Seznam Zprávy

Description:

Seznam Zprávy - nejnovější články

URL:

https://www.seznam.cz/zpravy/

Catalog:

Publishes:

42.4 items/day

Americká vláda dočasně zmírnila restrikce vůči firmě Huawei

9:50
Americké ministerstvo obchodu v noci na dnešek dočasně na tři měsíce zmírnilo obchodní restrikce vůči čínskému výrobci telekomunikačních zařízení Huawei zavedené minulý týden. Tento krok má omezit negativní dopady na zákazníky čínského podniku po celém světě, píše agentura Reuters.

Trump a několik jeho firem musí poskytnout finanční záznamy, rozhodl soud

9:50
Federální soud ve Spojených státech dal v pondělí za pravdu výboru Sněmovny reprezentantů, který žádá o nahlédnutí do finančních záznamů prezidenta Donalda Trumpa. Šéf Bílého domu už vyjádřil s rozhodnutím soudu nesouhlas a avizoval, že se proti němu odvolá.

Maduro chce předčasné volby do opozicí ovládaného parlamentu

8:39
Jeden ze dvou venezuelských prezidentů Nicolás Maduro plán vyhlásit volby do komory venezuelského parlamentu ovládané opozicí – jejíž autoritu déle než rok neuznává – oznámil při příležitosti oslav svého znovuzvolení. Naopak Ústavodárné shromáždění, které Maduro sám založil a uznává ho, tentýž den oznámilo, že prodlouží svoje volební období o rok.

Česká cesta za hokejovou medailí. Ve hře je i jedna smolná sci-fi varianta

8:39
Po volnějším týdnu začíná klíčová fáze hokejového mistrovství světa. Na Slovensku přituhuje a už brzy půjde o všechno. České hokejisty už ve 12:15 čeká zápas se Švýcary a potřebují ho vyhrát. Hraje se totiž o to, kdo se na čtvrteční čtvrtfinále nebude muset stěhovat do Košic.

Kterou hranici by žádná show neměla překročit? Sebevraždy spojené s pořadem Jeremyho Kylea budí diskusi

8:04
Novodobý kat – tak se teď mluví o britském moderátorovi Jeremym Kyleovi. Televizní stanice ITV zrušila jeho kontroverzní reality show poté, co dva z jeho hostů krátce po natáčení spáchali sebevraždu. „Napomoci“ Kyle podle The Guardian mohl i třetímu úmrtí a řadě pokusů o sebevraždu.

Australan nalezl kilogram a půl těžký kus zlata, jeho hodnota se pohybuje v řádu milionů korun

7:30
Australan objevil pomocí detektoru kovu 1,4 kilogramu těžký kus zlata. Jeho hodnota odpovídá v přepočtu částce zhruba 1,6 milionu korun. Rozměrově nalezený nuget zlata odpovídal zhruba krabičce cigaret.

Nohy si v tanečních piškotech nemačkají jen baletky. Boulderisté nosí boty o několik čísel menší

6:56
Lezení po nízkých skalách nebo balvanech, v interiéru pak po lezeckých stěnách, a to vše bez jisticího lana. To je stručný popis boulderingu.

Zemřel trojnásobný šampion formule 1 Niki Lauda

6:56
Ve věku 70 let v pondělí zemřel legendární rakouský jezdec formule 1 Niki Lauda. Informaci s odvoláním na jeho rodinu přinesla agentura APA. Trpěl vážnými zdravotními problémy.

Žádný brexit, ale hokejová senzace. Velká Británie šokovala svět, zůstává mezi elitou

6:22
„Dnes se pořádně opijeme,” prohlásil kapitán Jonathan Phillips. Světový hokej viděl největší vítězství Velké Británie v moderních dějinách. Po šokujícím obratu z 0:3 se outsider turnaje zachránil, z elitní kategorie na jeho úkor sestupuje naprosto nečekaně Francie.

Dění v Národní galerii znejistilo sponzory. Jeden už končí, další konec zvažuje

6:22
Národní galerie po odvolání ředitele Jiřího Fajta řeší, jak si udržet sponzory znepokojené posledními událostmi.

Nová formace Nigela Farage nejspíš s přehledem vyhraje eurovolby v Británii, tedy hlasování, které se vůbec nemělo konat

4:40
Nově vytvořená Brexit Party by podle průzkumů měla ve Spojeném království jasně vyhrát volby do Evropského parlamentu. Formace někdejšího předsedy strany UKIP Nigela Farage by mohla získat až 35 procent hlasů. Není úplné jasné, jak Britové k hlasování, které se podle všeobecného ujišťování nemělo vůbec konat, nakonec přistoupí.

Výzva: Říká se jí „nový Einstein“. Smiřte se s tím, že sci-fi věci jako cestování časem neobjevíme, upozorňuje Pasterski

23:01
Ve čtrnácti letech postavila funkční letadlo, ve dvaceti absolvovala slavnou MIT a v jejích třiadvaceti ji ve své práci citoval Stephen Hawking. Sabrina Pasterski patří k nejnadějnějším teoretickým fyzikům současnosti. Třeba oblíbené sociální sítě ale zásadně nepoužívá. Tvrdí, že by nevěděla, jestli svou práci spíš prezentovat, nebo dělat.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes