? Poradíme, jak bojovat s mechem v trávníku a proč zalévat odstátou vodou

11:04
Sekat a zalévat. A když to budete dělat tři sta let, budete mít trávník jedna radost... takhle nějak se to radí. Ale co dělat, když chcete mít krásný trávník dřív?

Jágrova rekordní trefa. Rytíři Kladno porazili Vsetín 7:2 a v sérii vedou na zápasy 2:0

11:04
Hokejisté Kladna jsou dvě výhry od udržení extraligové příslušnosti. Pod výhru Rytířů se gólem a asistencí podepsal i dvaapadesátiletý veterán Jaromír Jágr.

Zakladatel pivovaru ve Velkých Popovicích se prvního piva nedožil. Barona Ringhoffera v okolí dodnes připomínají lipové aleje

9:59
Baron František Ringhoffer je považován za otce pivovaru ve Velkých Popovicích. Své sny měnil ve skutečnost a okolní krajinu přetvářel tak, aby sloužila i dalším generacím.

Páteční Noční linka: Kterých chyb ve výchově se dopustili rodiče vaší drahé polovičky?

5:39
Jaká byla nejvýraznější chyba ve výchově, kterou rodiče vaší polovičky udělali ve vaší očích? Podařilo se vám vůbec tento nedostatek napravit?

K písním na novém CD mě inspirovala zvířata z pražské zoo, říká kapelník skupiny Laura a její tygři

18.April
Pro kapelu Laura a její tygři jsou typické bílé košile a černé brýle. „Je to naše jediné poznávací znamení,“ říká zakladatel populární kapely Karel Šůcha.

Vodojemy na Žlutém kopci v Brně vypadají jako dechberoucí podzemní katedrály. S dlouhou ozvěnou

18.April
Intenzivní zážitek čeká návštěvníky někdejších vodojemů na Žlutém kopci v Brně. Tři obrovské podzemní nádrže uchvátí potemnělou atmosférou a desítky sekund dlouhou ozvěnou.

Zatravňovací dlažba osvěží váš pozemek a prospěje odvodu spodní vody

18.April
Přemýšlíte, jak během léta upravit okolí vašeho domu tak, abyste měli zpevněný povrch, a přitom jste měli kolem domu zeleň? To vše může vyřešit zatravňovací dlažba.

Monitorování ptáků je pro Jiřího Vyskočila celoživotním koníčkem

18.April
U největšího středočeského rybníka se sešli odborníci z Patronátní skupiny České společnosti ornitologické pro SPA Žehuňský rybník. Mezi nimi i Jiří Vyskočil.

Ředitelství vodních cest otevřelo v Davli nové veřejné přístaviště pro malé lodě. Je první mezi Prahou a Slapskou přehradou

18.April
Pokud rádi cestujete lodí po Vltavě, máme pro vás dobrou zprávu. Ředitelství vodních cest otevřelo 17. 4. v Davli u Prahy nové veřejné přístaviště pro 10 malých plavidel.

Fasádu po zimě včas očistěte. Prodloužíte její trvanlivost

18.April
S jarním úklidem domu souvisí i očištění fasády. Je proto nejvyšší čas pořádně si po zimě prohlédnout fasádu a zjistit případná poškození.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes