Seznam Zprávy

Popis:

Seznam Zprávy - nejnovější články

URL:

https://www.seznam.cz/zpravy/

Katalog:

Z domova → Ostatní

Publikuje:

44,2 položek/den

Francie vyznamenala českou ombudsmanku Šabatovou Řádem čestné legie

12:55
Vyznamenání udělené dekretem prezidenta Francouzské republiky předal Šabatové velvyslanec v Česku Roland Galharague.

Noční protesty před parlamentem v Makedonii. Lidé nesouhlasí s novým názvem státu

12:55
Stovky lidí v Makedonii se shromáždily v neděli večer před budovou parlamentu v hlavním městě Skopje. Vyjádřily tím nesouhlas s nově podepsanou dohodou s Řeckem o názvu státu.

V Česku přibývá chovatelů koní. Lidé k nim utíkají před přetechnizovaným světem

12:20
V naší republice přibývá chovatelů koní. Do určité míry za to může naše snaha o útěk od mobilů, internetu a dalšího světa techniky, který nás doslova pohltil. Proč jsou koně u nás čím dál tím populárnější, vysvětlil host Rána na gauči, ředitel kladrubského hřebčína Jiří Machek.

Kubiš, Gabčík a spol. mají nové pamětní desky. Na chodníku, kam jejich těla vynesli po boji v kryptě nacisté

12:20
Místa na chodníku u kostela sv. Cyrila a Metoděje, kde padlo v boji sedm příslušníků československých výsadků z Velké Británie, budou po 76 letech označena pamětními destičkami.

Jihokorejci trénovali v proházených dresech, aby zmátli švédské zvědy

12:20
K neobvyklému kroku se při tréninku uchýlil tým Jižní Koreje. Na trénink přišli jihokorejští fotbalisté ve vyměněných dresech. Cíl byl jediný - zmást zvědy jejich dnešního soupeře ze Švédska.

V Praze chybí 20 tisíc bytů - a bude hůř

11:11
Nedostatek bytů - téma Rozhovoru dne. Ondřej Boháč, ředitel Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy Seznamu řekl, že jen v Praze jich schází nejméně 20 tisíc. A to je podle něj škoda, protože lidé vnímají českou metropoli jako bezpečné město a mají chuť se stěhovat.

Českou poštu vede nový šéf, bude muset šetřit, ale slibuje lepší síť poboček

11:11
Nový generální ředitel České pošty Roman Knap musí zhruba do října předložit ministrovi vnitra strategii budoucího fungování podniku. Bude muset snižovat náklady a redukovat počet lidí v managementu společnosti. Při uvedení Knapa do funkce to řekl ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar (za ANO).

Melania Trumpová zkritizovala protiimigrační politiku svého manžela

11:10
Politika nulové tolerance vůči ilegálním migrantům zapříčinila oddělení dvou tisíc dětí od rodičů. Těm, jakožto dospělým migrantům, hrozí vězení.

Česko je pro uprchlíky nejtěžším cílem, vyplývá z nové zprávy o migraci

11:10
Výroční zpráva Evropského podpůrného úřadu pro otázky azylu EASO říká, že počet žádostí o azyl v Evropě prudce klesl, je však stále vyšší než před začátkem migrační krize v roce 2014. Velkou úlevu pocítilo hlavně Německo.

Kapela Silver Springs vznikla během studií na vysoké škole v LA

11:10
Kapela Silver Springs má mezinárodní složení. Za vše může známost z vysoké školy v USA. Dílem náhody je pak její působení v České republice.

Jaké kabelky nosí Mahulena Bočanová a další české herečky?

10:35
Když jde o kabelky, je jasné, že kolem bude hodně krásných dam. Pokud se jedná o otevření butiku kousek od Pařížské ulice v Praze, není nouze ani o slavné osobnosti. Kolik kabelek má doma, prozradila například herečka a zpěvačka Eva Burešová.

Odplata za hořící draky. Izrael bombardoval devět cílů Hamásu v Pásmu Gazy

10:01
Izraelská armáda zasáhla devět cílů Hamásu v Pásmu Gazy ve snaze odradit Palestince od vypouštění zápalných draků a balónků do Izraele.

Stručný kurs pro přátele Tomia Okamury: Jak vypadá pravý Čech? A co když není bílý?

10:01
Čau lidi! Víte, jaké otázky musí správně zodpovědět každý poslanec Strany přímé demokracie - Tomio Okamura? Dozvíte se v dalším díle satirického pořadu Jindřicha Šídla.

Setkání přátel po třiceti letech. Tata Bojs o koncertu na Metronome Festivalu.

9:27
Začínali v tělocvičně, když jim bylo čtrnáct. Teď hrají v zaplněných sportovních halách. Kapela Tata Bojs slaví třicet let od založení.

Trumpova nulová tolerance. Na amerických hranicích je 2000 dětí bez rodičů

9:27
Skoro dvě stovky dětí bez rodičů například drží americká pohraniční hlídka v bývalém skladu na americko-mexické hranici v Texasu.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes