15
new stories - click to show

Metro

Description:

Nejnovější zprávy z Prahy a okolí

URL:

http://www.metro.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony

Publishes:

4.2 items/day

Úspěch očkování je závislý i na potírání dezinformátorů

19:29
Jen pět procent české populace se dává očkovat proti chřipce. Na důvěře lidí nyní závisí připravované očkování proti covidu.

Připadám si často jako Indiana Jones v hudebním byznysu, říká multimediální umělkyně

16:56
Performerka Lenka Morávková se po šesti letech vrací na scénu. Její projekt My Name Is Ann vydává singl Falling Down, který předznamenává novou desku. Hudebnice a multimediální umělkyně pocházející z Českého ráje žije posledních pár let převážně v Los Angeles, kde díky svému unikátnímu elektronickému nástroji z českého skla získala exkluzivní vízum pro výjimečné umělce. „Připadám si často jako ...

KOLOBLOG: Zahrádkáři Kersku aneb Slavnosti sněženek pro cyklisty

14:24
Redaktor Pavel Hrabica je cyklista tělem i duší. Na kole vyráží do práce i na výlety. Ve své rubrice Koloblog dává čtenářům tipy, kam se vydat na cyklovýlet i kterým místům se raději vyhnout. Tentokrát se zaměřil na vznik nových cyklopruhů.

„Kalendář by měl lidem dávat hezčí pohled na tento svět“

11:59
Přes dokonalost chytrých telefonů a jejich elektronických kalendářů se ani ve 21. století nesnižuje obliba papírových diářů nebo nástěnných kalendářů. Své o tom ví Lucie Švorcová z PRESCO GROUP, vydavatele kalendářů všech typů.

Zítra smějí lidé opět do hospod. Jejich zavírání vyvolává větší debaty než zdražování piva

6:00
Jsme opilci prolévající hrdlo alkoholem, nebo je pro nás pití, především piva, jen pitím takzvaně sociálním? Víc než vášně napovídají o lásce k pivu spíše „tvrdá“ čísla.

Magistrát chce sportovní areály rekonstruovat i budovat. Předělá také jen měsíc fungující plovárnu

1.December
Koronavirová opatření pražským sportovcům pořádně zkomplikovala život. Letošní absenci pohybového vyžití chtějí zástupci hlavního města svým obyvatelům začít vynahrazovat v příštích měsících a letech. Deník Metro zmapoval, jaké mají radní konkrétní plány. Mezi ty nejočekávanější patří revitalizovaný stadion na Strahově či obnovené letenské kurty.

Zprávy o koronaviru? Stačí maximálně jednou denně

1.December
Svátky klepou na dveře a dobrá nálada se pořád někde toulá. Koronavirus otřásl celým světem a na každého z nás jdou místo veselí spíše chmury. Co s tím dělat? Deník Metro položil několik otázek Olze Kunertové. Odborná garantka projektu Terap.io, vedoucí psychoterapeutického centra Gaudia a členka výboru České asociace pro psychoterapii poradí, jak zatočit s depresí a kde během těchto dnů hledat...

Svět se digitalizuje, agenti pojišťoven zbrojí na útočníky

1.December
Velký přesun „papírové“ práce nejen do formátu home office láká počítačové útočníky. Leccos si lze proto pojistit.

Voodoo, šimpanz, „Pražák“ a něžná symfonie džungle

30.November
Máte rádi houpavé reggae a ryčné ska? Pak budete znát kapelu Fast Food Orchestra. Holdujete metalu, elektru či dechovce? Nebojte. Rozhovor s frontmanem „Fast Foodu“ Filipem Vondráškem se ponese na vlnách cestovatelských zážitků. „Náš nejnovější singl Vezmu tě s sebou vznikl částečně v Africe,“ předesílá Polášek, který letos navštívil i západoafrický Senegal...

TEMNÁ ZÁKOUTÍ: Děsivá zpověď strojvedoucího metra: Škodí nám tu strašidla!

30.November
Na Pražského povstání řádí duch zvaný Asmodeus. Dokonce má na svědomí zranění cestujícího. Odstavné koleje Hájů zase opanoval přízrak, který zlobí řidiče souprav: otevírá a zavírá jim svévolně dveře, v tunelech se prý ozývají strašidelné zvuky. Mezi strojvedoucími pražského metra kolují pověsti o strašidlech z tunelů. Zjistili jsme více.

Dům Radost: Žižkovskou dominantu čeká oživení

30.November
Kde postavili první český mrakodrap? No přece na Žižkově! Jmenuje se dům Radost a v posledních letech mu noví majitelé vracejí jeho zašlou slávu.

Mínus 200? To zahřeje! Nordic Telecom přichází s vánočními slevami

30.November
Hřejivá vánoční nadílka je tady! Telekomunikační operátor Nordic Telecom nyní nabízí pevný internet a Nordic TV ještě výhodněji. Noví zákazníci tak mohou využít hřejivé slevy, které v zimním období určitě přijdou vhod.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes