15
new stories - click to show

Český rozhlas Vysočina

Description:

Český rozhlas Region je veřejnoprávní stanice vysílající pro kraj Vysočina. Stanice sídlí na jihlavském Masarykově náměstí, naši reportéři mají kanceláře také v Havlíčkově Brodě, Třebíči či Žďáru nad Sázavou.

URL:

https://vysocina.rozhlas.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Vysočina

Publishes:

10.1 items/day

Kempy na Vysočině se letos plní už od Velikonoc

7:58
Kempy na Vysočině se začínají díky teplému počasí plnit už brzy na jaře. První příval návštěvníků přišel o Velikonocích a pozvolna pokračuje.

Podpora zahraničními organizacemi je pro děti v Ugandě zásadní. Školní docházku mají sice povinnou, komplikuje ji ale řada fakt

12.April
V Ugandě žije asi třetina lidí pod hranicí chudoby. Podle odhadů zde žijí nejméně 2 miliony sirotků. Nejčastější příčinou smrti jejich rodičů je AIDS.

Začaly přijímací zkoušky na střední školy, největší zájem je o gymnázia a lycea

12.April
Dnes je první řádný termín přijímacích zkoušek na střední školy. Deváťáci píší test z českého jazyka a matematiky.

Na úzkokolejku na pomezí jižních Čech a Vysočiny se vrátí vlaky pro turisty. Nový dopravce je připravený vyjet

12.April
Do prázdnin se má vrátit provoz na úzkorozchodné tratě z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice a Obrataně. Oba kraje vybraly stejného dopravce, ten použije stávající vlaky.

Ptačí budka jako luxusní bydlení pro ptáky, ale i ochrana před predátory. Výrobce z Nového Města zná triky, které pomůžou

12.April
Ptačí budky jsou pro drobné zpěvné ptactvo důležitá pomoc. Pěvci v naší přírodě ubývají nejen kvůli predátorům, ale také kvůli tomu, že ubývá doupných stromů.

Slepice až do domu, na Vysočině začíná jarní prodej drůbeže

12.April
Lidé na Vysočině si doplňují chovy drůbeže. Právě teď řada firem nabízí prodej mladých slepic přímo v obcích. Některé dovezou objednané kusy zákazníkům až domů.

Zahájení turistické sezony, výstava jarních hub a tvořivá sobota - užijte si víkend na Vysočině

11.April
O víkendu můžete na Vysočině zahájit turistickou sezonu, obdivovat leteckou a vojenskou techniku nebo tvořit. Vybírejte z našich víkendových tipů.

V Dánsku není tráva zelenější, přesto jsou tam lidé šťastnější, všímá si hudebnice Tereza Thea Podzimková

11.April
Tereza Thea Podzimková je textařka, zpěvačka a taky blogerka, která o svých zážitcích nejenom z cest napsat knihu. Už čtyři roky žije v Dánsku.

Projekt Vysočina v pohybu má přivést lidi k aktivnímu trávení volného času, letos se koná už potřetí

11.April
Třetím rokem se Kraj Vysočina snaží lidi přivést k aktivnímu pohybu. Během akce Vysočina v pohybu jim nabízí týden zdarma otevřených sportovišť.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes