ČRo Region, Vysočina

Popis:

Český rozhlas Region je veřejnoprávní stanice vysílající pro kraj Vysočina. Stanice sídlí na jihlavském Masarykově náměstí, naši reportéři mají kanceláře také v Havlíčkově Brodě, Třebíči či Žďáru nad Sázavou.

URL:

http://www.rozhlas.cz/vysocina/portal/

Katalog:

Z domova → Regiony → Vysočina

Publikuje:

3 položek/měsíc

Svratka, Čejov, Zašovice. Policie ve středu rozmístí radary tam, kde si to lidé přejí

17.dubna
Ve středu policie rozjede celoevropskou akci SPEED MARATHON. Jejím cílem je kontrola nejvyšší povolené rychlosti v místech, kde si to lidé přáli. V rámci Vysočiny jde o několik desítek míst, mimo jiné silnice II/350 u Herálce na Žďársku.

Starší řidič dnes u Skuhrova na Havlíčkobrodsku nepřežil náraz do kamionu

16.dubna
U Skuhrova na silnici I/38 ve směru z Kolína na Havlíčkův Brod se v pondělí kolem 14. hodiny stala tragická dopravní nehoda. Řidič (76) jel osobním autem Škoda Fabia, z nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde se čelně srazil s kamionem. Srážku nepřežil.

Oba barážové zápasy rozhodovaly samostatné nájezdy, radují se Jihlava a Karlovy Vary

16.dubna
Oba nedělní zápasy baráže o hokejovou extraligu musely rozhodnout samostatné nájezdy. Jihlava na domácím ledě porazila Litvínov 2:1, Karlovy Vary stejným výsledkem uspěly na ledě Kladna. Tři kola před koncem vedou barážovou tabulku Karlovy Vary, poslední zůstává Litvínov.

Černovice musí za jediný bankomat platit. Město řeší, jestli ho zruší

15.dubna
Vedení Černovic na Pelhřimovsku uvažuje o zrušení jediného bankomatu ve městě. Některým zastupitelům se nelíbí, že banka provoz přístroje zpoplatnila.

Ženy z Menhartic a okolí napekly pro sousedy. Buchtování bylo sladké i slané

15.dubna
Netypickou večerní zábavu si v sobotu zase po roce užili v Menharticích na Třebíčsku. Buchtování, tedy soutěž o nejlepší výtvor na poli domácího pečiva, tam pořádali už popáté.

Sezóna klíšťat naplno začala. Aktivita parazita je vysoká

14.dubna
Klíšťata jsou o tomto víkendu velmi aktivní. Varování, které vydal hydrometeorologický ústav, dnes stouplo na sedmý stupeň desetibodové stupnice. To je hodnota, která je běžná spíše v parném létě než počátkem dubna.

Dvě třetiny starožitníků neprošly kontrolou ČOI. Chybují při ověřování prodávajících

14.dubna
Téměř dvě třetiny starožitníků neprošly koncem loňského roku kontrolou České obchodní inspekce. Během dvou měsíců kontroloři prověřili v Česku 71 starožitnictví, prodejních galerií a bazarů, z nichž 46 porušilo právní předpisy. Nejčastější chybou bylo, že neověřili, od koho předměty kupují. Za porušení zákonů inspektoři pravomocně uložili 31 pokut celkem za 65 tisíc, informovala ČOI.

Vysočinou se prohnala bouřka. Na silnicích i kolejích ležely stromy

14.dubna
AKTUALIZOVÁNO! Bouřka, která se v pátek odpoledne prohnala Krajem Vysočina, srazila během chvíle stromy na desítkách míst. Už po patnácté hodině mířili hasiči likvidovat stromy spadlé na silnice v obci Bělá na Pelhřimovsku a v Jemnici.

Nemocnice v kraji obnovují babyboxy. Na řadě je Jihlava

13.dubna
Jihlava za dva týdny dostane modernější babybox. Tento typ je už také v Pelhřimově. Podle šiřitele iniciativy Ludvíka Hesse dojde i na Třebíč a Havlíčkův Brod. Nový model má být lepší pro dítě i zdravotníky.

Záchranný výzkum v Jihlavě nabízí možnost stát se na pár týdnů skutečným archeologem

12.dubna
Před stavbou školky, na místě dávného hornického centra, shání archeologové aspoň deset pomocníků, které rádi zaučí. Hledají brigádníky na záchranný výzkum. Se svou výbavou se archeologové objevili v lokalitě Staré Hory, kde pobudou pracovat do června. Potom se na ploše mezi supermarketem a řadovými domky objeví nová mateřská škola.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes