15
new stories - click to show

Seznam Zprávy

Description:

Seznam Zprávy - nejnovější články

URL:

https://www.seznamzpravy.cz/

Catalog:

Publishes:

50.8 items/day

Svět si oddechl. V USA se dohodli, že odvrátí státní bankrot

7:43
Američtí politici s největší pravděpodobností zažehnali hrozbu, že se Spojené státy dostanou do platební neschopnosti.

Pětina vašeho bavlněného prádla je z regionu nucených prací, říká expertka

7:43
Nucená práce je jedním z hlavních nástrojů genocidy Ujgurů, říká pro Seznam Zprávy Louisa Greveová. Lidskoprávní expertka má za to, že postihy vůči Rusku ukazují, že se Evropě vyplatí uvalit co nejdřív sankce i na Čínu.

Ještě dva zlaté večírky pro český hokej

7:09
Závěrečný díl unikátní série Seznam Zpráv z historie světových šampionátů v hokeji. Tentokrát o posledním titulu, který Češi zatím získali.

Jezero plánované po dotěžení lomu ČSA na Mostecku se nebude muset dopouštět

7:09
V lomu ČSA na Mostecku pokračuje útlum těžby. S koncem dolování uhlí se počítá na přelomu let 2025 a 2026.

Na jihu Čech čekají řidiče omezení u Mirovic, ve Lnářích, na D3 i v Týně

6:36
Řidiče čekají přes léto na jihu Čech dopravní omezení na více místech. Silničáři rozšíří vozovku na tahu I/20 v obci Lnáře na Strakonicku, kvůli opravě mostů u Mirovic na silnici I/19 se bude jezdit do konce roku kyvadlově.

Putin si myslel, že nás rozebere a s každým udělá malý „deal“, říká Dvořák

6:03
„Ukrajina opakovaně ukazuje, že je připravená za ideály, na kterých EU stojí, bojovat a umírat,“ říká v rozhovoru pro Seznam Zprávy nový ministr Martin Dvořák. Bude mimo jiné podporovat vstup Ukrajiny do EU.

Jsou to čarodějnice, křičeli a oběsili je. Teď se oběti dočkaly spravedlnosti

22:17
Sdružení potomků osob, které tehdejší justice v Americe odsoudila k smrti kvůli čarodějnictví, slavilo úspěch – obvinění byli po stovkách let rehabilitováni.

Video: Žije přímo na frontové linii. Kam bych se svou kozou šel, ptá se

21:43
Zničené ulice a na cestách krátery po střelách. Z ukrajinského města Novomychajlivka, které leží na okraji frontové linie, nezbylo skoro nic. Přesto zde žije několik posledních obyvatel a nemíní odejít.

Protiklady se přitahují. Psycholožka rozebírá další omyly lidského soužití

21:09
Sex, tchyně, peníze. To jsou časté zdroje partnerských konfliktů. Plus spousta dalších. Pokud doufáte, že se vám jednou podaří třeskutá témata vyřešit, doufáte marně. A když vyměníte partnera, objeví se jiná. Možná ještě horší.

Obři se vracejí na nebe. Dostali podporu od zakladatele Googlu

20:36
Společnost LTA Research několik let tajně buduje moderní vzducholoď a chce s ní ovládnout nebe. Do projektu investoval i spoluzakladatel společnosti Google Sergej Brin.

Studenti znají svá práva a nebojí se ozvat, říká k sexuální aféře ombudsmanka

20:02
Masarykova univerzita má za sebou sexuální aféru. Po nařčení studujících z obtěžování odešli ze školy tři tělocvikáři. Nová univerzitní ochránkyně práv Eva Janovičová hned po svém nástupu prověřuje další podněty od studentů.

Zemřel Lukašenko. Hackeři si vystřelili na webu běloruského klubu

19:28
Běloruský diktátor je Alexandr Lukašenko je známým fanouškem hokeje. Hackeři toho využili a na webových stránkách klubu Dinamo Minsk udělali falešné smuteční oznámení.

Ještě ani neexistuje a vláda už přemýšlí, jak ji zdanit. Sousedská elektřina

18:53
Chcete ušetřit a sdílet elektřinu se sousedy? Zaplaťte z toho daň. Stát nově zvažuje zdanění sdílení energií v komunitní energetice.

Zákaz natáčení, to se musí zažít. Exkluzivně jsme zkusili nový „hologram“

18:18
Pohled z očí do očí je v elektronické komunikaci téměř nemožný. Prototyp komunikačního systému, který jsme v USA vyzkoušeli, to ale zvládne. Ukazuje možnou budoucnost opravdu osobních videokonferencí. Zatím má však řadu omezení.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes