15
new stories - click to show

Seznam Zprávy

Description:

Seznam Zprávy - nejnovější články

URL:

https://www.seznamzpravy.cz/

Catalog:

Publishes:

50.2 items/day

Policie stíhá dalšího vrcholného komunistu

13:08
Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu viní komunistického ministra vnitra Františka Kincla ze zneužití pravomoci úřední osoby. Hrozí mu od dvou do deseti let.

Návrat k normálu. Na podzim budou úroky nad nulou, řekla šéfka ECB

13:08
Evropská centrální banka se přidává k ostatním a chystá se zvyšovat úrokové sazby. S pohybem začne podle své šéfky Christine Lagardeové v létě, na podzim už by měly být sazby v plusu.

Ruský deník: K nelibosti režimu se v zemi začíná rozmáhat takový nešvar

12:30
Hudebníci otevřeně kritizují ruskou agresi proti Ukrajině. Pódium využívají jako médium. Mikrofon jako prostředek šíření svých protiválečných postojů.

Ruský voják dostal doživotí. Zabil ukrajinského civilistu, střelil ho do hlavy

12:30
Skončil vůbec první proces za válečné zločiny od začátku ruské invaze na Ukrajinu. Jednadvacetiletý seržant Vadim Šišimarin byl shledán vinným, že z okna auta zastřelil dvaašedesátiletého Ukrajince. Svou vinu přiznal.

„Jsem jako rybář.“ Odsouzený podvodník z Thajska dál podvádí důvěřivé Čechy

11:19
Třiadvacetiletý Tomáš Kuna byl před dvěma lety v nepřítomnosti pravomocně odsouzen za podvod. Už během vyšetřování uprchl a zakotvil v Thajsku, odkud pokračuje v trestné činnosti.

Investovat do bytů jde i bez milionů. Češi to umí a zkusí dobýt Evropu

11:19
Český startup zaměřený na mikroinvestice do nemovitostí Investown získal třetího investora. Dalším partnerem se stal Chytrý Honza, online platforma pro finanční poradce, a to s kapitálem ve výši 30 milionů korun.

Video: Kyjev nasadil do bojů české raketomety RM-70. Jsou účinnější než ty ruské

11:19
České raketomety RM-70 jsou stále častěji nasazovány do bojů proti ruským invazním silám, které napadly Ukrajinu.

Polsko vypovědělo smlouvu o výstavbě plynovodů, kterou podepsalo s Ruskem

10:44
Poté, co Rusko zastavilo dodávky plynu do Polska se Varšava rozhodla zrušit smlouvu o výstavbě plynovodů na svém území. Rusko už zastavilo dodávky plynu už také do Bulharska a Finska.

Hlasujte pro nejsympatičtější hlas, kterým bude nově mluvit MHD v Praze

10:10
Pražský dopravní podnik hledá nový hlas, který bude v autobusech a tramvajích na městských a příměstských linkách hlásit zastávky a další informace pro cestující.

Český startup má nabito na globální expanzi. Dostal miliony eur ze Švédska

10:10
Tuzemský startupový svět si připsal další úspěch. Švédská realitní skupina Hydda nalila 200 milionů českých korun do startupu Spaceflow. Českému startupu má investice pomoci v globální expanzi.

Koho na Hrad? Tápání vlády může ukončit překvapivé jméno s oslnivou kariérou

9:34
ANALÝZA. Zatímco levicoví konkurenti – Andrej Babiš i Josef Středula – už rozjíždějí prezidentskou kampaň, vládní strany stále nemohou najít vhodného společného kandidáta na Pražský hrad. Nakonec se může objevit překvapivá tvář.

Fotky: „Tohle je už naše.“ Rusové vzali novináře do Chersonské oblasti

9:34
Hlavní součástí ruského plánu invaze na Ukrajinu bylo s vysokou pravděpodobností podřídit většinu ukrajinských oblastí dlouhodobé proruské správě. Zatím se to podařilo jen v Chersonské oblasti.

Jestli Čína zaútočí na Tchaj-wan, USA vojensky zasáhnou, řekl Biden

9:34
Šéf Bílého domu Joe Biden při své první návštěvě Asie ujišťoval japonského premiéra, že Spojené státy jsou odhodlány podpořit obranu Japonska, ale také ostrova Tchaj-wan, který se obává čínské agrese.

Český král tenisek narazil. Propustil třetinu lidí, zavřel většinu obchodů

9:00
Tuzemská hvězda na poli internetového prodeje bot v Evropě Footshop.cz loni poprvé utržila miliardu korun. Přesto si sáhla na dno. Škrtla své velké plány, propouštěla a zavřela většinu prodejen.

Šťastné pondělí: Víte, na co koukají vaše děti? Manželství pro všechny je nevyhnutelné

8:26
Do Poslanecké sněmovny míří druhý pokus o uzákonění manželství pro všechny. A ultrakonzervativní Aliance pro rodinu se tak chystá na další kolo bitvy za záchranu „tradiční rodiny“. Už teď je jasné, že nemůže vyhrát.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes