ČRo 3 Vltava

Description:

Český rozhlas Vltava je kulturní stanicí. Zabýváme se kulturou v nejširším slova smyslu: vysíláme, natáčíme a pořádáme koncerty klasické a jazzové hudby, vytváříme rozhlasové hry, dokumenty a četby, informujeme o všem, co se v Česku v kultuře děje.

URL:

http://www.rozhlas.cz/vltava

Catalog:

Kultura → Hudba

Publishes:

3 items/month

Jiřina Šiklová: Šedá zóna. Nepatřili ke komunistické nomenklatuře, ani nebyli aktivními disidenty

18.January
Esej s názvem Šedá zóna uveřejnila Jiřina Šiklová v roce 1989 v zahraničí, těsně před pádem komunistického režimu. Úhlem pohledu socioložky se podívala na strukturu české společnosti pokleslého pozdního „reálného socialismu“ a pronikavě přesně předpověděla budoucí vývoj. Poslouchejte on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání.

Osudy Miloše Hoznauera

9.April
Rozhlasové vzpomínání legendárního pražského češtináře, středoškolského i vysokoškolského pedagoga, který proslul především poutavostí a netradičním přístupem ve výuce dějin literatury, ale i tématy slohových kompozic. Pedagog, který zažil léta, kdy byl dáván za vzor (zlatá šedesátá), ale i jako nepřítel normalizace (především 70. léta). Autor stovek odborných textů a publicista, literární auto...

Klidná síla Ilji Racka

9.April
Ve svých 66 letech se přihlásil do konkursu na místo ředitele Slezského divadla v Opavě. Chtěl zúročit všechny své dosavadní zkušenosti coby ředitel českých divadel a kulturních institucí, jako znalec českého uměleckého prostředí, ale i dlouholetý činoherní a operní režisér a scénárista.

Jan Fišer: „Asi bych to dnes příliš jinak nehrál“

9.April
To řekl Jan Fišer, když dozněla úvodní hudba, vstupní část Ravelova Cikána, kterou v Českém rozhlase natočil před téměř 13 lety (a na klavír jej doprovodil Ivo Kahánek, který ve studiu Galerie Vinohradská 12 také seděl a doprovodil našeho hosta v živě provedené Massenetově meziaktní hudbě z opery Thaïs).

Jan Bartoš, klavírista

8.April
Mladý pianista Jan Bartoš je velký talent. Studoval na Královské konzervatoři v Amsterdamu a na Manhattan School of Music v New Yorku a svá postgraduální studia v USA zakončil na University of Cincinnati College-Conservatory of Music.

Der Godfather Leo. Dokument o průkopníku stereofonie a zakladateli soutěže Prix Europa

8.April
Pořad Evy Nachmilnerové o Peteru Leonhardu Braunovi, průkopníku dokumentárního rozhlasového žánru feature, objeviteli stereofonie pro rozhlasový dokument, zakladateli soutěže Prix Europa a International Feature Conference.

Operní pěvec Luděk Vele

7.April
Operní pěvec Luděk Vele, který byl za svou více než čtyřicetiletou uměleckou kariéru oceněn dvěma Tháliemi za výjimečné výkony v rolích Chrudoše a Barona Ochse, absolvoval pražskou konzervatoř u profesora Jaroslava Horáčka, předního basisty Zlaté kapličky.

Jiří Štilec, ředitel agentury Arco Diva, a Marek Štilec, dirigent, o projektu Češi ve Vídni 2. poloviny 18. století

7.April
Muzikolog a ředitel agentury Arco Diva Jiří Štilec a dirigent Marek Štilec, kteří představí projekt koncertů a nahrávek, nazvaný Češi ve Vídni.

Herečka Ivana Uhlířová a hudební skladatel Ivan Acher

6.April
Na herečku Ivanu Uhlířovou se v Praze chodívalo do Divadla komedie. Za Albětu v Horvathově dramatu Víra, láska, naděje získala svou druhou cenu Alfréda Radoka.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes