15
new stories - click to show

ČRo 3 Vltava

Description:

Český rozhlas Vltava je kulturní stanicí. Zabýváme se kulturou v nejširším slova smyslu: vysíláme, natáčíme a pořádáme koncerty klasické a jazzové hudby, vytváříme rozhlasové hry, dokumenty a četby, informujeme o všem, co se v Česku v kultuře děje.

URL:

https://vltava.rozhlas.cz/

Catalog:

Kultura

Publishes:

15.2 items/day

BáSnění Miloše Doležala

11:54
Sova, Reynek, Deml, Hejda nebo Jirous. Básník, spisovatel a publicista Miloš Doležal vybírá a komentuje poetické texty svých oblíbených autorů.

Penelope Lively: Život v zahradě

9:34
Výběr z knihy britské spisovatelky a náruživé zahradnice. Z překladu Petry Johany Poncarové připravila Jana Žáková. Účinkuje Martina Hudečková. Režie Lukáš Hlavica.

Každý den dobrodružství. Autobiografické prózy Tove Janssonové skládají neobyčejnost z všedních střípků

8:26
Finsko-švédská spisovatelka a malířka Tove Janssonová není jenom autorkou Mumínků. Jak se její způsob vidění světa projevuje v její prozaické tvorbě pro dospělé?

Válečné rekvizice

8:26
Víte, kdy zažívalo zvonařství svůj rozmach? I to se dozvíte z dalšího dílu seriálu o iniciativě Zvon#9801, která chce připomenout válečné rekvizice zvonů.

Umělecky aspekt

8:26
Jakou podobu bude mít pamětní zvon s názvem #9801, který připomene skoro deset tisíc zvonů zničených za 2. světové války?

Na zvonici kostela sv. Havla

8:26
„Vytvoříme hlas tisíců umlčených zvonů“, to je heslo iniciativy Zvon#9801, která vyhlásila veřejnou sbírku na nový zvon pro Prahu.

Tisíce věží v roce 1942 utichly. Obří Zvon #9801 bude hlasem těch, které nacisté přetavili na zbraně

8:26
„Vytvoříme hlas tisíců umlčených zvonů.“ Tato myšlenka stojí za vznikem iniciativy Zvon #9801, která vyhlásila veřejnou sbírku na výrobu obřího pamětního zvonu.

Projekt Zvon#9801

8:26
Za druhé světové války umlklo v Protektorátu Čechy a Morava skoro deset tisíc zvonů, které zmizely z věží a zvonic. Většina z nich se do zvonic dosud nevrátila.

Sbírka a výroba

8:26
Bude vážit 9 801 kilogramů a rozezní ho srdce o váze 300 kilo. Na výrobu zvonu památečního zvonu vyhlásila iniciativa Zvon#9801 veřejnou sbírku.

Petr Vizina: Ryšková píše Zvěřinovi

7:18
Váš dopis byl podanou rukou, děkuji vám za to, snad se mi podaří ji na oplátku vřele stisknout. Píše v Československu 80. let mladá žena o dvě generace staršímu teologovi.

Hudební objevy severní Afriky: Bab L Bluz, Mazaher a Ebo Krdum na přehlídce Womex Porto 2021

20:57
Nejnovější vydání Koncertů bez hranic nabídne hudbu severoafrických léčebných rituálů nebo písně súdánského písničkáře usazeného ve Stockholmu.

Sedmé nebe s Ninou Marinovou: Hudba z videoher

20:57
V dnešním Sedmém nebi bude řeč o hudbě, která původně neměla stát v centru zájmu, měla sloužit spíše k doplnění atmosféry.

Perný den. Nezapomenutelný Josef Abrhám v konverzační hře nejen o manželství

15:05
Josef Abrhám ve výtečné herecké souhře s Josefem Somerem, Ivankou Devátou a Karolinou Slunéčkovou. Poslechněte si vynikající hru dánského autora Anderse Bodelsena.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes