15
new stories - click to show

ČRo 3 Vltava

Description:

Český rozhlas Vltava je kulturní stanicí. Zabýváme se kulturou v nejširším slova smyslu: vysíláme, natáčíme a pořádáme koncerty klasické a jazzové hudby, vytváříme rozhlasové hry, dokumenty a četby, informujeme o všem, co se v Česku v kultuře děje.

URL:

https://vltava.rozhlas.cz/

Catalog:

Kultura

Publishes:

16.8 items/day

Soft Baroque poprvé v Miláně. Pod názvem Sun City vystavuje londýnské experimentální studio svou aktuální tvorbu v galerii Mars

12:12
Pod názvem Sun City (Sluneční město) vystavuje londýnské experimentální studio Soft Baroque svou aktuální tvorbu v galerii Marsèll v Miláně.

BáSnění Libora Magdoně

10:55
Taufer, Hejda, Pištora a další. Své oblíbené poetické texty představuje pedagog a bibliofil Libor Magdoň.

Producent Andy Stott se vynořil nad hladinu s novou podobou svého zvuku

9:37
Anglický producent Andy Stott od začátku své kariéry čerpá z tradic ostrovního techna, dubu i jungle. S každou další nahrávkou se zároveň stále přibližuje vlastnímu zvuku.

Martin Bedřich: Matteo a vrtulník na Marsu

8:18
Mezi věci, které nemám rád, patří protivné bzučení dronu, typické na nějakém luzném místě, kam se člověk uchýlí v naději, že zde navzdory opatřením najde soukromí.

Zábranský, Hůlová, Štindl, Urban či Vlasáková: Jaké jsou sociální dystopie a společenská satira?

3:17
Provozují čeští spisovatelé „panské“ psaní od stolu o lidech, kterým kulturní elita nemůže rozumět, nebo se vyhýbají nepříjemným tématům společenských krizí?

Pohřeb zaživa. Pásmo textů Richarda Weinera napříč poezií i prózou

23:23
Dvojnictví a dvojakost jako jednotící téma básnické i prozaické tvorby Richarda Weinera. Poslechněte si Pohřeb zaživa, originální vltavský Souzvuk z dílny Jakuba Doubravy.

Byl jednou jeden ocelář aneb 130 let Carnegie Hall v New Yorku. Nahrávky z jedné z nejslavnějších koncertních budov na světě

19:37
Poslechněte si skladby Ludwiga van Beethovena, Sergeje Rachmaninova, Bély Bartóka, P. I. Čajkovského, Antonína Dvořáka a dalších.

Stavbu zachránit, repasovat a vložit do ní něco nového. To je můj celoživotní tvůrčí jazyk, říká architekt Petr Franta

17:04
Máte rádi funkcionalismus? A chtěli byste ho vidět? Muž z Vinohrad, architekt Petr Franta, nabízí ve své nové knížce příběh pražské Londýnské ulice.

Olomoucký filmový festival AFO i snímek Osobní život díry ukazují poetiku vědeckého poznání

15:48
Artcafé se otevřelo vědě, právě tak město Olomouc, kde od 27. dubna do 11. května probíhá 56. ročník mezinárodní festivalu populárně-vědeckých filmů AFO.

Pět zastavení. Skladatel a muzikolog Miloš Štědroň představuje v nečekaných pohledech spisovatele, dramatika a básníka Milana K

14:29
Milan Kundera, prozaik, básník, překladatel, esejista a dramatik je rodákem z Brna-Králova Pole, od roku 1975 žije ve Francii. Nedávno oslavil devadesáté druhé narozeniny.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes