Seznam Zprávy

Popis:

Seznam Zprávy - nejnovější články

URL:

https://www.seznam.cz/zpravy/

Katalog:

Z domova → Ostatní

Publikuje:

43,5 položek/den

Kreslený humor stále baví. Jak se hledá pointa?

6:50
Říká se, že čas a smích léčí nebo také, že humoru není nikdy dost. A zvlášť v dnešní uspěchané a kritické době se lidé potřebují občas od srdce zasmát. Kreslený humor tomu jistě pomáhá.

Za 30 let se bude běžně platit obličejem, tvrdí zakladatel alternativní platební služby Twisto

6:17
Co pro mladého úspěšného byznysmena znamenají peníze a čím se bude platit za 30 let? Zodpoví v 5 byznysových radách zakladatel Twista Michal Šmída.

Zůstane vražda českého podnikatele bez trestu? Jak skutečně zemřel sv. Jan Nepomucký? A jeden den na humanitární misi v Etiopii

4:35
V aktuálním dílu pořadu Záhady Josefa Klímy se podíváme na případ, ve kterém uběhlo už dlouhých 10 let od chvíle, kdy byl v bulharských horách poblíž metropole Sofie zavražděn český stavební inženýr Libor Mirovský.

Svatý stolec jde s dobou. Papež představil aplikaci na sdílení modliteb

0:02
Během své nedělní bohoslužbě představil papež František novou aplikaci s názvem Klikni pro modlitbu. Prostřednictvím internetu tak mohou věřící sdílet své modlitby přímo s papežem. K používání aplikace vyzval papež především mládež.

V centru: Revoluce pro české zdravotnictví. Pacient bude mít hlavní slovo, slibuje zkušený lékař z misí Tomáš Šebek

23:28
„Nikdo nechce prokrastinovat čtyři hodiny v čekárně, kde mu řeknou, že stojí u blbých dveří, případně dostane žádanku ke specialistovi, který má místo nejdříve za tři měsíce,“ říká chirurg a člen mise Lékařů bez hranic Tomáš Šebek o svém projektu ulekare.cz.

V Česku se sexuální obtěžování bagatelizuje víc než jinde. Politici ho neberou vážně, říká novinářka Lauder

22:20
Je to téměř dva a půl roku, co sociální sítě zaplavilo hnutí #metoo. Prostřednictvím hashtagu začaly ženy na sociálních sítích sdílet své zážitky se sexuálním obtěžováním. Studie z loňského října ukázala, že ho na Twitteru do té doby použilo 19 milionů žen.

Tajemství šťastného dítěte je šťastný rodič. Ale co dál?

22:20
„Moje milé dítě, buď šťastné." To sice vašemu dítěti můžete stále dokola opakovat, nicméně cesta ke štěstí je jinde. Najít vám ji pomůže psychložka Anna Lukešová, pravielný host Televize Seznam.

K zániku naší galaxie dojde podstatně dřív, než se dosud myslelo. Už za dvě miliardy let

21:47
Mléčná dráha se podle původních odhadů měla střetnou s galaxií Andromeda – apokalyptická srážka měla nastat za osm miliard let. Vědci nyní přišli s novým propočtem. K velké vesmírné srážce dojde už za dvě miliardy let.

Princ Philip (97) jel opět autem, tentokrát bez nehody – a bez bezpečnostních pásů

21:12
Princ Philip měl automobilovou nehodu, za kterou se podle druhé řidičky neomluvil. Dva dny nato řídil nové auto.

Za menší prohřešky na silnicích už nebudou trestné body. Ministr Ťok chystá změnu systému

20:37
Ministerstvo dopravy předloží na začátku února do meziresortního připomínkového řízení návrh na změny v bodovém systému, který slouží k postihu řidičů za přestupky. V pořadu Partie televize Prima to řekl ministr dopravy Dan Ťok (za ANO). Ze současných pěti kategorií výše bodů mají zůstat dvě – čtyři a šest bodů, u některých menších prohřešků se body už ukládat nebudou.

Plzeň si nechala udělat mapu sucha. Ukazuje, která místa ve městě vysychají

20:03
Zdroje tepla v jednotlivých oblastech města, zóny, které nejvíce přispívají k zvyšování teploty západočeské metropole, ale také na podíl zastavěných ploch, vodních ploch nebo zeleně. To vše se dá vyčíst z nové studie sucha, kterou má Plzeň k dispozici. Za pomoci satelitních snímků ji vytvořila start-upová firma World from Space.

Před 50 lety se začal razit první tunel pražského metra. Původně měla pod povrchem jezdit tramvaj

19:28
65 kilometrů. 61 stanic. 3 trasy. Praha je jediné město České republiky, kde je možné využít i dopravu pod zemí. Připomeňte si historii tohoto českého unikátu.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes