15
new stories - click to show

ČRo 3 Vltava

Description:

Český rozhlas Vltava je kulturní stanicí. Zabýváme se kulturou v nejširším slova smyslu: vysíláme, natáčíme a pořádáme koncerty klasické a jazzové hudby, vytváříme rozhlasové hry, dokumenty a četby, informujeme o všem, co se v Česku v kultuře děje.

URL:

https://vltava.rozhlas.cz/

Catalog:

Kultura

Publishes:

13.3 items/day

Odstíny záře a další světové premiéry skladatelů. Futurissimo ve službách Roku české hudby

13:38
Eliška Cílková a její nová skladba na objednávku Janáčkovy filharmonie Ostrava, diriguje Andrey Boreyko.

Osudy Davida Radoka

11:50
Máte rádi mluvené slovo, audioknihy, rozhlasové hry a četbu? Vltava Vám nabízí výběr toho nejlepšího.

Osudy Davida Radoka. Rozhlasové vzpomínání operního režiséra

11:50
David Radok ve vltavských Osudech hovoří o práci operního režiséra, srovnává společnost švédskou a českou nebo hodnotí spolupráci s různými operními domy.

ŽIVĚ: Světová premiéra na Pražském jaru. Filharmonický orchestr Radio France přiveze do Prahy novou skladbu Kryštofa Mařatky

10:55
Jediné vystoupení Filharmonického orchestru Radio France z Paříže se na Pražském jaru odehraje 27. května od 20:00 hodin.

Fenomén evropské kavárny, šestkrát a vždycky jinak

10:01
Kavárna jako inspirace, jako dědic salonu. Atmosféru, legendy i paradoxy evropské kavárenské kultury přibližuje ve svém šestidílném cyklu Eliška Závodná.

Kytice, my homeland. Inscenace zbavující Erbena zažitých kontextů lidové slovesnosti, folkloru i křesťanství

8:14
Nestandardní pojetí ikonické sbírky čeká pod názvem Kytice, my homeland 26. května premiéra ve vršovickém kulturním centru Vzlet.

Anna Beata Háblová: Spor o Krucifix

7:20
Pamatuju si na ty okamžiky, kdy jsem procházela chodbou Akademie výtvarných umění v Praze, zanesenou hromadami materiálu, odložených soch a všeho, co při tvorbě zbylo.

Euripidés: Ifigenie v Aulidě. Studiová rekonstrukce představení Divadla Na zábradlí v režii Jana Kačera

15:15
V roce 1987, dva roky před sametovou revolucí převedl Jan Kačer do rozhlasové podoby svou vynikající inscenaci Ifigenie v Aulidě z Divadla Na zábradlí.

Iva Pekárková: Jesedmhodinráno! Vstaň!

26.May
Příběh o tom, že svého osobního boha si můžete koupit v supermarketu. Pro rozhlas vybral Marek Horoščák. Účinkuje Igor Bareš. Režie Zdeněk Kozák. Natočeno v roce 2004.

Ivan Wernisch: Dřevěný dort. Výbor z básníkovy poslední sbírky v autorské interpretaci

26.May
Zatím poslední sbírka žijícího klasika české poezie Ivana Wernische obsahuje řadu typických wernischovských poloh – snovost, fantasknost, civilní kulisy i černý humor.

Opera bez kulis a někdy i bez zpěváků

26.May
Orchestrální suity z oper, operní recitály, koncertní provedení oper. Wagnerův Ring beze slov, Mozartův Don Giovanni, Richard Strauss. Připravil a uvádí Lukáš Hurník.

Jan Kolář: Bestiarium. Hrušínský, Vinklář a Čepek v temném příběhu o anšlusu Rakouska

26.May
P. Čepek jako Ödön von Horváth v dokumentární hře o 30. letech 20. stol. v Rakousku. Program „útulného divadla“, Bestiarium ukazuje v živých obrazech obyčejný život občanů.

Jan Kolář: Bestiarium

26.May
Máte rádi mluvené slovo, audioknihy, rozhlasové hry a četbu? Vltava Vám nabízí výběr toho nejlepšího.

Genízy

26.May
Prostor pro duchovní úvahy, religionistické pohledy na aktuální společenské dění, portréty zajímavých osobností, náboženské tradice i spiritualitu.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes