15
new stories - click to show

Český rozhlas Vysočina

Description:

Český rozhlas Region je veřejnoprávní stanice vysílající pro kraj Vysočina. Stanice sídlí na jihlavském Masarykově náměstí, naši reportéři mají kanceláře také v Havlíčkově Brodě, Třebíči či Žďáru nad Sázavou.

URL:

https://vysocina.rozhlas.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Vysočina

Publishes:

5.7 items/day

Vesnice bez signálu. V Křižánkách na Žďársku se ho letos dočkají, ale jen od jednoho operátora

13:22
Zvednout mobilní telefon a zavolat si mnoho z nás nepovažuje za nic velkého. Když ale nemáte signál, může vás i obyčejný hovor potrápit.

Ještě před sto lety neexistoval důchodový systém. O rodiče se měly starat děti

10:49
Důchodový systém je v posledních letech velmi probíraným tématem našich politiků. Zjednodušeně platí, že když člověk odpracuje příslušný počet let, má nárok na penzi.

Pod oltářem kostela v Jaroměřicích našli hrobku. Možná patří mecenáši chrámu Janu Adamovi

10:49
Při opravě chrámu sv. Markéty v Jaroměřicích nad Rokytnou našli archeologové několik lidských ostatků. Teoreticky by mohly jedny z nich patřit zakladateli kostela.

Fryšava na Žďársku potřebuje peníze na řešení soudního sporu. Prodává bývalý obecní úřad

10:49
Fryšava na Žďársku nabízí k prodeji bývalý obecní úřad. Budova je nepoužívaná od roku 2015, kdy se úřad přestěhoval do nových prostor.

Střední školy a učiliště lákají nové žáky prostřednictvím virtuálních dnů otevřených dveří

26.January
Ačkoliv už mohou deváťáci podávat přihlášky na střední školy, prohlédnout si své budoucí vzdělávací zařízení je kvůli platným vládním nařízením problém.

Senior point v Havlíčkově Brodě: klienti volají, chtějí si povídat, pomáháme s nákupy a očkováním

26.January
Rok, který máme za sebou, byl ale úplně jiný a pocítily to pracovnice Českého červeného kříže (ČSS) v Havlíčkově Brodě, který provozuje tamní senior point.

Studenti na lyžařské kurzy patrně neodjedou. Rodičům se mají zaplacené zálohy vrátit

26.January
Školy objednaly, rodiče zaplatili, studenti neodjedou. Lyžařské kurzy pro žáky sedmých tříd a prvních ročníků středních škol se letos konat pravděpodobně nebudou.

Lidé do Tříkrálové sbírky přispěli i bez koledníků, ale méně než v letech předchozích s nimi

26.January
Bez koledníků se letos musela obejít tradiční Tříkrálová sbírka. Pracovníci charity, která akci organizuje, už začali s otevíráním kasiček a sčítáním finančních darů.

Třebíčská autorka pohádek začala vzpomínkami z dětství. Píše také pro dospělé

25.January
Pohádky budou mít děti rády vždycky. A když v nich navíc poznají známá místa, ani si nevšimnou, že dostávají nějaké to životní poučení.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes