15
new stories - click to show

ČRo 3 Vltava

Description:

Český rozhlas Vltava je kulturní stanicí. Zabýváme se kulturou v nejširším slova smyslu: vysíláme, natáčíme a pořádáme koncerty klasické a jazzové hudby, vytváříme rozhlasové hry, dokumenty a četby, informujeme o všem, co se v Česku v kultuře děje.

URL:

https://vltava.rozhlas.cz/

Catalog:

Kultura

Publishes:

12.4 items/day

Luigi Pirandello: Nahé odívati. Černá tragikomedie o marnosti snahy vybudovat existenci na podvodu a lži

16:11
Ve hře nositele Nobelovy ceny za literaturu Luigiho Pirandella sledujeme osud Ersílie Dreiové, která za tragických okolností přijde o dítě a v zoufalství se chce zabít.

Trója je v troskách, muži jsou pobiti a jejich ženy hledají domov mezi nepřáteli. Švandovo divadlo uvádí ukrajinské Trójanky

16:11
Antická tragédie Trójanky se stala inspiračním zdrojem pro novou, stejnojmennou hru dramatika a dramaturga Švandova divadla v Praze Davida Košťáka.

Co zajímavého přinesl festival Divadelní svět Brno? Shrnutí přináší divadelní publicista Luboš Mareček

16:11
Co nejdůležitějšího se na festivalu odehrálo a jak se vyjímá právě skončený ročník v tuzemském festivalovém kontextu?

Tvorba etablované německé choreografky i teprve vycházející hvězdy polské režie. Divadelní svět Brno oživuje moravskou metropol

16:11
Inscenace z Polska, Německa, Izraele i Slovenska a výběr českých činoherních i tanečních projektů nebo site-specific performancí ve veřejném prostoru.

Kdykoli se pohneš, musíš pro to mít důvod. Do Archy se vrací legendární Ultima Vez

16:11
Na pozvání pražského Divadla Archa se před třiceti lety poprvé představili českému publiku. Následovala pravidelná hostování. Nyní Ultima Vez uvádí inscenaci Traces.

Odbojářka, agentka gestapa i STB. Tomáš Dianiška ukazuje Hradci Tělo tajné agentky

16:11
Režisér a scenárista Tomáš Dianiška sáhl pro námět své nové hry po životních peripetiích odbojářky Hany Krupkové.

František Xaver Svoboda: Pytláci. Dramatický příběh z brdských lesů z počátku minulého století

13:55
Je deštivá noc a pro lékaře Paroubka přijíždí vůz, aby ho odvezl ke zraněnému. Cestou se ale s překvapením dozvídá, že lékaře ve skutečnosti potřebuje někdo zcela jiný...

Otisk věčnosti aneb Cesta za Santiniho hvězdou

9:29
Mezi letošní významná kulturní výroční nepochybně patří vzpomínka na významného českého barokního architekta italského původu Jana Blažeje Santiniho, zemřel před 300 lety.

Dluhy české aristokracie. Jak hospodařili naši panovníci a aristokraté?

9:29
Finance jsou mnohdy opomíjenou stránkou života slavných osobností našich dějin. S historikem Jaroslavem Čechurou o rozmařilém životním stylu a dluzích mocných.

O radosti a cti. Z esejů amerického básníka a filozofa Ralpha Waldo Emersona

8:23
25. května uplynulo 120 let od narození Ralpha Waldo Emersona (1803–1882). Byl ovlivněn starou moudrostí orientálních nauk či i přírodní filozofií Rousseauovou.

Mircea Eliade: Slečna Kristýna. Upírský příběh o démonické ženě z rumunského venkova

27.May
Letním hostům bojarského sídla se začne zjevovat krásná ženská bytost. Pověst o původní majitelce bohatého sídla, která se po své smrti stala upírem, ožívá...

Mircea Eliade: Slečna Kristýna

27.May
Z překladu Jiřího Našince připravila Alena Blažejovská. Účinkují Jiří Tomek, Markéta Sedláčková, Igor Bareš, Zdeněk Bureš, Jana Štvrtecká a další. Režie Jaromír Ostrý.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes