Seznam Zprávy

Description:

Seznam Zprávy - nejnovější články

URL:

https://www.seznam.cz/zpravy/

Catalog:

Publishes:

64.7 items/day

Proč jsou restaurace pro Čechy důležité? Jídlo je až na druhém místě

19:15
Sedm z deseti Čechů se bojí o budoucnost své oblíbené restaurace nebo hospody, pětina z nich ale pro její podporu nic neudělá. Gastronomie přitom ročně utrží přes 150 miliard korun a zaměstnává desetitisíce lidí.

Lidovce znovu vede do voleb Čunek, sází na novou nemocnici

19:15
Lídrem kandidátky KDU-ČSL pro podzimní krajské volby ve Zlínském kraji bude znovu Jiří Čunek, který je od roku 2016 hejtmanem. Dnes to potvrdila krajská nominační konference strany ve Zlíně.

Brazilské Sao Paulo má takřka plné JIPky, v pondělí ale otevře obchody

18:43
Epicentrem koronavirové epidemie v Brazílii je největší jihoamerické město Sao Paulo. Navzdory rekordnímu nárůstu nakažených v zemi se tamní úřady rozhodly začít po dvou měsících uvolňovat karanténní opatření.

„Zašantročení“ příjemci pomoci. Tajemno kolem peněz od státu pokračuje

18:43
Rozdíl mezi dříve uváděnými počty úspěšných žadatelů a aktuálním seznamem příjemců z programů COVID je podle Ministerstva průmyslu a obchodu způsobený tím, že zveřejnili jen podnikatele, kteří už uzavřeli smlouvu.

Obrana Babiše z pera českých úředníků odešla do Bruselu

18:10
Babiš má podle unijního auditu dále zájem na hospodářském úspěchu holdingu Agrofert. Ministerstvo pro místní rozvoj si od Evropské komise vyjednalo posunutí termínu na odevzdání odpovědi.

Dvě miliardy dolarů v kanále. Miliardář se popálil o půjčovnu aut

17:37
Největší akcionář zbankrotované společnosti Hertz Carl Icahn prodal většinu svého podílu. Při této transakci prodělal dvě miliardy dolarů. Nicméně nadále společnosti věří a rád by do ní zase vstoupil.

Pomáhá ANO, nebo škodí? O Jermanové to Babiš jasně neřekl

17:37
Jaroslava Pokorná Jermanová stále nemá jistotu, že bude opět kandidátkou na hejtmanku ve středních Čechách. A do toho přišel další problém s trestním oznámením na redakci, která zveřejnila kritiku hejtmanství kvůli koronaviru.

Agrofert loni zvýšil čistý zisk trojnásobně. Vydělal 4,5 miliardy

17:04
Konsolidovaný zisk koncernu Agrofert loni meziročně vzrostl na téměř trojnásobek, na 4,48 miliardy korun proti předloňským 1,67 miliardy Kč. Podle firmy pomohla chemická divize.

Německá vláda se pře o druhou fázi záchranných programů

16:30
Oproti prvním záchranným balíčkům, kdy se německá vláda snažila ve shodě konat rychle, se druhá fáze potýká s rozepřemi a čekají ji dlouhá koaliční jednání. Výsledná podoba by měla být oznámená 2. června.

Rakousko málem zbankrotovalo, vláda zapomněla do rozpočtu napsat nuly

16:30
Chybička, která mohla Rakousku přidělat dost problémů. To je páteční téma Středeoevropského deníku. Píšeme také o povzbudivém čísle ze Slovenska nebo výročí maďarského premiéra. Viktor Orbán totiž 29. května slaví 10 let u moci.

Neuvěřitelná svědectví z Bulovky: Ručně vyndavají odpad z kanalizace a při resuscitaci vytírají

15:57
Kanalizace nefunguje. Na chirurgii a na interně to vypadá slovy zdravotníků jako v sedmdesátých letech, provoz kvůli tomu všemu může kdykoli úplně selhat. Kde sehnat peníze na opravy, nemocnice neví.

Soudem očištěný Půta opět povede Starosty do voleb

15:57
Starosty pro Liberecký kraj povede do podzimních voleb do krajského zastupitelstva znovu hejtman Martin Půta. Funkci bude obhajovat už podruhé.

Dovolenou si budeme vybírat po hodinách

15:57
Dovolená by se podle schváleného návrhu neměla poskytovat za odpracované dny, ale za odpracovanou dobu. Spojovala by se tedy s týdenní pracovní dobou a odrazily by se v ní snížené úvazky
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes