15
new stories - click to show

Seznam Zprávy

Description:

Seznam Zprávy - nejnovější články

URL:

https://www.seznam.cz/zpravy/

Catalog:

Publishes:

79.2 items/day

Komentář: Arenberger selhal. Stejně jako Prymula i Blatný

16:50
Že by Arenbergerovy „omyly“ v majetkovém přiznání ještě před pár lety bohatě stačily k tomu, aby se ministr odporoučel, je zřejmé.

Vítězem soutěže Jihočeské univerzity je projekt na ovládání zesilovačů

16:18
Premiérovým vítězem ceny Jihočeské univerzity za nejlepší inovativní a vědecký výzkum se stal projekt na dálkové ovládání hudebních zesilovačů. Rozhodla o tom univerzitní rada pro komercializaci.

Teplárny Brno postaví v pěti lokalitách další dobíjecí stanice pro elektromobily

16:17
Teplárny Brno si od města pronajmou pozemky, na kterých vybudují a budou provozovat veřejné dobíjecí stanice pro elektromobily. Seznam městských pozemků určených k pronájmu na středečním jednání schválili radní.

Roky žili v poklidu, dnes se vzájemně Arabové a Židé v Izraeli lynčují

16:17
Izraelský ministr obrany uvedl, že do ulic izraelských měst povolá posily, které budou mít za cíl nastolit pořádek a klid mezi tamními arabskými a židovskými komunitami. Reaguje tak na druhou noc drsného násilí v ulicích.

Ve Varnsdorfu na Děčínsku se našly evidenční knihy z let 1791 až 1942

16:17
Na půdě budovy využívané Technickými službami Varnsdorfu na Děčínsku se našly evidenční knihy z let 1791 až 1942. Archivář Tomáš Valtr řekl, že je možné, že jsou některé knihy dokonce staršího data.

Soutěž vín Festwine ovládl Ryzlink vlašský z vinařství Mikrosvín v Mikulově

16:17
Šampionem 17. ročníku mezinárodní soutěže vín Festwine se stal Ryzlink vlašský 2019 výběr z hroznů z vinařství Mikrosvín v Mikulově. Vítěze vybrala v uplynulých dnech porota ve Velkých Pavlovicích.

Olomoucký výtvarník dokončil rozměrný uzel, převážel ho kamion za pomoci jeřábů

16:17
Olomoucký sochař Jan Dostál dokončil obří železnou skulpturu s názvem Smyce, která představuje uzel. Dvacet metrů vysoké dílo k novému majiteli převezl kamion. Na nakládání se podílely dva jeřáby.

Festival Holešovská Regata pořadatelé opět přeložili, bude v červnu 2022

16:17
Festival Holešovská Regata se v Holešově na Kroměřížsku neuskuteční ani letos. Kvůli opatřením souvisejícím s pandemií koronaviru pořadatelé jeho desátý ročník přesunuli na červen 2022.

V areálu přerovské Laguny vznikne grilovací zóna, rozhodli radní

16:17
V areálu přerovské rekreační zóny, tamní Laguny, vznikne nová zóna pro grilování. Město ji vytvoří zpevněním plochy a novým posezením, kam si budou moci návštěvníci donést své přenosné grily. Rozhodli o tom dnes přerovští radní.

Celoplošné mapování vlků na Broumovsku a okolí potvrdilo tři vlčí smečky

16:17
Celoplošné mapování výskytu vlka obecného na Broumovsku a okolí potvrdilo výskyt tří vlčích smeček. Monitoring se uskutečnil 13. a 14. února 2021.

Festival Leoše Janáčka letos nabídne v Moravskoslezském kraji 15 koncertů

16:17
Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka letos posluchačům nabídne 15 koncertů v šesti městech Moravskoslezského kraje. Všechny koncerty a festivalové akce se budou konat v souladu s platnými protiepidemickými opatřeními.

Místo prázdnin škola. Třetina rodičů by to podpořila

16:17
Podle průzkumu společnosti Nielsen Admosphere se většina rodičů domnívá, že se toho jejich děti naučily distančně méně než prezenčně. Část z nich by také chtěla, aby školní docházka byla povinná ještě v červenci.

Video: Takto se klikalo o miliardy. Rozhodovaly milisekundy

15:12
Ředitelé nemocnic se bouří proti způsobu, jakým Ministerstvo pro místní rozvoj vedené Klárou Dostálovou (ANO) zorganizovalo rozdělování dotací z Evropské unie. Nemocnice soutěžily o 7,9 miliardy korun.

Žije jich asi 10, lov přesto pokračuje. Mořského savce ničí „kokain moří“

15:12
Za kilo vysušených plynových měchýřů ohrožené ryby totoaba může překupník v Číně dostat až 1,7 milionů korun. Hon na tento „mořský kokain“ kromě samotné totoaby postihuje i nejohroženějšího mořského savce – sviňuchu kalifornskou.

Natankovat a kafe k tomu. Prodej životabudiče vynáší čím dál víc

14:40
Přes třetinu tržeb naší nepalivové části tvoří opravdu káva, říká ředitel čerpacích stanic MOL Richard Austen.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes