15
new stories - click to show

Seznam Zprávy

Description:

Všechny články ze sekce Domácí

URL:

https://www.seznamzpravy.cz/

Catalog:

Z domova

Publishes:

5.6 items/week

Změna ve fabrice s ruskými oligarchy. Výrobu letadel převezme český Omnipol

27.April
Ruští majitelé se pod tíhou sankcí stahují z výroby letadel v Kunovicích. Fabriku, kde je nyní kolem tisícovky zaměstnanců, ovládali od roku 2008.

Z Mordoru na Ruzyň. Rittigovu právníkovi odklad nevyšel, už je za mřížemi

27.April
Právník David Michal, jehož jméno je spojené zejména s kauzami kolem lobbisty Iva Rittiga, si v úterý začal odpykávat svůj šestiletý trest vězení.

Rodiny hlásí: Inflace nás zasáhla, ale zdroje tu jsou

27.April
Zdražování sice nemá za třicet let obdoby, přesto ho dvě třetiny Čechů nepovažují za ohrožení rodinných financí. Ukazuje to exkluzivní průzkum Seznam Výzkumníka, podle kterého ještě čtyři pětiny Čechů nemusely sahat na své úspory.

Nová obžaloba: dalších 10 lidí míří k soudu kvůli dotacím na severu Čech

27.April
Ústecký krajský soud se začne zabývat vedlejší větví kauzy, v níž se podle vyšetřovatelů na severu Čech manipulovalo s dotacemi z Evropské unie.

Koronavirus v číslech: V úterý přibylo 2035 případů

27.April
Tempo přírůstků v poslední době klesá či stagnuje - 100 000 případů nyní přibylo za necelý měsíc, předtím to bývalo za 14 dní, dříve i za kratší dobu.

Vystrčil: Česko se díky Albrightové může cítit bezpečněji

27.April
Česko se díky zásluhám ohledně vstupu do NATO exministryně zahraničí USA s českými kořeny Madeleine Albrightové může cítit bezpečněji. V rozhovoru pro Seznam Zprávy to řekl předseda Senátu Miloš Vystrčil.

Kamarád za desítky milionů. Dozvuky korupční kauzy v Nemocnici Na Homolce

27.April
Pozoruhodná transakce udělala tečku za důležitou částí příběhu tunelování pražské Nemocnice Na Homolce. Jak zjistili reportéři Seznam Zpráv, za odsouzené zaplatil škodu někdo jiný.

Sto kilometrů potrubí za čtyři roky? Fiala jede řešit dodávky plynu

27.April
Seznam Zprávy zjistily, že premiér Petr Fiala bude ve Varšavě jednat o možnostech snížení závislosti na ruském plynu. Ministerstvo průmyslu už vyjednává s Evropskou komisí o restartu projektu, který padl za Babišovy vlády.

Blog: Proč na jaře ženy pláčou a muži zuří. A jak s tím souvisí zelí

26.April
Co dělat, když vám jarní slunce rozhodí hormony štěstí a spánku. Hippokratovo pouštění žilou dnes nahrazuje práce s druhým lidským mozkem – tlustým střevem.

Studenti z Ruska a Běloruska jako hrozba pro Česko? Hledá se bezpečný postup

26.April
Vysoké školy hledají způsob, jak zajistit přijímání zahraničních uchazečů v souladu s mezinárodními sankcemi. Podle ministra školství mohou být totiž studenti z Běloruska a Ruska pro Česko hrozbou.

Obrazem: Strůjce atentátu na Heydricha se posmrtně vrátil do vlasti

26.April
Velitel československé rozvědky za druhé světové války František Moravec stál za atentátem na zastupujícího říšského protektora. Po roce 1948 opustil Československo a zemřel v USA, odkud byly dnes jeho ostatky převezeny do vlasti.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes