ČRo Region, Středočeský kraj

Popis:

Český rozhlas Region je regionální stanice Českého rozhlasu pro obyvatele a návštěvníky Středočeského kraje. V průběhu dne poskytuje nepřetržitý proud informací převážně regionálního charakteru, večer a v noci vysílá pořady určené menšinám...

URL:

http://www.rozhlas.cz/strednicechy

Katalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publikuje:

5,3 položek/den

Epidemie spalniček v kraji pokračuje. Hygienici hlásí další čtyři nemocné

17:40
Ve Středočeském kraji přibyly v uplynulém týdnu čtyři nové případy spalniček. Hygienici tak v regionu evidují od začátku roku 24 potvrzených případů. Mezi nakaženými ve středních Čechách byli tři děti do čtyř let a 21 dospělých. Žádné z dětí nebylo podle krajských hygieniků očkováno, z dospělých neměli očkování čtyři pacienti a ve dvou případech nebylo možno tyto údaje zjistit. Nemocní skončili...

Povodeň podemlela v Obecnici dva mosty a znečistila zdroj pitné vody

17:40
Blesková povodeň v Obecnici na Příbramsku způsobila podle prvotních odhadů škody asi za deset milionů korun. Voda podemlela dva mosty, jeden z nich bude muset obec zbourat. Testy vody z obecního vodovodu navíc prokázal její znečištění. Vedení obce proto vyzývá obyvatele, aby k pití a vaření využili balenou vodu nebo vodu z cisterny.

Studenti ČVUT v Kladně mají pro výuku speciální učebnu s lidskými těly

15:25
Kladenská Fakulta biomedicínského inženýrství Českého vysokého učení technického má novou speciální laboratoř. Je vybavená modely lidských těl, které slouží k výuce budoucích zdravotníků.

Povodňová vlna v Zaječově začíná opadat, škody půjdou do milionů korun

8:33
Řeky rozvodněné po nočních vydatných deštích se začaly uklidňovat. Ještě ve čtvrtek večer se v Zaječově na Berounsku voda dostala do 12 domů. Poškodila taky kanalizaci a chodníky. Škody půjdou do milionů korun. Vedení obce Obecnice na Příbramsku doporučuje svým obyvatelům, aby pitnou vodu pili jen po převaření. Může být totiž po vydatném lijáku kontaminovaná.

Silný déšť rozvodnil potoky v Zaječově, část lidí musí odejít ze svých domovů

0:38
V Zaječově na Berounsku již byl vyhlášen třetí stupeň povodňové aktivity, v obci jsou rozvodněné dva potoky. Vedení města začalo evakuovat obyvatele, řekla starostka Irena Nezbedová. Třetí stupeň povodňové aktivity je také na vodní nádrži v Obecnici na Příbramsku. Se stoupající řekou už má problém také samotná Příbram.

Patnáctý titul v řadě. Dominanci basketbalistů Nymburka nezastavila ani Opava

0:38
Basketbalisté Nymburka slaví 15. domácí titul v řadě. Středočeši vyhráli druhé finálové utkání na palubovce Opavy 114:73 a celkově 2:0 na zápasy.

V oblasti Brd hrozí na malých tocích nejvyšší povodňový stupeň

24.května
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varoval před čtvrtečními bouřkami s přívalovým deštěm, které se od odpoledne vyskytovaly zejména na jihozápadě Čech. Podle meteorologů může v oblastech zasažených přívalovými srážkami docházet k rychlému rozvodnění potoků a zatopení níže položených míst. Na Příbramsku, Rokycansku i v okrese Plzeň-jih mohou některé menší toky dokonce dosáhnout nejvyššího po...

Památkově chráněnému mostu pod pražským Vyšehradem hrozí demolice

24.května
Železničnímu mostu mezi pražskou Výtoní a Smíchovem hrozí demolice. Zbourání stavby navrhuje studie projektantské firmy Sudop, kterou si objednala Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). Ve čtvrtek o tom informoval server iDNES.cz a Strana zelených. Následně to potvrdila i mluvčí SŽDC Kateřina Šubová.

Hokejisté Mladé Boleslavi získali posilu, brankáře Pavla Kantora

24.května
Brankář Pavel Kantor, který v uplynulé sezoně působil v Litvínově, se stal posilou Mladé Boleslavi. Šestadvacetiletý odchovanec Českých Budějovic podepsal s Bruslařským klubem roční smlouvu a k týmu se připojí už příští týden na soustředění v Táboře. Uvedl to oficiální web klubu.

„Zušky“ otevřely své brány. Patronkou projektu je pěvkyně Magdalena Kožená

24.května
Čtyřicet Základních uměleckých škol ve středních Čechách se dnes účastní II. ročníku celostátního happeningu ZUŠ Open. Na koncerty a další představení zavítají i známí umělci jako pěvkyně Magdalena Kožená, violoncellista Jiří Bárta nebo houslista Jan Talich.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes